Setari Cookie-uri

merita un barbat sa ii oferi totul?

De la: laurathegirl, la data 2009-01-04 21:04:25in viatza asta trebuie sa stii sa pierzi si sa stii cand pierzi.
Sa o faci cu demnitate si sa mergi inainte....orice sut in fund e un pas inainte.
Si da,eu cred ca sunt barbatzi in lumea asta care chiar merita sa li se ofere totul....doar ca nu ii stim noi........


De acord cu tine: sunt barbati care merita totul! Sunt oameni pentru care respectul, sinceritatea, iubirea, daruirea, altruismul sunt inca valori ... mai sunt inca oameni carora le pasa si pentru care indiferenta nu este o optiune... mai sunt inca oameni "mari" care merita totul, dar poate ca-i recunoastem numai dupa ce am avut nesansa de a ne intalni cu oamenii "mici" (uneori avem nevoie de un termen de comparatie pentru a ne ghida printre atatea non-valori frumos "ambalate").
Viata-i frumoasa, insa nu-ti ofera nimeni garantii! Risca!
misstiqque
Postat pe 15 Februarie 2009 21:21
ihi. merita cat merita. apoi te opresti si evaluezi , datele se modifica, modifica si tu ceva. daca trebuie. totul. stop joc.
tudoreugenia
Postat pe 15 Februarie 2009 21:23
Dar despre o femeie ce parere aveti? Merita sa ii oferi totul?
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 21:52
De la: karinna27, la data 2008-12-14 18:38:40draga mea nony...am citit cu sufletul la gura ce ai postat aici...asta-i viata reala,astia suntem noi oamenii...oferim o a doua sansa,sperand in mai bine...dar,nu uitam ,iertam,trecem peste,incercam...dar nu UITAM!,ramane intiparita durerea undeva in suflet si nu mai poti fi ce ai fost odata.
TOCMAI DE ACEEA ITI RASPUND SCURT SI LA OBIECT: nici un barbat nu merita sa-i oferi totul!!!!!!!
hai ,te tzuc dulce si fii optimista,viata chiar merita traita!!!

NU EXISTA IERTARE FARA UITARE . SI NU, BARBATII NU MERITA O A 2-a SANSA
IERTAREA CERE UN NOU PACAT !
nocturnalia
Postat pe 16 Februarie 2009 15:06
De la: _dulcik_, la data 2009-02-15 21:52:54Dar despre o femeie ce parere aveti? Merita sa ii oferi totul?

SINCER ITI SPUN AM VAZUT FEMEI CARE NU MERITA NIMIC DAR CARE AU TOTUL ; DAR SI FEMEI CARE MERITA TOTUL SI NU PRIMESC NIMIC, NU AU NIMIC. UITA-TE IN JURUL NOSTRU ! BARBATII NU MAI STIU SA FACA DIFERENTA INTRE O DOAMNA SI O FOSTA PROSTITUATA POATE.
nocturnalia
Postat pe 16 Februarie 2009 15:10
sunt destui oameni(fem si barba) care merita sa li se ofere tot dar ceilalti ii numesc prosti de buni ce sunt si ii desconsidera din pct de ved fiz, pe cand cei atragatori - nu cred sa existe macar 1 sg ( barbat sau fem), frumusetea apartine curvelor - asta s o stiti de la mine
amazonegirl_4reallove
Postat pe 16 Februarie 2009 15:10
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 16:31:27
De la: nico1234, la data 2009-01-05 00:11:42
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:05:00niciodata sa nu oferi totul unui barbat.nu se merita.

.......doamna......atunci e normal sa nu aveti de toate..
poate ca am oferit totul si am gresit.vorbesc din experienta

Nu ai gresit ....AI IUBIT ! Ofera in masura in care primesti !
nocturnalia
Postat pe 16 Februarie 2009 15:13
Incearca sa nu mai suferi pt ca sincer nu merita. Ai toata viata inainte, cvad ca ai 16 ani, viitorul tau de-abia acum incepe. Sfatul meu ar fi sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca asa cum meriti nu sa mai aiba vreo 2 , 3 prietene pe langa tine. Nimeni nu merita sa-i oferi totul in ziua de azi. Pastreaza ce ai mai bun pt tine, uneori e mult mai apreciata atitudinea asta. Bafta
romanticbabe
Postat pe 17 Februarie 2009 13:59
De la: nocturnalia, la data 2009-02-16 15:10:17
De la: _dulcik_, la data 2009-02-15 21:52:54Dar despre o femeie ce parere aveti? Merita sa ii oferi totul?

