Setari Cookie-uri

cat de departe se merge cu destainuirile

nu trebuie sa-i zici si nici sa-i ceri sa-ti zica... omul e schimbator...
Pinna
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:46
risti sa-ti afecteze relatia...
diana_md
Postat pe 9 Noiembrie 2008 23:12
Daca ne punem trecutul pe tava nu facem altceva decat sa ne facem rau singure. Nu spune nimeni ca ar trebui sa o faci pe "virginica", dar nici sa detaliezi cu lux de amanunte ce ai facut inainte de a-l cunoaste.Barbatii daca vorbesc de foste in majoritatea cazurilor inventeaza povesti sa iasa ei intr-o ipostaza cat mai buna si femeile cat mai scorpii.
av_lory
Postat pe 14 Decembrie 2008 09:50
nu stiu daca este o "reteta" anume...
fiecare cum considera...
intr-adevar, uneori se poate intoarce impotriva ta, dar ...asta e.
no risc, no gain!
morticia_adams
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:50
hmmm
destainuirea..o arma cu 2 taisuri...cred ca trebuie sa fii pe undeva la mijloc...eu am vb intotdeauna despre trecut..dar am omis din lucrurile care se pot intoarce impotriva mea...merg pe premiza cine stie tot moare repede...
coffeeta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:41
nimeni nu ar trebui sa fie gelos pe trecutul celuilalt,deci eu cred ca nu ar trebui ascuns.daca ascunzi ,minti indirect.si daca iti incepi relatia cu o minciuna cat crezi ca va rezista?
dana_mv
Postat pe 8 Februarie 2009 10:24
De la: dana_mv, la data 2009-02-08 10:24:01nimeni nu ar trebui sa fie gelos pe trecutul celuilalt,deci eu cred ca nu ar trebui ascuns.daca ascunzi ,minti indirect.si daca iti incepi relatia cu o minciuna cat crezi ca va rezista?



la mine a rezistat 2 ani jumate :D
acum ne-am impiediat, dar nu din cauza vreunei minciuni sau din cauza inselatului

Postat pe 8 Februarie 2009 10:25
...mda se prea poate sa ai dreptate,dar daca ai ceva de ascuns ascunzi toata viata!!!
vasyionita
Postat pe 9 Februarie 2009 00:00
De la: fridaycasual, la data 2008-10-09 21:31:27buna, tuturor. dat fiind ca citesc diverse afirmatii ale unora dintre voi privind confruntarea actualilor parteneri cu experientele din trecut ale celuilalt si reactii la "foste si fosti", imi permit sa va intreb: cat de departe se merge cu destainuirile in cuplu privind fostele relatii? adica, spune lumea: am avut atatia sau atatea sau "am avut niste relatii, n-au mers si asta e! viata merge inainte.....".

mie una mi se pare cam imatur si deplasat fie sa imi expun portofoliul in fata celuilalt fie sa ii intru cu bocancii in viata, interesata de tot si toate: deci, la cate spuneai ca le-ai ...tras-o?


astept opinii.......


Eu nu cred ca as intreba cate, mai degraba mi se pare important sa stii de ce s-a despartit de x sau y, sa afli cum vede el relatiile, ce i-a placut sau nu la prietenele lui, ca sa vezi ce vrea el de la o femeie, adica sa il cunosti mai bine, daca ceri detalii, va trebui sa dai la randul tau, si eu am remarcat ca orice numar mai mare de 1, este prea mult pentru 90% din barbati. Nu poti sa raspunzi unui barbat cand te intreaba al catelea barbat cu care faci sex in viatza ta este si sa ii spui, :" al cincilea, iubitule", sigur va face o scena, chiar daca ai 30 de ani. Si daca ii raspunzi "2" la intrebarea cu catzi, sigur in minte isi va spune "2!!!!?"
Aladiah
Postat pe 9 Februarie 2009 08:05
De la: dana_mv, la data 2009-02-08 10:24:01nimeni nu ar trebui sa fie gelos pe trecutul celuilalt,deci eu cred ca nu ar trebui ascuns.daca ascunzi ,minti indirect.si daca iti incepi relatia cu o minciuna cat crezi ca va rezista?



E corect ca nimeni nu ar trebui sa fie gelos, dar din pacate asta e cazul ideal, pur teoretic, neintalnit in practica
Daca e ceva ce apartine trecutului si nu afecteaza prezentul, nu cred ca are rost sa fie adus in discutie, mai ales daca poate nu iti foloseste la nimic nici lui, nici tie. Daca nu are cum sa afle, si tu nu spui, sigur nu va afla. Daca insa afecteaza prezentul, atunci e bine sa spui, decat sa afle el altfel.
Aladiah
Postat pe 9 Februarie 2009 08:08
De la: dana_mv, la data 2009-02-08 10:24:01nimeni nu ar trebui sa fie gelos pe trecutul celuilalt,deci eu cred ca nu ar trebui ascuns.daca ascunzi ,minti indirect.si daca iti incepi relatia cu o minciuna cat crezi ca va rezista?



