Setari Cookie-uri

iubire imposibila?????????????

Poate ca ar trebui sa incerci sal uiti sau cel putin sa vezi daca nu-ti poti gasi si pe altcinva care sa te inteleaga la fel de bine ca acest barbat.
Sa vezi pentru o vreme cum e sa fiti despartiti si cum e sa treiesti departe de el.
Adevarul e ca nu ar trebui sa ne cladim fericirea pe nefericirea altuia.Nu e corect si nici noua nu ne-ar place.
Dar cateodata viata nu e tocmai corecta si cred ca ne face sa suferim desi nu meritam.
Incearca sa vezi daca merita si daca vei putea trai cu constiinta impacata sau daca il vei putea imparti toata viata intre tine si copilul pe care il are si datorita caruia nu se poate desparti de actuala lui nevasta.
Sa te gandesti bine la ceea ceti doresti!
mily20
Postat pe 18 August 2008 16:18
symo indiferent ce ar fi copilul va trebui sa stie cine este mama lui si oricum va avea o legatura cu ea.dincolo de faptul ca il vei creste sau nu u important e sa te asiguri ca el va divorta
daca nu se intampla asta eu zic sa nu te muti ica cu el sau sa mai accepti sa faceti si un copil..
vanda23
Postat pe 18 August 2008 16:22
nu se pune problema sa ne mutam impreuna pana nu va fi divortat.si copilul oricum va afla adevarul
symo83
Postat pe 18 August 2008 16:30
noi ne vom muta impreuna numai in momentul in care divortul va fi finalizat.doar atunci.si in privinta cealalta el doreste foarte mult sa ia copilu la el.dar asta nu inseamna ca se va intampla
symo83
Postat pe 18 August 2008 16:36
pot sa-ti spun ca inteleg f bine ceea ce se intimpla. eu sunt in aceeasi situatie, numai ca sunt de cealalta parte a baricadei. am o relatie de 5 ani cu o femeie minunata, pe care o iubesc enorm. ceea ce am trait impreuna nu se poate exprima in cuvinte. si totusi acum, nu pot sa ma decid asupra pasului urmator. de ce? pt ca exista o minunatie de fetita, pe care o ador si o iubesc nebuneste. si ea are o fetita, si totusi ne dorim sa avem un copil al nostru. totul devine din ce in ce mai complicat, dar va aveni un moment in care va trebui sa alegem fiecare din noi. parerea mea e ca va trebui sa-l lasi sa ia o decizie singur. el nu va alege intre tine si sotie, ci intre tine si copil. va trebui sa inteleaga singur cit il va afecta pe copil socul despartirii, daca va putea trece peste acel moment. intr-adevar, e posibil cu multa rabdare si dragoste impreuna sa-l ajutati, dar nu este un lucru cert ca veti reusi ca impreuna sa-i inlocuiti familia in care a deschis ochii. te inteleg, dar nu sunt de acord cu tine cind spui ca trebuie sa se fi intimplat ceva inainte in relatia sot/sotie pt ca el sa caute pe altcineva. pt mine totul era ok, pina am cunoscut-o pe ea. a fost ceva brusc si fara sa realizez ce se intimpla. nu regret nici o clipa ceea ce s-a intimplat, dar cred ca fiecare din noi are dreptul la fericire, la iubire, la dragoste pe care sa o ofere si sa o primeasca din toata inima.
gemini2k1167
Postat pe 19 August 2008 01:02
poate dura si asta depinde numai de ei. daca motivele lui nu se vor regasi si in noua relatie, totul va fi in regula. eu pot sa spun ca in cazul meu, daca vom fi impreuna, vom fi pt totdeauna.
gemini2k1167
Postat pe 19 August 2008 01:09
hi,sant NICOLE:::Ma bucur sa aud asa raspuns,de la tine,si stiu ca este 100 la suta adevarat.Si ca sa spun si de ce,incep cu inceputul.Eu stau in Germania,si sant casatorita de 5 ani cu un neamt.Totul era roz,cateodata ne-am mai certat,dar ne-am inpacat iar,nimic special.In martie ,am fost la parinti in tara,3 saptamani si cand m-am intors,barbatumeo era cu una in casa.o fata cu 10 ani mai tanara decat mine,cu care a atat tot timpul cat am fost eu pleceta.Mi-am luat fetita,am o fata de 4 ani,si am plecat,..Dupa 2 saptamani,in care ,tot cu accea fata ,cu care m-a inselat a locuit ,la mine-n casa,a venit si mi- spus ca ii pare rau,ca familia ii mai importanta pt el...M-am intors la el.Nu a fost deloc bine,,primele zile,liniste,si iar a inceputcalcarul.O suna pe aia,si isi ascundea mobilul,sau pleca si nu stiam niciodata unde este.Intr-o seara,cand probabil urma sa se intalneasca,cu ea,m-a scos afara dintr-un bar si m-a injosit ca pe ultima ....Acum mi-am luat un apartament unde locuiesc cu fiicamea.Sper sa vada ea ce a castigat,pt ca un barbat care isi lasa familia pt o aventura..acela nu mai merita iubire.Cat am plans eu pt el,d-zeu stie,si de 10 ori pe zii.Sper sa vina soarele si pe strada mea.
