Setari Cookie-uri

poti iubi 2 barbati in acelasi timp sau 2 femei?

nu e chestia ca nu ne potrivim....efectiv m-am saturat de acelasi lucru,si de cea mai buna mancare te saturi intr-un final nu?? nu e o solutie sa il insel tot timpul,nici nu vreau! acum e prima data cand mi se intampla dupa 3 ani....

Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:41
... daca te atrage altcineva inseamna ca nu-ti iubesti prietenul (sau sotul) cu adevarat si n-are rost sa-ti mai pierzi timpul cu el si sa-i mai irosesti si lui timpul . daca la inceput ai crezut ca el este "acela" si mai apoi te-ai razgandit inseamna ca ori nu te uiti cu atentie sa vezi ce este sub "eticheta" ori nu stii prea clar ce vrei si incotro mergi . daca inca evoluezi ca om si nu te-ai regasit pe tine insuti , atunci si gusturile si ideile tale se schimba . daca nu stii prea clar ce vrei n-are rost sa confunzi notiunile "il iubesc" , "tin la el" sau "ma atrage fizic" . din varza asta n-o sa iasa niciodata nimic bun ... dar ceea ce este mai important - nu rani oamenii de langa tine , nu jongla cu sentimentele si demnitatea lor ... joaca , aventura , flirtul , senzatia , sexul neinhibat sunt si ele placute (la vremea lor) dar fara sa calci pe cadavre doar ca sa-ti dovedesti inca o data tie insuti ca esti frumoasa , atragatoare , fermecatoare si ca poti inspira pasiuni ! daca stii cine esti cu adevarat n-o sa mai simti nevoia ca de cel putin 3 ori pe zi un barbat sa-ti demonstreze ce mult si-ar dori sa te tavaleasca ... dragostea adevarata umple golul asta , nu mai ai nevoie de alte smecherii sau aventuri . iubesti si atat ...
claudio
Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:43
OK draga mea ,e decizia ta ,fiecare face cum doreste,sincer.
Eu nu m-asi satura de iubitul meu niciodata,si nu l-asi insela deloc,ptr ca merita sa fie respectat,si daca asi avea ceva probleme referitor la sex ca nu ma \"satisface\" asi vb cat se poate de deschis cu el si i-asi spune despre ce e vb.Poate va incerca sa faca ceva .....o schimbare,etc
Acelasi lucru poate sa li se intample si lor ca noi sa nu ii satisfacem cum si-ar dorii ei.
Dar cred ca totusi comunicarea e fffff importanta si in astfel de situatii.
andra_30_tm
Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:49
... pe de alta parte ... daca "vechea flacara" si-a consumat benzina , situatia se complica ... nu poti forta pe cineva sa te iubeasca ... dragoste cu de-a sila nu se poate ... atunci situatia se rezuma doar la un simplu calcul matematic ... ori despartire sau divort , ori ramaneti impreuna din diverse motive ( materiale in speta ) si fiecare iubeste pe cont propriu ori ... stau cuminti amandoi si merg inainte ... daca ar fi sa fiu sincer cu mine insumi , daca ar fi sa fiu (iar) intr-o asemenea situatie , as prefera un nou inceput ... oricat de dureros ar fi incheierea unui capitol din viata ... in nici un caz nu m-as complace in penibilul " tin la tine enorm dar , stii , iubesc pe altcineva " , miroase a telenovela proasta ...
claudio
Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:50
Ai dreptate Claudio,imi place mult cum gandesti.SINCERRR
andra_30_tm
Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:54
De la: claudio, la data 2008-11-29 04:50:18... pe de alta parte ... daca "vechea flacara" si-a consumat benzina , situatia se complica ... nu poti forta pe cineva sa te iubeasca ... dragoste cu de-a sila nu se poate ... atunci situatia se rezuma doar la un simplu calcul matematic ... ori despartire sau divort , ori ramaneti impreuna din diverse motive ( materiale in speta ) si fiecare iubeste pe cont propriu ori ... stau cuminti amandoi si merg inainte ... daca ar fi sa fiu sincer cu mine insumi , daca ar fi sa fiu (iar) intr-o asemenea situatie , as prefera un nou inceput ... oricat de dureros ar fi incheierea unui capitol din viata ... in nici un caz nu m-as complace in penibilul " tin la tine enorm dar , stii , iubesc pe altcineva " , miroase a telenovela proasta ...





flacara s-a consumat in doar la mine,la el deloc!! si la mine doar in privinta sexului,in rest il iubesc ca la inceput...

