Setari Cookie-uri

femeia varsator

Cyndy

Am citit ultimul tau comentariu in leg cu tatal tau care tot varsator este.
Stii ce ai facut?Tocmai ti-ai schimbat destinul singura!Crede-ma!
Ma lupt aici si nu stiu de ce ma chinui,insa sper ca intr-un final macar le ridic macar o problema varsatorilor care citesc ce postez si eu pe aici.Pe multi nu o sa ii convingi niciodata nici cu argumente si nici povestindu-le ce spun altii d. ei...Singurul lor barometru este sa vada ei singuri,cu propriile simturi..pt ca toti sunt "Toma Necredinciosul".


lief

lief

Eu nu am pus pe primul loc niciodata banii.Ci tot ei...crede-ma,
Stii unde e greseala de care nu am stiut nici eu si nici ei??
Faptul ca exact cum spui tu acum,ei chiar cred ca nu sunt materialisti.BA DA,sunt dar nu cu ei insisi...ci cu altii...
Au pretentii de la altii...Ei,varsatorii,in general, nu prea sunt in stare sa faca personal...insa au pretentii...mari de la partener,si nu stiu de ce este asa...
Lief,nici chiar tu nu stii ca esti materialista,tu nu ma crezi,dar o sa afli singura la un moment dat...





lynx
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:08
lynx,ai toata APRECIEREA mea pt.descrierile facute Varsatorului.Da,Da,Da
de trei ori DA.Cunosti bine zodia,ai punctat f.bine profilul.Chiar ca sunt "DEZASTRU"in viata intima si asa cum spunea cineva pe forum,in focul dragostei pt.varsator nu exista combustibil,el nu se "aprinde" .
Creierul ii spune sa fie indragostit,nu inima.Iubesc cu pasiune un varsator( de 7 ani) si iti dau perfecte dreptate la faza cu pretentiile
si materialismul.Felicitari pt.poza reala din avatar
Cu simpatie,Kame(o "Geamana")
kame
Postat pe 6 Decembrie 2008 22:29
Da, si eu am plecat din prima relatie cu cateva lucruri personale, o relatie care a durat 7 ani, dar 7 ani de umilinte de tot felul, nu l-am inselat nici macar cu o privire, nici macar cu gandul! Nu stiu nici acum de ce l-am iubit atat de prosteste si in extrema? L-am iubit neconditionat, l-am inteles, am sperat ca va ajunge la maturitatea varstei, dar s-a prostit mai mult, avand niste prieteni de 2 bani care l-au influentat in rau.
Si am plecat ...M-am recuperat psihic in cativa ani.Primul an a fost mai greu, dar am invatat sa nu mai judec oamenii prin prisma mea, ca gresesc. Eu am fost si raman o idealista, curata la suflet, dornica sa fiu iubita si sa iubesc frumos si pur, sincer, transparent, fara jocuri murdare, fara inselari!
Parca am aterizat din alta lume...Simt ca nu mai am prieteni adevarati, toti vor bani si interese...Incep sa ma dezguste atat de mult cei din jur...
Iubitul meu e un tip cu suflet frumos, ma iubeste, e fascinat de mine, mereu ma lauda si o face sincer...si e reciproc...
E o iubire atat de frumoasa, dar oare va dura?
Am gasit greu aceasta iubire si mi-e teama uneori sa nu fie doar un vis...
S-au spus atatea lucruri nedrepte despre varsatori... Mie imi place sa gatesc, sa muncesc , sa citesc carti interesante(am o biblioteca impresionanta), sa ma imbrac, sa cos, sa invat, sa tund, sa zugravesc, sa gletuiesc, orice... AS face atatea si nu am timp si resurse...mi-ar placea sa sculptez...sper sa reusesc intr-o zi.
Asta imi place :frenezia asta care ma domina, mereu vreau sa fac ceva, nu sa dorm, nu sa lenevesc. Eu si in concedii am lucrat, odata si in 31 dec, mi se pare ca trece viata pe langa mine daca dorm. Si in liceu si in facultate invatam mult.
Imi place sa schiez, sa patinez, atatea imi plac! Dar sunt atat de putini pasionati de asa ceva! Toti merg prin cluburi, unde e muzica aiurea data la maxim, fum ca nu poti respira, bautura si multi snobi...Nu ma simt bine in asemenea medii...mie imi place in natura, departe de toata fandoseala acestei lumi, departe de minciunile politicienilor, departe de poluare...Nu am aere de superioritate, e un fel de resemnare matura...vreau sa profit frumos de fiecare clipa a vietii mele, vreau sa fiu sanatoasa, asa ca sunt atenta ce mananc, ce citesc,nu fumez, nu beau cafea, sucuri, bauturi alcoolice, fac sport de multe ori, dar nu sunt obsedata de reguli drastice. Sunt obsedata de par, poate uneori cam exagerat, dar imi place sa ma aranjez dimineata si nu cobor la masa pana nu imi place cum arat.
Si uneori simt ca critic prea mult pe unii. Nu-mi plac oamenii superficiali si care profita de bunatatea altora. Cam asa sunt eu, o varsatoare.
Si poate ca ar fi multe de spus, dar nu vreau sa va plictisesc. Sa fiti fericiti si sanatosi! Pana le aveti pe astea sa va considerati norocosi!
Eu am invatat sa traiesc si singura! De exemplu nu imi placea iarna, dar de cand ma duc la schi, abia astept iarna! Cautati-va indeletniciri care va pasioneaza si trec toate supararile!
Am fost si la adunat fanul, ca sa uit, sa iau aer curat, sa ajut niste cunostinte care aveau fan cosit si erau disperati ca nu ii ajuta nimeni la strans fanul! E asa bine cand poti ajuta pe cineva! Traiti clipa, ca zboara si nu se mai intoarce!
floare_de_crin
Postat pe 6 Decembrie 2008 23:19
Doamne chrystall parca ma vad pe mine in toata povestea asta.
Si eu am fost naiva am iubit si am iubit degeaba pt k numai unul tragea la caruta si din pacate eram eu.
Da dragutule lynx si varsatoarele pot iubi si iubesc cu toata inima .
Ziceai ceva de niste argumente fondate...unde sunt alea?Sa vedeam
Eu insa,daca m-ai urmarit bine,doar sunt CRITIC la adresa varsatorilor si nimic altceva.Te rog incadreaza-te si tu cu argumente fondate...
Insa eu cred ca in cazul tau ai fost iubita de ambii insa tu nu ai iubit,pt ca asa ti-e felul,adica stii ce cred eu?Exact asta mi s-a intamplat si mie:Eu am iubit insa nu am fost iubit.Stiti ce mi-a spus??Ca obisnuieste sa fie pe primul loc in relatii!!
Deci tu doar crezi dar habar nu ai ce se ascunde in sufletul fiecaruia
Ca tu ai patit-o imi pare rau pt tine dar sincer chiar cred k ti-o meritai.
Eu am iubit un tip care era cu 7 ani mai mare k mine...ma fascin... traiam pt el...faceam in fiecare zii mici schimbari in mine...k sa ii placa lui...acum are varsta ta si stii ce .....tot singur e.
La fel k tine....si acum nu o sa fiu cinica...o sa iti spun ce CRED eu despre tine...fara argumente fondate dar ce reiese din ceea ce ai tot scris.
CRED k esti un baietel ffffff frustrat un tip care s-a lovit de primul obstacol si a facut pe el de frica...un tip rautacios...un tip cu prejudecati cu idei preconcepute.
Hai sa iti zik eu ceva ce am invatat in toti acesti ani
Daka o sa mai stai mult in starea asta sa judeci oamenii din prisma altor oameni cu care ai avut incidente neplacute o sa ajungi tu in situatia de a fii SINGUR SINGUREL! nu o sa te mai suporte nimeni.
Incearca si tu sa te incojori de oameni veseli de optimisti. Stiu k e greu sa iti revii dintr-o deceptie dar daka privesti inainte si nu in trecut pana la urma vei reusi.
Imi pare rau de tine sincer k ai avut neplaceri din partea unor varsatori dar nu toata lumea e la fel.
Stiu k sunt cinica stiu k sunt zapacita ...am idei multe si fffff putin timp sa le pun in aplicare stiu k am defecte dar toate aceste lucruri le poti finisa in timp cu rabdare din partea celor din jur.
Sper din suflet sa reusesti sa treci peste deceptii si sa vezi si defectele tale si mai ales sa le estompezi.
Good luck!!!


