Setari Cookie-uri

merita un barbat sa ii oferi totul?

De la: unghiuta48, la data 2008-12-14 18:04:55Sunt cu iubitul meu de 4 ani.Era perfect pana acum 2 ani.Facem totul impreuna ,ne iubeam ca intr-o poveste.Am stiut de atunci ca e prea frumos sa fie adevarat.Intre timp lucrurile s-au schimbat.Dupa 2 ani mi-a spus:"stii? eu am renuntat la tot pentru tine ,la prieteni la iesit cu baietii si vreau sa fac asta din nou"Sincer mi_a cazut o bomba in cap.M-a luat prin surprindere.Si eu vroiam sa mai ies cu fetele la un suc ,la un pahar de vorba,dar ma abtineam sa nu il fac sa sufere.In schim in din noiembrie anul trecut mi s-a parut ca in relatia noastra s-a schimbat ceva.Era mai rece ,mai distant,in fine am simtit ca se intampla ceva.Nu am luat nici o masura atunci.Eram studenta la 2 facultati si aveam si serviciu si el statea toata ziua la calculator sa se joace dom'le "counter strike".In iunie anul acesta m-am hotarat sa il pun la incercare.Mi-am facut un alt id de mess si am incercat sa il fac sa se intalneasca cu mine.La inceput a inceput sa imi spuna ca de ce s-ar intalni cu mine ,ca nici nu ne cunoastem ,etc dar in nici un caz sa spuna ca are iubita ,desi l-am intrebat.Am mai facut ceva ca sa fie si mai credibil.Planul meu nu avea cum sa dea gres, si nici nu a dat.Am pus o prietena sa se dea drept pers care eram eu pe mess si am mers la el.Cand am intrat in camera a inchis brusc mess-ul.L-a pus sa imi arate pe cine are in lista si cu cine vorbea.A am uitat sa spun ca in noiembrie venea la mine si primea beep-uri de la cineva si imi spunea ca e o colega de facultate.Am zis bn in fine.Si nu a vrut sa imi arate cu cine vb pe mess,desi stiam f bn cine e.Asta m-a facut sa intru la banuieli.M-am pus pe treaba.Trebuia sa ii aflu parola de mess.Dupa o zi intreaga de cautat am gasit solutia.Am aflat parola ,m-am uitat in lista de mess ,nimic suspect.Si nu stiu ce gand m-a batut ,D-zeu cred,sa ma uit si in mail.Si acolo ,a cazut cerul peste mine.El ii scria ei ca "m-am indragostit de tine ,ii dadea exemple ca are nu stiu ce prieteni care s-au casatorit la o luna dupa ce s-au cunoscut ,ca dragostea poate fi imprevizibila apare cand nu te astepti.Ea ii spunea lui ca ii e dor sa o tina in brate etcEra sfarsitul meu.(in aceste momente retraiesc toate acele sentimente)A 2 a zi l-am chemat la mine sa bem o cafea si l-am intrebat:"AI ceva sa imi spui?"imi ascunzi ceva?
el zicea razand"nu ce sa iti ascund?
si cand i-am aratat de fapt nu l-am lasat sa vada,pt ca l-am si plesnit si l-am dat afara.Stia ca e sfarsitul relatiei.Si cu o seara inainte m-a sunat un fost prieten sa iesim la un suc sa vb si el ipocritul mi-a rupt cartela.Am plecat disperata sa imi plang durerea.Apoi l-am sunat.Vroiam sa stiu de ce a afcut asta .II oferisem totul.Nu l-am inselat nici cu un gand,o privire nimic.Si mi-a spus ca e vina mea.Ca ii spuneam"am impresia ca relatia s-a racit ,ma inseli?".I-am spus de la inceputul relatiei ca vreau sa fim deschisi si in mom in care vrea altceva sa imi spuna.Nu era nici o problema,daca asta vroia nu il puteam obligat sa stea langa mine nu?Dar m-a injunghiat miseleste.L-am batut(daca se poate spune asa) cu picioarele cu pumnii cu sticle cu scaune.... dar nu m-am simtit mai bn .Am zis ca oricum s-a terminat ,ce mai conteaza?Dupa un lung chin si dupa tentativa lui de sinucidere si dupa atata ura m-am hotarat sa ii dau o a 2a sansa nu stiu de ce.Si acum suntem din nou impreuna.Am iertat dar nu am uitat si inca ma mai chinuie gandul asta.Mai ales frca de a nu o face din nou.Caci stiti cum e.Prima data a fost prins dar a 2a va fii mult mai precaut.Am discutat i-am spus ca daca nu ma mai iubeste sa imi spuna ,sau daca vrea o alta .Dar sa nu ma mai faca sa sufar atat .Nu merit.Am suferit prea mult pt o singura viata. De atunci am inceput sa fac crize de spasmofilie si le fac tot mai des. Dar el e tot la fel ,nu e deschis fata de mine ,dar isi face griji pt mine si simt ca ma iubeste.In schim in mine s-a rupt ceva in momentul ala si nu mai pot fi aceeasi niciodata.Sper ca nu v-am plictisit prea tare .Dar de aia ma intreb,merita un barbat sa ii oferi totul?