mielke
Postat pe 19 August 2008 01:35
pt Marinela,noi trebuie sa mai vorbim,gasesc ca asa cum ai spus-o tu,as fi folosit exact aceleasi cuvinte.respect
mielke
Postat pe 19 August 2008 01:50
mielke....as vrea sa pot sa spun ca a fost o aventura ca o aventura e usor uitata..dar o relatie care dureaza si la distanta si unde dragostea si dorinta creste in loc sa scada nu cred ca se poate numi aventura...
am incercat sa o vad din toate punctele de vedere ca sa uit...dar nu pot....vb poate mint..dar inima si cum l-am simtit eu pe el cand era cu mine ..si cum il simt si il vad acum mereu trist mereu ingandurat....cum zice el...nu isi gaseste locul...parca lipseste jumate din el ce a uitat sa impacheteze la plecare..
mi-e greu sa renunt la el si niciodat nu as fii crzut sa trec prin asa ceva...pt mine meru casatoria era sfanta...si cum m ainteba cineva pe forum....nu vin dintr-o familie destramata..chiar ma uit la parintii mei si zic sa imi dea si mie dumnezeu asa ceva dupa 35 de ani de casatorie se iubesc ca in prma zii...dar oare mai exista iubire din aia ...cum exista pe vremuri...? mai exista dragoste adevarata?fara minciuna?
stiu ca decizia tre sa o ia el LION67ro...si asta e partea dureroas...ca nu stiu ce mai astepata...si apote totusi siguranta ca nevasta nu il va parasidaca la iertat de fiecare data cand a facut ceva oricat de mic ar fii si mai ales daca ia iertat una ca asta....nu stiu ...dar si sa traiesc cu cineva numa in razboi ..crezi ca aduce ceva...?
am multe intrebari pe care mi le adresez singura si since nu am raspuns!
nici el nu regreta nici o clipa...si a zis de mii de ori ca nu ar da niciodata timpu inapoi....ma regasesc fff mult in povestea ta....cu lacrimi in ochi imi zicea ca nu a mai trait asa ceva ...si da poate sunt tanara dar inca nu am vazut un barbat la caresa ii dea lacrimile...si el a facut-o si in ziua cand a pelcat...cand eu stiu ca stateam cu ochelarii de soare pe ochi si de jos mi se prelingeau lacrimile...
de ce tre sa suferim....as vrea sa il uit si totusi nu pot...am hotarat sa il uit si de cand am luat in mine decizia asta plang mereu ma doare inima--....ma doar sufletul cum nu ma durut niciodata....simt ca nu mia primesc aer ...vreau sa il vad doar pe el....si totusi nu e posibil...e lg ea acum...chiar daca nu o iubeste si stiu ca nu o mai iubeste pt ca nu poti iubi 2 pers deodata si ...la mine i-am citi in ochi si am simtit ca ma iubeste....ca oricat ar fii de bun nici un om nu se poate preface lunga perioada....
nu mia stiu cum sa analizez totu....mi-e greu ....
vreau sa sterg cu un burete toate zilele pline cu lacrimi si cu dor care sau adunat acum de cand a plecat....
a fost chiar bine venita parerea unui barbat cu taoteca mi-ai adus fff multe aminte de el
ms

Postat pe 19 August 2008 01:59
SASO...NU POTI DORMI,NU? CU GANDUL LA EL...TREBUIE SA AI INCREDERE CA DC EL ESTE CEL CARE ITI ESTE SORTIT,O SA FITI IMPREUNA CANDVA DIN NOU...DC NU,INSEAMNA CA ALTCINEVA VA APAREA EXACT CAND TE ASTEPTI MAI PUTIN
STIU CA SFATURILE SAU CRITICILE ADUSE LA ADRESA TA...NU VOR SCHIMBA FAPTUL CA IL IUBESTI SI CA IN FIECARE CLIPA ITI DORESTI CA EL SA FIE LANGA TINE...DAR ITI DAI SEAMA K ESTI DOAR TU...NIMENI NU AR TREBUI SA CONDAMNE IUBIREA PE CARE O INTALNESTI O DATA IN VIATA DAR IN CICUMSTANTE NEPOTRIVITE...SI BINE CA A VENIT SI POVESTEA UNUI BARBAT CARE NU INSEALA,PT K ASA SUNT BARBATI,CI PENTRU CA IUBESTE...
