Setari Cookie-uri

Credeti in farmece?

exista, numai ca nu se cheama asa...
staff
Postat pe 30 Mai 2009 12:26
Buna, sunt noua pe forum, am stat si am citit toate mesajele scrise aici si drept sa va spun m-au cam pus pe ganduri.
De ce ,fiindca eu stau cu soacra-mea si pana sa plece in strainatate la fii-sa, cand veneam acasa ma durea rau capul, parca eram mereu ametita. Cand a plecat nu mai aveam nimic, chiar i-am spus mamei mele, ca ma simt foarte bine fara prezenta ei. Si mai e ceva, emana foarte multa energie negativa, o simt mai ales ca are o privire foarte patrunzatoare, cand te uiti in ochii ei parca te goleste, te sleieste, nu mai ai puteri deloc.
Ce pot sa fac, in cazul in care are acces la lucrurile mele, avand in vedere ca stau cu ea in casa si sotul meu nu vrea sa inchidem de ea.
p.s. mama ei umbla cu farmece (mi-a spus chiar cumnata soacrei mele, care a stat cu ea in casa), iar soacra mea mi-a zis de sora ei ca a facut farmece fostului ginere care a plecat de la fii-sa sa se intoarca la ea, asa ca tot ce e posibil sa faca si ea, nu?
quantex
Postat pe 10 Iunie 2009 10:03
Farmecele exista...multi nu cred in ele,dar asta este problema lor...Si ca dovada ca farmecele chiar exista este cartea aceea de pe care preotul iti citeste ca sa te descante,daca nu ar exista nu ar mai fi scris nimic...Asa cum exista Dumnezeu,asa exista si aceasta "putere malefica",adica farmecele facute cu ajutorul Necuratului sa zic asa.Cunosc ff multe cazuri,insa prefer sa nu intru in detalii.Du-te la preot sa iti citesca,du-te la maslu,la biserica duminica dimineata,roaga-te inainte de culcare si dimineata dupa ce te trezesti,tine post miercurea,vinerea si nu numai...Asta nu ar trebuii sa facem cu totii,nu numai tu...multi spun sunt credinciosi,dau nu se duc la biserica decat de Pasti,poate nici atunci
Stanciu_Maria
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:43
am fost intro situatie asemanatoare nu credeam in farmece dar cand mi sa intimplat ca mi sa intamplat am inceput sa cred sa va povestesc.aveam 15 ani sh ca orice pustoaica m-am indragostit de cn nu trebuea de un baiat mai mare cu 8 ani sh cand mama lui a aflat ca e cu mn a facut tot posibilul sa ne desparta desi ne iubeam foarte mult ne certam tot mai des din nimic nu trecea o saptamana ca noi ne certam,cand ma vedea mama lui imi zicea mereu ca daca nu ma despart de baiatul ei o sa faca ea tot posibilul sa ne desparta sh a reusit dupa un an de zile a reusit sa ne desparta cum poate o mama sai faca rau copilului ei sal vada nefericit,au trecut 4 ani de atunci sh sau intamplat foarte multe schimbari sh in viata lui dar sh in viata mea.dar iubirea adevarata nu moare niciodata.pot sa spun ca din cauza mamei lui noi am ramas dusmani sh nu prieteni.chiar dak ne iubeam.din cauza ei eu am plecat departe ca sa pot sa uit marea mea iubire sh dupa atata timp tot nu am reusit sa-l uit.alt barbat sa iubesc cum lam iubit pe el nu cred ca am sa pot.cred ca prima iubire nu se uita nici o data sh o iubire la fel ca aia nu cred ca mai exista.mama lui nea distrus viata la amundoi el sa apucat de baut sh de jocuri de noroc sh eu mam marita din ambitie nu din iubire.
kudika069526
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:30
sunt noua pe acest forum,,,,m-am inregistrat intrucat am vazut mesajul tau si as vrea sa-mi spui pe private la ce preot ai fost,,,eu am mari probleme de sanatate, am fost la o femeie si mi-a spus ca am farmece....nush ce sa cred,,,,sunt mai realista de felul meu,,,nush daca sunt farmece sau e starea de sanatate.te rog mult sa ma ajuti!
kudika071907
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:20
..da ce sint alea..farmece????
kudika066423
Postat pe 3 Octombrie 2009 23:02
Am patit si eu o data ca si tine.... cu o tigancusa care nu mai imi dadea pace.... am dat fuguta la preot si i-am spus tot la spovedanie.... Acuma sa ma ierte Dumnezeu, ca nu ai voie sa spui ce zici in taina spovedaniei( asta tre sa ramana intre preot si persoana care se spovedeste), insa el m-a sfatuit sa nu cred in asa ceva.... Ca atunci cand crezi ti se intampla lucrurile respective, dar asta nu inseamna ca ele exista.... si mi-a mi zis ceva: sa ma rog lui Dumnezeu.....
Lacra___
Postat pe 3 Octombrie 2009 23:09
Metoda de sau de curatare de vraji: 3 zile post negru si rugaciune. E o metoda dura doar pentru cei SANATOSI, fara probleme mai ales la rinichi. Cine poate e foarte bine sa faca asta din cand in cand. Atentie!!! NUMAI PENTRU CEI FARA MARI PROBLEME DE SANATATE. Daca vreti sa va explic de ce, da-ti un mesaj privat.
alphakristal
Postat pe 5 Octombrie 2009 01:03
Cununiile legate se pot dezlega, tot la fel, va spun cum pe mesaj privat cine are nevoie se vor selecta prin voie divina....
alphakristal
Postat pe 5 Octombrie 2009 01:07
e pe bune topicu'??
Diavolyta_
Postat pe 5 Octombrie 2009 01:11
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 01:12
uuuuuuuuu daca nu credeti, nu trebuie sa fiti rautaciosi.... mereu sunteti pusi pe scandal
adina_black
Postat pe 8 Octombrie 2009 02:47
Hmmm....let me see ...NU !
___LL___
Postat pe 8 Octombrie 2009 02:54
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?


