Setari Cookie-uri

Eu romanca ... el arab

De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:35:36
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:31:55
De la: myeyes, la data 2009-09-17 12:03:55
De la: Kathara, la data 2009-09-17 08:41:43Daca arabul ala le folosea doar pentru sex, e normal ca a rasuflat usurat cand a scapat de ele.

De la: myeyes, la data 2009-09-16 22:46:07Cata prostie......d'aia a ajuns Romania in halul asta.......niste tarani!!


Asa-i, la urma urmei ce civilizatie au musulmanii .. mama, mama! Da-i cu biciuitu', da-i cu lapidatul !


stai linistita ca tu esti mai taranca ca ei!


cacofonie.

n'ai avut inspiratie de la allah de data asta.

scuip pe coranul vostru


vezi ca incep sa plang..........valea ca ti-au inceput desenele animate!


valea iti spune tie barbat'tu cand gaseste o rusoaica mai buna pe strada. nu'l plagia ca e pericol.

zdreamta de femeie
sycorax
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:41
De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:40:05
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:37:55
De la: anushkha, la data 2009-09-18 13:47:42
De la: little_white_dove, la data 2009-09-18 01:32:00
De la: yasmin_yasemin, la data 2009-09-17 16:19:14roma nici nu se compara cu dubaiul e cel mai tare!asa ca spuneti ce vreti,crapati de invidie! si da,musulmanii au bun simt,asta il invata in familie,nu ca altii sau ca romanii.voi n ati invatat nimik.si nici copiii vostri nu vor invata nimic..ca asta vede de la voi.


eu nu vad unde este bunul simt in familiile arabe...le pun copiilor coranul in brate si le spune: "uite dragul mamei...ai voie la 3-4 sotii, poti sa le legi la gura si sa le inchizi in casa...a si inca ceva...cand te faci mare bombardeaza spitalele tarilor vecine ca sa ai sange de arab!!!"
asta se invata in familiile arabe
bun simt???? unde e bunul simt cand copilul il prinde pe taticu' in pat cu alta???? a!!! scuze ....aia e educativ pentru ei...


Mai rau... nici macar n-au fost in stare sa infranga o natiune mica (Israel) cu toata coalitia lor pan-araba... si dupa ce si-au luat-o peste bot de 2 ori, au dat dovada de maxima lasitate si au inceput sa formeze si sa sprijine grupuri paramilitare care sa atace civili...
Iar fatucele astea plecate de la noi de la Bolintinul din Vale si ajunse la Dubai sau aiurea, nu-si dau seama ca desi petrolul le poate cumpara arabilor ceva bunastare, totusi n-o sa cumpere niciodata increderea sau respectul lumii civilizate. Respectul se castiga, nu se cumpara, iar aici au cale lunga de parcurs.


poate draguta asta a noastra are sange de tiganca,atfel nu vad potrivirea intre ei 2. 2 natii de cotropitori, lasi, afemeiati...niste oameni execrabili. au preluat obiceiu jidanesc de au ajuns sa-si vanda si ultima farama de respect de sine si fata de ceilalti...de presupusul respect...

jeguri de oameni


vezi ca s-a pierdut Sandi Bell prin padure


si habibi prin cluburile de noapte, la jocurid e noroc si curve sa'i danseze in poala
sycorax
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:42
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:42:04
De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:40:05
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:37:55
De la: anushkha, la data 2009-09-18 13:47:42
De la: little_white_dove, la data 2009-09-18 01:32:00
De la: yasmin_yasemin, la data 2009-09-17 16:19:14roma nici nu se compara cu dubaiul e cel mai tare!asa ca spuneti ce vreti,crapati de invidie! si da,musulmanii au bun simt,asta il invata in familie,nu ca altii sau ca romanii.voi n ati invatat nimik.si nici copiii vostri nu vor invata nimic..ca asta vede de la voi.


eu nu vad unde este bunul simt in familiile arabe...le pun copiilor coranul in brate si le spune: "uite dragul mamei...ai voie la 3-4 sotii, poti sa le legi la gura si sa le inchizi in casa...a si inca ceva...cand te faci mare bombardeaza spitalele tarilor vecine ca sa ai sange de arab!!!"
asta se invata in familiile arabe
bun simt???? unde e bunul simt cand copilul il prinde pe taticu' in pat cu alta???? a!!! scuze ....aia e educativ pentru ei...


