Setari Cookie-uri

merita un barbat sa ii oferi totul?

De la: lucia22pad, la data 2009-02-18 13:32:11nici un barbat nu merita sa i oferi totul.Dar absolut nici unul.
daca simti nevoia sa oferi totul cuiva, orfera parintilor.
ei nu te vor dezamagi niciodata si te vor ajuta neconditionat.
bafta!

sunt caz clar ca nu e asa, sorry


de acord cu dora... totul... inseamna ce? eu nu dau mai mult decat primesc, doar in cazuri exceptionale... dar nu dau nici mai putin
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2009 23:48
Intr-o relatie a da totul poate insemna multe, dar o relatie in care tootul inseamna tot timpul nostru se transforma un pic in sufocare. In general doi oameni care se iubesc nu sunt cei ce se privesc tot timpul, ci cei ce privesc in acelasi sens. In timp o relatie trebuie sa se consolideze, sa fie mai frumaosa ca sa merite, altfel, inseamna ca nu a fost el cel menit tie. Si eu la inceput am crezut ca m-a izolat de-a dreptul, imi doream timp pentru mine, pentur prietene, pentru iesiri. A trecut vreun an pana sa ies din nou cu fetele, dar da, in timp ne-am reglat relatia in asa fel incat sa ne fie bine la amandoi, sa nu ne ducem dorul, dar nici sa nu ne sufocam. Daca in 4 ani nu aveti incredere si nici nu ati ajuns la o relatie in adevaratul sens al cuvantului inseaman ca nu e el si va trebui sa mergi mai departe. Urmatorul va fi mai bun!
beatricea
Postat pe 24 Februarie 2009 16:48
Depinde de barbat !!
diana1981
Postat pe 24 Februarie 2009 17:01
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-23 23:48:53
De la: lucia22pad, la data 2009-02-18 13:32:11nici un barbat nu merita sa i oferi totul.Dar absolut nici unul.
daca simti nevoia sa oferi totul cuiva, orfera parintilor.
ei nu te vor dezamagi niciodata si te vor ajuta neconditionat.
bafta!

sunt caz clar ca nu e asa, sorry


de acord cu dora... totul... inseamna ce? eu nu dau mai mult decat primesc, doar in cazuri exceptionale... dar nu dau nici mai putin



Asa este mitzuco...
Dai cel putin cat primesti.....dar mai pui si putina dobamda....nu?
TEODORRD
Postat pe 24 Februarie 2009 18:07
Cred ca da, exista barbati care sa merite totul...femei care sa merite totul... Este un risc pe care trebuie sa ni-l asumam. Este extraordinar sa oferi, sa-ti deschizi sufletul...
Cu toate ca in schimbul a tot ce am oferit, am primit dezamagiri si minciuni, voi gasi puterea de a oferi din nou...si din nou... Cine stie, poate in drumul meu, voi intalni persoana care sa primeasca tot ce am de oferit, fara sa dea cu piciorul. Daca nu oferim, riscam sa trecem pe langa acea persoana.

bianna77
Postat pe 24 Februarie 2009 21:19
Da ,merita si chiar i-as oferi ,daca "TOTUL" pe care il doreste el nu este prea mult pentru mine..si nu ma face sa decad ca persoana.Si daca la randul lui e dispus sa ma faca sa cred ca si el a dat "TOTUL"...

Eu sunt aia cu fluturasii si floricelele ,ce vreti?
ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 21:45
De la: ella_c, la data 2009-02-24 21:45:06Eu sunt aia cu fluturasii si floricelele ,ce vreti?


metal
Postat pe 24 Februarie 2009 21:55
De la: metal, la data 2009-02-24 21:55:48
De la: ella_c, la data 2009-02-24 21:45:06Eu sunt aia cu fluturasii si floricelele ,ce vreti?




iar m-a luat valu'
ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 22:10
De la: ella_c, la data 2009-02-24 22:10:17
De la: metal, la data 2009-02-24 21:55:48
De la: ella_c, la data 2009-02-24 21:45:06Eu sunt aia cu fluturasii si floricelele ,ce vreti?




iar m-a luat valu'


Buna, ella, cum fu la examen?
Aladiah
Postat pe 24 Februarie 2009 22:12
Foarte bine!
am luat 8,5 .Spectaculoasa nota ,la cat am invatat,..
ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 22:15
De la: ella_c, la data 2009-02-24 22:15:35Foarte bine!
am luat 8,5 .Spectaculoasa nota ,la cat am invatat,..


