Setari Cookie-uri

iubire imposibila?????????????

Tot subiectul asta e e intins ca un serbet lipicios.
Cele implicate in povestile de dragoste au atins penibilul, iar 'comentatoarele' ridicolul.
Ce, Dumnezeu, e asa de greu?!
Daca esti disperata dupa unu' insurat, alegi:
1 -sex pana te saturi (da' ai grija sa cobori TU prima din pat)
2 - ghinion si te indragostesti: sex pana te saturi, calci pe inima si cobori prima din pat si nici ca te mai intorci!).
3 - il iubesti pe el, dar faci sex cu al doilea, nelimitat (daca el se culca si cu nevasta, ai si tu dreptul la unul 'oficial').

Cu barbatul insurat se traieste doar prezentul, nu exista viitor, nici ca iluzie. Il folosesti sa te simti bine, asa cum o face si el.
Ii spui ca il iubesti, il incanti.
Te pune naiba sa vrei mai mult, il stresezi si il fortezi sa te minta, ca sa mai prelungeasca placerea unui sex de calitate nemaiavut dinainte de insuratoare.


Si, apoi, barbatul din constructie, judeca simplu treburile, mai ales cand e vorba de sex. Voi ce dracu' despicati firu'n o suta de atatea pagini?! Scuturati-va fustele si ...cu incredere mai departe!
Nu asteptati sa decida ei nimic!

Semnat: o femeie maritata care tine cu amanta
-
andra72
Postat pe 22 August 2008 02:11
Andra,de ce nu aduni tu,toate aceste "sfaturi"si sa faci un ghid pt amante,desi,trebuie sa fac o remarca;amantele sunt,de fapt ,niste femei foarte indragostite de niste barbati insurati,iar sfaturile tale(dupa cum suna), sunt pt femei"de strada."(vii,te urci in pat,cobori si pleci)
Si cu noi ,.comentatoarele, ce ai?? Lasa-ne,draga,facem si noi,literatura populara.Te deranjeaza?
Intr-o singura chestie iti dau dreptate:Si, apoi, barbatul din constructie, judeca simplu treburile, mai ales cand e vorba de sex.
crinaD
Postat pe 22 August 2008 03:40
De la: crinaD, la data 2008-08-22 03:40:01Andra,de ce nu aduni tu,toate aceste "sfaturi"si sa faci un ghid pt amante,desi,trebuie sa fac o remarca;amantele sunt,de fapt ,niste femei foarte indragostite de niste barbati insurati,iar sfaturile tale(dupa cum suna), sunt pt femei"de strada."(vii,te urci in pat,cobori si pleci)
Si cu noi ,.comentatoarele, ce ai?? Lasa-ne,draga,facem si noi,literatura populara.Te deranjeaza?
Intr-o singura chestie iti dau dreptate:Si, apoi, barbatul din constructie, judeca simplu treburile, mai ales cand e vorba de sex.
nikol_7
Postat pe 22 August 2008 09:39
De la: symo83, la data 2008-08-18 10:47:14ideea e ca il iubesc si as face totul pt el.chiar si sa cresc copilu alteia.


Tu chiar crezi ca e asa usor sa iei copilul unei femei???
Te sfatuiesc sa consulti un avocat sa vezi exact cum stau lucrurile...
aaaaaaaa.....si un divort poate dura si 2 ani....
sincer , parerea mea este, ca esti departe de adevar...eu zic sa iei o gura de aer si sa-ti refaci calculele...