Mai rau... nici macar n-au fost in stare sa infranga o natiune mica (Israel) cu toata coalitia lor pan-araba... si dupa ce si-au luat-o peste bot de 2 ori, au dat dovada de maxima lasitate si au inceput sa formeze si sa sprijine grupuri paramilitare care sa atace civili...
Iar fatucele astea plecate de la noi de la Bolintinul din Vale si ajunse la Dubai sau aiurea, nu-si dau seama ca desi petrolul le poate cumpara arabilor ceva bunastare, totusi n-o sa cumpere niciodata increderea sau respectul lumii civilizate. Respectul se castiga, nu se cumpara, iar aici au cale lunga de parcurs.


poate draguta asta a noastra are sange de tiganca,atfel nu vad potrivirea intre ei 2. 2 natii de cotropitori, lasi, afemeiati...niste oameni execrabili. au preluat obiceiu jidanesc de au ajuns sa-si vanda si ultima farama de respect de sine si fata de ceilalti...de presupusul respect...

jeguri de oameni


vezi ca s-a pierdut Sandi Bell prin padure


si habibi prin cluburile de noapte, la jocuri de noroc si curve sa'i danseze in poala
sycorax
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:42
De la: Kathara, la data 2009-09-18 16:37:11Scuipat? Nici nu merita efortul!


nu e un efort, e o placere
sycorax
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:43
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:43:01
De la: Kathara, la data 2009-09-18 16:37:11Scuipat? Nici nu merita efortul!


nu e un efort, e o placere


e cumva din ala printre dinti?
rena
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:44
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:42:04
De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:40:05
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:37:55
De la: anushkha, la data 2009-09-18 13:47:42
De la: little_white_dove, la data 2009-09-18 01:32:00
De la: yasmin_yasemin, la data 2009-09-17 16:19:14roma nici nu se compara cu dubaiul e cel mai tare!asa ca spuneti ce vreti,crapati de invidie! si da,musulmanii au bun simt,asta il invata in familie,nu ca altii sau ca romanii.voi n ati invatat nimik.si nici copiii vostri nu vor invata nimic..ca asta vede de la voi.


eu nu vad unde este bunul simt in familiile arabe...le pun copiilor coranul in brate si le spune: "uite dragul mamei...ai voie la 3-4 sotii, poti sa le legi la gura si sa le inchizi in casa...a si inca ceva...cand te faci mare bombardeaza spitalele tarilor vecine ca sa ai sange de arab!!!"
asta se invata in familiile arabe
bun simt???? unde e bunul simt cand copilul il prinde pe taticu' in pat cu alta???? a!!! scuze ....aia e educativ pentru ei...


Mai rau... nici macar n-au fost in stare sa infranga o natiune mica (Israel) cu toata coalitia lor pan-araba... si dupa ce si-au luat-o peste bot de 2 ori, au dat dovada de maxima lasitate si au inceput sa formeze si sa sprijine grupuri paramilitare care sa atace civili...
Iar fatucele astea plecate de la noi de la Bolintinul din Vale si ajunse la Dubai sau aiurea, nu-si dau seama ca desi petrolul le poate cumpara arabilor ceva bunastare, totusi n-o sa cumpere niciodata increderea sau respectul lumii civilizate. Respectul se castiga, nu se cumpara, iar aici au cale lunga de parcurs.


poate draguta asta a noastra are sange de tiganca,atfel nu vad potrivirea intre ei 2. 2 natii de cotropitori, lasi, afemeiati...niste oameni execrabili. au preluat obiceiu jidanesc de au ajuns sa-si vanda si ultima farama de respect de sine si fata de ceilalti...de presupusul respect...

jeguri de oameni


vezi ca s-a pierdut Sandi Bell prin padure


si habibi prin cluburile de noapte, la jocurid e noroc si curve sa'i danseze in poala


aaa deci tu erai c'urva
myeyes
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:45
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:41:00
De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:35:36
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:31:55
De la: myeyes, la data 2009-09-17 12:03:55
De la: Kathara, la data 2009-09-17 08:41:43Daca arabul ala le folosea doar pentru sex, e normal ca a rasuflat usurat cand a scapat de ele.

De la: myeyes, la data 2009-09-16 22:46:07Cata prostie......d'aia a ajuns Romania in halul asta.......niste tarani!!


Asa-i, la urma urmei ce civilizatie au musulmanii .. mama, mama! Da-i cu biciuitu', da-i cu lapidatul !


stai linistita ca tu esti mai taranca ca ei!


cacofonie.

n'ai avut inspiratie de la allah de data asta.

scuip pe coranul vostru


vezi ca incep sa plang..........valea ca ti-au inceput desenele animate!


valea iti spune tie barbat'tu cand gaseste o rusoaica mai buna pe strada. nu'l plagia ca e pericol.

zdreamta de femeie


ai vrea tu sa fii ca zdreanta
myeyes
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:46
De la: rena, la data 2009-09-18 16:44:23
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:43:01
De la: Kathara, la data 2009-09-18 16:37:11Scuipat? Nici nu merita efortul!


nu e un efort, e o placere


e cumva din ala printre dinti?


Now, now, noi nu suntem nici tiganci nici imbrobodite. Sa-i dam cezarului ce-i al lui!
Kathara
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:12
De la: Kathara, la data 2009-09-18 17:12:26
De la: rena, la data 2009-09-18 16:44:23
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:43:01
De la: Kathara, la data 2009-09-18 16:37:11Scuipat? Nici nu merita efortul!


nu e un efort, e o placere


e cumva din ala printre dinti?