Nu e nevoie sa minti.Pur si simplu nu spui anumite lucruri.
E mai sanatos..
ella_c
Postat pe 9 Februarie 2009 08:12
De la: ella_c, la data 2009-02-09 08:12:04Nu e nevoie sa minti.Pur si simplu nu spui anumite lucruri.
E mai sanatos..


De aia sunt unii mai sanatosi decat altii?
metal
Postat pe 9 Februarie 2009 14:10
De la: metal, la data 2009-02-09 14:10:43
De la: ella_c, la data 2009-02-09 08:12:04Nu e nevoie sa minti.Pur si simplu nu spui anumite lucruri.
E mai sanatos..


De aia sunt unii mai sanatosi decat altii?


intelegi tu ce vreau sa spun...Ai o alta parere?

ella_c
Postat pe 9 Februarie 2009 14:13
De la: ella_c, la data 2009-02-09 14:13:04intelegi tu ce vreau sa spun...Ai o alta parere?



Inteleg, inteleg vreau sa te stiu sanatoasa
metal
Postat pe 9 Februarie 2009 14:16
Chiar ma intereseaza si pe mine tema............face parte si din viata mea si a facut parte...am tot fost intrebata,dar spun esentialul si atat,oricum nu iubesti la fel 2 persoane nici fizic,nici psihic,chiar daca le iubesti la maxim....asta la intervale de ani,nu e chiar asa usor,sunt f rare persoanele pe care le iubesti si f speciale pt tine. Oricum fiec are un trecut pe care nimeni nu i-l poate controla.

Postat pe 2 Iulie 2009 10:53
mi se pare aiurea sa vorbesti despre fostul cu actualul
dolcik1
Postat pe 3 Iulie 2009 20:00
Ma intereseaza cele care au contat, nu un numar.
Kathara
Postat pe 3 Iulie 2009 20:03
Eu cred ca unele lucruri trebuie,pur si simplu pastrate doar pentru noi insine,,,,fac parte din trecutul nostru, nereprezentand o obligatie de a le impartasi cuiva,,,,,
cris007
Postat pe 5 Iulie 2009 18:05
De la: fridaycasual, la data 2008-10-09 21:31:27buna, tuturor. dat fiind ca citesc diverse afirmatii ale unora dintre voi privind confruntarea actualilor parteneri cu experientele din trecut ale celuilalt si reactii la "foste si fosti", imi permit sa va intreb: cat de departe se merge cu destainuirile in cuplu privind fostele relatii? adica, spune lumea: am avut atatia sau atatea sau "am avut niste relatii, n-au mers si asta e! viata merge inainte.....".

mie una mi se pare cam imatur si deplasat fie sa imi expun portofoliul in fata celuilalt fie sa ii intru cu bocancii in viata, interesata de tot si toate: deci, la cate spuneai ca le-ai ...tras-o?


astept opinii.......


iti spun din ex: pana acu le spuneam tuturor "tu esti al 3-lea". pana am ajuns la o relatie care s-a dezvoltat frumos, matur si am spus adevarul.bineinteles cu omisiunile de alcov, dar am explicat, mi s-a explicat and that's all. nu conteaza cati. anywayz.. u get the picture!
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 18:28
De la: fridaycasual, la data 2008-10-09 21:31:27buna, tuturor. dat fiind ca citesc diverse afirmatii ale unora dintre voi privind confruntarea actualilor parteneri cu experientele din trecut ale celuilalt si reactii la "foste si fosti", imi permit sa va intreb: cat de departe se merge cu destainuirile in cuplu privind fostele relatii? adica, spune lumea: am avut atatia sau atatea sau "am avut niste relatii, n-au mers si asta e! viata merge inainte.....".

mie una mi se pare cam imatur si deplasat fie sa imi expun portofoliul in fata celuilalt fie sa ii intru cu bocancii in viata, interesata de tot si toate: deci, la cate spuneai ca le-ai ...tras-o?


astept opinii.......



Total de acord! Mi se pare de prost gust sa ma apuce destainuirile despre fosti exact in fata actualului... Exceptii faci doar cand un fost iubit ti-a ramas prieten. Sau cand ai avut un fost oficial. Adica sot/sotie. de. Iar aici amanuntele trebuie tinute la limita cea mai stricta. Adica informezi ca exista, stabilesti clar rolul lor in viata ta - amici de "La multi ani" si "Sarbatori fericite", eventual o cafea o data la 3 ani, si nimic mai mult - asfel ca actualul sa nu se simta amenintat in vreun fel, si gata! Detaliile de natura intima... Bleah!

