Setari Cookie-uri

Cea mai urata despartire!

Povestea mea e parca desprinsa dintr-un film cu numele "Toate mi se intampla numai mie!". Ma chinuiam de o luna si ceva sa ii fac o petrecere surpriza de ziua lui si in sfarsit venise ziua. I-am spus sa ne intalnim la restaurantul cutare (unde avea loc petrecerea) sa mancam ceva, sa mai vorbim. El mi-a zis ca este o idee buna, ca vroia de mult sa-mi spuna ceva dar nu stia cum. Nu am bagat de seama ce a zis.. am ignorat si faptul ca el se racise de la o vreme. Am zis ca o sa se rezolve in timp si o sa fie tot ca inainte. Ne-am intalnit in seara respectiva si mi-a zis direct ca nu are rost sa mai mergem la localul respectiv .. ca nu mai merge intre noi si sa-i punem capat. Nu i-am mai spus nimic de petrecere . Se pare ca oricum nu merita.
geo_me2007
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:41
hmm interesant!!!
pai eu ma-m despartit urat de primul meu prieten nu in sensul k ne-am certat,urat,jignit ci pur si simplu desi eral d un tim impreuna si totul era ok a venit si mi-a zis :
-Stii eu iubesc pe Y...!!!
fara prea multe explicatii,atat, poate k pt el na contat ma facut sa-l urasc,si l-am urat acum de putin timp am vb cu el si mi-a zis k regreta dar nu-mi mai pasa il urasc si acum.
ioanageorgiuADY
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:20
cand m-am despartit de prima mea iubire, a fost foarte ciudat pentru ca in ziua cand m-am despartit de el,a luat pastile cu substante interzise si a inceput sa faca scandal in caminul in care statea pe atunci,tipa si la un moment dat chiar se luase la bataie cu un coleg.eu ma speriasem foarte tare,si nu stiam ce sa fac.i-am dat un mesaj spunandu-i ca as vrea sa ne impacam,iar a doua zi cand ne-am intalnit,avea pe mana o taietura destul de urata si de mare cu initiala numelui meu.
emerald
Postat pe 11 Noiembrie 2008 17:24
Deci...cea mai urata despartire..cred ca eu am avut parte de asa ceva din plin...ce sa zic...cred k am fost signura care a fost tratata in asa hal si umilita de un baiat!.. asa...pai trebuia sa ne intalnim..asta a fost akum 2 ani de zile intr`o vara..o zi minunata.. totul bine si frumosssssssss ... trebuia sa ne intalnim in parc...stateam pe banca si il asteptam..aveam bancam NOASTRA PREFERATA....si il vad de la distantza kum vine el...si ce mi se parea ciudat e ca era ku ink o TIPA ...vine..se apropie de mine..si cand ajunge in dreptul meu zice cu voce tare fetei de langa el (tzin sa mentionez k eu eram ft fericita cand l`am vzt si am inceput sa schitzez un zambet) .."da`mi manutza!" la care fata l`a prins d mana si si`a lasat capul pe umarul lui ..el a sarutat`o...si asa au trecut ei p langa mine...si eram ku pr meu de 4 LUNI...si aveam amandoi 16 ani !..nu stiam ce sa cred..si kum eu de firea mea ma enervez rpd am cerut explicatii si l`am prins d umar ...nu a vrut sa ma priveasca si a zis k s`a terminat...si kum eu tot il intrebam"cand s`a terminat???..cand?" ...m`a scuipat intre ochi ...ce am facut dupaia? ..ce puteam face...am izbucnit in plans si am ramas blocata in timp ce il vedeam kum se distantzeaza ku fata de mana... pfff..akum cand imi amintesc imi vine sa rad ..dar atunci abia dak ma puteam oprii din plans .....
deeasweet
Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:30
Mie mi se pare foarta urata ideea concursului astuia.
Kathara
Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:35
Am avut o relatie de un an cu un tip mai mare decat mine cu 6 ani,toate au fost bune si frumoase pana intro zi cand nu am mai auzit nimic de el .A hotarat sa se desparta de mine fara ca eu sa stiu ceva ,fara sa vorbeasca despre asta ,nu avrut nici macar sami mai raspunda le telefon sa-mi spuna ce s-a inamplat pur si simplu a plecat .dupa 3 luni am auzit ca avea pe alcineva cata timp a fost cu mine iar mama lui stia si nici macar nu a indrazint sa-mi spuna.
crissa crissa: Am avut o relatie de un an cu un tip mai mare decat mine cu 6 ani,toate au fost bune si frumoase pana intro zi cand nu am mai auzit nimic de el .A hotarat sa se desparta de mine fara ca eu sa stiu ceva ,fara sa vorbeasca despre asta ,nu avrut nici macar sami mai raspunda le telefon sa-mi spuna ce s-a inamplat pur si simplu a plecat .dupa 3 luni am auzit ca avea pe alcineva cata timp a fost cu mine iar mama lui stia si nici macar nu a indrazint sa-mi spuna.
12345
Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:04
Ce idee bizara v-a trecut prin minte! Cu Doamna Kudika vorbesc....e o prietena din lista mea de la profil

Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:07
De la: Kathara, la data 2008-11-11 19:35:30Mie mi se pare foarta urata ideea concursului astuia.



sunt convinsa ca se inventeaza la greu

Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:07
aoleo....m-am uitat in lista si tipa aia Kudika m-a sters din lista de prieteni ...ca nu o mai gasesc in lista.... ...cand mi-am facut contul a fost prima mea prietena...unde ai plecaaaat????

Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:12
buna.eu am avut parte de ceva nu prea frumos.am cunoscut un baiat acum 2 ani si jumatate in urma.imi facuse o prietena cunostinta cu el.inainte sa ma cunosca pe mine el tocmai se despartise de o fata cu care fusese vreo 2 ani,dar pt care nu simtise mare lucru.timp de o luna nu fusese mai nimic,nu ma cauta,iar eu am luat decizia sa ne despartim.in tot timpul asta de o luna el se culca cu fete,avea apartamentul liber,putea aduce pe oricine pt ca parintii erau plecati din tara.la acel timp nu stiam nimic de asta,relatia nostra a continuat, timp in care el iesea cu pritenii,bea f mult si petrecea cu prietenii,se droga,lucruri care normal ca nu-mi conveneau.am incercat sa am o discutie cu el.cu mine se purta urat,ne certam tot timpul,eu niciodata nu aveam voie sa am dreptate.continua sa bea,ne intalneam si era beat.craciun,paste,orice ar fi fost el era cu prietenii.ne certam din ce in ce mai mult si nu mai aveam cale de scapare.lua din ce in ce mai multe amenzi de la politie,avea si cazier,dar in ciuda acestor fapte sa nu va imaginati ca era de temut.era o pers linistita in felul lui doar ca era f influentabil.cred ca incepuse sa tina legaturi cu fete pe ascuns,ma mintea si eu aflam.dupa 1 an am hotarat sa pun capat relatiei,dar eu il iubeam.am stat despartiti vreo cateva luni si ne-am impacat iar.eu voiam sa-l schimb,simteam ca parca asta este menirea mea de cand il cunosc.m-a lovit o singura data dar nu m-am despartit de el,am mers mai departe.de la prima despartire a mai trecut 1 an,am lasat timpul sa treaca in ideea ca o sa fac din el om,o sa-l aduc cu picioarele pe pamant.a inceput sa ma iubeasca din ce in ce mai mult,dar in timpul asta eu nu mai simteam nimic,imi epuizasem resursele si voiam sa inchei relatia.a hotarat intr-un final sa se schimbe,facea cat de cat eforturi dar cu o zi inainte sa implinim 2 ani de cand ne-am cunoscut el a mers iar la o bauta cu baietii,avea tel inchis si eu nu stiam nimic unde este si ce face.la bautele astea cu baietii veneau si fete,ca erau cateva care petreceau cu ei.eu asteptam ca el sa pregateasca cv special pt ca implineam 2 ani,asteptam sa fie cv frumos,aveam de gand sa merg asa mai departe.si el isi dorea sa fie cu mine,voia chiar sa-mi ia inel sa ne logodim dar nu putea sa renunte la prieteni.....atunci am luat hotararea sa pun punct unui lucru care nu mai avea rost,iar in ziua cand implineam 2 ani i-am spus ca am un cadou pt el si anume ca niciod n-o sa mai fim impreuna si ca niciod n-o sa-mi mai calc pe cuvant si sa ma impac cu el.a fost destul de trist pt el,se implicase f tare in relatie si plangea,ma implora sa ne impacam.l-am evitat,ma cauta intr-una.ma ameninta.mi-am schimbat numarul de telefon,eram disperata.intr-un final,dupa 2 luni de la despartire a plecat din tara iar eu am ramas aici.
vara_ely
Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:40
cea mai urata despartire....greu de povestit....
Eram impreuna de 6 luni...tineam la el k la ochii din cap.il credeam sufletul pereche..eram in stare de orice pt el dar...n`a fost asa...eram colegi de clasa era totul ok la bine la si greu impreuna pana intr-o zi cand mi-a zis k numai vrea sa fim impreuna da asa fara sa-i gresesc cu nimic..am inceput sa-i cer explicatii el spunandu-mi intr-una ca trebuie sa plece la gratar cu baietii si ca nu are timp sa mai stea...suerit enorm de mult..stateam si in banca cu el nu suportam sa stau langa el fara sa-l sarut fara sa ne vorbim....eu am incercat sa-l mai caut imi respingea apelurile mi-a dat ignore pe messenger,eu tot insistam pe la prieteni sa vorbeasca cu el sa stiu si eu ce sa intamplat daca are pe alta stiind ca el nu e genu sa stea cu altele...a pus poze pe hi5 cu o fosta colega de a lui si isi punea poze la avatar cu ea a vorbit cu ea sa-si puna si ea poze pe hi5 cu el ca sa vad eu sa-l las in pace...a fost o perioada foarte grea pt mine
dupa 2 luni si-a dat seama ca nu poate sta fara mine si ca a gresit spunandu-mi ca vrea sa ne despartim si m-a sunat intr-o seara de la ora 18pana la 3 dimineata sa ma roage sa ne impacam..cand iam raspuns pe la 3 plangea si ma implora sa-l iert...eu atunci fiind intr-o relatie de 2 zile cu un baiat cu care sunt si acum,el stii ca am pe altcineva.ma ruga sa ma despart de prietenul meu fiindca stia ca inca il iubesc,si ca nu are nicio treaba cu fata cu care avea poze pe hi5 ca a pus poze fiindca e prost si voia sa-l las in pace...dar nu m-am impacat cu el pentru ca mi-a fostfrica sa nu-mi mai faca lafel vreodata si nu regret lucrul asta...cu toate ca sunt in clasa cu el si ca nu vorbim nici macar ca,,colegi dar asta este..

