Setari Cookie-uri

Poate fi doar o prietenie intre un baiat si o fata?

Salutare,as vrea sa spuneti si voi ce credeti...poate fi doar o prietenie destul de "stransa" sau in timp ea se va transforma in altceva din partea unuia dintre ei?
onuta81
Postat pe 26 Iulie 2008 17:57
atata timp cat cei 2 doresc doar prietenie..daca unu din ei vrea mai mult si nu isi infraneaza dorintele..duce clar la despartire..culmea eu am mai multi prieteni baieti decat fete

Postat pe 26 Iulie 2008 18:21
cred cu tarie in prietenia intre un barbat si o femeie mai ales cand ambii sunt maturi sicasatoriti.e bine insa sa o tii relativ ascunsa partenerului curent...nu va concepe niciodata o chestie de genul asta


Postat pe 26 Iulie 2008 18:26
sincer.... nu!:D unu dintre ei are nevoie sa vb cu cineva de sex opus si celalalt indragostit sau amandoi indragostiti... parerea mea

Postat pe 28 Iulie 2008 01:14
Nope,gabriel..nu e asa...sau ma rog..nu in toate cazurile..uite..eo am prieten cel mai bun,si nu prietena cea mai buna,am ajuns la concluzia k femeile sunt perverse,mult mai perverse.EL este persoana in care am cea mai mare incredere,persoana care ma face sa rad,persoana p umarul careia pot sa plang mereu..intr-un cuvant,este fratele meu.Deci,da,exista.Si precizez ca are prietena de 2 ani,prietena lui este si prietea mea,si eu am prieten de un an,deci nu incape discutie de anumite sentimente:).Peace

Postat pe 2 August 2008 19:00
da, poate fi doar prietenie intre un baiat si o fata, fara nimic sexual. Sunt cele mai frumoase prietenii.
amme22
Postat pe 2 August 2008 19:03
nu , nu poate fi!

Postat pe 2 August 2008 19:08
ba da. daca cei doi strang tare din dinti sau au trecut bine de varsta a treia... si atunci mai poate trece un gand..

Postat pe 2 August 2008 19:17
eu stiu ca se poate. Daca nu-ti place termenul de prietenie il poti folosi pe cel de camaraderie.
amme22
Postat pe 2 August 2008 19:18
sa zicem ca asta e altceva...dar un gand jucaus tot trece prin capul vreunuia, vreodata

Postat pe 2 August 2008 19:22
nu, nu are cum. Uiti ca e barbat, uita ca esti femeie. Intr-un fel devine fratele tau.
amme22
Postat pe 2 August 2008 19:24
sau daca esti din copilarie sau neam pana in a treia spita , da.
da' asa daca ne cunoastem pe te mire ce coclauri virtuale si vrem sa ne vedem face a face si mano a mano, exista riscu sa ni se puna pata. ori tie pe mine ori mie pe tine!

Postat pe 2 August 2008 19:25
nu vorbesc aici de prieteniile virtuale ci de cele reale, in care, de la bun inceput, nu tii cont de genul persoanei respective si nu te intereseaza ce sex are.
amme22
Postat pe 2 August 2008 19:29
prieteniile de familie se iau in consideratie ca prietenii intre un barbat si o femeie!?

Postat pe 2 August 2008 19:31
nu
Nu am incredere in "prieteniile de familie".
amme22
Postat pe 2 August 2008 19:32
aici chiaar m-ai dat peste capsoru' asta bulbucat al meu!
crezi ca pot apare atractii intre parteneri? ca pana la urma , tot aia e!