axyalexya
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:03
hello...people...topicul asta nu voia sa creeze ce stiu eu ce batalii inutile intre zodii...fiecare are parerea sa dar nu trebuie sa ajungem sa ne certam...haide sa fim noi, varsatoarele, cu capul pe umeri...va pup pe toate
alesandu
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:17
axyalexya

Uite argumente foaaarte fondate...Sper sa le crezi si intelege din pt meu de vedere...si nu al tau..Si te rog eu frumos...nu iti mai aduce argumente in apararea ta...

Sunt foarte suparat pe femei si dezamagit de ele si felul lor de a fi...Poi ti se pare tie logic ca femeile sa traiasca cu barbati care nu merita,nu le respecta,le bat,le inseala si ceilalti,asa ca mine,cu caracter,cu suflet,cu respect,care ar face totul pt ele-inclusiv sa le dea bani,sa fie dati la o parte??
Am iubit o femeie rea,caci nu vedeam ca nu am alta sansa...am tolerat-o crezand k sa schimba...m-a jignit-am spus ca asa e felul ei...era materialista-am zis ca toate sunt mai mult sau mai putin...am ajutat-o in scoala cu bani si moral-am zis ca merita ca e fata desteapta...mi-a facut un copil pe care l-am recunoscut-am spus ca vroiam si eu unul oricum...ma compara mereu cu ultimul-a zis ca a plimbat-o si i-a cumparat nu stiu ce...i-am luat inel cu diamant-am spus ca poate ma saruta...i-am dat bani cand nu avea serviciu-am zis ca ma apreciaza...a plecat la maica-sa cu fetita cu tot-zis ca eu sunt de vina pentru multe...La ora actuala nu ma mai lasa sa imi vad fetita si nici sa o aduc familiei mele-ii este frica sa nu ne iubeasca mai mult pe noi...Nu am masina,am intretinut-o in scoala(cu tot cu copil)-a zis ca nu am nici macar o masina...
S-a simtit atat de legata de mine financiar incat a plecat in Italia sa munceasca-tot cu bani de la mine pe care mi-i ceruse pentru fetita...S-a intors dupa o luna si mi-a cerut bani k sa termine scoala-i-am dat pt ca ma angajasem sa o si termine si investisem totul singur si nu puteam sa intrerup dupa atata cheltuiala...
Nu a terminat scoala-a zis ca ii mai trebuiau niste bani pe care maica-sa ii promisese si nu i-a primit.Eh,cu toate astea m-a facut prost,urat,sarac...Ii dadeam telefon cand era la scoala pe tocmai eu i-o sponsorizasem...Mi-a inchis telefonul in nas...
Nu mi-a spalat niciodata o camasa...dar eu imi spal chilotii singur pt ca am bun simt...Eu nu am injurat-o niciodata,nu am lovit-o.Si cand ridicam tonul la ea-pt ca ma mai enervam imi reprosa ca eu nu am fost asa de la inceput...In dragoste eu trebuia sa fac totul...eu eram cel activ...spunea ca eu sunt barbatul...I-am dat limbi in p... pentru ca o iubeam...Ea nu chiar...ultima data mi-a spus ca ii era scarba...Nu joc la jocuri de noroc...insa pt mine viata a fost un joc de noroc pe care l-am pierdut crezand ca femeia este sensibila,iubitoare,altruista...la fel ca si mama.