Now, now, noi nu suntem nici tiganci nici imbrobodite. Sa-i dam cezarului ce-i al lui!


din ala microbist .

mda, m-am lamurit...sigur esti cioara (tu aceea cu superioritatea rasiala) multumeste'ne, ai mai invatat un cuvant,pacat ca la tine in staul nu se foloseste decat limbbajul trupului. scula, pumnu si picioru

inainte, mars



sycorax
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:53
s-ar putea sa mi se faca rau daca mai citesc mult din ceea ce scrieti voi aici...ce tot atata dispret pt arabi??? sau mulsumani??si tu aia care scuipa pe coran esti o _____ doar atata stii???ai pretentia ca romanii sunt superiori arabilor...dar nu cred k o sa aud vre-un arab sa zica k scuipa pe biblie...esti jalnica fetito....sincer mi-a venit rau si greatzaa cand am citit scumpul tau moment de inspiratie...

am mai zis si la inceput si repet si acum...in italia suntem vazuti la fel cum ii vedem noi pe arabi..si in coran nu scrie sa omoare sau sa bombardeze...ci... hmmm....sa zicem sa inlature ceea ce ii ameninta religia...acel ceva ce contrazice coranul....pe aceia care "murdaresc"acele cuvinte...

deci opritiva si nu mai judecati....k pe alea care se marita cu arabi nu le-a impins nimeni de la spate...si e alegerea lor deci tre sa isi asume orice risc..
dak o femeie accepta sa isi urmeze sotul in tara lui e obligatoriu sa ii accepte traditiile...iar dak cei 2 aleg sa ramana in romania el o sa accepte statutul femeii din romania..


si din nou o sa repet... numai azi la tv am vazut 3-4 cazuri de oameni injunghiati..deci....mai inaine sa judecati pe altii..uitati-va in gradina voastra si faceti "subiecte de forum " de acolo...
ralyna01
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:09
ahhh...acum am vazut ca nush care zicea k atunci cand esti mic face parte din educatie faptul k il prinzi pe taticul in pat cu alta..si ce??
ya recunoasteti de cate ori v-ati inselat iubitul???ce e atat de grav?!?!?..hai sa fim serioase..si voi dak ati putea ati insela..nu exista om care sa nu insele!!!!
doar dak nu gasiti ceva mai bun de cat aveti...atunci nu o sa inselati...
eu tocmai am terminat o relatie de 10 luni cu un mulsuman stabilit de 2 ani in romania...si nu m-a inselat niciodata si nici nu se pune problema ca ar fi facutooo... el are propia afacere ...locuieste intr-unul dintre cele mai luxoase apartamente din oras si conduce o masina dupa care toate intoarcem capul...si va zic din propia mea experienta....imi cumpara absolut tot ceea ce vroia inimioara mea ca sa se asigura ca imi pastreaza fidelitatea..era f gelos...si posesiv..este adevarat...dar am discutat la inceput si i-am zis ca nu imi convine sa isi manifeste aceste feel-ing-uri fata de mine si de o data ce a ales sa umble cu o romanca ar tre sa se conformeze stilului meu de viata si ca dak am chef sa port decolteuri o sa le port..nimic din ceea ce face nu o sa imi schimbe obiceiurile..a inteles si am trecut mai departe..apoi...sa pus problema plecarii in turcia la familia lui in vacanta..aici am zis categoric nu...dar l-am intrebat mai in gluma mai in serios..dak ar fi sa stam acolo peste ani si ani..m-ar pune sa port batic??si mi-a zis ca daa... oricum nu asta a fost motivul pt care ne-am despartit..inca incerc sa ii mai explic de ce i-am zis brusc intro dimineatza ca de azi nu mai suntem impreuna...cred k teama de a nu face o prostie..teama de imprevizibil pe care mi-au imprimato genul asta de subiecte pe forum..si ink stau acum dupa aproape o sapt si ma intreb de ce l-am indepartat ca nu mi-a gresit cu nimic!!! deci..revenim la primul subiect postat si care deschide acest forum..nu te lua dupa gurile rele..fa ce iti zice inimioara..
deci....atata timp cat conversati..veti putea sa stiti de la inceput cu ce aveti de a face...dar dak multe din romance se arunca rpd in bratele arabilor k ii vad cu morcovu mai mare si le fraieresc ca le duc la ele in tara si le fac regine...lasatile sa se duca acolo si sa isi asume consencintele... nu le-a pus nimeni///

iar apoi...ce in romania barbatii nu inseala??!!?!?!?!? concluzia: toata lumea care isi permite sa insele nu va ezita sa o faca..

iar a doua concluzie..nush dak am reusit sa zic exact ceea ce am vrut sa zic.. dar pe scurt..dak nu vrei sa ai de aface cu arabi nu tii baga nimeni pe gat..iar dak te complici cu ei..atunci..asumati consencintele..
ralyna01
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:36
De la: ralyna01, la data 2009-09-18 21:36:52
eu tocmai am terminat o relatie de 10 luni cu un mulsuman stabilit de 2 ani in romania.....


si care-i motivu'?
geo_x
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:17
De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:46:45
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:41:00
De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:35:36
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:31:55
De la: myeyes, la data 2009-09-17 12:03:55
De la: Kathara, la data 2009-09-17 08:41:43Daca arabul ala le folosea doar pentru sex, e normal ca a rasuflat usurat cand a scapat de ele.