Esti naiva...treaba ta. Daca asta intelegi prin relatie, sa nu iesiti si cu alte persoane, sa nu aveti prieteni etc, sa te superi pt ca el vroia sa iasa cu prietenii, esti varza....normal ca s-a plictisit de tine pt ca il sufocai. Eu nu stiu cum te mai poti plange, bine ti-a facut...

Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:16
Unii barbati merita sa li se ofere totul ! Insa, daca esti naiva si te arunci cu ochii inchisi in bratele cuiva, te arzi, dupa care deschizi topic pe kudika in care te plangi ca si-a batut joc de relatie.

Trezirea fetelor !
Voi le permiteti sa isi bata joc, voi va plangeti...schimbati foaia si lucrurile se vor schimba in bine

Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:19
De la: Arsena, la data 2009-01-04 22:16:15
De la: unghiuta48, la data 2008-12-14 18:04:55Sunt cu iubitul meu de 4 ani.Era perfect pana acum 2 ani.Facem totul impreuna ,ne iubeam ca intr-o poveste.Am stiut de atunci ca e prea frumos sa fie adevarat.Intre timp lucrurile s-au schimbat.Dupa 2 ani mi-a spus:"stii? eu am renuntat la tot pentru tine ,la prieteni la iesit cu baietii si vreau sa fac asta din nou"Sincer mi_a cazut o bomba in cap.M-a luat prin surprindere.Si eu vroiam sa mai ies cu fetele la un suc ,la un pahar de vorba,dar ma abtineam sa nu il fac sa sufere.In schim in din noiembrie anul trecut mi s-a parut ca in relatia noastra s-a schimbat ceva.Era mai rece ,mai distant,in fine am simtit ca se intampla ceva.Nu am luat nici o masura atunci.Eram studenta la 2 facultati si aveam si serviciu si el statea toata ziua la calculator sa se joace dom'le "counter strike".In iunie anul acesta m-am hotarat sa il pun la incercare.Mi-am facut un alt id de mess si am incercat sa il fac sa se intalneasca cu mine.La inceput a inceput sa imi spuna ca de ce s-ar intalni cu mine ,ca nici nu ne cunoastem ,etc dar in nici un caz sa spuna ca are iubita ,desi l-am intrebat.Am mai facut ceva ca sa fie si mai credibil.Planul meu nu avea cum sa dea gres, si nici nu a dat.Am pus o prietena sa se dea drept pers care eram eu pe mess si am mers la el.Cand am intrat in camera a inchis brusc mess-ul.L-a pus sa imi arate pe cine are in lista si cu cine vorbea.A am uitat sa spun ca in noiembrie venea la mine si primea beep-uri de la cineva si imi spunea ca e o colega de facultate.Am zis bn in fine.Si nu a vrut sa imi arate cu cine vb pe mess,desi stiam f bn cine e.Asta m-a facut sa intru la banuieli.M-am pus pe treaba.Trebuia sa ii aflu parola de mess.Dupa o zi intreaga de cautat am gasit solutia.Am aflat parola ,m-am uitat in lista de mess ,nimic suspect.Si nu stiu ce gand m-a batut ,D-zeu cred,sa ma uit si in mail.Si acolo ,a cazut cerul peste mine.El ii scria ei ca "m-am indragostit de tine ,ii dadea exemple ca are nu stiu ce prieteni care s-au casatorit la o luna dupa ce s-au cunoscut ,ca dragostea poate fi imprevizibila apare cand nu te astepti.Ea ii spunea lui ca ii e dor sa o tina in brate etcEra sfarsitul meu.(in aceste momente retraiesc toate acele sentimente)A 2 a zi l-am chemat la mine sa bem o cafea si l-am intrebat:"AI ceva sa imi spui?"imi ascunzi ceva?
