Setari Cookie-uri

merita un barbat sa ii oferi totul?

De la: Roco, la data 2009-02-27 16:34:28
De la: TEODORRD, la data 2009-02-26 16:34:18Da ,ai dreptate,trebuie sa simti,sa traiesti prin celalalt,impreuna cu celalalt,si atunci esti fericit,si tu ,si partenerul,nu se pune problema sa iti inseli partenerul,................este ceea ce isi dorest fiecare,dar putini au norocul,sau puterea sa lupte pentru asta!!! :

La ce scrii tu pe forum, si shoshonii me plang de se rup, eu nu mai vorbesc.
Mai las ba vrajeala asta ieftina, hai ca a trecut o suta de ani...



Asa da :)

Postat pe 27 Februarie 2009 19:57
depinde de barbat desi as putea zice ca in general nu
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:17
Salut,
Pentru Roco...........Unii vrajesc.....Altii simt ce spun...Si apoi,daca chiar iti vine sa plangi.....poate nu esti pierdut pentru...Femei!!
Si ba...nu este trecut de 100 de ani!
Poate o sa .....Te curenteze si pe tine...pana la urma ...Cupidon!!!
TEODORRD
Postat pe 6 Martie 2009 21:53
......DA,un barbat merita sa-i dai tot !!!..Tot ce nu ai nevoie :)))) !! Iarasi o dati mai oameni buni in '' lugu lugu ''???
Trazniv-ar Cupidon sa va trazneasca sa nu va mai revenitzi !!!
__LL__
Postat pe 6 Martie 2009 22:04
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-06 22:04:28 ......DA,un barbat merita sa-i dai tot !!!..Tot ce nu ai nevoie :)))) !! Iarasi o dati mai oameni buni in '' lugu lugu ''???
Trazniv-ar Cupidon sa va trazneasca sa nu va mai revenitzi !!!


HA.HA,HA......STITI,AVETI DREPTATE....NU DATI NIMANUI NIMIC,SI ASA O SA AVETI NUMAI VOI......
SI CE BINE TE SIMTI CAND STII CA NUMAI TU AI,SI ATUL NU!!!!
TEODORRD
Postat pe 8 Martie 2009 06:33
De la: TEODORRD, la data 2009-03-08 06:33:41
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-06 22:04:28 ......DA,un barbat merita sa-i dai tot !!!..Tot ce nu ai nevoie :)))) !! Iarasi o dati mai oameni buni in '' lugu lugu ''???
Trazniv-ar Cupidon sa va trazneasca sa nu va mai revenitzi !!!


HA.HA,HA......STITI,AVETI DREPTATE....NU DATI NIMANUI NIMIC,SI ASA O SA AVETI NUMAI VOI......
SI CE BINE TE SIMTI CAND STII CA NUMAI TU AI,SI ATUL NU!!!!


da e o satisfactie maxima
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 22:24
trisrt...dar in ziua de azi majoritatea sunt asa..si sunt foarte putini care merita totul..si decat sa risti..mai bine te gandesti si la partea negativa. deci..NU MERITA SA DAI TOTUL PENTRU UN BARBAT..mai ales ca stii 'ce`i poate pielea'. Oricum ..gandeste te ca 'sfarsitul unui capitol, anunta inceputul altuia' asa ca nu fii trista..traieste prezentu`..si dak e sa se intample iar..(doamne fereste!) treci peste! ai grija de u:*
CoKNeZaGirL
Postat pe 10 Martie 2009 00:03
Daaa...fain. Voi nu dati, eu nu dau si uite asa traim fericiti pana la adanci batraneti.
Iradiatu_
Postat pe 10 Martie 2009 00:08
draga mea,
am citit tot ce ai scris,parerea mea este ca nici un barbat nu merita sa le oferi totul,noi stim sa fim stabile in relatie,in schimb ei nu,din pacate
Rar care stau cu o singura femeie pana la adanci batranetze.Eu sunt de principiul ca cine insala o data o face si a doua ,a treia oara,rar care se schimba.Si eu am patit asa.cu fostul meu sot ,dar sincer nu i-am mai dat nici o sansa,deoarece nu merita,mereu ajungem la acelasi rezultat.Plus ca sa traim mereu cu gandul ca ce face,cu cine se intalneste etc,este chiar un chin adevarat.
Numai tu poti sa decizi ce vei face si daca mai ai incredere in el.
O zi buna!!!
andra_30_tm
Postat pe 10 Martie 2009 08:44
De la: Iradiatu_, la data 2009-03-10 00:08:21Daaa...fain. Voi nu dati, eu nu dau si uite asa traim fericiti pana la adanci batraneti.


