Setari Cookie-uri

amanta sau nu?

poti privi si din acest punct de vedere... e adevarat, dar in general nu poti face abstractie nici cand esti cu sotul tau sa nu te gabdesti si la celalt... in momentele cand esti singura, chiar daca esti in doi... daca sotul nu stie cum sa te tina aproape langa el, nu stie cum sa te faca nici sa nu te gandesti la celalt... vorba aia, accept sa ma culc din cand in cand cu sotul meu, ca sa ii fac poftele, dar dati-mi si mie o integrama sa ma simt si eu bine in momentele lui de fericire... gandeste-te bine la ce iti doresti!
mitzura
Postat pe 1 Septembrie 2008 00:16
si daca dureaza de la 5 ani in sus? Karina di Angeli... fara a ne mai gandi la un copil, sau fostul director de la "adevarul" cu baiatul si cu viata dubla... cum e cu intorsul spasit la nevasta acasa? care nevasta, care casa?
mitzura
Postat pe 1 Septembrie 2008 00:18
nu draga, nici un caz amanta!si daca ti se intampla sa te indragostesti de frumosul ala,ca ai zis ca iti place enorm!?crezi ca o lasa pe nevasta-sa ptr tine avand in vedere ca el ti-a zis de la inceput ca e casatorit?!si la inima nu-i poti porunci...si tu vei suferi mai tarziu!nu am fost niciodata de acord cu statutul de amanta!mi-e ciuda sa fiu pr locul doi si asa aiurea fara nici un viitor!si mai e o chestie...daca afla biata femeie?ia pune-te tu in locul ei?...cam naspa nu?mai bn renunta....pupici si mult succes

Postat pe 16 Septembrie 2008 15:30
dar poti sa nu fi pe locul doi chiar si amanta sa fi! poti sa fi pe podium pe primul loc... daca sta langa nevasta doar pentru ca sta langa rude niste babe, si se simte leinteles, iar amanta poate sa il ajute sufleteste poate, poate e o ascultatoare foarte buna, o sfatuitoare a problemelor neintelese acasa si la randul ei ne e inteleasa acasa... sunt multe probleme nespuse si nevazute in viata unui om si daca nu sti ce e la mijloc cel mai bine e sa nu te amesteci. sunt dureri ce nu se spun, iar adevarul intotdeauna este undeva la mijloc si nu in afara casei sau relatiei celor doi... avem liber arbitru lasat de Dumnezeu si fiecare e liber sa il foloseasca in folosul sau si cum doreste si crede ca ii va fi lui mai bine... poate nu intotdeauna foloseste, dar daca gresesc gresesc pe carca mea, pe spuza mea nu pentru ca am urmat cutare sau cutare sfat. bafta la gandit bine ceea ce e pentru fiecare bine...
mitzura
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:40
fetelor mai tineti minte asta- vara va ziceam k sunt intr-un fel amanta...s-a schimbat situatia acum suntem impreuna ''doar noi2'' zice el,dar nu ne merge deloc bine!el vrea sa iasa mereu cu baieti,eu nu il sun,ma suna el cand isi mai aduce aminte de 2 ori pe zi si neaparat seara sa vada daca dorm aks!in rest nu prea il intereseaza persoana mea adik pot face orice(cred),pot iesi cu oricine si degeabaaa!!!dar suntem impreuna,nu stiu pentru cat timp de data asta!!va pooop!!
creata_09
Postat pe 19 Septembrie 2008 17:12
Te duci,faci un duº cu apã rece ºi sã vezi ce-þi trece atracþia...fatalã...de el.E genul de barbat care a vânat,a mâncat,s-a sãturat ºi a plecat!Concluzia o tragi singurã.Succes!