el zicea razand"nu ce sa iti ascund?
si cand i-am aratat de fapt nu l-am lasat sa vada,pt ca l-am si plesnit si l-am dat afara.Stia ca e sfarsitul relatiei.Si cu o seara inainte m-a sunat un fost prieten sa iesim la un suc sa vb si el ipocritul mi-a rupt cartela.Am plecat disperata sa imi plang durerea.Apoi l-am sunat.Vroiam sa stiu de ce a afcut asta .II oferisem totul.Nu l-am inselat nici cu un gand,o privire nimic.Si mi-a spus ca e vina mea.Ca ii spuneam"am impresia ca relatia s-a racit ,ma inseli?".I-am spus de la inceputul relatiei ca vreau sa fim deschisi si in mom in care vrea altceva sa imi spuna.Nu era nici o problema,daca asta vroia nu il puteam obligat sa stea langa mine nu?Dar m-a injunghiat miseleste.L-am batut(daca se poate spune asa) cu picioarele cu pumnii cu sticle cu scaune.... dar nu m-am simtit mai bn .Am zis ca oricum s-a terminat ,ce mai conteaza?Dupa un lung chin si dupa tentativa lui de sinucidere si dupa atata ura m-am hotarat sa ii dau o a 2a sansa nu stiu de ce.Si acum suntem din nou impreuna.Am iertat dar nu am uitat si inca ma mai chinuie gandul asta.Mai ales frca de a nu o face din nou.Caci stiti cum e.Prima data a fost prins dar a 2a va fii mult mai precaut.Am discutat i-am spus ca daca nu ma mai iubeste sa imi spuna ,sau daca vrea o alta .Dar sa nu ma mai faca sa sufar atat .Nu merit.Am suferit prea mult pt o singura viata. De atunci am inceput sa fac crize de spasmofilie si le fac tot mai des. Dar el e tot la fel ,nu e deschis fata de mine ,dar isi face griji pt mine si simt ca ma iubeste.In schim in mine s-a rupt ceva in momentul ala si nu mai pot fi aceeasi niciodata.Sper ca nu v-am plictisit prea tare .Dar de aia ma intreb,merita un barbat sa ii oferi totul?



Esti naiva...treaba ta. Daca asta intelegi prin relatie, sa nu iesiti si cu alte persoane, sa nu aveti prieteni etc, sa te superi pt ca el vroia sa iasa cu prietenii, esti varza....normal ca s-a plictisit de tine pt ca il sufocai. Eu nu stiu cum te mai poti plange, bine ti-a facut...


Cam dur raspunsul tau ,poate au cazut amandoi de acord mai mult sau mai putin sa nu iasa unul fara celalat iar asta nu este prea ok cei drept
G_Bogdan
Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:28
niciodata sa nu oferi totul unui barbat.nu se merita.
dana_mv
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:05
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:05:00niciodata sa nu oferi totul unui barbat.nu se merita.

