Setari Cookie-uri

Virgina la 23 de ani...

hai sa ma aflu in treaba si sa intreb, pentru ce te duci la un psihoteraput?
ai prieteni care te asculta gratis! daca folosesti ca mijloc de comunicare telefonul, poti fii ascultata de o gramada de urechi si s-o gasii vreun agent ascultator care sa vrea sa vb cu tine!

Postat pe 1 Februarie 2009 17:44
si eu am 20 si sunt virgina o sa vina si ziua noastra
anabene89
Postat pe 1 Februarie 2009 17:51
De la: geo_sh, la data 2009-02-01 17:44:51 hai sa ma aflu in treaba si sa intreb, pentru ce te duci la un psihoteraput?
ai prieteni care te asculta gratis! daca folosesti ca mijloc de comunicare telefonul, poti fii ascultata de o gramada de urechi si s-o gasii vreun agent ascultator care sa vrea sa vb cu tine!


pai...nu toata lumea are prieteni, in primul rand - vreau sa spun ca nu toata lumea are prieteni foarte apropiati, dispusi sa asculte vaicareala. in plus, sunt chestii pe care nu-ti vine sa le spui cunoscutilor, doar cuiva neimplicat in viata ta, obiectiv, despre care stii ca iti poate zice lucruri noi despre tine si te poate ajuta. mie, cel putin, stiu ca mi-ar prinde bine cateva sedinte, poate m-ar convinge sa mai ies din casa :P
dummygirl
Postat pe 1 Februarie 2009 17:57

hai ma', credeam ca acum esti in parc si scrii cu laptopu' pe genunchi

Postat pe 1 Februarie 2009 18:01
daca te decizi sa mergi la psiholog , nu merge cu asteptari prea mari, pentru ca cateva sedinte nu o sa fie niciodata de ajuns si nu o sa rezolve mare lucru. in general terapiile astea dureaza. daca te bagi tre sa stii la ce te inhami si mai ales sa te pregatesti financiar serios
pisica_aristocrata23
Postat pe 1 Februarie 2009 18:20
De la: pisica_aristocrata23, la data 2009-02-01 18:20:31daca te decizi sa mergi la psiholog , nu merge cu asteptari prea mari, pentru ca cateva sedinte nu o sa fie niciodata de ajuns si nu o sa rezolve mare lucru. in general terapiile astea dureaza. daca te bagi tre sa stii la ce te inhami si mai ales sa te pregatesti financiar serios


FOARTE ADEVARAT !
Trebuia sa includ si observatia asta in mesajul meu de dinainte ;)
Sweetie88
Postat pe 1 Februarie 2009 22:23
nu sunt chiar atat de naiva...stiu ca daca vreau sa schimb situatia, va fi nevoie de multa munca din partea mea (de-asta nici nu-ncerc, momentan nu am motivatia) si ca aproape totul depinde de mine - sa zicem 90-95%.
dummygirl
Postat pe 1 Februarie 2009 22:27
Si te mai sfatuiesc sa te informezi bine in legatura cu tipurile de terapii.....pentru ca sunt mai multe..si difera destul de mult intre ele ...si trebuie sa alegi tipul care crezi tu ca ti se potriveste cel mai bine
De ex, psihoterapia psihanalitica ( cea mai grea ,dar si cea mai profunda)
psihoterapia cognitiv-comportamentala
etc
decat sa te arunci la repezeala (cum am facut eu) si apoi sa fii dezamagita,mai bn t informezi bn inainte
eu am incercat psihanalitica si crede-ma ca m-a ajutat prea putin ...
cauta pe net info legate de ele ;)
Noroc



