Setari Cookie-uri

Sa iubesti un barbat casatorit...

hmmmm.........nu stiu cum poti ajunge sa iubesti o persoana casatorita. mai ales cand si tu esti intr-o relatie! Imi pare rau pt voi. sunteti niste persoane slabe si inutile pe pamant, voi cei care sunteti atat de egoisti incat pentru fericirea voastra de 5 minute va bateti joc de alte suflete ce va iubesc si va steapta ca tutii acasa. nu amtrecut prin asa ceva niciodata dar am o prietena care dupa 5 ani de casnicie si-a gasit sotul cu alta. si asta a distrus-o, au trecut cateva luni bune de atunci dar ea nu poate sa zambeasca inca. Si apoi, what goes around comes around, nu?
ina_tina
Postat pe 12 Iunie 2009 16:54
What goes around comes around, foarte adevarat.
lonely_soul
Postat pe 13 Iunie 2009 18:53
De la: lonely_soul, la data 2009-06-13 18:53:40What goes around comes around, foarte adevarat.


era un banc: un aborigen il intreba pe altul cum a murit fostul sef de trib. iar acesta ii raspunde: a primit un boomerang nou de ziua lui, si l-a aruncat pe cel vechi.
Tazmanian
Postat pe 13 Iunie 2009 18:56
De la: Tazmanian, la data 2009-06-13 18:56:17
De la: lonely_soul, la data 2009-06-13 18:53:40What goes around comes around, foarte adevarat.


era un banc: un aborigen il intreba pe altul cum a murit fostul sef de trib. iar acesta ii raspunde: a primit un boomerang nou de ziua lui, si l-a aruncat pe cel vechi.

lonely_soul
Postat pe 13 Iunie 2009 19:03
merg sa vomit....
monaq
Postat pe 13 Iunie 2009 19:03
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-11 23:26:51
De la: xwx, la data 2009-06-11 23:06:15
De la: adutza_16, la data 2009-04-08 11:21:00Buna! As vrea sa aflu parerile fetelor/femeilor care au o relatie sau care sunt indragostite de un barbat casatorit. Mentionez ca am o relatie de 3 ani, dar sunt indragostita de un barbat casatorit mai mare cu 16 ani. Suntem fericiti, dar nu vrem sa ranim partenerii si copilul lui, de aceea ne este foarte greu sa ne vedem si sa ne manifestam sentimentele liber. Oare unde se va ajunge...




Nu se ajunge nicaieri..........stiu pt k am fost si eu amanta unui om insurat care avea de gand sa-mi puna si luna la picioare.......noroc k mi-a venit mintea la cap si am pus capat relatiei......................si nu am pierdut nimic poate doar un om care se gandeste doar la el si care moare de gelozie k eu sunt fericita cu altcineva.......mai mult decat atat acum ma urmaresate,ma hartuieste sa ma intorc la el..........cred k a fost cea mai mare greseala sa ma incurc cu un barbat insurat...........nu se merita............daca te-ar iubi nu ti-ar permite sa-i fi amanta............esti doar o distractie............
depinde acum...amanta cui esti!!!!!!!!!!!!!poate nu ai intalnit persoana potrivita iubesc si sunt iubita de o persoana casatorita,la nrandul meu si eu casatorita,viata este parsiva si nedreapta cu multi dintre noi......



stii eu am incetat sa cred in povestile astea cu suflete pereche cu redescoperirea iubiriii....si asa mai departe.........e doar mirajul de a face ceva interzis............am curaj sa pariez ca daca a-ti fi cASATORITI V-ATI INSELA UNUL PE CELALALT.............sper ca intr-o buna zi o sa realizezi si tu asa cum am facut eu ca o aventura e doar o aventura si nimic mai mult ,iar rolul de amanta este extrem de injositor ........................