Aleys
Postat pe 19 August 2008 02:11
Copilul nu il va lua el ci va ramane la mama;de obicei asa se intampla,mai ales daca e f mic.Doar sa dovedeasca el,in fata legii,ca mama e denaturata sau bolnava,incapabila de cresterea unui copil.Sa dovedeasca, eventual ca ,mama e adultera,dar, se pare ca e invers,el e cel care comite adulterul si daca sotia dovedeste....Deci,iti zic eu ca treaba cu "copilul"pica din start,dar nici nu cred ca ti-ar trebui tie copilul lui,mic, sa il cresti sau daca a-i fi capabila sa faci asta.Instinctul matern se declanseaza sau devine mai pronuntat, de obicei,la nastere,cu puiul tau,rupt din tine.In orice caz,eu te invit sa faci un scenariu,in capul tau,folosindu-te de elementele pe care le ai si sa incerci sa te vezi in aceasta postura de viitoare sotie si mamica.Incepe cu divortul lui,care ar putea dura ani din cauza minorului(ar fi fost f usor divortul lor inainte de a ramane insarcinanat sotia lui);daca el doreste copilul la divort,va declansa un adevarat razboi,care va va epuiza fizic si psihic pe toti trei.Pune la socoteala varianta ca,"doamna lui"ar putea afla de relatia lui cu tine si incep urmaririle,scandalurile,vizitele ei la tine acasa,reprosuri,defaimare in fata lumii(aud vecinii,prietenii,rudele ca tu ai stricat o casnicie unde ,la mijloc este un bebe,oamenii judeca aspru si au slabiciuni la copii),apoi starea lui din zi in zi mai proasta,mai nervos,irascibil,daramat poate(posibil sa renunte la divort si,implicit ,la tine,fiind conditionat,desigur).Presupunem ca el castiga copilul,are relatii,o scoate pe ea,mama denaturata,incapabila,nebuna...,ii rupe sufletul si ii ia puiul de om.Ti-l aduce tiele mic,e plapand,are nevoie de....dragoste si restul.Tu,nu stii nimic despre copii,ti-e frica,nu stii dak esti in stare,nu e al tau,nu intelegi dc trebuie sa iti inchizi viata pt copilul lui,la care,nici macar nu ai participat;te gandesti mereu ca nu te-a ales pe tine ca sa fi mama copilului lui.Daca spune ca acest copil e o greseala,minte.O sa vrei nunta ta,inainte,rochia de mireasa,apoi burtica ta,sarcina ta si sa nasti tu copilul vostru;barem sa stii dc te sacrifici.Apoi,mama are ore de vizita si vine oricum si cand nu are ore,normal vrea sa stie de bebele ei,te suna,te dispera,zice ca nu ai grija,te acuza de cate ori raceste sau...alte probleme care le fac copiii.El e cu ochii pe tine,nu te mai mangaie pe tine,pt ca, ecu copilul in brate,ii e drag,e mic,e dulce,e normal sa il iubeasca.Tu te gandesti la toate prostiile,ca nu iti mai acorda atentie,ca iubeste copilul aleia,ca vorbeste mult cu "aia"la telefon despre copilul lor,ca il duce in parc unde vine si ea...etc etc. Parerea mea e ca,el nu castiga copilul.Mergem mai departe cu scenariul;ea castiga copilul,el trebuie sa dea pensie alimentara si nu numai;e obligat fata de acest copil toata viata,pana la 18 ani,sigur,i se permit ore de vizita la copil in fiecare saptamana sau cum decid ei,parintii.Realizezi ce inseamna asta.Apoi vine si al vostru bebe si...ti se pare ca el srta cu "al lui"in parc cu mingea si tu te chinui singura cu copilul vostru.Sau poate nu ajung banii,credite,pensie alimentara,alte cheltuieli pt copilul lui,ca,deh,mama-sa l-a dat la o gradinita de limbi straine si costa o caruta de bani,cine sa ii plateasca dak nu el,taica-sau???E normal,de altfel.Ai facut scenariul pana aici?Mai pune si neprevazutul;posibilitatea sa se impace cu ea pt copil sau sa se sature de amandoua ca il "tocati"la cap,cand una ,cand alta si sa il gasiti in vreun club cu o "pustoaica "de gat...etc etc.Tin sa precizez ca,unele femei fac fata ,trec cu brio de toate aceste greutati,asta din dragoste pt el si din foarte multa iubire fata de copii in general(un talent nativ de a creste copii,orice copil nu numai al ei.)Pt acest gen de femei nimic nu e prea greu si fac fata oricaror greutati.Crezi ca esti una dintre putinele femei de acest gen? Ai reusit sa faci scenariul?Iti place ce film ti-a iesit? Viata nu e numai "pupicuri",promisiuni si...floricele.Barbatii sunt cele mai "imposibile"creaturi pe care le-a creat Dumnezeu.Mai bine cresti o haita de caini dobermanicare se zice ca ,dupa cativa ani innebunesc si isi ataca stapanul,decat sa traiesti cu un barbat,mai ales cu unul care are o gramada de probleme din start,probleme pe care,o sa te mire cat de usor le arunca pe umerii tai.