Sweetie88
Postat pe 1 Februarie 2009 22:30
neaparat trebuie psiholog? terapia prin ras ce are?...nu e buna ..chiar nu reusesti sa treci peste deprimare fara ajutorul psihologului? nu zic ca nu sunt buni...dar ma gandesc ca va trebui efectuat un nr de sedinte...stiu ca e practica moderna...intreb si eu..ca sa ma aflu in treaba
ah si pt geo....daca fata a zis ca nu are cu cine pt ca il asteapta pe cel bun ce ai vrea?sa se duca cu primul pe care il vede?
teonaxp
Postat pe 1 Februarie 2009 22:31
dar nu am zis k ai fi naiva..
oricum, eu iti urez Curaj si gandeste-te cum e cel mai bn pt u
Sweetie88
Postat pe 1 Februarie 2009 22:34
merci :)
dummygirl
Postat pe 1 Februarie 2009 22:36
De la: teonaxp, la data 2009-02-01 22:31:29neaparat trebuie psiholog? terapia prin ras ce are?...nu e buna ..chiar nu reusesti sa treci peste deprimare fara ajutorul psihologului? nu zic ca nu sunt buni...dar ma gandesc ca va trebui efectuat un nr de sedinte...stiu ca e practica moderna...intreb si eu..ca sa ma aflu in treaba
ah si pt geo....daca fata a zis ca nu are cu cine pt ca il asteapta pe cel bun ce ai vrea?sa se duca cu primul pe care il vede?


Draga mea, pt ca la noi nu prea se obisnuieste sa mergi la psiholog ,lumea isi imagineaza tot felul de lucruri : ori ca psihologul face adevarate minuni ( cand de fapt munca o duci TU la sedinte )
sau ca e pt oameni dusi
sau ca iti da sfaturi de genul : "trebuie sa vezi partea buna a lucrurilor",fii mai increzatoare etc ,,asemeni unui prieten . GRESIT !

EL e altfel....o persoana f obiectiva , care te analizeaza profund, stie mai multe lucruri despre "cum reactioneaza psihicul in diferite situatii.." , despre simptomele depresiei etc. Si kestia e ca sunt unele probleme pe care noi le consideram superficiale, simple, dar de fapt isi au radacinile in copilaria timpurie si relatia cu mama indeosebi...ma rog, multa filozofie
Eu una nu sunt de acord cu ideile preconcepute legate de psiholog ,sa ai unul e ideal,daca iti si permiti
Sweetie88
Postat pe 1 Februarie 2009 22:48
ideea e ca sunt unele probleme care pt noi pot parea simple, dar care in realitate sunt mult mai complexe ..si s-au format in tiiimp...

"nu e mai ieftin sa faci sex"
ma faci sa rad ..(ia uite,inseamna k nu mai sunt asa deprimata )
pai tu crezi ca sexul e un panaceu? ca ti-ai tras-o si gata,uiti de probleme ?
sau crezi k abstinenta e punctul de plecare al depresiei, cauza principala ?

Eu nu am experienta in domeniu ,dar nu as fi tentata sa cred ca lipsa vietii sexuale la varsta asta da nastere unor asa urate simptome..
parerea mea..
Sweetie88
Postat pe 1 Februarie 2009 23:07
ah dar nu am zis ca daca te duci la psiholog ai probleme...ma gandeam ca se pot rezolva fara ajutorul lui...dar cred ca de fapt este vorba de ceva profund...eu nu am avut probleme de acest gen si deci nu pot aprecia cat de rau sau de bine este....nu te supara te rog
tin minte ca la testul pt exam de soferi am avut o psiholoeaga f draguta...nu ma pricep deci ma abtin:D ma pricep eu la altele:))
teonaxp
Postat pe 2 Februarie 2009 20:01
pe o insula din oceanul pacific, unde creste un peste destul de mic, traieste o comunitate de indigeni care au un punct de vedere foarte larg :)
ei au inventat meseria de dezvirginator profesionist.
face fata varsta propice inceperii relatiilor sexuale, apeleaza la un profesionist.
-alo, domnu' cu scula de inchiriat?
raspunzandu-i o voce baritinala si serioasa de se cutremurau babanieri:
-aaa, da!
-as vrea sa-mi incep viata sexuala!
-aaa, da. va costa 58,34 dolari australieni, plus tva! doriti oferta completa sau doar dezvirginare?
-aaa, ce inseamna oferta completa si cat costa?
-aaaaaa, oferta completa include o cina romantica , plimbare sub clar de luna pe nisipul oceanului, strangeri in brate, mangaieri , preludiu si cate un pic de oral. costa doar 142,87 dolari. fara tva!
-aa.................imi mai lasati timp sa ma gandesc?
- cat!?
- vreo 15 ani!