De la: myeyes, la data 2009-09-16 22:46:07Cata prostie......d'aia a ajuns Romania in halul asta.......niste tarani!!


Asa-i, la urma urmei ce civilizatie au musulmanii .. mama, mama! Da-i cu biciuitu', da-i cu lapidatul !


stai linistita ca tu esti mai taranca ca ei!


cacofonie.

n'ai avut inspiratie de la allah de data asta.

scuip pe coranul vostru


vezi ca incep sa plang..........valea ca ti-au inceput desenele animate!


valea iti spune tie barbat'tu cand gaseste o rusoaica mai buna pe strada. nu'l plagia ca e pericol.

zdreamta de femeie


ai vrea tu sa fii ca zdreanta


Absurd.
anushkha
Postat pe 18 Septembrie 2009 23:56
De la: ralyna01, la data 2009-09-18 21:09:31 s-ar putea sa mi se faca rau daca mai citesc mult din ceea ce scrieti voi aici... ce tot atata dispret pt arabi??? sau mulsumani??si tu aia care scuipa pe coran esti o _____ doar atata stii???ai pretentia ca romanii sunt superiori arabilor...dar nu cred k o sa aud vre-un arab sa zica k scuipa pe biblie...esti jalnica fetito....sincer mi-a venit rau si greatzaa cand am citit scumpul tau moment de inspiratie...

am mai zis si la inceput si repet si acum...in italia suntem vazuti la fel cum ii vedem noi pe arabi..si in coran nu scrie sa omoare sau sa bombardeze...ci... hmmm....sa zicem sa inlature ceea ce ii ameninta religia...acel ceva ce contrazice coranul....pe aceia care "murdaresc"acele cuvinte...

deci opritiva si nu mai judecati....k pe alea care se marita cu arabi nu le-a impins nimeni de la spate...si e alegerea lor deci tre sa isi asume orice risc..
dak o femeie accepta sa isi urmeze sotul in tara lui e obligatoriu sa ii accepte traditiile...iar dak cei 2 aleg sa ramana in romania el o sa accepte statutul femeii din romania..


si din nou o sa repet... numai azi la tv am vazut 3-4 cazuri de oameni injunghiati..deci....mai inaine sa judecati pe altii..uitati-va in gradina voastra si faceti "subiecte de forum " de acolo...


Vezi sa nu ti se aplece...
Deci scumpo: evident, cand emigrezi intr-o tara, te expui stilului de viata din tara aia. Dar crezi ca daca te duci in tari civilizate ale lumii (US, UK, Franta, Germania, tarile nordice, chiar si Rusia) te pune legea sau religia sa te imbraci asa si pe dincolo, sau crezi ca in fata legii esti un jeg subuman, un fel de proprietate ceva mai valoroasa decat o vita? Yea, right...
Ca sa nu mai zic, cum adica "opritiva si nu judecati"? Scumpo, cand vezi curvele de pe centura sau de pe Berzei din Bucuresti, le judeci. Cand vezi curvele plecate din Romanica pentru bani de arabet sau altceva, scuza-ma, dar reactia e exact aceeasi.
anushkha
Postat pe 19 Septembrie 2009 00:06
De la: ralyna01, la data 2009-09-18 21:09:31 s-ar putea sa mi se faca rau daca mai citesc mult din ceea ce scrieti voi aici...ce tot atata dispret pt arabi??? sau mulsumani??si tu aia care scuipa pe coran esti o _____ doar atata stii???ai pretentia ca romanii sunt superiori arabilor...dar nu cred k o sa aud vre-un arab sa zica k scuipa pe biblie...esti jalnica fetito....sincer mi-a venit rau si greatzaa cand am citit scumpul tau moment de inspiratie...

am mai zis si la inceput si repet si acum...in italia suntem vazuti la fel cum ii vedem noi pe arabi..si in coran nu scrie sa omoare sau sa bombardeze...ci... hmmm....sa zicem sa inlature ceea ce ii ameninta religia...acel ceva ce contrazice coranul....pe aceia care "murdaresc"acele cuvinte...

deci opritiva si nu mai judecati....k pe alea care se marita cu arabi nu le-a impins nimeni de la spate...si e alegerea lor deci tre sa isi asume orice risc..
dak o femeie accepta sa isi urmeze sotul in tara lui e obligatoriu sa ii accepte traditiile...iar dak cei 2 aleg sa ramana in romania el o sa accepte statutul femeii din romania..


si din nou o sa repet... numai azi la tv am vazut 3-4 cazuri de oameni injunghiati..deci....mai inaine sa judecati pe altii..uitati-va in gradina voastra si faceti "subiecte de forum " de acolo...


draga mea...oare ce inseamna pentru tine "sa zicem sa inlature ceea ce ii ameninta religia."? sa-ti dau un exemplu. in danemarca sau o tara din nord, niste jurnalisti de la o revista au facut caricatura lui mohamed si aceasta a aparut intr-o revista. peste cateva zile, sediul respectivei reviste era ras de pe fata pamantului cu o bomba. vrei ceva mai convingator? http://duaat.wordpress.com/2008/03/10/how-islam-will-dominate-the-world/.