Exact
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 19:28
De la: Iradiatu_, la data 2009-03-10 00:08:21Daaa...fain. Voi nu dati, eu nu dau si uite asa traim fericiti pana la adanci batraneti.

pai da sa cedeze unu din noi da nu eu
coffeeta
Postat pe 10 Martie 2009 19:30
De la: andra_30_tm, la data 2009-03-10 08:44:15draga mea,
am citit tot ce ai scris,parerea mea este ca nici un barbat nu merita sa le oferi totul,noi stim sa fim stabile in relatie,in schimb ei nu,din pacate
Rar care stau cu o singura femeie pana la adanci batranetze.Eu sunt de principiul ca cine insala o data o face si a doua ,a treia oara,rar care se schimba.Si eu am patit asa.cu fostul meu sot ,dar sincer nu i-am mai dat nici o sansa,deoarece nu merita,mereu ajungem la acelasi rezultat.Plus ca sa traim mereu cu gandul ca ce face,cu cine se intalneste etc,este chiar un chin adevarat.
Numai tu poti sa decizi ce vei face si daca mai ai incredere in el.
O zi buna!!!


Da,nu merita.....
Stiti,cum este topicul acela?...Una din doua femei au inselat????.......
deci,nu va suparati ,dar nu sunteti cu nimic mai bune........
TEODORRD
Postat pe 11 Martie 2009 08:14
De la: TEODORRD, la data 2009-03-11 08:14:46Stiti,cum este topicul acela?...Una din doua femei au inselat????.......
deci,nu va suparati ,dar nu sunteti cu nimic mai bune........

Bravo bai Teo, ai postat si tu ceva calumea si ai lasat siropul deoparte...

Eu zic se merita sa i se ofere unui barbat totul (totul ala oricum e destul de mic...).

Postat pe 11 Martie 2009 08:24
Eu am fost,sunt,si voi fii de parerea ca trebuie sa fii una cu partenerul(indiferent ce este,femeie sau barbat !!),sa ii daruiesti tot,sa faci totul pentru el,la fel cum si el trebuie sa iti daruiasca tot,sa faca totul pentru tine......
TEODORRD
Postat pe 11 Martie 2009 08:31
De la: TEODORRD, la data 2009-03-11 08:31:02Eu am fost,sunt,si voi fii de parerea ca trebuie sa fii una cu partenerul(indiferent ce este,femeie sau barbat !!),sa ii daruiesti tot,sa faci totul pentru el,la fel cum si el trebuie sa iti daruiasca tot,sa faca totul pentru tine......


atata timp cat da el dau si eu... schimb pe schimb
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:33
De la: _dulcik_, la data 2009-03-11 21:33:27atata timp cat da el dau si eu... schimb pe schimb

Hai la taica sa-ti de premiul oscar pentru ce buna comercianta esti tu !

Dar daca el nu da, ce faci, te faci abstinenta?