Postat pe 4 Februarie 2009 11:37
De la: geo_sh, la data 2009-02-04 11:37:59pe o insula din oceanul pacific, unde creste un peste destul de mic, traieste o comunitate de indigeni care au un punct de vedere foarte larg :)
ei au inventat meseria de dezvirginator profesionist.
face fata varsta propice inceperii relatiilor sexuale, apeleaza la un profesionist.
-alo, domnu' cu scula de inchiriat?
raspunzandu-i o voce baritinala si serioasa de se cutremurau babanieri:
-aaa, da!
-as vrea sa-mi incep viata sexuala!
-aaa, da. va costa 58,34 dolari australieni, plus tva! doriti oferta completa sau doar dezvirginare?
-aaa, ce inseamna oferta completa si cat costa?
-aaaaaa, oferta completa include o cina romantica , plimbare sub clar de luna pe nisipul oceanului, strangeri in brate, mangaieri , preludiu si cate un pic de oral. costa doar 142,87 dolari. fara tva!
-aa.................imi mai lasati timp sa ma gandesc?
- cat!?
- vreo 15 ani!


15 ani plus TVA
donttouch
Postat pe 4 Februarie 2009 11:41
De la: donttouch, la data 2009-02-04 11:41:36
De la: geo_sh, la data 2009-02-04 11:37:59pe o insula din oceanul pacific, unde creste un peste destul de mic, traieste o comunitate de indigeni care au un punct de vedere foarte larg :)
ei au inventat meseria de dezvirginator profesionist.
face fata varsta propice inceperii relatiilor sexuale, apeleaza la un profesionist.
-alo, domnu' cu scula de inchiriat?
raspunzandu-i o voce baritinala si serioasa de se cutremurau babanieri:
-aaa, da!
-as vrea sa-mi incep viata sexuala!
-aaa, da. va costa 58,34 dolari australieni, plus tva! doriti oferta completa sau doar dezvirginare?
-aaa, ce inseamna oferta completa si cat costa?
-aaaaaa, oferta completa include o cina romantica , plimbare sub clar de luna pe nisipul oceanului, strangeri in brate, mangaieri , preludiu si cate un pic de oral. costa doar 142,87 dolari. fara tva!
-aa.................imi mai lasati timp sa ma gandesc?
- cat!?
- vreo 15 ani!


15 ani plus TVA


citisem si eu despre un trib unde exista dezvirginatori profesionisti. cu precizarea ca la ei - posibil sa fie acelasi despre care ai scris tu- procedura asta e obligatorie inainte de casatorie. femeile nu au dreptul sa se marite virgine, trebuie sa treaca intai pe la exper.
dummygirl
Postat pe 4 Februarie 2009 19:34
De la: mrskattousa, la data 2009-01-30 22:07:45Good luck in continuare! Sunt femeie si va respect decizia (nush daca a fost o decizie luata sau pur si simplu asa s-a intamplat), dar...este un mare dar aici: Cred ca pierdeti ceva din normalitatea lucrurilor...acuma nu zic ca e normal sa-ti incepi viata sexuala la varste fragede, dar nici asa tarziu,pentru ca ramai cumva in urma. Mi-am intrebat prietenii cam ce parere ar avea despre o fata virgina la 23-25 ani, si in afara de faptul ca s-ar simti onorati sa fie primii, alte bile albe nu prea. Eu zic ca in mod sigur e ceva wrong si cu tine...nu simti nevoia? nu te atrage nimeni? Te masturbezi? Ca impuls sexual ai cu siguranta...naspa oricum...Cum stai cu hormonii? Hai bafta, ca ai nevoie ;)


Intrebarea imi era mie adresata? banuiesc k da...caci eu postasem inaintea ta.
Ziceai ceva cum ca in mod sigur e ceva wrong si cu mine...
Mi-ai pus niste intrebari.. :
1.Nu simti nevoia , nu te atrage nimeni ? Ba da ,cum sa nu simt. Ba da, cum sa nu ma atraga
2.Te masturbezi ? Da , e un lucru normal
3.Cum stai cu hormonii ? Stau precum cei de varsta mea..sunt la fel

La mine nu e problema de atractie, sunt probleme mai adanci...sufletesti , ceea ce face ca intalnirea persoanei potrivite sa fie f grea .. sau imposibila. Si e vorba si de mentalitate. Nu sunt genul care sa se culce usor, doar pt ca "imi tropaie hormonii" , sau care sa aiba spirit de turma.. pur si simplu sunt mai exigenta, si de aceea nu am "cedat" usor.

