Setari Cookie-uri

Sa iubesti un barbat casatorit...

De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:30:40

MDAA...DAR STII CARE ESTEAVANTAJUL UNEI AMANTE?...INTOTDEAUNA IA CIREASA DE PE TORT...DECI...SCUZE...DAR DOANELE DE COMPANIE SUNT PLATITE....DOAR...AMANTELE INTOTDEAUNA SUNT RASFATATE

Ma rog...Parerea ta proprie si personala. Dar doamna tot nu esti. Parerea mea proprie si personala.
lonely_soul
Postat pe 29 Iunie 2009 00:32
De la: xwx, la data 2009-06-25 23:07:39
De la: valita76, la data 2009-06-25 12:45:34
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-16 12:15:40
De la: xwx, la data 2009-06-15 23:11:24
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-11 23:26:51
De la: xwx, la data 2009-06-11 23:06:15
De la: adutza_16, la data 2009-04-08 11:21:00Buna! As vrea sa aflu parerile fetelor/femeilor care au o relatie sau care sunt indragostite de un barbat casatorit. Mentionez ca am o relatie de 3 ani, dar sunt indragostita de un barbat casatorit mai mare cu 16 ani. Suntem fericiti, dar nu vrem sa ranim partenerii si copilul lui, de aceea ne este foarte greu sa ne vedem si sa ne manifestam sentimentele liber. Oare unde se va ajunge...




Nu se ajunge nicaieri..........stiu pt k am fost si eu amanta unui om insurat care avea de gand sa-mi puna si luna la picioare.......noroc k mi-a venit mintea la cap si am pus capat relatiei......................si nu am pierdut nimic poate doar un om care se gandeste doar la el si care moare de gelozie k eu sunt fericita cu altcineva.......mai mult decat atat acum ma urmaresate,ma hartuieste sa ma intorc la el..........cred k a fost cea mai mare greseala sa ma incurc cu un barbat insurat...........nu se merita............daca te-ar iubi nu ti-ar permite sa-i fi amanta............esti doar o distractie............
depinde acum...amanta cui esti!!!!!!!!!!!!!poate nu ai intalnit persoana potrivita iubesc si sunt iubita de o persoana casatorita,la nrandul meu si eu casatorita,viata este parsiva si nedreapta cu multi dintre noi......



stii eu am incetat sa cred in povestile astea cu suflete pereche cu redescoperirea iubiriii....si asa mai departe.........e doar mirajul de a face ceva interzis............am curaj sa pariez ca daca a-ti fi cASATORITI V-ATI INSELA UNUL PE CELALALT.............sper ca intr-o buna zi o sa realizezi si tu asa cum am facut eu ca o aventura e doar o aventura si nimic mai mult ,iar rolul de amanta este extrem de injositor ........................

pot sa te contrazic,uite eu m-am casatorit cu fostul amant,este sufletul meu pereche si eu la fel ,sunt mii si mii de situatii diferite nu generalizati!



Draga mea inima pustie, ma intreb ce vei simti cand sufletul tau pereche, actualul sot (fostul amant) se va plictisi si de tine asa cum s-a plictisit si de sotie( fosta). Sau poate ca te vei plictisi tu de el, cine stie. Poate ne mai scrii dupa 2 , 3 ani.


si eu as fi curioasa ce o sa spuna,si nu cred ca va trece prea mult timp pana va lua rolul de sotie inselata ........


Eu cred ca nu....de fapt uneori se intampla ca o reletie sa nu mearga...e si se poate sa fii si casatorit si relatia sa nu merga......
cat despre sufletul pereche...chiar daca este fostul amant sau fosta amanta...asta nu inseamna ca te va insela...ba din contra...unii chiar invata din asta cate ceva...iar atunci cand se casatoresc cu amanta...totul e super...deci...nu cre in...faza cu sotia inselata in viitor de fostulamant
barbie78
Postat pe 29 Iunie 2009 00:35
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 00:32:54
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:30:40

MDAA...DAR STII CARE ESTEAVANTAJUL UNEI AMANTE?...INTOTDEAUNA IA CIREASA DE PE TORT...DECI...SCUZE...DAR DOANELE DE COMPANIE SUNT PLATITE....DOAR...AMANTELE INTOTDEAUNA SUNT RASFATATE

Ma rog...Parerea ta proprie si personala. Dar doamna tot nu esti. Parerea mea proprie si personala.[/quote

da....o tara libera... cu pareri impartite...Auzi-suflet singuratic-...dar tu ai fost inselat de urasti amantele??...
sa iti dau si cateva motive pt care e mai bine sa fii amanta?