.......doamna......atunci e normal sa nu aveti de toate..
nico1234
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:11
de meritat , poate merita. unii.
dar ... nu meriti tu sa oferi totul..pt ca pe urma ai asteptari ...si de obicei ...asteptarile raman asteptari!
morticia_adams
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:29
joana_rise, si de obicei astepti mult?
metal
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:34
De la: nico1234, la data 2009-01-05 00:11:42
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:05:00niciodata sa nu oferi totul unui barbat.nu se merita.

.......doamna......atunci e normal sa nu aveti de toate..
poate ca am oferit totul si am gresit.vorbesc din experienta
dana_mv
Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:31
De la: Arsena, la data 2009-01-04 22:19:11Unii barbati merita sa li se ofere totul ! Insa, daca esti naiva si te arunci cu ochii inchisi in bratele cuiva, te arzi, dupa care deschizi topic pe kudika in care te plangi ca si-a batut joc de relatie.

Trezirea fetelor !
Voi le permiteti sa isi bata joc, voi va plangeti...schimbati foaia si lucrurile se vor schimba in bine



aici asa e
morticia_adams
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:43
De la: metal, la data 2009-01-05 14:34:22joana_rise, si de obicei astepti mult?


in unele momente. cand am nevoi
pe urma imi trec :))
morticia_adams
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:44
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:05:00niciodata sa nu oferi totul unui barbat.nu se merita.
MINCINOASO!INSEAMNA CA N-AI IUBIST SI N-O SA FII IUBITA.SCUZE PENTRU PERMISIUNE.VAI DE CEL CE TE ....IUBESTE,DACA EXISTA BINEINTELES.
numai
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:31
De la: numai, la data 2009-01-06 17:31:59
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:05:00niciodata sa nu oferi totul unui barbat.nu se merita.
MINCINOASO!INSEAMNA CA N-AI IUBIST SI N-O SA FII IUBITA.SCUZE PENTRU PERMISIUNE.VAI DE CEL CE TE ....IUBESTE,DACA EXISTA BINEINTELES.
am iubit pt amandoi si nu a fost deajuns pt el.nu arunca cu vorbe daca nu cunosti.
dana_mv
Postat pe 6 Ianuarie 2009 23:10
De la: agoldfish, la data 2008-12-30 01:32:11Probabil ca raspunsul la aceasta intrebare, precum la oricare alta, se afla in fiecare dintre noi.

Eu, poate, am daruit de fiecare data TOT ceea ce am crezut de cuvinta la momentul respectiv. NU este usor! Cel mai adesea rezultatul nu este usor de suportat! Dar intr-un fel MERITA; altfel DE CE TRAIM???

Daca NU am oferi TOTUL, practic NU am iubi.
Iar daca NU iubim, atunci ... DE CE TRAIM???

Oricat te-ar minti, orice ti-ar face, oricat de ranita te-ai simti ... presupun totusi ca in afara de a darui pur si simplu, tu ca om trebuie insa sa mai ai si alt tel. Ei? Care e scopul tau in viata?

Vezi, nu oferi totusi chiar TOTUL! Mai ramane totdeauna CEVA si pentru tine! Si mai ales satisfactia ca TU ai fost, esti si vei ramane OM!

EU una va spun ca am oferit chiar TOTUL.
Alti ar putea spune ca AM PIERDUT!
Eu una pot spune ca AM PIERDUT FOARTE MULT, dar oricat am pierdut, NIMIC - absolut nimic - NU SE COMPARA CU CEEA CE AM REUSIT SA REALIZEZ si inca DUBLU am castigat, fata de ceea ce speram!

Dumnezeu ne ofera, NU noi suntem cei care realizam ceva, noi doar CULEGEM roadele dupa al nostru suflet; fara parere foarte mare de rau va destainuiesc.


Daruiti atunci cand iubiti, si nu pentru a vi se va da voua insiva ceva inapoi.
Aceste ''lucruri'' sunt LIBERE. Restul poate se cumpara, sau se negociaza, ...

''Merita un barbat sa-i oferi totul?''
Merita o femeie sa-i oferi TOTUL?