Postat pe 15 Iunie 2009 23:11
Draga mea
Pune capat relatiei cu un om insurat ca nu vei avea decit de suferit.
Iti spun asta din experianta.Mai ales ca esti tinara si ai toata lumea la
picioarele tale.
In 3 ani el evea timp sa divorteze.
Situatia este buna pentru el (sa ai si sotie si amanta) dar este rea pentru tine.
Trebuie sa incetezi relatia cu el.
Bunul D-zeu sa-ti dea putere si sa-ti lumineze calea cea dreapta.
kudika005082
Postat pe 16 Iunie 2009 07:45
De la: kudika005082, la data 2009-06-16 07:45:36Draga mea
Pune capat relatiei cu un om insurat ca nu vei avea decit de suferit.
Iti spun asta din experianta.Mai ales ca esti tinara si ai toata lumea la
picioarele tale.
In 3 ani el evea timp sa divorteze.
Situatia este buna pentru el (sa ai si sotie si amanta) dar este rea pentru tine.
Trebuie sa incetezi relatia cu el.
Bunul D-zeu sa-ti dea putere si sa-ti lumineze calea cea dreapta.

subscriu
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 07:46
offff.nu ajungi nicaieri credema.am o prietena care e cu un barbat insurat de vreo 10 ani.el nu renunta la familie si copil desi spune ca o iubeste.iar ea.........sta singura nu are pe nimeni decat pe tampitu asta pe care il ast atunci cand poate el veni.evidenta de sarbatori sau in cele mai importante momente din viata ei e singura.dar e prea indragostita de el.sufera enorm insa nu poate sa renunte la el.deci....un barbat insurat nu-si lasa familia pt tine cazurile sunt rare si mai e o chestie....pana la urma cum a inselato pe nevastasa cu tine te poate insela si pe tine cu alta.nus daca se merita.
eu_pisika
Postat pe 16 Iunie 2009 09:12
Ai foarte mare dreptate,dar cele mai multe nu gandesc mai departe de momentul actual.
Dar maine ,dar peste un an.
Sotia v-a fi tot sotie.Cunosc si eu pe cineva in situatie si dupa 4 ani a pus capat singura ca si-a dat seama ca pt el familia e totusi pe primul loc.
lilianagr
Postat pe 16 Iunie 2009 09:17
de ce ai deschis topicul asta?In speranta ca-ti va spune cineva ceva de bine?Sau o sa asculti tu de vreun sfat dat de cineva?
Maricela35
Postat pe 16 Iunie 2009 09:37
da ca orice om probabil spera la mai bine si la a auzi cuvinte si sfaturi care sa o ajute
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 09:39
Nu-ti incarca sufletul cu PACATE!
FUGI cat mai repede din calea lui!
Daca te iubeste,e posibil sa divorteze de sotie,insa gandeste-te BINE:
NU-TI CLADI FERICIREA PE SUFERINTA ALTORA!!!!...mai ales daca are si copii!
Fii tu cea INTELEAPTA si paseste prima spre FINALUL RELATIEI!
Esti tanara si cu siguranta iti vei gasi jumatatea!
Conosc cazuri similare cu al tau si crede-ma,ca FERICIREA lor a tinut cat un FOC DE PAIE!
Multe persoane ti-au recomandat sa te pui in locul SOTIEI,d-lui respectiv....ce zici,ti-ar conveni??...
Si gandeste-te draga mea si la varsta lui....peste cativa ani cu siguranta nu-ti va mai corespunde!
DANY_ELLA17
Postat pe 16 Iunie 2009 11:56
De la: xwx, la data 2009-06-15 23:11:24
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-11 23:26:51
De la: xwx, la data 2009-06-11 23:06:15
De la: adutza_16, la data 2009-04-08 11:21:00Buna! As vrea sa aflu parerile fetelor/femeilor care au o relatie sau care sunt indragostite de un barbat casatorit. Mentionez ca am o relatie de 3 ani, dar sunt indragostita de un barbat casatorit mai mare cu 16 ani. Suntem fericiti, dar nu vrem sa ranim partenerii si copilul lui, de aceea ne este foarte greu sa ne vedem si sa ne manifestam sentimentele liber. Oare unde se va ajunge...