Postat pe 11 Noiembrie 2008 21:01
O joaca de copii s-a transformat in ceva mai serios.
Ne cunosteam de la 5 ani si am petrecut copilaria impreuna.La 12 ani ne-am sarutat prima data,atunci am simtit acel fior,acea furnicatura despre care se vorbea la tv...
Eram amandoi dornici de aventura,de cunoastere,ne placea emotia descoperirii unui lucru nou.Am fost impreuna mult timp dar e vorba de perioade intrerupte.De fiecare data cand aveam discutii in contradictoriu,eu nu consideram ca ne certam,sau ca ne despartim.
Imi placea la el ca era diferit..era cel mai ciudat baiat de pe Pamant,si avea sa fie doar al meu!I placeau jocurile,ma punea mai mereu sa-i dovedesc ca il iubesc( pt el era ca o joaca iubirea)Nu lua nimic in serios.Intr-o zi am decupat zeci de inimi din hartie pe care am scris diferite locatii din oras si leam ascuns in stalpii de telegraf,eu ma aflam la ultima inima,care era un restaurant retras.Acolo urma sa-i zic in fata ce simt pentru el .L-am asteptat indelung facandu-mi in minte diferite ipostaze in care l-as putea aborda cand apare.Dispozitia lui mi-a dat totul peste cap.
A venit la mine cu un gand: sa-mi zica adevarul,ca-l merit.Tine la mine si nu vrea sa ma piarda,dar in toti acesti ani el m-a folosit,a stat cu mine de ochii lumii,ascunzandu-si astfel orientarea sexuala( homo).Mi-a zis ca pentru a ma putea saruta inchidea ochii si se gandea la Brad Pitt,si multe altele care m-au durut.

Depresia a durat 2 ani,am fost si la psiholog;inca ma mai gandesc la el,cum ar fi fost daca nu era gay.Oare din cauza mea e gay?Am crescut impreuna si am fost un exemplu feminin pt el si poate nu i-a placut de mine ca etalon pt femei.Acum are prieten,s-au casatorit (ilegal) si casa lui.Eu am ramas acea copila de care si-a batut joc atatia ani.De ziua mea mi-am dorit sa-l pot avea macar odata,inca odata..tarziu mi-am dat seama ca nu l-am avut niciodata defapt.