am mai spus si ma repet. oamenii se omoara in Romania nu din considerente religioase. reminescentele comunismului, cauzele sociale si economice ii impiedica sa recurga la astfel de fapte. si ceea ce italienii urasc la noi e tigania...mare parte din infractorii romani de acolo sunt de etnie rroma...adica ciori, si restul au preluat modelul tiganesc.
sycorax
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:50
De la: anushkha, la data 2009-09-18 23:56:46
De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:46:45
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:41:00
De la: myeyes, la data 2009-09-18 16:35:36
De la: sycorax, la data 2009-09-18 16:31:55
De la: myeyes, la data 2009-09-17 12:03:55
De la: Kathara, la data 2009-09-17 08:41:43Daca arabul ala le folosea doar pentru sex, e normal ca a rasuflat usurat cand a scapat de ele.

De la: myeyes, la data 2009-09-16 22:46:07Cata prostie......d'aia a ajuns Romania in halul asta.......niste tarani!!


Asa-i, la urma urmei ce civilizatie au musulmanii .. mama, mama! Da-i cu biciuitu', da-i cu lapidatul !


stai linistita ca tu esti mai taranca ca ei!


cacofonie.

n'ai avut inspiratie de la allah de data asta.

scuip pe coranul vostru


vezi ca incep sa plang..........valea ca ti-au inceput desenele animate!


valea iti spune tie barbat'tu cand gaseste o rusoaica mai buna pe strada. nu'l plagia ca e pericol.

zdreamta de femeie


ai vrea tu sa fii ca zdreanta


Absurd.


nu mai avea ce sa spuna
sycorax
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:52
De la: little_white_dove, la data 2009-09-17 01:19:37
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-13 12:46:46
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-13 12:45:10
De la: lily_87, la data 2009-09-13 11:03:48 Buna! am tot citit tot felul de pareri, unele sunt adevarate, altele nu. Am si eu o relatie cu un arab de un an de zile. Ce-i drept i-a luat jumatate de an sa ma convinga sa ies cu el, si asta datorita prejudecatilor mele in legatura cu arabii si a celor auzite de la cei din jur. Ei! pana la urma am acceptat sa ies la o intalnire cu el si uite ca a trecut un an. Intr-adevar sunt foarte gelosi dar, problema cu posesivitatea se rezolva daca te impui prin putina autoritate. Daca te iubeste cu adevarat nu te va insela niciodata, si mai presus de toate trebuie sa aveti incredere unul in celalat. Personal, nu-mi place nimic din cultura araba, in afara de muzica lor. Nu poti sa schimb un arab la 360 de grade sub nici o forma, dar sa-l faci sa inteleaga ca-l vrei putin mai altfel se poate. Oricum nu te gandi la o relatie de lunga durata cu el, cum ar fi o casatorie. Fii cu capul e umeri, eu as face acest pas numai in momentul in care ar lua cetatenie romana si s-ar muta aici. Sfatul meu traieste povestea ta de dragoste la maxim, nu mai citi toate mesajele astea ca iti faci mai mult rau decat bine. Traiste momentul si lasa viitorul, peste ani iti vei aduce aminte cu placere de el.


TE PUP SI IUBITI-VA!


Alta proasta visatoare. De aia e plina Romania de femei batute!



Ia desparte-te tu de arabul tau impunatoare cum esti sa vezi ce bucati iti iei de iti iese romanitismul si autoritatea din cap




multe fete au pus capat relatiei cu un arab...si nu au fost nici macar atinse...ce sa mai zic taiate bucati....sunt oameni ciudati si cu foarte multe defecte dar...incetati sa va mai uitati la "crengile uscate"....de aia peste hotare...orice roman e tigan.....
multa sanatate

si eu am pus capat relatiei cu un arab fara sa fiun atinsa dar aia nu inseamna ca sunt oarba sa nu citesc omul mai departe de partile lui bune. ca sa nu mai vbim de faptul ca am fost impreuna vreo 2 luni si vreo 2 ani imi trimitea mesaje ca ma va iubi pana la moarte inclusiv m-a urmarit din club acasa si a vrut sa intre in apartament l-am aminintet ca sun la politie si a plecat. era beat. De ec s-a terminat? eu nu suport nesimtirea. ai fost nesimtit te-am taxat. si odata ce nu mai exista maniere pt mine nu mai exista absolut nimic si pt totdeauna. mi s eface lehamite. stiu ca femeile in disperarea lor se multumesc cu orice tratam,ente numai sa aiba parte de p***. Le compatimesc pt cat se injosesc. mai bine ar pune mana sa lucreze la persoana lor, la imaginea lor decat sa inghita nesimtiri.
Diannnnnnna
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:57
De la: myeyes, la data 2009-09-17 12:05:56
De la: etta, la data 2009-09-16 23:42:44
De la: myeyes, la data 2009-09-16 22:46:07Cata prostie......d'aia a ajuns Romania in halul asta.......niste tarani!!


mai bine taran liber....decat DOAMNA...in harem !!!.......