Nu se ajunge nicaieri..........stiu pt k am fost si eu amanta unui om insurat care avea de gand sa-mi puna si luna la picioare.......noroc k mi-a venit mintea la cap si am pus capat relatiei......................si nu am pierdut nimic poate doar un om care se gandeste doar la el si care moare de gelozie k eu sunt fericita cu altcineva.......mai mult decat atat acum ma urmaresate,ma hartuieste sa ma intorc la el..........cred k a fost cea mai mare greseala sa ma incurc cu un barbat insurat...........nu se merita............daca te-ar iubi nu ti-ar permite sa-i fi amanta............esti doar o distractie............
depinde acum...amanta cui esti!!!!!!!!!!!!!poate nu ai intalnit persoana potrivita iubesc si sunt iubita de o persoana casatorita,la nrandul meu si eu casatorita,viata este parsiva si nedreapta cu multi dintre noi......



stii eu am incetat sa cred in povestile astea cu suflete pereche cu redescoperirea iubiriii....si asa mai departe.........e doar mirajul de a face ceva interzis............am curaj sa pariez ca daca a-ti fi cASATORITI V-ATI INSELA UNUL PE CELALALT.............sper ca intr-o buna zi o sa realizezi si tu asa cum am facut eu ca o aventura e doar o aventura si nimic mai mult ,iar rolul de amanta este extrem de injositor ........................

pot sa te contrazic,uite eu m-am casatorit cu fostul amant,este sufletul meu pereche si eu la fel ,sunt mii si mii de situatii diferite nu generalizati!
o_inima_pustie
Postat pe 16 Iunie 2009 12:15
Astea sunt cazuri rare, dar eu as rugao sa se puna o zi in locul partenerului ei .....si sa afle ca e inselata.......cum ar reactiona......???? Nu te condamn, dar gandeste-te ca faci 2 persoane sa sufere ( iubitul si sotia ) si ptr ce??? Ptr cateva ore de placere??? CE ai lipseste iubitului tau??? Parerea mea e sa-ti cauti pe cineva necasatorit care sa-ti ofere ce-ti ofera amantul.......Nu e sanatos ce faci........te cred te simti bine dar analizeaza mult inainte.......tu cum ai reactiona sa afli ca te inseala iubitul.....sau chiar amantul cu altcineva in afara de sotie?????? Sigur ai suferi............Nu mai fiti asa naive......Chiar daca isi va lasa familia ptr tine iti spun sigur viata linistita nu vei avea toata viata.......
gongonica
Postat pe 16 Iunie 2009 12:53
cea mai mare prostie
ioana_oprea
Postat pe 16 Iunie 2009 16:06
De la: gongonica, la data 2009-06-16 12:53:52 Astea sunt cazuri rare, dar eu as rugao sa se puna o zi in locul partenerului ei .....si sa afle ca e inselata.......cum ar reactiona......???? Nu te condamn, dar gandeste-te ca faci 2 persoane sa sufere ( iubitul si sotia ) si ptr ce??? Ptr cateva ore de placere??? CE ai lipseste iubitului tau??? Parerea mea e sa-ti cauti pe cineva necasatorit care sa-ti ofere ce-ti ofera amantul.......Nu e sanatos ce faci........te cred te simti bine dar analizeaza mult inainte.......tu cum ai reactiona sa afli ca te inseala iubitul.....sau chiar amantul cu altcineva in afara de sotie?????? Sigur ai suferi............Nu mai fiti asa naive......Chiar daca isi va lasa familia ptr tine iti spun sigur viata linistita nu vei avea toata viata.......

