Setari Cookie-uri

Credeti in farmece?

De la: Trecatorul, la data 2010-04-09 21:02:57
De la: laura10203, la data 2010-04-09 20:50:04eu zic ca exista ceva ceva...de ex.la bunica mea era o femeie care facea vraji si n-a putut muri pana n-a venit o tiganca(aparuta din senin) si nuj ce i-a facut si apoi a murit
io fii dat un pic de cianura!



cre'ca
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:05
Se pare ca nu sunt singura care are pe cineva acolo..... "sus". La fel ca si la tine, conditia esentiala este sa fiu nevinovata........si fara a misca un deget, persoana respectiva, mai devreme sau mai tarziu plateste cu varf si indesat raul pe care mi l-a facut.
lauraluminita1969
Postat pe 18 Mai 2010 20:44
De la: amme22, la data 2008-09-24 21:31:48nu stiu; iti spun cum sta treaba in cazul meu: de cate ori am fost nevinovata iar cineva mi-a dorit raul, acelui om nu i-a fost deloc bine. Singura conditie necesara in ce ma privea era sa fiu eu corecta si sa nu fi gresit cu absolut nimic.


Se pare ca nu sunt singura care are pe cineva acolo..... "sus". La fel ca si la tine, conditia esentiala este sa fiu nevinovata........si fara a misca un deget, persoana respectiva, mai devreme sau mai tarziu plateste cu varf si indesat raul pe care mi l-a facut.


scuze, dar se vede ca nu am mai postat.........voiam sa citez.....si am apasat raspunde......asa ca din pacate raspunsul meu apare de 2 ori......
lauraluminita1969
Postat pe 18 Mai 2010 20:48
mie mi se intampla des sa visez noaptea ceva si in urmatoarele zile sa se intample ce am visat.poate e asa fiindca am avut p cineva in familie care dadea in carti,care avea vodoo si avea carti despre ritualuri,de orice fel. mama mea viseaza cand se intampla ceva rau,deci intotdeauna am idee cand se poate intampla ceva rau dar Doamne fereste.dar asa este...oricine ar contrazice teoria asta, la mijloc sigur e ceva, adica trebuie sa fie un adevar pe care inca oamenii nu l-au descoperit. cel mai ciudat vis al meu a fost cand am visat numele unei fete de care eu habar nu aveam si fostul meu era cu ea in noaptea de revelion...pe 1 ianuarie dimineata m am trezit urland numele acelei fete ,speriata, desi s-a terminat relatia cu el acum 3 ani, dar intre noi a fost ceva f intens, a fost iubire ...o relatie dar care nu mai poate fi permisa!si am spus bine tine de domeniul trecutului dar nu mai e nimik intre noi sis oricum nu m-am ganadit la el atunci..... cand eram mica ma trezeam noaptea si ziceam cuvinte in latina pt k cineva mi-a facut farmece,o batrana nebuna care nu avea nimik personal cu mine, ci cu parintii mei.mi s-au facut "descantece" daca am zis bine timp de cativa ani.am foarte multe fobii, dar sunt o persoaana curajoasa,sentimentul vine din interior.NU STIU daca e cineva in masura sa-mi dea o explicatie ptr asta.asa ca nu vreau comentarii absurde ca nici nu ma obosesc sa le citesc.
Forget_Me_Not
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:00
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:00:33. cand eram mica ma trezeam noaptea si ziceam cuvinte in latina


aquila non capitat mosqa
geo_reincarcat_iara
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:05
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 23:05:42
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:00:33. cand eram mica ma trezeam noaptea si ziceam cuvinte in latina


aquila non capitat mosqa



tu chiar esti prost.
Forget_Me_Not
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:08
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:08:13
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 23:05:42
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:00:33. cand eram mica ma trezeam noaptea si ziceam cuvinte in latina


aquila non capitat mosqa



tu chiar esti prost.


tutulina, tu parca ziceai ca nu te sichisesti sa citesti mesajele care n-au legatura cu ce vrei tu!
acu' ce faci??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:11
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 23:11:12
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:08:13
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 23:05:42
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:00:33. cand eram mica ma trezeam noaptea si ziceam cuvinte in latina


aquila non capitat mosqa



tu chiar esti prost.


tutulina, tu parca ziceai ca nu te sichisesti sa citesti mesajele care n-au legatura cu ce vrei tu!
acu' ce faci??



