Setari Cookie-uri

intalniri pe net=infidelitate?

De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-16 14:06:56
De la: deya_22, la data 2009-04-16 13:04:31era disperat cand l-am prins. .

ihim...numai asta ar trebui sa-ti dea de gandit
de ce ar fi disperat, daca nu are nimic de ascuns?


EXACT !
andreea1976
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:06
cu relatiile astea de pe net nu prea am asa mare incredere.. daca el te iubea nu facea asa ceva nici la misto.. ca n-ai de unde sa stii cand poate sa devina la realitate... eu una am trecut prin asa ceva...
vorbea cu una pe mirc... (bineinteles ca la inceput nu a recunoscut).. ea era din bucuresti.. si fata o venit tocmai din bucuresti ca sa-l cunoasca (sa se fu.ta cu el mai bine zis).. si vai de mine el s-o indragostit de dansa.. m-a dat la o parte, apoi o deschis ochii si a vazut ce fel de fata e si a vrut sa se intoarca la mine, l-am iertat (greseala mea)... .. numai ca bineinteles nu mai era ca la inceput.. nu mai puteam avea incredere in el.. si s-a terminat totul... spre bucuria mea..
deci cel mai bine ar fi sa-ti vezi de viata ta.. decat sa te paraseasca el pentru alta mai bine paraseste-l tu pe el
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:16
De la: camelusha83, la data 2009-04-16 14:03:53Intalniri pe net Ma scuzi dar mie mi se pare o tampenie...eu sunt mai de moda veche...daca nu vad omul in ochi nu cred nimik...asa pe net poti sa spui multe...Ca sa fiu sincera mai vb si eu cu baieti pe net pe care nu-i cunosc si cateodata e si sotul meu langa mine si radem amandoi de ei...dar nicodata nu vorbesc serios si dupa ce vb o data de 2 ori cu ei le dau ignore...Asta fac asa pentru distractie...nu am absolut nimik personal cu nimeni...Sincera sa fiu nu m-as intalni niciodata cu cineva pe care nu cunosc personal...pentru ca nu stii peste ce psihopat dai...


da.. dar tu erai cu sotul tau si faceai misto de ei.. el in schimb se ascundea de dansa... asta nu ar fi un semn de intrebare???
tie ti-ar conveni ca sotul tau sa faca asa ceva?? sa se ascunda de tine si sa-si dea intalniri cu altele de pe net???
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:18
si-a dat seama , normal pentru ca atat de impulsiva am fost, am simtit ca mi se rupe pamantul sub picioare, imi venea sa il strang de gat si l-am intrebat, iar atunci a incercat sa-mi ia mouse-ul din mana ca sa nu mai citesc nimic, dar era prea tarziu pentru ca vazusem tot deja... ca il am la mana... da ai si tu dreptate... si el era ffff gelos pe mine , a incercat sa faca la fel si acum dupa intamplare, dar i-am taiat-o din scurt- el e gelos degeaba , eu am de ce sa nu-l mai cred...
nu vreau sa plec de langa el - m-a implorat sa nu o fac. insa ce m-a dezamagit cel mai tare - nu am crezut vreodata ca EL e capabil de asta, am avut incredere oarba in el , era pentru mine undeva sus prin ceea ce mi-a aratat in timpul de cand suntem impreuna, iar acum va trebui sa munceasca mult timp si din greu sa ajunga macar jumate din ceea ce a insemnat pentru mine.
imi pare rau ca nu mi-am facut si eu un profil pe site fara sa stie , sa-l caut si sa vad daca vine la intalnire, si atunci ...
deya_22
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:46
mersi pentru sfat... m-am hotarat sa fiu "proasta " doar o singura data si sa-l iert. daca se mai intampla (iti dai seama ca acum il urmaresc mult mai mult) cred ca il transez, dar data viitoare o sa-l las sa mearga mai departe, cam pana unde mergea si acum daca nu il prindeam la timp...
deya_22
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:52
De la: deya_22, la data 2009-04-16 16:52:37mersi pentru sfat... m-am hotarat sa fiu "proasta " doar o singura data si sa-l iert. daca se mai intampla (iti dai seama ca acum il urmaresc mult mai mult) cred ca il transez, dar data viitoare o sa-l las sa mearga mai departe, cam pana unde mergea si acum daca nu il prindeam la timp...


