Setari Cookie-uri

Credeti in farmece?

buna
Si eu cred ca exista farmece; insa mai stiu ca atunci cand nu le dai atentie nu au efect asupra ta
Deci le dau un sfat celor care cred ca sunt sub influenta unor farmece: nu acceptati ideea ca ati fi sub puterea vrajilor.
Subconstientul nostru este destul de puternic iar atunci cand iti impui sa nu faci/crezi intr-un anumit lucru, de obicei reusesti
Bineinteles ca este foarte important sa mergi la biserica deoarece te sprijina spiritual,insa e bine sa crezi si in tine
Mai este o problema legata de farmece: de obicei, puterea farmecelor nu "cade " doar asupra ta, ci si a urmasilor tai; cu alte cuvinte, daca ti s-au facut farmece, este posibil ca ele sa se repercuteze si asupra copiilor tai
Deocamdata atat..insa poate va voi poveste ceva data viitoare
carmen15
Postat pe 22 Septembrie 2008 10:16
mai farmece e un film serial ...........sau era...............eu nu cred in asa cv .................sunt pers care cred dar cum se fac ele?..........cine le face ?................pt ce se fac?...............

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:10
De la: amme22, la data 2008-09-21 20:53:56de fapt claudia are dreptate; in timpul somnului mintea e vulnerabila.
Problema cu partea rea (sau buna) a magiei este ca, peste un timp, vraja trebuie refacuta deoarece raul se intoarce asupra celui care l-a facut.

Aici ai foarte mare dreptate si sa argumentez ca altfel ma luati la bataie: magie este de un singur fel,ALBA.numai ca oamenicu ganduri rele o folosesc in scopuri la fel de rele si asa a aparut reversul.Bineinteles ca se intoarce impotriva celui care o face cu gand rau chiar daca reface sau nu vraja deoarece,ea este lasata sa fie ALBA,numai ca....uneori este foarte puternica si pana se intoarce de unde a plecat.....daca nu esti "slab", te poate distruge.

Postat pe 22 Septembrie 2008 21:47
De la: heaven_gate, la data 2008-09-22 18:10:09mai farmece e un film serial ...........sau era...............eu nu cred in asa cv .................sunt pers care cred dar cum se fac ele?..........cine le face ?................pt ce se fac?...............

Sa nu ai nicio indoiala,ele EXISTA asa cum exista si premonitiile a caror menire este sa le contracareze daca au scop rau.cat despre restul intrebarilor....asa te nasti,oricat de mult ai vrea sa inveti este nevoie sa te nasti cu acest dar.sa sti ca acel serial are un sambure de adevar, unul mai mare.

Postat pe 22 Septembrie 2008 21:52
De la: carmen15, la data 2008-09-22 10:16:23buna
Si eu cred ca exista farmece; insa mai stiu ca atunci cand nu le dai atentie nu au efect asupra ta
Deci le dau un sfat celor care cred ca sunt sub influenta unor farmece: nu acceptati ideea ca ati fi sub puterea vrajilor.
Subconstientul nostru este destul de puternic iar atunci cand iti impui sa nu faci/crezi intr-un anumit lucru, de obicei reusesti
Bineinteles ca este foarte important sa mergi la biserica deoarece te sprijina spiritual,insa e bine sa crezi si in tine
Mai este o problema legata de farmece: de obicei, puterea farmecelor nu "cade " doar asupra ta, ci si a urmasilor tai; cu alte cuvinte, daca ti s-au facut farmece, este posibil ca ele sa se repercuteze si asupra copiilor tai
Deocamdata atat..insa poate va voi poveste ceva data viitoare

Foarte corect!!