SINCER ITI SPUN AM VAZUT FEMEI CARE NU MERITA NIMIC DAR CARE AU TOTUL ; DAR SI FEMEI CARE MERITA TOTUL SI NU PRIMESC NIMIC, NU AU NIMIC. UITA-TE IN JURUL NOSTRU ! BARBATII NU MAI STIU SA FACA DIFERENTA INTRE O DOAMNA SI O FOSTA PROSTITUATA POATE.


Nu stiu daca ai dreptate...FEMEIA aceea,indiferent ce afost,sau cum este ,.....este femeia lui,se inteleg,poate sunt pe aceeasi lungime de unda,si EL este un om implinit cu ea.........

Da Dulcik...o femeie merita sa ii oferi totul,....asta doar sufletul fiecaruia ii spune ce si cat sa ofere...

TEODORRD
Postat pe 18 Februarie 2009 07:56
Ce inseamna ca o femeie sa-i ofere Totul unui barbat?

Postat pe 18 Februarie 2009 08:03
Eu n-am sa inteleg niciodata fazele astea. Frate, ori ierti si uiti, ori iti vezi de propasire. Adica "Ii mai dai o sansa" sa ce? Sa-i poti tu reprosa etern ca te-a inselat. In puii mei, pai bine-nteles ca mai devreme sau mai tarziu o sa-si ia campii. Si cat de anormal ar fi, in conditiile date?
Si pana la urma ce inseamna "sa-i dai totul"? I-ai dat casa? Masina? Ai ramas pe drumuri? V-ati iubit (amandoi) v-ati dez-iubit (doar el), tu ai facut greseala sa "tai" toate relatiile sociale... pentru ca ti-era tie mai comod asa, nu pentru ca - intr-un moment in care oricum nu te vedeai cu el - nu ai fi putut sa iesi "cu fetele la un suc"... Si acum il invinovatesti pe el.
Nu ma intelege gresit, a fost rau din partea lui ca nu ti-a spus... Dar daca ti-ar fi spus, iti dai seama ca urmatorul pas ar fi fost sa te lase, nu? Ca ce altceva putea sa se intample? Sa iti recunoasca si sa... ce? Iti ceara binecuvantarea sa mai flirteze si cu alta dar sa ramana cu tine?
Bref! Draga mea, daca suferi e pentru ca tu ai ales asta. Nu vrei sa mai suferi? Lasa-l! Nu vrei sa-l lasi? Uita tot ce a fost inainte, si nu o tine ca surda pe mormant, ca nu doar pe el il pedespeseti, ci si pe tine. Crizele de spasmofilie spun ca ai caderi de calciu. Nici asta nu poti sa i-o pui in spinare lui... Mai fetitza, revino-ti! O sa spui si ca tsunami-urile sunt tot vina lui....
Dor_a
Postat pe 18 Februarie 2009 08:29
nici un barbat nu merita sa i oferi totul.Dar absolut nici unul.
daca simti nevoia sa oferi totul cuiva, orfera parintilor.
ei nu te vor dezamagi niciodata si te vor ajuta neconditionat.
bafta!
lucia22pad
Postat pe 18 Februarie 2009 13:32
nu stiu..cred ca in egala masura merita ca si barbatii..nu stiu..
lucia22pad
Postat pe 18 Februarie 2009 13:34
sunt barbati care merita totul, dar din pacate sunt extremi de rari. daca ai norocul sa dai peste un astfel de barbat, trebuie sa stii sa-l tii langa tine. Insa sunt sibarbati care Aparent, merita si luna si soarele si... Dar dintr-o data isi dau rama pe fata, si vezi dupa ani de zile ca nu a meritat nimic, poate ca e prea tarziu si nu ai ce sa mai faci, asa ca ochii larg deschisi. .... Eu pot sa zic ca am avut un pic de noroc, viitorul meu sot e un batbat bun, insa suntem mpreuna de foarte mult timp si intre noi nu mai e atractia aia care era la inceput. ( sper ca aparentele sa nu insele in cazul asta, sa nu ma trezesc la 30 de ani ca am un cretin langa mine, sa dea Dumnezeu sa fie asa!)
Allys1986
Postat pe 18 Februarie 2009 17:34
Nu, nici un barbat nu merita sa ii oferi totul.
flora2907
Postat pe 19 Februarie 2009 19:55
Uite aici femeie desteapta:
De la: misstiqque, la data 2009-02-15 21:21:32Viata-i frumoasa, insa nu-ti ofera nimeni garantii! Risca!

