Setari Cookie-uri

Sa iubesti un barbat casatorit...

Barbatii cand sunt nefericiti in dragoste ar trebui sa puna problema asta deschis ,sa discute cu partenera ,nu sa fuga in bratele primei fufe care il primeste ca sa-l consoleze.Sunt cele mai lase fiinte din lume.

Postat pe 29 Iunie 2009 10:45
Nu-mi dau seama cum unele femei singure isi aleg suferinta............cand ai o relatie cu un barbat insurat...........la ce poti sa te astepti??????...doar la suferinta ca bine nici atat.......fffffff rar bine.........Asa ca fetelor , femeilor......singure va faceti sa suferiti...........atunci trageti si consetintele.........parca sau terminat barbatii.............
gongonica
Postat pe 29 Iunie 2009 10:57
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 10:33:30
De la: rashela, la data 2009-06-29 09:29:49
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 09:09:20
De la: rashela, la data 2009-06-29 09:04:43Ceea ce nu inteleg eu din disputa celor doua tabere este de ce intotdeauna (fara exceptie).. sotul este adorat in continuare, amanta arsa cu fierul rosu... iar sotia o victima. Toata lumea pare sa uite ca cel care si-a cautat amanta a fost sotul. Nu conteaza ca a avut motive si nu conteaza nici ca o alta femeie a acceptat aceste motive. Conteaza doar ca sotul este primit cu bratele deschise inapoi acasa din orice escapada, cu mancare calda, cu haine spalate si calcate la dunga... iar "cealalta femeie"... blestemata de mama focului. Niciuna dintre femeile inselate nu a avut curajul (cand a aflat adevarul) sa ii faca valijoara domului si sa-l trimita urgent la amanta. Poate ati fi avut o surpriza placuta... S-a cazut de acord ca amanta nu spala, nu calca, nu gateste si nu face copii. Prin urmare.. era de asteptat ca domnul sa se intoarca cu coada intre picioare la consoarta.. nicidecum sa lungeasca ani buni relatia de rasfat... sau, si mai grav, sa se obisnuiasca sa aiba amante una dupa alta.
O sa spuneti ca amanta care iubeste il pastreaza si uite asa, nu mai sunteti doamna X-ulescu. Ca i l-ati dat pe tava. M-as mira sa se intample asta in conditiile in care amanta l-a cunoscut ca pe un barbat nefericit in casnicie, care nu mai face sex de secole, care are acasa un calvar. s.a.m.d. Si, cand colo ce sa vezi?! E atat de OBISNUIT!! Ba mai mult, de cand s-a mutat la amanta, parca nici nu mai miroase asa de frumos, parca nici nu mai vorbeste asa de frumos, parca nu mai are bani si deci, nu mai face cadouri, nu o mai scoate in oras... etc etc. Doarme ca un porc toata ziua, iese cu baietii la o bere, se scobeste in dinti sau in nas.... si e posibil sa-si traga si o amanta. Ia, valea inapoi la sotie!!!







e gresit sa spui ca barbatii nefericiti in dragoste si casnicie inseala .Toti inseala pentru ca le place doar sa cucereasca nu si sa pastreze cucerirea.Nu toate femeile maritate fac un calvar din viata sotilor.Nu toate mirosim a ceapa prajita si ne intampinam sotul cu tigaia in cap.Cerd ca nu toate uitam sa fim femei,sa fim senzuale ,sa avem imaginatie in pat ,sa fim amuzante si sa nu lasam rutina sa se instaleze in relatie.Nu arunca cu noroi in neveste,nu sunt DRAGONI sunt tot femei,iar barbatii nu au nevoie de motive casa insele,au genetic chestia asta ca si gena mintitului.


Nu-ti cer sa-mi arati unde am aruncat cu noroi in neveste ... petru ca stiu ce am scris foarte bine. Iar ca barbatii sunt nefericiti in dragoste si isi cauta alinarea in bratele unei alte femei. nu am spus-o eu, o spun EI. Si de cele mai multe ori sunt foarte convingatori. De fapt, ... n-ai prea inteles nimic din ce am scris eu mai sus... Si asta imi aminteste de un lucru pe care nu l-am mentionat in "parodia" mea... Ochelarii de cal pe care continua sa-i poarte neavsta.. no matter what!!!