Dar eu nu imi fac probleme legate de virginitate. sunt nemultumita de alte lucruri .
Bine, asta nu inseamna ca nu le respect pe cele ce si-au inceput viata sexuala mai devreme. E decizia fiecaruia. Fiecare isi cunoaste sufletul si corpul. Desi ,daca ati citit Biblia, ati vazut k religia condamna sexul premarital , pacatul fiind numit "PREACURVIE" , eu nu prea inteleg de ce e considerat asa grav.. pana la urma e o nevoie omeneasca.. Si sunt PRO inceperii vietii sexuale inainte de casatorie. E mai bine sa ai experienta. In fine...complicate divergentele astea de conceptii
Sweetie88
Postat pe 7 Februarie 2009 10:46
Frunzarind post-urile mi-am dat seama ca destule fete traiesc un fel de mini-drame pana ajung sa relationeze (sub toate aspectele) cu baieti ; pana la urma tine de destinul fiecaruia, insa pot spune ca sunt mai ghinioniste decat celelalte, deoarece au parte de anumite pierderi irecuperabile (sentimente si trairi specifice fiecarei etape a vietii) ; trist, dar dupa cum am spus, tine de destinul fiecaruia....
whos_your_daddy
Postat pe 7 Februarie 2009 16:59
ce prostie.chiar nu inteleg fetele astea,mai ales pe alea care isi lasa parteneri sa astepte un an sau ani pentru asta.Nu numai prin asta se demonstreaza iubirea ca asteapta dupa tine un an sau doi ?!Mai ales daca tipul are 18-19-20 majoritatea isi insala partenera,ptr ca la varsta asta e ceva normal mai ales la baieti.Cunosc asemenea cazuri ca ea zice ca numa peste un an doi o sa o faca pana se convinge ea ca ii cu ea ptr ca o iubeste nu pentru sex.Is deacord sa astepti cateva luni dar nu ani ,iti poate demonstra ca te iubeste si prin alte lucruri,si eu rau daca nu observi asta.

Postat pe 7 Februarie 2009 23:03
sunt de acord cu tine,monica ..km asa se intampla..la varsta asta e normal k baietii s mai insele, k doar sunt in perioada de formare, se descopera ,se cunosc. dar sa fie isteti,s nu afle partenera..
oricum,cred k femeile destepte isi cam dau seama knd sunt inselate, folosindu -se de intuitie ,al 7lea simt
Sweetie88
Postat pe 8 Februarie 2009 00:46
O fata daca are intre 20 si 25 de ani si este virgina inseamna ca este o fata inteligenta si stabila si site ce vrea de la partenerul ei..... daca depaseste 25 de ani , insa,si inca nici un baiat nu s-a atins de ea inseamna ca pe undeva ea nu stie sa ofere sex si dragoste unui barbat si cred ca ar trebuii sa puna mana sa se documenteze in ale sexului.... eu am invatat sa fac sex plecand de la ideea ca trebuie sa ofer ceva pe cale sexuala partenerei (adica sa ling pasarica dulce si frumoasa a partenerei).Un lucru il pot spune sigur.... o relatie sexuala nu poate avea loc daca partenerii nu stiu sa ofere sex si dragoste unul altuia reciproc....
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 01:04
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-08 01:04:09O fata daca are intre 20 si 25 de ani si este virgina inseamna ca este o fata inteligenta si stabila si site ce vrea de la partenerul ei..... daca depaseste 25 de ani , insa,si inca nici un baiat nu s-a atins de ea inseamna ca pe undeva ea nu stie sa ofere sex si dragoste unui barbat si cred ca ar trebuii sa puna mana sa se documenteze in ale sexului.... eu am invatat sa fac sex plecand de la ideea ca trebuie sa ofer ceva pe cale sexuala partenerei (adica sa ling pasarica dulce si frumoasa a partenerei).Un lucru il pot spune sigur.... o relatie sexuala nu poate avea loc daca partenerii nu stiu sa ofere sex si dragoste unul altuia reciproc....