crinaD
Postat pe 19 August 2008 02:16
Draga mea,tine minte:"Nu te incurca niciodata cu o persoana care are mai multe probleme decat tine(mai ales grave).Le vei prelua,il vei usura pe el si vei regreta.E pacat de tineretea ta si,cred ca ai si suflet bun,ca daca nu il aveai,nu erai pe acest forum;nu il iertai,nu il primeai inapoi,nu il iubeai atat.Dar...nu meriti asta.Daca el te-ar iubi cu adevarat nu ti-ar face asta.nu ar putea sa te bage in ceva atat de greu,de injositor si cum or mai fi situatiile prin care vei trece.E egoist,se gandeste la el si se foloseste de tine.Ar trebui sa te lase sa treci si tu,cum e normal in societatea noastra si in fata lui Dumnezeu,prin toate etapele:casatorie,nunta pe care si-o doresc toate fetele cu iubitii lor,o sarcina si un copil din dragoste,mult asteptat,de voi,viitorii parinti alaturi de bunici,prieteni,rude...Ei,cum suna? In ce te bagi? Poti sa duci? Daca da,e ok,eu iti urez bafta multa,putere si rabdare si...mult curaj,pe care eu,la varsta de 48 de ani nu il am,pt asa ceva,sincer iti spun,dar admir pe cele care il au.N-am vrut sa te sperii sau sa te dezarmez,dar,uneoeri,am impresia ca,fetele astea,care iubesc barbati casatoriti nu constientizeaza in ce "belea"se baga.Despre ei.....,ei nu sunt constienti nici ce le fac sotiilor lor,nici ce le fac amantelor.Le chinuie si pe unele si pe celelalte pt placerile lor egoiste.Sunt si barbati responsabili,constienti si oameni deosebiti,dar,din pacate ,intr-un numar extrem de mic.Datorita egoismului si iresponsabilitatii celor majoritari sufera ,azi in Romania si nu numai,milioane de femei,sotii si amante(viitoare sotii si mame) si o"liota"de copii,fara vina,siliti sa traiasca fara unul din parinti.Nu neg ca sunt si femei iresponsabile,nu fac discriminari ,insa...,cu totii cunoastem cruda realitate.Nu stiu daca mai e ceva de facut,doar,daca fetele noastre,tinerele,ar intelege situatia mamicilor lor,a femeii in societatea noastra si ar schimba ceva printr-o alta atitudine vizavi de barbat,l-ar "pune"la respect,nu i-ar mai satisface orgoliul si apucaturile de "mascul in calduri",nu le-ar mai lasa "puterea"(este inca o societate patriarhala),atunci ar face un mare bine mamelor si bunicelor lor,dar si lor si fiicelor lor,deasemenea societatii care,deja e bolnava,in agonie. Deviza societatii in care traim ar trebui sa fie"Fa ce vrei,dar nu face rau nimanui".Voi faceti ce vreti,dragele mele,de pe acest site si de pretutindeni,dar nu uittai ca,nu se termina lumea cu voi,dupa voi urmeaza fiicele voastre,nepoatele si urmasii urmasilor vostri care vor "trage' dupa greselile voastre,asa cum,multe trageti azi, dupa greselile si invatamintele proaste ale inaintaselor voastre.Din rau in mai rau...,oare,unde o sa se ajunga? V-ati intrebat vreodata,fetelor?