Postat pe 22 Septembrie 2008 21:52
ai citit "lumi oculte"? E o carte interesanta scrisa de un ziarist, cred, care a calatorit in zonele unde se practica magia.
amme22
Postat pe 22 Septembrie 2008 21:54

Postat pe 23 Septembrie 2008 09:38
De la: amme22, la data 2008-09-22 21:54:38ai citit "lumi oculte"? E o carte interesanta scrisa de un ziarist, cred, care a calatorit in zonele unde se practica magia.

sincera sa fiu...pe asta nu am citit-o, am citit altele si ma gandesc ca daca ar exista ceva mai mult timp ptr. citit,topicul asta ar deveni si mai interesant.din ce am mai citit, am reusit sa mai invatuna alta, imi pare rau ca nu prea mai am timp.cand vb.cu voi aici,de fapt imi iau o binemeritata pauza dupa care ma apuc iar de lucru. intr-o zi am sa il arunc pe geam pe calcul asta.

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:39
te cred. Nici eu nu prea am timp si, tot ce apuc sa citesc e pe fuga, insa fara carti cred ca nu as putea trai. Daca as putea sa aleg de undeva toate cartile care m-ar interesa, zau ca as face asta. Iar daca as fi platita pt citit si nu ar mai trebui sa merg la sev as fi cel mai fericit om din lume.
amme22
Postat pe 24 Septembrie 2008 20:01
eu cred in puterea gandului, a mintii. daca iti doresti ceva anume f mult, acel ceva se va intampla chiar si raul unei persoane. eu de exemplu am gura pocita cum se spune in popor. am prieteni care vin si imi cer parerea si efectiv incep sa vorbesc despre viitorul lor care culmea ajunge sa fie asa cum am spus eu.

recunosc ca uneori am fost si rea si am dorit oarecum raul unei persoane care m-a suparat foarte mult. bineinteles ca ceea ce i-am urat eu "de bine" s-a adeverit.

daca este cineva pe acest forum care sa imi spuna care-i treaba si cu acest fenomen este invitatul meu.
bangla_soul
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:23
nu stiu; iti spun cum sta treaba in cazul meu: de cate ori am fost nevinovata iar cineva mi-a dorit raul, acelui om nu i-a fost deloc bine. Singura conditie necesara in ce ma privea era sa fiu eu corecta si sa nu fi gresit cu absolut nimic.
amme22
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:31
daca te rog frumos imi poti spune la ce preot ai mers?ID-ul meu de mess este emiliades@yahoo.com.Am niste probleme foarte grave
ginutza5
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:28
De la: amme22, la data 2008-09-24 20:01:48te cred. Nici eu nu prea am timp si, tot ce apuc sa citesc e pe fuga, insa fara carti cred ca nu as putea trai. Daca as putea sa aleg de undeva toate cartile care m-ar interesa, zau ca as face asta. Iar daca as fi platita pt citit si nu ar mai trebui sa merg la sev as fi cel mai fericit om din lume.

am la carti......sa imi pun si in cap, unele f.interesante altele mai putin,oricum, fiecare are mesajul ei demn de luat in seama. pe unele le-am citit,pe altele nu mai reusesc, le incep si nu mai ajung sa le termin.democratia......maica,te pune la munca....

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:15
Ptr. bangla soul
Incearca sa nu mai faci 'urari de bine' ptr. ca in final se vor intoarce impotriva ta, mai ales daca, asa cum a spus si colega noastra, persoanele respective sunt nevinovate.te loveste cand te astepti mai putin.....asa ca...ai mare grija.

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:20
Nu exista un preot anume cred ca toti au har...eu am auzit de un preot din Techirghiol care face minuni..am auzit ca iti deschide cartea si iti citeste de bine de necaz.....cica chiar are har...stiu pe cineva care a fost la el

Postat pe 25 Septembrie 2008 18:10
daca te rog frumos poti sa-mi lasi adresa preotului de la Techerghiol sau nr lui de telefon caci am niste probleme destul de grave, sau daca nu sa-mi trimiti un mail pe emiliades@yahoo.com.Te rog frumos, o sa-ti raman profund recunoscatoare.astept raspuns
ginutza5
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:10
nu vb doar de drag, spun ca exista ca nici eu nu credeam(sant destul de mearsa pe la biserica),dar d-zeu nu-ti baga-n traista...
flivi
Postat pe 26 Septembrie 2008 19:19
ce farmece a folosit kudika de ne-a strans aici pe toti?...........poate fi numit farmec?..........