Te pup ma!


Voi tot vorbiti ca nu merita sa-i dai totul...ziceti doamnelor odata ce inseamna sa-i dai Totul ca altfel doar bateti campii...
Iar daca nu merita sa-i dati "totul" (hi hi), da-i dom'le macar partea de jos!

Postat pe 19 Februarie 2009 22:28
Dora.....nu trebuie sa ii dai totul,....inima,sufletul,asta daca este ceva reciproc...
TEODORRD
Postat pe 20 Februarie 2009 06:46
De la: TEODORRD, la data 2009-02-20 06:46:37 .....nu trebuie sa ii dai totul,....inima,sufletul,asta daca este ceva reciproc...

Adica faci schimb de inimi si de suflete?
Care e diferenta intre inima si suflet?

Postat pe 20 Februarie 2009 18:11
De la: Roco, la data 2009-02-20 18:11:48
De la: TEODORRD, la data 2009-02-20 06:46:37 .....nu trebuie sa ii dai totul,....inima,sufletul,asta daca este ceva reciproc...

Adica faci schimb de inimi si de suflete?
Care e diferenta intre inima si suflet?


suflet = totalitatea proceselor afective, intelectuale și voliționale ale omului
inima=organu ala ce nu e bine sa stea...nu e bine deloc...
matracucu
Postat pe 20 Februarie 2009 18:48
Un barbat nu merita sa ii oferii totul... sincer am citit povestea ta si am ajuns la concluzia ca amandoi aeti o vina.... sa renuntati la prietenii si etc. mi se pare o prostie...si din cate am vazut se pare ca nici tie nu iti place ca iubitul tau se joaca acel faimos joc "cs".
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 10:43
De la: laurathegirl, la data 2009-02-20 18:48:20
De la: Roco, la data 2009-02-20 18:11:48
De la: TEODORRD, la data 2009-02-20 06:46:37 .....nu trebuie sa ii dai totul,....inima,sufletul,asta daca este ceva reciproc...

Adica faci schimb de inimi si de suflete?
Care e diferenta intre inima si suflet?


suflet = totalitatea proceselor afective, intelectuale și voliționale ale omului
inima=organu ala ce nu e bine sa stea...nu e bine deloc...

Nu cred ca se referea la inima ca la organu' , ci tot ca la suflet, sau cine stie la ce...

Postat pe 21 Februarie 2009 12:32
De la: laurathegirl, la data 2009-02-20 18:48:20
De la: Roco, la data 2009-02-20 18:11:48
De la: TEODORRD, la data 2009-02-20 06:46:37 .....nu trebuie sa ii dai totul,....inima,sufletul,asta daca este ceva reciproc...

Adica faci schimb de inimi si de suflete?
Care e diferenta intre inima si suflet?


suflet = totalitatea proceselor afective, intelectuale și voliționale ale omului
inima=organu ala ce nu e bine sa stea...nu e bine deloc...



Asa este, insa el nu se referea la inima ca organ...oricat de romantic si siropos ai vb, cum sa zici ca ii dai inima ? :))

Postat pe 21 Februarie 2009 12:51
Simplu......
Ea este singura femeie din viata ta,cu ea te trezesti in gand,si cu ea adormi,....(uneori o mai si visezi!!!),ea este centrul universului tau,.......adica pentru ea ITI BATE IMINA !!!
TEODORRD
Postat pe 23 Februarie 2009 12:40
De la: laurathegirl, la data 2009-02-20 18:48:20
De la: Roco, la data 2009-02-20 18:11:48
De la: TEODORRD, la data 2009-02-20 06:46:37 .....nu trebuie sa ii dai totul,....inima,sufletul,asta daca este ceva reciproc...

Adica faci schimb de inimi si de suflete?
Care e diferenta intre inima si suflet?


suflet = totalitatea proceselor afective, intelectuale și voliționale ale omului
inima=organu ala ce nu e bine sa stea...nu e bine deloc...


Laura iar am dat ceai pe mine cu replica ta
Dor_a
Postat pe 23 Februarie 2009 12:43
De la: TEODORRD, la data 2009-02-23 12:40:19Simplu......
Ea este singura femeie din viata ta,cu ea te trezesti in gand,si cu ea adormi,....(uneori o mai si visezi!!!),ea este centrul universului tau,.......adica pentru ea ITI BATE IMINA !!!


