Setari Cookie-uri

poti iubi 2 barbati in acelasi timp sau 2 femei?

binenteles ca se poate ,conteaza ca atunci cand vine momentul sa stii sa alegi.
roxafoxa
Postat pe 21 Octombrie 2008 10:48
Exact prin asta trec si eu acum. Daca analizez bine nu stiu in ce masura se poate numi iubire, cand iubesti nu ar trebui sa mai fie loc de un altul..
La mine e un pic complicat si in mod clar ma oboseste psihic fff mult pt ca imi e greu sa iau o decizie.
Primul este aici,avem ceva vechime-cu unele pauze tot de mine initiate, al 2 lea este in SUA.
De un an inca nu stiu in ce directie sa o iau, daca plec peste ocean o sa sufar cumplit la gandul ca l-am facut pe el sa sufere si mai ales ca mi-am incalcat unele promisiuni.
Daca raman aici sunt fericita, dar pe jumatate...si sufar ca nu pot fi alaturi de celalalt(mai ales ca trece prin niste momente dificiel si as dori f mult sa ii fiu alaturi).
Uneori as vrea sa ma impart in 2 si sa fiu alaturi de amandoi
Cea mai mare povara in viata e sa nu sti ce vrei..in orice plan, iubire, cariera....si eu resimt asta acut in fiecare zi.:(
AdelaSkumpika
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:21
genial!
mi s-a intamplat asta de curand. poti iubi 2 persoane in acelasi timp, cu toate ca nu iubesti la fel de intens. simti altfel ptr fiecare.
ii inteleg pe cei care au trecut prin aceste faze.
numai ca am renuntat. nu-i usor. am renuntat la una din ele. acum imi pare rau. am pus punct definitiv. acum as vrea sa nu fi luat masuri categorice.
elenastroe2003
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:38
Si sa ce? Sa ii tii pe amandoi?
andreees
Postat pe 21 Octombrie 2008 12:53

Din tot ce am citit pana acum,(ma bag si eu k musca,copy paste claudio), sunt total de acord cu ce zice baiatul asta ,claudio.
Nu poti iubi doua persoane sub nici-o forma,asta nu se numeste iubire din mom ce te gandesti la 2 persoane.
Poti simti cv pt mai multe persoane chiar,dar in nici un caz iubire,sa fim seriosi.Iar baiatul asta are totala dreptate.Vrei sa fi cu 10 deodata??Fi frate,dar reda-i libertatea omului de lg tine ,nu-ti bate joc de el.Si cnd ajungi sa fii singura,poti fi cu cati vrei tu .Dar in orice caz,asta nu va fi iubire.
alexutza_sct
Postat pe 21 Octombrie 2008 15:19
Eu zic ca nu poti iubi doi oameni in acelasi timp ...e vb. de altceva ...daca esti intr-o rel. stabila cu unul de ceva vreme intervine obisnuita ...nu mai e aceeasi atractie ca la inceput ,acelesi sentimente pt. care pt. noul venit crezi ca le simti .De fapt ,il poti iubi pe cel stabil si pt. noul venit sa fie doar ,pur si simplu ,atractie care pe parcurs poate sa dureze (iubire)sau nu ....eu zic ca trebuie sa ne gandim f. bine cand alegem .....pt. ca "atactia " din acel mom. nu face altceva decat sa ne intunece judecata ....pe cel nou nu-l cun. f. bine ,el se straduieste sa ne cucereasca (ca asa e inceputul ...),ar face orice ....dar dupa o vreme sa nu riscam sa se plictiseasca ...si ai renuntat la un om care te iubea ...il cun. ...avea calitatile pe care in pricipiu le vroiai de la un barbat ,doar ca nu mai era atractia de la inceput ...atractia de a inceput si "fluturii din stomac" se pierd odata cu trecerea timpului .....importante sunt si alte lucruri:iubirea,respectul ,faptul ca-ti e alaturi oricand , ...si multe altele ...
mirelaflorentina
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:17
De la: heaven_gate, la data 2008-10-19 20:52:05si nu ai cum sa intelegi ......crede-ma......serios....