Sunt cam proaste cele care cred placile "nefericitilor":"nu ma intelege,nu-mi ofera ce-mi doresc in pat,nu ma mai iubeste,ma neglijeaza,Etc".SI sa nu-mi spui mie ca am ochelari de cal,pentru ca nu ma cunosti,cred ca tu esti limitata,pentru ca vad ca tii doar partea nefericitilor de barbati.


Revin si te intreb: unde am spus eu ca TU ai ochelari de cal???? Ba mai mult, unde am tinut eu partea barbatilor??? Daca nu ai reusit sa citesti printre randuri postarea mea.. (pe care, de altfel, am si numit-o "parodie"....) atunci chiar nu are sens sa purtam discutia asta. Nu ti-ai ales persoana potrivita.
Take care!
rashela
Postat pe 29 Iunie 2009 11:01
De la: lizzy74, la data 2009-06-29 08:29:11
De la: yumalai, la data 2009-06-29 08:21:16
De la: valita76, la data 2009-06-29 08:19:53 "sa iti dau si cateva motive pt care e mai bine sa fii amanta?

1.nu ai cum sa ramai insarcinata -k domnul nu se risca
2.tie iti ia parfum de firma -ei ii ia de la mall
3.te tine in brate atunci cand doarme pt k oricum cu ea acasa doarme spate in spate
4.tie iti spune baby...ca pe ea oricum o striga ma
5.etc etc etc.."

.
Foarte frumos. Toate motivele pentru care e mai bine sa fi amanta se raporteaza la sotie

Si cand dispare sotia din peisaj? Mai e bine sa fi amanta? Cu cine te mai compari?
hai ca esti tare



cand sipare sotia..poate amanta devine sotie...si totul se repeta...invata si ea lectia de sotie inselata cu o amanta???

Si o sa i se zica si ei "ma"nu?
lonely_soul
Postat pe 29 Iunie 2009 12:26
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 10:35:23
De la: yumalai, la data 2009-06-29 09:26:06pey multi confunda iubirea cu pasiunea
aici cred ca e de vina si neuronul dar si faptul ca femeile asculta mai mult ce le soune inima si barbatii ce le spune creierul


Cred ca mai degraba asculta ce le spune hormonu" nu neuronu

unii au mai multi hormoni decat neuroni
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 12:28
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 12:26:23
De la: lizzy74, la data 2009-06-29 08:29:11
De la: yumalai, la data 2009-06-29 08:21:16
De la: valita76, la data 2009-06-29 08:19:53 "sa iti dau si cateva motive pt care e mai bine sa fii amanta?

1.nu ai cum sa ramai insarcinata -k domnul nu se risca
2.tie iti ia parfum de firma -ei ii ia de la mall
3.te tine in brate atunci cand doarme pt k oricum cu ea acasa doarme spate in spate
4.tie iti spune baby...ca pe ea oricum o striga ma
5.etc etc etc.."

.
Foarte frumos. Toate motivele pentru care e mai bine sa fi amanta se raporteaza la sotie

Si cand dispare sotia din peisaj? Mai e bine sa fi amanta? Cu cine te mai compari?
hai ca esti tare



cand sipare sotia..poate amanta devine sotie...si totul se repeta...invata si ea lectia de sotie inselata cu o amanta???

Si o sa i se zica si ei "ma"nu?

sau poate du-te naibi de stroalfa
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 12:29
De la: yumalai, la data 2009-06-29 09:26:06pey multi confunda iubirea cu pasiunea
aici cred ca e de vina si neuronul dar si faptul ca femeile asculta mai mult ce le soune inima si barbatii ce le spune creierul

Ala de sus, sau ala dintre picioare?
lonely_soul
Postat pe 29 Iunie 2009 13:01
Eu nu vreau sa ma complac in situatia de sotie inselata. Stiu ca si acum vorbeste cu ea chiar daca "se jura ca nu fura" si se poarta ca cel mai grijuliu si bun sot din lume. Simt ca totul e o mare minciuna. I-am zis sa plece la Mirela aia a lui, dar nu vrea. Cica nu vrea sa-i faca probleme in casnicie. Ca si ea e maritata. I-am zis ca am vorbit cu un avocat de divort. A spus ca semaneaza ce vreau eu, dar el tot nu pleaca.
lonely_soul
Postat pe 29 Iunie 2009 13:13
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 13:01:15
De la: yumalai, la data 2009-06-29 09:26:06pey multi confunda iubirea cu pasiunea
aici cred ca e de vina si neuronul dar si faptul ca femeile asculta mai mult ce le soune inima si barbatii ce le spune creierul