tutulina e ma-ta aia care te-a procreat.nu incerca sa mi gassesti tocmai mie defecte k am vazut ca nu sunt singura care te jigneste. daca nu intelegi subiectul ,mai bine nu mai comenta pt ca nu uimesti p nimeni cu nimic. asta e un site de socializare si am cerut o parere de la cineva care e in domeniu, nu de la un inadaptat social ca tine..daca nu intelegi , sterge-o!
Forget_Me_Not
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:21
incerc sa-mi dau seama ce-ai visat azi noapte de a reusit sa te bulverseze in halu' asta!
daca nu dai s-un cap in monitor, nu faci nimic! ntz ntz!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:27
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:21:54
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 23:11:12
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:08:13
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 23:05:42
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:00:33. cand eram mica ma trezeam noaptea si ziceam cuvinte in latina


aquila non capitat mosqa



tu chiar esti prost.


tutulina, tu parca ziceai ca nu te sichisesti sa citesti mesajele care n-au legatura cu ce vrei tu!
acu' ce faci??



tutulina e ma-ta aia care te-a procreat.nu incerca sa mi gassesti tocmai mie defecte k am vazut ca nu sunt singura care te jigneste. daca nu intelegi subiectul ,mai bine nu mai comenta pt ca nu uimesti p nimeni cu nimic. asta e un site de socializare si am cerut o parere de la cineva care e in domeniu, nu de la un inadaptat social ca tine..daca nu intelegi , sterge-o!




G facui niste ochii.....frumos mai scrie fata asta.....sa trecem peste.....
eu cand eram mica visam balauri cu 7 scule.....niciunul nu ma nimerea....si cand ma trezeam eram uda leoarca....oare ce o insemna ca si in ziua de azi ma gandesc.....
dar la 7 ani am visat .....cred ca 7 ani aveam,nu mai stiu sigur....ma rog...si am visat ...dar ce vis ,doamneeee.....se facea ca saream parleazul....si nimerii intr-o uluca ascutita.....ma infipse-i mai bine ....pana ma lua tipatul....ma ridicai si cand sa fac un pas ....intrai cu dansa intr.un palos gros......si ma miscai ..ma tot miscai....imi placu dar zisai sa trec mai departe....cand colo ma pusai de sarit capra...si.o sari....si.o sari....pana nu mai gemui.....si ma trezii speriata din somn maica ....si uda fleasca .....lui mama ii spusei si stii ce mi.a zis....sa intreb pe kudika...ce.o fi ......
Celia_29
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:31

mama kudika iti raspunde: daca n-ai si papusi voodoo, jeaba
geo_reincarcat_iara
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:34
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 23:34:47
mama kudika iti raspunde: daca n-ai si papusi voodoo, jeaba

si.o ma gandeam ca ma scoate din impas....papusi nu am dar am un vibrator


Celia_29
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:37
credem ,nu credem ..cel mai bine este sa l avem pe Dumnezeu in suflet...si eu am patzit ceva cam ciudat asa....am ramas la fostul meu prieten intr un week , dimineata am gasit pe salteaua patului o chestie legata cu atza ,nici nu mai stiu exact ce era ,parca o bucata de material legata si era si busuioc ....l am intrebat si n a stiut ce raspuns sa mi dea ...m rog n am bagat in seama prea mult faza asta.....dar desi nu mergea bine relatia nu ne puteam rupe ... mereu ajungeam in acelasi impas...el zicea ca are stari urate dimineata cand se trezeste ...iar eu cand dormeam la el , dimineata nu aveam putere sa fac nimik , eram terminata psihic...nu puteam sa ma bucur de nimik....cand ajungeam acasa totul era ok...acum suntem despartiti ...sper sa ramanem asa
bella28
Postat pe 29 Septembrie 2010 10:08
Oooo da,cred!!
kudika322371
Postat pe 29 Septembrie 2010 16:54
De la: cici_bibi, la data 2008-08-08 17:41:37deci...
farmecele sunt pt cei care cred in ele
EFECTUL PLACEBO...CHIAR EXISTA....
CUM PUTETI CREDE'N FARMECE!!!1 HELLO!!!!!
TOATE femeile care nu-s fericite spun ca au farmece
...daca te gandesti ca s'ar putea...sau ca am...sau etc...ca am legate cununiile...tu pir si simplu gandesti in asa hal....incat chiar se ajunge la o chestie negativa...uitati de porcariile astea si continuati-va viata asa cum v'a dat'o Dumnezeu....si parerea mea ca sunt lucruri mult m importante in viata voastra decat gandul catre farmece!!!