1.nu ai cum sa ramai insarcinata -k domnul nu se risca
2.tie iti ia parfum de firma -ei ii ia de la mall
3.te tine in brate atunci cand doarme pt k oricum cu ea acasa doarme spate in spate
4.tie iti spune baby...ca pe ea oricum o striga ma
5.etc etc etc...

cat despre lovele...te rog sa faci dferenta intre femeie intretinuta...si amanta...

asa ca...celor ce au sa le traiasca iar celor ce n-au sa nu-si doreasca ...

asa ca acuma pace...da??
barbie78
Postat pe 29 Iunie 2009 00:44
"sa iti dau si cateva motive pt care e mai bine sa fii amanta?

1.nu ai cum sa ramai insarcinata -k domnul nu se risca
2.tie iti ia parfum de firma -ei ii ia de la mall
3.te tine in brate atunci cand doarme pt k oricum cu ea acasa doarme spate in spate
4.tie iti spune baby...ca pe ea oricum o striga ma
5.etc etc etc.."

.
Foarte frumos. Toate motivele pentru care e mai bine sa fi amanta se raporteaza la sotie

Si cand dispare sotia din peisaj? Mai e bine sa fi amanta? Cu cine te mai compari?
valita76
Postat pe 29 Iunie 2009 08:19
De la: valita76, la data 2009-06-29 08:19:53 "sa iti dau si cateva motive pt care e mai bine sa fii amanta?

1.nu ai cum sa ramai insarcinata -k domnul nu se risca
2.tie iti ia parfum de firma -ei ii ia de la mall
3.te tine in brate atunci cand doarme pt k oricum cu ea acasa doarme spate in spate
4.tie iti spune baby...ca pe ea oricum o striga ma
5.etc etc etc.."

.
Foarte frumos. Toate motivele pentru care e mai bine sa fi amanta se raporteaza la sotie

Si cand dispare sotia din peisaj? Mai e bine sa fi amanta? Cu cine te mai compari?
hai ca esti tare
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:21
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:44:17
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 00:32:54
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:30:40

MDAA...DAR STII CARE ESTEAVANTAJUL UNEI AMANTE?...INTOTDEAUNA IA CIREASA DE PE TORT...DECI...SCUZE...DAR DOANELE DE COMPANIE SUNT PLATITE....DOAR...AMANTELE INTOTDEAUNA SUNT RASFATATE

Ma rog...Parerea ta proprie si personala. Dar doamna tot nu esti. Parerea mea proprie si personala.[/quote

da....o tara libera... cu pareri impartite...Auzi-suflet singuratic-...dar tu ai fost inselat de urasti amantele??...
sa iti dau si cateva motive pt care e mai bine sa fii amanta?

1.nu ai cum sa ramai insarcinata -k domnul nu se risca
2.tie iti ia parfum de firma -ei ii ia de la mall
3.te tine in brate atunci cand doarme pt k oricum cu ea acasa doarme spate in spate
4.tie iti spune baby...ca pe ea oricum o striga ma
5.etc etc etc...

cat despre lovele...te rog sa faci dferenta intre femeie intretinuta...si amanta...

asa ca...celor ce au sa le traiasca iar celor ce n-au sa nu-si doreasca ...

asa ca acuma pace...da??




Nu stiam ca exista diferenta intre femeie intretiunuta si amanta..
lizzy74
Postat pe 29 Iunie 2009 08:28
De la: yumalai, la data 2009-06-29 08:21:16
De la: valita76, la data 2009-06-29 08:19:53 "sa iti dau si cateva motive pt care e mai bine sa fii amanta?

1.nu ai cum sa ramai insarcinata -k domnul nu se risca
2.tie iti ia parfum de firma -ei ii ia de la mall
3.te tine in brate atunci cand doarme pt k oricum cu ea acasa doarme spate in spate
4.tie iti spune baby...ca pe ea oricum o striga ma
5.etc etc etc.."