Ar fi prea frumos sa fie adevarat,deci un baiat frumos,geniu,galant,glumet,atent,caruia i plac cumparaturile si plimbarile prin ploaie,care merge des la coafor si cosmetica,care se uita la telenovele si plange la A walk to remember,care uraste footballul,nu e perfect,e gay!
ArtLover
Postat pe 11 Noiembrie 2008 23:58
Cea mai urata despartire ... in ce sens??.... pentru mine cea mai "urata" are sensul de cea mai dureroasa. Acum 3 ani am cunoscut un baiat din alta din alta tara am fost impreuna timp de un an.A fost o poveste foarte frumoasa.El a fost nevoit sa se intoarca in tara sa dupa terminarea studiilor. Am continuat relatia un timp dupa care nu am mai primit nicio veste de la el . A fost o ruptura brusca am aflat tot abia dupa cateva luni, se intamplase o tragedie care avea sa imi schimbe viata si planurile pentru totdeauna . Toate planurile pe care ni le facusem se destramasera dintr-o data ..... totul ... m-am trezit singura. Nu doresc nimanui sa treaca prin asemenea momente.
CLAUDIA_BUCUR
Postat pe 12 Noiembrie 2008 13:02
hm,nici nu se putea mai bine....deoarece de trei zile trec prin asta...
am inceput relatia acum doi ani...nu ne-am iubit din prima..dar am construit impreuna o relatie.ce pot spune este ca nu a fost o relatie normala.in ce sens...(tin totusi sa mentionez ca anumite informatii le-am primit in timp).
Pe 20.08.2006 ne-am cunoscut prin intermediul unui amic de facultate care ne-a facut legatura,eu eram prinsa intr o alta relatie dar care era la distanta.Eu am renuntat la acea relatie si m-am gandit sa dau o sansa unui alt baiat care nu pot spune ca nu mi a placut din prima.Dar asta este marea mea problema,fiind in zodia berbecului ma aprind foarte repede intr un inceput de relatie.Eu am investit foarte multe sentimente inca de la inceput din primele doua saptamani...numai ca timp de un an el si-a batut joc de mine fara ca eu sa-mi dau seama rational...am facut compromisuri crezand ca asa o sa ajunga si el sa ma aprecieze...se ducea in cluburi,baruri,petreceri,sarbatori importante in viata de cuplu...iar eu eram mereu lipsa...de ce???cu ce ii gresisem..de foarte mult timp imi dorisem o relatie seriuoasa si atunci cand am avut-o nu am fost respectata...ce-i drept cand m-am rugat la dumnezeu nu am stiut probabil cum sa cer...pentru ca eu am cerut doar o relatie stabila...ne-am despartit pentru o luna...el a fost cu initiativa...am suferit mult si atunci...dar am mers mai departe incercam sa-mi focusez atentia asupra muncii...tot el a venit la mine si mi a spus sa incercam o relatie fara obligatii...am acceptat pentru ca imi era foarte greu...lucrurile au mers din punctul meu de vedere normal...dar pentru ceilalti din jurul meu era anormal....acelasi tratament...doar ca acum avea curajul sa-mi spuna ca nu ma ia cu el ca sunt plinuta ce-i drept aveam 80 kg dar chiar si asa nu avea dreptul sa ma complexeze si mai mult.De revelion anul trecut a stat cu mine pana la ora 1 (banal) dupa care el a plecat in alta parte.In luna mai anul asta m-am hotorat defapt mai bine spus indirect mi a dat de inteles ca ar fii bine sa slabesc...in 5 luni am ajuns la 59 kg...si bineinteles ca toate fetele am simtit si eu nevoia sa ma imbrac mai altfel sa ma aranjez altfel...problema e ca eu faceam mai mult pentru el crezand ca asa ma v-a lua si pe mine cu el si ca ma v-a prezenta dupa doi anbi parintilor lui pt ca mi a spus ca i era rusine cu mine cum aratam inainte...de retinut este ca toti apropiatii imi spuneau sa rup orice legatura cu el ca nu e de mine...nu pot sa mi dau seama ce ma retinea...nu stiu de ce si aucm traoiesc cu teama in suflet....intorcandu-ma in timp pe 01.05.2008 am cunoscut prin intermediul unei colege de fac un tip..m-a atras din prima clipa prin respectul care l emana pt sexul frumos si prin inteligenta lui.Mi-aduc aminte ca a doua zi am sunat-o pe colega sa mi dea nr lui de tel.Am luat legatura dar nimik nu s-a concretizat.Acum o saptamana intrand pe mess a intrat si colega mea si am stabilit cu ea sa ne vedem dar sa vina si el ca sa l vad.Tot ce pot spune este ca in seara aia m am simtit pentru prima oara apreciata de un barbat si a contat foarte mult pentru mine deoarece pana sa intru in relatia de acum doi ani eram o persoana plina de viata foarte extrovertita iar el a reusit sa-mi distruga toata increderea in mine prin comportamentul lui.In fine ma uimit cand mi-a cerut numarul de telefon....dar i am spus ca pana nu mi fac ordine in viata nu pot juca murdar asa ca a ramas sa l sun eu.Ne-am vazut urmatoarele zile la rand dar in acelasi comtext amici si cu colega mea.Vineri seara l am mintit pe exul ca raman la o prietena ca sa ma pot intalni cu celalalt sa vad daca se merita.Dupa o seara petrecuta cu el pot spune ca eram alt om.Am ajuns acasa si exul era acolo..am ramas blocata in fata usii nu mi venea sa cred....tin sa mentionez ca sunt o tipa care nu prea stiu sa disimulez foarte bine...oricum nu aveam de ce sa ma simt murdar pentru ca nu se intamplase nimik intre noi doi ma refer la celalalt....toata fosta relatie a fost un joc murdar din partea lui cu mintea mea....dar in seara aia am pus capat la tot...nu am mai suportat bataia lui de joc...dar am pus pct definitv...a insistat si sambata m a facut de ras si in fata prietenei sunand-o si in fata surorii mele incercat sa le santajeze psihologic si pe ele...azi m am trezit cu el trimitandu mi un mail cu poze cu noi doi si vb care dor....ca nu intelege ca nu i am dat explicatii....dar i am dat ...nu pot fii eu de vina ca el nu a avut urechi sa auda....ca vrea sa se schimbe...si asa mai departe...cu tipul cu care am ieist sambata seara nu stiu ce se va materializa...habar nu am ...eu imi doresc din toata inima...dar sincer nu mai vreau sa mi calc asa de mult pe orgoliu...pana nu mi va da el un semn de viata eu nu voi face niciun pas...sunt terminata psihic...stau acum si scriu aceasta poveste in loc sa mi pot continua munca...abia astept sa ajung acasa sa ma bag in pat sa ma deconectez de lumea asta perversa...ce am invatat din relatia asta e ca trebuie sa am mai mult respect pentru mine,eu sa fiu cea care conteaza sa nu ma mai las manipulata.
V-as mai scrie ink 10 pagini dar pentru moment pot spune ca v-am dat destule indicii sa va faceti o parerea despre amaraciunea si haosul din inima si mintea mea.Ma bucur ca am gasit acest concurs...profitand sa ma confesez voua...ca deja m am tot saturat sa aud diverse pareri.Poate se gaseste cineva care sa nu ma condamne ca am vrut si eu altceva.
didi22baby
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:40
ati avut impresia ca atunci cand tie greu Dumnezeu iti trimite un ajutor ei bine asa am simtit si eu cand l-am vazut pe M eram eleva in clasa a 9 si tocmai trecusem cu greu peste ce credeam eu in acel moment ca va fi incercarea vieti mele ca viata nu mai are sens ca vrei ca totul sa se termine cand toata lumea ta iti cade in cap cand toate visele dispar in cateva clipe ei asta simtem atunci si cand l-am cunoscut pe el amm simtit ca el poate ma va ajuta sa tre peste toate aceste lucruri urate.A fost ceva de genul l-am vazut m-am indragostit si am inceput sa ma interesez cine e si am aflat ca e varul unei prietenne de a mele si ea mi-a spus ca are prietena de 3 ani dar asta pt mine nu a contat mi-am zis acar sa IL revad daca nu va fi nikmik intr noi asa ca am intrat in grupul lui de prieteni si ieseam cu toti in oras si am inceput sa fim amici sa vb vrute si nevrute si intr-o zi cand vorbeam mi-a spus ca ii place de mine si ca se va desparte de prietena lui ca nu o mai iubeste si ca la inselat si ca lui nu ii plac lucrurile astea.Zis si facut dupa 4 zile ma suna ca sa despartit si ca vrea sa ne vedem in momentul acela am simtit ca zbor.Ne-am intalnit am vorbit ore in sir si mi-a cerut prietenia si eu am acceptat totul mergea frumos pana intr-o seara cand el zis ca vrea sa mergem in club iar pe mine parinti nu ma lasau asa ca iam zis sa meraga el singur sa se distreze.Nu a stat prea mult pe ganduri si a mers asa a facut si urmatoarea sambata si urmatoarea dar asta nu ma deranja pentru ca eu ma gandeam daca eu nu pot sa merg de acasa macar el sa mearga,pana intr-o seara cand am auzit zvonuri ca el nu e tocmai 'cuminte" si noi aveam deja 1 luna de relatie asa ca m-am hotata sa merg si eu in seara in discoteca fara sa stie si el.Ne-am intalnit seara si l-am intrebat cu cine merge in club iar el mia zis pe un ton vesel cu amici i-am urat distractie placuta si i-am zis ca ne vedem urmatoarea zi.Ne-am despartit el a merrs la club si eu acasa si cum stateam eu asa linistita acasa ma suna sa imi zica ca i se descarca telefonul si ca vroia sa imi spuna ca ma iubeste si noapte buna,am ramas surprinsa ca el nu facea gesturi de genul in fine am incghis telefonul si ma gandeam oare ce face el singur in club cu cine e iar gelozia si nelinistia mau facut sa fug de acasa fara sa stie parinti mei si am merg si in club si spre surprinderea mea el era acolo cu fosta lui prietena stateau la masa se sarutau in m,omentul acela am inceput sa plang si iam zis ca ne despartit si asa a fost .A doua zi ma cautat sa il iert ca stie ca gresit si l-am iertat apoi a urmat 3 luni de relatie frumoasa apoi am fost sincera cu el pt ca tot insista sa facem dragoste si eu nu vroiam asa ca iam zis ca am, fost violata in urma cu an si ca mie frica dee actul sexual spre surprinderea mea ma inteles si a mai asteptat 1 luna si sa petrecut si restul lucrurilor firestiapoi a urmat 6 luni de realtie frumoasa dupa care au urmat bataile si injuraturile,insultele,minciunile toate din partea lui si asa a fost timp de 2 ani timp in care nu am putut sa il las pentru ca imi era prea frica ca ma amentia ca ma ucide pe mine si familia mea.Apoi dupa ce aveam 3 ani de cand eram impreuna am ramas insarcinata si iai spus pentru ca eram tanara tocmai urma sa dau admitertea la facultate nu stiam ce sa fac si iam zis ca ar fi mai bine sanu pastram copilul si mi-a spus ca se mai gandeste asa a facut a tot tras de timp pana cand aveam deja 2 luni si i-am sups sa ia o decizie iar el sa inervat si ma batut atat de rau ca am pierdut sarcina am ajuns la urgente mai mult moarta decat vie si au aflat parinti mei care nu stiau nimic din ce se intamplase si care nu era de acord cu el si stiau ca noi ne despartisem de 2 ani iar atunci cand m-am vazut la spital mai mult mkoarta decat vie si sub influenta parintilor mei am facut o plangere pe numele lui pentru vatamare corporala si viol in nenumarate randuri.El a auzit si mi-a spus ca ma ucide si ca sa am grija pe unde merg intr timp am iesit din spital si m-am intors acasa nu ieseam de frica lui si stateam mereu in casa intre timp politria facea investigati si se auzea ca il vor pute sub acuzare iar el suparat a venit la mine acasa intr-o dimineata cand stia ca parinti mei lucreaza si ma violat si ma batut pana cand ma lasat lata pentru ca el zice ca ded vor sa-l inchida macar sa aiba motive si a plecvat si ma last in casa singura intr-o balta de sange pana cand au venit parinti mei si m-au gasit atunci am pus capat relatie cu circuri ca la tigani, politie amenintari si pana la urma lau arestat l-au comdamnat la 5 ani pt viol(pentru ca violase in nenemerate randuri in cei 4 ani de relatie)si vatamare corporala,iar eu am cerut ordin de interdictie in contra lui si mi sa aprobat.Acum au trecut 4 ani de atunci termin facultatea si ma ganmdesc sa plec din tara pentru ca mie frica de el si el o sa iasa anul viitor din inchisoare si ma amentiat in nenumerate randuri prin prieteni lui.Eu consider aceasta ceea mai uirata si mai durreroasa despartire dar todata si ceea mai urata relatie care am auvut-o si care ma distrus si ma facuit sa imi fie frica de barbati iar acum am aflat de durand ca sa impacat cu fosta lui prietena dinaintea mea care la tot vizitat la incgisoare si ca vor avea nunta anul viitor.Nu pot sa zic decat Dumnezeu sa o ocroteasca pentru ca asa a facut cu ea cu a facut cu mine dar a prostit-o ca sa sachimbat si sper sa nu pateasca la fel ca si mine.Care e morala acestor trairi ce vi le-am relatat fetelor atunci caND UN BARBAT RIDICA MANA LA VOI NU INCERCATI SA IL SCHIMBATI CA NU VE-TI REUSI DOAR RENUNTA-TI LA RELATIE SI VA FI MAI BINE FARA UN ASEMENEA OM.VA DORESC SUCCES IN RELATI SI DRAGOSTE.
kmelutza20
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:48
Dragul meu, facand astazi curatenie mi-am dat seama ca nu am unde sa iti pun papucii. Asa ca m-am gandit ca cel mai bine ar fi sa ti-i dau. Sigur le vei gasi un loc la tine sau in alta parte. Pa!

