Setari Cookie-uri

sunt casatorita si m-am indragostit

Buna, in aceiasi situatie sunt si eu, parca m-a descris cineva.In mintea mea este un adev razboi. Nu stiu ce sa fac, nu stiu daca am curaj sa ies din aceasta relatie.
dia_85
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:40
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-13 17:04:59Buna fetelor
Sper sa nu ma judecati pt ceea ca voi scrie.
Sunt indragostita de un baiat , pe care il cunosc de ceva timp si pe care l-am cunoscut pe internet...vorbim doar pin intermediul netului, insa, la sf acestei luni vrem sa ne intalnim si pt asta el vine aici din Bucuresti, pt ca el acolo este asistent medical.Simt ca ma iubeste enorm de mult, la fel si eu si ne dorim aceleasi lucruri de la viata.
In ceea ce priveste casnicia mea, nu sunt deloc fericita.Si asta pt ca familia lui ma uraste.Mi-au provocat multa suferinta, au aruncat multe cuvinte asupra mea, care m-au durut, sotul meu nu a fost atat de puternic sa ma apere si a tacut mereu, fapt pt care eu am fost mereu cea care am spus ceam pe suflet si pt asta nu sunt suportata.Imi e groaza sa ies si in curte , t ca, casa noastra este situata intre casa soacrei si casa surorii lui....sunt ca intr-un live show.El nu a vrut sa se mute cand i-am propus!Acum, ar fi dispus, dar nu mai vreau eu.M-am ales cu o depresie cu care ma tratez la tg mures.Am mai deschis un topic, cand inca nu stiam ce am.De doua ori am avut intentia de a divorta, pt ca nu ma mai simt bine aici si simt ca ma sufoc.Am renuntat la divort pt insistentele mamei mele si ale plansetelor lui!Dar oare merita sa ma sacrific ?Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?
Acum, il cunosc pe el...si inima stiti ce imi spune, nu?Pe el il alege.Doar ca sunt constienta ca parintii mei vor exclude orice fel de legatura cu mine, va iesi un scandal monstruos.Insa cred ca pt a fi fericita sunt dispusa sa fac orice.
Voi ce credeti?Astept pareri , sfaturi, pt ca sunt intr-un moment al vietii mele , cand sunt foarte confuza, dar in acelas timp fericita,trista , speriata.Un amalgam de sentimente , care ma obosesc, pana iau o decizie. Mi-e greu, insa, mai devreme sau mai tarziu, oricum va trebui sa ma hotarasc ce sa fac.
Pt cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust, pt ca nu le voi raspunde.Multumesc pt intelegere !

parerea mea este ca te-ai bagat singura in chestia asta si in loc sa iti cauti alta treaba tu ai preferat sa stai acasa si sa fii intretinuta...in legatura cu intalnirea aia pe care zici ca o vei avea, eu iti zic sa te gandesti de o mie de ori daca asta iti doresti, nu uita ca dai vrabia din mana pentru cioarta ce inca nu s-a asezat pe gard, iubirea asta virtuala se poate termina fie cu o mare dragoste in cel mai fericit caz, dar de cele mai multe ori nu iese nimic din tot ce ai visat. vezi de barbatul tau si de casa ta si mai cauta-ti si tu ceva de munca nu doar sa stai acasa si pe net sau sa iti revii din depresii la targu mures visand la cai verzi pe pereti ca toate fetele de 15 ani! da-ti doua palme dupa cap si da-te cu capul de pereti sa iti revii la realitate nu mai pluti visand la o scula care inca nu o stii
adardna
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:56
Daaaaaraaaa,ce-ti mai face relatia??