felicitari!
Aladiah
Postat pe 24 Februarie 2009 22:16
De la: ella_c, la data 2009-02-24 22:10:17iar m-a luat valu'


Valu vine, valu trece... lasa ca te salvez eu
metal
Postat pe 24 Februarie 2009 22:17
De la: metal, la data 2009-02-24 22:17:26
De la: ella_c, la data 2009-02-24 22:10:17iar m-a luat valu'


Valu vine, valu trece... lasa ca te salvez eu [/quote

Off Metal...Valu' meu nu e in marea ta!
ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 22:18
La examenul vietii e mai greu sa iei note asa bune...
metal
Postat pe 24 Februarie 2009 22:20
De la: Aladiah, la data 2009-02-24 22:16:19
De la: ella_c, la data 2009-02-24 22:15:35Foarte bine!
am luat 8,5 .Spectaculoasa nota ,la cat am invatat,..


felicitari! [/quote

multumesc!!
ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 22:26
De la: metal, la data 2009-02-24 22:20:39La examenul vietii e mai greu sa iei note asa bune...


pai depinde si de juriu..... si de ce subiecte sunt la examen..
Aladiah
Postat pe 24 Februarie 2009 22:28
draga mea,sa stii ca nu merita sa mai stai cu el, mai devreme sau mai tarziu o sa se termine, si e mai bine sa fie mai devreme decat mai tarziu, pt ca u iti mananci zilele acum cu cineva, in loc sa le petreci linistita langa cineva care te merita cu adevarat... stiii, toti ii inselam pe cei iubiti, faa e ca nu cred ca mai exista a 2-a sansa, stii de ce,?? pt ca ierti, dar nu poti sa uiti.
nu o sa uiti toata viata mom care le-ai petrecut in stres si cu inima la gura, ca " daca ma inseala iar?, daca e cu alta tipa?, daca acum este pe mes si comunica cu alta?... " si fel si fel de intrebari care te duc la nebunie, la ura... eu l-as lasa cat mai repede posibil, si nu m-as uita in urma.
imagineaza-ti o viata alaturi de el, imagineaza-ti copii alaturi de el, batarneatea alaturi de el, si vezi daca se meruta, pt ca asa cum este el acum poate este ok pt mom, dar in iitor nu o sa se mai multumeasca cu tine si o sa caute ceva mai incitant, daca a facut-o acum cand este la inceput rel voastra, imagineaza.ti mai tarziu.
nu se merita sa stai cu el, nu o sa fii fericita cu el, nu esti acum si nu o sa fii in viitor, asa ca scoate-ti din cap povestile cu zane si cu feti frumosi, realitatea este mult mai dura.
decat o viata asa mai bine singura, dar nici singura nu o sa ramai pt mult timp.
fii optimista, esti frumoasa, inteligenta... ai o grama de calitati, nu lasa un... sa te calce in picioare, nu se merita, stii faza aia ca "decat sa planga mama mai bine plange ma-ta" incearca sa o pui in aplicare, dacat sa plangi tu, mai bine plange el... cauta-ti pe cineva care sa merite cu adevarat dragostea ta. viata este prea scurta ca sa ti-o "mananci" alaturi de cine nu trebe.
si cica ca sa ajungi sa cunosti pers cu adevarat, tre sa mancati un sac de sare impreuna.
scuze pt greseli, nu recitesc mesaju, sper sa intelegi.
pirras_elena
Postat pe 25 Februarie 2009 00:22
nuuuu!!!! daca ii oferi totul, se sterge pe picioare cu tine!!!
pirras_elena
Postat pe 25 Februarie 2009 00:25
sunt de acord cu pirras elena. cand un barbat dezamageste o data, fi sigura ca nu e ultima data. si in ceeace priveste femeia, cand in relatie a intervenit o ruptura, nimic nu mai umple golul produs in sufletul ei....NIMIC. si asta nu o spun numai din proprie experienta. asa e femeia...fragila, dornica mereu de afectiune, atentie, incredere. cel ce nu stie s-o aprecieze, nu o merita.
STEFYIO
Postat pe 25 Februarie 2009 09:54
am sa ti raspund ,la intrebarea ta ,daca un barbat perta sa i oferi totul ? si rasp meu este acesta .CAND acel barbat se trezeste si i ti spune ,buna dimineata iubito ,si te saruta ,cand acel barbat inainte de culcare ,i ti spune noapte buna bebe ,,cand acel barbat i ti ofera dragoste ,protectie ,iubirea neconditionata ,cand acel barbat este sing pers in viata ta cu un suflet atat de nobil ,uita de el pt ceilalti ,cant TU ca femeie pt el esti totul ,cand acelui barbat ai este dor de tine de fiecare data cand nu sunte ti imp ,cand acel barbat nu are nevoie de o alta femeie ,pt ca tu esti ceea mai pretioasa fiinta de aceea te alinta ,my precious ,mon bebe ,mon amour ,ya habiby ,ya alby ,ya rohy , ma vie ,zana mea ,printesa mea ,poate sa fie o mie de pers pt el tu vei fi intodeauna 'mon bebe ' Cand vei simti dragostea fara sa o ceri ,cand vei vedea iubirea in ochii lui fara sa ti spuna ,sa ti sopteasca cuvinte dorite de tine dar nu aveai curajul de ai spune , cand acel barbat pe langa faptul ca este iubitul tau ,este cel mai bun prieten ,potii vb orice cu el ,cel mai bun sfatuitor ,cel care te ajuta ,cel care te sprijina ,cel care nu te va judeca niciodat ,cel care va fi intotdeauna langa tine ,barbatul cate i ti va spune ;visez la ziua cand voi putea sa te impodobesc in diamante ,purtand o haina din blana adevarata si sa fac dragoste cu tine ,sa te sarut ,sa te simt ,sa te admir . cand lacrimi vor curge pe obrazul tau ,si ti le va sterge sarutandu ti ochii,,cand acel barba i ti va vorbi ,despre DUMNEZEU ,cum nimeni altcineva nu a facut o vreodata ,atunci vei stii ca acel barbat merita totul ,sa i dai totul ,da i sufletul si nu ti va parea rau ,da i inima ta nu ti fie teama nu ti o va sfarama .doar iubeste l ,!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 25 Februarie 2009 11:47
depinde de barbat si de ce iti ofera si el tie
ETE_EU
Postat pe 25 Februarie 2009 11:52
De la: pirras_elena, la data 2009-02-25 00:25:13nuuuu!!!! daca ii oferi totul, se sterge pe picioare cu tine!!!