Cum ma vezi tu,prost?Naiv?Am crezut prea mult in iubire...Ea nu m-a iubit niciodata...Asta am crezut eu...Am crezut ca ceea ce mi-a dat ea a fost iubire...Eu nu am stiut sa fac diferenta...Aceasta diferenta am facut-o ulterior cand am cunoscut alte 2 femei maritate...si am vz diferenta si ce imi trebuie mie...Cel mult a fost indragostita de o iluzie...si nu de mine...
Si nu sunt prost...Am o facultate...cunosc 2 lb straine bine...
Tot degeaba...femeia care imi tb mie nu o s-o gasesc eu...
Nu am stiut ca in viata asta pentru femei fizicul atarna atat de mult in balanta k sa se poata indragosti...Caci de iubit nu pot iubi...
Daca ele nu simt fluturasi in stomac pentru ele nu e nimic...Si fluturasii pot veni de la brute de barbati,carora le sunt la picioare si pe care ii iubesc neconditionat cu defectele pe care la mine nu le vad demult...
Femeia traieste cu o iluzie-cu iluzia perfectionismului la barbati...
Degeaba se plang pe forum pe aici ca nu sunt respectate,ci torturate psihic,moral si poate chiar fizic.Asa este:femeile sunt masochiste.
Nu eu am spus asta,ci tot o femeie inaintea postarii mele de acum...
Ele vor emotii si senzatii tari...
Doamne...nu imi vine sa cred cum este femeia si cum vrea ea sa para...
Pentru mine ramane ramane un domeniu necunoscut...si cred ca nu o sa am sansa sa cunosc ceva...
lynx
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:00
Pt lynx
Sincer imi pare fff rau pt tine si in acelasi timp si pt mine si pt toate persoanele care au trecut in viatza asta prin astfel de lucruri. Si eu am fost prosta ...oarba ... si iar proasta dar am invatat din aceste greseli si am incercat sa nu le mai repet...si cred k am reusit.
Femeia asta de care ai vb tu nu se poate numii fiinta cu sange cald.... ea este o javra o nemernica fara suflet care va continua sa raneasca si alte suflete.
Eu iti spun sincer k eu cred in Dumnezeu iar El vede tot ce se intampla in jurul nostru .... astfel de oameni barbati sau femei vor primi innapoi de la viatza tot raul pe care l-au facut si chiar mai mult.
Stai tu linistit ca o sa vina si ziua aia in kare o sa se intorca cu lacrimi in ochi si isi va da seama cat rau a facut.
Si eu am patit-o de la primul meu prieten si barbat dar am lasat totul in urma si am cautat cu sufletul un tip de care spui tu ...care sa te iubesca neconditionat si pe care sa il iubesti.
Fiecare om are un suflet pereche....de fapt chiar mai multi...trebuie doar sa iti deschizi sufletul spre ei. Nu o lasa pe aceasta nenorocita sa iti distruga sufletul.
Si incearca sa nu ne vezi pe noi toate fiintele de sex feminin ca si cand am fii rele meschine.
Nu toate femeile cauta banii sex si barbati care sa le intretina.
Mama mea a trecut prin clipe fff grele alaturi de tatal meu kare este un mare nemernic.
Toata viatza mi-a spus sa muncesc eu pt mine sa nu stau niciodata sa depind de un barbat .... si chiar dk nu o sa ma crezi chiar am reusit ...la 26 de ani sunt independenta si sunt mandra de asta.
Sper sa gasesti dragostea mult visata aceea persoana care sa iti vindece sufletul si care sa iti aduca pace
Trebuie doar sa ai SPERANTZA
axyalexya
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:04
axyalexya

Mi-au dat lacrimile!Multumesc pt incurajari...
Sper sa fie asa cum spui...Da,am avut un mare ghinion.Nu am ales eu ghinionul...EA a venit si m-a cautat..Ce pot sa spun?M-a prins fara experienta...Iar idealul,mama mea este.De aceea am fost atat de naiv.
Sper sa pot supravietui,desi singuratatea e grea..incep sa simt asta...Acum 7 ani nu era chiar asa,puteam trai si singur...
lynx
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:47
PT LYNX Cred ce e timpul sa lasi lucrurile acolo unde trebuie:IN TRECUT! E timpul sa mergi mai departe doar cu invatamintele povestii!A fi ancorat in trecut inseamna sa nu poti evolua spre alta relatie.Depinde de fiecare cum percepe ceea ce i se intampla,dar si ce atitudine adopta dupa. Daca ti se intampla multe lucruri in viata, indiferent daca sunt bune sau rele, s-ar putea sa fie greu sa le faci fata!Dar nu orice lucru rau te doboara si nu orice lucru bun ce ti se intampla iti aduce implinire sau fericire! Inconjurat de prieteni si de oameni dragi, mergi mai departe si ,mai ales, nu sta departe de copilul tau,el are sigur nevoie de un om ca tine! Daca acum nu intelege situatia,mai tarziu sigur va fi de partea ta!