Postat pe 2 August 2008 19:35
mda. Aici m-ai cam inchis.
Incerc sa explic altfel
Am avut parte in viata reala de cativa camarazi deosebiti. Sunt oameni pe care ii privesc doar ca suflete, nu ca barbati ori femei. E drept, aceia sunt foarte putini. Cei care mi-au devenit apropiati la un moment dat nu au facut-o programat ori cu vreun anume interes. Aceia nu m-au privit niciodata ca femeie, nici eu nu i-am privit ca fiind barbati. Nu a contat niciodata. Nu s-a facut macar vreo aluzie in sensul asta. Asta nu inseamna ca ne-am spovedit intimitatile unii altora. Am fost doar suflete apropiate. Atat.
Nu am o familie a mea si nu stiu ce as gandi in cazul prieteniilor de familie. Probabil una din parti (in cazul asta sigur eu) va privi cu neincredere aparitia unei intruse in familie.
amme22
Postat pe 2 August 2008 19:50
Desigur ca exista prietenii dintre baieti si fete uneori ele sunt mai durabile dar daca se ajunge la mai mult asta deja depinde de felul cum se trateaza acea prietenie ca una simpla adica doar prieteni si punc sau prieteni dar nu excludem varianta ca ar putea fi si ceva mai mult.Asa ca prietenia asta depinde exclusiv de baiat si de fata si de faptul cum o percep ca una care poate ajunge pina la nivel de sentimente sau una care v-a ramine la statut de prieteni.
aleera
Postat pe 11 August 2008 03:17
...normal k exista..prietenul meu cel mai bun este un EL shy nu o EA...am ajuns la concluzia k un baiat e mult mai bun ka prieten cel mai bun...am mai multa incredere intr'un baiat decat intr'o fata...cu toate k lumea mai intreaba dak e iubitul meu...nu e..eu am un iubit de ceva timp...nicidata nu mi'a trecut prin minte sa fie ceva mai mult decat o simpla amicitie intre mine shy el...shy el are iubita se inteleg perfect...
myka_yka
Postat pe 15 August 2008 13:22
da, poate fi... eu am un fost coleg de facultate; am fost si colegi de serviciu o perioada; acum drumurile noastre s-au despartit, dar vorbim foarte des, iesim; cu el ma inteleg cel mai bine, in afara de sora mea... m-a inteles intotdeauna fara sa ma critice, a fost mereu langa mine si este in momentele grele... ce sa mai zic? daca esti curioasa poti sa ma mai intrebi amanunte... oricum, sunt de parere ca e minunat sa ai un prieten; fetele sunt altfel (spun asta cu toate ca si eu sunt fata )
suflet_pe_note_vorbitor
Postat pe 20 August 2008 23:55
hmmm, nu, nu cred in asa ceva. Prietena mea cea mai buna e o fata,doar una. Mereu aveam prietenii cu baieti, era.. nu stiu ceva mai liber, mai vesel pentru mine,imi parea ca ma intseleg mai bine cu ei,dar mereu se ajungea la un punct in care nu te mai simti ca prieten,caci barbatul asa e de fire,slab alaturi de o femeie; oricat nu ai incerca nu poti mentine sentimentul de pritenie sau fratie mult, mereu apare atractia "neamicala" dintre acestia. E amuzant, am deasemenea un prieten care cel mai bun, dar e gay, deci nu pot spune ca e baiat, e ca o fata

Postat pe 24 August 2008 05:16
Hello!
Sunt una dintre cele care-au crezut cu tarie in relatia de prietenie dintre un barbat si o femeie...ei bine dragelor, cele care mai credeti in asa ceva, ascultati-i pe baietii de pe forum:acest tip de relatie nu exista in realitate.
Imi pare rau s-o spun, dar cu siguranta atunci cand se pune pe tapet o astfel de prietenie, in subcostientul unuia este ceva mai mult.

Postat pe 28 August 2008 10:16
Asa este, din pacate...unul dintre ei sigur va dori sau simti mai mult.

Partenerul meu de viata are o amica...prietena...ma rog.