De acord....in parte....cred ca trebuie sa ai mereu ceva de/in "rezerva" chiar daca barbatul respectiv merita sa-i "dai totul" si ai face-o sau chiar o faci, nu-l lasa sa vada asta....nu mereu.... Prea multa siguranta duce la delasare....las' sa se gandeasca ca mai sunt si altii ca el...care abia asteapta...(desi poate nu e chiar asa...) dar e mai bine sa traiasca cu impresia asta....la inceputul unei relatii as zice ca e obligatoriu "tratamentul" enuntat....
ocs
Postat pe 25 Februarie 2009 11:56
eu zic ca trebuie sa oferi totul persoanei pe care o iubesti ca de aceea se numeste iubire, daca merita sau nu acea persoana afli pe parcurs. doar asa vei fi impacata cu tine ca ai facut tot posibilul ca relatia sa mearga. daca tu ai facut totul si nu a mers atunci nu mai este vina ta, sau nu in totalitate.(parerea mea)
ionyy88
Postat pe 25 Februarie 2009 12:05
Nu stiu ce sa zic...si eu l`am iertat odata pe un fost iubit de al meu pentru ca m-a inselat si apoi mi-a parut rau.Se vede ca pe tine te consuma mult aceasta relatie si eu cred ca ar trebui sa ii pui capat si sa incerci sa o iei de la capat.In dragoste oferi tot cand vezi ca cel de langa tine face la fel dar niciodata nu dai pana la ultima picatura pentru ca nu stii cum se poate intoarce roata