ai mare dreptate...si-mi place tare mult cum le zici...serios, cine nu a trecut prin asa ceva, nu are de unde sti....mai ales ca este o situatie atat de dificila...nu cred ca am mai fost pusa vreodata intr-o asemenea situatie mai ales, ca ma socoteam o femeie cu principii pe care nu mi le incalcam nici moarta...ma demoralizeaza foarte mult situatia asta...si nici macar eu nu pot sa-mi inteleg starile...cand sunt cu unul, zic ca am sa o termin cu celalalt...cand sunt cu celalalt, nu mai termin nimic...pentru ca nici macar nu am motiv (unul cat de mic)...si tot asa...pot sa-mi impart timpul intre ei cu greu, dar si asta tot pt ca cel de un an imi cunoaste situatia..si m-a acceptat asa "impartita" numai sa nu ma piarda...dar cu timpul incepe si el sa vrea o rel normala..in care sa poata iesi cu mine din casa..sa ne putem plimba..sa poata si el recunoaste ca ma iubeste...si uite asa se ajunge la o tensiune cand nu mai stii ce sa faci..e ingrozitor...o admir pe fata ce zicea ca a fugit din calea lui numai sa evite asta...e foarte indicata fuga asta...
fugiti fetelor..aici ma refer la cele care cu adevarat nutresc sentimente fata de cei doi, nu pe care le atrag masinile sau altele..si asta este dragoste..dar de bunuri...
ladyflower
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:29
Da , fuga este foarte buna!
Dar ce te faci cind unul este linga casa ta si altul linga serviciul tau?
Cum mai fugi? Din calea cui fugi?Cel de linga casa mea il vad in permanenta..in culcare si-n sculare...acum am mai scapat!
Eu una mai aveam putin si innebuneam!
ella_688_2008
Postat pe 21 Octombrie 2008 21:50
da se poate.. problema apare atunci cand te decizi sa lasi una dintre ele, pe care? pardon. unu dintre ei. si dupa asta iti pui problema dar cu celalt cum era sa fie... problema mare.. dar se intampla.. am avut un amic care putea sa iubeasca o gramada in acelasi timp.. nush de ce.. cand l-am intrebat iti iubesti prietena? a spus ca da, si atunci ce mai cauti la altele? pentru ca iubesc toate femeile.. ma da-l dracu... stiam ca avea vreo 3 sau 4 in acelasi timp si cand i-am zis mai alsa una dintre ele, a spus ca nu stie pe care... nu le poate lasa ... deci.. aaaaaaahhhhhh
Sweet_Rodica
Postat pe 21 Octombrie 2008 22:02
l-am iubit pe primul inca de cand eram de 14 ani si il vedeam trecand pe strada mea ma topeam toata .apoi cand am facut 21 ne-am intalnit ne-am imprietenit cu toate ca stiam ca are sau umbla cu mai multe fete. a fost ceea ce mi-am dorit si am trait la intensitate cei 3 ani petrecuti alaturi de el cu bune si cu rele fiindca arata super facea polo la dinamo.apoi l-am prins in casa cu o tipa cu tate mari tuciurie si urata dar cu banii si pozitie sociala si am suferit foarte mult mai ales ca s-a insurat cu ea iar mie imi plingea sufletul dar cum se zice orice sut un pas inainte atunci am devenit scorpie.apoi m-a cautat dupa cativa ani care pentru el au fost esecuri iar ptr. mine maturizare si isi dorea sa continuam ceea ce am avut odata numai ca eu eram deja cu alt baiat care era exact opusul lui care imi oferea liniste si stabilitate asa ca nu am putut sa renunt la el si cu care m-am si casatorit.finalul iubirii mele a fost urat ,eu mai vorbeam la tel. cu mama poloistului iar atunci cand am sunat mi-a spus ca el a murit in accident de masina si am plans foarte mult si mi-a parut foarte rau. el ere casatorit de 3 ani si avea un baietel de 2 ani si cred ca era fericit.a murit toamna in anul 2000 cand eu eram in recuperere dupa o boala lunga exact dupa ce a implinit 40 de ani. deci asa am iubit eu cu intensitate si asa am stiut sa aleg si alegerea mea a fost corecta.
roxafoxa
Postat pe 22 Octombrie 2008 08:47
Si daca ai sti cita dreptate ai.... Pre multi oameni uita sa judece cu ce au intre urechi, si "gindesc" cu ce au intre picioare. Mai rar am vazut barbati care sa gindeasca asa ca tine.Dinpacate, asta se pare ca e experienta nu tocmai placuta. Sa auzim de bine
laremi01
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:20
eu cred ca nu poti iubi 2 arbati in acelasi timp. e doar o copilarie si imaturitate in acelasi timp. sa crezi ca iubesti 2 barbati in acelsi timp, nu e decat o fuga dupa 2 iepuri si efoarte usor sa ranesti oamenii. puneti-va in locul lor. eu nici nu vreau sa ma gandesc. e ceva...oribil. Odata ce te atasezi de un om, cred ca iti pui inima doar " in palma " sa, si sa o imparti in doua. In ORICE CAZ, FIECARE MERITA DUPA CUM ARE, E ALEGEREA NOASTRA. SI ZIC EU, AM PUTEA SA NE FACEM VIATA FOARTE FRUMOASA, ALEGAND SA IUBIM SI SA FIM IUBITI DE CATRE O SINGURA PERSOANA. Sunt de acord cu Claudio.
Pucii
Postat pe 22 Octombrie 2008 16:06
eu cred ca dc joci pe 2 fronturi, tu ai de pierdut si nu vad nici un motiv ca sa te plangi, pt ca e alegerea ta. si ai grija pana la urma, sti cum se intampla..cand alergi dupa 2 iepuri, ii pierzi pe amandoi. oricum, fiecare cu viata lui. eu sunt atat de fericita, cu prietenul meu , ma daruiesc doar lui si nu l-as schimba pentru nimic in lume.
Pucii
Postat pe 22 Octombrie 2008 16:12
De la: Pucii, la data 2008-10-22 16:12:39eu cred ca dc joci pe 2 fronturi, tu ai de pierdut si nu vad nici un motiv ca sa te plangi, pt ca e alegerea ta. si ai grija pana la urma, sti cum se intampla..cand alergi dupa 2 iepuri, ii pierzi pe amandoi. oricum, fiecare cu viata lui. eu sunt atat de fericita, cu prietenul meu , ma daruiesc doar lui si nu l-as schimba pentru nimic in lume.