multa bafta!!
zvb81
Postat pe 22 August 2008 16:31
draga, pacat ca nu ti-a trecut supararea de a fi parasita. Iar barbatii - si nici femeile - nu sunt proprietatea celuilalt...sunt persoane ce reactioneaza - si actioneaza - dupa propriile instincte si judecati...caracter etc. Intotdeauna, dar absolut intotdeauna, daca partenerul, femeie sau barbat, a actionat intr-un fel care celuilalt nu-i convine...a fost ajutat un pic de cel ranit... ai taria de a recunoaste ca am dreptate, pentru tine...mie mi-este indiferent...
maimai_no1
Postat pe 22 August 2008 17:21
ei doi nu au nimic cumparat in comun in timpul casatoriei.singurul lucru pe care il au de impartit este copilul.
symo83
Postat pe 23 August 2008 09:55
Iar copilul nu e un bun cumparat!Pacat ca asociezi un copil cu bunurile materiale!Si de data asta chiar m-ai enervat.Cine iti da tie dreptul sa-ti permiti sa te gandesti macar sa-i iei copilul unei mame?Un idiot de barbat , care a semanat pe un teren fertil ? Eu nu am copii , dar cred ca , pentru copilul tau (mai ales ca mama)merita sa lupti cu orice fel de mijloace.Fata draga,baga-ti mintile in cap : acest individ poate fi posibilul tau sot, dar copilul e al mamei lui!Mai ales ca el este cel care a incalcat juramantul casatoriei!Si vin si te intreb din nou:unde este Dumnezeu in toata aceasta poveste?Esti crestina,nu?Ai parinti?
mar_nanu
Postat pe 23 August 2008 16:14
daca ar incerca cineva vreodata sa-mi ia copilul as trece peste cadrave .....la propiu,nici nu concep sa ma despart vreodata de copilul meu indiferent care ar fi situatia dintre mine si tatal lui.asa ca subscriu la ce a zis mar nanu mai sus
asta e
munflorin1
Postat pe 23 August 2008 18:36
Fii atenta ,symo,ce reactie ai declansat la faza cu"copilul"! Deci,eu ti-am mai scris mesje legate de acest aspect,dar repet,fiindca am ocazia.Au dreptate ,toti cei care iti spun,ca nu e drept nici macar sa incurajezi pe iubitul tau sa ii ia copilul mamei,de altfel,nici nu i-l ia.Eu cred ca e o alta vrajeala de-a lui, cum te-a mintit cu multe inainte,asa te minte si acum.Ce motive ar avea??? Aceleasi motive pt care te-a mai mintit si alta data.El sau voi le stiti.Poate ca se foloseste de tine,acum,pt sex,sotia lui fiind insarcinata si tot ce zice despre divort,dupa nasterea copilului sau,nu e decat o alta polologhie de a sa.Sincer,nu a divortat cand te-a reintalnit ,nu a divortat cand a ramas gravida sotia lui,cum crezi ca va divorta dupa nastere si o va lasa pe ea singura ,cu un copil nou-nascut,iar mai tarziu...,cand va prinde drag de copil....Un copil,de obicei ,intareste relatia dintre doi soti.Si daca ar avea de gand sa intenteze divort,acest lucru dureaza,copilul ,la inceput nou-nascut ,apoi bebe ...,cum crezi tu,in naivitatea ta,ca il poate smulge de la sanul mamei care il alapteaza,poate si 2 ani,ca sa il ia el si sa ti-l puna tie in brate? Deci,trebuie sa intelegi ca ar dura vreo ,cel putin 2 ani,ca sa poata face el demersuri de a lua copilul si ca sa fie un parinte care sa merite custodia copilului,trebuie sa aiba o conduita exemplara,sa fie in preajma copilului si sa se ocupe de el .Nu amanta,nu plecat de acasa noptile,nu "creanga" pe strazi.Mai,symo,poti sa nu mai fi asa de naiva?Ce naiba...,cati ani ai? Parerea mea e ca,acest barbat nu e cel care crezi ca e,nu e sufletul tau pereche,e un sarlatan,ti-a dovedit de multe ori,dar tu....refuzi sa vezi realitatea.Am experienta,am trait ceva de acest gen,adica la modul ca am refuzat sa vad realitatea,desi toti imi spuneau si ,rezultatul a fost ,de fapt un esec,o mare pierdere de timp si un mare gol in suflet.Sa nu mai spun si de repercursiunile negative referitoare la sanatatea mea fizica si psihica.Symo sau cum te cheama,nu-ti face raul asta,ca ,doar, nu esti masochista.Si nu fi de acord sa ii faci rau sotiei lui,o viitoare mama,ea nu ti-a facut nimic,e nevinovata,ea nu stia de existenta ta,iar el,asa iti va face si tie,oricand vrea si are ocazia.Ori ne pacalesti tu aici si nimic nu e real,ori esti cea mai credula si neinformata persoana.
crinaD
Postat pe 24 August 2008 04:49