sincer ma asteptam la mai mult din partea ta, am auzit ca esti o tipa extraordinara sau cel putin erai


am fost....sunt ...si voi mai fi....!!....... ........dar normal ca atunci cand nu sunt de acord cu tine....sau cu cei ca tine........nu mai sunt extraordinara !!.......si asta pentru ca intotdeauna ....ADEVARUL DOARE !!...... ...nu ma intereseaza viata nimanui,fiecare traieste cum doreste........si nu condamn pe nimeni !!........dar apropos de fraza care am spus-o ...si pe care o susutin in continuare .......voiam decat sa sustin ideea ca nu as da libertatea mea de "taranca" romanca.....pe "domnia" de sotie de arab !!....pentru ca arabii au fost ,sunt....si ar fi bine sa nu mai fie,desiiiiiiii.......o natie care ,prin religia lor,ingradesc multe libertati ale femeii !!........ ..........dar bineinteles ca ,asa cum peste tot exista exceptii.....normal ca exista si printre barbatii arabi !!........insa prea putini ca sa poata schimba gandirea unei lumi intregi despre etnia araba !!....... ....va felicit daca ati gasit aceste exceptii !!!........si va doresc sa fiti iubite si fericite !!..........
etta
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:49
De la: un_barbat_ca_multi_altii, la data 2009-09-19 19:58:03
De la: yasmin_yasemin, la data 2009-09-17 16:52:05zau?cresc liber?dar faptul ca are parinti ca voi,asta arata multe.si sti ceva,ma doare fix undeva de roma ca are istorie,eu am vizitat o si nu mi place!imi place ce e nou,unde era desert acuma sunt cladiri inalte,etc.roma sau parisul sunt trecute de mult..niste orase vechi..mare chestie..depinde de gusturi..si mie nu mi plac orasele vechi.crapati de invidie ca barbatii musulmani nu sunt cum ati vrea voi sa fie! iar tu un barbat ca multi altii ,ramai la look ul tau de femeie ca vad ca esti prezent in cearta..hai sa nu mi zici ,esti gay?
De la: yasmin_yasemin, la data 2009-09-17 16:52:05zau?cresc liber?dar faptul ca am vizitat o si nu mi place!imi place ce e nou,unde era desert acuma sunt cladiri inalte,etc.roma sau parisul sunt trecute de mult..niste orase vechi..mare chestie..depinde de gusturi..si mie nu mi plac orasele vechi.crapati de invidie ca barbatii musulmani nu sunt cum ati vrea voi sa fie! iar tu un barbat ca multi altii ,ramai la look ul tau de femeie ca vad ca esti prezent in cearta..hai sa nu mi zici ,esti gay?
....iahabybo !....mai femeie crede-ma nimeni de pe aicea nu ar avea de ce are parinti ca voi,asta arata multe.si sti ceva,ma doare fix undeva de roma ca are istorie,eu sa aiba vreo imvidie pe arabii ca nu sunt in vreun fel anume....pt majoritatea omenirii de pe glob(nu doar in Romania) singurul fel in care s-ar cam dorii sa fie toti arabii ar fii acela de 'POST MORTEN',pentru ca in felul acesta am fii 'dormit' si noi mai linistiti noaptea fara teama de atentate teroriste si bombe capcana in mijlocul multimii ,facute in numele razboiului ''sfint''...........cit despre mine habibo draga tu n-ai auzit de rockery?...cum sa fiu eu gay ce ai inebunit!? prefer sa ma abtin si sa nu-mi impartasesc pe aici parerea despre gay ca sa nu mi se mai interzica accesul si pe topicul acesta asa cum am patit-o pe cel cu ‘parerile despre islamism’...Deci! mie-mi plac 'feeeechile' alea dulci,libere si inteligente precum kathara ,sycorax,Diannnnna ,Frannnce,anushkha..si multe altele care din fericire inca mai exista in Romania asigurînd astefl viitorul unei Romanii crestine si civilizata, nu al unei ‘Romanii saudite si fanatice’ asa cum au unele ‘shalabine’ autohtone tendinta sa o faca


tocmai pe mine ma uitasi !!......perversa perverselor !!..........
etta
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:56
draga sicorax ...sau cum te cheama...sa faca unul o caricatura de al lui mami si a lui tati tau,,o sa ramai indiferenta?!?!?!?!

doar dak noi crestinii sau ce religie ai tu..nu ne intereseaza dak cineva zice ceva de religia noastra ..nu inseamna ca toti gandesc la fel
ralyna01
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:26
De la: ralyna01, la data 2009-09-18 21:36:52


eu tocmai am terminat o relatie de 10 luni cu un mulsuman stabilit de 2 ani in romania.....


si care-i motivu'?



nush e complicat...pt k am ascultat de toate gurile care imi ziceai k e mulsuman si ca o sa ajung aiurea undeva prin turcia..k o sa isi mai ia ceva sotii...ca o sa.... si pt ca... si asa i-am ascultat pe altii si nu mi-am ascultat propriul meu feel-ing..
ralyna01
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:30
De la: ralyna01, la data 2009-09-19 21:26:32draga sicorax ...sau cum te cheama...sa faca unul o caricatura de al lui mami si a lui tati tau,,o sa ramai indiferenta?!?!?!?!