@Salut
mitura
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:59
De la: dara_andrada, la data 2009-09-19 19:56:00
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-13 17:04:59Buna fetelor
Sper sa nu ma judecati pt ceea ca voi scrie.
Sunt indragostita de un baiat , pe care il cunosc de ceva timp si pe care l-am cunoscut pe internet...vorbim doar pin intermediul netului, insa, la sf acestei luni vrem sa ne intalnim si pt asta el vine aici din Bucuresti, pt ca el acolo este asistent medical.Simt ca ma iubeste enorm de mult, la fel si eu si ne dorim aceleasi lucruri de la viata.
In ceea ce priveste casnicia mea, nu sunt deloc fericita.Si asta pt ca familia lui ma uraste.Mi-au provocat multa suferinta, au aruncat multe cuvinte asupra mea, care m-au durut, sotul meu nu a fost atat de puternic sa ma apere si a tacut mereu, fapt pt care eu am fost mereu cea care am spus ceam pe suflet si pt asta nu sunt suportata.Imi e groaza sa ies si in curte , t ca, casa noastra este situata intre casa soacrei si casa surorii lui....sunt ca intr-un live show.El nu a vrut sa se mute cand i-am propus!Acum, ar fi dispus, dar nu mai vreau eu.M-am ales cu o depresie cu care ma tratez la tg mures.Am mai deschis un topic, cand inca nu stiam ce am.De doua ori am avut intentia de a divorta, pt ca nu ma mai simt bine aici si simt ca ma sufoc.Am renuntat la divort pt insistentele mamei mele si ale plansetelor lui!Dar oare merita sa ma sacrific ?Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?
Acum, il cunosc pe el...si inima stiti ce imi spune, nu?Pe el il alege.Doar ca sunt constienta ca parintii mei vor exclude orice fel de legatura cu mine, va iesi un scandal monstruos.Insa cred ca pt a fi fericita sunt dispusa sa fac orice.
Voi ce credeti?Astept pareri , sfaturi, pt ca sunt intr-un moment al vietii mele , cand sunt foarte confuza, dar in acelas timp fericita,trista , speriata.Un amalgam de sentimente , care ma obosesc, pana iau o decizie. Mi-e greu, insa, mai devreme sau mai tarziu, oricum va trebui sa ma hotarasc ce sa fac.
Pt cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust, pt ca nu le voi raspunde.Multumesc pt intelegere !

parerea mea este ca te-ai bagat singura in chestia asta si in loc sa iti cauti alta treaba tu ai preferat sa stai acasa si sa fii intretinuta...in legatura cu intalnirea aia pe care zici ca o vei avea, eu iti zic sa te gandesti de o mie de ori daca asta iti doresti, nu uita ca dai vrabia din mana pentru cioarta ce inca nu s-a asezat pe gard, iubirea asta virtuala se poate termina fie cu o mare dragoste in cel mai fericit caz, dar de cele mai multe ori nu iese nimic din tot ce ai visat. vezi de barbatul tau si de casa ta si mai cauta-ti si tu ceva de munca nu doar sa stai acasa si pe net sau sa iti revii din depresii la targu mures visand la cai verzi pe pereti ca toate fetele de 15 ani! da-ti doua palme dupa cap si da-te cu capul de pereti sa iti revii la realitate nu mai pluti visand la o scula care inca nu o stii