Postat pe 10 Decembrie 2008 16:11
Lynx!Mergi mai departe! Stii cum e viata asta? daca te tot plangi, cu asta vei ramane! Trebuie sa lupti in viata si ca barbat e mai usor sa gasesti femeia potrivita! Acum ai o experienta, nu mai esti atat de naiv, nu sari in pat cu prima care vine, studiaza atent femeile care iti plac si vei gasi pe cineva potrivit!
In legatura cu fetita, daca fosta iti face probleme, lasa lucrurile asa, poate se mai linisteste, fa-ti datoria de parinte cat iti e permis, cu timpul mai creste si ea si o poti intalni la scoala sau in alte locuri publice! Nu te-ai saturat de certurile cu ea? las-o naibii de proasta, ca imi vine s-o bat ca ne face de ras pe noi femeile si pe noi varsatoarele!
Uita de ea si de tot pentru o perioada, fa sport, fa ceva care te pasioneaza, iesi cu prieteni, cauta femeia potrivita si asa te vei linisti!
Si toate se vor rezolva pe parcurs! Acum ai nevoie de un suflet langa tine~! Asta iti e prioritatea nr.1!
Tu faci cum vrei, dar nu uita ca timpul trece in defavoarea ta!
Nu ii da ei satisfactii! Nu o mai ajuta in niciun fel, da-i doar pensia pentru copil , n-o mai suna, ignor-o!
Crede-ma e cel mai bun lucru pe care sa il faci!
Scoate-o din viata ta! Bine ca ai scapat de o scorpie! nu realizezi cat de bine iti e, chiar si pentru copilul ala, sa nu mai auda certuri, sa nu mai simta tensiuni!
Iti doresc succes si vorbeste cu noi pe net! Si asta te mai ajuta~!
floare_de_crin
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:11
Se pare ca exista o persoana care nu prea ne place si tot ne critica, asta e de parca ai fi singurul... fiecare cu parerea lui/ei pe mine nu ma intereseaza atat timp cat stiu ca eu fac bine ceea ce fac, si cat despre domeniul in care activez pe langa faptul ca e destul de urat pentru aici vezi oameni care sunt in stare sa te calce in picioare la propriu e si plin de dezamagiri si tristete, ce se vede la tv e f diferit de ce se intampla in realitate cate munca se depune pentru ca o persoana sa ajunga undeva sus.

Sfatul meu e sa fiti mandre de zodia voastra pt ca e speciala, chiar daca de vreo 3 zile ma aflu intr-o depresie crunta datorita unor probleme si nerealizari care mi-au fost puse in carca gratuit, am gasit forta de a merge mai departe...
mia200000
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:39
mia20000


Nu prea te-am vz pe forumul asta in ultimul timp...Nu iti place critica??Si ce,este ceva neadevarat??
Te simti vinovata cumva dupa ceea ce ai citit aici si nu iti place?
Am prea mare dreptate in ceea ce spun eu incat nu mai ai tu argumente,si nu ai ce scrie aici?Se pare ca nu prea intelegi ce am scris pe forum in ultimul timp...mai degraba nu vrei sa intelegi decat ce vrei tu...
Accept critica atunci cand argumentele mele pe care le-am expus aici nu te-ar caracteriza.Eu cred altceva:Ca tu te minti in continuare si nu e bine pt cel de langa tine si nici pt tine...
Dupa parerea mea,cu postarile mele aici nu fac decat sa le induc varsatorilor(femei sau barbati)cum se vad ei de afara,inclusiv le fac un serviciu gratuit si chiar benefic pentru relatia lor cu partenerii,sotii sauu amantii/amantele.
Insa,pentru a vedea cum esti,trebuie intr-adevar sa fii destept!Iar pentru a avea puterea sa recunosti in fata ta cine esti cu adevarat,iti trebuie mare curaj caci va tb sa iti asumi inclusiv greselile pe care le faci cu cei din jurul tau...si e greu sa accepti dupa ce ai vz ca ai gresit...
Probabil ca mai ai de mers pana vei ajunge in acel punct...Eu sper sa ajungi cat mai repede...
Ce,ti-e frica sa recunosti chiar pe forum ca nu ai constiinta?Imorala?Nu stii ce inseamna termenul de recunostinta si regret?
Mai verifica...
lynx
Postat pe 13 Decembrie 2008 17:29
Mia20000

Inca ceva...Eu de asta nu am ajuns sus ca tine...Bravo tie k ai ajuns acolo atat timp cat pe mine nu m-a afectat.Eu m-am nascut cu constiinta.Astia cu constiinta par slabi...intelegi?Nu sunt ei slabi...si nici prosti...Ei doar nu pot calca in picioare regulile si principiile.Si cu asta am spus multe.Dupa cum vezi,cei care se considera puternici astazi,si care ajung "sus" cu siguranta nu sunt tipi morali si moralisti ca mine...Cu siguranta din acest motiv "te deranjez" pe tine pe aici...k am principii si reguli...nu-i asa??:))
lynx
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:15
Chrystall

