Setari Cookie-uri

sunt casatorita si m-am indragostit

De la: kudika072352, la data 2009-10-03 19:05:20fa ce crezi cati zice inima tu sti cel mai bine ce vrei sa faci dar sa nu hti para rau mai thrziu daca nu mai poti tri cu sotu tau asta e mai sht oameni care sau despartit bai bine mai devreme de cht mai thrziu bafta chiar mia placed sa mai stiu ce ai facut sa fi iubita

multumesc scumpo!
sunt bine
anonim12345
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:26
m-am mutat la parintii mei de o saptamana
anonim12345
Postat pe 13 Octombrie 2009 12:00
Heeei!Si ma intrebam ce cauti in lista mea?
Cu schimbarea asta de look a ta,era sa nu te recunosc.

...acum ca te-am descoperit.
S-aud numai de bine,da?
eka
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:20
De la: lupsinguratic, la data 2009-10-13 12:00:24m-am mutat la parintii mei de o saptamana


Bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! e cea mai desteapta miscare. Lasa-l sa-si dea seama ce pierde. Pana la urma toti se intorc, depinde numai de noi daca ii mai vrem inapoi sau nu.
dia36
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:43
De la: eka, la data 2009-10-14 10:20:33Heeei!Si ma intrebam ce cauti in lista mea?
Cu schimbarea asta de look a ta,era sa nu te recunosc.

...acum ca te-am descoperit.
S-aud numai de bine,da?

daaaaaa scumpa mea Eka
sunt bine, mi-am revenit de cand m-am mutat acasa la parinti mult
anonim12345
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:23
De la: dia36, la data 2009-10-14 10:43:02
De la: lupsinguratic, la data 2009-10-13 12:00:24m-am mutat la parintii mei de o saptamana


Bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! e cea mai desteapta miscare. Lasa-l sa-si dea seama ce pierde. Pana la urma toti se intorc, depinde numai de noi daca ii mai vrem inapoi sau nu.

asa e Diana, dar nu-i mai vrem inapoi....evident!!!!
anonim12345
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:23
BV BV
SUCCES IN CONTINUARE!!!!!!!!!!!
lalina1980
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:48
De la: lalina1980, la data 2009-10-16 17:48:02BV BV
SUCCES IN CONTINUARE!!!!!!!!!!!
anonim12345
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:56
Abracadabraaaaaaaaaa......am reaparut!!!!!! pe 21 oct ma intalnesc cu printul meu

Mai sunt doar 3 zile si il vad din nou
anonim12345
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:06
Uite ca-a mai trecut o luna.....cu bune si cu rele.... Dar nu uitati : O singura clipa numai, poate hotari si viata si soarta omului !
ZanaZanelor
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:20
De la: lupsinguratic, la data 2009-07-13 17:04:59Buna fetelor
Sper sa nu ma judecati pt ceea ca voi scrie.
Sunt indragostita de un baiat , pe care il cunosc de ceva timp si pe care l-am cunoscut pe internet...vorbim doar pin intermediul netului, insa, la sf acestei luni vrem sa ne intalnim si pt asta el vine aici din Bucuresti, pt ca el acolo este asistent medical.Simt ca ma iubeste enorm de mult, la fel si eu si ne dorim aceleasi lucruri de la viata.
In ceea ce priveste casnicia mea, nu sunt deloc fericita.Si asta pt ca familia lui ma uraste.Mi-au provocat multa suferinta, au aruncat multe cuvinte asupra mea, care m-au durut, sotul meu nu a fost atat de puternic sa ma apere si a tacut mereu, fapt pt care eu am fost mereu cea care am spus ceam pe suflet si pt asta nu sunt suportata.Imi e groaza sa ies si in curte , t ca, casa noastra este situata intre casa soacrei si casa surorii lui....sunt ca intr-un live show.El nu a vrut sa se mute cand i-am propus!Acum, ar fi dispus, dar nu mai vreau eu.M-am ales cu o depresie cu care ma tratez la tg mures.Am mai deschis un topic, cand inca nu stiam ce am.De doua ori am avut intentia de a divorta, pt ca nu ma mai simt bine aici si simt ca ma sufoc.Am renuntat la divort pt insistentele mamei mele si ale plansetelor lui!Dar oare merita sa ma sacrific ?Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?
Acum, il cunosc pe el...si inima stiti ce imi spune, nu?Pe el il alege.Doar ca sunt constienta ca parintii mei vor exclude orice fel de legatura cu mine, va iesi un scandal monstruos.Insa cred ca pt a fi fericita sunt dispusa sa fac orice.
Voi ce credeti?Astept pareri , sfaturi, pt ca sunt intr-un moment al vietii mele , cand sunt foarte confuza, dar in acelas timp fericita,trista , speriata.Un amalgam de sentimente , care ma obosesc, pana iau o decizie. Mi-e greu, insa, mai devreme sau mai tarziu, oricum va trebui sa ma hotarasc ce sa fac.
Pt cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust, pt ca nu le voi raspunde.Multumesc pt intelegere !