Postat pe 11 Martie 2009 22:47
nu stiu daca ati vazut filmul "Hotul de orhidee" ; era o replica acolo : " Esti ceea ce iubesti, nu ceea ce te iubeste !"
parerea mea e ca cine iubeste sau a iubit, nu doar iluzia de iubire, stie ce inseamna.
daca iubesti, nu esti mercantil, eu ofer asta sau atat, tu ce oferi?
iubesti si atat, nu conteaza cat, cum si pentru cata vreme.
eu chiar as face orice pentru omul iubit, poate chiar si crima.
nu glumesc.
googoodoll
Postat pe 11 Martie 2009 22:53
Noi nu prea avem habar sa ne iubim pe noi insine ...
Nu cred ca ar trebui sa ne intrebam daca ii oferim totul ..important e sa-i oferi ce are nevoie, sa-l simti, sa nu-l sufoci sa-i oferi sprijin, afectiune, pasiune si sa te poata vedea ca pe un egal ...nu o fiinta inferioara ..care-i incalzeste jumatatea cealalta a patului cand are el chef .. !
Make love not war !
LL
__LL__
Postat pe 12 Martie 2009 05:41
De la: TEODORRD, la data 2009-03-08 06:33:41
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-06 22:04:28 ......DA,un barbat merita sa-i dai tot !!!..Tot ce nu ai nevoie :)))) !! Iarasi o dati mai oameni buni in '' lugu lugu ''???
Trazniv-ar Cupidon sa va trazneasca sa nu va mai revenitzi !!!


HA.HA,HA......STITI,AVETI DREPTATE....NU DATI NIMANUI NIMIC,SI ASA O SA AVETI NUMAI VOI......
SI CE BINE TE SIMTI CAND STII CA NUMAI TU AI,SI ATUL NU!!!!



Poate asa te simti tu ...eu glumeam .. . !!!!Nu dau nimik la nimeni ... Pentru ca sentimentele nu se pot masura , asa sa stii !!!
__LL__
Postat pe 12 Martie 2009 06:33
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-12 06:33:17Poate asa te simti tu ...eu glumeam .. . !!!!Nu dau nimik la nimeni ... Pentru ca sentimentele nu se pot masura , asa sa stii !!!


LL nu mai stiu despre ce vorbiti ...eu i-as da totul ,zau asa.Sau macar asa ar simti el
.Inca nu s-a stabilit ce inseamna "totul".
ella_c
Postat pe 12 Martie 2009 07:18
De la: googoodoll, la data 2009-03-11 22:53:15iubesti si atat, nu conteaza cat, cum si pentru cata vreme.eu chiar as face orice pentru omul iubit, poate chiar si crima. nu glumesc.

Uite aici femeie adevarata, asta e iubire ! Imi place despre tine extrem !

Cand iubesti, ar trebui doar sa daruiesti. Nu sa astepti sa primesti ceva in schimb (primitul asta e doar un bonus).

Postat pe 12 Martie 2009 08:00
Intrebarea e pusa prost! Nu barbatul trebuie sa merite ! ci problema e ...ai curajul de a te deschide totall FATA DE ENERGIA IUBIRII?> Pentru ca IUBIREA ESTE UN DAR DE LA DUMNEZEU ...nu poti face nimic sa apara ci doar sa FII DESCHIS FATA DE EA si daca meriti sa te indragostesti DUMNEZEU VA PERMITE ASTA pentru a veni EL astfel in inima ta si sa CUNOSTI MISTERUL IUBIRII , AL UNITATII . Acesta un prim pas pentru A CUNOASTE MISTERUL MISTERELOR ...TOPIREA SIMULTANA IN UNICITATE SI UNIVERSALITATE.. pentru a IUBII TOTUL trebuie sa iubesti macar o fiinta .....Trebuie sa faci un efort ptr a iesi din singuratatea ta ...dar asa cum zici tu , facand pasi tremuranzi si CALCULE MESCHINE nu o sa ajungi departe ....e adevrat ca nu o sa plangi poate ... din cauza amortelii (cand iubesti chiar daca plangi plangi cu toata fiinta ta si plangi doar ca inca mai ai anumite asteptari care nu se suprapun cu viata) IUBIREA NU POATE FI UN TROC ...DAU DOAR DACA DA SI EL/SAU EA ...IUBIREA E UN DAR SI O SARBATOARE ...cel putin in viziunea mea
all_the_love
Postat pe 12 Martie 2009 08:13
De la: Roco, la data 2009-03-12 08:00:50
De la: googoodoll, la data 2009-03-11 22:53:15iubesti si atat, nu conteaza cat, cum si pentru cata vreme.eu chiar as face orice pentru omul iubit, poate chiar si crima. nu glumesc.