da,este singura explicaþie posibilã cã dandanaua_reloaded are un bãrbat.
MlSOGlN
Postat pe 8 Octombrie 2009 07:40
De la: Kathara, la data 2008-08-18 19:44:05Va dati seana saraca de ea, Carrie din Totul despre sex, cred ca a avut cununiile legate cam pe un sfert de secol, ce ti-e si cu farmecele astea, Doamne fereste!


din "totul despre un sex slab" îþi iei tu lecþiile de viaþã?
MlSOGlN
Postat pe 8 Octombrie 2009 07:48
De la: yumalai, la data 2009-05-19 11:07:06farmecele exista numai daca le fac eu


etnia ta îþi conferã harul.
MlSOGlN
Postat pe 8 Octombrie 2009 07:54
De la: Lacra___, la data 2009-10-03 23:09:57Am patit si eu o data ca si tine.... cu o tigancusa care nu mai imi dadea pace.... am dat fuguta la preot si i-am spus tot la spovedanie.... Acuma sa ma ierte Dumnezeu, ca nu ai voie sa spui ce zici in taina spovedaniei( asta tre sa ramana intre preot si persoana care se spovedeste), insa el m-a sfatuit sa nu cred in asa ceva.... Ca atunci cand crezi ti se intampla lucrurile respective, dar asta nu inseamna ca ele exista.... si mi-a mi zis ceva: sa ma rog lui Dumnezeu.....


ai stat în genunchi în faþa unui bãrbat care nu-þi era soþul...încep sã am îndoieli despre treaba cu religia
MlSOGlN
Postat pe 8 Octombrie 2009 07:59
De la: ___LL___, la data 2009-10-08 02:54:55Hmmm....let me see ...NU !


tu crezi doar în puterea caloriilor, heavyweight champ!
MlSOGlN
Postat pe 8 Octombrie 2009 08:03
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?