Zici tu ce zici acolo, dar nu prea intzelegi nici tu ce spui

E simplu sa facem pe desteptzii , cand nu sintem in cauza... dar cei asupritzi de puterea gandurilor inflacarate , nu au parte de acelasi pahar cu apa ca si tine... lor le este foarte sete ...

Te felicit insa , pt. dorintza ta, de a da o mana de ajutor celor cazutzi ...


Razboiul adevarat, este de natura spirituala... si lumea spirituala , este lumea cuvintelor , respectiv a gandurilor... gandurile, sint entitatzile vesnice, care in trecut erau numite ingeri buni si ingeri rai....

Gandurile bune, vin din iubire sau rai/paradis, iar gandurile rele, vin din ura sau iaz/satanism...

Universul interior sau exterior si cele paralele, sint oceane de informatzii, ce se intersecteaza intre ele, dand astfel nastere, diverselor noi variante, forme , aventuri...

Asa numitele "farmece" , sint de fapt , transmisii de ganduri , frecventze radio invizibile, dar care odata ce intra prin antene/firele de par, in receptorul radio, care-n cazul nostru este creierul, ele incep sa ne dirijeze actziunile. Radioul, ne reda informatziile clare, pe care le receptioneaza prin antene.
Posedatul, receptioneaza informatzia dracului din iad, iar sfintzii , receptzioneaza mesajele din rai... depinde pe ce frecventza ne aflam.
Si aici, este marele secret !
Avetzi grije, ca dracu sa nu stie pe ce frecventza va aflatzi, pt. ca sa nu va poata transmite mesajele lui.

Frecventza pe care dracul nu are acces , frecventza pe care el nu o poate intzelege, frecventza pe care el nu va poate contacta niciodata, este IUBIREA

Ramanetzi pe frecventza iubirii , si toate "farmecele" respectiv gandurile distructive, vor fi departe de voi si voi departe de ele...

denis_3d25
Postat pe 1 Octombrie 2010 03:27
De la: , la data 2008-08-06 16:25:32nu. cred in puterea autosugestiei!


O întâmplare legata de autosugestie.

Un muncitor a fost închis din greșealã într-un camion frigorific. A doua zi a fost gãsit mort , cu toate simptomele unui om ce a suferit de frig. Dupa ancheta autoritãților , camionul frigorific nu a fost conectat iar temperatura interioara a camionului in momentul decesului era de 18°C.
lucian_tristan
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:37
De la: Forget_Me_Not, la data 2010-09-28 23:00:33mie mi se intampla des sa visez noaptea ceva si in urmatoarele zile sa se intample ce am visat.poate e asa fiindca am avut p cineva in familie care dadea in carti,care avea vodoo si avea carti despre ritualuri,de orice fel. mama mea viseaza cand se intampla ceva rau,deci intotdeauna am idee cand se poate intampla ceva rau dar Doamne fereste.dar asa este...oricine ar contrazice teoria asta, la mijloc sigur e ceva, adica trebuie sa fie un adevar pe care inca oamenii nu l-au descoperit. cel mai ciudat vis al meu a fost cand am visat numele unei fete de care eu habar nu aveam si fostul meu era cu ea in noaptea de revelion...pe 1 ianuarie dimineata m am trezit urland numele acelei fete ,speriata, desi s-a terminat relatia cu el acum 3 ani, dar intre noi a fost ceva f intens, a fost iubire ...o relatie dar care nu mai poate fi permisa!si am spus bine tine de domeniul trecutului dar nu mai e nimik intre noi sis oricum nu m-am ganadit la el atunci..... cand eram mica ma trezeam noaptea si ziceam cuvinte in latina pt k cineva mi-a facut farmece,o batrana nebuna care nu avea nimik personal cu mine, ci cu parintii mei.mi s-au facut "descantece" daca am zis bine timp de cativa ani.am foarte multe fobii,sx dar sunt o persoaana curajoasa,sentimentul vine din interior.NU STIU daca e cineva in masura sa-mi dea o explicatie ptr asta.asa ca nu vreau comentarii absurde ca nici nu ma obosesc sa le citesc.


farmecele exista. chiar si biserica le recunoaste. lunea se fac slujbe ...daca nu ma insel. oamenii care au trecut prin asta, care au descoperit ca sunt blestemati si ulterior au fost descantati nu vrb despre asta deci e putin probabil sa gaseesti un raspuns pe forum. Oricum...o sugestie sincera...daca vrei neaparat sa afli daca ti se intampla ceva de genul incearca sa apelezi la cineva.
mai departe tu decizi daca crezi sau nu
bafta
ploidevise
Postat pe 18 Octombrie 2010 01:48
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?