Multumesc pentru oferta.Numai ca eu nu inteleg cum ai ajuns tu la concluzia k eu plang pe-aici?Poate asa percepi doar tu!Ceea ce mi s-a intamplat mie a fost acum 2-3 ani!Iar eu sunt iesit din starea aceea.
Si uitat-te te rog la subiectul topicului!Defecte si calitati ale...VARSATORILOR!
Eu nu fac decat sa critic varsatorii si nu sa ma plang eu...cu siguranta tu m-ai inteles gresit.E-adevarat ca critica nu place aproape la nimeni,insa mai sunt si persoane care au curajul sa se revada in ceea ce au critic aici?Daca te deranjeaza atat de tare ce spun despre varsatori nu ai decat sa ma contrazici.Doar ca eu sunt foarte sigur de ceea ce spun aici despre ei.M-am documentat mult,am facut analiza practica in realitate pe zodii,corelatii intre oameni,etc.Cunosc aceasta zodie cu ochii inchisi.Chiar mai bine decat pe-a mea.Mie chiar imi place psihologia si filozofia.Este nevoie in viata de asa ceva.Eu am invatat prin experienta vietii dar si din carti,reviste,internet.Psihologia face parte dintre talentele mele native.Profesia mea este de profesor si crede-ma ca am ramas in invatamant pentru ca mi-a placut lucrul cu oamenii.Macar cu stiinta sa raman daca de platit nu suntem platiti...Insa eu nu m-am culcat pe-o ureche"...
Eu sunt facut pentru comunicare cu oamenii si,imi place sa cunosc cum gandesc ei in general.Nu o fac cu nici un interes...Este greu sa aduci argumente atunci cand celalalt le aduce mai bine ca tine.
Din toata experienta asta tot m-am ales cu ceva:Pot "citi" cu mare usurinta o mare parte din oamenii pe care ii intalnesc pt prima data,si chiar pot face asta doar avand o fotografie bust...
Si asta ca si incheiere,eu studiez zodiacul de vreo 13 ani...doar asa ca hobby.Dupa tot studiul meu de pana acum eu,personal,am ajuns la concluzia faptului ca toate zodiacele au defecte.Potrivirea partenerilor ar fi decat o problema de personalitate,caracter,educatie,mediu,zodie si,ce-i mai mult decat important-autoeducatia.Iar asta este o sarcina foarte dificila pentru majoritatea oamenilor si,imi permit sa spun ca chiar varsatorii au o mare problema in a se autoeduca.Eu pur si simplu vorbesc depre varsatorii imaturi,involuati,needucati.Pentru autoeducatie iti tb in primul rand VOINTA.Pai la voi,lipsa vointei e unul din defectele principale(sunteti comozi)Alt defect al vostru ar fi INCAPATANAREA EXCESIVA/PROSTEASCA.Foarte orgoliosi.Pai,dupa mine,ca sa fii atat de orgolios iti tb sa si ai dreptate in ceva.Doar ca voi...voi aveti dreptate in orice....Si...daca gresiti...sa te fereasca sfantul sa ii contrazici...ca nu primesti "satisfactie" oricat ai incerca.Ei percep "satisfactie",eu nu.Eu percep "dreptate".Chiar daca ai dreptate,nu vei stii niciodata de la ei acest lucru.NEHOTARAREA este alt defect major,care se traduce in incapacitatea de a termina un lucru,chiar daca l-au inceput.Gasesti pur si simplu "stari,dispozitii sufletesti"care il impiedica sa fie constant,perseverent in a termina un lucru.DOMINAREA celorlati ar fi caracteristica cea mai evidenta pt care nu mi-ar placea sa traiesc cu un varsator.Pai ce,sunt masochist?"CE TIE NU-TI PLACE ALTUIA NU FACE"-are ceva filozofia asta?Nu e corecta,cinstita?Mie mi se pare ca da.La multi varsatori nu.
Am auzit chiar de la fosta ca,ei ii place sa fie dominata...:))Deci,eu nu sunt masochist...NU k ar fi o problema,dar...nu am vazut un viata mea un VARSATOR sa ii placa sa fie dominat...tocmai aici e paradoxu' :))
Varsatorul,pe cine prinde "slab" calca in picioare...La ei "a fi slab" se traduce prin a fi cu reguli,cu sinceritate,fara a gandi cu parsivenie...Una spun alta fac,fara reguli si constiinta.
Cine credeti voi ca este ala stramb aici ?
EU ori VARSATORII?


lynx
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:58
lynxs,cred ca i-ai dat prea mult de citit
tea_rose
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:02
lynx
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:30
Lynx!
Eu sunt varsator, dar nu pretind ca ii cunosc pe toti varsatorii si nu judec atat de vehement pe nimeni, prin prisma experientelor mele! Ar fi nedrept!
Toti spun ca stiu psihologie, eu chiar o studiez acum si nu pot pretinde ca stiu prea multe...e un domeniu prea complex si vast...
Stii care e defectul tau cel mai vizibil? Ai gura mare si iti place sa jignesti si sa cataloghezi pe toti, prin prisma statutului de "omul care stie totul". Imi pare rau , dar nu am timp si nici nu e constructiv sa ma contrez cu tine. Eu am scris cine sunt, mai mult nu e cazul, am lucruri mai bune de facut.
Dar iti mai spun un singur lucru: te inseli daca spui ca ai iesit din starea aceea ! Inca nu ai scapat de trecut si nici nu cred ca vrei cu adevarat!Dar e alegerea ta!
Si acum... mi-ar placea sa vorbesc cu varsatoarele! Ca pentru ele e facut topicul acesta!
Cu tine, iarta-ma, dar nu mai am ce povesti!
floare_de_crin
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:33
Chrystall