.
Foarte frumos. Toate motivele pentru care e mai bine sa fi amanta se raporteaza la sotie

Si cand dispare sotia din peisaj? Mai e bine sa fi amanta? Cu cine te mai compari?
hai ca esti tare



cand sipare sotia..poate amanta devine sotie...si totul se repeta...invata si ea lectia de sotie inselata cu o amanta???
lizzy74
Postat pe 29 Iunie 2009 08:29
De la: lonely_soul, la data 2009-06-27 00:41:05Da. Totul se plateste. Si se intoarce. Bine sau rau. Dumnezeu e sus si vede.[/quo

Mmmda...dar cand?cam tarziu....:D
lizzy74
Postat pe 29 Iunie 2009 08:32
De la: lizzy74, la data 2009-06-29 08:29:11
De la: yumalai, la data 2009-06-29 08:21:16
De la: valita76, la data 2009-06-29 08:19:53 "sa iti dau si cateva motive pt care e mai bine sa fii amanta?

1.nu ai cum sa ramai insarcinata -k domnul nu se risca
2.tie iti ia parfum de firma -ei ii ia de la mall
3.te tine in brate atunci cand doarme pt k oricum cu ea acasa doarme spate in spate
4.tie iti spune baby...ca pe ea oricum o striga ma
5.etc etc etc.."

.
Foarte frumos. Toate motivele pentru care e mai bine sa fi amanta se raporteaza la sotie

Si cand dispare sotia din peisaj? Mai e bine sa fi amanta? Cu cine te mai compari?
hai ca esti tare



cand sipare sotia..poate amanta devine sotie...si totul se repeta...invata si ea lectia de sotie inselata cu o amanta???

da repetitia e mama invataturii
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:35
tipul de care spui e un mizerabil,iar chestia ca o data amanta stii toate cheitele e total gresita.daca esti asa experta de ce nu ai barbatul tau si trebuie sa furi de la alta?Sieu am fost amanta (fara sa stiu insa )si cand am aflat m-am pus in pielea femeii aleia si am renuntat imediat la relatie .Nu mai dati lectii de viata de genul asta ,amantele nu prea fac nimic cam iau totul de-a gata,chinul si mizeriile le duc bietele partenere de zi cu zi.

Postat pe 29 Iunie 2009 08:36
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 00:32:54
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:30:40

MDAA...DAR STII CARE ESTEAVANTAJUL UNEI AMANTE?...INTOTDEAUNA IA CIREASA DE PE TORT...DECI...SCUZE...DAR DOANELE DE COMPANIE SUNT PLATITE....DOAR...AMANTELE INTOTDEAUNA SUNT RASFATATE

Ma rog...Parerea ta proprie si personala. Dar doamna tot nu esti. Parerea mea proprie si personala.

cireasa de pe tort??asa i se spune mai nou unui WC public???
bruneagra25
Postat pe 29 Iunie 2009 08:37
De la: bruneagra25, la data 2009-06-29 08:37:45
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 00:32:54
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:30:40

MDAA...DAR STII CARE ESTEAVANTAJUL UNEI AMANTE?...INTOTDEAUNA IA CIREASA DE PE TORT...DECI...SCUZE...DAR DOANELE DE COMPANIE SUNT PLATITE....DOAR...AMANTELE INTOTDEAUNA SUNT RASFATATE

Ma rog...Parerea ta proprie si personala. Dar doamna tot nu esti. Parerea mea proprie si personala.

cireasa de pe tort??asa i se spune mai nou unui WC public???
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:39
Chiar nu intelegeti ca de cele mai multe ori lasii de barbati isi fac amante pentru ca nu sunt in stare sa faca fata partenerei ,iar cu amanta nu prea trebuie sa faca eforturi.Acolo iau totul de-a gata ,ca fraiera ofera totul doar ca sa nu-l piarda?

Postat pe 29 Iunie 2009 08:45
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:30:40
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 00:27:42
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:20:31
in plus...stii care e primiul principiu al unei amante?

o doamna asteapta intotdeauna...
o doamna nu face scandal...pt ca scandal ii face aiai acasa...
o doamna nu cere explicatii niciodata...

si in final...iti mai spun ceva...
stii care e secretul fericirii?...

SA NU INTREBI NICIODATA CEEA CE NU VREI SA AFLI...

Scuze.......dar eu nu te consider o doamna. Poate dama de companie, dar doamna nu.