Evident, asa, la modul general se poate intreba, daca te roade curiozitatea: Ai facut vreodata sex in masina? (e un exemplu) Dar sa continui cu: "Cu cine?" mi se pare de doi lei...
Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 18:41
merg pe sinceritate,e cel mai bine .Binenteles,nu ma apuc sa fac descrierea relatiei.Eesntialul si atat.Se stie ca fiecare persoana care iese dintr-o relatie spune varianta ei(lui)si oricum nu ai cum verifica si nici nu ajuta la ceva.Trecutul cu trecutul,prezentul cu prezentul.
kudika033765
Postat pe 12 Noiembrie 2009 18:59
De la: , la data 2008-10-09 23:04:05inteleg ce spui,dar nu poti sa-i spui lui iubi ca esti virgina nu?





Dar sa sti ca sint enorm de multe curve, care nu se jeneaza deloc sa sustzina totusi ca ar fi virgine

Ele considera absurditatea ca fiind intzelepciune

Iar ca sa-i raspundem la intrebarea: " Cat de departe se merge cu destainuirile"
Mincinoaso ? Pana la ADEVAR se merge !!! Adevarul, este locul in care tu ai belit-o !!! (in ambele sensuri)

denis_3d25
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:33
intr o relatie trebuie sa mergi pe sinceritate .. e bine sa stii cam ce l deranjeaza si ce nu pe cel de langa tine .. dar sa ti le expuna asa ... indiviidual .. nu in cadrul unei foste relatii... sau daca afli de motivele despartilor , care d emulte ori sunt banale .. vei incerca sa nu gresesti si tu .. iar asa .. ajungi intr un fel sau altul sa te porti cu manusi cu el .. sa ti fie frica sa zici ceva .. sa nu calci pe bec ..
in concluzie .. e bine sa stii .. cat se poate sti! nu e nevoie sa mi se expkice cu detalii .. sunt constienta ca desi doua persoane pot face aceeasi actiune .. raspunsul celuilalt poate fi complet diferit .. conteaza si cum faci .. nu numai ceea ce faci!
Eu raspund la intrebari ... dar nu ma apuc sa povestesc de fostele relatii .. pentru ca risc sa creez o impresie proasta .. cum ca eu nu am trecut peste acea relatie sau chestii ... the less you know the better you live!
InnocentChild
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:46
..trebuie sa nu existe nici un fel de secrete...

Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:15
Eu cu iubitul am vorbit de fosti / foste, dar niciodata nu au fost cerute si detaliile. In plus, pentru el nu conteaza cu cati am fost sau cu cati am facut sex, lucru pe care nici pe mine nu m-a interesat la el. Singurul detaliu din trecut a fost "prima experienta".
Eu cred ca... destainuirile ar trebui sa mearga pana in punctul acela in care nu mai simti nevoia sa auzi detalii, sau pur si simplu pana se ajunge la detalii pe care stii ca daca le-ai afla le-ai putea folosi impotriva sa.
Suzanna
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:34
De la: , la data 2008-10-09 21:31:27buna, tuturor. dat fiind ca citesc diverse afirmatii ale unora dintre voi privind confruntarea actualilor parteneri cu experientele din trecut ale celuilalt si reactii la "foste si fosti", imi permit sa va intreb: cat de departe se merge cu destainuirile in cuplu privind fostele relatii? adica, spune lumea: am avut atatia sau atatea sau "am avut niste relatii, n-au mers si asta e! viata merge inainte.....".

mie una mi se pare cam imatur si deplasat fie sa imi expun portofoliul in fata celuilalt fie sa ii intru cu bocancii in viata, interesata de tot si toate: deci, la cate spuneai ca le-ai ...tras-o?


astept opinii.......



Ceea ce nu stii...nu te omoara. Mai bine sa nu stii, decat sa stii si sa ti mananci ficatii. Pe mine ce-i drept m a mancat tare sa-i stiu trecutul , si desi mi a zis multe, crede-ma ca regret. Trecutul meu e mic copil pe langa al lui, i frustrarea ca au fost atat de multe, e doar de partea mea..el nu are nici o treaba. Ba chiar ai zice ca e mandru. Crede-ma, dupa 4 ani de relatie, inca ma mai 'surprinde' cu fel si fel de chestii legate de trecutul lui, chestii care ma fac sa . Sa stii ca nu te incalzeste cu nimik daca stii ce relatii a avut...oricum te va minti cu o gramada de chestii asa cum a facut-o si al meu. Asa ca..fa-ti un bine si zi-i asa:" Trecutul nu conteaza, doar prezentul si viitorul'. Daca-i vei sti trecutul, nu vei trece peste el si nu vei reusi niciodata sa-l mai respecti sau sa-i oferi toata iubirea ta..si e naspa.
love_strike
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi kreva?va rog... 18 De la: felixcat 7 Februarie 2011 21:17
gelozie obsedanta 18 De la: luchianramona 12 Mai 2011 14:49
Si ingerii cad... 66 De la: kudika_nikole 27 Decembrie 2011 11:39
am nevoie de un sfat, de ceva......... 17 De la: ploidevise 19 Noiembrie 2010 17:59
Nu e chiar infidelitate...Va rog, cititi si ajutati-ma cu un sfat!!! 19 De la: kudika_999577 2 Martie 2016 18:53