Draga mea,e un lucru frumos din partea ta ca l-ai iertat.Trebuie sa fi foarte atenta pe viitor,mai ales ca daca va vrea sa repete,isi va lua si mai multe masuri de siguranta pt ca tu sa nu afli.
Iti va fi greu sa fi mereu neincrezatoare.......fara incredere o relatie nu dureaza mult.
Oricum.....iti doresc tot binele
andreea1976
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:02
stiu ca o sa-si ia si mai multe masuri, dar tot cred ca intotdeauna adevarul iese la iveala mai devreme sau mai tarziu, iar daca face a doua oara ... (mai ales ca mi-a jurat pe tot ce are el mai scump ca nici macar nu o sa mai intre pe vreun site si ca nici nu m-a inselat vreodata) . multumesc pentru urare
deya_22
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:22
De la: deya_22, la data 2009-04-16 16:46:25insa ce m-a dezamagit cel mai tare - nu am crezut vreodata ca EL e capabil de asta, am avut incredere oarba in el , era pentru mine undeva sus prin ceea ce mi-a aratat in timpul de cand suntem impreuna,


parca vorbesti de proaspatul meu fost pisoi

asculta bine gianna!!!!

prostul a intrat pe contul lui de netlog de la mine pe pc si a uitat sa se delogheze... va inchipuiti ce am gasit acolo... dar situatia a fost un pic diferita la mine, pentru ca am intrat pe netlog din cauza ca-mi bagase replici d-alea cu "tu esti prea buna pentru mine"... am vrut sa vad care-i adevaratul motiv pentru care a spus asta si atunci am vrut sa vad daca are profil pe netlog si ce face cu el (acolo unde am eu profil, deja il cautasem, inca de cand l-am cunoscut)

E ca si inexistent pentru mine acum, ma iubesc mult prea mult ca sa-mi pierd timpul cu astfel de personaje... si chiar am destula experienta sa-mi dau seama cand o relatie merita salvata sau nu.

PS: gianna, chir nu suporti ca altcineva sa aiba o alta parere decat tine?
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:30

asculta bine gianna!!!!

prostul a intrat pe contul lui de netlog de la mine pe pc si a uitat sa se delogheze... va inchipuiti ce am gasit acolo... dar situatia a fost un pic diferita la mine, pentru ca am intrat pe netlog din cauza ca-mi bagase replici d-alea cu "tu esti prea buna pentru mine"... am vrut sa vad care-i adevaratul motiv pentru care a spus asta si atunci am vrut sa vad daca are profil pe netlog si ce face cu el (acolo unde am eu profil, deja il cautasem, inca de cand l-am cunoscut)

E ca si inexistent pentru mine acum, ma iubesc mult prea mult ca sa-mi pierd timpul cu astfel de personaje... si chiar am destula experienta sa-mi dau seama cand o relatie merita salvata sau nu.

PS: gianna, chir nu suporti ca altcineva sa aiba o alta parere decat tine? [/quote]


off.. pisi, pisi... pai daca te-a luat cu "esti prea buna pentru mine"

kiar daca e asa, un EL nu o sa spuna niciodata asta la modul sincer, fiindca nu are cum sa creada asa ceva!

orgoliul lor e ceva ce ne depaseste pe noi...

pe de alta parte, lasa-ma sa-ti spun ca imi pare rau pt. ce ti s-a-ntamplat, deshi sunt sigura ca nu te-ajuta...