nu poti iubi un om doar ca vb pe net..si nu l-ai vazut niciodata
asa crezi tu.....doar ca vb frumos...poate te alinta....si iti place...esti bucuroasa ca cineva iti vb altfel....insa una este sa iti placa cineva si una sa iubesti...confunzi aceste lucruri
cristiana_cris
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:13
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 11:13:10
De la: lupsinguratic, la data 2009-07-13 17:04:59Buna fetelor
Sper sa nu ma judecati pt ceea ca voi scrie.
Sunt indragostita de un baiat , pe care il cunosc de ceva timp si pe care l-am cunoscut pe internet...vorbim doar pin intermediul netului, insa, la sf acestei luni vrem sa ne intalnim si pt asta el vine aici din Bucuresti, pt ca el acolo este asistent medical.Simt ca ma iubeste enorm de mult, la fel si eu si ne dorim aceleasi lucruri de la viata.
In ceea ce priveste casnicia mea, nu sunt deloc fericita.Si asta pt ca familia lui ma uraste.Mi-au provocat multa suferinta, au aruncat multe cuvinte asupra mea, care m-au durut, sotul meu nu a fost atat de puternic sa ma apere si a tacut mereu, fapt pt care eu am fost mereu cea care am spus ceam pe suflet si pt asta nu sunt suportata.Imi e groaza sa ies si in curte , t ca, casa noastra este situata intre casa soacrei si casa surorii lui....sunt ca intr-un live show.El nu a vrut sa se mute cand i-am propus!Acum, ar fi dispus, dar nu mai vreau eu.M-am ales cu o depresie cu care ma tratez la tg mures.Am mai deschis un topic, cand inca nu stiam ce am.De doua ori am avut intentia de a divorta, pt ca nu ma mai simt bine aici si simt ca ma sufoc.Am renuntat la divort pt insistentele mamei mele si ale plansetelor lui!Dar oare merita sa ma sacrific ?Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?
Acum, il cunosc pe el...si inima stiti ce imi spune, nu?Pe el il alege.Doar ca sunt constienta ca parintii mei vor exclude orice fel de legatura cu mine, va iesi un scandal monstruos.Insa cred ca pt a fi fericita sunt dispusa sa fac orice.
Voi ce credeti?Astept pareri , sfaturi, pt ca sunt intr-un moment al vietii mele , cand sunt foarte confuza, dar in acelas timp fericita,trista , speriata.Un amalgam de sentimente , care ma obosesc, pana iau o decizie. Mi-e greu, insa, mai devreme sau mai tarziu, oricum va trebui sa ma hotarasc ce sa fac.
Pt cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust, pt ca nu le voi raspunde.Multumesc pt intelegere !

nu poti iubi un om doar ca vb pe net..si nu l-ai vazut niciodata
asa crezi tu.....doar ca vb frumos...poate te alinta....si iti place...esti bucuroasa ca cineva iti vb altfel....insa una este sa iti placa cineva si una sa iubesti...confunzi aceste lucruri

este o lume virtuala care ai creato tu sa te simti bine
cristiana_cris
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:14
De la: lupsinguratic, la data 2009-09-19 21:07:37Eu cu sotul meu divortam pe cale ameabila.E deja stabilit tot.Dupa multe discutii in contradictoriu cu el si inclusiv cu familia mea,care sunt impotriva deciziei mele,si evident impotriva mea, am luat o hotarare.Divort.Nimeni si nimic nu ma mai opreste sa-mi schimb decizia.
Apoi ma mut in Bucuresti !