de ce nu iti schimbi nickul ? Pune-ti si tu ,,eat pussy'' , ,,lingpasarici'' etc...atata timp cat in fiecare mesaj iti specifici hobby-ul

Postat pe 8 Februarie 2009 01:07
De la: Hefe_me, la data 2009-02-08 01:07:58
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-08 01:04:09O fata daca are intre 20 si 25 de ani si este virgina inseamna ca este o fata inteligenta si stabila si site ce vrea de la partenerul ei..... daca depaseste 25 de ani , insa,si inca nici un baiat nu s-a atins de ea inseamna ca pe undeva ea nu stie sa ofere sex si dragoste unui barbat si cred ca ar trebuii sa puna mana sa se documenteze in ale sexului.... eu am invatat sa fac sex plecand de la ideea ca trebuie sa ofer ceva pe cale sexuala partenerei (adica sa ling pasarica dulce si frumoasa a partenerei).Un lucru il pot spune sigur.... o relatie sexuala nu poate avea loc daca partenerii nu stiu sa ofere sex si dragoste unul altuia reciproc....




de ce nu iti schimbi nickul ? Pune-ti si tu ,,eat pussy'' , ,,lingpasarici'' etc...atata timp cat in fiecare mesaj iti specifici hobby-ul
Multumesc pentru sugestie esti foarte draguta sa stii ca m-am gandit si la varianta asta.. cred ca vreau ca aceasta pasiune a mea sa fie descoperita ca si pe o comoara.... tocmai de aceea am ales ca sa o ascund in spatele unui nick de genul acelui pe care il am acum.. Daca imi pun un nick de genul caruia mi l-ai sugestionat linsul pasarici cu limba tinde sa devina un lucru banal care se afla pe toate gardurile si nu mai are nici un fel de valoare...
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 01:17
De la: teonaxp, la data 2009-02-01 00:34:39eu consider ca sunt perfect normala...am prieteni baieti cu care ma inteleg foarte bine...relationez cu lumea...dar cred ca inca nu a venit EL...
si de fapt patesc si eu ca dummygirl...cand imi place un tip cam fug desi acum recunosc cu mandrie ca pot sa stau vreo juma de ora de vorba cu un tip moment in care simt cum imi tremura picioarele ...si knd nu imi place ii dau de inteles acest lucru cat de frumos pot..
ah si nu sunt tipul de fata care se culca cu unu' imediat cum l-a cunoscut...sunt pretentioasa rau...
noapte bunicica

felicitari
andree7
Postat pe 8 Februarie 2009 01:23
nu sunt de acord cu fetele care isi impun o perioada dupa care este ok sa faca sex, totul depinde de incredere si de multe alte lucruri care intaresc o relatie. sunt virgina .. dar nu pentru k astept sa ma casatoresc. cred k tine mai mult de convingerile fiecaruia. cat despre intrebarile pe care le-a pus mrskattousa as raspunde asa:
1. da, simt nevoia ... dar nu atat de tare
2. nu ma masturbez
3. nu am probleme cu hormonii ...... nu cred k are legatura una cu alta.
mai auzisem k dak nu faci sex pana la 25 de ani o sa ai probleme de sanatate, k esti frigida, k o sa ai prob de ordin psihic ...... pure aberatii
lovelight
Postat pe 8 Februarie 2009 01:24
De la: marina_adc, la data 2009-02-08 01:24:02nu sunt de acord cu fetele care isi impun o perioada dupa care este ok sa faca sex, totul depinde de incredere si de multe alte lucruri care intaresc o relatie. sunt virgina .. dar nu pentru k astept sa ma casatoresc. cred k tine mai mult de convingerile fiecaruia. cat despre intrebarile pe care le-a pus mrskattousa as raspunde asa:
1. da, simt nevoia ... dar nu atat de tare
2. nu ma masturbez
3. nu am probleme cu hormonii ...... nu cred k are legatura una cu alta.
mai auzisem k dak nu faci sex pana la 25 de ani o sa ai probleme de sanatate, k esti frigida, k o sa ai prob de ordin psihic ...... pure aberatii