Stim si noi ce inseamna sa fii indragostit, Teo...
Dor_a
Postat pe 23 Februarie 2009 12:44
ha,ha,ha,ha......serios stiti???
ESTE CINEVA INDRAGOSTIT CINEVA AICI???
TEODORRD
Postat pe 23 Februarie 2009 18:33
De la: TEODORRD, la data 2009-02-23 12:40:19Simplu......
Ea este singura femeie din viata ta,cu ea te trezesti in gand,si cu ea adormi,....(uneori o mai si visezi!!!),ea este centrul universului tau,.......adica pentru ea ITI BATE IMINA !!!



Uneori o mai visezi si pe Tyra Banks, dar deh...trecem peste

Prea o duceti la extreme cu iubirea asta

Postat pe 23 Februarie 2009 18:44
De la: Roco, la data 2009-02-19 22:28:56Uite aici femeie desteapta:
De la: misstiqque, la data 2009-02-15 21:21:32Viata-i frumoasa, insa nu-ti ofera nimeni garantii! Risca!

Te pup ma!


Voi tot vorbiti ca nu merita sa-i dai totul...ziceti doamnelor odata ce inseamna sa-i dai Totul ca altfel doar bateti campii...
Iar daca nu merita sa-i dati "totul" (hi hi), da-i dom'le macar partea de jos!



Pana la partea de jos trebuiesc parcurse niste etape. Prea repede va ganditi voi barbatii la partea de jos...in ritmul asta, veti ramane cu 2 iubite eterne : Manuela si Palmela

Postat pe 23 Februarie 2009 18:47
Da,trebuie trecute niste etape..........depinde ce ai de gand in viitor !!
TEODORRD
Postat pe 23 Februarie 2009 18:58
De la: Dor_a, la data 2009-02-18 08:29:12Eu n-am sa inteleg niciodata fazele astea. Frate, ori ierti si uiti, ori iti vezi de propasire. Adica "Ii mai dai o sansa" sa ce? Sa-i poti tu reprosa etern ca te-a inselat. In puii mei, pai bine-nteles ca mai devreme sau mai tarziu o sa-si ia campii. Si cat de anormal ar fi, in conditiile date?
Si pana la urma ce inseamna "sa-i dai totul"? I-ai dat casa? Masina? Ai ramas pe drumuri? V-ati iubit (amandoi) v-ati dez-iubit (doar el), tu ai facut greseala sa "tai" toate relatiile sociale... pentru ca ti-era tie mai comod asa, nu pentru ca - intr-un moment in care oricum nu te vedeai cu el - nu ai fi putut sa iesi "cu fetele la un suc"... Si acum il invinovatesti pe el.
Nu ma intelege gresit, a fost rau din partea lui ca nu ti-a spus... Dar daca ti-ar fi spus, iti dai seama ca urmatorul pas ar fi fost sa te lase, nu? Ca ce altceva putea sa se intample? Sa iti recunoasca si sa... ce? Iti ceara binecuvantarea sa mai flirteze si cu alta dar sa ramana cu tine?
Bref! Draga mea, daca suferi e pentru ca tu ai ales asta. Nu vrei sa mai suferi? Lasa-l! Nu vrei sa-l lasi? Uita tot ce a fost inainte, si nu o tine ca surda pe mormant, ca nu doar pe el il pedespeseti, ci si pe tine. Crizele de spasmofilie spun ca ai caderi de calciu. Nici asta nu poti sa i-o pui in spinare lui... Mai fetitza, revino-ti! O sa spui si ca tsunami-urile sunt tot vina lui....


De iertat ,ierti !
De uitat ,niciodata !Nu ca n-ai vrea sa uiti , dar nu poti uita !
Dar daca ierti, atunci iertarea sa fie totala !
Fara niciun fel de reprosuri !
Daca considera cineva ca partenerul sau nu merita sa-i fie oferit totul, atunci sa nu-i ofere nimic ! Nici macar speranta !
Sper ca m-am facut bine inteles !
Sa auzim de bine !


UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 23 Februarie 2009 23:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM NEVOIE DE UN SFAT 646 De la: ella_mysterious 19 Iulie 2012 19:12
Cat se poate abtine un barbat fara sa faca sex? 38 De la: battleofwit 28 Februarie 2011 21:55
ma iubeste pe mine sau banii mei? 18 De la: steffy91 2 Decembrie 2011 15:58
merita sa te "razbuni"? 115 De la: furios 2 Noiembrie 2013 03:15
virginitatea 15 De la: cristiana_cris 23 Iulie 2009 13:38