singurul lucru care te ajuta e faptul ca EL a trecut la categoria X

cat despre ce suport eu shi ce nu... cred ca ti-am lasat o impresie greshita. nu, nu e vorba ca nu tolerez alte puncte de vedere, e doar faptul ca de fel, sunt verticala.... imi mentin parerile ( in cele mai multe cazuri)

friends? :)
Gianna_on_Kudika
Postat pe 17 Aprilie 2009 03:26
De la: deya_22, la data 2009-04-16 12:16:16salutare tuturor!am si eu o problema care m-a facut sa nu mai am incredere in prietenul meu... sunt o persoana geloasa motiv pentru care am instalat pe calculator un program care sa imi arate tot ceea ce s-a facut pe calculator. m-am simtit paranoica atunci cand l-am instalat,mi-a parut rau ca nu am mai multa incredere in el, dar zilele trecute am intrat sa vad ce a facut iubitul meu... nu sunt absurda, nu i-am interzis sa se uite la poze cu femei sau mai stiu eu ce alte prostii pentru ca in fond toti barbatii fac asta, dar am gasit un site de intalniri... am facut ce am facut, i-am aflat si username si parola si am intrat, iar acolo am gasit mesaje catre diferite femei in care incerca sa le abordeze... nu mai pot avea incredere in el. poate nu m-a inselat pana acum, dar unde puteau duce mesajele alea, nu la o intalnire si apoi , inevitabil la a ma insela? el mi-a zis ca vroia doar sa "faca misto", dar nu mai pot sa il cred, si-a cerut iertare... nu stiu ce sa zic.a mai patit cineva chestia asta? sau voi ce ati face in locul meu, v-ar deranja?



normal...ce cauta un barbat pe un astfel de site? FEMEI,NORMAL...
SweetHappyButterfly
Postat pe 17 Aprilie 2009 03:42
de ce iti e frica de aia nu scapi
priest
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:50
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-16 16:18:14
De la: camelusha83, la data 2009-04-16 14:03:53Intalniri pe net Ma scuzi dar mie mi se pare o tampenie...eu sunt mai de moda veche...daca nu vad omul in ochi nu cred nimik...asa pe net poti sa spui multe...Ca sa fiu sincera mai vb si eu cu baieti pe net pe care nu-i cunosc si cateodata e si sotul meu langa mine si radem amandoi de ei...dar nicodata nu vorbesc serios si dupa ce vb o data de 2 ori cu ei le dau ignore...Asta fac asa pentru distractie...nu am absolut nimik personal cu nimeni...Sincera sa fiu nu m-as intalni niciodata cu cineva pe care nu cunosc personal...pentru ca nu stii peste ce psihopat dai...


da.. dar tu erai cu sotul tau si faceai misto de ei.. el in schimb se ascundea de dansa... asta nu ar fi un semn de intrebare???
tie ti-ar conveni ca sotul tau sa faca asa ceva?? sa se ascunda de tine si sa-si dea intalniri cu altele de pe net???


Daca s-ar ascunde de mine...normal ca nu mi-ar place...dar daca e sincer si imi spune de la inceput ...eventual facem "misto"amandoi ca sa mai iesim din "monotonie" ar fi totul ok...
camelusha83
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:46
De la: camelusha83, la data 2009-04-18 11:46:43
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-16 16:18:14
De la: camelusha83, la data 2009-04-16 14:03:53Intalniri pe net Ma scuzi dar mie mi se pare o tampenie...eu sunt mai de moda veche...daca nu vad omul in ochi nu cred nimik...asa pe net poti sa spui multe...Ca sa fiu sincera mai vb si eu cu baieti pe net pe care nu-i cunosc si cateodata e si sotul meu langa mine si radem amandoi de ei...dar nicodata nu vorbesc serios si dupa ce vb o data de 2 ori cu ei le dau ignore...Asta fac asa pentru distractie...nu am absolut nimik personal cu nimeni...Sincera sa fiu nu m-as intalni niciodata cu cineva pe care nu cunosc personal...pentru ca nu stii peste ce psihopat dai...


da.. dar tu erai cu sotul tau si faceai misto de ei.. el in schimb se ascundea de dansa... asta nu ar fi un semn de intrebare???
tie ti-ar conveni ca sotul tau sa faca asa ceva?? sa se ascunda de tine si sa-si dea intalniri cu altele de pe net???