Ala de sus, sau ala dintre picioare?

cu oricare dintre ele
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 13:15
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 13:13:03Eu nu vreau sa ma complac in situatia de sotie inselata. Stiu ca si acum vorbeste cu ea chiar daca "se jura ca nu fura" si se poarta ca cel mai grijuliu si bun sot din lume. Simt ca totul e o mare minciuna. I-am zis sa plece la Mirela aia a lui, dar nu vrea. Cica nu vrea sa-i faca probleme in casnicie. Ca si ea e maritata. I-am zis ca am vorbit cu un avocat de divort. A spus ca semaneaza ce vreau eu, dar el tot nu pleaca.


Adica barbatul mirelei nu stie ca e inselat?
valita76
Postat pe 29 Iunie 2009 13:17
De la: valita76, la data 2009-06-29 13:17:36
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 13:13:03Eu nu vreau sa ma complac in situatia de sotie inselata. Stiu ca si acum vorbeste cu ea chiar daca "se jura ca nu fura" si se poarta ca cel mai grijuliu si bun sot din lume. Simt ca totul e o mare minciuna. I-am zis sa plece la Mirela aia a lui, dar nu vrea. Cica nu vrea sa-i faca probleme in casnicie. Ca si ea e maritata. I-am zis ca am vorbit cu un avocat de divort. A spus ca semaneaza ce vreau eu, dar el tot nu pleaca.


Adica barbatul mirelei nu stie ca e inselat?


adica l-a durut in pix de casnicia voastra, dar de casnicia amantei ii pasa ?
Ce baiat bun.
valita76
Postat pe 29 Iunie 2009 13:20
De la: valita76, la data 2009-06-29 13:17:36
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 13:13:03Eu nu vreau sa ma complac in situatia de sotie inselata. Stiu ca si acum vorbeste cu ea chiar daca "se jura ca nu fura" si se poarta ca cel mai grijuliu si bun sot din lume. Simt ca totul e o mare minciuna. I-am zis sa plece la Mirela aia a lui, dar nu vrea. Cica nu vrea sa-i faca probleme in casnicie. Ca si ea e maritata. I-am zis ca am vorbit cu un avocat de divort. A spus ca semaneaza ce vreau eu, dar el tot nu pleaca.


Adica barbatul mirelei nu stie ca e inselat?

Nu stie.
lonely_soul
Postat pe 29 Iunie 2009 13:28
De la: valita76, la data 2009-06-29 13:20:13
De la: valita76, la data 2009-06-29 13:17:36
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 13:13:03Eu nu vreau sa ma complac in situatia de sotie inselata. Stiu ca si acum vorbeste cu ea chiar daca "se jura ca nu fura" si se poarta ca cel mai grijuliu si bun sot din lume. Simt ca totul e o mare minciuna. I-am zis sa plece la Mirela aia a lui, dar nu vrea. Cica nu vrea sa-i faca probleme in casnicie. Ca si ea e maritata. I-am zis ca am vorbit cu un avocat de divort. A spus ca semaneaza ce vreau eu, dar el tot nu pleaca.


Adica barbatul mirelei nu stie ca e inselat?


adica l-a durut in pix de casnicia voastra, dar de casnicia amantei ii pasa ?
Ce baiat bun.

Da exact, Asa i-am zis si eu. Ca ei mi-au facut mie probleme, dar ea, biata, sa nu sufere. Eu ce daca sufar? O sa-mi treaca nu? Uite ca nu-mi trece.
lonely_soul
Postat pe 29 Iunie 2009 13:29
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 13:28:25
De la: valita76, la data 2009-06-29 13:17:36
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 13:13:03Eu nu vreau sa ma complac in situatia de sotie inselata. Stiu ca si acum vorbeste cu ea chiar daca "se jura ca nu fura" si se poarta ca cel mai grijuliu si bun sot din lume. Simt ca totul e o mare minciuna. I-am zis sa plece la Mirela aia a lui, dar nu vrea. Cica nu vrea sa-i faca probleme in casnicie. Ca si ea e maritata. I-am zis ca am vorbit cu un avocat de divort. A spus ca semaneaza ce vreau eu, dar el tot nu pleaca.