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:06
sa nu credeti in asa ceva ca dupa ce faceti farmece a unui baiat o sa-l pierdeti sigur nu imediat dar peste o luna 2 3 4 sau chiar un an sigur il pierdeti asa ca va recomand sa-l castigati cinstit

Postat pe 1 Octombrie 2008 16:10
Raspunsul este "The Secret"...

Postat pe 2 Octombrie 2008 16:09
am si eu niste pb cu prietenul meu!!!am avut o rel super frumoasa cu el vreo 5 luni si apoi dintr-o data a inceput sa se comporte aiurea!!!azi vb frumos maine ma injura!!!am inceput sa ma simt rau si eram disperata!!!nici un doctor nu stia ce am!!!disperarea m-a facut sa ma duc la o femeie(tiganca) sa-mi dea in carti!mi-a spus ca am ceva facut si d-aia este asa!e adevarat m-am simtit bine dupa dar cu el a fost din ce in ce mai rau!din februarie si pana acum ne-am vazut de 10 ori!!!ba spune ca are pe alta, ba ca n-are timp, ba ca e obosit si tot asa!!!acum am fost la o alta femeie si mi-a spus aceeasi poveste!!!asta e romanca!!!dar nu am rezultate!!!cunoaste cineva o femeie dar nu tiganca in apropiere de ploiesti care face asa ceva ca iar ma simt nasol!!!!cineva care a mai fost si care a avut rezultate!!!
mikadelicios
Postat pe 7 Octombrie 2008 15:57
NU CRED si am sa va povestesc de ce; am un coleg, ce cu cativa ani in urma cu prietena fiind in parc, asezati pe o banca, vorbeau de ale lor. Dupa vreo juma' de ora apare o tiganca si a insistat sa le ghiceasca pt. o suma de bani. Ei nu au vrut sa asculte prostiile tigancii, dar auzind ca le spune pe nume, au ramas blocati si au fost intr-u'catva interesati de vorbele ei. Le-a mai saltat ceva bani (cu voia lor, desigur). A spus unde lucreaza, numele unor prieteni si multe altele cu foarte mare precizie, totul dupa ce cotiza cate putin. La un moment dat, cand tiganca a marit pretul "pt. a spune ceva foarte important" cei doi nu au mai fost de acord sa cotizeze si au urmat blesteme de mama focului lansate de "vrajitoare". Colegul meu a inceput sa o alunge, sa plece si sa-i lase in pace, sa o injure,. De dupa banca ce statu-se cei doi, inainte de a veni "vrajitoarea", se ridica vreo 4 tiganasi, de varste intre circa 15 si 25 de ani. De frica sa nu se iase cu bataie, cei doi au plecat cat de repede au putut. Am uitat sa va spun, banca era asezata langa un gard viu, deci nu se vedea nimic in spatele bancii, decat acel gard. Asa a ajuns la concluzia ca tiganca a stat initial in spatele lor si a ascultat tot ce vorbise ei.
Miticutza
Postat pe 8 Octombrie 2008 22:00
Mika...lasa-l.....nici un barbat de pe lumea asta nu merita ca tu,noi sa suferim si sa suportam lucruri urate ...In lume trebuie sa existe armonie ...isi va lua si el plata,n-avea grija...