hippyana
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:20
Nu stiu de ce unele despartiri au loc intr-un mod civilizat iar altele degenereaza!!Am avut si eu un prieten acum ceva timp in urma....a mers relatia noastra cat a merg,insa stiti voi.....unde dragoste adevarata(din partea unuia dintre parteneri)nu e nimic nu e.Deoarece voiam sa ne despartim civilizat ne-am intalnit la o poteca,unde stateam noi de obicei vara la soare.....am vorbit ce am vorbit,dar la un moment dat ex-prietenul sa ridicat in picioare pe poteca, moment in care din neatentie, zic eu acum ,am cazut taman in apa,insa ceea ce era mai dur nu era faptul ca eram uda ci faptul ca apa nu era fff adanca si a fost dureros..Foarte nervoasa si iritata de ceea ce se intamplase am dat vina pe el....am inceput sa tip la el...d-ati fi vazut ce era atunci intre noi....ziceai ca incepe un adevarat razboi.
Insa el zambea foarte ironic,parea atat de fericit lucru care ma enerva la culme.Tot incerca sa-mi explice ca nu a fost din vina lui,dar nimeni numi scoatea din minte ipoteza mea,mai ales ca era o "intalnire de despartire"-ganditiva si voi.
Acum rad si eu cand imi aduc aminte....incerc sa cred ca a fost numai din cauza ca eram azezata prea pe margine,dar exista acel ceva care numi da pace....tot din vina lui a fost...
pupkiss
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:32
cea mai urata despartire...hmmm http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20925.html#....