TOT SUFLETUL TAU, atunci cand tu crezi, si el/ea are nevoie.
''... si-nvata de la flacari/Ce-avem de ars in noi ...''
''Si-nvata de la vantul ce-adie pe poteci/Cum poti frumos prin lume de linistit sa treci ...''

La Cat Mai Multi Ani Cu Fericire

Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:39
Bine zis,felicitari.La muuuulti ani!

Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:41
De la: Arsena, la data 2009-01-04 22:19:11Unii barbati merita sa li se ofere totul ! Insa, daca esti naiva si te arunci cu ochii inchisi in bratele cuiva, te arzi, dupa care deschizi topic pe kudika in care te plangi ca si-a batut joc de relatie.

Trezirea fetelor !
Voi le permiteti sa isi bata joc, voi va plangeti...schimbati foaia si lucrurile se vor schimba in bine


agoldfish
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:38
un barbat merita sa-i oferi totul atunci cand este un barbat adevarat si stie cum sa te faca sa-l iubesti.....
lelia_zet
Postat pe 21 Ianuarie 2009 04:39
buna iubita:* am si eu nsite probleme grave de tot sunt disperata.te rog ajuta-ma.id-ul meu e micutza_carmen,daca imi poti ghici si mie te rog din suflet,nush cum sa te pot rasplati,dar ajuta-ma.mi s-a mai ghicit dar mi-e teama k e un fals:(((am o viata trista ajuta-ma.daca e nevoie de poza intra pe id-ul meu sau da-mi-l u pe al tau si iti trimit.ajuta-ma

Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:05
barbatul care merita sa ii oferi totul este acela care iti ofera totul fara sa astepte nimik in schimb
razz
Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:51
De la: razz, la data 2009-01-24 00:51:10barbatul care merita sa ii oferi totul este acela care iti ofera totul fara sa astepte nimik in schimb

....oare exista?

Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:58
De la: karinna27, la data 2009-01-24 00:58:16
De la: razz, la data 2009-01-24 00:51:10barbatul care merita sa ii oferi totul este acela care iti ofera totul fara sa astepte nimik in schimb

....oare exista?



nu stiu daca oamenii din ziua de azi merita asa ceva...in general, suntem toti egoisti

Postat pe 24 Ianuarie 2009 01:12
Good point!.... toti avem doza noastra de egoism,doar ca nu prea recunoastem
....Oricum postul lui razz l-am memorat fara sa vreau, suna putin utopic....dar totul e posibil!!! razz & arsena

Postat pe 24 Ianuarie 2009 01:21
doar daca si el iti ofera tie totul.pentru ca viata e prea scurta ca sa te cramponezi de ceva ce nu merita.
mpostelnicescu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:39
Daca acel barbat este sincer.. te respecta te iubeste..impartaseste tot cu tine, da se merita.. dar daca el tine numai pentru el ce gandeste ce simte ce crede si nu demonstreaza absolut nimic ba chiar din contra.. NU MERITA .. din pacate si eu am oferit totul , fara sa primesc un macar 50 % inapoi :)
elie
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:09
Nu mai exista barbati sinceri, cel putin nu in ziua de azi......
Nimeni nu ofera totul fara sa astepte ceva in schimb, astea sint doar vorbe. Fiecare avem asteptari, dorinte, nevoie de dragoste de afectiune .
A oferi totul nu inseamna a-l sufoca....Multe femei fac aceasta gresala. Decat sa alerge femeile dupa barbati eu sint de parere ca ar trebui sa fie tocmai invers. O femeie trebuie sa-si pastreze un gram de mister ptr ca sotul/iubitul/amantul.... sa aibe ce sa descopere la ea, altfel devine un "bun consumat" iar barbatilor nu le place asta.
Sentimentul pe care il ai nu o sa dispara, poti ierta dar nu poti uita, iar ata rupta si inodata ramane inodata si nodul se simte din pacate.
prettyagirl
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:24
De la: anca_souca, la data 2009-01-28 20:24:35Nu mai exista barbati sinceri, cel putin nu in ziua de azi......
Nimeni nu ofera totul fara sa astepte ceva in schimb, astea sint doar vorbe. Fiecare avem asteptari, dorinte, nevoie de dragoste de afectiune .
A oferi totul nu inseamna a-l sufoca....Multe femei fac aceasta gresala. Decat sa alerge femeile dupa barbati eu sint de parere ca ar trebui sa fie tocmai invers. O femeie trebuie sa-si pastreze un gram de mister ptr ca sotul/iubitul/amantul.... sa aibe ce sa descopere la ea, altfel devine un "bun consumat" iar barbatilor nu le place asta.
Sentimentul pe care il ai nu o sa dispara, poti ierta dar nu poti uita, iar ata rupta si inodata ramane inodata si nodul se simte din pacate.
poate ca nu ai dreptate

Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:33
NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU e vb ca nu merita
e vb ca N AI DE CE. OFERA TI TIE TOTUL.
morticia_adams
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:31
De la: razz, la data 2009-01-24 00:51:10barbatul care merita sa ii oferi totul este acela care iti ofera totul fara sa astepte nimik in schimb

TEORIE.....
FelixTomescu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:42
sincer iti spun dn experinta k nu merit nimik.sunt plini d vrajeli si cand ti-e lumea mai traga si crezi k totul e perfect atunci iti sare c vro amanata.o sati las eu un msj la profilul tau si poate mai vb
iazmina20
Postat pe 15 Februarie 2009 18:00
De la: mpostelnicescu, la data 2009-01-26 13:39:28doar daca si el iti ofera tie totul.pentru ca viata e prea scurta ca sa te cramponezi de ceva ce nu merita.



Da asa este.......Daca o iubesti,si ea te iubeste,de ce sa nu ii oferi celuilalt totul????
Nu asa se spune ca esti fericit daca IUBESTI,fara conditii,????
Si ,in mod normal,ti se va raspunde la dragoste cu aceeasi moneda.....
De ce iubim?Sa cantarim ce primim,sau cat primim?
Aia nu mai este dragoste adevarata,este deja..........o afacere,nu?
TEODORRD
Postat pe 15 Februarie 2009 18:21
De la: unghiuta48, la data 2008-12-14 18:04:55Sunt cu iubitul meu de 4 ani.Era perfect pana acum 2 ani.Facem totul impreuna ,ne iubeam ca intr-o poveste.Am stiut de atunci ca e prea frumos sa fie adevarat.Intre timp lucrurile s-au schimbat.Dupa 2 ani mi-a spus:"stii? eu am renuntat la tot pentru tine ,la prieteni la iesit cu baietii si vreau sa fac asta din nou"Sincer mi_a cazut o bomba in cap.M-a luat prin surprindere.Si eu vroiam sa mai ies cu fetele la un suc ,la un pahar de vorba,dar ma abtineam sa nu il fac sa sufere.In schim in din noiembrie anul trecut mi s-a parut ca in relatia noastra s-a schimbat ceva.Era mai rece ,mai distant,in fine am simtit ca se intampla ceva.Nu am luat nici o masura atunci.Eram studenta la 2 facultati si aveam si serviciu si el statea toata ziua la calculator sa se joace dom'le "counter strike".In iunie anul acesta m-am hotarat sa il pun la incercare.Mi-am facut un alt id de mess si am incercat sa il fac sa se intalneasca cu mine.La inceput a inceput sa imi spuna ca de ce s-ar intalni cu mine ,ca nici nu ne cunoastem ,etc dar in nici un caz sa spuna ca are iubita ,desi l-am intrebat.Am mai facut ceva ca sa fie si mai credibil.Planul meu nu avea cum sa dea gres, si nici nu a dat.Am pus o prietena sa se dea drept pers care eram eu pe mess si am mers la el.Cand am intrat in camera a inchis brusc mess-ul.L-a pus sa imi arate pe cine are in lista si cu cine vorbea.A am uitat sa spun ca in noiembrie venea la mine si primea beep-uri de la cineva si imi spunea ca e o colega de facultate.Am zis bn in fine.Si nu a vrut sa imi arate cu cine vb pe mess,desi stiam f bn cine e.Asta m-a facut sa intru la banuieli.M-am pus pe treaba.Trebuia sa ii aflu parola de