crinaD
Postat pe 19 August 2008 02:56
mesajele anterioare sunt pt symo
crinaD
Postat pe 19 August 2008 03:05
of,saso,vorbesti din tot sufletul tau despre el,dragoastea ta pt el si lacrimile lui la plecare... M-ai impresionat,sincer.Te cred,stiu cum e,am trecut prin mult mai multe ...si sper din toata inima,sa mai planga dupa si pt tine,sper sa nu ii dispara niciodata,iubirea din privire si din suflet,pt tine,dar,lor le trece repede.Desigur,poate nu e si cazul lui.Cred ca ai un "ghimpe"impotriva mea ca nu prea ti-am dat dreptate mereu,dar nu am nimic personal cu tine,iti dai seama,vreau doar sa te"trezesc"din visare.Se pare,insa,ca fiecare trebuie sa treaca prin"experienta"lui ,e sortit sa treaca pt a se maturiza spiritual.Eu as fi vrut sa te protejez de suferinta si necazurile de mai tarziu,dar se pare ca nu am nici o posibilitate.Fiecare trebuie sa isi suporte karma lui.Un mic sfat,totusi,daca imi mai permiti.Spune-i iubitului tau sa isi rezolve problemele cu sotia,divortul si ce mai are de gand,inainte de a innebuni cu totii sau inainte de a disparea aceste frumoase sentimente.Si iti mai propun ceva:nu te mai sili sa il uiti,sa il dai la o parte,nu te mai autochinui,daca nu vrei sau nu poti sa faci asta.Si ,prin urmare,nu mai fi nefericita.De ce esti asa de nefericita? El pe tine te iubeste,mult de tot,doar tu spui ca ai vazut si ai simtit asta,pe tine te alege,la tine vrea sa ajunga dupa ce isi rezolva problemele cu divortul,atunci,nu inteleg,de ce jelesti? Ca e departe si iti e dor de el? Daca era sotul tau si lucra intr-o tara straina sau era navigator si lipsea cu lunile,iti taiai venele? Ar tebui sa fi fericita si sa astepti cu rabdare si dragoste ca Penelopa pe Ulisse,ca.doar pe tine te vrea si la tine se gandeste.De ce bocesti?Predestinezi...sfarsitul??? Sa planga nevasta-sa,ea e cea nefericita,ea pierde,ea trece prin "chinurile iadului",e soarta ei,karma ei pe care trebuie s-o duca singura.Ea,chiar are motive de disperare,barbatul ei n-o mai iubeste,se trezeste singura ,cu un copil mic de crescut,se simte ranita,tradata si neputincioasa in fata sortii,din vina ei sau...asa i-a fost scris sau,poate,plateste pacate din viata asta sau dintr-o alta viata.Tu,sincer,nu ai motive decat de fericire.Azi,esti o invingatoare.Ai castigat o lupta dintr-un razboi,care este viata.Recompensa acestei victorii o vei avea,mai tarziu,cand vei fi cu iubitul tau si vei constata daca a meritat lupta sau nu.Deci,noi ar trebui sa te felicitam pt victorie,dar si pt apropiata uniune (casatorie)pt ca,sigur atunci,nu vei mai scrie pe site sa stim si noi ce mai e cu tine.Mult noroc,draga mea si nu mai plange ca esti fericita,esti aleasa.Daca erai nefericita,in locul celor tradate,cum te comportai,stau sa ma intreb? Da-ti singura raspunsul"de ce te plangi? Sper sa nu fie vreun presentiment,subconstientul sa iti trimita semnale...Daca nu simti ca e asa,atunci fi fericita,zambeste dimineata in oglinda,munceste cu spor si pregateste mental ziua cand vei fi in bratele iubitului pt totdeauna,punand punct tuturor piedicilor si problemelor.Urari de bine si ce iti doresti sa se implineasca(noi,fetele de aici,stim ce iti doresti )
crinaD
Postat pe 19 August 2008 04:07
ALOO Symo83 deschide ochii ce naiba!!!!cand am citit c scrii acolo am crezut k glumesti...k nu poate fii adevarat...cum poti sa t gandesti macar sa renunti la familia ta...la parintii tai...sa ii dai la o parte pt un om care te-a mintit din start...crede-ma pe cuvant k am trecut prin asta si era sa fac o greseala p care nu mi-as fi iertat-o niciodata...sa plec d aksa cu un om pe care am crezut k il cunosc care am crezut ca ma iubeste pentru care as fi facut orice pe lumea asta..puteam sa jur ca sunt totul pt el..credeam orice...si de-asta ma doare sufletu knd ma uit la c scrii si imi aduc aminte d mine...un om care a fost capabil sa t minta d la