Postat pe 29 Noiembrie 2008 13:46
... cand spuneam "flacara" , ma refeream la dragoste si la tot ceea ce implica ea ( inclusiv sex ) , nu doar la sex pur si simplu ... eu in general nu confund dragostea cu sexul ... sex in sine pot sa fac si cu o prostituata , pe care o platesc sa stea cum vreau eu ... cand zici ca in rest este totul ca la inceput , da-mi voie sa am oarecari indoieli ... dar ma rog ... lipsurile insa pot fi indreptate cu tact si bunavointza , daca exista vointa ...
claudio
Postat pe 29 Noiembrie 2008 14:04
dupa cativa ani de sex doar cu o singura persoana cam iti trece cheful...mai ales daca ai incercat tot ce era de incercat...

Postat pe 29 Noiembrie 2008 14:28
De la: babbydoll, la data 2008-11-29 14:28:55dupa cativa ani de sex doar cu o singura persoana cam iti trece cheful...mai ales daca ai incercat tot ce era de incercat...


wow cat de corect gandeste claudio,ma bucur sa vad ca mai exista persoane care inteleg sensurile vietii de pe pamant.

babbydoll, nu iti iubesti cu adevarat partenerul,nu o sa iti zic ce sa faci in cazul asta,doar deschide-ti ochii si accepta ca nu e iubire ce simti pt el,ci atasement sau orice altceva. cand iubesti cu adevarat nu conteaza lucrurile astea fizice,si esti cea mai fericita doar daca stai langa el,ca va tineti in brate,sau povestiti ore in sir...

fa ceea ce crezi,dar sa fie corect pt ca nu merita nimeni sa fie calcat in picioare doar ca tu sa te simti bine...iar in iubirea adevarata nu exista acte de egoism.

ca raspuns la intrebarea topicului,NU,categoric nu poti iubi 2 barbati in acelasi timp,eventual daca unul e partenerul tau,iar celalalt tatal tau
iubirea adevarata nu cunoaste lipsuri.te implineste pe toate planurile iubesti ca exista persoana respectiva si nu mai ai nevoie de altceva.restul am mai scris altundeva...sunt ILUZII!!!
DeeaCatalina
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:50
eu nu cred ca as putea trai o viata intreaga si sa nu mai fiu implinita sexual,chestia e ca inca il mai iubesc chiar daca pare aiurea si nu vreau sa ma despart de el pt ca si el ma iubeste foarte mult...

Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:55
mie-mi face impresia ca problema ta este ca vrei un ... nou ... schimbator de viteze ... scuzati expresia ... atunci schimba drumul , ai curaj si mergi inainte , cauta ce-ti doresti cu adevarat . daca asta este ceea ce vrei cu adevarat ... simplu . boala lunga - moarte sigura .
claudio
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:09
mie-mi face impresia ca problema ta este ca vrei un ... nou ... schimbator de viteze ... scuzati expresia ... atunci schimba drumul , ai curaj si mergi inainte , cauta ce-ti doresti cu adevarat . daca asta este ceea ce vrei cu adevarat ... simplu . boala lunga - moarte sigura .
claudio
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:09
mie-mi face impresia ca problema ta este ca vrei un ... nou ... schimbator de viteze ... scuzati expresia ... atunci schimba drumul , ai curaj si mergi inainte , cauta ce-ti doresti cu adevarat . daca asta este ceea ce vrei cu adevarat ... simplu . boala lunga - moarte sigura .
claudio
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:09
De la: babbydoll, la data 2008-11-29 15:55:39eu nu cred ca as putea trai o viata intreaga si sa nu mai fiu implinita sexual,chestia e ca inca il mai iubesc chiar daca pare aiurea si nu vreau sa ma despart de el pt ca si el ma iubeste foarte mult...


da,dupa cum am zis iubire adevarata nu e.te gandesti la tine in primul rand cand zici ca nu vrei sa traiesti o viata intreaga fara sa fii implinita sexual.e clar reiese de aici ca relatia nu te implineste,de iubit nu iubesti..de ce mai ramai in ea?siguranta ca el te iubeste...obisnuinta nu sunt motivele corecte,dar fiecare face ce vrea.incearca totusi sa te gandesti si la el,si el merita pe cineva care sa-l iubeasca adevarat nu?sau nu crezi ca merita?