Hop si eu cu o parere:p..Am o cunostinta , destul de apropiata, care a trecut prin ceea ce treci tu acum draga saso. Si ea era plecata din tara, si a intalnit un barbat insurat si cu copil de care , zic eu s-a indragostit. Normal, tipul ii spunea ca o sa se desparta de nevasta, ca ramane inca un timp langa ea pentru copil, ca nu se mai inteleg..alea, alea..ea are tot varsta ta si tipul e ceva mai mare ca ea..pentru el ea s-a certat cu toata familia, ca deh, dragostea e oarba.Din pacate, sau poate din fericire pentru ea , el nu si-a parasit nevasta si nici nu a aratat vre-o clipa ca ar vrea sa o faca. Spunea cineva pe forum ca trebuie sa te uiti la faptele unui barbat nu la spusele lui.Cat de adevarat! Foarte putini barbati ajung in final sa isi paraseasca cu adevarat sotiile si multi dintre cei care o fac ajung sa isi insele chiar si amantele.In plus, tu spuneai ca relatia lor nu mergea dinainte sa apari tu in peisaj.Poti fi sigura de asta? Eu cred ca de fapt tu nu poti fi sigura de nimic pentru ca tot ce stii, tot de la el stii. Si daca el statea cu tine pretextand ca e la munca, asta ce iti spune? ca vrea pe viitor sa aveti o relatie serioasa? Eu nu cred. Sper sa nu dau un sfat gresit cand iti spun ca trebuie sa il lasi in pace si sa iti vezi de viata ta, sa iti gasesti fericirea alaturi de un barbat sincer, care sa nu fie capabil de asemenea comportament.
kittykat09
Postat pe 24 August 2008 17:55
Un raspuns intelept pentru o fata asa de tanara.La 23 de ani sa iei firimituri de la masa alteia,mi se pare nedemn pentru cineva care poate sta in capul mesei si sa fie tratata regeste!
mar_nanu
Postat pe 24 August 2008 19:23
da acum incet incet ajung si e la concluzia aia...doar ca faptul ce difera de celelate povesti...el momenta e despartit de nevasta lui...si am aflat de la prieteni de-ai mei din romania...sau despartit pt ca nu mai merge.daca se vor impaca e treaba lor...eu am inceput sa imi vad de viata mea...e adevarat ma ingrop in munca dar...am inceput sa ies si in oras sa incerc ca sa vad oamnei noi...el imi scrie mereu ca de ce nu il cred ca ma iubeste...mi-am dat si eu seama ca nu vreau resturi si ca va face cu mine la fel...merit ceva mai bun...inca il iubesc ,...inca ma gandesc la el zii si noapte dar asta o stiu eu si voi ...lui nu i-am mai spus asa ceva....vrea sa vina inapoi...nu vrea...vine inapoi in sept....vroiam sa luam un bar impreuna...sa facem cva al nostr....cat timp a fost el plecat eu am rezolvat si o sa iau baru singura si o sa ma descurc singura...el poate isi va vedea sa isi faca ceva...nu vreau sa rup leg de tot cu el...vreau sa ramanem prieteni si o vom face dar momentan i-am zis si lui nu pot ramane prietena cu el...ca inca doare..si asa cat vb mai putin cu atat e mai bine...pt faptul ca acasa nu mai functioneaza....a vrut sa vina la mien..si acum imi scoate ochii ca eu at cand i-am zis ca sa se desparta a zis ca ii e frica ca il parasesc si ca macar stie ca neasta lui e dependenta de el...si ii iarta orice ca doar ia iertat multe....iesiri cu toate ca toate au fost nimicuri....
eu imi vad de viata mea el face ce vrea...e treaba lui....adica normal imi e frica ca se va intoarce si va apela la tot felul de chestii..dar eu imi vad mai departe de viata....
si relatia lor..ca n mai functiona...nu stiam de la el...stiam ...de la mama lui care din fericire nu a aflat nimic de noi si cu care la inceput ma intelegeam fff bine ea avand aici un restaurant....eu o mai ajutam fff mult...ea necunoscand limba si nici el prea mult..asa de fapt l-am cun si pe el....si de acolo stiamc a acolo nu mai prea merge bine ....printr-o banala intreabare de-a mea...." da cum de fiul e aici si nevasta si copilul in romania...?"deci ca nu mai era tot in regula stiu asa zis de la soacra ei.......care nici nu pre ao inghite pe ea...si incet incet incep sa imi dau seama ca t lumea o inghite pe ea doar pt copil...ca si mama lui a zis mereu ca ce mult si-ar dori ca nora ei sa fie ca mine....si asta imi da multe de inteles...
dar voi vedea eu ce va fii acum imi vad de munca ca acolo cel putin nu mai ma gandesc asa de mult la el si fac lucruri noi si cel mai important cunosc oameni noi si invat din nou sa traiesc fara el...
va multumesc pt tot si pt sfaturi si pt critici.....