ai mare dreptate si te respect,dar sa stii ca nu merita si nu te va respecta nimeni mai tarziu pentru ca te-ai pastrat neatinsa din pacate,totul tine de tine,sa te simti bine in pielea ta si sa traiesti viata cum consideri ca e mai bine pentru tine.Tot respectul
andree7
Postat pe 8 Februarie 2009 01:36
Un giecolog a descoperit o femeie in varsta de 70 de ani ca fiind virgina.Daca o femeie isi doreste sa faca sex si nu resusete pana dupa 25 de ani cred ca trebuie sa consulte mai multe materiale "didactice" in legatura cu acest subiect.... daca o femeie nu isi doreste sa faca sex si depaseste varsta de 25 de ani din punctul meu de vedere este o femeie normala din toate punctele de vedere(mai putine cazuri din astea).... In fond si la urma urmei sexul este o relatie nu un obiect sau un organ... este ca si cand mergi la cumparaturi... oferi bani primesti ceea ce iti doresti din magazin, nu oferi bani nu primesti nimic... simplu ca buna ziua......
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 01:43
mersik pt felicitarile de mai sus... eu cred ca fiecare isi alege cum vrea sa fie...nu condamn nici fetele care la 16 ani aveau copii (cand am auzit de o fetita de 12 ani gravida ..at mi-a venit sa ma sui pe pereti ) si nici de cele care la 20-25 de ani nu au inceputa viata sexuala...dar eu nu pot judeca pe nimeni..
cred ca exista persoane mult mai ciudate decat noi:))
si pt geo...nu am vrut sa sune urat ce am zis...
have a nice day
teonaxp
Postat pe 8 Februarie 2009 16:39
De la: teonaxp, la data 2009-02-08 16:39:59 mersik pt felicitarile de mai sus... eu cred ca fiecare isi alege cum vrea sa fie...nu condamn nici fetele care la 16 ani aveau copii (cand am auzit de o fetita de 12 ani gravida ..at mi-a venit sa ma sui pe pereti ) si nici de cele care la 20-25 de ani nu au inceputa viata sexuala...dar eu nu pot judeca pe nimeni..
cred ca exista persoane mult mai ciudate decat noi:))
si pt geo...nu am vrut sa sune urat ce am zis...
have a nice day


defineste ciudat.
eu una nu ma consider ciudata , am fost ciudata knd eram mai mica,insa acum- la 20 ani ma simt foarte ok cu mine.in sfarsit am parte de independenta si nu mai stau cu ai mei,sa ma bata toata ziua la cap am preocupari, mentalitati ,ganduri asemanatoare cu cei de varsta mea

si in plus, kiar dak printre cele virgine ce au postat aici,exista persoane care sunt ciudate din Punctul TAU de vedere , tot nu ai dreptul sa le judeci. poate au avut alte situatii familiale, alte conjuncturi..si s-au format altfel. cine stie. dak tu ai fi fost in locul lor,nu se stie cum te-ai fi format.. asa ca..nu vb . si nu inteleg de ce reactie este : "hai sa radem" ..
nu sunt ofense ,sunt observatii. ai k imi place sa o fac pe psihologu
Sweetie88
Postat pe 8 Februarie 2009 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un mic ajutor pentru o cercetare 1 De la: kudika_1043151 5 Martie 2022 21:15
ce se intampla k mn? 17 De la: luckyyyLuke 10 Martie 2009 04:57
lamuriti`ma:D 23 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 10:39
SEX IN GRUP... Adevarul despre sexul in grup ... descoperirea sexualitatii... recunoasterea fanteziilor erotice ? 358 De la: CraZy_GurL 15 Iulie 2010 07:15
:-? 4 De la: simonycik 9 Octombrie 2009 10:03