foarte simplu ti-a furat agenda din geanta si actele si tia zis cum ai chiama pe parinti :d
DON_LUCIANO
Postat pe 8 Octombrie 2009 08:15
Da, normal ca exista din moment ce se vorbeste despre ele. Nu poti vorbi despre un lucru care nu exista. Nimic nu e intamplator, din fiecare experienta trebuie sa invatam ceva. Eu zic ca daca intalniti persoane care va spun lucruri pe care numai voi le stiti....ar trebui sa va puneti niste intrebari...chiar daca nu credeti ce spune, macar aveti rabdare sa le ascultati....apoi faceti cum credeti voi. Acesti oameni care vin brusc si pleaca lafel cum au venit, pot fi niste ingeri trimisi de dumnezeu sa va ajute, sa va lumineze. In privinta acelor femei care ghicesc in cafea, carti, nu stiu ce sa spun.Sper sa nu ajung niciodata la ele.
cotyca
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:46
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?


Adevarul vorbeste-n sufletul omului fara zgomot de cuvinte...

Daca vei merge-n casa lui Hristos si vei vedea ca el nu este acasa si nu este pe tronul lui , asa cum ar fi normal sa fie, dar vei gasi in schimb, pe cineva strain, imbracat in negru, care sta pe tronul fostului proprietar, in casa fostului proprietar, si-i mananca carnea si-i bea singele fostului proprietar.... Ce vei zice? Ce vei face?

1. Te vei asocia cu hotzul, criminalul care a devenit vampir si nu se mai satura de singe ?
2. Le vei spune vampirilor sa-ti bea si tie singele, ca sa potzi merge astfel dupa fostul proprietar ?
3. Te vei preface ca nu vezi si nu intzelegi nimic din tot ce se petrece in jurul tau ?

Nebunia, este o lume creeata din persoane care au renuntzat la adevar si au ales varianta cu nr.3




denis_3d25
Postat pe 9 Octombrie 2009 19:30
orice om e cel mai mare vrajitor daca stie sa se joace cu mintile oamenilor
yumy
Postat pe 9 Octombrie 2009 19:36
eu una cred in asa ceva . de exemplu mama mea cand era cu tata cineva ii facea farmece (stiu si cine si cred k mi`a facut si mie, ptr k femeia respectiva-strabunika lui tata- statea cu ei in casaa, ea stia ca tata 'va trece o apa' s`o cunoasca pe mama(jiul) ptr k ghicea in bobi sau cv in genul, si mama gasea ghemotoace de par in fetele de perna si etc..deasta s`au si desp...) dar daca crezi ca cineva iti face farmece/vraji... eu una cred in chestiile aste(uite un sfat ,mi`a zis si mie o doamna acum cateva zile 'sa porti chilotii p dos' si nu se mai prind de tine, stiu ca pare ciudat dar e adv ... aveti grija cu cine umblati si in cine aveti incredere caci lumea este invidioasa...
ktnutza
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:56
De la: ktnutza, la data 2010-01-02 12:56:10eu una cred in asa ceva . de exemplu mama mea cand era cu tata cineva ii facea farmece (stiu si cine si cred k mi`a facut si mie, ptr k femeia respectiva-strabunika lui tata- statea cu ei in casaa, ea stia ca tata 'va trece o apa' s`o cunoasca pe mama(jiul) ptr k ghicea in bobi sau cv in genul, si mama gasea ghemotoace de par in fetele de perna si etc..deasta s`au si desp...) dar daca crezi ca cineva iti face farmece/vraji... eu una cred in chestiile aste(uite un sfat ,mi`a zis si mie o doamna acum cateva zile 'sa porti chilotii p dos' si nu se mai prind de tine, stiu ca pare ciudat dar e adv ... aveti grija cu cine umblati si in cine aveti incredere caci lumea este invidioasa...