MDAA...DAR STII CARE ESTEAVANTAJUL UNEI AMANTE?...INTOTDEAUNA IA CIREASA DE PE TORT...DECI...SCUZE...DAR DOANELE DE COMPANIE SUNT PLATITE....DOAR...AMANTELE INTOTDEAUNA SUNT RASFATATE





Ai un somn linistit???nu sunt fantome in jurul tau?
lizzy74
Postat pe 29 Iunie 2009 08:45
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:30:40
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 00:27:42
De la: kudika037362, la data 2009-06-29 00:20:31
in plus...stii care e primiul principiu al unei amante?

o doamna asteapta intotdeauna...
o doamna nu face scandal...pt ca scandal ii face aiai acasa...
o doamna nu cere explicatii niciodata...

si in final...iti mai spun ceva...
stii care e secretul fericirii?...

SA NU INTREBI NICIODATA CEEA CE NU VREI SA AFLI...

Scuze.......dar eu nu te consider o doamna. Poate dama de companie, dar doamna nu.



MDAA...DAR STII CARE ESTEAVANTAJUL UNEI AMANTE?...INTOTDEAUNA IA CIREASA DE PE TORT...DECI...SCUZE...DAR DOANELE DE COMPANIE SUNT PLATITE....DOAR...AMANTELE INTOTDEAUNA SUNT RASFATATE

amanta nu e sotzie oricum prima femeie care a fost rasfatzata a fost sotzia apoi pot sa urmeze altele
amanatele chiar nu au creier folosesc barbati deja utilizati nu sunt capabile sa gas un barbat cu capul pe umeri si pana se casatoresc si apoi ajung sa fie inselate pacat doamnelor va trebuie mai multi neuroni dar poate punem mana de la mana sa va dam gratis asa ca un omagiu adus amantelor
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:49
chiar nu am nimic cu amantele...la urma urmei sunt tot femei (mai mult sau mai putin) si unele ajung in situatia asta fara sa stie sau pt k le funct doar jum de neuron...dar macar sa-si tina gura nu sa se laude in gura mare cate avantaje au k sotul unei alte femei merg se folosesc de ele mai rau k de o carpa dar de le face cadou parfum original,k sa miroase bine tot pt ei, niste tristi, is niste triste care cauta avantajele acolo unde nu sunt
bruneagra25
Postat pe 29 Iunie 2009 08:53
nici eu n-am nimic cu amantle si amantii dar nu pot suferii prostia si ma oftica cand unii sufera si asta pt ca nici jumatatea de neuron pe care o au nu le functioneaza si se lauda ca le este bine cand de fapt totul e o varza ei prin lauda lor asteapta nsite sfaturi si se aleg cu babornace
cred ca nici eu nu stiu ce vor de la viata
sunt si amante inteligente dar prea putine
pana la urma toate femeiele aspira la postura de sotzie, pt ca din ceea de amanata nu poti face prea multe
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:58
Amantele nu sunt in stare sa construiasca o relatie,sunt individe cu caracter slab sau deloc ,prefrera relatii facile in care dau cam degeaba si nu primesc decat resturi.

Postat pe 29 Iunie 2009 09:03
Ceea ce nu inteleg eu din disputa celor doua tabere este de ce intotdeauna (fara exceptie).. sotul este adorat in continuare, amanta arsa cu fierul rosu... iar sotia o victima. Toata lumea pare sa uite ca cel care si-a cautat amanta a fost sotul. Nu conteaza ca a avut motive si nu conteaza nici ca o alta femeie a acceptat aceste motive. Conteaza doar ca sotul este primit cu bratele deschise inapoi acasa din orice escapada, cu mancare calda, cu haine spalate si calcate la dunga... iar "cealalta femeie"... blestemata de mama focului. Niciuna dintre femeile inselate nu a avut curajul (cand a aflat adevarul) sa ii faca valijoara domului si sa-l trimita urgent la amanta. Poate ati fi avut o surpriza placuta... S-a cazut de acord ca amanta nu spala, nu calca, nu gateste si nu face copii. Prin urmare.. era de asteptat ca domnul sa se intoarca cu coada intre picioare la consoarta.. nicidecum sa lungeasca ani buni relatia de rasfat... sau, si mai grav, sa se obisnuiasca sa aiba amante una dupa alta.
O sa spuneti ca amanta care iubeste il pastreaza si uite asa, nu mai sunteti doamna X-ulescu. Ca i l-ati dat pe tava. M-as mira sa se intample asta in conditiile in care amanta l-a cunoscut ca pe un barbat nefericit in casnicie, care nu mai face sex de secole, care are acasa un calvar. s.a.m.d. Si, cand colo ce sa vezi?! E atat de OBISNUIT!! Ba mai mult, de cand s-a mutat la amanta, parca nici nu mai miroase asa de frumos, parca nici nu mai vorbeste asa de frumos, parca nu mai are bani si deci, nu mai face cadouri, nu o mai scoate in oras... etc etc. Doarme ca un porc toata ziua, iese cu baietii la o bere, se scobeste in dinti sau in nas.... si e posibil sa-si traga si o amanta. Ia, valea inapoi la sotie!!!