nu spune niciodata niciodata!
Lulli
Postat pe 22 Octombrie 2008 17:52
De la: claudio, la data 2008-09-16 01:30:57... in realitate ... simplul fapt ca partenerul tau de mai multa vreme sau sotul , sa zicem , stie de faptul ca tu mai ai pe cineva , respectiv amantul , pe care-l preferi pentru relatie fizica ( sex , tavaleala etc. ) ii spune ceva despre cat mai inseamna el pentru tine , despre ce valoare are in ochii tai . atunci cand o femeie te prefera pentru batut covoare si-l prefera pe altul pentru tavalit este clar ca in ochii ei nu mai contezi ca barbat ci doar ca bucatareasa , femeie de serviciu , pusculita sau umbrela de vreme rea . intr-o astfel de relatie unul este sigur in plus . de aceea cuplul se compune din doi si nu din trei sau din patru . este ca si cum ai incerca sa amesteci apa cu uleiul . pentru mine unul , ar fi cea mai de jos treapta pe care as putea sa cad . in momentul in care mi-ar deveni clar ca amorezul este preferat iar eu sunt numai un maimutoi bun de tinut la brat pe strada pentru acoperire urmatoarea miscare ar fi valiza . unui barbat poti sa-i iei multe dar nu-i lua respectul de sine si mandria de a fi barbat . ce altceva inseamna atunci cand vede ca-l preferi pe altul la pat decat ca nu-l mai consideri un barbat complet , care te merita ? chestii de genul ca ii iubesti pe amandoi altfel sunt mofturi . cum poti sa iubesti pe cineva si in acelasi timp sa-l faci sa se simta mizerabil si injosit ?
teodora2007
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:17
De la: claudio, la data 2008-09-16 01:30:57... in realitate ... simplul fapt ca partenerul tau de mai multa vreme sau sotul , sa zicem , stie de faptul ca tu mai ai pe cineva , respectiv amantul , pe care-l preferi pentru relatie fizica ( sex , tavaleala etc. ) ii spune ceva despre cat mai inseamna el pentru tine , despre ce valoare are in ochii tai . atunci cand o femeie te prefera pentru batut covoare si-l prefera pe altul pentru tavalit este clar ca in ochii ei nu mai contezi ca barbat ci doar ca bucatareasa , femeie de serviciu , pusculita sau umbrela de vreme rea . intr-o astfel de relatie unul este sigur in plus . de aceea cuplul se compune din doi si nu din trei sau din patru . este ca si cum ai incerca sa amesteci apa cu uleiul . pentru mine unul , ar fi cea mai de jos treapta pe care as putea sa cad . in momentul in care mi-ar deveni clar ca amorezul este preferat iar eu sunt numai un maimutoi bun de tinut la brat pe strada pentru acoperire urmatoarea miscare ar fi valiza . unui barbat poti sa-i iei multe dar nu-i lua respectul de sine si mandria de a fi barbat . ce altceva inseamna atunci cand vede ca-l preferi pe altul la pat decat ca nu-l mai consideri un barbat complet , care te merita ? chestii de genul ca ii iubesti pe amandoi altfel sunt mofturi . cum poti sa iubesti pe cineva si in acelasi timp sa-l faci sa se simta mizerabil si injosit ?