doar dak noi crestinii sau ce religie ai tu..nu ne intereseaza dak cineva zice ceva de religia noastra ..nu inseamna ca toti gandesc la fel


nu raman indiferenta...ma doare pentru ca sunt parintii mei care au muncit ca sa ma creasca si sa imi dea o educatie buna...daca cineva face caricatura bibliei...imi fac cruce si zic "Doamne iarta-i" nu ma duc sa pun o bomba...nu fac un pacat muuuuult mai mare ca al lor....pentru ce? pentru ca ei nu cred in Dumnezeu? sau in biblie?...nu draga mea...asa ceva un om cu frica de Dumnezeu nu face...e problema lor dupa ce conceptii traiesc..nu a mea
little_white_dove
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:37
De la: ralyna01, la data 2009-09-19 21:30:05De la: ralyna01, la data 2009-09-18 21:36:52


eu tocmai am terminat o relatie de 10 luni cu un mulsuman stabilit de 2 ani in romania.....


si care-i motivu'?



nush e complicat...pt k am ascultat de toate gurile care imi ziceai k e mulsuman si ca o sa ajung aiurea undeva prin turcia..k o sa isi mai ia ceva sotii...ca o sa.... si pt ca... si asa i-am ascultat pe altii si nu mi-am ascultat propriul meu feel-ing..


dupa cum am spus mai devreme am avut si eu o relatie de un an cu un arab...si uite acuma imi pare rau ca dupa doua luni cand incepusem sa vad ca nu imi plac conceptiile lui am continuat relatia...multi mi-au zis si mie ca sunt foarte mari diferentele....dar eu nu le vedeam...nu era gelos si nici posesiv...de inselat nu m-a inselat....dar mereu se uita lung dupa fete pe strada si.....crede-ma pe cuvant dupa un an de zile am vazut ce fel de om am putut sa iubesc....
fii fericita ca ai incheiat la timp....banii nu aduc fericirea....si cadouri primesti de la orice persoana care te iubeste
little_white_dove
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:42
De la: ralyna01, la data 2009-09-18 21:36:52 ahhh...acum am vazut ca nush care zicea k atunci cand esti mic face parte din educatie faptul k il prinzi pe taticul in pat cu alta..si ce??
ya recunoasteti de cate ori v-ati inselat iubitul???ce e atat de grav?!?!?..hai sa fim serioase..si voi dak ati putea ati insela..nu exista om care sa nu insele!!!!
doar dak nu gasiti ceva mai bun de cat aveti...atunci nu o sa inselati...
eu tocmai am terminat o relatie de 10 luni cu un mulsuman stabilit de 2 ani in romania...si nu m-a inselat niciodata si nici nu se pune problema ca ar fi facutooo... el are propia afacere ...locuieste intr-unul dintre cele mai luxoase apartamente din oras si conduce o masina dupa care toate intoarcem capul...si va zic din propia mea experienta....imi cumpara absolut tot ceea ce vroia inimioara mea ca sa se asigura ca imi pastreaza fidelitatea..era f gelos...si posesiv..este adevarat...dar am discutat la inceput si i-am zis ca nu imi convine sa isi manifeste aceste feel-ing-uri fata de mine si de o data ce a ales sa umble cu o romanca ar tre sa se conformeze stilului meu de viata si ca dak am chef sa port decolteuri o sa le port..nimic din ceea ce face nu o sa imi schimbe obiceiurile..a inteles si am trecut mai departe..apoi...sa pus problema plecarii in turcia la familia lui in vacanta..aici am zis categoric nu...dar l-am intrebat mai in gluma mai in serios..dak ar fi sa stam acolo peste ani si ani..m-ar pune sa port batic??si mi-a zis ca daa... oricum nu asta a fost motivul pt care ne-am despartit..inca incerc sa ii mai explic de ce i-am zis brusc intro dimineatza ca de azi nu mai suntem impreuna...cred k teama de a nu face o prostie..teama de imprevizibil pe care mi-au imprimato genul asta de subiecte pe forum..si ink stau acum dupa aproape o sapt si ma intreb de ce l-am indepartat ca nu mi-a gresit cu nimic!!! deci..revenim la primul subiect postat si care deschide acest forum..nu te lua dupa gurile rele..fa ce iti zice inimioara..
deci....atata timp cat conversati..veti putea sa stiti de la inceput cu ce aveti de a face...dar dak multe din romance se arunca rpd in bratele arabilor k ii vad cu morcovu mai mare si le fraieresc ca le duc la ele in tara si le fac regine...lasatile sa se duca acolo si sa isi asume consencintele... nu le-a pus nimeni///

iar apoi...ce in romania barbatii nu inseala??!!?!?!?!? concluzia: toata lumea care isi permite sa insele nu va ezita sa o faca..