Puteti citi povestea "Amica lui!!!" sa vedeti....
Sara79
Postat pe 28 August 2008 15:33
De la: cosmynel, la data 2008-08-28 10:16:46Hello!
Sunt una dintre cele care-au crezut cu tarie in relatia de prietenie dintre un barbat si o femeie...ei bine dragelor, cele care mai credeti in asa ceva, ascultati-i pe baietii de pe forum:acest tip de relatie nu exista in realitate.
Imi pare rau s-o spun, dar cu siguranta atunci cand se pune pe tapet o astfel de prietenie, in subcostientul unuia este ceva mai mult.



si eu cred la fel.....ceva ceva se intampla la un moment dat .....am crezut in asa ceva pe vremea cand aveam 14 ani si buummm.....nu exista....
LuckyMe
Postat pe 30 August 2008 20:34
da,se poate!eu am un bun amic inca de pe cind aveam 9 ani!nu am fost niciodata atrasa sexual de el,nici macar in anumite momente grele din viata mea!m-a sprijinit mereu si nu m-a dezamagit niciodata!in schimb,prietena mea cea mai buna din copilarie,a avut o relatie de un an,in italia,cu sotul meu!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 31 August 2008 00:17
Nu poate fi doar prietenie, poate daca amandoi amandoi arata rau de tot , dar sa fim sinceri, daca tipa arata bine cum sa nu se simta amicul atras de ea, mai ales ca sunt pe aceeasi lungime de unda, prietenia este o baza indispensabila unei relatii sanatoase.Si invers, daca el arata bine si te intelege, te sprijina te ajuta...hmmm pai oare nu incepi sa il vezi cu alti ochi la cate calitati are?...mda...Nu exista,pt ca unul din ei tot va visa la celalalt, si in cazurile fericite,amandoi vor mai mult,important e sa poata trece granita prieteniei ,de frica unei respingeri.
DeeaCatalina
Postat pe 31 August 2008 00:30
uite eu cred ca poate fi doar prietenie.clar.desi am o groaza de prieteni foarte buni carora le place de mine stiu cand sa se opreasca si isi dau seama ca nu se poate mai mult si se multumesc cu atat.mie imi place pentru ca mult mai repede ai alaturi un baiat cand ai nevoie de ajutor.fetele sunt rele si invidioase pe cand un baiat iti poate da o parere sincera si iesi mai bine daca ai multi prieteni buni de sex opus.mie mi se pare super oricum de mica am fost asa mai baietoasa si am reusit sa inteleg mai bine psihologia masculina iar aceasta chestie m-a ajutat mai tarziu in relatii sa stiu ce-si doreste un baiat,ce face cand place pe cineva,ce fac baietii cand sunt doar ei si asa mai departe.au fost niste curiozitati de ale mele si credeti-ma pe cuvant fetelor ca merita,sunt ca un teren care trebuie descoperit si explorat.take care;)
digital_chocolate
Postat pe 31 August 2008 00:39
da eista si ced in asa ceva pt ca am o prietenie c un baiat de veo 7 ani..nu a mai fost absolut nimica intre noi 2 si am fost mereu ca frati...si e intelegem super bine in continare chiar de am fost l o distantaa de mii de km am continuat sa ne auzim..mai rar dar am continuat prietenia..
mamaia22
Postat pe 31 August 2008 01:22
nu nu nu nu
eu nu cred ca exista am avut o prietene cu un amic, ne cunoastem din copilarie suntem prieteni de familie...si am ajuns la alte relatii eu nu ma gandeam la asa ceva..el a fost cel care sa gandit tot timpul si nu stiu cum dar sa petrecut....

deci nu exista...ascultati ce spun
nu cred in asa ceva...odata si odata tot se intampla :(
carmina36
Postat pe 9 Septembrie 2008 19:02
sint de acord cu geo si carmina.....nu exista prietenie decit la inceput,dupa aceea nu mai e decit un pas pina la alte sentimente,va rog sa credeti ca stiu foarte bine ce spun....este ceva ce tine doar de timp....
cocolino6
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat pls !! 1 De la: Zeno_Pasca_1 2 Mai 2014 00:12
Motive pentru care il/o iubesti? 61 De la: Max2 3 Decembrie 2011 15:42
Prietenie sau ... 22 De la: mirela_roxana 24 Mai 2010 17:46
Va cer ajutor 1 De la: pestisor22 19 Octombrie 2010 15:18
O decizie grea 65 De la: the_she_devil 11 Iunie 2009 23:48