Postat pe 25 Februarie 2009 12:15
off,dak ai sti k te inteleg perfect!
jamilla
Postat pe 25 Februarie 2009 12:31
De la: ramo_nik, la data 2009-02-25 11:47:22am sa ti raspund ,la intrebarea ta ,daca un barbat perta sa i oferi totul ? si rasp meu este acesta .CAND acel barbat se trezeste si i ti spune ,buna dimineata iubito ,si te saruta ,cand acel barbat inainte de culcare ,i ti spune noapte buna bebe ,,cand acel barbat i ti ofera dragoste ,protectie ,iubirea neconditionata ,cand acel barbat este sing pers in viata ta cu un suflet atat de nobil ,uita de el pt ceilalti ,cant TU ca femeie pt el esti totul ,cand acelui barbat ai este dor de tine de fiecare data cand nu sunte ti imp ,cand acel barbat nu are nevoie de o alta femeie ,pt ca tu esti ceea mai pretioasa fiinta de aceea te alinta ,my precious ,mon bebe ,mon amour ,ya habiby ,ya alby ,ya rohy , ma vie ,zana mea ,printesa mea ,poate sa fie o mie de pers pt el tu vei fi intodeauna 'mon bebe ' Cand vei simti dragostea fara sa o ceri ,cand vei vedea iubirea in ochii lui fara sa ti spuna ,sa ti sopteasca cuvinte dorite de tine dar nu aveai curajul de ai spune , cand acel barbat pe langa faptul ca este iubitul tau ,este cel mai bun prieten ,potii vb orice cu el ,cel mai bun sfatuitor ,cel care te ajuta ,cel care te sprijina ,cel care nu te va judeca niciodat ,cel care va fi intotdeauna langa tine ,barbatul cate i ti va spune ;visez la ziua cand voi putea sa te impodobesc in diamante ,purtand o haina din blana adevarata si sa fac dragoste cu tine ,sa te sarut ,sa te simt ,sa te admir . cand lacrimi vor curge pe obrazul tau ,si ti le va sterge sarutandu ti ochii,,cand acel barba i ti va vorbi ,despre DUMNEZEU ,cum nimeni altcineva nu a facut o vreodata ,atunci vei stii ca acel barbat merita totul ,sa i dai totul ,da i sufletul si nu ti va parea rau ,da i inima ta nu ti fie teama nu ti o va sfarama .doar iubeste l ,!!!!!!!!!!!!!!


Nici eu nu as fi spus mai frumos cum trebuie iubita o femeie...............
Ii daruiesti tot,DRAGOSTEA TA,respectul tau,si atunci poti sa astepti sa ti se intoarca.....indoit!!
TEODORRD
Postat pe 26 Februarie 2009 12:18
dragostea se simte se straieste TEODORRD,....nu i asa ???este f simplu ,oferai celuilalt ceea ce ai vrea sa ti se ofere ,si atunci totul este perfect .eu ,am vb din,experientza ,si m am gandit la iubitul meu ,totul vine de la sine ................

Postat pe 26 Februarie 2009 12:27
Tebuie sa dai totul ,daca vrei sa si primesti,si asta cred depinde de la caz la caz,fiecare simte ce si cat sa dea,daca merita sau nu merita,....
TEODORRD
Postat pe 26 Februarie 2009 16:27
De la: ramo_nik, la data 2009-02-26 12:27:42dragostea se simte se straieste TEODORRD,....nu i asa ???este f simplu ,oferai celuilalt ceea ce ai vrea sa ti se ofere ,si atunci totul este perfect .eu ,am vb din,experientza ,si m am gandit la iubitul meu ,totul vine de la sine ................




Da ,ai dreptate,trebuie sa simti,sa traiesti prin celalalt,impreuna cu celalalt,si atunci esti fericit,si tu ,si partenerul,nu se pune problema sa iti inseli partenerul,................este ceea ce isi dorest fiecare,dar putini au norocul,sau puterea sa lupte pentru asta!!!
TEODORRD
Postat pe 26 Februarie 2009 16:34
De la: TEODORRD, la data 2009-02-26 16:34:18Da ,ai dreptate,trebuie sa simti,sa traiesti prin celalalt,impreuna cu celalalt,si atunci esti fericit,si tu ,si partenerul,nu se pune problema sa iti inseli partenerul,................este ceea ce isi dorest fiecare,dar putini au norocul,sau puterea sa lupte pentru asta!!! :

La ce scrii tu pe forum, si shoshonii me plang de se rup, eu nu mai vorbesc.
Mai las ba vrajeala asta ieftina, hai ca a trecut o suta de ani...

Postat pe 27 Februarie 2009 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorita,ma tenteaza sa insel 77 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:06
eu gemeni,el berbec,oare ne potrivim? 10 De la: Didona 17 August 2009 13:19
De ce mint femeile? 21 De la: anissya 28 Septembrie 2010 00:50
Regret 45 De la: MaraDonna 14 Septembrie 2009 19:10
Sa raman cu sotul meu sau sa incerc o noua relatie? 16 De la: nikky_summer_2008 30 Iunie 2009 13:17