Postat pe 25 August 2008 00:22
E o decizie corecta pt moment.Fa-ti ceva,doar al tau.bar sau ce zici ca iti faci,vezi-ti de afacere,pe el,il tii mai la distanta o vreme,nu te grabesti nici cu"prietenia"aia,cu el,de care ziceai;mai bine,il mai tii un pic la distanta.Sa vezi ce se intampla,sa urmaresti evenimentele.chiar i-o poti spune si lui sa stea in banca lui pana isi termina problemele cu divort,custodie si ce o mai fi.Si pe urma,mai vezi tu.In primul rand e necesar sa fi independenta financiar,nu te alia cu el,pt ca,nu stii nimic sigur ce vafi cu viata lui,a voastra si te legi la cap fara sa te doara.Mult succes iti urez si bafta in afaceri!
crinaD
Postat pe 25 August 2008 08:48
Ca sa poti fi obiectiva si sa te poti rupe de el, tine-i la distanta si pe el si pe mama lui.Nu sunt oameni de calitate daca vorbesc despre o persoana care nu poate sa se apere.Dovedeste-le tuturor ca poti fi mai mult decat amanta sau "aia"care a lasat un copil fara tata.La anii tai poti avea rabdare.Ce-i al tau e pus deoparte.Ca femei,meritam mai mult de la viata asta,mai ales ca muncim mai mult decat barbatii,de cele mai multe ori.Succes in ce faci si , cand vrei sa faci ceva,intreaba-L mai intai pe Dumnezeu.Si iti va raspunde El intr-un fel.Ai sa vezi ce-ti rezerva viitorul daca esti corecta cu tine in primul rand!
mar_nanu
Postat pe 25 August 2008 17:24
Auziti fetelor? haideti sa o invitam si pe nevasta sa spuna si ea ceva......poate are si ea un punct de vedere daca tot stam si despicam firul in patru? ce ziceti? hai sa facem ce stie romanul mai bine: haz de necaz ca altfel o luma razna, saso saraca, mai are putin si-si taie venele pe bar sau sub bar......iar cele tinere nu se vor mai marita nicicand, iar noi astea maritate o sa ne batem sotii cu parul, doar asa...preventiv...cele divortate vor intra in depresie....cele vaduve.....cred ca iau deja antidpresive....si uite asa....nu o sa descoperim nimic nou sub soare. cand va fi lumea asta, vor exista sotii si amante....bune si rele, ingeri si demoni, tentatii...iubiri interzise, placeri ascunse.....eu cunosc pe cineva pe care o intereseaza doar ce-i"dat" deja...de ce? pentru ca nu-si poate asuma propria responsabilitate, fuga de tine insuti,pai nu?
O sa va scriu niste razbunari feminine sa mai destind atmosfera. Nu trageti in povestitor :)
RAZBUNARE FEMININA 1
( DIVORTATI )
Azi fata mea implineste 21 de ani si sunt incantat ca este ultima
pensie alimentara pe care i-o dau, asa ca am chemat-o si i-am zis:
"Fetita mea, vreau sa te duci la maica-ta acasa cu cecul asta si sa-i
spui ca : Asta este ultimul cec pe care-l mai primeste in viata ei,
nenorocita! si sa vii sa-mi spui ce mutra face.
Astepta nerabdator si cand intra fiica lui, a intrebat-o: Ce ti-a zis
vrajitoarea de maica-ta si ce fatza a facut ?
Mi-a zis ca astepta ziua asta ca sa-ti spuna ca nu esti tu tatal meu !

