Setari Cookie-uri

Credeti in farmece?

asa cum exista binele exista si raul daca te duci la preot preotul i-ti citeste de farmece si blesteme si chiar exista babe care nu au ce face si se ocupa cu prosti, cum vrei sa crezi sau nu dar poate la tine nu este cazul de farmece. eu am testat odata o baba din asta (un prieten de al meu a murit )si am puso sa dea in bobi pt. el am ramas impietrita de ce mi-a zis pt. ca nu avea de unde sa stie si sa sti ca exista babe care se ocupa numai cu dezlegatu farmecelor ,ele nu fac, ca cica ce este facut prin babe ,babele desfac si cica se fac si prin biserica si prin biserica trebuiesc desfacute , cine mai stie
smigal
Postat pe 4 Martie 2009 13:58
kudika 000o960 mergi la manastirea GHIGHIU serios, o sa vezi este cam departe dar merita
smigal
Postat pe 4 Martie 2009 14:00
pana anul acesta nu m-am gandit( cu exceptia celor intamplate la vremea respectiva, dar uitasem tot. o banuiam pe mama lui atunci pentru felul cum ne despartisem)
dar ce s-a intamplat anul acesta m-a facut sa ma uit in urma. si parca prea coincide.nu am spus nimanui pana acum, dar nu gasesc o explicatie logica pentru ce se intampla.

Postat pe 4 Martie 2009 14:15
Exact cum am mai spus: unde nu exista explicatie logica, se da vina pe farmece. La cate explicatii ne-logice exista, cred ca ar trebui sa fie o industrie intreaga a farmecelor. Oameni buni, sunt de acord ca exista bine si rau, dar sa reduci totul la farmece, mi se pare prea simplist; sau poate sa fie o scuza mai usor de inghitit.
Va doresc numai bine :)
ivonakarine
Postat pe 4 Martie 2009 16:49
Wow! Buna intrebare: Credem in farmece? Cam toata lumea va spune ca nu crede, dar fiecaruia ni s-a intamplat ceva, la un moment dat caresa ne puna pe ganduri. Si eu aveam o vecina-amica, al carui tata era preot. Si credea in farmece. Si imi spunea sa cred si eu si sa ma feresc de ele. Imi dadea tot felul de sfaturi. Ma lasau rece toate astea si le luam in gluma. Dar, la un moment dat am observat ca persoana in cauza se ducea mereu la mine la baie (desi statea pe acelasi palier)...si am intrat peste ea si...aduna fire de par din peria mea si din pieptenul prietenului meu. Oricum, prietenia nu a mai durat intre mine si ea, eu sunt bine sanatoasa, iar ea este a doua oara divortata. Probabil pentru ca nu am crezut in farmece nu s-au legat de mine.
Maria_H_
Postat pe 10 Martie 2009 11:43
Tally_weeijl te rog sa-mi raspunzi si mie pe anca_r23@yahoo.com.Ma confrunt cu o situatie foarte grea de cateva luni din care simt ca nu mai am scapare.Da-mi cateva detalii ce ai facut unde la ce preot ai apelat.Te rog din suflet.Multumesc pentru orice raspuns.
kudika002683
Postat pe 15 Martie 2009 15:58
De la: geo_sh, la data 2009-03-04 13:39:23sambata asta ce program ai!!?
,,,,,,,,,,,,,,,,,Mai schimba si tu,,,,,, decorul,,,,,, """ MAI SI URCA!!!!!!!!!
Rodri
Postat pe 15 Martie 2009 17:24
Imi pare rau ca nu v-am raspuns pana acum, nu am mai avut timp de forum si nu am vazut ca s-au postat atatea pe acest subiect pana cand una din voi mi-a trimis dinnou mesaj pe private.
Preotul din pacate e bolnav... Sper sa se faca cat mai repede bine, pentru ca mereu e plin la manastire de lume...sunt atatia care au nevoie de el.
Cand o sa aflu ca e disponibil si-si va relua slujbele, o sa va anunt, probabil aici nu pe private fiecareia care mi-a cerut pana acum, ca sa vada toata lumea care are nevoie. Apoi e la libera alegere cine merge si cine nu la el.
Incepe sa ma streseze subiectul asta, mai ales ca zilele trecute o prietena m-a lasat masca cu o alta poveste ciudata...
As vrea si eu sa ignor, dar puterea autosugestiei nu merge clar, stiu ce vorbesc. De fapt, acum mi-as dori sa fie cald si vara afara, se va intampla daca imi doresc foarte mult? Deci, trebuie luata problema asa cum e si rezolvata, nu invartit dupa ciresi. Pana atunci rugati-va mult, mergeti la biserici, dati slujbe pentru voi, incercati sa tineti postul Pastelui, si solutia va veni, daca nu de la mine prin acest preot, din alte parti. Fiecareia ce i se potriveste.
Am mai scris o data acest mesaj si s-a sters, si nu e prima data cand scriu pe acest subiect si patesc asa ceva. Dar ...perseverenta, ca de fapt asa functioneaza, apar obstacole cand esti pe calea rezolvarii
tally_weijl
Postat pe 15 Martie 2009 17:40
De la: luoana13, la data 2008-08-06 16:21:11cu cateva saptamani in urma, pe cand stateam pe o banca intr-un parc am intalnit o tiganca care nu m-a lasat in pace pana ce nu mi-a spus cateva cuvinte despre mine. ei bine...mi-a spus ca am facute farmece...si legate cununiile...nu am crezut...dar pe zi ce trecea ma tot gandeam...oare cum de a stiut acea femeie numele parintilor mei...a fostilor mei prieteni...si altele lucturi despre mine?! acestea au ramas un mister pentru mine...vreau sa cred ca a fost o simpla coincidenta. dar totusi mi-a spus ca am farmece facute pentru 8 ani de zile...inca de acum 7 ani. ma tot gandesc oare e adevarat?!
nu prea ma avut noroc in dragoste...in ultimii 8 ani am avut 3 relatii.....toate au durat cativa ani...si ne-am despartit asa...pur si simplu...fara sa ne certam. nu am gasit o explicatie logica la nici una din despartiri. cand totul era frumos si relatia era plina de veselie...se destrama. voi ce credeti? credeti in astfel de femei?credeti in farmece?