inceput in felul ala t va minti si a 2a oara si a 3a oara si toata viata...daca o relatie nu e bazata p sinceritate,se alege praful de tot...e greu cand iubesti sa fii realist sa gandesti la rece dar trebuie sa privesti lucrurile si din afara numai asa o sa poti lua decizia corecta...stiu sentimentul ala cand daruiesti toata dragostea si increderea unui barbat,ii dai tot c e mai frumos si mai bun din tine si t dezamageste...vezi k nu e c credeai...knd vezi k te-a mintit parca e k un dus rece care t trezeste la realitate,si zici k nu vrei sa-l mai vezi...ai putea sa juri asta,dar il vezi..t ia in brate,t alinta si ti s inmoaie picioarele ..ajungi sa spui k ai exagerat,k tu esti de vina..dragostea asta ne transforma de nu stim c e cu noi e k un drog...dar decat sa t amagesti singura mai bine iti dai doua palme deschizi okii pleci mai departe si gata,,,doare dar trece si va fi mult mai bine...sper sa nu t inseli sper sa fie bine pana la urma cu toate k ma vad p mine knd citesc c spui si rad si eu d kt d naiva am fost...
sa o citez p Moni-k in una din melodiile ei bine zicea.. "doua vorbe frumoase si capul plecat,l-ai iertat din nou si il primesti in pat"
symo18
Postat pe 19 August 2008 04:42
eu zik k e mai bn sa vb cu el si sa te hotarasty...altfel iti facy rau singura...ori familia pt el..ori relatia voastra...nu e bn pt tine sa ramai cu un om care e casatorit...alege ce e mai bn pt tine nu te mai gandi la altii..gandeste`te la tine...pt k nimeni in lumea asta in afara de parintii tai nu se gandeste la binele tau...fa`o singura si i`a deciziile care sunt in favoarea ta....asculta o fata care e trecuta prin asta si care nu`ti da un sfat rau intentionat! te pup si ai grija de tine
b3st_grl_4u
Postat pe 19 August 2008 05:19
syno18....am trecut si eu prin asta...ai dreptate dragostea iti i`a mintile...si eu am fost la fel...ba mai mult...a plecat departe sa faca bani si din contra bani ii trimiteam eu din tara k el era la inceput nu avea cum sa munceasca...cand iubesty esty tare naiv...crezi k totul se invarte in jurul vostru...am facut aceeasi greseala...am iubit...am dat totul..si nu odata de 3 ori..si akum regret enorm...m`am ars odata si akum suflu si in iaurt! sunt multi care`ti jura iubire vesnika si f putini care o duk pana la capat! nu vreau sa dezamagesc pe nimeni dar pana la urma...cred k e mai bn sa privesty lukrurile din exterior si sa iei o decizie! ai dreptate symo18....f mare dreptate
b3st_grl_4u
Postat pe 19 August 2008 05:29
Pentru Saso: spuneai ca "si stiu ca nu o mai iubeste pt ca nu poti iubi 2 pers deodata", ei bine trebuie sa te contrazic, ex-prietenul meu (dupa ce am descoperit ca ma insela) mi-a marturisit ca el ne iubeste pe amandoua si ca noi sa alegem.......iar eu am ales, adica i-am dat paupcii si el a ramas cu respectiva pe care bineinteles ca o insala si care este acum in aceeasi situatie in care am fost eu dar nu-mi mai pasa, se merita unul pe celalalt.....in concluzie, nu inteleg de ce te mutlumesti cu ramasite......Saso doreste-ti ceva mai mult, ceva mai bun, un barbat doar pentru tine, o familie doar a ta, esti tanara.......bucurate de viata, ofera-ti o viata frumoasa, crezi in tine si o sa vezi ca lucrurile se vor clarifica de la sine. Daca el iti va fi sortit va veni la tine dar pana atunci umpleti timpul cu lucruri cat mai interesante......ce lucrezi acolo in strainatate? ce faci in timpul tau liber?

Pentru Symo83: Draga Symo83, dupa cum am citit, tu de fapt in ultimii 5 ani ai fost tot timpul intre el si sotia lui..........si inca mai crezi ca te iubeste cu adevarat? atunci ce fel de barbat este el daca el pe tine te iubeste si totusi se casatoreste cu alta si mai mult face si un copil? tot acest comportament este voluntar, este voit....eu cred ca ai face "greseala vietii tale" sa continui aceasta relatie......retrage-te si cauta-ti pe altcineva.