CORECT!
teodora2007
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:17
Dragostea nu se imparte niciodata la 3 orict de mult am vrea asta nu se poate,Intodeauna unul este o rata de rezerva un paravan ,chiar daca nu vrem sa recunoastem adevarul fata de partenerul de viata si-l inselam chiar sub nasul lui de multe ori facem cea mai mare greseala.Sa nu uitam ca mai tarziu tot noi avem de suferit ptr ca alergand dupa dai iepurii ne alegem fara nici unul si ne trezim singuri si parasiti in dragoste
daya_ady
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:43
Da si eu zic ca viata este o enigma pe care e mai bine sa o traiesti asa cum este si sa iei ce-i mai bun din ea. Iubirea pentru 2 barbati exista si nu te poti opune de aceea luati partea frumoasa si bucurativa de ea. Moral nu este dar ce sa facem suntem muritori care avem pacate.
daiana01
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:37
Nu inseamna k daca simti nevoia sa ti se confirme ca esti atragatoare il si iubesti.Una e iubirea care incumba dragostea si alta e nevoia si dorinta de sex.daca il iubesti cu adevarat pe unul,cu siguranta ca nu ai astfel de ganduri si nevoi.
magda_65
Postat pe 27 Octombrie 2008 20:00
Deci se poate!
mainedimineata
Postat pe 27 Octombrie 2008 21:17
ai perfecta dreptate atunci cand intervine un baiat altul decat prietenul tau ai impresia ca ei se completeaza perfect si chiar nu vrei sa renunti la nici unul.acum sa-ti spun eu prin ce situatii am trecut:odata l-am acceptat pe cel nou in viata mea si a fost f bine apoi cand l-am lasat si pe acesta pt un alt nou venit nu a fost bine asa ca am dat inapoi si am ramas la vechiile obiceiuri>aici depinde de fiecare baiat si de simturile fetei uneori poti risca si castiga sau pierde.nnu stiu ce sa zic eu una de fiecare data risc in speranta ca voi castiga asta nu numai in sit de fata,mereu e bine sa risti...
sweety_cornelia
Postat pe 28 Octombrie 2008 23:25
De la: teodora2007, la data 2008-10-22 19:17:57
De la: claudio, la data 2008-09-16 01:30:57... in realitate ... simplul fapt ca partenerul tau de mai multa vreme sau sotul , sa zicem , stie de faptul ca tu mai ai pe cineva , respectiv amantul , pe care-l preferi pentru relatie fizica ( sex , tavaleala etc. ) ii spune ceva despre cat mai inseamna el pentru tine , despre ce valoare are in ochii tai . atunci cand o femeie te prefera pentru batut covoare si-l prefera pe altul pentru tavalit este clar ca in ochii ei nu mai contezi ca barbat ci doar ca bucatareasa , femeie de serviciu , pusculita sau umbrela de vreme rea . intr-o astfel de relatie unul este sigur in plus . de aceea cuplul se compune din doi si nu din trei sau din patru . este ca si cum ai incerca sa amesteci apa cu uleiul . pentru mine unul , ar fi cea mai de jos treapta pe care as putea sa cad . in momentul in care mi-ar deveni clar ca amorezul este preferat iar eu sunt numai un maimutoi bun de tinut la brat pe strada pentru acoperire urmatoarea miscare ar fi valiza . unui barbat poti sa-i iei multe dar nu-i lua respectul de sine si mandria de a fi barbat . ce altceva inseamna atunci cand vede ca-l preferi pe altul la pat decat ca nu-l mai consideri un barbat complet , care te merita ? chestii de genul ca ii iubesti pe amandoi altfel sunt mofturi . cum poti sa iubesti pe cineva si in acelasi timp sa-l faci sa se simta mizerabil si injosit ?