scorpia66
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:23
eram impreuna de cateva luni bune si ne intelegeam bine,http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20925.html# http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20925.html# totul mergea ok nimic de comentat..http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20925.html#,,,,sau cel putin asa parea..
ne intalneam des,fara ca niciunul din noi sa banuiasca ce va urma..sau cel putin nu eu...ne intelegeam din ce in c mai bine..ieseam impreuna cu el si alti prieteni comuni..totul era bine si frumos pana la un moment dat.. intr-o sambata cand am decis sa vin la club in orasu' veneam cu el de obicei..niciunul din noi nefiind de acolo..vorbisem cu el si i-am spus ca nu voi veni pentru ca am alta treaba..in fine vroiam sa-l surprind..am venit in oras am intrat in club si ce sa vad..iubitul meu..se saruta cu una din colegele mele..insa..domnisoara se dadea drept prietena mea si imi spusese mie cu ceva timp inainte ca el tot o cauta si dinastea...cam in aceiasi perioada el imi spunea acelasi lucru despre ea..deci nu stiam exact ce sa cred..am trecut peste asta ca si cum nu mi-ar fi spus nici unu' din ei nimic...ea cand m-a vazut toata s-a inrosit si nu-i venea sa creada ca sunt chiar eu..el..nimic nici o reactie...nici nu ii pasa isi vedea de treaba in continuare.. pana aici nimic "anormal" ca sa-i zic ceva deoarece vad ca se poarta in ziua de azi..nu mai e la moda sa spui ca nu mai esti cu cineva mai simplu e sa te saruti cu altcineva si asa ii dai de inteles ca ajunge..e gata..nu era mai usor sa spuna ca nu mai are rost sa fim??sau poate se astepta ca eu sa continui ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat sau poate credea ca n-o sa aflu daca nu merg la club..
scorpia66
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:26
...mda frumos subiect,daca pot spune asa...si eu ca multi dintre noi am trait"Cea mai urata despartire"...l-am cunoscut acum 8 ani , am fost prieteni 1 an, apoi am considerat ca suntem facuti unul ptr altul si ne-am casatorit...casnicia d.p.m.d.v decurgea normal...numai ca dupa 6 ani am aflat ca ma inseala...nu mi-a venit sa cred ca cel care zi de zi imi spunea cuvinte si vb frumoase, imi poate face asa ceva.. am decis ca sa-l urmaresc ptr a ma convinge ca este adevarat...am venit noptile acasa ,cand eram in tura de noapte la serviciu, si constatam ca el nu era acasa, iar dimineata ma astepta cu cafeluta calda...eu eram tot un zambet, dar sufletul meu era plin de lacrimi.am continuat acest rol 1 luna, pana nu am mai putut sa rabd si invocand ca ma duc intr-un week-end la tara, la parinti am plecat la o prietena apoi seara am incercat sa-l caut cu o prietena cu masina prin oras ,sa vad unde are parcata masina...nu am gasit nimic..si m-am retras acasa asteptandu-l...am incercat sa-l sun dar avea telef.inchis...abia a doua zi de dimt.l-a deschis.i-am spus sa vina acasa ca l-am asteptat toata noaptea...in timpul noptii am plans si am rupt toate pozele de la nunta,vb. singura si ma intrebam de ce?cu ce am gresit?...venind acasa mi-a raspuns ca "toti barbatii inseala, si de ce ma supar ca el are viata lui privata , dar acasa este un sot ideal?"...a avut un exces de furie si a spart un geam cu capul..l-am dus la spital, si in timp ce eu il duceam sa-si faca radiografie la cap, el vb cu iubita lui, intrebandu-ma daca poate sa vina si "ea" sa-l vada???eu i-am raspuns ca da, poate sa vina iar eu voi iesi din salon...intr-un final nu a venit...ok am decis sa divortam.a bagat el actele de divort, iar in acest timp ma suna si ma ruga sa facem cumva sa salvam casnicia noastra, ca el ma iubeste...a stat doua luni la ea, apoi s-a reintors inapoi rugandu-ma sa-l iert ca nu poate trai fara mine si sa-i mai dau o sansa...am stat si m-am gandit si i-am mai dat o sansa,in primul rand ptr. a fi eu impacata cu mine si a nu ma mustra pe viitor intrebarea "ce-ar fi fost daca..." toate bune ne-am impacat dar nu a durat decat 2 luni...in aceste 2 luni am facut impreuna un credit ipotecar cu casa mea luata de parinti, ptr a ne mai achita alte rate si cu banii ramasi sa ne luam o masina...ziua am luat banii, iar seara cand eu am fost de noapte, el mi-a furat 100milioane din casa, a venit la munca sa-mi aduca cheia, de la casa si mi-a spus"ce nu intelegi ca vreau sa regulez(scuze) femei, sa le mananc de bani si sa fiu liber??"am ramas fara cuvinte...si i-am raspuns ok.am terminat relatia printr-un divort destul de calm, iar eu platesc in continuare rata la banii luati de el.Asa ca niciodata nu cunosti persoana de langa tine , oricat de mult ai crede ca o cunosti.
turcoaz_11
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:33
cred ca fiecare despartire este urata.cand ceea ce a fost atat de frumos,unirea a doi oameni prin sentimente,toate amintirie despre timpul petrecut impreuna..toate despartirile mele au fost urate,din toate am invatat cate ceva si desi simteam de fiecare data ca viata mea s-a terminat,de fapt am devenit mai puternica.si nu vreau sa zic care a fost mai naspa pt ca toate sunt in trecut..pot spune ca am si uitat totul.
pt ca acum este EL aici,sa-mi ajute la cicatrizarea ranilor sufletului meu..
ancutzaandreea
Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:48
De la: crista_galli, la data 2008-11-11 11:35:54Dar noi suntem ingerasi Doar reactionam la un post