Postat pe 21 Septembrie 2008 04:54
hello.
Pt. prima data scriu pe forum si nu stiu daca procedez bine sau nu.Dar incerc pt. ca am nevoie de sfaturile voastre...
Ca sa incep cu inceputul problemei mele,sper sa pot fi cat mai pe intelesul tutror. Am o relatie de ceva ani,mai exact 3 si problema e ca tipul respectiv are o alta relatie,dar o relatie esuata fara intimitate,fara sex...el pretinde ca nu se poate desparti de ea ca sunt muuulte chestii la mijloc,familia....partea financiara (banuiesc)...nu imi place sa vb cu el despre asta dar ma deranjeaza f mult si ma doare. Ideal ar fi sa renunt la el,dar sincer am incercat si n-am reusit. Imi ofera f multa iubire,suntem atrasi f mult unul de celalat,nici el nu poate renuntza la mine,am incercat am reusit cateva luni dar nu mai mult.
Eu il cunosc f bine,atat fizic cat si psihic,pur si simplu ne adoram si ne mancam unul pe celalalt cand suntem impreuna. Dar ma termina gandul ca nu-i a meu,si deaj atata timp o trecut si tot mai greu si imposibil mi se pare sa renunt la el,si asa gandeste si el.Suntem efectiv dependenti unul de celalalt.
Va rog sfatuiti-ma ce sa fac,ca asa nu e fairplay,si eu inebunesc...Stiu ca ma iubeste,simt asta,asa iubita nu m-am simtit cu nimeni,pe plan sexual ne potrivim de minune,defapt pe orice plan...
Ce sa fac??sa mai continu cu sparanta ca renunta la cealalta?? sa ma despart de el?? dar mi-e frica sa nu-l pierd...habar nu am cum ar fi mai bine sa procedez.
Va rog spuneti-mi parerile voastre.
mersi
zsofka
Postat pe 21 Septembrie 2008 12:33
adica e casatorit!!?

Postat pe 21 Septembrie 2008 12:53
nu e casatorit :)
zsofka
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:09
De la: junior, la data 2008-09-21 17:09:18nu e casatorit :)

Daca nu e legat cu acte, nu e un copil la mijloc atunci chiar nu vad alt alt motiv decat ca ..nu te iubeste asa cum crezi tu.Depinde financiar de ea ?Atunci nu stiu cum sa-ti spun dar eu am o parere foarte proasta despre barbatii care nu sunt pe picioarele lor din acest punct de vedere.







ana_lili36
Postat pe 21 Septembrie 2008 20:36
Poate are farmece facute de care nu se poate dezlega :(
Full_Metal_Jacket
Postat pe 21 Septembrie 2008 21:16
imediat se gasesc scuze pentru nehotararea omului!!

Postat pe 21 Septembrie 2008 21:38
Eu cred ca un act nu te poate tine impreuna pe veci, oamenii se transforma in timp au alte idealuri au alte preocupari si de asemene pot intalnii marea dragoste la varsta de 40 de ani...ce este rau in asta?

Postat pe 21 Septembrie 2008 22:07
si ce legatura are ce s-a spus pana acu', cu ce-ai scris tu!? ca-mi scapa!!