Subscriu
lonely_soul
Postat pe 17 Iunie 2009 21:50
vand masina, daca sunteti interesati sau stiti pe cineva contactati-ma: Clio 2003, 59000 km, carte service la zi, 4650 €
qtDi
Postat pe 18 Iunie 2009 23:02
buna....eu una nu pot decat sa te incurajez in relatia asta....nu zic ca este corect....dar atata timp cat exista iubire intre voi, inimii nu-i poti porunci....ca sa ti zic....shi eu am fost in situatia ta acum 4 ani....numai ca tipul meu nu avea copii...shi la fel era casatorit de 5 ani, iar sincer iti spun ca dupa 3 luni a aflat nevasta sa de noi, el a recunoscut, i-a zis ca ma iubeste, ca ma alege pe mine ptr a si continua viata, shi ne-am mutat amandoi,dupa care peste vreo inca 3 luni au divortat.acum sunt sotia lui de 1 an si anul acesta avem si nunta ...ne merge sooper bine, ne iubim, toata lumea ne spune ca suntem facuti unul ptr celalalt.Asa ca capul sus si inca un sfat copii cresc, iar dragostea voastra daca e sincera si din partea lui merita traita.mult noroc.poop.
alinaaaaaa
Postat pe 21 Iunie 2009 17:07
am iubit o studenta,care ulterior mi-a devenit sotie,avemsi copi..dupa vreo 10 ani o vecina care abia implinise 18 ani,tot timpul discutam cu ea o invatam de bine.am plecat citeva zile la munte in interes de serviciu..seara m-am pomenit cu ea dupa mine discutii,am rugat-o sa plece acasa,mi-a spus ca vra sa ne iubim.acum ea are 40 ani si nici nu sa casatorit.am rarit iubirea cu ea si ii tot spun sa se casatoreasca.i-mi spune ca ce om sa o iubeasca ca mine..insist mereu i-am facut cunostinta cu multi barbati ,dar in zadar .cred ca are un fix.
Maris_29_vs_Ivoriana
Postat pe 21 Iunie 2009 17:48
De la: adutza_16, la data 2009-04-08 11:21:00Buna! As vrea sa aflu parerile fetelor/femeilor care au o relatie sau care sunt indragostite de un barbat casatorit. Mentionez ca am o relatie de 3 ani, dar sunt indragostita de un barbat casatorit mai mare cu 16 ani. Suntem fericiti, dar nu vrem sa ranim partenerii si copilul lui, de aceea ne este foarte greu sa ne vedem si sa ne manifestam sentimentele liber. Oare unde se va ajunge...




ai 16 ani?
arhanghel
Postat pe 23 Iunie 2009 12:53
De la: adutza_16, la data 2009-04-08 11:21:00Buna! As vrea sa aflu parerile fetelor/femeilor care au o relatie sau care sunt indragostite de un barbat casatorit. Mentionez ca am o relatie de 3 ani, dar sunt indragostita de un barbat casatorit mai mare cu 16 ani. Suntem fericiti, dar nu vrem sa ranim partenerii si copilul lui, de aceea ne este foarte greu sa ne vedem si sa ne manifestam sentimentele liber. Oare unde se va ajunge...

ARTIMA
Postat pe 25 Iunie 2009 12:31
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-16 12:15:40
De la: xwx, la data 2009-06-15 23:11:24
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-11 23:26:51
De la: xwx, la data 2009-06-11 23:06:15
De la: adutza_16, la data 2009-04-08 11:21:00Buna! As vrea sa aflu parerile fetelor/femeilor care au o relatie sau care sunt indragostite de un barbat casatorit. Mentionez ca am o relatie de 3 ani, dar sunt indragostita de un barbat casatorit mai mare cu 16 ani. Suntem fericiti, dar nu vrem sa ranim partenerii si copilul lui, de aceea ne este foarte greu sa ne vedem si sa ne manifestam sentimentele liber. Oare unde se va ajunge...




Nu se ajunge nicaieri..........stiu pt k am fost si eu amanta unui om insurat care avea de gand sa-mi puna si luna la picioare.......noroc k mi-a venit mintea la cap si am pus capat relatiei......................si nu am pierdut nimic poate doar un om care se gandeste doar la el si care moare de gelozie k eu sunt fericita cu altcineva.......mai mult decat atat acum ma urmaresate,ma hartuieste sa ma intorc la el..........cred k a fost cea mai mare greseala sa ma incurc cu un barbat insurat...........nu se merita............daca te-ar iubi nu ti-ar permite sa-i fi amanta............esti doar o distractie............
depinde acum...amanta cui esti!!!!!!!!!!!!!poate nu ai intalnit persoana potrivita iubesc si sunt iubita de o persoana casatorita,la nrandul meu si eu casatorita,viata este parsiva si nedreapta cu multi dintre noi......



stii eu am incetat sa cred in povestile astea cu suflete pereche cu redescoperirea iubiriii....si asa mai departe.........e doar mirajul de a face ceva interzis............am curaj sa pariez ca daca a-ti fi cASATORITI V-ATI INSELA UNUL PE CELALALT.............sper ca intr-o buna zi o sa realizezi si tu asa cum am facut eu ca o aventura e doar o aventura si nimic mai mult ,iar rolul de amanta este extrem de injositor ........................

pot sa te contrazic,uite eu m-am casatorit cu fostul amant,este sufletul meu pereche si eu la fel ,sunt mii si mii de situatii diferite nu generalizati!