Tot eu am gura mare???Ai mai intrebat si tu printre cei care vor sa iti spuna intr-adevar ca tot tu-ca varsatoare- ai gura mare??
Am trecut de etapa de a ma deranja ca tu,ca si varsator nu vrei sa recunosti niste defecte-nu ti le asumi pur si simplu!Tocmai aici este defectul tau!Stiai ca esti cam iresponsabila?Sunt varsatori "destepti" care mie mi-au spus acest defect al lor.
Asa par eu pt tine?Ca stiu totul?Te rog eu frumos,uita-te la defectele tale din zodiac,si vei vedea ca suferi de superioritate/inferioritate.Ca tu vezi ca stiu eu totul,este din cauza perceptiei tale in acest sens.
Si,daca chiar studiezi tu psihologia,ce,ai vrea sa crezi ca le stii si pe toate si in viata reala?Eu spuneam ca eu in primul rand sunt atent la viata reala,in comparatie cu tine care nu esti realista,uita-te in zodiac,daca tot esti invatacel la psihologie...Nu iti place ca scrie ca nu esti realista?Sau ca chiar nu esti?
Te simti jignita?Pai de ce?Ca te critic?Esti tu sigura ca critica inseamna jignire pentru tine?De unde pana unde?Da,stiu,pt ca asa percepi tu...NU stii ce inseamna sa suporti critica,am mai spus,vad ca nu ai inteles nimic...
Ba eu pretind ca ii cunosc pe multi varsatori,si imi asum raspunderea auzi??Eu nu ti-am cerut tie sa pretinzi nimic!
Eu nu judec varsatorii!Eu ii critic!Tu nu intelegi ca e o diferenta de termeni?!
Te mai uiti o data la subiectul topicului?Poate iti reamintesti singura care este acest subiect!
Si cu varsatoarele ce-ai vrea sa povestesti tu?Vai ce de multe calitati ai tu?Si ce bine te simti tu in pielea ta?Doamne,ce te mai aperi!
Si,daca si scris cine esti,asta inseamna ca e suficient ?
Arata-te si la fata,pune colea un avatar real,niste poze la album cum am eu...sa "te citesc" si eu sa vad daca esti cine spui ca esti!
E usor sa spui cine vrei sa fii,dar doar asa din umbra!
Stii ceva?Nici macar nu ma surprinde faptul ca reusesti sa gasesti argumente si atunci cand nu ai argumente!Totul doar pentru un singur lucru:sa nu recunosti ca cineva ar putea avea dreptate!Mai ai mult pana la maturizare!

NICI NU O SA-I CUNOSTI NICIODATA PE VARSATORI ATATA VREME CAT ESTI UN VARSATOR!
Doar cei din alte zodii o pot face!
Si de ce,ma rog am eu gura mare,ca nu stii tu sa argumentezi?
lynx
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:39
chrystall:
Si acum... mi-ar placea sa vorbesc cu varsatoarele! Ca pentru ele e facut topicul acesta!
Cu tine, iarta-ma, dar nu mai am ce povesti!

Si eu tot cu varsatoarele vreau sa vb!:) Si eu tot varsatoare! Am citit la inceput de topic, cateva caracterizari, caracteristici ale zodiei, si mi se potrivesc si mie ca o manusa! Cat despre Lynx, eh, oameni rai au existat intotdeauna, asa ca.... pas. Eu am o regula in viata, aceea de a ma inconjura de oameni adevarati, restul, frustrati, rai,barfitori, oameni de plastic, care traiesc in nonvaloare totala, incerc sa ii evit... Desigur am o meserie, care ma obliga sa am contact cu tot felul de oameni, care mai de care cu tot felul de fixuri si idei, dar cu ei nu ma imprietenesc, mi-am facut eu un sistem prin care filtrez ceea ce e bun de ceea ce e rau, pt mine,evident!
Sincer il compatimesc pe lynx, pt experienta sa, dar ii mai spun ceva, nu e singurul, poate la un mom dat toata lumea a suferit o trauma de acest gen, dar asta nu ineseamna ca generalizam: asa sunt toti barbatii, niste porci, toti sunt la fel, iresponsabili, etc... Nu uita ca ceea ce nu te omoara te face mai puternic, si durerea purifica sufletul, nu il incarca cu rautate!!!!!
Si da, despre mine recunosc ca uneori sunt ca un copil cand e vb de responsabilitate, dar nu imi permit sa fac prea mult pe copilul razgaiat, ca am totusi o varsta, sunt pe picioarele mele de 6 ani, si stiu ce inseamna si sa faci multi bani, si sa intretii pe cineva, dar stiu ce inseamna si sa nu ai bani nici de paine....Asadar pe mine viata m-a cam educat! exlud din start ideea de copil din puf, desi parintii mei ar avea de unde, dar eu spun despre mine ca sunt capabila, asa ca tot ce am , ce detin indiferent de natura lucrurilor, sunt ale mele 100%! Si nu, nu am fost niciodata intretinuta de un barbat, cat despre inel, am primit si eu doua, de logodna, le am inca in caseta de bijuterii! Inca o dovada in plus ca varsatorii sunt autentici in sentimente, eu nu am mers mai departe tocmai pt ca stiam ca respectivul nu e tot pt mine si nu puteam sa il amagesc, nici pe el, nici pe mine.Asadar, atentie la concluzii!
Cat despre natura unica a varsatorului, eu sunt absolventa a artelor plastice, designer media, imbracata mereu ca nimeni alta, tunsa, din nou cat se poate de ciudat, accesorii de toate culorile si toate marimile,incaltaminte de la adidas superstar la tocuri imense, tenisi, pantofi de lac cu fundite, buline, etc.... Chiar recunosti o varsatoare de la distanta! Sincer, nu puteam sa imi dorec mai mult de la zodia mea! Pup toate varsatoarele!
ninapwr
Postat pe 15 Decembrie 2008 13:17
hopaaa, stai sa vezi ca s-a nascut criticul criticilor...mai dar cum iti permiti tu sa spui ca nu am constiinta, sau morala? ma cunosti de undeva? ai stat vreodata de vorba cu mine si ai ajuns la concluzia asta?
ce am povestit a fost exeprienta personala, ce ma face pe mine fericita ca si exponenta a acestei zodii, fiecare om activeaza in ce domeniu vrea si nu e o rusine.
cauta-ti o ocupatie decat sa stai toata ziua pe net pe un forum de femei...eu am intrat aici pt ca vreau sa vb cu semenele mele nu sa raspund la acuzatii gratuite.
mia200000
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:22
Da, si eu sint ca tine. måndrå sa fiu varsatoare ;X

Postat pe 16 Decembrie 2008 23:05
mia20000

Si spuneai ca treci si peste cadavre ca sa reusesti?Te mandresti tare cu asta?
lynx
Postat pe 16 Decembrie 2008 23:58
mia20000

Puneti si tu o poza doua la album ca sa stim si noi cine vrei sa pari ca esti...macar atat...Nu-i asa ca e usor sa vb din umbra?
Tot respectul pentru cei carora nu le e frica sau rusine punand o poza la avatar...