Fetito esti proasta ! Daca taceai, filisof ramaneai !
Intretinuta ? Ai citit tu undeva scumpa mea ca eu as fi o intretinuta ? Ia zi-mi tu....de unde stii tu de cand sunt eu in campul muncii? Vrei sa iti fac un CV intreg ca sa vezi ca nu am fost niciodata o INTRETINUTA ? Draguta mea dara_andrada, de 5 ani si 3 luni am un servici stabil, la care poate ca tu doar visezi !!!!
Depresia mea a trecut, proasto !!! A aparut pt ca habar nu ai prin ce am trecut.Eu pe langa tine si scoala ta particulara, mai am si scoala vietii! Daca ai fi in fata mea, te-as prinde si as da cu capul tau de pereti, asa ca sa nu ma uiti in viata ta si sa nu te crezi Atotstiutoare ! Ca de fapt esti o toba care suna gol !
Esti varza ! De aici se vede, ca tu vorbesti ce stii, dar nu stii ce vorbesti ! Esti proasta !
AAAAAAAAAH , ai ramas si in urma cu mai mult de o luna draguta mea.Intalnirea mea a avut loc mai mult de o luna ! Si e perfect scumpo Ai vrea tu doar in visele tale sa ai un barbat ca el !
Dara_Andrada, mai invata , pt ca ai ce. Cert e ca tu nu esti receptiva, nici macar daca citesti ! Desi asa ai timp de gandire suficient ! Intre patru ochi, m-i te si imaginez !
anonim12345
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:35
De la: mitura, la data 2009-09-19 19:59:22Daaaaaraaaa,ce-ti mai face relatia??

@Salut

e bineeeee
anonim12345
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:37
De la: dia_85, la data 2009-09-19 19:40:15Buna, in aceiasi situatie sunt si eu, parca m-a descris cineva.In mintea mea este un adev razboi. Nu stiu ce sa fac, nu stiu daca am curaj sa ies din aceasta relatie.

ti-am trimis mesaj
sper sa vb mai multe
te pup
anonim12345
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:38
Eu cu sotul meu divortam pe cale ameabila.E deja stabilit tot.Dupa multe discutii in contradictoriu cu el si inclusiv cu familia mea,care sunt impotriva deciziei mele,si evident impotriva mea, am luat o hotarare.Divort.Nimeni si nimic nu ma mai opreste sa-mi schimb decizia.
Apoi ma mut in Bucuresti !
anonim12345
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:07
Din punctul meu de vedere ai procedat foarte corect... Bravo tie... De-ar avea toate curajul tau. Ai sustinerea noastra. Si eu am parte de asemenea socrii si l-am pus sa aleaga. Eu sau ei. A fost eu si ne e tare bine. Dar am pus piciorul in prag urat si l-am facut sa vada realitatea. Sotul tau nu a vrut. Nu are decat de pierdut. Mult succes. Sa fii fericita. Si asteptam vesti.
dede25
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:36
De la: dede25, la data 2009-09-19 23:36:48Din punctul meu de vedere ai procedat foarte corect... Bravo tie... De-ar avea toate curajul tau. Ai sustinerea noastra. Si eu am parte de asemenea socrii si l-am pus sa aleaga. Eu sau ei. A fost eu si ne e tare bine. Dar am pus piciorul in prag urat si l-am facut sa vada realitatea. Sotul tau nu a vrut. Nu are decat de pierdut. Mult succes. Sa fii fericita. Si asteptam vesti.

multumesc scumpa.
anonim12345
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:59
De la: zeita_zeita, la data 2009-09-19 21:07:37Eu cu sotul meu divortam pe cale ameabila.E deja stabilit tot.Dupa multe discutii in contradictoriu cu el si inclusiv cu familia mea,care sunt impotriva deciziei mele,si evident impotriva mea, am luat o hotarare.Divort.Nimeni si nimic nu ma mai opreste sa-mi schimb decizia.
Apoi ma mut in Bucuresti !


Te astept in Bucuresti.Ma bucur pentru ca iti merge destul de bine si ca iti reusesc planurile.

Postat pe 20 Septembrie 2009 10:42
De la: scorpio67, la data 2009-09-20 10:42:46
De la: zeita_zeita, la data 2009-09-19 21:07:37Eu cu sotul meu divortam pe cale ameabila.E deja stabilit tot.Dupa multe discutii in contradictoriu cu el si inclusiv cu familia mea,care sunt impotriva deciziei mele,si evident impotriva mea, am luat o hotarare.Divort.Nimeni si nimic nu ma mai opreste sa-mi schimb decizia.
Apoi ma mut in Bucuresti !