Postat pe 9 Octombrie 2008 16:30
Hello to everyone. Sunt nou in comunitate.
mikadelicios, sa nu mergi la vrajitoare, ghicitoare sau descantatoare. Daca o faci, pe de o parte vei avea iluzia unei rezolvari a situatiei, dar si iluzia va avea caracter temporar, iar dupa o perioada vei simti numai rele - boli, moartea unui prieten apropiat sau membru al familiei, etc. Nu juca poker cu vrajmasul, pentru ca sansele tale sunt nule. Necazurile se rezolva cu biserica si nu cu vrasmasul ei.

Postat pe 9 Octombrie 2008 19:32
Dumnezeu permite vrajmasului sa atace, atunci cand noi ne indepartam de El (prin tot felul de pacate cumplite: barfa sau uciderea cinstei aproapelui; sex inainte de casatorie, adica fara binecuvantarea bisericii - care te face nu doar sclavul placerii, ci si al vrajmasului etc) , pentru ca noi sa ne reconsideram pozitia si sa ne reintoarcem la credinta. Numai prin biserica te poti vindeca. Prin vrajitoare castigi doar moartea vesnica si iluzia temporara a unei vindecari urmata de un lant de suferinte cumplite pentru tine si cei apropiati. Prin biserica e mai greu, dar e sigur: post, spovedanie, impartasanie. Succes!

Postat pe 9 Octombrie 2008 19:40
Falcone...tin sa fac o modificare la ceea ce ai scris tu...Nu Biserica ci credinta in Dumnezeu este calea....Biserica este DOAR o institutie,fosta putere in stat ,plina de dogme ,cu multe ramasite si azi,dar care nu prea are acoperirie in realitate.Biserica,ca si cladire este un spatiu in care te poti purifica pentru ca se uneste mentalul tuturor celor care intra in ea,aspirand la Dumnezeu...ATAT.

Postat pe 10 Octombrie 2008 20:18
De la: bangla_soul, la data 2008-09-24 21:23:56eu cred in puterea gandului, a mintii. daca iti doresti ceva anume f mult, acel ceva se va intampla chiar si raul unei persoane. eu de exemplu am gura pocita cum se spune in popor. am prieteni care vin si imi cer parerea si efectiv incep sa vorbesc despre viitorul lor care culmea ajunge sa fie asa cum am spus eu.

recunosc ca uneori am fost si rea si am dorit oarecum raul unei persoane care m-a suparat foarte mult. bineinteles ca ceea ce i-am urat eu "de bine" s-a adeverit.

daca este cineva pe acest forum care sa imi spuna care-i treaba si cu acest fenomen este invitatul meu.


e simplu tu te pricepi la oameni ( cum se spune in popor ), ai foarte dezvoltata aceasta latura! Oricarui om i se intampla la un moment dat ceva mai neplacut iar u doar spui ca e datorita tie!
dafffne
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:53
laly, daca n-ar fi fost biserica - pastratoarea dogmei si a traditiei - nu ar fi ramas nimic din credinta. Biserica este pastratoarea credintei.

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:07
Esti sigur ca dogmele si traditiile sunt REALUL??? Esti sigur ca nu sunt DOAR ceva impus pentru beneficiul unei clase sociale sau ...si mai mult?? Uiti ca Biserica a fost Putere in stat....

Postat pe 11 Octombrie 2008 16:45
Dafffne...raspunsul este simplu...THE SECRET...Ce gandesti sau iti infiltreaza cineva in minte ,materializezi.De aici deduci cat de mare este puterea gandului....

Postat pe 11 Octombrie 2008 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum va veti petrece Sarbatorile? 25 De la: kudika421339 21 Decembrie 2011 15:16
buna 7 De la: oxo_White_Rose_oxo 12 Aprilie 2010 17:32
Il iubesc dar nu stiu ce sa fac ca sa ma iubeasca si el 11 De la: kudika_8281 24 Iulie 2012 16:33
sa il las sau sa il pastrez? 23 De la: bunica99 1 Decembrie 2011 21:54
Departare.. 3 De la: Volcano 28 Aprilie 2010 01:17