Apropo de comentariu...Nu-i asa ca nu mai ai argumente sa te aperi?
Ce sa spui si tu...decat ca sunt critic?Atat mai ai de spus?Nu mai gasesti si alte argumente mai... credibile?

Hai,pune o poza la avatar si niste foto la album ca sa te creada si VARSATORII de aici....
lynx
Postat pe 17 Decembrie 2008 00:04
hmmm.. stai ca s-a intales un pic aiurea ce am vrut eu sa transmit, ca sa ma explic prin acea afirmatie am vrut doar sa dovedesc ambitia mare care ma caracterieaza in nici un caz la propriu ca doar nu am omorat pe nimeni si nici nu ma gandesc sa sa dau in cap cuiva
cat despre poza prefer sa imi pastrez anonimatul pe forum e mai bine asa, in rest sunt o persoana normala ca toti ceilalti si nici nu vreau sa par alceva decat sunt.

mia200000
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:20
Hai fratilor nu va mai certati atata.
Lumea asta e plina de rau....toata lumea vrea bani bani si iar bani.
Hai sa va zik ce mi s-a intamplat in ultima vreme.
Eu pana de curand am lucrat in chirie intr-un cabinet ...cabinetul era superb...fiecare zi la munca era o placere pt mine...eram acolo mai multi medici care ne intelegeam fff bine.
Numai k in viatza e o regula ...cand e bine trebuie sa se intample ceva care sa iti dea viatza peste cap.
Drept urmare seful meu a considerat k vrea mai multi bani...pe mine nu m-a intrebat nimeni daca vreau sa dau mai mult ...asa k pe la spate a gasit un doctoras cel putin asa sper eu k e macar doctor care a dat cu 100 de euro mai mult si eu am fost data afara cu preaviz de 1 luna.
Urmare ... caut caut si iar caut de cateva sapt un cabinet curat in care sa imi desfasor activitatea. Am gasit pana la urma mult mai scump dar nu mai conteaza.
Ideea era ... nu contau banii..cel putin nu pt mine...pt mine era important sa raman acolo pt k ma intelegeam bine cu toti si era curat....dar seful nu a tinut cont de asta si a trecut peste mine numai pt niste banuti in plus ... nu a contat k imi da peste cap viatza acum inainte de sarbatori ... nu a contat k a ranit niste oameni .. pt k eu chiar credeam k e un om de treaba... banii in schimb au contat.
Tuturor care se simt in pielea sefului va rog din suflet ...varsatori sau nu... incercati sa nu mai treceti asa de usor peste oameni si peste sentimentele lor...ganditi inainte de a actiona.
Mentionez pt unii k acel sef nu era varsator ci berbec...

axyalexya
Postat pe 17 Decembrie 2008 19:23
o varsatoare de 20 de ani aici tot c e pastat p acest forum este mai mult s au ma putin adevarat , m-a regasesc in toata caracterizarile cate putin....sunt acida ironica si rea dar pot fi si tandra iubitoare si intelegatoare...imi place sa primesc kdouri sunt materialista dar la randul meu fac kdouri si sunt generoasa...nu imi plac copii mici dar ei ma plac pe mine.Viata mi-a dat o lovitura destul de grea acum 2 ani de aceea mi se spune k sunt prea matura pentru varsta mea.Sexul imi place si in functie de partenerul meu pot sa fiu pasionala si sa fac sex toata noaptea sau pot sa ma plictisesc foarte repede si sa fiu chiar rece.Imi place sa citesc sa ascult muzica sa ma plimb sa ma intalnesc cu cu prietenii dar urasc sa ma trezesc dimineata.Nu imi place sa fiu obligata sa fac eva ci mai degraba ma rogi frumos..nu imi place sa fiu controlata lucrul asta ma enerveaza la culme Sunt si dulce si amara si inger si demon sunt complexa...dar fiecare om e complex aparte si unic,lucrul asta nu depinde doar de zodia pe care o avem. Motto-ul zodie noastre este : TOTUL ESTE POSIBIL, CHIAR SI IMPOSIBILUL.
LadyofOnix
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:56
Lynx esti orbit de propria desteptaciune! AM scris anumite lucruri, dar tu nici nu stii sa citesti. Am scris ceva de psihologie si tu exact pe dos ai inteles! Poate ca e bine ca esti singur, ca ai innebuni o femeie! Doar tu ne ceri poze la avatar ,dar uite ca nu vrem sa ne punem doar pentru ca tu poruncesti! NU VREM!
Esti jalnic si carcotas!
Cat despre responsabilitati am destule si nimeni nu mi-a spus ca sunt iresponsabila, doar tu, atoatestiutorul, tu , care vrei sa faci regulile aici, sa ne spui ca nu avem voie sa vorbim intre noi! Da cine esti tu , ma rog? Proprietarul siteului?
Esti jalnic si irecuperabil! Habar nu ai sa te porti cu femeile, nici macar aici , dar ce conteaza? Nu ma surprinde nimic la tine, am crezut ai un suflet ranit, dar de fapt esti dus cu capul! Sunt medici buni care te pot trata, asa ca lasa-ne pe noi, "nebunele si ingamfatele si iresponsabilele" varsatoare sa ne laudam una pe alta! Care e problema ta? Te crezi femeie sau nu te mai sufera nimeni prin orasul tau? oare de ce nu ma mira? Las-o si pe Mia in pace! Nu avem nevoie de un comunist ca tine, fiecare stie ce defecte are si ce calitati, nu trebuie sa vii tu, "constiinta noastra" sa ne spui rautatile tale!!! Esti acrit de viata, de nerealizarile tale, rautatea din tine te-a orbit si nu mai stii sa fii respectuos! Stii, nu conteaza ce spui , ci cum spui, iar felul in care spui tu toate Adevarurile, nu face decat sa te afunde mai mult in ipocrizia ta, in ingamfarea ta si in singuratate!
Du-te aranjeaza-ti viata, nu pierde timpul aici, pe net, jignind pe toata lumea! Vei ajunge un mos insuportabil si singur!
P.S.M-am coborat pentru o clipa la nivelul tau, dar uita-ma acum, Te rog!
floare_de_crin
Postat pe 17 Decembrie 2008 22:52
mia200000! Nu stie "constiinta" noastra sa numere 5 zerouri? Lasa-l in pace, uita-l , ignora-l! Avem lucruri mai bune de facut, decat sa ne contram cu el! Poate vorbim in particular, e mai discret si mai constructiv, pana e liniste pe aici!
Le salut pe toate varsatoarele! Va rog , nu va lasati calcate in picioare de niciun mascul! Aveti o valoare si aveti nevoie de respect si iubire! Eu le-am gasit si e super! sunt apreciata pentru ceea ce sunt!
floare_de_crin
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:08
Multumesc dar chiar nu mai pun la suflet ce spun unii, altii, in viata am invatat un lucru ca oricat de mult bine ai face oamenilor, oricat de bun sau sincer ai fi niciodata nu e de ajuns. Nu poti multumi pe toata lumea, dar atat timp cat eu sunt cu constiinta impacata ca nu am facut nici un rau nimanui restul pot spune ce vor, vorbele urate nu ma mai afecteaza de mult.
Oameni ca el sunt peste tot si am de a face zilnic cu ei si atat timp cat eu nu am gresit cu nimic oamenii pot vorbi cat vor, e usor sa tragi niste concluzii despre altii inloc sa iti vezi de viata ta.
mia200000
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:12
Chrystall