Te astept in Bucuresti.Ma bucur pentru ca iti merge destul de bine si ca iti reusesc planurile.

anonim12345
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:48
"Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin", asa zicea la un moment dat Honore de Balzac. Si de aceea iti multumesc Ami ca ai facut alegerea inteleapta la vremea potrivita. Sunt fericit ca sufletul are rolul cel mai important in gandirea ta. Si ma bucur mult. La fel de mult ca atunci cand am descoperit acest topic si am urmarit desfasurarea lui. Ca pe o frumoasa poveste descoperita intr-o carte cu multe pagini si coperti groase, facute parca special sa protejeze fiecare secunda scursa din serialul al carui actor principal am devenit, poate din dorinta de a ma sti iubit si de a oferi iubirea mea acelei persoane care simt ca ar face orice pentru mine. Si mi-ai dovedit ca faci multe pentru mine. Esti pregatita sa incepi o noua viata. Conteaza mult pentru mine curajul tau. Pentru lume, gestul tau de a renunta la toate pentru mine, poate parea pueril, insa eu ma bucur mult ca stii si simti cum sunt eu. Este adevarat, traim pe plaiul mioritic romanesc in care telenovelele sunt foarte atragatoare pentru noi toti, pe toate planurile. Daca as privi aceste episoade din afara, ti-as da urmatorul sfat: traieste-ti fiecare moment la intensitate maxima, pentru ca viata e asa cum e si nu merita sa nu te bucuri de ea in fiecare clipa. Vreau sa fii langa mine mereu si nu vreau sa mai vad niciodata cum iti apar lacrimi in ochi. Vreau sa fie doar de bucurie. Atat. Imi sorb ultimii stropi din cafeluta mea matinala cu esenta de toamna timpurie si ies usurel de aici cu speranta ca dusumeaua nu o sa scartie cand voi pasi pe ea. Si daca scartie, invat tamplarie....si fac eu treburile sa mearga bine. Nu o sa iti spun la final, in public, Ami, ca te iubesc. Iti zic insa ca ma rog la Dumnezeu mereu sa iei decizia potrivita care sa te faca fericita. Restul sunt vorbe, iluzii, sperante....Fara ele nu putem merge mai departe.
Abracadabra
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:59
De la: Abracadabra, la data 2009-09-20 11:59:29"Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin", asa zicea la un moment dat Honore de Balzac. Si de aceea iti multumesc Ami ca ai facut alegerea inteleapta la vremea potrivita. Sunt fericit ca sufletul are rolul cel mai important in gandirea ta. Si ma bucur mult. La fel de mult ca atunci cand am descoperit acest topic si am urmarit desfasurarea lui. Ca pe o frumoasa poveste descoperita intr-o carte cu multe pagini si coperti groase, facute parca special sa protejeze fiecare secunda scursa din serialul al carui actor principal am devenit, poate din dorinta de a ma sti iubit si de a oferi iubirea mea acelei persoane care simt ca ar face orice pentru mine. Si mi-ai dovedit ca faci multe pentru mine. Esti pregatita sa incepi o noua viata. Conteaza mult pentru mine curajul tau. Pentru lume, gestul tau de a renunta la toate pentru mine, poate parea pueril, insa eu ma bucur mult ca stii si simti cum sunt eu. Este adevarat, traim pe plaiul mioritic romanesc in care telenovelele sunt foarte atragatoare pentru noi toti, pe toate planurile. Daca as privi aceste episoade din afara, ti-as da urmatorul sfat: traieste-ti fiecare moment la intensitate maxima, pentru ca viata e asa cum e si nu merita sa nu te bucuri de ea in fiecare clipa. Vreau sa fii langa mine mereu si nu vreau sa mai vad niciodata cum iti apar lacrimi in ochi. Vreau sa fie doar de bucurie. Atat. Imi sorb ultimii stropi din cafeluta mea matinala cu esenta de toamna timpurie si ies usurel de aici cu speranta ca dusumeaua nu o sa scartie cand voi pasi pe ea. Si daca scartie, invat tamplarie....si fac eu treburile sa mearga bine. Nu o sa iti spun la final, in public, Ami, ca te iubesc. Iti zic insa ca ma rog la Dumnezeu mereu sa iei decizia potrivita care sa te faca fericita. Restul sunt vorbe, iluzii, sperante....Fara ele nu putem merge mai departe.