Postat pe 21 Septembrie 2008 22:15
Ar putea exista o mie de pricini de ce barbatii procedeaza astfel....una ar fi ca sotia nu il mai atrage ca inainte,poate are probleme d cuplu etc.Evident sa fii amanta nu ar avantaja pe nimeni sau doar pe tipele care isi urmaresc un anumit scop.Niciodata nu e placut sa te simti pe locul 2 intotdeauna iti doresti sa fii pe primul loc.E bine ca nu ai acceptat rolul acesta asta arata doar ca esti o tipa de treaba ca ai principii bine definite,ca te respecti.
aleera
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:20
cum sa nu avantajeze pe nimeni???
eu as zice ca-i tocmai invers, avantajeaza pe toata lumea :
infidelul are 2 paturi de pus in neoranduiala, sotul/sotia e mai odihnit/a, amanta are avantajele specifice, deci toata lumea e fericita, nu?
googoodoll
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:33
"eu stiu ca ai sa minti chiar maine,/ dar fiindca azi mi te dai toata,/ am sa te iert e vechi pacatul /si nu esti prima vinovata"... asta ar trebui sa inteleaga si nevasta si amanta... sa nu isi mai faca atatea probleme existentiale nici una nici alta, iar nevasta ar trebui9 sa analizeze unde a gresit si cu ce a gresit ea, si apoi sa il acuze pe bietul barbat, care daca poate ar gasi acasa intelegere sau ce altceva ar avea el nevoie, nu s-ar mai duce la alta... deci unde gresim doamenlor, cand ne fug barbatii acasa la amante, sau ce le ofera ele si nu le oferim noi? ce au in plus sau doamnele in minus fata de ele... si ele au suflet si ele gandesc la fel cu capul. numai ca unele dintre noi sunt cu capul pe umeri, altele nu. raspunsul e intotdeauna la tine, iar adevarul undeva la mijloc: doamna in societate, gospodina in bucatarie si doamna de companie in dormitor. asta ar trebui sa inteleaga toti si toate si atunci nu ar mai fi nici inselati, nici inselate... dar trebuie sa vedeti unde gresiti de va fuge cel de langa voi... nu cumva nu are nmic acasa si atunci cauta in alta parte
mitzura
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:47
aha, deci sa muncesti 12 ore la job, sa vii acasa cu copilul in dinti de la mama, sa te apuci sa faci ordine, mancare si restul administrativelor in 2 ore, sa culci copilul, sa te dusezi, epilezi etc, sa desfaci sampania si sa-l astepti pe iubitul sotior la neglijee, cand se intoarce de la bere, si sa-i faci chestia aia de cateva ore pe care am auzit-o p-aici, cu mana sau alte parti ale organismului, sa-l invelesti pe urma sa nu raceasca, sa te culci desi nu mai ai de ce, ca trebuie sa te scoli sa pregatesti cerealele si omleta, si aaaaa, am uitat calcatul pantalonilor, oare pe unde trebuia sa-l bag???
googoodoll
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:54
preferabil sa-i calci in picioare!

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:35
preferabil sa-i inseli tu pe ei
googoodoll
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:45
hmmm.............amanta e super ...........nu ii calci,nu ii dai sa pape,nu ii faci multe...............ci doar faci sex nebun

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:58
pai daca faci toate astea poate nu ar pleca de acasa, dar decat sa ii calci pantalonii mai bine ii duci la spaltorie, ii calca profesionist, ia-ti masina de spalat automata si acorda-ti 12 de ora cat ti-ar lua sa faci cele de mai sus tie, pentru sufletelul lui, si dupa ce culci copilul seduce-l si pe el, dar nu cand vine de la o bere, ci duminica, sau du-te si tu cu el uneori ca sa nu il mai acuzi ca o cata de periferie, ca nu a facut aia, ca nu a facut cealalta si nu mai sta cu matura dupa usa cand se intoarce si el acasa. fa-ti si tu prietene cu care sa te duci la o cafea sau un vermut, educa-l tu pe el nu te lasa tu educata de el. daca nu stai in pat cand vi de la servici, ca te-ai nascut obosita si atunci va fugi la alta cand tu nu ii vei oferi nimioc din ceea ce spera el. la inceputul casniciei ai reusit sa iti faci tot ce ti-ai pus in cap? acum de ce nu poti? esti obosita? si el, amandoi munciti poate si sunteti egali si in fata lui Dumnezeu si in fata legii. deci nu mai fiti zgripti cu ei, alintati-ii, tratati-i ca pe niste copii daca vreti si voi sa fiti tratate ca niste printese si niciodata nu apareti de dupa usa cu sarmale in cap si pe foc. unele lucruri trebuie ascunse, daca nu faceti acest lucru va veti trezi abandonate si veti ragni pe toate gardurile Aoleeeeu lume m-a inselat barbatul! dar de ce? din ce motive? hai noroc si la mai bine...
mitzura
Postat pe 24 Septembrie 2008 05:43
eu ragnesc altceva
googoodoll
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:34
De la: mitzura, la data 2008-09-24 05:43:05 tratati-i ca pe niste copii daca vreti si voi sa fiti tratate ca niste printese