Farmecele fac parte din magia neagra, adica folosirea energiilor negative pentru a face rau. Este destul de greu sa lupti cu energii negative, mai ales daca tu insuti esti incarcat negativ. Frica, supararea, enervarea ne incarca negativ si ne scad vibratia. Odata plasati pe o vibratie joasa, intram in rezonanta cu energiile negative si este ca si cum le-am deschide usa si le-am invita la noi. In concluzie, toti ce care va confruntati cu astfel de probleme, cautati sa va redobanditi linistea si starea de armonie. Depasiti-va frica! Invingeti-o! Daca va armonizati voi cu voi insiva si, apoi, cu intregul univers, ajungeti la o vibratie inalta pe care energiile negative nu au cum s-o atace. Ganditi-va ca Dumnezeu inseamna iubire, dar iubire neconditionata, ajungeti si voi la acea stare in care sa puteti iubi neconditionat si veti vedea ca va veti simti mult mai bine. Ocoliti persoanele care gandesc negativ sau pe care le banuiti in stare de a face rau si invocati entitatile de lumina (sfinti, ingeri) sa va ajute si sa va acorde protectie. Toate cele bune, in Iubire si Lumina!
milica_albulescu
Postat pe 29 Martie 2009 17:41
ar trebui sa nu crezi in farmece si daca intrebi un preot la fel zice .poate esti blestemata un blestem tine 7 ani .am si eu o poveste asemanatoare daca vrei so citesti o gasesti mai jos de tine...unde scrie cum sa raman cu el daca destinu nu vrea .ma intreb si eu de unde stie femeia aia ce se va intampla in viata mea ...
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 29 Martie 2009 18:30
De la: geo32, la data 2008-08-06 16:25:32nu. cred in puterea autosugestiei!