anonim12345
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:15
De la: zeita_zeita, la data 2009-09-20 15:15:09
De la: Abracadabra, la data 2009-09-20 11:59:29"Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin", asa zicea la un moment dat Honore de Balzac. Si de aceea iti multumesc Ami ca ai facut alegerea inteleapta la vremea potrivita. Sunt fericit ca sufletul are rolul cel mai important in gandirea ta. Si ma bucur mult. La fel de mult ca atunci cand am descoperit acest topic si am urmarit desfasurarea lui. Ca pe o frumoasa poveste descoperita intr-o carte cu multe pagini si coperti groase, facute parca special sa protejeze fiecare secunda scursa din serialul al carui actor principal am devenit, poate din dorinta de a ma sti iubit si de a oferi iubirea mea acelei persoane care simt ca ar face orice pentru mine. Si mi-ai dovedit ca faci multe pentru mine. Esti pregatita sa incepi o noua viata. Conteaza mult pentru mine curajul tau. Pentru lume, gestul tau de a renunta la toate pentru mine, poate parea pueril, insa eu ma bucur mult ca stii si simti cum sunt eu. Este adevarat, traim pe plaiul mioritic romanesc in care telenovelele sunt foarte atragatoare pentru noi toti, pe toate planurile. Daca as privi aceste episoade din afara, ti-as da urmatorul sfat: traieste-ti fiecare moment la intensitate maxima, pentru ca viata e asa cum e si nu merita sa nu te bucuri de ea in fiecare clipa. Vreau sa fii langa mine mereu si nu vreau sa mai vad niciodata cum iti apar lacrimi in ochi. Vreau sa fie doar de bucurie. Atat. Imi sorb ultimii stropi din cafeluta mea matinala cu esenta de toamna timpurie si ies usurel de aici cu speranta ca dusumeaua nu o sa scartie cand voi pasi pe ea. Si daca scartie, invat tamplarie....si fac eu treburile sa mearga bine. Nu o sa iti spun la final, in public, Ami, ca te iubesc. Iti zic insa ca ma rog la Dumnezeu mereu sa iei decizia potrivita care sa te faca fericita. Restul sunt vorbe, iluzii, sperante....Fara ele nu putem merge mai departe.



Frumos.Va doresc tot binele din lume!

eka
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:01
De la: eka, la data 2009-09-20 18:01:50
De la: zeita_zeita, la data 2009-09-20 15:15:09
De la: Abracadabra, la data 2009-09-20 11:59:29"Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin", asa zicea la un moment dat Honore de Balzac. Si de aceea iti multumesc Ami ca ai facut alegerea inteleapta la vremea potrivita. Sunt fericit ca sufletul are rolul cel mai important in gandirea ta. Si ma bucur mult. La fel de mult ca atunci cand am descoperit acest topic si am urmarit desfasurarea lui. Ca pe o frumoasa poveste descoperita intr-o carte cu multe pagini si coperti groase, facute parca special sa protejeze fiecare secunda scursa din serialul al carui actor principal am devenit, poate din dorinta de a ma sti iubit si de a oferi iubirea mea acelei persoane care simt ca ar face orice pentru mine. Si mi-ai dovedit ca faci multe pentru mine. Esti pregatita sa incepi o noua viata. Conteaza mult pentru mine curajul tau. Pentru lume, gestul tau de a renunta la toate pentru mine, poate parea pueril, insa eu ma bucur mult ca stii si simti cum sunt eu. Este adevarat, traim pe plaiul mioritic romanesc in care telenovelele sunt foarte atragatoare pentru noi toti, pe toate planurile. Daca as privi aceste episoade din afara, ti-as da urmatorul sfat: traieste-ti fiecare moment la intensitate maxima, pentru ca viata e asa cum e si nu merita sa nu te bucuri de ea in fiecare clipa. Vreau sa fii langa mine mereu si nu vreau sa mai vad niciodata cum iti apar lacrimi in ochi. Vreau sa fie doar de bucurie. Atat. Imi sorb ultimii stropi din cafeluta mea matinala cu esenta de toamna timpurie si ies usurel de aici cu speranta ca dusumeaua nu o sa scartie cand voi pasi pe ea. Si daca scartie, invat tamplarie....si fac eu treburile sa mearga bine. Nu o sa iti spun la final, in public, Ami, ca te iubesc. Iti zic insa ca ma rog la Dumnezeu mereu sa iei decizia potrivita care sa te faca fericita. Restul sunt vorbe, iluzii, sperante....Fara ele nu putem merge mai departe.