Fetelor, sunteti tinere si e pacat sa va aruncati in bratele barbatilor casatoriti, lasati-i sa isi rezolve problemele si cand vor fi cu sentinta de divort in mana atunci mai dati-le o sansa......pana atunci dati-va sanse voua.......
naster
Postat pe 19 August 2008 07:09
draga mea, esti singura in masura sa iei o decizie.voi doi stiti cu adevarat ce este in sufletul si in viata voastra.sfaturi iti poate da oricine, este usor sa judeci pe altii.fiti sinceri unul cu celalalt si cu voi insiva si hotarati impreuna ce aveti de facut.nu asculta ce-ti spune unul si altul, fiecare vorbeste dupa experientele traite, dar... din pacate, nu seamana o realitate cu alta.mult succes i luarea celei mai bune decizii care sa va aduca in primul rand liniste, pentru ca, sunt convinsa niciunul dintre voi nu o are in clipa de vata.
anca_leuca
Postat pe 19 August 2008 08:07
wow!....
ai starnit multe reactii pro si contra!! in asemenea situatie un sfat este greu de dat; o singura precizare doar, - ai grija ce faci!
frumusetea relatiei pe care o descrii tu acum,poate avea si revers!familia este protezata in societate tocmai ptr. a oferi stabilitate...
ma intreb daca tu macar realizezi ceea ce se intampla!
In rest, numai bine draga mea! De obicei dragostea invinge, insa sa nu calcam peste cadavre!!!
viorom
Postat pe 19 August 2008 08:07
PT SASO SI SIMO-EU CHIAR NU INTELEG DE CE VA COPLICATI VIATA AIUREA. PUR SI SIMPLU NU INTELEG....DAR DACA TOT V-ATI INCURCAT,TAIATI RAUL DIN RADACINA,ASTA E PAREREA MEA.BINEINTELES C OSA FACETI CUM CREDETI VOI CA E MAI BINE...CE MAI..NASOL.
munflorin1
Postat pe 19 August 2008 09:06
Niciodata nu am fost de acord cu astfel de relatii.Mi s-a intamplat si mie sa cunosc barbati insurati,atragatori,dar am zis NU,fara sa stau pe ganduri.Nu puteam sa stric nici macar o relatie de prietenie,dar o casnicie....unde este si un copil.Eu zic sa-ti vezi de treaba ta.....o sa-ti treaca.
anca_rusu22
Postat pe 19 August 2008 09:28
Cred ca exagerezi fara rost si pe deasupra mai si vorbesti urat. Fata ne-a cerut un sfat iar daca nu esti in masura sa i-l dai mai bine nu te bagi. De cele mai multe ori, chiar daca sotii se despart copiii nu sufera foarte mult daca parintii au grija de acest aspect si daca stiu cum sa le explice acest lucru. Daca parintele care a ramas cu copiii il va vorbi de rau pe celalalt normal ca acei copii nu vor fi niciodata fericiti si vor avea ura pentru parintele lor.
Nu e o crima ca iubirea sa se termine la un moment dat dar daca se intampla asa trebuie sa stim sa facem fata.

Postat pe 19 August 2008 10:12
Postul anterior era pt aisuca.

Postat pe 19 August 2008 10:13
iubire imposibila?????asa am zis si eu candva...dar am ajuns la concluzia k nimic nu e imposibil mai ales iubirea....chiar daca nu vine atunci cand vrei u tot va veni
lavy_jd
Postat pe 19 August 2008 10:16
DRAGA SASO

AM FOST SI EU SA ZICEM IN SITUATIA TA, NU VREAU SA COMENTEZ NIMIC DIN CEEA CE AI SCRIS TU DOAR.....................GASESTE-TI O PERSOANA LIBERA, FARA OBLIGATII SI PE URMA AI SA VEZI DIFERENTA!!!

E GREU STIU, FOARTE GREU DAR GANDESTE-TE LA TINE IN PRIMUL RAND SI PE URMA LA EL (POATE PENTRU EL ESTE O SITUATIE CARE AI CONVINE DAR ORICUM AI PRIVI LUCRURILE ESTE AIUREA........IN ULTIMUL RAND, DACA VREI, PENTRU SOTIA SI COPILUL LUI.............CRED CA TE SIMTI UN PIC VINOVATA DE SITUATIA ASTA, SAU?)

