Setari Cookie-uri

poti iubi 2 barbati in acelasi timp sau 2 femei?

ms vero4new pt sfaturi..............curand am sa aleg...............la rece............. :s

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:39
o parere : invata sa alegi singura , nu neaparat sa urmezi sfaturile unuia si altuia . chiar daca le poti lua in seama insa ... barem daca o dai in bara , ai dat-o in bara pe mana ta nu pe mana altuia ...
claudio
Postat pe 18 Septembrie 2008 11:44
o parere : invata sa alegi singura , nu neaparat sa urmezi sfaturile unuia si altuia . chiar daca le poti lua in seama insa ... barem daca o dai in bara , ai dat-o in bara pe mana ta nu pe mana altuia ...
claudio
Postat pe 18 Septembrie 2008 11:44
nu ma iau dupa nimeni..............citesc ,multumesc,dau replica,etc

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:47
intotdeauna am ales singura............orice decizie am luat a fost ca asa am decis eu

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:49
celia,de cat timp esti cu amantul si de cat timp cu iubitul oficial?

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:52
amant-6 luni...............prieten-8 ani.......

Postat pe 18 Septembrie 2008 12:00
o sa mai fi cu amantul pana o sa te saturi de el pe iubit tot nu o sa il lasi....o sa vezi tu

Postat pe 18 Septembrie 2008 12:03
Buna Celia,

Nu conteaza timpul...
conteaza pasiunea...

Am trecut prin asta ...e degradant sa minti...dar incertitudinea uneori e ceea ce alimenteaza o pasiune pasagera...

Cum ne cunoastem de pe alte topicuri
stii ca pasiunea / intensitatea maxima in sentimente este ceva ce m-a tentat intodeuna...

traieste la maxim...esti o data tanara...ai o data in viata ...sansa...
monotonia o poti gasi mult mai usor si e recomandata mai spre senectute...
bafta
clara1972
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:57
ms clara apreciez intotdeauna ceea ce gandesti pt ca am incput sa te cunosc..............ms

Postat pe 18 Septembrie 2008 15:07
De la: celia, la data 2008-09-17 20:32:57nu am zis niciodata ca am acelasi sentimente pt amandoi...............cititi toate postarile si apoi dati cu parerea ..........nu pot sa repete mereu pt fiecare pers...........



draga Celia, eu comentam asupra topicului, NU asupra vietii tale... ce te face sa crezi k tot ceea ce se posteaza este strict legat de situatia ta?
ChocolateQueen
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:13
ok dar dac ai obs e vb de anumite detalii din viata mea pers.........ma rog...........cum am mai spus citeste tot si da cu parerea ..........si tu ai rasp la ceea ce am scris eu deci...............era totusi despre mine

Postat pe 18 Septembrie 2008 16:53
Nu poti iubi 2 femei in acelasi timp : pe una o iubesti , cealalta poate cel mult sa te atraga. Daca in timp incepi sa simti ceva pentru ea , cu siguranta nu o mai iubesti pe prima. Dar pentru asta e nevoie de timp ,care nu se merita sa-l pierzi stricand o relatie de ceva timp pentru o persoana pe care inca nu o cunosti si nu stii cum va reactiona in timp.

Banuiesc ca e valabil si pentru 2 barbati , nu stiu.
poker
Postat pe 22 Septembrie 2008 09:34
De la: sweety_cornelia, la data 2008-08-30 09:47:59am trecut de 2 ori prin aceasta situatie.
1)Eram cu prietenul meu de 1 an,nu ne-am certat niciodata,totul aa fost foarte frumos,chiar de vis pot spun,amandoi intr-adevar ne-am iubit.Intr-o zi a aparut un nou baiat la care m-a atras mult masina pe care o avea,era sp tare dar nu conteaza de care.Am inceput sa ies cu noul prieten si a-l mint pe actualul,pana la urma s-a descoperit totul adica cl vechi stia de cel nou.Gandeste-te ca 2 luni de zile poate chiar 3 am plans dupa fostul dar nu puteam renunta nici la cel nou.Ma gandeam mereu ce face,unde e...!Si intr-o zi am inteles ca daca m-am hotarat sa aleg pe altcineva am facut-o pentru ca imi lipsea ceva si e cel mai bine sa renunt la fostul odata pt totdeauna.DEci timp de 2 luni i-am iubit pe amadoi.
2)cu baiatul care am ramas pana la urma am stat 1 an dupa care s-a intamplat ca el sa-mi dea o palma(bn si eu am fost putin vinovata),dar asta nu-i da dreptul sa dea in mine.Eu si cu un prieten de-al lui ne simpatizam de mult timp,dar nu s-a gandit nimeni ca va fi mai mult decat amicitie.Exact in ziua despartirii eu m-am cuplat cu prietenul lui.A fost foarte afectat,recunosc ca am gresit si noi dar asta e acum,daca ne placem...!Si timp de o sapt am trecut exact prin ce am trecut prima oara,nu puteam renunta la nici unul,apoi am zis ca nimeni nu are dreptul sa-mi faca vreum rau si daca alegerea mea de a ramane cu noul e gresit macar e a mea si nu am iertat un lucru care se putea repeta.


