Setari Cookie-uri

Cat tine o iubire la distanta?

mi-e dor de el ...
wild_angel
Postat pe 30 Septembrie 2008 04:07
impaca-te cu el...k-o sa regreti dupa...mai bine regreti ce i facut nu ceea ce n-ai facut..o fi..greu.dar daca impreuna treceti peste orice..de ce nu?....pupici :*nu fi incapatanata
antipatica
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:27
i-am trimis aseara un mesaj.. ,,mi-e dor de tine" si mi-a raspuns ,,credeam ca n-o sa mai zici niciodata asta.... si mie"
nu i-am mai zis nimic apoi
ce ar trebui sa fac?
wild_angel
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:02
si de ce n-ai mai zis nimic?
te impiedica orgoliul?
googoodoll
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:11
eiii ...dar daca minte?
wild_angel
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:27
eiii..si daca nu minte?:) incapatanat-o
antipatica
Postat pe 1 Octombrie 2008 16:15
Atata timp cat ink te mai intereseaza si ink te mai gandesti la el si iti mai este si dor...eu cred k ar fi mai bine sa va ma dati o sansa..nu ai ce pierde..
Nu lasa orgoliul sa stea inintea iubirii ce i-o porti,pt k eu cred k tii sincer la el.
Oricum decizia e numai a ta..dar URMEAZA-TI INIMA, ASCULT-O SI NU O IGNORA..K SA NU REGRETI MAI TARZIU.
Chiar dak exista posibilitatea k el sa te minta,nu pierzi nimik dak incerci si abia atunci o sa vezi ceea ce simte el cu adevarat,dak te minte sau dak si el iti simte lipsa la fel de mult k si tine.
fara_nume
Postat pe 1 Octombrie 2008 16:26
hmmm cat tine? la mine a tinut 6 luni ... el in usa eu in ro... zicea k ma iubeste,m-a cerut de sotie,stateam ore intregi,m-am intalnit cu parintii lui... am plecat 1 luna in austria si a inceput sa se schimbe... nu mai intra pe net,mintea k nu are timp ,k sunt emigrarile pe el,nu rasp la tel,etc...asa k ,,,fetelor ganditi-va bine...

Postat pe 1 Octombrie 2008 21:44
buna.. la capitolul asta pot sa-mi dau si eu un pic cu parerea... eu mi-am cunoscut iubitul pe internet, la inceput am avut o frumoasa relatie de amicitie pe internet, iar dupa un an am hotarat sa ne intalnim.Dupa prima intalnire au mai urmat si altele, am continuat sa ne "vedem" in fiecare zi pe net si ne povesteam absolut tot ce faceam peste zi, ne faceam deja planuri de viitor si am dus-o asa vreo 3 ani. Eu nu zic ca o fi fost usa de biserica in astia 3 ani, dar a fost mereu langa mine (fizic sau sufleteste). In cele din urma am hotarat sa ne mutam impreuna si iata-ne de 6 luni in cuibusorul nostru, fericiti. Asa ca eu zic: daca e sa fie, e.... uneori suntem suparati ca nu ne-a iesit lipeala cu unul sau altul... poate ca e mai bine, poate zicala "ce-i al tau e pus deoparte" e adevarata... si relatiile la distanta pot avea happy-end! Succes in dragoste tuturor
spatzi
Postat pe 2 Octombrie 2008 15:04
maine va veni la iasi ..de la bucuresti
astept cu nerabdare sa-l vad ...
wild_angel
Postat pe 16 Octombrie 2008 00:04
pffff... bafta
antipatica
Postat pe 17 Octombrie 2008 10:23
SUPERB!!!!!!!!!!!!...nu am cuvinte sa explic cum a fost seara trecuta...sunt asa de fericita...
va pupicesc si va multumesc pt ca mi-ati ascultat si povestioara mea ..si mi-ati dat sfaturi pe care le-am pus in aplicare
wild_angel
Postat pe 17 Octombrie 2008 18:30
e o povestioara faina ....si sa va dea domnul putere sa treceti peste tot ce e greu ...k tare fain o sa fie cand o sa fiti impreuna :P >:D
antipatica
Postat pe 18 Octombrie 2008 17:19
Buna sa va spun si eu povestea mea. Mi-am cunoscut iubitul pe net,el era in Grecia eu in Romania ,el muncea acolo eu faceam liceul dupa o luna a venit la mn si neam cunoscut mai bine.vorbeam in fiecare zi la telefon si pe internet ne-am chinuit un an de zile ne vedem in vacante cand mergem la el dar acum o luna am renuntat la scoala si neam mutat impreuna la el.Ne intelegem foarte bine ca si inainte si sa sti ca reletie la distanta rezista daca e si comunicare foarte multe.va pup si multa bafta in continuare
danna19
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:48
Danna19, nu trebuia sa renunti la scoala, pentru el. In fine, sper sa nu regreti!!