Uite aici femeie adevarata, asta e iubire ! Imi place despre tine extrem !

Cand iubesti, ar trebui doar sa daruiesti. Nu sa astepti sa primesti ceva in schimb (primitul asta e doar un bonus).



Si primesti mare branza ....daca stai sa te gandesti ce primesti mai bine iti iei capre ...
Da crima ??? E cam prea mult ...o intezpatura ceva ..un gat muscat ...o carotida zgariata ..dar sa nu-l bagi in groapa de tot :))))
__LL__
Postat pe 12 Martie 2009 08:37
De la: Roco, la data 2009-03-11 22:47:23
De la: _dulcik_, la data 2009-03-11 21:33:27atata timp cat da el dau si eu... schimb pe schimb

Hai la taica sa-ti de premiul oscar pentru ce buna comercianta esti tu !

Dar daca el nu da, ce faci, te faci abstinenta?


pai ii zic de la obraz... sa dea ca sa ii dau si eu
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:48
De la: tantric_mistery, la data 2009-03-12 08:13:28Intrebarea e pusa prost! Nu barbatul trebuie sa merite ! ci problema e ...ai curajul de a te deschide totall FATA DE ENERGIA IUBIRII?> Pentru ca IUBIREA ESTE UN DAR DE LA DUMNEZEU ...nu poti face nimic sa apara ci doar sa FII DESCHIS FATA DE EA si daca meriti sa te indragostesti DUMNEZEU VA PERMITE ASTA pentru a veni EL astfel in inima ta si sa CUNOSTI MISTERUL IUBIRII , AL UNITATII . Acesta un prim pas pentru A CUNOASTE MISTERUL MISTERELOR ...TOPIREA SIMULTANA IN UNICITATE SI UNIVERSALITATE.. pentru a IUBII TOTUL trebuie sa iubesti macar o fiinta .....Trebuie sa faci un efort ptr a iesi din singuratatea ta ...dar asa cum zici tu , facand pasi tremuranzi si CALCULE MESCHINE nu o sa ajungi departe ....e adevrat ca nu o sa plangi poate ... din cauza amortelii (cand iubesti chiar daca plangi plangi cu toata fiinta ta si plangi doar ca inca mai ai anumite asteptari care nu se suprapun cu viata) IUBIREA NU POATE FI UN TROC ...DAU DOAR DACA DA SI EL/SAU EA ...IUBIREA E UN DAR SI O SARBATOARE ...cel putin in viziunea mea



Da ai dreptate in cea mai mare parte............
Stii,eu cred ca foarte rar se intampla sa IUBESTI SI SA FII IUBIT IN acelesi timp.......de cele mai multe ori,atuncicand iubesti,nu ti se raspunde cu aceeasi moneda,stiti,credeti ca sunteti mai bune,vi se cuvine totul,dar ,sa nu aveti o mare deziluzie......
TEODORRD
Postat pe 12 Martie 2009 22:28
depinde de barbat daca tine la tine, te iubeste si te respecta..da merita...daca nu..pa si un praz verde
lilone
Postat pe 12 Martie 2009 22:33
De la: TEODORRD, la data 2009-03-12 22:28:12
De la: tantric_mistery, la data 2009-03-12 08:13:28Intrebarea e pusa prost! Nu barbatul trebuie sa merite ! ci problema e ...ai curajul de a te deschide totall FATA DE ENERGIA IUBIRII?> Pentru ca IUBIREA ESTE UN DAR DE LA DUMNEZEU ...nu poti face nimic sa apara ci doar sa FII DESCHIS FATA DE EA si daca meriti sa te indragostesti DUMNEZEU VA PERMITE ASTA pentru a veni EL astfel in inima ta si sa CUNOSTI MISTERUL IUBIRII , AL UNITATII . Acesta un prim pas pentru A CUNOASTE MISTERUL MISTERELOR ...TOPIREA SIMULTANA IN UNICITATE SI UNIVERSALITATE.. pentru a IUBII TOTUL trebuie sa iubesti macar o fiinta .....Trebuie sa faci un efort ptr a iesi din singuratatea ta ...dar asa cum zici tu , facand pasi tremuranzi si CALCULE MESCHINE nu o sa ajungi departe ....e adevrat ca nu o sa plangi poate ... din cauza amortelii (cand iubesti chiar daca plangi plangi cu toata fiinta ta si plangi doar ca inca mai ai anumite asteptari care nu se suprapun cu viata) IUBIREA NU POATE FI UN TROC ...DAU DOAR DACA DA SI EL/SAU EA ...IUBIREA E UN DAR SI O SARBATOARE ...cel putin in viziunea mea