Dragutza ... nu vreau sa te superi pe mine dar sper ca stii si tu ca aceasta atitudine e un picut superficiala ... Bine, tu esti tanara tare si ai timp berechet sa te implici emotional. Referitor la faptul ca ti-a dat o palma, ai dreptate - indiferent ce ai facut - este de neiertat.

Discutia deschisa de heaven gate si situatia descrisa de aceasta e serioasa. Problema asta e grea si nu prea are rezolvare. Orice ai face cineva va suferi la final. Mai grav este ca pe oricare l-ai alege, tot vei suferi la final si tu pentru ca ii iubesti pe amandoi. Poti iubi doua persoane in acelasi timp. Ar fi ideal ca asa ceva sa nu se intample, dar din nefericire se intampla destul de des.

Cu cat lungesti mai mult procesul de decizie, cu ata iti va fi mai greu! Oricum vreau sa stii ca te inteleg si ca stiu ca e greu sa treci prin ce treci tu acum ... Te pup!
crisu_maria
Postat pe 6 Octombrie 2008 18:21
pot spune k si eu am iubit 2 in acelasi timp.am stat cu un tip 6 luni si cand ne-am despartit m-am aruncat in bratele binevoitoare ale celui mai bun prieten.fostul imi zicea mereu pe mes k eu nu il iubesc pe amicul lui e doar pasiune care o sa treak.m-am despartit su de el.de data asta cine crezi k ma vroia inapoi?primul care zicea k ptr el nu conteza ce s-a intamplat si k vrea sa o luam de la capat.m-am impacat cu el dar recunosc k ink ma gandesc la amantul pasional. de fapt cred k ii iubesc pe amandoi.ufff! ce aiurea!
s26
Postat pe 7 Octombrie 2008 16:29
nu cred k e posibil sa iubesti 2 odata... poate ce se simte pt unul din ei, e, de fapt, un motiv de a schimba viata, kare vi se pare monotona.. eu asa zic.
Pinna
Postat pe 7 Octombrie 2008 20:55
te compatimesc,sincer...de fapt poate ar trebui sa-l compatimesc pe iubitul tau.ma intreb cat dureaza pana ti se pune pata pe alt prieten de-al lui...? dar ce conteaza? tu esti impacata cu tine,nu? ai grija numai sa nu ajungi sa-ti faci o faima de vor fugi toti de tine,sau vor dori sa te posteasca....
thally
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:35
revenind la intrebare:

-unii pot...
-unii nu pot.....
-unii o sa poata...,altii niciodata....
ALtii au facuto, o fac si or vor mai face
mai exista si alte posibilitati;-)...
de ce ? ca asa sunt ei

Stii ce au ei toti in comun? Sunt, precum si noi suntem oameni,fara drept de judecata si a arata cu degetul, cu dreptul de as cladi viata pe care ei o considera BUNA, atata timp cât nu-ti micsoreaza drepturile tala...
Dar asta este un lucru care trebuie invatat... iar unii pot...,-unii nu pot.....,-unii o sa poata...,altii niciodata....
deci spori la iubire in continuare cu unu,doi sau cati iti pofteste inima;-)

Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Octombrie 2008 13:21
am fost tentata de a-l insela pe iubitul meu...doar tentata1 si cu greu m-am abtinut sa nu incep o alta relatie paralela cu un alt barbat...ca sa nu fiu ispitita am ales sa-l evit, sa fug din calea lui...am reusit, desi ma gandesc cu groaza ca intr-o zi tot vom fi fata in fata...
Lulli
Postat pe 17 Octombrie 2008 14:03
Eu nu inteleg cum poti iubi 2 barbati odata.Mie nu mi s-a intamplat,in schimb mi s-a intamplat sa fiu implicata intr-o relatie si sa cunosc pe cineva ,sa ma indragostesc de acel cineva ,si la un moment dat nu mai suportam nici macar prezenta primului,dar sa-l mai si iubesc.Am rupt-o cu el imediat ce am constientizat ce sentimente nutresc pentru noul venit,ca sa zic asa.In concluzie,nu cred ca poti iubi 2 barbati odata,cred ca se cheama altfel ce simtiti voi {cele cu doi}
stylisimo
Postat pe 19 Octombrie 2008 20:44
da cele cu 2 perechi de sani......cu 2 ochii.....cele cu doi ce?.........