la varsta ta, io credeam in mos craciun , nu in farmece!
geo_xx
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:58
De la: deea_elena, la data 2008-08-07 22:53:41Eu una cred in asa ceva...credeam si inainte...dar dupa ce am patit-o pe propria mea piele nu mai am nici o indoiala.
A fost ca-n cazul tau onuta...eram impreuna cu el de 5 ani...intr-adevar ne certam noi...dar oricat de grava era cearta noastra...el tot se intorcea la mine..
Si dintr-o data s-a schimbat total...
Intr-o seara am vorbit sa ne mutam impreuna la el acasa pentru cateva saptamani, sa vedem cum este...stabilisem ca a doua zi sa-mi i-au hainele si sa vin la el.
Apoi el a plecat la sala...cand s-a intors l-am simtit eu schimbat, dar am zis ca este impresia mea..apoi am mers acasa la el...de ani de zile noi dormeam sambata cand la unul cand la altul.
Am adormit...cand peste doua ore..el zboara din pat...transpirat tot si-mi spune sa ma duca acasa...eu am zis ca nu vreau...el m-a ridicat cu forta din pat, mi-a aruncat hainele pe usa si mi-a zis ca nu mai ma suporta langa el..parca innebunise..el care ma iubea la nebunie, cu toate certurile noastre.
Mi-a zis ca atata timp cat a dormit a avut numai cosmaruri cu mine...si ca vrea sa o terminam definitiv.Si asta a fost..eu una timp de o jumatate de an nu am putut sa ma duc la bunica mea, la tata, el locuieste pe langa ei..pur si simpul...cand ma apropiam de casa lui, nu-mi mai simteam picioarele, simteam ca lesin.
Toata lumea mi-a spus ca el sigur are farmece facute, ca sa ma urasca...si el si eu.
Facute de mama lui, care nu m-a suferit niciodata...dar imi este imposibil sa cred ca o mama i-ar face asa ceva copilului ei...cu toate ca am fost martora cand bunicul fostului a acuzat-o pe fatza ca i-a facut farmece...el nu mananca de la ea, nu o lasa sa-i spele hainele , nimic..dar totusi..nu vreau sa cred asa ceva.
La cat de innebunita eram...am facut greseala si m-am dus la o batrana care ghiceste in carti si in cafea...am ramas muta de uimire cand mi-a spus ce mi-a spus..si nu avea de unde sa stie...mi-a zis ca mama lui ne-a facut farmece la amandoi...lui ca sa ma urasca, si mie ca sa nu ma pot apropia de el..mi-a spus sa nu mananc nimic de la ea, sa nu ma incalt cu nimic din casa ei, sa nu beau de la ea...mi-a zis ca femeia aia nu ma poate suferii deloc...plus alte lucruri care pe parcurs s-au adeverit...m-am speriat atat de tare incat am jurat ca niciodata nu ma ma duc la ea..la nici o ghicitoare...mai ales ca este mare pacat.
Se spune ca atunci cand ti-i se ghiceste...diavolul planuieste ce se v-a intampla cu tine...
Singura scapare este in Casa Domnului..in Biserica...cu rugaciune, post, spovedanie..cu credinta...
Oricum sa-i compatimim pe cei care apeleaza la farmece pt a face rau...caci raul acela se v-a intoarce inzecit impotriva lor.

Doamne fereste!!!!!!!!!!!pai femeile care fac asa ceva propriilor fii sunt chiar intruchiparea celui 'ducse pustii' .....nici mame nu le poti numi ca cuvintul mama intruchipeaza multa iubire si grija,dar ea.........si ce ma rog nu-i placea asa tare de tine......trebuia sa fie multumita ca fiul ei e fericit!!!!ma bucur sincer pentru tine ca ai gasit refugiu in Casa Domnului,aceasta e cea mai buna alegerile din toate posibile
kudika2909
Postat pe 3 Martie 2010 22:52
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?