Da ai dreptate in cea mai mare parte............
Stii,eu cred ca foarte rar se intampla sa IUBESTI SI SA FII IUBIT IN acelesi timp.......de cele mai multe ori,atuncicand iubesti,nu ti se raspunde cu aceeasi moneda,stiti,credeti ca sunteti mai bune,vi se cuvine totul,dar ,sa nu aveti o mare deziluzie......


Exista un echilibru, exact ca in principiul vaselor comunicante: cand unul daruieste foarte mult celalalt nu va da niciodata pe masura!

Nu vorbesc de calcule sau de targ dar daca te-ai deschis total fata de cineva si te-ai ars de nu te-ai vazut... ai tendinta sa nu mai judeci cu inima ci sa incerci sa rationalizazezi si evident sa strici totul, dar acel echilibru de care vorbeam exista si foarte multi l-au resimtit!
Multi ar dori sa aiba acea SARBATOARE in viata lor dar fiindca s-au ars rau de tot in trecut nu mai pot da aceeasi libertate sentimentelor ca odinioara!
InDark
Postat pe 12 Martie 2009 22:34
De la: InDark, la data 2009-03-12 22:34:52
Exista un echilibru, exact ca in principiul vaselor comunicante: cand unul daruieste foarte mult celalalt nu va da niciodata pe masura!

Nu vorbesc de calcule sau de targ dar daca te-ai deschis total fata de cineva si te-ai ars de nu te-ai vazut... ai tendinta sa nu mai judeci cu inima ci sa incerci sa rationalizazezi si evident sa strici totul, dar acel echilibru de care vorbeam exista si foarte multi l-au resimtit!
Multi ar dori sa aiba acea SARBATOARE in viata lor dar fiindca s-au ars rau de tot in trecut nu mai pot da aceeasi libertate sentimentelor ca odinioara!


Ce bine le zici!
ella_c
Postat pe 12 Martie 2009 22:38
De la: ella_c, la data 2009-03-12 22:38:08
De la: InDark, la data 2009-03-12 22:34:52
Ce bine le zici!


Daca vorbesc din experienta
InDark
Postat pe 12 Martie 2009 22:49
luckyyyLuke, nu pe el, ci pentru el, e o diferenta :D
googoodoll
Postat pe 12 Martie 2009 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa dispar!!! 92 De la: justforfun84 28 Ianuarie 2012 09:38
Mi se intampla din nou. Nu imi vine a crede ca iar 49 De la: andel1984 3 Septembrie 2010 11:05
Buna....... 7 De la: GODZILA 15 Noiembrie 2011 19:49
m-am indragostit si nu stiu ce vreau sunt total dezorie1sotul meu este o persoana rea de gura si un tp afemeiatntata 57 De la: yummy_lerka 4 August 2009 14:08
Facultatea de Arte (Am nevoie de un sfat, va rog!) 114 De la: kudika_nikole 25 Ianuarie 2012 17:06