Postat pe 19 Octombrie 2008 20:51
si nu ai cum sa intelegi ......crede-ma......serios....

Postat pe 19 Octombrie 2008 20:52
De la: heaven_gate, la data 2008-08-30 01:15:09 Chiar daca iti iubesti foarte mult prietenul, ai inceput sa ai sentimente puternice fata de noul venit. Nu-ti vine sa renunti la nici unul dintre ei, practic se completeaza perfect: ai vrea sa-i pastrezi pe amandoi. Se intampla adesea sa treci prin momente de plictiseala, monotonie si sa simti nevoia sa-ti reconfirmi faptul ca esti inca atragatoare.Astept pareri......sau daca ati trecut prin asa ceva expuneti-va opinia.....



Cum era vorba aia cu alergatul si iepurii ? :)


Postat pe 19 Octombrie 2008 21:22
in mod sigur se poate..sa ti spun si de ce ei bine u traieti cu o pers la care ajungi sa tii chiar dak numai iubesti de multe ori obisnuint e mai mare ..si apoi intalnesti o alta pers care stie sa te faca sa zambesti sa te rasfete ,,,desigur pot iubi dar trebuie sa si alegi la un moment dat..credema o rel in 3 nu e de durata .
o zii buna tuturor pup
bite_claudia
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:53
coman, iar te bagi ca musca-n oala? mergi draga, pe topicul cu sexul pana la casatorie
Lulli
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:30
Poti sa iubesti, dar nu la fel, nu cu aceeasi intensitate

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:32
deci iubesti 2 barb .....pe mine nu ma poti iubi?
eu ce am?pot fi barbatul visurilot tale,te vreau te doresc si esti a mea,heaven

Postat pe 20 Octombrie 2008 20:55
nu iubesc......si daca as iubi care e probl ta?.....aaaa.....iar te bagi ca musca in k.........

Postat pe 20 Octombrie 2008 23:08
..adesea mi-am pus si eu intrebarea asta...poate ii poti iubi pe amandoi , dar cu siguranta pe unul din ei mai mult...trebuie sa fie unul mai bun...dar avand in vedere ca ce este nou este mai atragator , tot timpul ne lasam prada tentatiei, trecandu-ne partenerul actual pe locul 2...
e foarte nasoala situatia asta...din proprie experienta o spun....sunt impreuna cu prietenul meu de 4 ani, din care un an e la dublu..puteti sa ma judecati....si pb va intrebati cum naiba se petrece asta de un an...si fiind si din acelasi orash...
uite bine...si nu ma duc pt bani sau ca m-ar atrage vre-o masina...pt ca prietenul meu este un tip super, si frumos si destepsi cu bani si masini si ma mai si iubeste pe deasupra....dar ii lipseste ceva..si am vb de multe ori pe tema asta...spun ce nu-mi convine de obicei, dar asta este...cel de un an...nu are nimic, nici bani, nici functii, absolut nimic...ai zice ca regresez...dar nu...la el gasesc toot ceea ce inseamna romantism, discutii cu sens, sensibilitate si grija fara masura pt persoana mea...totusi mii se rupe sufletul in doua caci nu ma pot decide...si cred ca daca ar fi dupa inima l-as alege tot pe actualul....dar rational nu as mai putea...am constiinta prea incarcata...abia suport sa l privesc in ochii...cum sa mai traiesc o viata cu el...? si totusi il iubesc si ...ma iubeste...
ladyflower
Postat pe 21 Octombrie 2008 09:37
credeam k poate sunt eu mai dusa cu capu'...ca sa zic asa,k am avut de-a face cu astfel de situatii de cateva ori,ca eu aveam 2,sau el ma lasa si revenea tot la mine,desi a avea o alta....dar am realizat de ceva timp....k sunt multe cazuri,si deja nu mai e nimic nou...se cam "poarta" aceasta situatie...din pacate,intre 20 si 30 de ani cel putin...e deja la ordinea zilei
pui_mic
Postat pe 21 Octombrie 2008 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATUL TREBUIE SA TE SPRIJINE FINANCIAR? 47 De la: darksukkubus69 4 August 2009 21:34
cine are amant si dc? 413 De la: 20 Decembrie 2014 03:16
Iubire in scurt timp 42 De la: scratty 10 Octombrie 2009 17:01
Impreuna sau separat 14 De la: kudika503694 8 Iunie 2014 17:08
logica si barbatii sau despre reguli nescrise(care nu se incalca) 42 De la: Timeea1 7 Octombrie 2009 15:16