In "Voll Trash" suntem noi ingerasii
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 00:15
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-13 00:15:28
De la: crista_galli, la data 2008-11-11 11:35:54Dar noi suntem ingerasi Doar reactionam la un post

In "Voll Trash" suntem noi ingerasii



charlie's angels ?

Postat pe 13 Noiembrie 2008 00:17
pai daca a fost cea mai urata despartire de ce am vrea sa ne aducem aminte....am scris si eu doar esentialul unei despartiri urate, resemnati-va si mergeti inainte asa a fost sa fie .poate persoana de care te-ai despartit nu era ptr tine si poate viitorul iti rezerva ceva mai bun,ce tot ne plangem de mila,chiar nu stim sa ne respectam, intr-adevar ca nimic nu trece fara sa lase urme,dar depinde de fiecare cum stie sa se vindece...e vorba aia ca de la dragoste la ura nu e decat un pas,pai daca l-ai iubit cum poti sa-l urasti,inseamna ca nu te-ai vindecat de dragoste....si stati linistite ca roata se intoarce si va plati cu aceeasi moneda,iar daca ne mai dau papucii sa ni-i dea pe aia gri...
me_forever28
Postat pe 13 Noiembrie 2008 01:03
Eram cu prietenul meu de aproape 4ani. Cu pregatirile de nunta in toi si l-am lasat pt Fat Frumos! Cu Fat Frumos, alias X, am fost impreuna un an si jumatate. A fost totul ca in basme:))) pana cand au inceput certurile pe diverse chestii, ca sunt geloasa (pt ce ..nu stiu),ca sunt disperata dupa el...(ideea e ca in timpul asta mi-am lasat toate prietenele pt el, ca asa imi si ceruse) Tot universul meu era domnul X!Castigam bine, il invatasem cu cadouri, cu diverse chestii care imi incantau inima cand il vedeam ca ii plac..ma rog.... Dupa o per a inceput sa iasa cu baietii in diverse baruri si cluburi, eu stateam acsa....daca cumva indrazneam sa il intreb ce si cum, parca se transforma....de aici au inceput certurile. Dupa ceva timp imi zice ca vrea sa ne despartim, dupa care a zis ca lasa ca ne mai dam o sansa.ok! Am fost plecati la munte o sapt, acolo am gasit eu un nr de tel care il tot suna....imi zicea ca nu e nimeni, ca eun administrator de la nu stiu ce scoala....am sunat la nr ala,era o ADMINISTRATORA!M-am enervat, mi-a stricat concediul...el se facea ca ploua, ca nu am rezistat si i-am zis ca e o ea....el nu si nu, ca nu e nimeni, ca cine stie cine a raspuns. Ma rog, am tacut, am zis ca poate sunt eu paranoia. Urmatorul weekend am fost la noi la casa, la Snagov...acolo un pic de cearta in baza unui mesaj. Era cert ca mai era cineva....in timpul sapt a dormit la mine. A venit la mine la birou sa ii dau bani sa isi schimbe nu stiu ce la masina, dupa care a plecat la mare..fara sa stiu - eu platisem sejurul pt amandoi,stiam camera,stiam hotel stiam tot
MA suna prietena fratelui sa imi zica ca e cu una la mare....ca ei plecasera inainte si venise si el cu fufa. Am innebunit....AM plecat la ora 5dim la mare! Tot drumul mi s-a parut o eternitate. Am ajuns, vb cu prietena fratelui sau la tel sa imi zica unde sunt. Simteam ca nu mai am aer in piept, ca mor! Cand l-am gasit...el era singur...dupa cateva sec a aparut si fufa. Am vrut sa mor, sa nu mai exist...nu imi venea sa cred ce se intampla.....Pe banii mei....el s-a dus cu aia la mare...si era si f nervos, ca ce? A plecat sa se recreeze....si ca ce trebuia sa fac atata scandal ca el tot la mine venea....Din momentul acela eu nu mai existam....vedeam tot in fata ochilor....cum imi distrusese "caminul", sansa de a avea un viitor, ma distrusese pe mine. Si acum cand scriu, inca mai am un gol in stomac.....
ursimic
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:07
De la: Georgia99, la data 2008-11-13 00:17:00
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-13 00:15:28
De la: crista_galli, la data 2008-11-11 11:35:54Dar noi suntem ingerasi Doar reactionam la un post

In "Voll Trash" suntem noi ingerasii



charlie's angels ?

Charlie's a. sunt trei Vrei si tu Charlie's Angels in "Full Trash"
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:58
De la: Kathara, la data 2008-11-11 19:35:30Mie mi se pare foarta urata ideea concursului astuia.