No,hai sa-ti zic si eu o poveste...
Cand aveam 16 ani stateam in parc , s-a apropiat o tiganca si mi-a zis hai sa-ti ghicesc...(suna cunoscut pana acum?)
Intinde 3 carti de tarot jegose de cat au fost frecate in maini,si zice ca-i neclar viitorul meu ,si tre' sa pun niste bani jos ca sa mai scoata niste carti sa devina totul clar ;zis si facut,cotizez, ea incepe sa bolboraseasca dealea cu incercari si cumpene....ca tre sa mai asez niste bani jos ca sa devina totul clar...am mai asezat niste bani dar deja eram inconfortabil de cat am cotizat,m-a observat si a intuit asta , si mi-a zis ceva de genul: O sa clatoresti mult,o sa ai o viata plina de impliniri , dar ai grija ca esti naiv si lumea poate sa profite de tine!!!
I-am raspuns:Sarumana doamna pt. lectia primita...
Am meritat-o ca eram mic si naiv---iar asta nu-i o scuza....
The_Exile
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:27
De la: Tharr, la data 2010-10-24 11:27:49
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?

No,hai sa-ti zic si eu o poveste...
Cand aveam 16 ani stateam in parc , s-a apropiat o tiganca si mi-a zis hai sa-ti ghicesc...(suna cunoscut pana acum?)
Intinde 3 carti de tarot jegose de cat au fost frecate in maini,si zice ca-i neclar viitorul meu ,si tre' sa pun niste bani jos ca sa mai scoata niste carti sa devina totul clar ;zis si facut,cotizez, ea incepe sa bolboraseasca dealea cu incercari si cumpene....ca tre sa mai asez niste bani jos ca sa devina totul clar...am mai asezat niste bani dar deja eram inconfortabil de cat am cotizat,m-a observat si a intuit asta , si mi-a zis ceva de genul: O sa clatoresti mult,o sa ai o viata plina de impliniri , dar ai grija ca esti naiv si lumea poate sa profite de tine!!!
I-am raspuns:Sarumana doamna pt. lectia primita...
Am meritat-o ca eram mic si naiv---iar asta nu-i o scuza....



Tare faza!
Hai sa-ti spun si eu una.Eram pe o terasa cu niste prieteni,terasa era full si era cam galagie.Vine o tiganca sa ghiceasca in carti,il gaseste pe unu care ii zice ok si incepe "o sa ai o nevasta frumoasa si 2 copii dintre care unu o sa-ti moara",se duce la altul (care nu auzise ce-i spusese celuilalt) " o sa ai o nevasta frumoasa si 3 copii dintre care 2 o sa-ti moara" si vine si la mine sa-mi zica de viitor cica,i-am zis "stiu o sa am un barbat frumos si 4 copii dintre care 3 o sa-mi moara" A inceput sa ma injure
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:35
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 11:35:55
De la: Tharr, la data 2010-10-24 11:27:49
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?

No,hai sa-ti zic si eu o poveste...
Cand aveam 16 ani stateam in parc , s-a apropiat o tiganca si mi-a zis hai sa-ti ghicesc...(suna cunoscut pana acum?)
Intinde 3 carti de tarot jegose de cat au fost frecate in maini,si zice ca-i neclar viitorul meu ,si tre' sa pun niste bani jos ca sa mai scoata niste carti sa devina totul clar ;zis si facut,cotizez, ea incepe sa bolboraseasca dealea cu incercari si cumpene....ca tre sa mai asez niste bani jos ca sa devina totul clar...am mai asezat niste bani dar deja eram inconfortabil de cat am cotizat,m-a observat si a intuit asta , si mi-a zis ceva de genul: O sa clatoresti mult,o sa ai o viata plina de impliniri , dar ai grija ca esti naiv si lumea poate sa profite de tine!!!
I-am raspuns:Sarumana doamna pt. lectia primita...
Am meritat-o ca eram mic si naiv---iar asta nu-i o scuza....