se pare ca esti ok..acum am citit tot bravo...o femeie curajoasa
cristiana_cris
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:17
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 11:17:50
De la: lupsinguratic, la data 2009-09-19 21:07:37Eu cu sotul meu divortam pe cale ameabila.E deja stabilit tot.Dupa multe discutii in contradictoriu cu el si inclusiv cu familia mea,care sunt impotriva deciziei mele,si evident impotriva mea, am luat o hotarare.Divort.Nimeni si nimic nu ma mai opreste sa-mi schimb decizia.
Apoi ma mut in Bucuresti !

se pare ca esti ok..acum am citit tot bravo...o femeie curajoasa

da scumpo, sunt foarte bine.
te pupic!
anonim12345
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:39
De la: lupsinguratic, la data 2009-10-17 18:06:21Abracadabraaaaaaaaaa......am reaparut!!!!!! pe 21 oct ma intalnesc cu printul meu

Mai sunt doar 3 zile si il vad din nou


iubita mea, exact in situatia asta sunt si eu acum numai ca eu mai am 3 saptamani ( ca nu vreau sa amestec lucrurile inainte de termenul divortului) si sper sa am si eu aceeasi bafta ca a ta. iti doresc numai bine
dia36
Postat pe 30 Octombrie 2009 20:04
De la: dia36, la data 2009-10-30 20:04:06
De la: lupsinguratic, la data 2009-10-17 18:06:21Abracadabraaaaaaaaaa......am reaparut!!!!!! pe 21 oct ma intalnesc cu printul meu

Mai sunt doar 3 zile si il vad din nou


iubita mea, exact in situatia asta sunt si eu acum numai ca eu mai am 3 saptamani ( ca nu vreau sa amestec lucrurile inainte de termenul divortului) si sper sa am si eu aceeasi bafta ca a ta. iti doresc numai bine
anonim12345
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:40
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 11:13:10
De la: lupsinguratic, la data 2009-07-13 17:04:59Buna fetelor
Sper sa nu ma judecati pt ceea ca voi scrie.
Sunt indragostita de un baiat , pe care il cunosc de ceva timp si pe care l-am cunoscut pe internet...vorbim doar pin intermediul netului, insa, la sf acestei luni vrem sa ne intalnim si pt asta el vine aici din Bucuresti, pt ca el acolo este asistent medical.Simt ca ma iubeste enorm de mult, la fel si eu si ne dorim aceleasi lucruri de la viata.
In ceea ce priveste casnicia mea, nu sunt deloc fericita.Si asta pt ca familia lui ma uraste.Mi-au provocat multa suferinta, au aruncat multe cuvinte asupra mea, care m-au durut, sotul meu nu a fost atat de puternic sa ma apere si a tacut mereu, fapt pt care eu am fost mereu cea care am spus ceam pe suflet si pt asta nu sunt suportata.Imi e groaza sa ies si in curte , t ca, casa noastra este situata intre casa soacrei si casa surorii lui....sunt ca intr-un live show.El nu a vrut sa se mute cand i-am propus!Acum, ar fi dispus, dar nu mai vreau eu.M-am ales cu o depresie cu care ma tratez la tg mures.Am mai deschis un topic, cand inca nu stiam ce am.De doua ori am avut intentia de a divorta, pt ca nu ma mai simt bine aici si simt ca ma sufoc.Am renuntat la divort pt insistentele mamei mele si ale plansetelor lui!Dar oare merita sa ma sacrific ?Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?
Acum, il cunosc pe el...si inima stiti ce imi spune, nu?Pe el il alege.Doar ca sunt constienta ca parintii mei vor exclude orice fel de legatura cu mine, va iesi un scandal monstruos.Insa cred ca pt a fi fericita sunt dispusa sa fac orice.
Voi ce credeti?Astept pareri , sfaturi, pt ca sunt intr-un moment al vietii mele , cand sunt foarte confuza, dar in acelas timp fericita,trista , speriata.Un amalgam de sentimente , care ma obosesc, pana iau o decizie. Mi-e greu, insa, mai devreme sau mai tarziu, oricum va trebui sa ma hotarasc ce sa fac.
Pt cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust, pt ca nu le voi raspunde.Multumesc pt intelegere !