Adica barbatul mirelei nu stie ca e inselat?

Nu stie.


valita76
Postat pe 29 Iunie 2009 13:31

O cunosti? Sti cine e , unde sta?
valita76
Postat pe 29 Iunie 2009 13:32
De la: yumalai, la data 2009-06-29 12:28:45
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 10:35:23
De la: yumalai, la data 2009-06-29 09:26:06pey multi confunda iubirea cu pasiunea
aici cred ca e de vina si neuronul dar si faptul ca femeile asculta mai mult ce le soune inima si barbatii ce le spune creierul


Cred ca mai degraba asculta ce le spune hormonu" nu neuronu

unii au mai multi hormoni decat neuroni


lasa rozo cica mai nou se fac si implanturi cu neuroni de silicon
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 13:41
De la: valita76, la data 2009-06-29 13:32:04
O cunosti? Sti cine e , unde sta?

Nu stiu cine e. Si nici unde sta. Doar ID de mess. Si stiu ca vb cu ea pe chat si pe mess. Am vazut arhiva lui. Asa am descoperit. Si a salvat numarul ei de telefon in telefonul lui.
lonely_soul
Postat pe 29 Iunie 2009 13:51
Take care or what?Punand ochelari cal nevestelor implicit imi pui si mie si nu cred ca accept asemenea eticheta.

Postat pe 29 Iunie 2009 14:32
Pastrati-va barbatii...daca nu...suportati!
jaqueline29
Postat pe 29 Iunie 2009 22:25
doamne multa minte iti mai trebuie ! draguta gandestete bine ce faci. Nu e bine sa provoci durere nimanui. Sotia lui a fost perfecta cand s-a casatorit cu ea ,exact cum asa spune ca esti tu...deci tu cat timp mai ai sa fii perfecta? si oricum tu nu ai ce are sotia lui...un copil cu el...plus de asta il injosesti pe barbatul de langa tine.Nu faci bine de loc!
De la: adutza_16, la data 2009-04-08 11:21:00Buna! As vrea sa aflu parerile fetelor/femeilor care au o relatie sau care sunt indragostite de un barbat casatorit. Mentionez ca am o relatie de 3 ani, dar sunt indragostita de un barbat casatorit mai mare cu 16 ani. Suntem fericiti, dar nu vrem sa ranim partenerii si copilul lui, de aceea ne este foarte greu sa ne vedem si sa ne manifestam sentimentele liber. Oare unde se va ajunge...
kudika044217
Postat pe 30 Iunie 2009 08:01
Si eu sunt indragostita de un barbat casatorit si cu un copil,dar mi-am dat seama ca aceasta relatie nu va ajunge nicaieri,asa ca m-am hotarat sa renunt,indiferent cat de mult tin la el. Nu vreau sa am constiinta patata ca am destramat o familie si am lasat un copil fara tata, Si daca ne gandim mai bine,poate peste ceva timp,vom fi si noi in locul nevestelor lor,si sigur nu o sa ne placa... Renunta pana nu e prea tarziu!
just_me_and_you
Postat pe 30 Iunie 2009 08:06
De la: just_me_and_you, la data 2009-06-30 08:06:01Si eu sunt indragostita de un barbat casatorit si cu un copil,dar mi-am dat seama ca aceasta relatie nu va ajunge nicaieri,asa ca m-am hotarat sa renunt,indiferent cat de mult tin la el. Nu vreau sa am constiinta patata ca am destramat o familie si am lasat un copil fara tata, Si daca ne gandim mai bine,poate peste ceva timp,vom fi si noi in locul nevestelor lor,si sigur nu o sa ne placa... Renunta pana nu e prea tarziu!


