Setari Cookie-uri

cum gasesti iubirea?

De la: lena_zet, la data 2008-11-29 19:40:46SOLUTII PT. GABRIELL82:cu cat vei sta mai mult in fata calculatorului nu vei gasi solutii.Se vede ca esti o persoana care cauta ceva mai special ...."femeia ideala"...pt. "barbatul ideal"....DACA DARUIESTI IUBIRE,VEI PRIMI IUBIRE

ba eu zic ca a facut bine ca a zis care-i problema.o fi cineva pe aicea single interesat.........
mkdisk
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:19
Iubirea n-o gasesti tu...te gaseste ea pe tine!
Uneori, iti dai seama ca a fost iubire doar dupa ce n-o mai ai.
Alteori, speri s-o gasesti, iar ea e langa tine.
In viata, te indragostesti de mai multe ori, dar iubesti numai o data!
brtlsc
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:59
mai pui, astea-s maxime si aforisme :)))
iti spun eu, daca vei ajunge sa iubesti cu adevarat, nu ai cum dreaq sa nu realizezi!
e ca si cum ai spune ca te-a lovit ciclonul si n-ai observat !
googoodoll
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:16
se gaseste si im primu rand tb sa ai rabdare cu pers de langa tine .
si daca stii intri si sub pielea lui " dura " .
moisevioleta
Postat pe 16 Ianuarie 2009 22:14
Intr-adevar, fiecare dintre noi avem o iubire si cred ca, pe adevarata iubire, o vom intalni doar o singura data in viata, dar va fi suficient daca o vom recunoaste. Nu trebuie nici cautata, nici ghicita ... Totul depinde de timp si de imprejurari. Adevarata iubire o putem gasi intr-un bar sau intr-un restaurant, la scoala sau printre prietenii de familie, poate sa fie o intalnire pur si simplu intamplatoare dar care ne va schimba viata. Si sunt sigura de asta. Fiecare dintre noi are un suflet pereche in universul asta! Trebuie doar sa nu sa nu-si piarda speranta ca il va intalnii...
Roksana
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:16
Fiecare avem un suflet pereche...eu asa cred..si oriunde ar fii el si oriunde s-ar naste in lume...viata ia o intorsatura in asa fel incat drumurile sa devina comune...si ,intr-un final,sa va gasiti...Speranta moare ultima ! :)
liza24_84
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:21
se pare ca ai mare dreptate . asa mi se intmapla de fiecare data cand visez ceva nu am parte ...............iar dragostea ................
moisevioleta
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:47

Daca nu o cauti prea mult va veni cu siguranta...si daca ai o carapace sub care te ascunzi, exista cineva pe lumea ast acare stie sa se uite sub ea
andra_ale
Postat pe 10 Februarie 2009 11:33
da,da,speranta moare ultima......si noi odata cu ea.
dana_mv
Postat pe 10 Februarie 2009 12:38
cum gasesti iubire ? traindu-ti viata...
apropo de faptul ca iubirea e oarba cica au dovedit-o niste cercetatori , americani , ca atunci cand ne indragostim nu mai gandim logic .....
eu nu cred in existenta sufletului pereche , in acea dragoste predestinata , eu cred ca exista o serie de fete care au posibilitatea sa devina jumatatea mea , sa ajunga marea mea iubire ,
iar apropo de jumatati ... ca doua jumatati sa faca un intreg , in primul rand fiecare jumatatea trebuie fie un intreg in felul ei.....
SweetDadyD
Postat pe 15 Februarie 2009 13:20
De la: gabriell82, la data 2008-07-14 15:44:14cum gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti? multe fete zic... ca ele vor iubire... cand o oferi... dar tu poate la suprafata esti o persoana mai dura si in suflet mai fragil... gata se duce tot? deci... cum gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti?



Gabriel, au trecut deja 7 luni de cand ai deschis topicul. Nu am avut rabdare sa citesc tot, dar ce s-a mai intamplat? Macar ai inceput o relatie? Sau tu esti implicat intr-o relatie si esti nemultumit?
Tare mult as vrea sa stiu sa-ti dau un raspuns, dar tu cauti un suflet curat, cinstit... luminos - spus intr-un cuvant. Stiu ca este greu de gasit.
Cateodata il cauti toata viata.
Altadata il gasesti prea tarziu!
Pot doar sa-ti doresc sa ai noroc sa-l gasesti si... sa ai ochii deschisi ca sa-l poti vedea la timp !

Aceste suflete sunt rare si in general le gaseste cine nu trebuie
S-auzim de bine !
Cer_instelat
Postat pe 15 Februarie 2009 17:00
Stai linistit ca te gaseste ea...si la barbati de obicei se ataseaza de zonele genitale... exista si exceptii....
BogdanPaul
Postat pe 27 Februarie 2009 07:10
....asa este, ai dreptate ....cred ca oamenii care nu iubesc traiesc degeaba; dar inclin sa cred ca iubirea este mereu relativa ...vine si ...pleaca lasindu-ne de fiecare data cenusa trecutului. Dar pote meita incercat.

Postat pe 26 Martie 2009 11:47
was geht ab?

Postat pe 26 Martie 2009 11:49
De la: kudika004383, la data 2009-03-26 11:49:37 was geht ab?



esti excitata ca ai gasit iubirea!?

Postat pe 26 Martie 2009 11:50
suni la 112 si o sa iti raspunde o voce suava si te lamureste ea daca ai noroc
roz5blue6lila7
Postat pe 20 Mai 2009 23:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce manastiri din bucuresti cunoasteti care fac deposedari 25 De la: kudika369633 6 Februarie 2012 19:41
mesaje care promit... marea cu sarea 8 De la: kabbalist 2 Noiembrie 2010 13:22
Viața si moarte 72 De la: dragutza_micutza 12 Iulie 2011 08:20
TOPIC DE EDUCATIE SEXUALA.................. 66 De la: FRANNNCE 7 Februarie 2009 12:54
sugari 9 luni 3 De la: Lucia38 5 Septembrie 2009 19:22