Iti raspund prin citat de W. Busch din "Plisch und Plum"
"Ist fatal", bemerkte Schlich
"Hehe! Aber nicht für mich!"
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:12
Citind tot ce s-a scris m-am hotarat si eu sa vb despre o despartire pe care o traiesc acum...o frumoasa poveste de dragoste de 6 ani si jumatate care s-a terminat cand trebuia sa fie un happy end...Ne cunoastem de la 16 ani, am fost colegi de liceu..si desi nu ne suportam am ajuns sa fim impeuna..contrastele se atrag intotdeauna...era firi diferite si totusi am fost impreuna atata timp..
Primii 2 ani au fost de vis..mai alesla o varsta asa frageda...si i-am oferit tot ce a fost mai frumos din viata mea..el era al meu si eu a lui..liceul s-a terminat, fiecare era pe drumul lui...el a hotarat sa dea la o fac in Bucuresti , eu nu prea aveam bani de stat la camin..deja destinul incepuse sa ne incerce...si totusi uite k am ajuns in Bucuresti..eu la o matusa..el la camin...eu la 8 eram in casa si pt el de-abia atunci incepea distractia...nu stiam despre astea..
Anul urmator , am luat decizia vietii mele...s ama angajez si sa vin akas, sau sa raman in Bucuresti...cu el, sau fara el..Si am decis...m-am angajat si am venit akas...la inceput totul a fost bn , ne vedeam in week-end , nu credeam k timpul trecea si el se racea fata de mn...insa Bucurestiul, orasul tuturor posibilitatilor l-a schimbat enorm..era din ce in ce mai distant, se distra tot mai bn fara mn, aventurile erau la ordinea zilei..si eu nu stiam nimic...doar k el nu mai era el,in relatia cu mn...si orice i-as fi zis nimic nu-l facea sa se schimbe..eu eram intodeauna de vina...si a urmat rpima despartire in pragul sarbatorilor de iarna in 2006...am simtit k mor, nu mai aveam pt ce trai..erau4 ani de cand sarbatorile ni le petreceam impreuna si nu mi-a fost deloc usor...am plans, am incercat sa-l uit si degeaba...stia unde sa loveasca si cand era ziua mai buna primeam un msj..si ma intorcea din drum...desi el era cu altcineva...in preajma Revelionului ne-am intalnit si a avut curajul sa-mi spuna in fata k nu ma mai iubeste si k fata aia e tot ce nu am fost eu pt el...a fost o grea lovitura sub centura..si totusi...dupa 2 sapt..a venit inapoi cu coada intre picioare si l-am iertat..am mai dus-o asa jumatate de an..pana a inceput din nou scoala...si am inceput din nou sa schiopatam...si am petrecut inca un Revelion impreuna...si apoi din nou m-a lasat...si pt cn..pt prietena mea cea mai buna din liceu...mi-a spus atunci.."mi-am implinit un vis de 8 ani'..adik eu, atata vreme nu am fost decat o alinare..sau nimic...si totusi dupa toate astea, am luptat , am incercat sa uit si tot l-am iertat...mi-a promis multe..urma anul asta sa ne logodim..sa vina akas la parintii mei..sa vb cu ei despre noi..am crezut k asta va fi ultima data...k vom avea acel happy end pe care toata lumea il viseaza in viata...si uite k acum scriu, nu-mi vine sa cred k nu va mai fi asa cv...adik anul asta am sperat mai mult k niciodata..si nu am primit nimic decat bataie de joc..si-l iubesc si-l voi iubi toata viata...nu vreau sa cred k nu voi mai iubi nicodata dar deocamdata mi-este prea greu sa simt pe altcineva langa mn...Timpul le va rezolva pe toate...
Un sfat...dc a gresit si te-a inselat o data..nu iertati,,,pt k va face din nou acelasi lucru...si stiti ce va va reprosa...tu esti de vina k l-ai iertat.
Ktalyyna
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:32
De la: concursKudika, la data 2008-11-09 16:09:56Kudika si www.charm.ro te provoaca la concurs! Povesteste-ne care a fost cea mai urata despartire prin care ai trecut vreodata si noi te premiem!

Credeai ca ai avut numai de pierdut cand ai primit cea mai urata pereche de papuci din viata ta?! Ei bine, iata ca lucrurile nu stau chiar asa! Noi iti oferim un premiu de consolare din partea www.charm.ro pentru unul dintre cele mai urate momente din viata ta!

Ce trebuie sa faci?

Sa ne povestesti postand un raspuns in acest topic despre cea mai urata despartire din viata ta! Peste 10 zile noi vom citi toate postarile si vom premia cea mai urata despartire!

Concursul se desfasoara in perioada 10 nov - 20 nov 2008.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiile sunt oferite de www.charm.ro si constau in doua seturi:

TIGI Catwalk Fashion Boost Gift Set

ESTEE LAUDER Beyond Paradise Coffret

lexxxy
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:57
asta chiar e tare.. ...sincer??... ..hmmm...bine hai sa va spun...noi stateam intr-un apartament singuri...apartamentul era al meu....i-am spus k vreau sa o terminam dar nu a vrut ...i-am spus sa plece si tot nu a vrut...pana intr-o zi cand i-am facut toate lucrurile pachet si i le-am pus la usa...cand a venit a ciocanit de foarte multe ori...si dak a vazut k nu raspund si-a chemat un taxi si a plecat cu lucruri cu tot...unde???habar nu am k de atunci nimik nu mai stiu de el....o fi plecat la alta...cine stie!!!!
just_me_ank89
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs The Ugly Truth 164 De la: concursKudika 18 Februarie 2010 13:44
Castiga un pachet Slabeste Usor oferit de Silk Day Spa! 280 De la: petculescu 6 Iunie 2011 08:29
Concurs LISCA - noul sutien revolutionar! 1255 De la: concursKudika 9 Martie 2010 17:08
Castiga unul dintre cele 5 kituri cu geluri de dus Palmolive! 494 De la: concursKudika 28 Octombrie 2013 06:24
Castiga una dintre cele 21 de bratari Diva Universal! - saptamana 1 488 De la: kudika_3483 19 Octombrie 2015 10:29