moneycaprice
Postat pe 29 Martie 2009 21:11
Vrajitoria facuta public...este de fapt cea mai mare sarlatanie existenta la ora actuala. Si culmea...mai functioneaza.
Functioneaza pentru ca exista oameni creduli ca sa nu le spun altfel.
O vrajitoare adevarata nu va face publica puterea ei pentru ca stie care pot fi repercusiunile.
Iar daca credteti in tiganci care dau in carti sau in rune...care taie gaini si va vindeca de deochi , argint viu , impotenta ( la barbati duuuuuuuh) va aduc bani in casa si muuuuulte alte aberatii...mergeti de le intrebati daca nu va pot vindeca si de prostie. Mai faceti cateva sedinte d'alea si mai ghiftuiti-le cu bani.
O sa va dea in carti si o sa va spuna si cu cat ve-ti fi mai sarace dupa ce terminati minunatele intalniri.
Cat despre popi care fac dezlegari de blesteme si citesc in CARTE NEAGRA...tot proaste sunteti. Pentru ca spun niste cuvinte mai "religioase" si fac cruce mai profi decat voi ...nu inseamna ca va dezleaga de ceva.
Eventual va dezleaga la buzunar.
Atata timp cat duceti o viata echilibrata fizic si spiritual nu are ce sa vi se intample.
Insa ...fericiti cei saraci cu duhul...ca a lor e imparatia prostilor.
Fara suparare...mai cititi ...mai documentati-va ...si nu da-ti crezare vecinei sau bunicii pentru orice lucru.
Aveti la dispozitie cea mai buna arma a omului...INTELIGENTA ...
FOLOSITI-O CE NAIBA...cititi ...cautati...si cand credeti ca ati ajuns la un nivel la care puteti sa va faceti o parere in acest domeniu...exprimati-o. DAR APOI INCERCATI SA O COMBATETI.
Doar asa ve-ti gasi adevarul .
Dumnezeu e in voi ...si diavolul e tot in voi...ambii abia asteapta sa iasa.
Dumnezeu nu prosteste...insa diavolul...ohoooooooo...
Think baby...think...is not that hard :)
angelofsorrow
Postat pe 30 Martie 2009 10:20
eu cred in asa ceva.... cel mai bun exemplu este o pers fff draga mie, ca o mama.... acum cativa ani inainte sa se casatoreasca cu sotul actual.... i-a ghicit tot asa fara sa vreauo femeie... si atunci avea un alt prieten... si ea ii zicea "te mariti" ea fericita "DA". ea zicea "nu cu asta"... ea in gandul meu v dati seama ca isi zicea k e nebuna femeia. mai ii zice si "te mariti in 2 luni, nu din iubire, ci din capriciu".... in 2 luni a facut nunta cu o pers pe kre a cunoscut la cateva zile "dupa "ghicit"
femeia asta ia ma zis si ca o sa ii se faca farmece de catre fsta prietena a actualului ei sot, si acatiste.... ia ghicit tata viata exact asa cum a fost.... cu bune si rele... cu fericiri si suparari.... si sta astazi la o frumoasa varsta de 42 de ani si regreta clipa in care a fost capricioasa si mandra si a dat cu piciorul iubirii vietii ei, dar se consoleaza vazand ca are langa ea un baiat frumos, tanar si plin de viata de la care are numai bucurii= copilul ei.

sfatul meu e sa stam cat mai departe de aceste femei (vrajitoare) pt ca sti cum se zice unele lucruri din viitor e mai bine sa nu le stim, pt ca vom sta mereu cu teama in suflet äoleu cand se intampla lucrurl ala..."

va pup si seara buna
alexandra007
Postat pe 30 Martie 2009 23:27
Buna seara!Sunt noua pe aici si desi imi este greu acum sper sa ma obisnuiesc pe acest forum.
Am si eu o problema dar nu stiu daca are legatura cu farmecele,dar de la un timp ma gandesc si la varianta asta.De un an de zile incerc sa ma angajez si nu reusesc...interviuri peste interviuri,promisiuni peste promisiuni,dar degeaba...am studii superioare,stiu sa ma comport si sa vorbesc la un interviu si cu toate acestea toate se opresc intr-un punct in timp ce altii se angajeaza,de mine nu se leaga nimic.....credeti ca e posibil ca cineva sa-mi fi facut ceva?
miresica
Postat pe 7 Mai 2009 22:19
nu bitha...farmecele se tin de u daca nu mergi la biserica....sincer,dute si cere un sfat unui preot.....
alexa_i
Postat pe 8 Mai 2009 15:27
buna
Cassey
Postat pe 19 Mai 2009 11:00
farmecele exista numai daca le fac eu
yumy
Postat pe 19 Mai 2009 11:07
deci ceva farmece noi,cine la cine a mai facut farmece??
bruneagra25
Postat pe 19 Mai 2009 11:09
De la: bruneagra25, la data 2009-05-19 11:09:24deci ceva farmece noi,cine la cine a mai facut farmece??

eu le facui la toti
yumy
Postat pe 19 Mai 2009 11:10
De la: yumalai, la data 2009-05-19 11:10:44
De la: bruneagra25, la data 2009-05-19 11:09:24deci ceva farmece noi,cine la cine a mai facut farmece??

eu le facui la toti

ups...fa si mie vreo 2 sa ma "iubeste" femeile si barbatii si toata lumea mancatas sufletelul tau de diva....
bruneagra25
Postat pe 20 Mai 2009 09:11
De la: yumalai, la data 2009-05-19 11:10:44
De la: bruneagra25, la data 2009-05-19 11:09:24deci ceva farmece noi,cine la cine a mai facut farmece??