mess.Dupa o zi intreaga de cautat am gasit solutia.Am aflat parola ,m-am uitat in lista de mess ,nimic suspect.Si nu stiu ce gand m-a batut ,D-zeu cred,sa ma uit si in mail.Si acolo ,a cazut cerul peste mine.El ii scria ei ca "m-am indragostit de tine ,ii dadea exemple ca are nu stiu ce prieteni care s-au casatorit la o luna dupa ce s-au cunoscut ,ca dragostea poate fi imprevizibila apare cand nu te astepti.Ea ii spunea lui ca ii e dor sa o tina in brate etcEra sfarsitul meu.(in aceste momente retraiesc toate acele sentimente)A 2 a zi l-am chemat la mine sa bem o cafea si l-am intrebat:"AI ceva sa imi spui?"imi ascunzi ceva?
el zicea razand"nu ce sa iti ascund?
si cand i-am aratat de fapt nu l-am lasat sa vada,pt ca l-am si plesnit si l-am dat afara.Stia ca e sfarsitul relatiei.Si cu o seara inainte m-a sunat un fost prieten sa iesim la un suc sa vb si el ipocritul mi-a rupt cartela.Am plecat disperata sa imi plang durerea.Apoi l-am sunat.Vroiam sa stiu de ce a afcut asta .II oferisem totul.Nu l-am inselat nici cu un gand,o privire nimic.Si mi-a spus ca e vina mea.Ca ii spuneam"am impresia ca relatia s-a racit ,ma inseli?".I-am spus de la inceputul relatiei ca vreau sa fim deschisi si in mom in care vrea altceva sa imi spuna.Nu era nici o problema,daca asta vroia nu il puteam obligat sa stea langa mine nu?Dar m-a injunghiat miseleste.L-am batut(daca se poate spune asa) cu picioarele cu pumnii cu sticle cu scaune.... dar nu m-am simtit mai bn .Am zis ca oricum s-a terminat ,ce mai conteaza?Dupa un lung chin si dupa tentativa lui de sinucidere si dupa atata ura m-am hotarat sa ii dau o a 2a sansa nu stiu de ce.Si acum suntem din nou impreuna.Am iertat dar nu am uitat si inca ma mai chinuie gandul asta.Mai ales frca de a nu o face din nou.Caci stiti cum e.Prima data a fost prins dar a 2a va fii mult mai precaut.Am discutat i-am spus ca daca nu ma mai iubeste sa imi spuna ,sau daca vrea o alta .Dar sa nu ma mai faca sa sufar atat .Nu merit.Am suferit prea mult pt o singura viata. De atunci am inceput sa fac crize de spasmofilie si le fac tot mai des. Dar el e tot la fel ,nu e deschis fata de mine ,dar isi face griji pt mine si simt ca ma iubeste.In schim in mine s-a rupt ceva in momentul ala si nu mai pot fi aceeasi niciodata.Sper ca nu v-am plictisit prea tare .Dar de aia ma intreb,merita un barbat sa ii oferi totul?


Eu iti raspund printr-o intrebare : Merita o femeie sa-i oferi totul ???
te rog sa rspunzi sincer la acesta intrebare si atunci vei gasi singura raspunsul cautat !
Sa auzim numai de bine !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 15 Februarie 2009 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema unei iubiri 24 De la: kudika031402 1 Iulie 2010 21:08
ajutorrrr 40 De la: gb_byenkutza 7 Iunie 2010 19:17
indragostit sau nu ??! 30 De la: sharon_sharon 23 Ianuarie 2014 16:35
Vreau un sfat! 51 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:15
Dragostea 12 De la: justforfun84 25 Martie 2011 13:10