Daca s-ar ascunde de mine...normal ca nu mi-ar place...dar daca e sincer si imi spune de la inceput ...eventual facem "misto"amandoi ca sa mai iesim din "monotonie" ar fi totul ok...


amandoi da bineinteles.. asa mai faceam si eu cu el (cu prietenul meu)... stateam la vrajeli....le dadeam intalniri si nu ma duceam... mai erau din aia care`mi incarcau cartela (cartela lui de fapt ca dadeam nr lui in caz de suna, eu le spuneam ca am un prieten gelos si daca raspunde el sa inchida )
asa da zic si eu sa vorbesti cand esti cu partenerul/partenera... dar pe ascuns in nici un caz sa`ti dai intalniri si nush` ce altceva sa faci........
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:00
dupa parerea mea relatiile pe internet nu sunt reale
si de multe ori ce scrie acolo sunt minciuni si dezamagiri nu cred ca e o solutie sa il parasesti arata-i ca il iubesti si o sa vezi ca fiind fericit si dandui tot ce are nevoie nu se mai amageste cu intalniri virtuale.cred ca din moment ce vrea sa se intalneasca cu vreuna e pt ca poate visa putin si nu e multumit de viata voastra mai lipseste ceve ,in concluzie ofera fericire si vei fi fericita si nu sta cu gandul ca se va duce reprosandui asta o va face mai devreme sau mai tarziu .
ingerasul_25
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:11
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-17 03:42:15
De la: deya_22, la data 2009-04-16 12:16:16salutare tuturor!am si eu o problema care m-a facut sa nu mai am incredere in prietenul meu... sunt o persoana geloasa motiv pentru care am instalat pe calculator un program care sa imi arate tot ceea ce s-a facut pe calculator. m-am simtit paranoica atunci cand l-am instalat,mi-a parut rau ca nu am mai multa incredere in el, dar zilele trecute am intrat sa vad ce a facut iubitul meu... nu sunt absurda, nu i-am interzis sa se uite la poze cu femei sau mai stiu eu ce alte prostii pentru ca in fond toti barbatii fac asta, dar am gasit un site de intalniri... am facut ce am facut, i-am aflat si username si parola si am intrat, iar acolo am gasit mesaje catre diferite femei in care incerca sa le abordeze... nu mai pot avea incredere in el. poate nu m-a inselat pana acum, dar unde puteau duce mesajele alea, nu la o intalnire si apoi , inevitabil la a ma insela? el mi-a zis ca vroia doar sa "faca misto", dar nu mai pot sa il cred, si-a cerut iertare... nu stiu ce sa zic.a mai patit cineva chestia asta? sau voi ce ati face in locul meu, v-ar deranja?



normal...ce cauta un barbat pe un astfel de site? FEMEI,NORMAL...



cand ma gandesc ca si io am avut cont acolo!

Postat pe 24 Aprilie 2009 11:19
cum sa nu ma deranjeze?pe el l-ar deranja? desiguurrr...parerea mea, ..era predispus sa te insele...sau poate te-a inselat si tu nu sti....acum fi cu ochii pe el..