aici te contrazic.. trateaza-i ca pe niste copii si te vor trata ca pe mama lor

Postat pe 24 Septembrie 2008 21:49
si de ce nu?
mitzura
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:57
niste copii carora le e permis orice uneori - niste copii dar mai maricei, care oricum experimenteaza tot ce e interzis. puneti-le ciocolata in frigider sau pe noptiera, sau in sertar. lasati-le impresia ca fac ceva interzis,...
mitzura
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:59
De la: Hania, la data 2008-06-17 10:49:48"La cati barbati sunt pe lumea asta, numai proasta sa fi sa accepti statutul de amanta" FOARTE BINE SPUS! Observam si in unele confesiuni, fetele spun ca este iubirea vietii lor si ca SIGUR nu mai gasesc ele asa bunatate. Dar daca ar avea putintica rabdare, ar vedea ca SIGUR gasesc un om minunat si neinsurat.

si dupa ce il gasim noi, il vor gasi si altele...in viata asta putem sa fim puse in toate ipostazele:prietena, sotie, amanta , inselata...asa va fi mereu ...mai devreme sau mai tarziu...chiar dak realizam sau nu...trist dar adevarat.

blackswan_23
Postat pe 17 Octombrie 2008 01:39
pfff... nuj ce sa zic.intr'o situatie similara sunt si eu.tipul ku care ma vad in prezent are o relatie de aproximativ 2 ani.nu ne cunoastemde mult...1 luna de zile.dar pot sa zic k inima mea a luat'o razna de tot.stau ku el numai cand vine acasa...si asta se intampla la 1-2 saptamani(mentionez k el este la facultate in bucuresti,fiind din acelasi oras ku mine).am incercat sa amm o discutie ku el pe tema relatiei ui...si mi'a spus k s'a plictisit de tipa aceea si k depinde de mine daca o sa fie ceva intre noi sau nu.nu stiu ce sa cred...nu'mi convine deloc postura asta de ''amanta''avnd in vedere k toti prietenii lui carcotesc pe la spate!as vrea sa'l sun dar ceva ma retine si imi spune sa nu fac asta... nu stiu cum sa procedez...cand m'am intalnit ultima oara ku el s'a purtat ireprosabil...din mai multe privinte.drgoste este un risc...ce sa fac?dati'mi un sfat va rog.sunt foarte derutata...nici nu m'a sunat nici nu am mai vb pe net ku el.simt k inebunesc.ma gandesc intruna la el...
kate_ele
Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:50
De fapt, statistic vorbind, femei sunt mult mai multe ca barbatii.
Iar cei buni....stiti si voi vorba, dunt deja luati. Exceptii sunt,
insa destul de putine. Puteti sa ma contraziceti, insa prefer realitatea in locul unui vis. Si ca sa vedeti ca nu este chiar asa...
cate femei intre 30-40 de ani sunt singure si inca asteapta
"barbati destui si liberi" care nu mai vin????
SoulSkinner
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:23
De ce-ai scapat dragutza...de ce-ti doreai?...Acum stai si te intrebi cum ar fii fost dk totusi...iti mai dau putin si incepi tu sa-l suni...dk n-ai facut-o pana acum...mentiunea k iti placea si tie desii ai auzit k s-ar fii putut sa fie casatorit e f bine facuta...parerea mea k TI-O DOREAI cu ardoare si acum regreti k n-ai facut-o...dragutza nu-i nimic pierdut...dk iti place f bine...dk nu el isi cauta alta si tu altul...simplu k buna ziua...nevasta-sa sa invetze sa-i ofere de acasa ce-i trebe k sa nu mai caute...sau dk nu-i in stare sa afle k divortul e o optiune chiar f buna....

Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai exista o sansa? 12 De la: kudika084416 17 Noiembrie 2009 17:00
M-am indragostit iremediabil de un baiat mai mic cu 8 ani. 24 De la: snowdropme 15 Mai 2016 20:52
Obsesie 12 De la: kudika_1019941 7 Decembrie 2016 11:32
cat de mult apreciaza barbatii?!? 29 De la: kudika323301 7 Octombrie 2010 03:38
inselata de un excroc sentimental 17 De la: kudika226898 12 Iulie 2010 21:41