Draga mea inima pustie, ma intreb ce vei simti cand sufletul tau pereche, actualul sot (fostul amant) se va plictisi si de tine asa cum s-a plictisit si de sotie( fosta). Sau poate ca te vei plictisi tu de el, cine stie. Poate ne mai scrii dupa 2 , 3 ani.
valita76
Postat pe 25 Iunie 2009 12:45
De la: alinaaaaaa, la data 2009-06-21 17:07:24 buna....eu una nu pot decat sa te incurajez in relatia asta....nu zic ca este corect....dar atata timp cat exista iubire intre voi, inimii nu-i poti porunci....ca sa ti zic....shi eu am fost in situatia ta acum 4 ani....numai ca tipul meu nu avea copii...shi la fel era casatorit de 5 ani, iar sincer iti spun ca dupa 3 luni a aflat nevasta sa de noi, el a recunoscut, i-a zis ca ma iubeste, ca ma alege pe mine ptr a si continua viata, shi ne-am mutat amandoi,dupa care peste vreo inca 3 luni au divortat.acum sunt sotia lui de 1 an si anul acesta avem si nunta ...ne merge sooper bine, ne iubim, toata lumea ne spune ca suntem facuti unul ptr celalalt.Asa ca capul sus si inca un sfat copii cresc, iar dragostea voastra daca e sincera si din partea lui merita traita.mult noroc.poop.


Alinooooooooo si cazul tau e interesant, dupa cati ani a divortat de sotie? 5? A renuntat usor la fosta? Pai si pe tine sa te vedem dupa 5 ani de casnicie cu el. E un om care se plictiseste repede, da' nu-i bai ca-si gaseste la fel de repede alta si fara prea multe regrete te va lasa si pe tine. Nu o zic cu rautate, dar nu inteleg cum puteti avea incredere in astfel de oameni, de ce credeti ca se vor schimba alaturi de voi? Credeti ca vor fi doar ai vostrii? Credeti ca le va fi greu sa faca si cu voi ce-au facut cu fostele?
valita76
Postat pe 25 Iunie 2009 12:52
si eu am avut o tentativa de relatie din asta,noroc ca m-am trezit la timp si mi-am dat seama ca nu merita l-am iubit si m-a iubit,dar...asta nu m-a facut sa traiesc in minciuna...
sfatul meu...rare cazurile cand divorteaza
chiar iti plae sa fi CEALALTA?
Andre_Ioana
Postat pe 25 Iunie 2009 12:56
La un moment dat ..eu cred k o sa va despartiti...el n'o sa-si lase niciodata nevasta si copilul pt u...pt ceva trecator...esti tanara si ai tot timpul din lume k sa-ti gasesti barbatul potriivit....!si altceva ai o rel de 3 ani dar nu tii la partener?...atunci nu tre sa fi cu el din obligatie ...da-i frau liber..nu-ti complica viata...si k sa sti...toate vin si toate trec...asa k tipul le va rezolva pe toate!!!!
kudika043447
Postat pe 25 Iunie 2009 13:01
Gongonica...ai spus totul in doar cateva fraze...ai fffff mare dreptate...asta incercam si eu sa-i zic...am auzit multe povesti din astea care toate s-au terminat la fel...!!!Eu cred k el n-o sa divorteze NEVER pt alta...si daca ar fi genul de barbat care si-ar abandona familia si ar face asta...ce iti ofera siguranta k at cand se va plictisi de tine nu va face la fel...si k .te va lasa pt alta???????parerea mea e sa cauti pe cineva necasatorit care iti poate oferi ce iti ofera amantul!