Postat pe 28 Aprilie 2009 11:06
De la: deya_22, la data 2009-04-16 12:16:16salutare tuturor!am si eu o problema care m-a facut sa nu mai am incredere in prietenul meu... sunt o persoana geloasa motiv pentru care am instalat pe calculator un program care sa imi arate tot ceea ce s-a facut pe calculator. m-am simtit paranoica atunci cand l-am instalat,mi-a parut rau ca nu am mai multa incredere in el, dar zilele trecute am intrat sa vad ce a facut iubitul meu... nu sunt absurda, nu i-am interzis sa se uite la poze cu femei sau mai stiu eu ce alte prostii pentru ca in fond toti barbatii fac asta, dar am gasit un site de intalniri... am facut ce am facut, i-am aflat si username si parola si am intrat, iar acolo am gasit mesaje catre diferite femei in care incerca sa le abordeze... nu mai pot avea incredere in el. poate nu m-a inselat pana acum, dar unde puteau duce mesajele alea, nu la o intalnire si apoi , inevitabil la a ma insela? el mi-a zis ca vroia doar sa "faca misto", dar nu mai pot sa il cred, si-a cerut iertare... nu stiu ce sa zic.a mai patit cineva chestia asta? sau voi ce ati face in locul meu, v-ar deranja?

Oricine ar fi in "pielea ta" ar fi la fel de confuz. Intotdeauna din afara lucrurile sunt foarte simple. Gandeste-te ca odata ce a facut asta odata si tu l-ai iertat, el o sa repete asta, pentru ca va fi sigur ca se milogeste 5 minte si tu o sa-l ierti, pentru ca ai mai facut asta.(iti spun din proprie experienta) Parerea mea este sa pui punct si sa iti vezi de viata ta. Mai sunt barbati gramada.....Intotdeauna trebuie sa te gandesti intai la tine, si mai apoi la el.
ioanam859
Postat pe 21 Martie 2010 21:48
Nu stiu cum se face ca aceeasi scuza o baga toti ca fac misto. Si al meu sta pe net l-am lasat sa vad unde merge, la fel imi spune ca face si el misto. Au toti aceeasi placa.
alexia30
Postat pe 31 Martie 2010 12:13
De la: deya_22, la data 2009-04-16 16:52:37mersi pentru sfat... m-am hotarat sa fiu "proasta " doar o singura data si sa-l iert. daca se mai intampla (iti dai seama ca acum il urmaresc mult mai mult) cred ca il transez, dar data viitoare o sa-l las sa mearga mai departe, cam pana unde mergea si acum daca nu il prindeam la timp...