nu poti iubi un om doar ca vb pe net..si nu l-ai vazut niciodata
asa crezi tu.....doar ca vb frumos...poate te alinta....si iti place...esti bucuroasa ca cineva iti vb altfel....insa una este sa iti placa cineva si una sa iubesti...confunzi aceste lucruri

Am uitat sa precizez, ca eu nu am tinut legatura cu acest barbat doar pe net.Ci l-am intalnit si in realitate! Sunt o persoana foarte realista, de aceea am hotarat sa pun punct acestei casnicii, si sa nu ma mai amagesc ca va fi bine si ca imi va trece iubirea fata de acest barbat! Cunosc diferenta intre a place pe cineva si a iubi.Am simtit-o pe propria piele! Nu imi pare rau pt nici o clipa, ca l-am intalnit!
Sunt singura ca au fost si cazuri, in care, unele femei si-au creat o lume a lor, pt ca isi doreau sa fie iubite, insa era in puterea lor de a pune in balanta comportamentul acelor barbati!
Va pup si sa va iubiti mult
anonim12345
Postat pe 3 Noiembrie 2009 15:29
Mult succes in continuare! ai grija de tine! imi pare rau doar pentru faptul ca parintii tai au fost vrajiti de avere si nu au stiut sa fie alaturi de tine cand a trebuit.
Madalina2808
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:32
De la: Madalina2808, la data 2009-11-03 17:32:50Mult succes in continuare! ai grija de tine! imi pare rau doar pentru faptul ca parintii tai au fost vrajiti de avere si nu au stiut sa fie alaturi de tine cand a trebuit.

parintii imi sunt alaturi scumpo. S-au resemnat si am tot suportul necesar. Te pup
anonim12345
Postat pe 4 Noiembrie 2009 08:48
Offf, cate femei sunt sau or fi fost in situatia ta....
Dar tu probabil esti printre putinele norocoase care au avut parte de un happy-ending...
Ma bucur sincer pentru tine...
MihaelaBurdulea
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:29
De la: MihaelaBurdulea, la data 2009-11-10 17:29:50Offf, cate femei sunt sau or fi fost in situatia ta....
Dar tu probabil esti printre putinele norocoase care au avut parte de un happy-ending...
Ma bucur sincer pentru tine...


nici nu stii cata dreptate ai!!!!!!!!!!!!!! sa dea D-zeu sa nu te inseli.bafta multa.
dia36
Postat pe 10 Noiembrie 2009 20:28
multumesc frumos !
casnicia mea s-a terminat ieri. Dupa aproape 5 ore de asteptare sa intram la infatisare, divortul s-a incheiat in nici 5 minute. Fostul meu sot nu a avut tupeu nici macar sa vina acolo. A stat in spatele unei usi, ascuns. Va puteti imagine cata demnitate are
Whaaaaaaa.....s-a terminat acest capitol din viata mea! Am simtit o usurare mare, gandindu-ma ca am scapat de aceea familie unde am suferit si unde m-am imbolnavit. Mi-a cazut un bolovan de pe inima!
Sa fiti iubite fetelor si sa iubiti! Asa cum sunt eu iubita si iubesc! Dar nu uitati, iubiti doar pe acel barbat care merita sa fie iubit! Daca nu, nu ezitati sa rupeti oricefel de legatura cu acesta si incepeti o noua viata !
anonim12345
Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:00
De la: lupsinguratic, la data 2009-11-11 08:00:48multumesc frumos !
casnicia mea s-a terminat ieri. Dupa aproape 5 ore de asteptare sa intram la infatisare, divortul s-a incheiat in nici 5 minute. Fostul meu sot nu a avut tupeu nici macar sa vina acolo. A stat in spatele unei usi, ascuns. Va puteti imagine cata demnitate are
Whaaaaaaa.....s-a terminat acest capitol din viata mea! Am simtit o usurare mare, gandindu-ma ca am scapat de aceea familie unde am suferit si unde m-am imbolnavit. Mi-a cazut un bolovan de pe inima!
Sa fiti iubite fetelor si sa iubiti! Asa cum sunt eu iubita si iubesc! Dar nu uitati, iubiti doar pe acel barbat care merita sa fie iubit! Daca nu, nu ezitati sa rupeti oricefel de legatura cu acesta si incepeti o noua viata !