RAZBUNARE FEMININA 2
Un barbat care-si ofensa mereu sotia, chema un grup de prieteni sa-l
acompanieze ca sa-si conduca sotia la aeroport, care pleca intr-o
calatorie la Paris.
In fata tuturor, la despartire, el ii dori calatorie placuta si striga
tare: Iubito, nu uita sa-mi aduci la intoarcere o "mica si frumusica
frantuzoaica".
Dupa 15 zile barbatul o primi la aeroport cu acelasi grup de prieteni
si cu voce tare, o intreba: Mi-ai adus frantuzoaica promisa?
Am facut tot ce mi-a fost in putinta, raspunse sotia, ramane doar sa ne
rugam sa se nasca fetita.

RAZBUNARE FEMININA 3
Pe patul de moarte un barbat isi chema sotia si cu voce slabita ii
spuse:
As vrea sa-ti fac o marturisire, ca sa pot muri in pace.
Lasa, spuse ea, stai linistit, nu e bine sa faci niciun efort.
Nu, nu, spuse el, vreau sa-ti spun ca m-am culcat cu sora ta, cu mama
ta si cu cea mai buna prietena a ta.
Stiu asta nenorocitule, de asta te-am otravit !
sa fiti iubite.....de cine vreti voi dragi femei intelepte :)

oana_iftemi
Postat pe 26 August 2008 17:01
Super,Oana! Sunt de acord cu toate "razbunarile",nu ca urasc barbatii,dar....,dintre toti copiii, de toate varstele,ei sunt cei mai infantili.
crinaD
Postat pe 27 August 2008 04:36
iubita mea saso...cand am citit ceea ce ai scris mi s-a ridicat parul pe mine...poate pt ca am avut si eu de-a face cu un barbat insurat pe care l-am iubit pana la ultima celula. e trist chiar foarte trist...numai cand ma gandeam ca in fiecare seara el doarme langa altcineva in afara de mine.in fine ...sa ma las pe mine deoparte...despre tine e vorba aici...
nu vreau sa te critic nici sa-ti dau cine-stie ce sfaturi....vreau doar sa te atentionez asupra unui lucru si anume:daca te iubeste asa cum spune el va divorta daca nu a facut-o pana acum....lucru pe care ar fi trebuit sa-l faca daca te iubeste cu adevarat.
draga mea dupa parerea mea un om nu mai sta cu o persoana cu care nu mai are nimic in comun doar ca exista un copil la mijloc...permitem sa fiu sceptica....dar nu cred asa ceva...e doar parerea mea ...asta nu inseamna ca e cea mai buna...spun asta pentru ca si mie mi s-au deschis ochii prea tarziu...si cel de care am fost indrogostita pretindea ca ma iubea....insa dupa ce am incetat sa-l iubesc si am judecat la rece am realizat crudul adevar...eu te inteleg ca il vezi un om minunat...incerci sa nu-i vezi defectele ,incerci impresia ca e cel mai bun dintre barbati(caci asa e cand iubesti)...dar el iti poate dovedi faptul ca nu te inseli doar daca face ceva in acest sens si anume:sa divorteze

asta a fost doar parerea mea...din perspectiva uneia ce a trecut si ea prin asa ceva...ce-i drept nu a ajuns asa departe...

daca doresti sa mai vorbim adr mea de mess este : lory2006_4u
mi-ar face mare placere sa te ascult ....stiu ca ai nevoie....eu sunt aici :* si incearca sa nu fi negativista...va fi bine intr-un final .pup
lory2006_4u
Postat pe 27 August 2008 23:06
De la: munflorin1, la data 2008-08-23 18:36:46daca ar incerca cineva vreodata sa-mi ia copilul as trece peste cadrave .....la propiu,nici nu concep sa ma despart vreodata de copilul meu indiferent care ar fi situatia dintre mine si tatal lui.asa ca subscriu la ce a zis mar nanu mai sus
asta e

Si eu! Si eu! Si eu!
Lucia1971
Postat pe 28 August 2008 17:06
De la: mar_nanu, la data 2008-08-24 19:23:51Un raspuns intelept pentru o fata asa de tanara.La 23 de ani sa iei firimituri de la masa alteia,mi se pare nedemn pentru cineva care poate sta in capul mesei si sa fie tratata regeste!