CORECT!

cred ca are intr-un final dreptate Claudio...dar cateodata nu mai gandesti si dupa ce ai facut greseala, chiar daca te frustreaza asta ...o continui gandindu-te ca si asa ai facut-o..ce mai conteaza odata, si uite asa se intinde sarada asta...pana ajungi sa ramai singura.
e bine sa se evite astfel de situatii, iar daca totusi nu ati reusit, e mai bine sa ramaneti cu cel nou...pt ca e f dur sa-ti privesti iubitul de fiecare data in ochi, cand tu stii cat de jos te-ai coborat..:((, mie una imi pare ff rau pt ce am facut...
ladyflower
Postat pe 29 Octombrie 2008 18:11
unde erati acum o saptamana? de dadeam si eu peste discutia asta stiam ce sa fac.. nu il perdeam pe cel stabil si eram si cu cel nou;))
maghioala
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:02
De la: claudio, la data 2008-09-16 01:30:57... in realitate ... simplul fapt ca partenerul tau de mai multa vreme sau sotul , sa zicem , stie de faptul ca tu mai ai pe cineva , respectiv amantul , pe care-l preferi pentru relatie fizica ( sex , tavaleala etc. ) ii spune ceva despre cat mai inseamna el pentru tine , despre ce valoare are in ochii tai . atunci cand o femeie te prefera pentru batut covoare si-l prefera pe altul pentru tavalit este clar ca in ochii ei nu mai contezi ca barbat ci doar ca bucatareasa , femeie de serviciu , pusculita sau umbrela de vreme rea . intr-o astfel de relatie unul este sigur in plus . de aceea cuplul se compune din doi si nu din trei sau din patru . este ca si cum ai incerca sa amesteci apa cu uleiul . pentru mine unul , ar fi cea mai de jos treapta pe care as putea sa cad . in momentul in care mi-ar deveni clar ca amorezul este preferat iar eu sunt numai un maimutoi bun de tinut la brat pe strada pentru acoperire urmatoarea miscare ar fi valiza . unui barbat poti sa-i iei multe dar nu-i lua respectul de sine si mandria de a fi barbat . ce altceva inseamna atunci cand vede ca-l preferi pe altul la pat decat ca nu-l mai consideri un barbat complet , care te merita ? chestii de genul ca ii iubesti pe amandoi altfel sunt mofturi . cum poti sa iubesti pe cineva si in acelasi timp sa-l faci sa se simta mizerabil si injosit ?




incredibil cata dreptate ai,esti un tip foarte inteligent,chiar te apreciez pt ideeile tale!