Ma bucur pentru tine ca ai redevenit libera sa faci ce vrei tu ,ca ai scapat de familia aia stresanta si mai ales ca te-ai simtit usurata de povara si nu te-a afectat divortul si faptul ca acum o iei de la inceput .
Ai avut curajul sa iei o hotarare care iti schimba viata .Felicitari si sa fii iubita cat de mult iti doresti!

Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:09
De la: MihaelaBurdulea, la data 2009-11-10 17:29:50Offf, cate femei sunt sau or fi fost in situatia ta....
Dar tu probabil esti printre putinele norocoase care au avut parte de un happy-ending...
Ma bucur sincer pentru tine...


E printre norocoasele care a avut curajul sa-si ia viata in propriile maini .

Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:10
De la: scorpio67, la data 2009-11-11 08:10:56
De la: MihaelaBurdulea, la data 2009-11-10 17:29:50Offf, cate femei sunt sau or fi fost in situatia ta....
Dar tu probabil esti printre putinele norocoase care au avut parte de un happy-ending...
Ma bucur sincer pentru tine...


E printre norocoasele care a avut curajul sa-si ia viata in propriile maini .

am stat foarte mult timp pe ganduri, insa , este mult mai greu sa stai sa te gandesti, decat sa actionezi! Dupa ce faci primul pas, vin restul pasilor dupa primul.Atunci nu mai are rost sa privesti inapoi si sa te amagesti cu lucrurile frumoase din trecut! Candva a fost...dar nu trebuie sa traim in trecut. Acum, daca nu mai este frumos, nu mai ne e bine, trebuie sa facem ceva sa ne schimbam viata si sa privim doar spre viitor! Numai noi putem sa ne facem viata mai frumoasa. Au grija , altii, sa ne-o faca amara! Nu trebuie sa le permitem sa faca asta!
anonim12345
Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:25
foarte adevarat au multi grija sa ne faca viata urata dar noi luptatori si de ne invins nu ai vom lasa sa faca asta
anamaria_brunetik
Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:36
Felicitari,esti o femeie puternica si ai reusit prin propriile forte sa iti schimbi destinul in bine!
Probabil aceea a fost o experienta de viata prin care a trebuit sa treci.Zicala "ce nu te omoara te face mai puternic e cat se poate de adevarata".
Toate cele bune si iti doresc sa fii fericita!
heaven2007
Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:41
asa este.Ce nu te omoara te face mai puternic ! Este foarte adevarat
anonim12345
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:03
Si din cate citesc, tu cu siguranta ai devenit mai puternica. Bravo tie!
DragAdEA
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:46
De la: DragAdEA, la data 2009-11-11 12:46:20Si din cate citesc, tu cu siguranta ai devenit mai puternica. Bravo tie!

am devenit mult mai puternica. Intr-o mare masura ii multumesc barbatului din viata mea
anonim12345
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea mea ... 16 De la: Lisssa 30 Iulie 2010 17:02
Cum sa il fac sa ma iubeasca mai mult? desi am facut si as mai face orice pentru el 4 De la: kudika041854 22 Octombrie 2009 19:51
Nu mai am resurse sa spun STOP! 54 De la: 1 Februarie 2015 07:25
sa lupt pentru el sau sa ma resmnez:nu ma merita? 63 De la: ianna05 17 August 2010 08:01
buna 6 De la: sofia_maria 21 Iunie 2010 21:02