rashela
Postat pe 29 Iunie 2009 09:04
Ti-aduce flori si parfumuri,sampanie si bomboane,dar dupa ce te indulceste si te ameteste cum te simti cand iti spune sec:"trebuie sa plec ACASA".La tine nu e acasa si In 99% din cazuri nu va fi niciodata.

Postat pe 29 Iunie 2009 09:07
De la: rashela, la data 2009-06-29 09:04:43Ceea ce nu inteleg eu din disputa celor doua tabere este de ce intotdeauna (fara exceptie).. sotul este adorat in continuare, amanta arsa cu fierul rosu... iar sotia o victima. Toata lumea pare sa uite ca cel care si-a cautat amanta a fost sotul. Nu conteaza ca a avut motive si nu conteaza nici ca o alta femeie a acceptat aceste motive. Conteaza doar ca sotul este primit cu bratele deschise inapoi acasa din orice escapada, cu mancare calda, cu haine spalate si calcate la dunga... iar "cealalta femeie"... blestemata de mama focului. Niciuna dintre femeile inselate nu a avut curajul (cand a aflat adevarul) sa ii faca valijoara domului si sa-l trimita urgent la amanta. Poate ati fi avut o surpriza placuta... S-a cazut de acord ca amanta nu spala, nu calca, nu gateste si nu face copii. Prin urmare.. era de asteptat ca domnul sa se intoarca cu coada intre picioare la consoarta.. nicidecum sa lungeasca ani buni relatia de rasfat... sau, si mai grav, sa se obisnuiasca sa aiba amante una dupa alta.
O sa spuneti ca amanta care iubeste il pastreaza si uite asa, nu mai sunteti doamna X-ulescu. Ca i l-ati dat pe tava. M-as mira sa se intample asta in conditiile in care amanta l-a cunoscut ca pe un barbat nefericit in casnicie, care nu mai face sex de secole, care are acasa un calvar. s.a.m.d. Si, cand colo ce sa vezi?! E atat de OBISNUIT!! Ba mai mult, de cand s-a mutat la amanta, parca nici nu mai miroase asa de frumos, parca nici nu mai vorbeste asa de frumos, parca nu mai are bani si deci, nu mai face cadouri, nu o mai scoate in oras... etc etc. Doarme ca un porc toata ziua, iese cu baietii la o bere, se scobeste in dinti sau in nas.... si e posibil sa-si traga si o amanta. Ia, valea inapoi la sotie!!!







e gresit sa spui ca barbatii nefericiti in dragoste si casnicie inseala .Toti inseala pentru ca le place doar sa cucereasca nu si sa pastreze cucerirea.Nu toate femeile maritate fac un calvar din viata sotilor.Nu toate mirosim a ceapa prajita si ne intampinam sotul cu tigaia in cap.Cerd ca nu toate uitam sa fim femei,sa fim senzuale ,sa avem imaginatie in pat ,sa fim amuzante si sa nu lasam rutina sa se instaleze in relatie.Nu arunca cu noroi in neveste,nu sunt DRAGONI sunt tot femei,iar barbatii nu au nevoie de motive casa insele,au genetic chestia asta ca si gena mintitului.

Postat pe 29 Iunie 2009 09:09
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 09:03:58Amantele nu sunt in stare sa construiasca o relatie,sunt individe cu caracter slab sau deloc ,prefrera relatii facile in care dau cam degeaba si nu primesc decat resturi.

unele au si creier si stiu ca tunci cand exista iubire relatia va avea o alta turnura
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 09:10
CHESTIA cu iubirea e tare relativa .Cred ca multe o confunda cu atractia ,cu dorinta si pasiunea.Afi indragostita nu e acelasi lucru cu a iubi.Fluturasi in stomac si priviri sclipitoare de la inceput nu au nimic in comun cu a iubi.Acela e un sentiment profund ,asezat,compact,care il simti cum creste zi zi in tine.