Multumesc pt complimentul de a ma crede destept!Sunt departe de a ma crede destept,desi as avea motive suficiente sa cred asta!Pentru multi/multe,k sa fii destept tb sa ai bani astazi!
1.Ce anume ai scris tu de psihologie?Ca esti studenta?Pai si ce,e suficient sa stii si sa argumentezi?Nu are nici o legatura domnisoara!
2.As innebuni o femeie?Poate vrei sa spui una ca tine!Asta da!
3Pune-ti poze reale la avatar,hai sa te vedem si noi cum esti!Ai ceva de ascuns?
4.Eu nu fac regulile aici!Doar imi dau cu parerea,care se pare ca doar tie nu iti cam convine,si asta doar pt ca iti cam place sa te simti bine in pielea ta,fara a tine cont de cea a altora,nu?:))
5.Nu prea vrei sa ma intelegi,vad…sau nu vrei sa accepti…Stiu cum e sa te simti limitat…asa cum tu te simti acum….nu-I asa?:))
6.Te cam deranjeaza termenul de “constiinta” vad…)Nu prea intelegi termenul asta…Ia uita-te tu in dictionar ,vei avea nevoie de el la lectia de psihologie….
7.De unde ai scos-o pe asta cu “comunist”?Decat ti-a fost usor sa te uiti la poze,eh?Le-ai avut acolo,gratis la indemana..eh?Asa e cand te simti limitata…recurgi la mijloace “fara constiinta”…
8.Pai unu’ cu constiinta ca mine tb sa vina sa iti arate drumu’ pe unde sa mergi…ca te pierzi in neantul imoralitatii…
9.” Stii, nu conteaza ce spui , ci cum spui” este citatul tau...Pai asa cum recunosti si tu ca eu spun….nu prea se pricep toti nu?Nici macar tu….Nu-I asa ca par superior si atotstiutor cand vorbesc asa?:))Ia uita-te tu frumos la zodiacul tau si vezi…cui nu-I place superioritatea,mie sau tie?Eh?Mie imi place si recunosc superioritatea,iar asta este o calitate pe care doar cei constienti de propriile limite si calitati le pot recunoaste!
10.Traieste-ti tu clipa fericita ,si lasa-ma pe mine “un mos insuportabil si singur”) Cu siguranta k doar tu ma vezi asa….deh…unde sa mai lovesti si tu…ca nu mai stii unde sa dai…ca nu crapa nimic….eh?
11.SA nu cumva sa ramai acolo,coborata la nivelu’ meu)Ai grija sa nu cumva sa nu mai poti sa mai urci…)
Mia20000
Mai bine ca te-ai hotarat sa nu postezi poze la album!Chrystall s-a gandit ea bine ca e mai bine sa profite de faptul ca sunt deschis....nu ma surprinde faptul in sine…ii sta in caracter…



lynx
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: kudika074074 24 Iulie 2010 13:37
eu scorpion el scorpion 7 De la: scorpia_S 27 Aprilie 2009 16:16
eu taur el fecioara 18 De la: doi_ochi_caprui 20 Decembrie 2011 17:59
balanta vs tarur=???? 19 De la: irinadaniela80 31 Ianuarie 2011 00:21
Eu - Pesti, el - Rac 15 De la: iulia_0207 4 Noiembrie 2009 15:38