Postat pe 29 Noiembrie 2008 03:37
nu cred ca poti sa iubesti doi barbati in acelasi timp,imi pare rau,ce sentimente sunt acelea?Aia nu e iubire ,ci bataie de joc,si daca stam sa ne gandim o persoana care face asa ceva nu se respecta pe sine,plus in primul rand nu se iubeste pe ea,asta e clar.Nu sunt deacord cu asa ceva,vrei putina adrenalina scapa de vechea relatie si dupa .......libera ca pasarea cerului ,nu trebuie sa dai explicatii nimanui plus ca nu ranesti pe nimeni.Ca ulterior suporti consecintele ......e altceva.
Dupa fapta si rasplataaaaaaaa.

PS e valabil si la femei si la barbati
andra_30_tm
Postat pe 29 Noiembrie 2008 03:58
De la: andra_30_tm, la data 2008-11-29 03:58:01nu cred ca poti sa iubesti doi barbati in acelasi timp,imi pare rau,ce sentimente sunt acelea?Aia nu e iubire ,ci bataie de joc,si daca stam sa ne gandim o persoana care face asa ceva nu se respecta pe sine,plus in primul rand nu se iubeste pe ea,asta e clar.Nu sunt deacord cu asa ceva,vrei putina adrenalina scapa de vechea relatie si dupa .......libera ca pasarea cerului ,nu trebuie sa dai explicatii nimanui plus ca nu ranesti pe nimeni.Ca ulterior suporti consecintele ......e altceva.
Dupa fapta si rasplataaaaaaaa.

PS e valabil si la femei si la barbati




nu poti sa iei o decizie de genul asta pentru o aventura,eu nu as face-o,de ce sa renunt la iubitul meu doar pentru o aventura?

Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:05
De la: Iris4ever, la data 2008-09-17 02:14:19Eu zic ca se poate , poti iubi doi parteneri in acelasi timp,
E adevarat ca intensitatea iubirii difera dar exista riscul sa te trezesti cu fundul in doua barci si sa nu fii capabil sa iei o decizie.

Cazul celiei este simplu , nu are rost sa-l discutam pentru ca deja din cele cateva randuri citite din postarile ei se intelege ca ea isi iubeste amantul si atat .

Ce te faci cand iubesti pe cineva dar din motive ce nu tin de voi va despartiti?
Dupa o perioada va intalniti intamplator si va dati seama ca dragostea aia ,,uitata'' incepe sa renasca ?
Amandoi implicati deja in alte relatii ,cu planuri de viitor alaturi de noii parteneri si cu toate astea nu te poti gandi decat la fostul/fosta ?

Mie mi s-a intamplat asta si sincera sa fiu , nu doresc la nimeni sa fie in situatia mea pentru ca au fost cele mai urate momente din viata mea.

Cand esti pus sa alegi , cand iti dai seama ca exista riscul ca cel pe care-l iubesti sa sufere din cauza ne/hotararii tale....cand esti cu x te gandesti la y iar cand esti cu y te gandesti la x .......




excelent ai pus problema,dar tocmai asta e intrebarea mea....cum faci cand te gandesti la unu cand esti cu celalalt si invers??cum poti lua decizia cu care din ei sa ramai?desi il iubesti pe cel nou si te potrivesti din toate punctele de vedere si pe celalalt il iubesti doar ca nu mai e aceasi atractie sexuala cum era la inceput,ce e de facut in situatia asta??ramai langa cel vechi si cand faci sex te gandesti cat de bine e cu celalalt?e foarte aiurea oricum...

Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:10
[quote name=\\\\\\\'babbydoll\\\\\\\' date=\\\\\\\'2008-11-29 04:05:28\\\\\\\'][quote name=\\\\\\\'andra_30_tm\\\\\\\' date=\\\\\\\'2008-11-29 03:58:01\\\\\\\']nu cred ca poti sa iubesti doi barbati in acelasi timp,imi pare rau,ce sentimente sunt acelea?Aia nu e iubire ,ci bataie de joc,si daca stam sa ne gandim o persoana care face asa ceva nu se respecta pe sine,plus in primul rand nu se iubeste pe ea,asta e clar.Nu sunt deacord cu asa ceva,vrei putina adrenalina scapa de vechea relatie si dupa .......libera ca pasarea cerului ,nu trebuie sa dai explicatii nimanui plus ca nu ranesti pe nimeni.Ca ulterior suporti consecintele ......e altceva.
Dupa fapta si rasplataaaaaaaa.

PS e valabil si la femei si la barbati[/quote]



nu poti sa iei o decizie de genul asta pentru o aventura,eu nu as face-o,de ce sa renunt la iubitul meu doar pentru o aventura?[/quote]


daca iti iubesti iubitul ,de ce trebuie sa ajungi la o aventura,nu inteleg,ce ofera noul iubit fata de cel vechi?AAAAA stiu adrenalina aia \\\\\\\"o sa fiu prinsa cu pisica in sac sau nu?\\\\\\\"\\\\\\\"O sa afle vreodata iubitul meu ca i-am pus coarne?\\\\\\\" Sincer eu nu asi mai putea sa il privesc in ochi pe iubitul meu (vechiul)si sa ii spun TE IUBESC ,sincer ,acelei persoane care face asa ceva chiar ii trebuie tupeu.
Si atunci ne plangem noi femeile ca nu suntem respectate cand facem asa ceva,mai putem cere barbatilor sa ne fie noua fideli?nu cred,si pacat ca sunt multe femei care chiar si-ar dorii o relatie stabila si fericita,dar suntem baga-te toate in aceeasi oala.
PACAT.
andra_30_tm
Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:25
nu doar adrenalina,desi si aia conteaza imi iubesc partenerul dar nu prea ma mai atrage sexual,dar daca il iubesc de ce sa il parasesc doar pentru atat???si el ma iubeste foarte mult si in rest ne intelegem super,doar ca rar am chef pe bune sa fac sex cu el,sa ma simt si eu ffff bine,cu celalalt in schimb tot timpul am chef si ma simt foarte bine,asta este....

Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:29
De la: babbydoll, la data 2008-11-29 04:29:25nu doar adrenalina,desi si aia conteaza imi iubesc partenerul dar nu prea ma mai atrage sexual,dar daca il iubesc de ce sa il parasesc doar pentru atat???si el ma iubeste foarte mult si in rest ne intelegem super,doar ca rar am chef pe bune sa fac sex cu el,sa ma simt si eu ffff bine,cu celalalt in schimb tot timpul am chef si ma simt foarte bine,asta este....



Nu dau sfaturi nimanui de obicei ,dar iti spun ,am mai vazut cazuri destule,ca daca nu te potrivesti la pat cu iubitul tau pana la urma isi va da seama si el ,si veti ajunge sa nu va mai intelegi.Intr-o relatie conteaza daca te potrivesti cu el sau nu,si ar trebui sa vedeti unde e.....problema,ca la infinit nu o sa poti sa faci sex azi cu unul maine cu altul ,ptr ca fiecare isi va face la un moment dat viata lui si tu ce ai sa faci,o iei de la capat.Nu e o solutie asta.Sincer
andra_30_tm
Postat pe 29 Noiembrie 2008 04:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lesbi sau nu? 49 De la: yubita20 12 Mai 2012 14:06
Care e diferenta intre un Casanova si un tanar obisnuit ? 84 De la: Lucia38 14 August 2009 19:10
Daca cauti gasesti? 64 De la: I_m_nuts2011 10 Decembrie 2010 15:11
mai exista solutii sau nu? 12 De la: kudika_976684 22 Ianuarie 2015 20:08
barbat intimidat de o femeie? 7 De la: baiat_anonim 27 Februarie 2009 16:25