Postat pe 29 Iunie 2009 09:21
pey multi confunda iubirea cu pasiunea
aici cred ca e de vina si neuronul dar si faptul ca femeile asculta mai mult ce le soune inima si barbatii ce le spune creierul
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 09:26
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 09:09:20
De la: rashela, la data 2009-06-29 09:04:43Ceea ce nu inteleg eu din disputa celor doua tabere este de ce intotdeauna (fara exceptie).. sotul este adorat in continuare, amanta arsa cu fierul rosu... iar sotia o victima. Toata lumea pare sa uite ca cel care si-a cautat amanta a fost sotul. Nu conteaza ca a avut motive si nu conteaza nici ca o alta femeie a acceptat aceste motive. Conteaza doar ca sotul este primit cu bratele deschise inapoi acasa din orice escapada, cu mancare calda, cu haine spalate si calcate la dunga... iar "cealalta femeie"... blestemata de mama focului. Niciuna dintre femeile inselate nu a avut curajul (cand a aflat adevarul) sa ii faca valijoara domului si sa-l trimita urgent la amanta. Poate ati fi avut o surpriza placuta... S-a cazut de acord ca amanta nu spala, nu calca, nu gateste si nu face copii. Prin urmare.. era de asteptat ca domnul sa se intoarca cu coada intre picioare la consoarta.. nicidecum sa lungeasca ani buni relatia de rasfat... sau, si mai grav, sa se obisnuiasca sa aiba amante una dupa alta.
O sa spuneti ca amanta care iubeste il pastreaza si uite asa, nu mai sunteti doamna X-ulescu. Ca i l-ati dat pe tava. M-as mira sa se intample asta in conditiile in care amanta l-a cunoscut ca pe un barbat nefericit in casnicie, care nu mai face sex de secole, care are acasa un calvar. s.a.m.d. Si, cand colo ce sa vezi?! E atat de OBISNUIT!! Ba mai mult, de cand s-a mutat la amanta, parca nici nu mai miroase asa de frumos, parca nici nu mai vorbeste asa de frumos, parca nu mai are bani si deci, nu mai face cadouri, nu o mai scoate in oras... etc etc. Doarme ca un porc toata ziua, iese cu baietii la o bere, se scobeste in dinti sau in nas.... si e posibil sa-si traga si o amanta. Ia, valea inapoi la sotie!!!







e gresit sa spui ca barbatii nefericiti in dragoste si casnicie inseala .Toti inseala pentru ca le place doar sa cucereasca nu si sa pastreze cucerirea.Nu toate femeile maritate fac un calvar din viata sotilor.Nu toate mirosim a ceapa prajita si ne intampinam sotul cu tigaia in cap.Cerd ca nu toate uitam sa fim femei,sa fim senzuale ,sa avem imaginatie in pat ,sa fim amuzante si sa nu lasam rutina sa se instaleze in relatie.Nu arunca cu noroi in neveste,nu sunt DRAGONI sunt tot femei,iar barbatii nu au nevoie de motive casa insele,au genetic chestia asta ca si gena mintitului.


Nu-ti cer sa-mi arati unde am aruncat cu noroi in neveste ... petru ca stiu ce am scris foarte bine. Iar ca barbatii sunt nefericiti in dragoste si isi cauta alinarea in bratele unei alte femei. nu am spus-o eu, o spun EI. Si de cele mai multe ori sunt foarte convingatori. De fapt, ... n-ai prea inteles nimic din ce am scris eu mai sus... Si asta imi aminteste de un lucru pe care nu l-am mentionat in "parodia" mea... Ochelarii de cal pe care continua sa-i poarte neavsta.. no matter what!!!
rashela
Postat pe 29 Iunie 2009 09:29
De la: rashela, la data 2009-06-29 09:04:43Ceea ce nu inteleg eu din disputa celor doua tabere este de ce intotdeauna (fara exceptie).. sotul este adorat in continuare, amanta arsa cu fierul rosu... iar sotia o victima. Toata lumea pare sa uite ca cel care si-a cautat amanta a fost sotul. Nu conteaza ca a avut motive si nu conteaza nici ca o alta femeie a acceptat aceste motive. Conteaza doar ca sotul este primit cu bratele deschise inapoi acasa din orice escapada, cu mancare calda, cu haine spalate si calcate la dunga... iar "cealalta femeie"... blestemata de mama focului. Niciuna dintre femeile inselate nu a avut curajul (cand a aflat adevarul) sa ii faca valijoara domului si sa-l trimita urgent la amanta. Poate ati fi avut o surpriza placuta... S-a cazut de acord ca amanta nu spala, nu calca, nu gateste si nu face copii. Prin urmare.. era de asteptat ca domnul sa se intoarca cu coada intre picioare la consoarta.. nicidecum sa lungeasca ani buni relatia de rasfat... sau, si mai grav, sa se obisnuiasca sa aiba amante una dupa alta.
O sa spuneti ca amanta care iubeste il pastreaza si uite asa, nu mai sunteti doamna X-ulescu. Ca i l-ati dat pe tava. M-as mira sa se intample asta in conditiile in care amanta l-a cunoscut ca pe un barbat nefericit in casnicie, care nu mai face sex de secole, care are acasa un calvar. s.a.m.d. Si, cand colo ce sa vezi?! E atat de OBISNUIT!! Ba mai mult, de cand s-a mutat la amanta, parca nici nu mai miroase asa de frumos, parca nici nu mai vorbeste asa de frumos, parca nu mai are bani si deci, nu mai face cadouri, nu o mai scoate in oras... etc etc. Doarme ca un porc toata ziua, iese cu baietii la o bere, se scobeste in dinti sau in nas.... si e posibil sa-si traga si o amanta. Ia, valea inapoi la sotie!!!