Buna ziua . Ai 2 variante zic eu sa incerci sa treci peste cu gandul ca s-a intamplat ceva sa nu s-a intamplat nimik . Pe viitor ai sa ii reprosezi ceea ce ai aflat acum ? Si eu am facut la fel ca si el, pur si simplu aveam probleme in relatie , cu parintii , la munca , cu prietenii ma simteam singur aveam nevoie de cieneva sa imi fie aproape, am discutat cu iubita mea despre asa ceva si nu a vrut sa inteleaga ca imi lipseste am ales sa vb cu o tipa din alt oras. In timp ce eram la munca discutam cu ea tot felul de chestii era super totul, intotdeauna am pastrat o limita faptul ca iubita mea ma astepta acasa si ea era doar o simpla colega de site sa zicem acelasi lucru il simtea si ea pt mine, eram doar amici si atata tot . Intr-o zi iubita mea a intrat pe contul meu, ne-am certat o saptamana intreaga pe tema asta probabil si acum ii mai vin in gand discutiile mele cu respectiva fata. A fost pur si simplu o distractie si atat am renuntat la amica respectiva fiindca imi iubesc mult prietena si nu vreau sa am probleme in relatie dintr-un lucru minor. Va doresc o zi buna .
crf1988
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:01
Dom'le , ce ti-e si cu programele astea de supravegere a calculatorului . Am instalat si eu unul ,dar pe calculatorul lui, nu pe ale mele ..dar n-am gasit nimic. Am fost tare dezamagita, asa ca l-am si scos . Dupa care mi-am dat seama cat de mare tampenie am facut sa instalez asa ceva. Fetelor, nu va complicati singure viata...acum ca tu l-ai prins, n-ai cum sa mai ai incredere in el.
Asa ca, mai ales daca esti extrem de geloasa, nu ai decat varianta sa il parasesti. Parerea mea.
anissya
Postat pe 4 Aprilie 2010 17:29
poate era mai bine sa nu fi facut chestia asta..acum, dupa un an de cand s-a intamplat pot sa spun ca mai bine nu o faceam. l-am supravegheat in continuare si nu a mai facut asa cum a si promis de altfel dar de atunci ceva s-a rupt intre noi.. poate parea absurd sau ceva minor pwentru unii, dar mi-am pierdut increderea si m-a durut foarte tare ce a facut atunci..am crezut ca e omul ideal pentru mine, nu am avut ce sa ii reprosez , dar de cand a facut chestia asta ...m-am schimbat mult fata de el ..
deya_22
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:29
asa este sa stii.eu l-am prins zilele trecute cu tipe care se dezbracau pe videochat.ce m-a durut mai rau a fost caracterul lui duplicitar.in min asta ma pune pe mine in pat si ma pupa pe picioare sa odihnesc draga lui ca el are grija de mine ,iar in sec urmatoare e cu chestiile astea pe net.pt mine e ca si cum s-ar fi culcat cu ele.nu-l pot ierta.numai imaginile aea imi vin in minte cand ma uit la el.nu sunt in stare sa fac dragoste cu el si sufer exagerat.am banuit ceva pt ca d vreo jumatate de an e grijuliu cu mine doar cand vrea sa plece de acasa sau stea pe calc.il iubesc nespus de mult dar nu mai suport nici sa ma atinga.pur si simplu nu ma pot uita in ochii lui ca-mi vine sa-i crap capul.incerc sa fiu calma si sa tratez totul cu maturitate si ratiune.suntem impreuna de aproape 11 ani.peste 3 saptamani se implinesc 6 ani de cand ne-am casat si constat ca fiecare aniversare e tot mai amara.am facut TOTUL pt el.nu regret pt ca il iubesc.dar pot sa spun cu mana pe inim ca IUBIREA DOARE.ma gandesc cu scarba ca ani de zile am stat in casa cu matusa paralizata pe care o aveam in grija si el era plecat zile.cum pot sa nu ma gandesc ca nu m-a inselat?e groaznic.nu cred ca voi mai avea vreodata incredere in el si imi sfasie sufletul.ziua e cum e ca imi distrage atentia lucrul si pers din jurul meu.dar noaptea e un chin si un plans continuu de cateva luni.nu-mi pot imagina viata fara el,dar nu-l pot ierta nicicum.tin sa mentionez ca de cateva luni e distant,nepasator,rautacios si extrem de tacut desi sustine ca nici nu-si imagineaza viata fara mine.
dianadorin
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:27
nu vreau sa iti spulber si eu linistea, dar sa stii ca acum, dupa ce l-am iertat se comporta ca si cum nu mi-ar fi gresit cu nimic atunci, i se pare exagerat daca acum sunt mai atenta si il intreb ce a facut, unde a fost etc. ideea e ca treaba aia m-a facut sa-mi pierd increderea in general in barbati si probabil ca si daca as fi cu altcineva acum , tot nu as putea sa am incredere..el nu intelege cat de mult a putut sa distruga! cat despre treaba cu videochatul, mi se are chiar mai aiurea decat am patit eu, cu atat mai mult cu cat voi sunteti impreuna de atata timp si acum sunteti si casatoriti.si eu aveam planuri mari cu el-niciodata nu am agreat ideea de casatorie sau de a aface copii insa de cand il cunoscusem pe el faceam planuri de casatorie si de un copil in urmatoarele luni... m-a intors din drum total!
deya_22
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infidelitatea cand cealalta stie 103 De la: miha3dana 6 Septembrie 2009 18:51
Ajutati-ma 2 De la: _oktober_ 11 Iulie 2011 23:20
buna!! 47 De la: kudika517359 31 Martie 2012 14:49
singuratate 119 De la: leo_ 10 Decembrie 2010 11:38
Niste sfaturi, va rog! :( 44 De la: steffy91 19 Septembrie 2011 18:39