Frumos.Va doresc tot binele din lume!


multumim frumos
anonim12345
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:12
Voi v-ati intalnit in august si urmeaza sa va intalniti tocmai in octombrie??? Cati km sunt de la Bucuresti pana la Tg Mures?
michelle34
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:29
De la: michelle34, la data 2009-09-21 16:29:15Voi v-ati intalnit in august si urmeaza sa va intalniti tocmai in octombrie??? Cati km sunt de la Bucuresti pana la Tg Mures?


au biciclete!
geo_x
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:29
Cine pomeneste de Tg Mures? Ha? Si eu sunt din Tg . Mures....
ZanaZanelor
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:33
Chiar si cu bicicleta.......macar o data pe luna!!!
michelle34
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:37
De la: michelle34, la data 2009-09-21 16:29:15Voi v-ati intalnit in august si urmeaza sa va intalniti tocmai in octombrie??? Cati km sunt de la Bucuresti pana la Tg Mures?

ce treaba are cu Tg Mures?
anonim12345
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:39
De la: michelle34, la data 2009-09-21 16:37:23Chiar si cu bicicleta.......macar o data pe luna!!!

cred ca e de competenta noastra sa decidem cat de des ne intalnim....
anonim12345
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:50
a venit si ziua depunerii dosarului de divort....
anonim12345
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:30

Iti doresc tot binele din lume!
Fericirea ta conteaza mai mult de cat orice si tu stii asta...
rain
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:41
De la: rain, la data 2009-09-23 22:41:45
Iti doresc tot binele din lume!
Fericirea ta conteaza mai mult de cat orice si tu stii asta...

pup scumpa mea Rain !
Sa te ajute bunul D-zeu si pe tine sa iti gasesti fericirea!!! Meriti din plin
anonim12345
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:36
Va rog frumos sa imi ziceti, ce sa ma fac cu parintii mei ? Care de cand au aflat ca divortam plang intr-una.Insa, de impartit averea mea si al sotului meu sunt buni !!!!
Mentionez ca eu cu sotul meu ne-am inteles pe cale ameabila semnand amandoi de comun acord divortul, de asemenea ne-am inteles si cu partajul, fara circ.
Parintii mei sunt cei care ma bat la cap cu telefoane, inclusiv surorile mele...
Cele care ati mai trecut prin asta, sa imi ziceti cum ati procedat !!! Eu nu mai stiu ce sa fac cu ei. Nu le mai raspund la telefoane, ii ignor ...dar nici asta nu e cea mai buna solutie.Daca le raspund, imi urla in telefon de m-i se sparg timpanele
anonim12345
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:11
m-am impacat cu parintii meeeeeei
ma duc azi acasa la ei sa ii vizitez, dragii de ei
anonim12345
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:25
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-18 15:43:35uitasem sa zic...mai pune mana si in gura altora, ca e asistent medical si la un cabnet stmatologic, dar nu o face din tic , ci din sarcini de servici...