din ceea ce am postat noi azi aici nu stiu unde ai vazut k am adora sotul in continuare...era vb doar de don'soara de mai sus care spunea k e un mare avantaj sa fi amanta k primesti parfum original....
bruneagra25
Postat pe 29 Iunie 2009 09:31
De la: bruneagra25, la data 2009-06-29 09:31:42
De la: rashela, la data 2009-06-29 09:04:43Ceea ce nu inteleg eu din disputa celor doua tabere este de ce intotdeauna (fara exceptie).. sotul este adorat in continuare, amanta arsa cu fierul rosu... iar sotia o victima. Toata lumea pare sa uite ca cel care si-a cautat amanta a fost sotul. Nu conteaza ca a avut motive si nu conteaza nici ca o alta femeie a acceptat aceste motive. Conteaza doar ca sotul este primit cu bratele deschise inapoi acasa din orice escapada, cu mancare calda, cu haine spalate si calcate la dunga... iar "cealalta femeie"... blestemata de mama focului. Niciuna dintre femeile inselate nu a avut curajul (cand a aflat adevarul) sa ii faca valijoara domului si sa-l trimita urgent la amanta. Poate ati fi avut o surpriza placuta... S-a cazut de acord ca amanta nu spala, nu calca, nu gateste si nu face copii. Prin urmare.. era de asteptat ca domnul sa se intoarca cu coada intre picioare la consoarta.. nicidecum sa lungeasca ani buni relatia de rasfat... sau, si mai grav, sa se obisnuiasca sa aiba amante una dupa alta.
O sa spuneti ca amanta care iubeste il pastreaza si uite asa, nu mai sunteti doamna X-ulescu. Ca i l-ati dat pe tava. M-as mira sa se intample asta in conditiile in care amanta l-a cunoscut ca pe un barbat nefericit in casnicie, care nu mai face sex de secole, care are acasa un calvar. s.a.m.d. Si, cand colo ce sa vezi?! E atat de OBISNUIT!! Ba mai mult, de cand s-a mutat la amanta, parca nici nu mai miroase asa de frumos, parca nici nu mai vorbeste asa de frumos, parca nu mai are bani si deci, nu mai face cadouri, nu o mai scoate in oras... etc etc. Doarme ca un porc toata ziua, iese cu baietii la o bere, se scobeste in dinti sau in nas.... si e posibil sa-si traga si o amanta. Ia, valea inapoi la sotie!!!


din ceea ce am postat noi azi aici nu stiu unde ai vazut k am adora sotul in continuare...era vb doar de don'soara de mai sus care spunea k e un mare avantaj sa fi amanta k primesti parfum original....


Ok, cum spui tu!!