Lucia1971
Postat pe 28 August 2008 17:08
Saso.....hmmm.....foarte complicata situatia......si eu tind sa te incurajez sa faci ce iti spune inima!!DAR ai mare grija .....totusi nu ignora total ratiunea ta.....intr-adevar barbatii au darul sa vina cu poezia invatata de acasa......eu am iubit un tip care avea o iubita de 8
ani......o insala si acum.....am fost pe post de ''amanta''......el era atat de dulce si imi sarea in ajutor la nevoie si imi dadea sfaturi....mai pe scurt avea grija de mine....dar asta nu inseamna ca m-a iubit.....este dificil stiu asta.....dar nu uita ca trebuie sa te intrebi :OARE PE CE LOC SUNT EU IN INIMA LUI?......cand vei gasi raspunsul la aceasta intrebare vei stii ce este de facut......am sarit peste prima intrebare: CE VREAU SA FAC SI CE SIMT EU CU ADEVARAT? pentru ca am observat ca deja ai gasit raspunsul la ea.....mult noroc si nu uita: 70 la suta inima si 30 la suta ratiunea.
LuckyMe
Postat pe 28 August 2008 18:58
crezi ca poti gandi rational cand iubesti?iti spun eu ca nu poti.cel putin momentan eu am luat o hotarare.nu stiu pentru cat timp , dar o perioada am stabilit sa nu ne mai vedem.cu toate ca nui usor sper sa am forta necesara sa pot face lucrul asta.
symo83
Postat pe 29 August 2008 11:17
Symo,s-au spus ,aici,fel de fel de pareri,dar asta nu inseamna ca ti s-a impus ce sa faci,ce decizie sa iei.Clar ca,sub influenta emotiilor,de obicei,deciziile nu sunt tocmai cele corecte. No pb.!Nu te mai autochinui cu ideea"trebuie sa-l las,dar nu pot,ce ma faaaac...?!"Incearca,numai,sa stai un pic deoparte pana isi rezolva problemele.Daca e sincer(orice e posibil) si te vrea pe tine neaparat,el va rezolva pana la urma,problema si veti reusi sa ramaneti impreuna.Dar si el e supus unei tensiuni,mult mai mari decat tine,de altfel.Incearca alta varianta,adopta alta atitudine,pt a va fi mai usor pt amandoi.Faceti un pact,pt a nu va innebuni reciproc.Vorbeste-i deschis,frumos,dragastos,linistitor,spune-i ca tu ai timp sa-l astepti,sa nu isi faca griji in privinta ta,iar,el sa isi vada linistit(!?) de probemele lui. Sa va sunati doar o data pe sapt,sa va auziti vocile si,in rest,sa isi aranjeze pb asa cum crede el,sa te tina la curent cu deciziile lui si la urma,trageti concluziile.Asta,numai daca tii neaparat sa ramai cu el.Nu mai face si tu crize si valuri,ca,destul este el prins intr-un tsunami
crinaD
Postat pe 29 August 2008 20:58
SDi,apropo,poti gandi rational cand iubesti,problema e ca,nu iti convine Recunoaste.Cum adica nu gandesti rational?Din mesajele tale reiese clar ca stii in ce esti bagata si care ar fi solutia,ca sa scapi de batai de cap,dar NU VREI.De ce nu vrei?Pt ca nu vrei sa te lipsesti de prezenta lui,de momentele de placere din bratele lui etc etc.Pt ca esti,de fapt,egoista.Hai sa facem un scenariu:acelasi barbat,aceleasi "momente de vis"intre voi,potrivire la pat...bla,bla,bla,numai ca,el a inceput sa fie mai indiferent,simti ca se foloseste de tine,nu munceste,vrea bani sa ii dai tu,nu are bani,casa...etc,dar nici ambitie...si colac peste pupaza ,se uita si cu ochi galesi la PICIOARELE prietenei tale.Atunci poti gandi rational?STII CE AI DE FACUT? Sigur stii.Ei,recunoaste ca si acum stii,dar nu vrei.Iar,treaba cu copilul...,iese TOTAL din discutie.
crinaD
Postat pe 29 August 2008 21:08