Eh si daca tot te-ai hotarat sa devii fata de treaba renuntand la o himera, schimba si semnatura ca acu' nu mai da bine.
koph
Postat pe 30 Iunie 2009 08:16
De la: just_me_and_you, la data 2009-06-30 08:06:01Si eu sunt indragostita de un barbat casatorit si cu un copil,dar mi-am dat seama ca aceasta relatie nu va ajunge nicaieri,asa ca m-am hotarat sa renunt,indiferent cat de mult tin la el. Nu vreau sa am constiinta patata ca am destramat o familie si am lasat un copil fara tata, Si daca ne gandim mai bine,poate peste ceva timp,vom fi si noi in locul nevestelor lor,si sigur nu o sa ne placa... Renunta pana nu e prea tarziu!

asa este Dumnezeu nu doarme
lourdess
Postat pe 30 Iunie 2009 08:19
De la: lonely_soul, la data 2009-06-29 13:51:11
De la: valita76, la data 2009-06-29 13:32:04
O cunosti? Sti cine e , unde sta?

Nu stiu cine e. Si nici unde sta. Doar ID de mess. Si stiu ca vb cu ea pe chat si pe mess. Am vazut arhiva lui. Asa am descoperit. Si a salvat numarul ei de telefon in telefonul lui.





'lonely_soul...parca spui povestea mea...diferenta ca eu stiu cine e...dar cu sotul ei inca n-am apucat sa vorbesc..dar urmeaza..sper sa se rezolve..si sa se muta impreuna..se merita..si el mincinos..si ea mincinoasa..sa se descurce:D
lizzy74
Postat pe 30 Iunie 2009 08:36
Nu mai pozati in victime doamnelor si domnilor !!!!!!! viata nu e parsiva , nici urata ,nici rea.Oamenii o fac asa .E simplu sa te arunci intr-o legatura promiscua si apoi nefacand nimic sa spui :vai ,viata e nedreapta ,sunt nefericita si nu stiu ce sa fac .Cand tu nu faci nimic sa indrepti raul pe care il faci incepand chiar cu tine,ce naiba astepti? Sa vina zana cea buna si sa faca minuni?Incurcam borcanele,nenorocim si alti 2,3 in jurul nostru si ne plangem ca suferim.Daca toti si toate am avea putina constiinta n-am mai sta in situatii degenul asta

Postat pe 30 Iunie 2009 08:36
M-am adresat si barbatilor si femeilor.

Postat pe 30 Iunie 2009 08:38
Repet nu mai lasati "hormonu" sa ia locul neuronului .Nu mai faceti pe surzii .Ascultati-va ratiunea si mintea ,nu impulsurile.

Postat pe 30 Iunie 2009 08:41
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 08:38:15M-am adresat si barbatilor si femeilor.

asa si ai obtinut ce vroiai?
yumy
Postat pe 30 Iunie 2009 08:42
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 08:41:01Repet nu mai lasati "hormonu" sa ia locul neuronului .Nu mai faceti pe surzii .Ascultati-va ratiunea si mintea ,nu impulsurile.

esti frustata cred ca ai nevoie de sa te calmezi
DON_LUCIANO
Postat pe 30 Iunie 2009 08:46
Sunt maritata de 4 ani dar impreuna de 7 ani.Am un barbat bunicel,o relatie mutumitoare si ca orice om am mai fost atrasa in rastimpul asta si de alte persoane.N-am putut insa sa fac nimic doar din motivul ca sunt foarte fair play.Nu pot incepe o alta relatie cand sunt inca implicata in alta .N-am putut niciodata.Nu pot minti ,nu ma pot preface ,nu pot sa joc teatru ,de fapt nu-mi pot minti nemernica de constiinta care ma trage tot timpul de maneca.

Postat pe 30 Iunie 2009 08:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU SUNT UN BARBAT FIDEL. 25 De la: kudika418943 2 Octombrie 2011 10:33
a insela 24 De la: gb_byenkutza 7 Iunie 2010 18:58
e lautar si se da la toate dar il iubesc 52 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:05
un pic de timp si pt mine pe forum??am nevoie de un sfat!:) multuuuumesccc!!! 26 De la: kudika421339 10 Decembrie 2011 16:09
Ce credeti? 12 De la: kudika499581 26 Februarie 2012 15:54