Unde dai si unde crapa...
rashela
Postat pe 29 Iunie 2009 09:37
ce discutii pe voi
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 09:40
De la: rashela, la data 2009-06-29 09:29:49
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 09:09:20
De la: rashela, la data 2009-06-29 09:04:43Ceea ce nu inteleg eu din disputa celor doua tabere este de ce intotdeauna (fara exceptie).. sotul este adorat in continuare, amanta arsa cu fierul rosu... iar sotia o victima. Toata lumea pare sa uite ca cel care si-a cautat amanta a fost sotul. Nu conteaza ca a avut motive si nu conteaza nici ca o alta femeie a acceptat aceste motive. Conteaza doar ca sotul este primit cu bratele deschise inapoi acasa din orice escapada, cu mancare calda, cu haine spalate si calcate la dunga... iar "cealalta femeie"... blestemata de mama focului. Niciuna dintre femeile inselate nu a avut curajul (cand a aflat adevarul) sa ii faca valijoara domului si sa-l trimita urgent la amanta. Poate ati fi avut o surpriza placuta... S-a cazut de acord ca amanta nu spala, nu calca, nu gateste si nu face copii. Prin urmare.. era de asteptat ca domnul sa se intoarca cu coada intre picioare la consoarta.. nicidecum sa lungeasca ani buni relatia de rasfat... sau, si mai grav, sa se obisnuiasca sa aiba amante una dupa alta.
O sa spuneti ca amanta care iubeste il pastreaza si uite asa, nu mai sunteti doamna X-ulescu. Ca i l-ati dat pe tava. M-as mira sa se intample asta in conditiile in care amanta l-a cunoscut ca pe un barbat nefericit in casnicie, care nu mai face sex de secole, care are acasa un calvar. s.a.m.d. Si, cand colo ce sa vezi?! E atat de OBISNUIT!! Ba mai mult, de cand s-a mutat la amanta, parca nici nu mai miroase asa de frumos, parca nici nu mai vorbeste asa de frumos, parca nu mai are bani si deci, nu mai face cadouri, nu o mai scoate in oras... etc etc. Doarme ca un porc toata ziua, iese cu baietii la o bere, se scobeste in dinti sau in nas.... si e posibil sa-si traga si o amanta. Ia, valea inapoi la sotie!!!







e gresit sa spui ca barbatii nefericiti in dragoste si casnicie inseala .Toti inseala pentru ca le place doar sa cucereasca nu si sa pastreze cucerirea.Nu toate femeile maritate fac un calvar din viata sotilor.Nu toate mirosim a ceapa prajita si ne intampinam sotul cu tigaia in cap.Cerd ca nu toate uitam sa fim femei,sa fim senzuale ,sa avem imaginatie in pat ,sa fim amuzante si sa nu lasam rutina sa se instaleze in relatie.Nu arunca cu noroi in neveste,nu sunt DRAGONI sunt tot femei,iar barbatii nu au nevoie de motive casa insele,au genetic chestia asta ca si gena mintitului.


Nu-ti cer sa-mi arati unde am aruncat cu noroi in neveste ... petru ca stiu ce am scris foarte bine. Iar ca barbatii sunt nefericiti in dragoste si isi cauta alinarea in bratele unei alte femei. nu am spus-o eu, o spun EI. Si de cele mai multe ori sunt foarte convingatori. De fapt, ... n-ai prea inteles nimic din ce am scris eu mai sus... Si asta imi aminteste de un lucru pe care nu l-am mentionat in "parodia" mea... Ochelarii de cal pe care continua sa-i poarte neavsta.. no matter what!!!





Sunt cam proaste cele care cred placile "nefericitilor":"nu ma intelege,nu-mi ofera ce-mi doresc in pat,nu ma mai iubeste,ma neglijeaza,Etc".SI sa nu-mi spui mie ca am ochelari de cal,pentru ca nu ma cunosti,cred ca tu esti limitata,pentru ca vad ca tii doar partea nefericitilor de barbati.

Postat pe 29 Iunie 2009 10:33
De la: yumalai, la data 2009-06-29 09:26:06pey multi confunda iubirea cu pasiunea
aici cred ca e de vina si neuronul dar si faptul ca femeile asculta mai mult ce le soune inima si barbatii ce le spune creierul


Cred ca mai degraba asculta ce le spune hormonu" nu neuronu

Postat pe 29 Iunie 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna... 28 De la: kudika414141 2 August 2011 17:34
Am procedat corect?? 57 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:35
vreau sfaturi dati cu parerea cati mai multi 53 De la: craciun852007 12 Iunie 2012 17:16
Dilema unei iubiri 24 De la: kudika031402 1 Iulie 2010 21:08
amant sau prieten? 74 De la: cinderella 4 Noiembrie 2009 16:35