DeeaCatalina
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:25
ba da merita! cu siguranta! dar ma apuca gelozia cand ma gandesc la asta!!! nu vreau sa fie cu altcineva

Postat pe 29 Noiembrie 2008 17:09
aici dai dovada de egoism,tu implinita si el nu.Ti-am mai spus ar fi bine sa renunti la aceasta relatie,clar ca nu il iubesti deloc,cand iubesti cu adevarat ,cu pasiune nu calci in picioare acea iubire de care vorbesti.
andra_30_tm
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:17
Bravo Caludio_ am urmarit si citit cu atentie toate raspunsurile,parerile si opiniile tale,le-am rasucit si dezrasucit pe toate fetele,am citit si ptintre randuri...k de ...vb ta am o varsta si...pricep r/d ...concluzia:imi place cum gandesti,bravo,inca odata.
magda_65
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:22
Din nou....Bravo...super raspunsul tau.Promt,logic si corect,la obiect si foarte realist si pragmatic. Sah Mat.
magda_65
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:25
din nou....se vede ca esti un OM extraordinar.
magda_65
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:28
Ce bine ca mai exista si OAMENI(barbati) sinceri,corecti,cu suflet mare si minte pe care s-o puna la treaba.BRAVO,Felicitari.
magda_65
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:33
Frumos si corect raspunsul tau Deea Catalina .Felicitari
magda_65
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:36
nu poti iubi 2 barbati in acelasi timp...insa poti simti atractie fata de 2 in acelasi timp!timp in kre trb sa te decizi kre e totusi mai bun...mi s-a intamplat de mai multe ori sa fiu atrasa de 2 barbati in acelasi timp din diverse motive..insa cum nu poti face din 2 unul bun trebuie sa l alegi pe cel kre e cel mai aproape de dorintele tale..mai nasol e knd realizezi k ala pe kre l ai ales s a dovedit a fi sub nivelul celui pe kre l ai lasat!offf...se poate discuta despre asta 1 zi intreaga si n am ajunge la o concluzie..o zi placuta tuturor! ah..si tin si eu sa l felicit pe Claudio!;)
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:52
trebuie sa recunosc ca am fost si eu o data indragostit de doua odata ... farfurii pline , bors de perisoare ( continand fix o perisoara ) si fasole cu carnati care fie vorba intre noi , nu continea nici un carnat ( ii mancasera toti bucatarii si veselarii regimentului ) ... eram in armata , mi-era foarte foame , m-as fi indragostit chiar si de un colt mucegait de paine neagra manjit cu un pic de marmelada acrita ... pe onoarea mea daca nu le-am infulecat pe amandoua , n-a mai ramas nici o urma in castroane ... sincer , dupa aceea , inclinam sa cred ca m-a legat dragoste adevarata doar fata de farfuria cu fasole , mergea al naibii de bine cu ceapa ... dar gandindu-ma la foamea in care ne tinea iubitul partid si iubitul conducator , nici borsul n-a fost de lepadat ... cand esti nemancat de multa vreme , esti in stare sa infuleci chiar si trei feluri de mancare dintr-o data , culmea , fara sa ti se aplece si fara sa te simti satul !
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:30
De la: claudio, la data 2008-12-04 16:30:19trebuie sa recunosc ca am fost si eu o data indragostit de doua odata ... farfurii pline , bors de perisoare ( continand fix o perisoara ) si fasole cu carnati care fie vorba intre noi , nu continea nici un carnat ( ii mancasera toti bucatarii si veselarii regimentului ) ... eram in armata , mi-era foarte foame , m-as fi indragostit chiar si de un colt mucegait de paine neagra manjit cu un pic de marmelada acrita ... pe onoarea mea daca nu le-am infulecat pe amandoua , n-a mai ramas nici o urma in castroane ... sincer , dupa aceea , inclinam sa cred ca m-a legat dragoste adevarata doar fata de farfuria cu fasole , mergea al naibii de bine cu ceapa ... dar gandindu-ma la foamea in care ne tinea iubitul partid si iubitul conducator , nici borsul n-a fost de lepadat ... cand esti nemancat de multa vreme , esti in stare sa infuleci chiar si trei feluri de mancare dintr-o data , culmea , fara sa ti se aplece si fara sa te simti satul !