iubita, nici nu stii cata dreptate au cei ce spun ca nu poti sa-ti dai seama ce e in mintea unui barbat decat daca locuiesti cu el. poate nu-i place cum pasesti, poate nu-ti place tie ca nu pune capacul la pasta de dinti si multe altele. deci grija mare!!!!!
dia36
Postat pe 3 Octombrie 2009 12:17
De la: eka, la data 2009-09-20 18:01:50
De la: zeita_zeita, la data 2009-09-20 15:15:09
De la: Abracadabra, la data 2009-09-20 11:59:29"Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin", asa zicea la un moment dat Honore de Balzac. Si de aceea iti multumesc Ami ca ai facut alegerea inteleapta la vremea potrivita. Sunt fericit ca sufletul are rolul cel mai important in gandirea ta. Si ma bucur mult. La fel de mult ca atunci cand am descoperit acest topic si am urmarit desfasurarea lui. Ca pe o frumoasa poveste descoperita intr-o carte cu multe pagini si coperti groase, facute parca special sa protejeze fiecare secunda scursa din serialul al carui actor principal am devenit, poate din dorinta de a ma sti iubit si de a oferi iubirea mea acelei persoane care simt ca ar face orice pentru mine. Si mi-ai dovedit ca faci multe pentru mine. Esti pregatita sa incepi o noua viata. Conteaza mult pentru mine curajul tau. Pentru lume, gestul tau de a renunta la toate pentru mine, poate parea pueril, insa eu ma bucur mult ca stii si simti cum sunt eu. Este adevarat, traim pe plaiul mioritic romanesc in care telenovelele sunt foarte atragatoare pentru noi toti, pe toate planurile. Daca as privi aceste episoade din afara, ti-as da urmatorul sfat: traieste-ti fiecare moment la intensitate maxima, pentru ca viata e asa cum e si nu merita sa nu te bucuri de ea in fiecare clipa. Vreau sa fii langa mine mereu si nu vreau sa mai vad niciodata cum iti apar lacrimi in ochi. Vreau sa fie doar de bucurie. Atat. Imi sorb ultimii stropi din cafeluta mea matinala cu esenta de toamna timpurie si ies usurel de aici cu speranta ca dusumeaua nu o sa scartie cand voi pasi pe ea. Si daca scartie, invat tamplarie....si fac eu treburile sa mearga bine. Nu o sa iti spun la final, in public, Ami, ca te iubesc. Iti zic insa ca ma rog la Dumnezeu mereu sa iei decizia potrivita care sa te faca fericita. Restul sunt vorbe, iluzii, sperante....Fara ele nu putem merge mai departe.



Frumos.Va doresc tot binele din lume!


felicitari, sa dea Domnul sa te tina. fatuca asta nu merita o alta dezamagire
dia36
Postat pe 3 Octombrie 2009 12:21
fa ce crezi cati zice inima tu sti cel mai bine ce vrei sa faci dar sa nu hti para rau mai thrziu daca nu mai poti tri cu sotu tau asta e mai sht oameni care sau despartit bai bine mai devreme de cht mai thrziu bafta chiar mia placed sa mai stiu ce ai facut sa fi iubita
kudika072352
Postat pe 3 Octombrie 2009 19:05
bafta
kudika072352
Postat pe 3 Octombrie 2009 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..nu stiu de fapt ce vrea! 23 De la: Micaell 3 Decembrie 2011 14:47
URGENT! ajutati-ma va rog 91 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 21:51
Sunt indragostita de cineva care nu cunosc. 14 De la: kudika498529 30 Iulie 2013 19:11
mam despartit de prietenu meu dupa 2 ani 20 De la: kudika154638 24 Mai 2010 22:10
a 77 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 19:21