Cine imi zice si mie un remediu cum sa scap de gelozie si de gandurile negre? Ca atunci cand nu-l vad pe messe, simt ca o iau razna, dar ma opresc fix la timp, inainte de a pune mana pe telefon si sa-l sun.
Oricum, el mi-a facut rezervarea la avion sa plec la el. ar trebui sa ma bucure asta, nu? ca totusi poate ma iubeste, asa cum a zis-o dupa 2 ani si ceva de relatie, nu?
Alinutzz
Postat pe 25 Octombrie 2008 21:50
fii sigura ca te iubeste...altfel nu te-ar mai dori langa el ;)
wild_angel
Postat pe 25 Octombrie 2008 22:00
Relatii la distanta.. e frumos, intr-adevar, am si eu parte, de prima mea dragoste, tot la distanta.. cel mai important e , dupa parerea mea, sa stiti f bine ce vreti unul d la altul, si poate dura f muult. pt ca, spre deosebire de rel normale, COMUNICAREA e la baza, comunici cu partenerul tot, ganduri, sentimente, etc...si asa intervine atasamentul, afectiunea, dorinta si iubirea.
Doar sa aveti clarificat ce vreti unul d la altul....si cate compromisuri sunteti dispusi sa faceti, amandoi?
danielafina1
Postat pe 26 Octombrie 2008 08:54
Sunt in aceasi situatie k si tine. am o relatie de aproape 3 ani, ma iubeste, il iubesc dar asta nu inseamna totul. o realtie la distanta are si avantaje si dezavantaje, dar un lucru trebuie sa iei in calcul k o astfel de relatie trebuie sa aiba la baza cateva ”amanunte” esentiale:increderea, comunicarea, si sentimente sincere fata de cel pe care il iubesti.
avantajul in acest caz e k nu ai timp sa ii vezi toate defectele,toate imperfectiunile ,toate stangaciile,pt k atunci knd stai zi de zi cu o persoana incepiu sa ii vezi si cele mai nesemnificative defecte. Stiu k iti doresti mai mult timp cu el , sa stati impreuna sa va iubiti sa petreceti momente frumoase impreuna, dar poate tocmai dorintele astea mentin vie iubirea si dorinta de a-l revedea mereu cu aceeasi bucurie.
Iubirea nu cunoaste distanta atata timp cat flacara e aprinsa!

Postat pe 1 Decembrie 2008 23:28
Pleaca, da-mi o sansa sa iti simt lipsa, spune ”la revedere”, ma va face sa imi doresc sa te sarut. Te iubesc cu mult mai mult cu nu esti aici.
Nu cred k Adam si Eva au petrecut toate secundele impreuna. Daca imi lasi putin spatiu, va fi spatiu suficient pt.amandoi. Nu vreau sa ma trezesc langa altcineva, dar nici sa ma trezesc langa tine mereu nu vreau. Esty atat de dulce, dar nu pot manca acelasi lucru zilnic. Inchid telefonul, lasa-ma singura;maine o sa imi doresc sa vii acasa!

Postat pe 1 Decembrie 2008 23:35
Pot spune din experienta ca aceasta iubire la distanta nu tine mult, sau mai cu seama, o vesnicie.Cum vine asa pleaca. Suntem tentati sa credem la inceput ca ne-am gasit sufletul-pereche si ca absolut nimic nu ne poate desparti ( cel putin in viitorul apropiat ! ) , dar distanta isi spune cuvantul. Este drept ca si in relatiile unde ambii parteneri se afla relativ aproape apar despartiri poate mult mai devreme decat si-ar inchipui ei, dar totusi sunt de parere ca o relatie de amicitie, apoi o relatie mai apropiata, bazata pe increderea reciproca, pe siguranta necesara " se instaleaza " - daca pot spune asa ! - atunci cand sunt aproape; cand la miez de noapte ai nevoie de un kg de mere si nu ai de unde sa ti-l achizitionezi, dar pe care stii ca sigur ti-l va cumpara iubitul ( poate unii ditre voi o sa spuna ca-i un exemplu banal si ca nu-si are rostul !)...hm, sunt gesturi, sunt atitudini, sunt fapte care spun totul intr-o relatie inca de la inceput. Ideea este ca nu trebuie sa inchidem ochii de fiecare data cand se greseste celalalt, ci sa luam atitudine si sa hotaram din timp ceea ce vrem sa facem in viata, in definitiv este vorba de tine, ca si om si nimeni n-ar trebui sa judece in locul tau pentru tine.
Irininuk
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:10
Pot spune din experienta ca aceasta iubire la distanta nu tine mult, sau mai cu seama, o vesnicie.Cum vine asa pleaca. Suntem tentati sa credem la inceput ca ne-am gasit sufletul-pereche si ca absolut nimic nu ne poate desparti ( cel putin in viitorul apropiat ! ) , dar distanta isi spune cuvantul. Este drept ca si in relatiile unde ambii parteneri se afla relativ aproape apar despartiri poate mult mai devreme decat si-ar inchipui ei, dar totusi sunt de parere ca o relatie de amicitie, apoi o relatie mai apropiata, bazata pe increderea reciproca, pe siguranta necesara " se instaleaza " - daca pot spune asa ! - atunci cand sunt aproape; cand la miez de noapte ai nevoie de un kg de mere si nu ai de unde sa ti-l achizitionezi, dar pe care stii ca sigur ti-l va cumpara iubitul ( poate unii ditre voi o sa spuna ca-i un exemplu banal si ca nu-si are rostul !)...hm, sunt gesturi, sunt atitudini, sunt fapte care spun totul intr-o relatie inca de la inceput. Ideea este ca nu trebuie sa inchidem ochii de fiecare data cand se greseste celalalt, ci sa luam atitudine si sa hotaram din timp ceea ce vrem sa facem in viata, in definitiv este vorba de tine, ca si om si nimeni n-ar trebui sa judece in locul tau pentru tine.
Irininuk
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:10
"Love doesn`t end just because we don`t see each other" e replica dintr-un film...si o consider adevarata.iubirea nu dispare pur si simplu;doi oameni legati prin suflet ..poate sa fie unul pe luna si celalalt pe pamant..pot sa se impotriveasca destinului comun...iubirea adevarata nu moare niciodata pt ca nu cunoaste parametri
DeeaCatalina
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:27
relatia mea la distanta s-a incheiat cu o casatorie . Am fost impreuna 6 luni , apoi inca 6 am corespondat prin scrisori, telefoane si vizite la 2-3 saptamani ..si ne sunam pe tel fix de la cabina de telefon public :)..Pana cand absenta ne-a durut atat de tare incat am hotarat sa ne casatorim . M-am mutat la el in oras ..Au trecut de atunci 13 ani si e OK . Succes si voua .
catylucia
Postat pe 21 Decembrie 2008 13:29
hmm....iar ne-am despartit :D deja m-am obisnuit cu ideea..
distanta ne omoara...el e cel care nu poate rezista,nu poate face fata...poate e mai bine asa,dar cu toate astea...mi-e tare dor de el!!
wild_angel
Postat pe 22 Decembrie 2008 16:05
De la: wild_angel, la data 2008-12-22 16:05:09hmm....iar ne-am despartit :D deja m-am obisnuit cu ideea..
distanta ne omoara...el e cel care nu poate rezista,nu poate face fata...poate e mai bine asa,dar cu toate astea...mi-e tare dor de el!!