Mergi la preot si explicai situatia,el iti va dezlega cununiile si te poti casatori,am un vecin care avea legate cununiile si dupa ce si le-a dezlegat ,s-a casatorit.Eu cred in farmece.
cami_goanga10
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:06
Pentru toti cei care nu cred in farmece, sa va spun mie ce mi se tot intampla. Si de ani buni de zile. Daca intalnesc vreun barbat care imi place, fie nu ma place el, fie se raceste brusc, dupa foarte putin timp - 1 saptamana, 2 - fie nu il mai suport eu. Daca imi place in continuare, foarte repede nu ma mai vrea el, pur si simplu. Fara explicatii. Nici macar nu stau sa imi spuna de ce. Daca in schimb sunt care ma plac, nu ii pot eu suporta, nu am idee de ce. Si oricum, am incdercat si varianta asta, sa stau cu cineva care nu imi place. Cand incepeam totusi sa ma obisnuiesc cu el, iarasi caz clasic de renunt. Daca in schimb i-am tratat cu indiferenta, nu reuseam sa mai scap de ei, ar fi facut orice sa imi fie alaturi, Chiar nu conta cat de rau ajungeam sa ma port. Acum am cunoscut un barbat care de la inceput s-a dovedit foarte atasat de mine, chiar puteam observa asta la el - emotia care i se citea pe fata si in privire cand ieseam impreuna, ii tremurau mainile, ma saruta tandru si protector pe frunte si restul. Cand am inceput sa simt si eu ceva pentru el si sa incerc sa ii arat ca sunt si femei de treaba pe lume si ca poate sa aiba incredere ca nu il voi rani, totul s-a schimbat. Ca de obicei..Acum ma respinge, ma trateaza cu indiferenta. Asa ca eu ce sa cred din toate astea? Ca nu exista farmecele astea?
bbseptik
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:30
De la: bbseptik, la data 2010-04-09 20:30:49Pentru toti cei care nu cred in farmece, sa va spun mie ce mi se tot intampla. Si de ani buni de zile. Daca intalnesc vreun barbat care imi place, fie nu ma place el, fie se raceste brusc, dupa foarte putin timp - 1 saptamana, 2 - fie nu il mai suport eu. Daca imi place in continuare, foarte repede nu ma mai vrea el, pur si simplu. Fara explicatii. Nici macar nu stau sa imi spuna de ce. Daca in schimb sunt care ma plac, nu ii pot eu suporta, nu am idee de ce. Si oricum, am incdercat si varianta asta, sa stau cu cineva care nu imi place. Cand incepeam totusi sa ma obisnuiesc cu el, iarasi caz clasic de renunt. Daca in schimb i-am tratat cu indiferenta, nu reuseam sa mai scap de ei, ar fi facut orice sa imi fie alaturi, Chiar nu conta cat de rau ajungeam sa ma port. Acum am cunoscut un barbat care de la inceput s-a dovedit foarte atasat de mine, chiar puteam observa asta la el - emotia care i se citea pe fata si in privire cand ieseam impreuna, ii tremurau mainile, ma saruta tandru si protector pe frunte si restul. Cand am inceput sa simt si eu ceva pentru el si sa incerc sa ii arat ca sunt si femei de treaba pe lume si ca poate sa aiba incredere ca nu il voi rani, totul s-a schimbat. Ca de obicei..Acum ma respinge, ma trateaza cu indiferenta. Asa ca eu ce sa cred din toate astea? Ca nu exista farmecele astea?
Soroo dar multi mai schimbi?
Trecatorul
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:33
eu zic ca exista ceva ceva...de ex.la bunica mea era o femeie care facea vraji si n-a putut muri pana n-a venit o tiganca(aparuta din senin) si nuj ce i-a facut si apoi a murit
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:50
De la: laura10203, la data 2010-04-09 20:50:04eu zic ca exista ceva ceva...de ex.la bunica mea era o femeie care facea vraji si n-a putut muri pana n-a venit o tiganca(aparuta din senin) si nuj ce i-a facut si apoi a murit
io fii dat un pic de cianura!
Trecatorul
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS? 12 De la: gabriela_35ct 6 Februarie 2009 01:29
Ajutor!!! 5 De la: anybody 10 August 2009 15:56
Eu Berbec - El Varsator 39 De la: therapsong2 10 Iulie 2009 09:37
parinti mei nu ma inteleg si nu stiu ce sa fac.. 5 De la: G3yny 12 Iulie 2012 12:35
eu sunt scorpion el e gemeni ce ziceti?iese foc? 7 De la: aandaa 25 August 2009 19:43