Tare faza!
Hai sa-ti spun si eu una.Eram pe o terasa cu niste prieteni,terasa era full si era cam galagie.Vine o tiganca sa ghiceasca in carti,il gaseste pe unu care ii zice ok si incepe "o sa ai o nevasta frumoasa si 2 copii dintre care unu o sa-ti moara",se duce la altul (care nu auzise ce-i spusese celuilalt) " o sa ai o nevasta frumoasa si 3 copii dintre care 2 o sa-ti moara" si vine si la mine sa-mi zica de viitor cica,i-am zis "stiu o sa am un barbat frumos si 4 copii dintre care 3 o sa-mi moara" A inceput sa ma injure


The_Exile
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:39
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 11:35:55
De la: Tharr, la data 2010-10-24 11:27:49
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?

No,hai sa-ti zic si eu o poveste...
Cand aveam 16 ani stateam in parc , s-a apropiat o tiganca si mi-a zis hai sa-ti ghicesc...(suna cunoscut pana acum?)
Intinde 3 carti de tarot jegose de cat au fost frecate in maini,si zice ca-i neclar viitorul meu ,si tre' sa pun niste bani jos ca sa mai scoata niste carti sa devina totul clar ;zis si facut,cotizez, ea incepe sa bolboraseasca dealea cu incercari si cumpene....ca tre sa mai asez niste bani jos ca sa devina totul clar...am mai asezat niste bani dar deja eram inconfortabil de cat am cotizat,m-a observat si a intuit asta , si mi-a zis ceva de genul: O sa clatoresti mult,o sa ai o viata plina de impliniri , dar ai grija ca esti naiv si lumea poate sa profite de tine!!!
I-am raspuns:Sarumana doamna pt. lectia primita...
Am meritat-o ca eram mic si naiv---iar asta nu-i o scuza....



Tare faza!
Hai sa-ti spun si eu una.Eram pe o terasa cu niste prieteni,terasa era full si era cam galagie.Vine o tiganca sa ghiceasca in carti,il gaseste pe unu care ii zice ok si incepe "o sa ai o nevasta frumoasa si 2 copii dintre care unu o sa-ti moara",se duce la altul (care nu auzise ce-i spusese celuilalt) " o sa ai o nevasta frumoasa si 3 copii dintre care 2 o sa-ti moara" si vine si la mine sa-mi zica de viitor cica,i-am zis "stiu o sa am un barbat frumos si 4 copii dintre care 3 o sa-mi moara" A inceput sa ma injure





... ... bineinteles ca tiganca nu si-a pus niciodata problema citi copii dintre cei 10-15 ai ei vor muri ... pentru ca nu stie ... dar e mai usor sa ademenesti prostovanii din jur insirindu-le tragedii si programindu-le inconstient viata ... aici e marea problema a celor care cred in astfel de prostii (farmece, zodii, astrologie, ...) ... sint prea slabi pentru a isi asuma propria viata ... cu bune si cu rele ... spera ca cineva le va spune o scurtatura ... care nu exista ...

marco918
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:41
De la: marco918, la data 2010-10-24 11:41:58
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 11:35:55
De la: Tharr, la data 2010-10-24 11:27:49
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?

No,hai sa-ti zic si eu o poveste...
Cand aveam 16 ani stateam in parc , s-a apropiat o tiganca si mi-a zis hai sa-ti ghicesc...(suna cunoscut pana acum?)
Intinde 3 carti de tarot jegose de cat au fost frecate in maini,si zice ca-i neclar viitorul meu ,si tre' sa pun niste bani jos ca sa mai scoata niste carti sa devina totul clar ;zis si facut,cotizez, ea incepe sa bolboraseasca dealea cu incercari si cumpene....ca tre sa mai asez niste bani jos ca sa devina totul clar...am mai asezat niste bani dar deja eram inconfortabil de cat am cotizat,m-a observat si a intuit asta , si mi-a zis ceva de genul: O sa clatoresti mult,o sa ai o viata plina de impliniri , dar ai grija ca esti naiv si lumea poate sa profite de tine!!!
I-am raspuns:Sarumana doamna pt. lectia primita...
Am meritat-o ca eram mic si naiv---iar asta nu-i o scuza....



Tare faza!
Hai sa-ti spun si eu una.Eram pe o terasa cu niste prieteni,terasa era full si era cam galagie.Vine o tiganca sa ghiceasca in carti,il gaseste pe unu care ii zice ok si incepe "o sa ai o nevasta frumoasa si 2 copii dintre care unu o sa-ti moara",se duce la altul (care nu auzise ce-i spusese celuilalt) " o sa ai o nevasta frumoasa si 3 copii dintre care 2 o sa-ti moara" si vine si la mine sa-mi zica de viitor cica,i-am zis "stiu o sa am un barbat frumos si 4 copii dintre care 3 o sa-mi moara" A inceput sa ma injure





... ... bineinteles ca tiganca nu si-a pus niciodata problema citi copii dintre cei 10-15 ai ei vor muri ... pentru ca nu stie ... dar e mai usor sa ademenesti prostovanii din jur insirindu-le tragedii si programindu-le inconstient viata ... aici e marea problema a celor care cred in astfel de prostii (farmece, zodii, astrologie, ...) ... sint prea slabi pentru a isi asuma propria viata ... cu bune si cu rele ... spera ca cineva le va spune o scurtatura ... care nu exista ...