CONCLUZIA: intotdeauna gandim rational,stim ce se intampla cu noi,unde gresim si care ar fi solutia problemei,dar EGOISMUL nu ne lasa.Si intotdeauna,din acest motiv,suferim ca niste caini.(de oftica) De obicei,vrem sa ne recuperam iubitul care ne-a inselat,ne-a p0arasit,ne-a mintit,ca,imediat dupa aceea sa ii pedepsim,sa ne razbunam("cum adica,sa imi faca el mie asa ceva?refuz sa renunt la el acum,poate altadata,cand mingea e in terenul meu")
crinaD
Postat pe 29 August 2008 21:15
Un barbat care este "legat" de copilul lui nu va putea fi al tau (doar al tau)niciodata,indiferent ce va face ,indiferent unde va fi ce va face,gandul lui va "fugi" mereu la copil, chiar si atunci cand copilul va fi mare si nu va mai avea nevoie de tatal lui, hmmmmmmmm, dar e adevarat depinde foarte mult de firea barbatului si de educatia lui si.....de sansa ta si nesansa sotiei lui. Iti spun asta din experienta. Eu am cunoscut un barbat divortat cu copii mari (casatoriti sau in concubinaj)si ...nu am reusit sa ma simnt "acasa", mereu am fost in plan secund fata de copiii lui care ii bantuiau non-stop gandurile,desi erau plecati cu rosturile lor , in plus in mine nu vedea decat ceea ce a avut rau de la sotie(sau credea el ca a fost rau.......E dificil sa iei un barbat la"mana a doua"
cornelia_leia
Postat pe 22 Septembrie 2008 15:30
ocean brize tot respectul.esti o femeie extraordinara
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:19
care a scos topicul asta de la naftalina????
adica in ce scop????
ca mai noi se deschid altele noi.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:29
sambata, pe 25 octombrie sa nascut bebele.si de atunci totul sa schimbat.vorbim, ne vedem dar nimic nu mai e cum era. nu mai suna, nu mai trimite mesaje cum era ininte. e foarte incantat de bebe, numai acolo sta(inca sunt in spital).de ea nu zice nimic , dar toata ziua vb doar de bebe.nu stiu ce sa cred. imi zice ca nu sa terminat, dar nici impreuna nu mai suntem. e ciudata senzatia asta. nu stiu ce sa fac. daca sa mai am rabdare sau nu. chiar nu stiu.imi zice in continuare ca ma iubeste dar eu nu mai simt asta deloc.
VELICUSILVIASIMONA
Postat pe 28 Octombrie 2008 12:32
Si in continuare va gasi din ce in ce mai putin timp pentru tine.O intrebare:iti place cand vorbeste despre un copil facut cu alta?Vrei sa fii toata viata femeia care il asteapta sa vina de la copilul lui,de la femeia care i-a daruit un copil inainte s-o faci tu?De ce sa te multumesti cu firimituri cand poti avea mai mult?Deja suferi?!
mar_nanu
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:34
sufar enorm pt ca ma eliminat complet din viata lui.numai ca a parut o problema cu ea dupa nastere si acum e in spital , si de fiecare data cand are probleme ma cauta, ca nu are pe umarul cui sa planga.in ultima perioada am simtit ca nu e loc in viata lui si pt mine.si daca mar fi iubit asa cum spunea ar fi fost normal sasi imparta bucuria lui si cu mine,insa nu a facut deloc asa.
symo83
Postat pe 1 Noiembrie 2008 11:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o alta iubire, ce greu este 30 De la: senza 31 Octombrie 2009 18:06
M-am "indragostit"de un detinut... 37 De la: Barbie30 7 Iulie 2010 17:50
Indragosita de alt baiat 3 De la: Barbie30_ 28 Iunie 2011 02:50
Am si eu nevoie de pararea voastra...Poate a mai fost cineva in situatia mea si ma poate ajuta cu un sfat... 14 De la: anrya 3 Martie 2014 13:12
A spus ca ma iubeste, dar m-a parasit ! 7 De la: Sarikiz 19 Februarie 2013 19:48