APROPO: CUM ITI PETRECI SARBATORILE SI ALTE EVENIMENTE IMPORTANTE ?!?

SUCCES!
ninanca
Postat pe 19 August 2008 10:23
crinaD,ai dreptate,daca barbatul are si multe brobleme ,ti le pune tie prima in carca.Pot sa spun ca cel care m-a inselat pe mine,si nu prima oara,mi-a facut zilele amare,si cu problemele lui.Ori era stresat ca ii trebuiesc bani,ori ca are multe datorii,si cum are si o afacere,eu eram merem de vina,si trebuia sa astept,sa nu mai fie el stresat.in fine ,s-a dovedit ca nu asta era problema lui de fapt si l-am gasit cu o alta in casa,cand m-am intors dupa 3 sapt,acasa.
Saso,nu mai zii,ca il iubesti,ca asa ma enerveaza.Imi aduc aminte de o faza,si iti povestesc si tie,cica ,intr-o zii,de cand m-am mutat in apartamentul meu,ma duc sa-i duc cateva haine,ce le-a avut la mine,si am vazut-o pt prima oara,pe aia cu care m-a inselat,...La mine-n casa.am vrut sa o omor,sau mai rau..nu am mai judecat,atunci.El a chemat politia si m-a scos pe mine afara,de la mine din casa..Tarfa aia radea in usa,si pe maine m-a scos afara.Ce spui,Saso......?
mielke
Postat pe 19 August 2008 11:02
CrinaD,Am auiat,ca de verigheta ,de atunci,a agatat-o pe perete ,ca ii era prea gre.....sa vedem,poate ai un sfat si pt mine,si fetita mea.Eu nu mi-am inselat sotul deloc,pt ca l-am respectat,si iubit ,si este normal,am facut intotdeauna sa fie bine,si am o oinima foarte mare.ce ma inveti tu,crinaD,ca esti mai inteleapta cu gandirea la rece.cu toate ca ne-am despartit,il iubesc inca si fata mea la fel,crezi ca mai poate arde flacara inca o data,dupa tot ce s-a intamplat intre noi,si daca el locuieste cu aia la mine-n casa,si acum dupa doua luni.......?
Astept raspunsul tau....
mielke
Postat pe 19 August 2008 11:14
ma gandesc ca iti pui problema ca timpul trece pe langa tine ,astfel incat chiar daca intalnesti pe cineva nu primeste nici cea mai mica sansa ,ori atentie caci tuh esti absorbita de altcineva..si te gandesti ca anii trec pe langa tine,se duce tineretea ta..dar poate acesti ani sunt de aur caci o sa castigi o viata intreaga alaturi de el...chiar nu poti stii caile ascunse ale lui dumnezeu,faptul ca cei mai multi barbati insala de mii de ori asta nu inseamna ca o fac chiar toti,sunt si barbati cu capul pe umeri.Ti-a trecut prin cap vreodata faptul ca de multe ori ne casatorim si credem ca el sau ea este jumatatea noastra?ei bine de multe ori sotii sau sotiile naostre nu sunt jumatatiile noastre,iubiri adevarate ci iubiri trecatoare care pe moment te fura....si totusi poate prima nevasta nu este jumatatea sufletului lui..... oricum esti tanara mai poti astepta ca n-au intrat zileel in sac,distreaza cu prieteni mergi la partyuri aniversari,traiesteti tineretea cum se cuvine, si fii mai indiferenta,daca e sa fie al tau va muta muntii din loc sa te aiba...nu dispera....insa e decizia ta..cu bine pupici
johanna23
Postat pe 19 August 2008 12:04
buna saso.
vreau doar sa spun ca dupa cate am citit nu mi se pare ca mai are rost sa te zapacesc si eu mai tare cu parerile mele.atat vreau sa iti spun ca orice decizie ai lua sa incerci sa o mentii si sa te gandesti la ce inseamna conceptul de relatie , de cuplu pentru tine poate rasare soarele si pe strada ta cu o relatie in care esti sigura pe tine si nu trebuie sa te ascunzi sau sa astepti la infinit ceva ce nu stii daca se va intampla sau nu.toate cele bune
yanny
Postat pe 19 August 2008 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu romanca....el italia 17 De la: kudika226898 16 Martie 2011 07:03
iubire intre veri 95 De la: 14 Decembrie 2012 09:57
cum sa trec peste???? 2 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:01
Oare iubesc doi barbati? 10 De la: pamela_1 24 Iulie 2009 16:00
Sunt eu dus cu capul? 141 De la: leia71 22 Octombrie 2010 16:49