..urat efortul trebuie depus din partea amandurora si eu am o relatie la distanta nu foarte mare 100 km sincer din experienta iti zic daca te iubeste face orice pt a fi cu tine sper sa va inpacati desi .. cu parere de rau iti zic ca nu merita te rog sa ma scuzi daa am fost prea sincera
ochelari
Postat pe 3 Ianuarie 2009 21:05
Iubirea asta la distanta, tine cat are si ea o finalitate cand stii ce vrei. Asa de amorul artei...stiu si eu. Eu ma marit in august dupa 2 ani de iubire " la distanta" si unul de stat nas in nas.
Vorbind de riscul de a nu-l cunoaste asa de bine sau de a nu sti ce face cand e in alt oras, tranquilla ca dak e sa fie se intampla beleaua si la doi pasi.
carynna
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:57
nu tine
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:31
buna wild angel,
referitor la relatiile la distanta am vazut numai comentarii pesimiste. eu mi-am cunoscut actualul prieten in romania acum 3 ani,el fiind german. dupa 3 luni de relatie a plecat in tara lui si am hotarat sa mentinem relatia. a fost foarte greu si am facut multe eforturi amandoi,dar am reusit. acum suntem impreuna in germania si ne e foarte bine impreuna.

si da,uneori omul cu care vorbesti la telefon nu e acelasi in realitate,dar cand datorita skype reusesti sa vorbesti 3-4 ore cu persoana respectiva pe zi impresia pe care ti-o creezi poate fi aproape de realitate.

tot ce pot sa iti spun este ca gelozia nu e buna,dar e greu sa nu te gandesti la tampenii cnd fiinta iubita e departe-poate trebuie sa stabilesti niste limite in certurile voastre-trebuie sa faca si el eforturi sa creada in tine
alexutza2217
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:19
HHMMMMM, ce sa zic...v-ati imaginat situatia in care distanta ar insemna tari diferite, culturi si religii diferite, alte mentalitati si totusi.....sentimente........ daca nu , nici n-o faceti fiindca este acelasi semntiment pe care il ai cand esti in lanturi :)
geckygecks
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:39
iiubirea la distanta hmmm si eu sunt la distanta de iubita mea eu sunt in anglia si ea in romania ne iubim mult comunicam zilnic si avem incredere unul in altul daca exista asa ceva si la tine atunci sa fii sigura ca va fii mai bine decat crezi nu iti face griji totul va fii bine eu si printesa mea suntem in culmea fericirii si foarte indragostiti deci se pare ca dragostea bate distanta
barfe_bogdan
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu inteleg... 13 De la: kudika462663 21 Iulie 2013 15:58
Isai Iannis 6 De la: kudika509031 17 Martie 2012 23:59
Prea frumos ca sa fie adevarat! 5 De la: kudika332973 7 Mai 2011 12:23
:( 10 De la: MeDeeaA_BeLLa 12 Aprilie 2009 18:28
voi ce-ati face? 11 De la: Cristina___ 16 August 2009 17:07