interesanta expunere...
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:39
De la: claudio, la data 2008-12-04 16:30:19trebuie sa recunosc ca am fost si eu o data indragostit de doua odata ... farfurii pline , bors de perisoare ( continand fix o perisoara ) si fasole cu carnati care fie vorba intre noi , nu continea nici un carnat ( ii mancasera toti bucatarii si veselarii regimentului ) ... eram in armata , mi-era foarte foame , m-as fi indragostit chiar si de un colt mucegait de paine neagra manjit cu un pic de marmelada acrita ... pe onoarea mea daca nu le-am infulecat pe amandoua , n-a mai ramas nici o urma in castroane ... sincer , dupa aceea , inclinam sa cred ca m-a legat dragoste adevarata doar fata de farfuria cu fasole , mergea al naibii de bine cu ceapa ... dar gandindu-ma la foamea in care ne tinea iubitul partid si iubitul conducator , nici borsul n-a fost de lepadat ... cand esti nemancat de multa vreme , esti in stare sa infuleci chiar si trei feluri de mancare dintr-o data , culmea , fara sa ti se aplece si fara sa te simti satul !




gurmand din fire........deci nu ai putut alege.....ca nu ai avut incontro.....egoist din fire.....:)))
oricum e singura postare care mi-=a placut .....umor fin......felicitari......

Postat pe 4 Decembrie 2008 16:56
De la: claudio, la data 2008-09-16 12:16:33... si ca sa fiu scurt : orice jucarie noua pare minunata . pare mai stralucitoare decat cea veche . de fapt ce vrem in viata ? o relatie sau o senzatie ? alergam dupa o relatie sau pur si simplu cautam noutatea ? pentru ca este foarte usor sa deviem de la una la alta . cautam un partener care sa ne fie egal ( cuplu = doi oameni , de preferat care se completeaza ) sau doar un accesoriu de vreme rea ? daca da ( vrem un accesoriu ) ce ne face sa credem ca suntem mai buni decat celalalt , ca-i suntem superiori si ca-l putem folosi ca pe un obiect ? ce este corect si ce este incorect ? intr-o relatie ar trebui sa existe notiunile de corect si de incorect ? intr-o relatie acceptam parerile si dorintele celuilalt sau nu ? interesanta este ideea de a nu te simti legat de nimeni dar de a tine legati de tine pe cat mai multi . hm , cine poate oase roade . cine se simte bine "accesorizat" ok , isi merita soarta . in fond viata merita traita , nu ? fiecare varsta cu jucariile ei . consecintele incep brusc sa conteze abia cand te apuca durerea de burta dupa prea multe dulciuri ...
magda_65
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:45
Dureros de sincer...dar...tin sa observ un lucru...chiar ca nu ti-a placut armata "I wanna be free"
magda_65
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:50
." pe de alta parte ... daca "vechea flacara" si-a consumat benzina , situatia se complica ... nu poti forta pe cineva sa te iubeasca ... dragoste cu de-a sila nu se poate ... atunci situatia se rezuma doar la un simplu calcul matematic ... ori despartire sau divort , ori ramaneti impreuna din diverse motive ( materiale in speta ) si fiecare iubeste pe cont propriu ori ... stau cuminti amandoi si merg inainte ... daca ar fi sa fiu sincer cu mine insumi , daca ar fi sa fiu (iar) intr-o asemenea situatie , as prefera un nou inceput ... oricat de dureros ar fi incheierea unui capitol din viata ... in nici un caz nu m-as complace in penibilul " tin la tine enorm dar , stii , iubesc pe altcineva " , miroase a telenovela proasta ..."...TARE DE TOT CLAUDIO...SI ADEVAR GRAIESTI,ca de obicei...se vede ca ai experienta de viata si gandesti si cu capul...daca ar gandi toata lumea la fel,indiferent ca e femeie sau barbat...
magda_65
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:58
armata NU mi-a placut , da' fasolea DA ! ... si-mi place si acum ! vedeti , dragostea adevarata nu piere !
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:17
.... ....
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Curios dar Interesant 57 De la: iry24 18 Februarie 2009 13:33
Prima intalnire-PONTURI 34 De la: clau19 5 August 2010 22:35
In cat timp se plictisesc barbatii de o femeie 8 De la: anderson 22 Octombrie 2008 11:15
Probleme cu acneea ??? 3 De la: kudika_9924 29 Iulie 2012 13:07
CE PARERE AVETI DESPRE.....? 16 De la: Lorena26 9 August 2009 17:05