kudika043447
Postat pe 25 Iunie 2009 13:12
Sincer chiar nu le inteleg pe fetele astea care se indragostesc de barbati insurati .......practic isi fac rau cu mana lor........sau le place sa sufere.......chiar nu pot sa-mi dau seama.........din cauza unor fete, femei care nu gandesc si le fuge mintea aiurea sufera o groaza de familiii ca de ,barbatul a fost si este escroc tot timpul...................
gongonica
Postat pe 25 Iunie 2009 16:29
sa stii k m-am gandit la asta...k ma va parasi shi pe mine cum a facut cu fosta ...dar sincer....oricand o poti lua de la capat shi nu vreau sa ma imbolnavesc gandindu-ma la asta mereu...ce va fi vom vedea....atat timp cat o femeie ofera barbatului tot ce si doreshte shi nu l neglijeaza...nu cred k se va ajunge la asta...oricum sunt de acord ca toti barbatii sunt niste escroci.
alinaaaaaa
Postat pe 25 Iunie 2009 19:11
De la: valita76, la data 2009-06-25 12:45:34
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-16 12:15:40
De la: xwx, la data 2009-06-15 23:11:24
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-11 23:26:51
De la: xwx, la data 2009-06-11 23:06:15
De la: adutza_16, la data 2009-04-08 11:21:00Buna! As vrea sa aflu parerile fetelor/femeilor care au o relatie sau care sunt indragostite de un barbat casatorit. Mentionez ca am o relatie de 3 ani, dar sunt indragostita de un barbat casatorit mai mare cu 16 ani. Suntem fericiti, dar nu vrem sa ranim partenerii si copilul lui, de aceea ne este foarte greu sa ne vedem si sa ne manifestam sentimentele liber. Oare unde se va ajunge...




Nu se ajunge nicaieri..........stiu pt k am fost si eu amanta unui om insurat care avea de gand sa-mi puna si luna la picioare.......noroc k mi-a venit mintea la cap si am pus capat relatiei......................si nu am pierdut nimic poate doar un om care se gandeste doar la el si care moare de gelozie k eu sunt fericita cu altcineva.......mai mult decat atat acum ma urmaresate,ma hartuieste sa ma intorc la el..........cred k a fost cea mai mare greseala sa ma incurc cu un barbat insurat...........nu se merita............daca te-ar iubi nu ti-ar permite sa-i fi amanta............esti doar o distractie............
depinde acum...amanta cui esti!!!!!!!!!!!!!poate nu ai intalnit persoana potrivita iubesc si sunt iubita de o persoana casatorita,la nrandul meu si eu casatorita,viata este parsiva si nedreapta cu multi dintre noi......



stii eu am incetat sa cred in povestile astea cu suflete pereche cu redescoperirea iubiriii....si asa mai departe.........e doar mirajul de a face ceva interzis............am curaj sa pariez ca daca a-ti fi cASATORITI V-ATI INSELA UNUL PE CELALALT.............sper ca intr-o buna zi o sa realizezi si tu asa cum am facut eu ca o aventura e doar o aventura si nimic mai mult ,iar rolul de amanta este extrem de injositor ........................

pot sa te contrazic,uite eu m-am casatorit cu fostul amant,este sufletul meu pereche si eu la fel ,sunt mii si mii de situatii diferite nu generalizati!



Draga mea inima pustie, ma intreb ce vei simti cand sufletul tau pereche, actualul sot (fostul amant) se va plictisi si de tine asa cum s-a plictisit si de sotie( fosta). Sau poate ca te vei plictisi tu de el, cine stie. Poate ne mai scrii dupa 2 , 3 ani.


si eu as fi curioasa ce o sa spuna,si nu cred ca va trece prea mult timp pana va lua rolul de sotie inselata ........

Postat pe 25 Iunie 2009 23:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATI FI DE ACORD DE CU EXAMENE PSIHOLOGICE DRASTICE ANUALE IN RANDUL MILITARILOR,JANDARMILOR ,POLITISTILOR S.A 5 De la: one_size 30 Martie 2010 20:48
.... 6 De la: rondina 31 August 2011 12:16
Salut!!! 61 De la: geo_resuscitat 11 Ianuarie 2011 22:25
Baietii din ziua de azi..nici o sansa 78 De la: kudika023770 21 Octombrie 2009 18:52
Ajutati-ma 2 De la: Valentina90 9 Iulie 2011 00:03