E mai usor asa Marco,sa stai sa-ti pice din stele....
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:45
te rog frumos,daca poti sa-mi dai informatii pentru cazarela manastire sau in sat la cineva,la sateni.Doresc sa stau o perioada mai lunga si as dori o cazare cat mai ieftina,voi merge cu cei doi copii ai mei.Multumesc
Ana_Ana_1
Postat pe 6 August 2013 21:38
te rog frumos,daca poti sa-mi dai informatii pentru cazarela manastire sau in sat la cineva,la sateni.Doresc sa stau o perioada mai lunga si as dori o cazare cat mai ieftina,voi merge cu cei doi copii ai mei.Multumesc
Ana_Ana_1
Postat pe 6 August 2013 21:38
Ai gresit pentru ca ai lasat o tiganca analfabeta sa se joace cu gandurile tale.... Fii pozitiva. Nu mai crede in toate prostiile! Daca i-ai fi spus ca esti divortata( pt. ca nu ai verigheta)ai 2 copii, ar fi facut un alt scenariu. Crede in tine, in puterea farmecului tau. Imbraca-te frumos, fii vesela, vei atrage energii pozitive. Succes !
Titita4
Postat pe 7 August 2013 19:15
Era vorba despre farmece.
Daca vrei sa ajugi la manastire, da telefon , cauta pe net ...
Titita4
Postat pe 7 August 2013 19:18
buna,
poate nu am ce cauta pe acest forum...dar ca veni vorba de farmece,cred ca vreau si eu sa va spun ceva..
Sunt intr-o relatie de vreo 6 ani si casatorit numai de un an si avem si un copil..
Va zic ca nu imi iubesc nevasta dar copilul sunt inebunit dupa el..
de ce nu imi iubesc nevasta?pentru ca m-a inselat foarte mult si nici acum nu sa calmat..si acum tot aceleasi prostii le face..
inainte sa ne casatorim s-a culcat cu nasul meu de botez,cu FRATELE meu mai mic,cu unchiul meu...si cu multi altii..eu nu am vrut sa cred treburile astea pentru ca o iubeam mult.
mama mea mi-a zis ca ar fii bine sa o las si sa imi vad de viata mea dar se pare ca nu am facut-o desi stiam cate a facut..m-am casatorit cu ea pentru ca a ramas gravida si am zis ca e normal ca si copulul meu sa aiba si mama si tata,dar am facut o mare greseala din nou..
Sunt plecat acum in anglia si tocmai ce mi-a zis cineva din oras de la mine ca iar a comis-o..OARE CUM AM PUTUT TOTUSI SA O IUBESC SI SA MA CASATORESC CU EA STIIND CA A FACUT ATATEA...EU ZIC CA E VB DE FARMECE..COI CE ZICETI?

Hampu_Bogdan_1
Postat pe 16 Septembrie 2013 21:30
De la: Hampu_Bogdan_1, la data 2013-09-16 21:30:20buna,

inainte sa ne casatorim s-a culcat cu nasul meu de botez,cu FRATELE meu mai mic,cu unchiul meu...si cu multi altii..


O doamne!
In ce oras sta?
kudika_934107
Postat pe 16 Septembrie 2013 21:40
Mai conteaza orasul ?
Rotty_
Postat pe 16 Septembrie 2013 21:42
aste-s prostii, nu lasa-ti gandurile negative sa va incetoseze gandirea...
Fulg-de-nea
Postat pe 16 Septembrie 2013 21:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea adevarata nu are de-a face cu obsesia... 1 De la: kudika379923 30 Octombrie 2011 10:33
I NEED HELP.......please 30 De la: forever_me 4 Iulie 2009 12:03
e musulman 61 De la: kukla 28 Septembrie 2011 01:03
buna 33 De la: Adela2222 14 Ianuarie 2012 16:39
Indiferenta 11 De la: kudika_928239 21 Iulie 2013 08:20