eu le facui la toti


ce le facusi!?
geo_x
Postat pe 20 Mai 2009 09:26
Preotul de care vorbeam se afla la Manastirea (sau Schitul? )din satul Sadinca, Jud.Sibiu.
http://hartaro.info/sadinca-SB.htm sau mai cautati pe google, am vazut ca deja a devenit vestita si o sa gasiti suficiente informatii despre locatie si parintele David pe net. Sper sa va ajute.
tally_weijl
Postat pe 21 Mai 2009 00:08
De la: alexandra007, la data 2009-03-30 23:27:30eu cred in asa ceva.... cel mai bun exemplu este o pers fff draga mie, ca o mama.... acum cativa ani inainte sa se casatoreasca cu sotul actual.... i-a ghicit tot asa fara sa vreauo femeie... si atunci avea un alt prieten... si ea ii zicea "te mariti" ea fericita "DA". ea zicea "nu cu asta"... ea in gandul meu v dati seama ca isi zicea k e nebuna femeia. mai ii zice si "te mariti in 2 luni, nu din iubire, ci din capriciu".... in 2 luni a facut nunta cu o pers pe kre a cunoscut la cateva zile "dupa "ghicit"
femeia asta ia ma zis si ca o sa ii se faca farmece de catre fsta prietena a actualului ei sot, si acatiste.... ia ghicit tata viata exact asa cum a fost.... cu bune si rele... cu fericiri si suparari.... si sta astazi la o frumoasa varsta de 42 de ani si regreta clipa in care a fost capricioasa si mandra si a dat cu piciorul iubirii vietii ei, dar se consoleaza vazand ca are langa ea un baiat frumos, tanar si plin de viata de la care are numai bucurii= copilul ei.

sfatul meu e sa stam cat mai departe de aceste femei (vrajitoare) pt ca sti cum se zice unele lucruri din viitor e mai bine sa nu le stim, pt ca vom sta mereu cu teama in suflet äoleu cand se intampla lucrurl ala..."

va pup si seara buna


pai daca tot i-a zis ce o sa faca si cum o sa se intample ea a dat-o tot inainte ? parerea mea e ca cu cat crezi mai mult in vrajitoriile astea cu atata ai impresia ca se prind de tine , cred ca te influentezi singur. nu stiu ce diferenta e intre ghicitoreala si vrajitorie dar mie imi pare ca una fara alta nu se poate , viata nu mai e surprinzatoare daca vrei sa stii tot ce ti se va intampla
Peony
Postat pe 21 Mai 2009 18:34
Credinta le rezolva pe toate.......Si daca ai farmece facute si daca n ai,ti-ne post,roaga-te,mergi la Biserica.....dar nu te duce la vrajitoare......pt ca Biserica noastra interzice asta....orce impas este trecut cu ajutorul lui D-zeu....si apropo exista farmece .cum exista binele adica D-zeu exista si raul adica satana-farmecele sunt facute cu ajutorul satanei-
alic3utza
Postat pe 24 Mai 2009 19:19
nu cred decat in puterea mintii umane
yumy
Postat pe 24 Mai 2009 19:44
da...eu cred...am vazut cu okii mei si am trecut prin de astea.se umbla cu necuratul..
roxy55
Postat pe 29 Mai 2009 21:14
M.O.T.H.E.R. F.U.C.K.E.R.S. ca prostiti fetele naive cu farmecele voastre, mincinoasele D.R.A.C.U.L.U.I!!!
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 21:20
De la: roxy55, la data 2009-05-29 21:14:22da...eu cred...am vazut cu okii mei si am trecut prin de astea.se umbla cu necuratul..

fermece nu exista dar dracul exista in carne si oase
yumy
Postat pe 30 Mai 2009 08:53
Mno , serios acuma , cand totul merge aiurea se da vina pe magie , sau farmece , s.am.d, serios acuma poate unele au explicatie , poate altele ca in cazul kudicii0960 (sper sa fi scris bine ) nu au si de regula se merge la biserica , dar cu privinta la ceea ce a spus initiatoarea topicului , ma tavalesc pe jos de ras cu cat intalnesti mai la varsta frageda o vrajitoare cu atat mai mult subconstientul crede ceea ce spune , deh ratiunea inca nu e coapta destul , asa ca
blue07scorpion
Postat pe 30 Mai 2009 09:40
blue si ce ai cu mine daca eu sunt mama omida in devenire eu leg si dezleg
yumy
Postat pe 30 Mai 2009 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt rac el e gemeni 33 De la: verdeatza 12 Iunie 2009 12:19
salut 9 De la: geanina1309 4 Octombrie 2009 17:58
ce naiba.... 3 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 12:43
voi, cei ce iubiti! help me! 325 De la: autosoul41 24 Iunie 2011 10:53
Mai poate fi ceva? 17 De la: BrOsCuTzSa 16 Iunie 2009 18:50