iar a doua concluzie..nush dak am reusit sa zic exact ceea ce am vrut sa zic.. dar pe scurt..dak nu vrei sa ai de aface cu arabi nu tii baga nimeni pe gat..iar dak te complici cu ei..atunci..asumati consencintele..



mai vreau sa comentez si aici ceva....poate tu ai inselat si poate multe femei au inselat....eu nu am inselat niciodata si cunosc foarte foarte multe fete care au aceeasi parere....poate din cauza acelor fete care inseala au musulmanii parerea despre noi ca suntem c***e....si ne ia ca atare....de aici toata cearta cu fetele musulmane care au postat mai sus cuvinte jignitoare la adresa romancelor...pai acum le dau dreptate...
daca iubesti cu adevarat pe cineva nu il inseli niciodata....si cunosc si foarte multi baieti care nu si-au inselat iubitele....recunosc in orice tara barbatii inseala femeile...dar o fac pe ascuns, unii in momente de slabiciune...si cei mai multi regreta si isi dau seama astfel ca de fapt pe sotia lor o iubesc si ca a fost o greseala....la musulmani nevestele fac cu randul...care sa doarma in dormitorul sotului in seara asta...se judeca pentru ca uneia dintre ele i-a facut mai multe cadouri....
sunt insotite pe strada nu dintr-un gest de iubire sau de protejare....ci din gelozie absurda, egoism chiar!!!
desigur....nu toate tarile arabe sunt tari islamice....nu toti musulmanii sunt la fel....dar "haremul" il au in sange...daca alte defecte comune nu au....si cel mai rau lucru e ca sotiile sunt constiente de lipsa de respect pe care sotul o au pentru ele...atat cele din harem cat si cele care sunt unica sotie....pentru acestea din urma exista amante
little_white_dove
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:52
nu pot sa cred ca exista persoane care sunt de acord cu ideea de a insela!!!!!!
mai ales o femeie!!!! femeia e o fiinta sensibila, tandra, finuta si incantatoare. ea merita respectata indiferent de religie sau conceptii....daca musulmancele vor sa isi acopere chipul din dragoste pentru Dumnezeu sau pentru sot...e alegerea lor si e un gest de iubire....dar sa accepte sa imparta sotul intre ele....e jignitor si patetic...
iar voi...acele fete care va inselati iubitul si barbati care va inselati sotiile....ganditi-va nu la religia voastra si la pacatul de a preacurvi....ci ganditi-va la sentimente, la durere, la increderea distrusa si la umilinta celui care v-a fost aproape la bine si la rau.
iubiti-va mult
little_white_dove
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:01
nush cine a zis ce a zis cu vreo 2 mesaje inainte...dar..legea coranului da voie la orice barbat sa isi ia 4 sotii si cate amante doreste , dar pe toate tre sa le iubeasca la fel, sa le cumpere la toate aceleasi chestii..adik acum nu inseamna k tre sa le imbrace la fel dar dak ia la una un lucru tre sa le ia la toate....

iar faza cu inselatul... mai devreme sau mai tarziu in toate cuplurile unul dintre parteneri o sa insele..asta este,..rareori cand nu se intampla..deci...
ralyna01
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:22
De la: ralyna01, la data 2009-09-20 17:22:35nush cine a zis ce a zis cu vreo 2 mesaje inainte...dar..legea coranului da voie la orice barbat sa isi ia 4 sotii si cate amante doreste , dar pe toate tre sa le iubeasca la fel, sa le cumpere la toate aceleasi chestii..adik acum nu inseamna k tre sa le imbrace la fel dar dak ia la una un lucru tre sa le ia la toate....

iar faza cu inselatul... mai devreme sau mai tarziu in toate cuplurile unul dintre parteneri o sa insele..asta este,..rareori cand nu se intampla..deci...


pai da..e libertatea fiecaruia. la noi, ca la ei, daca femeia inseala....e biciuita in public, parca. si daca, fereasca'se, vrea sa divorteze pt ca habibi o inseala, sa se resemneze cu o situatie si mai injositoare decat cea de pe vremea maritisului.

off, maiaizo, cat as mai rade sa te aud ca ahmed labar vrea sa se phuta in patu vostru conjugal cu alta
sycorax
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:31
De la: sycorax, la data 2009-09-20 22:31:16sa se resemneze cu o situatie si mai injositoare decat cea de pe vremea maritisului.


Imposibil.
anushkha
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:58
De la: ralyna01, la data 2009-09-20 17:22:35nush cine a zis ce a zis cu vreo 2 mesaje inainte...dar..legea coranului da voie la orice barbat sa isi ia 4 sotii si cate amante doreste , dar pe toate tre sa le iubeasca la fel, sa le cumpere la toate aceleasi chestii..adik acum nu inseamna k tre sa le imbrace la fel dar dak ia la una un lucru tre sa le ia la toate....

iar faza cu inselatul... mai devreme sau mai tarziu in toate cuplurile unul dintre parteneri o sa insele..asta este,..rareori cand nu se intampla..deci...




sa fii sanatoasa si iubita daca tu esti fericita sa imparti patul sotului tau cu inca 3 femei multumindu-te cu gandul ca alea au aceleasi beneficii ca tine.............ma bucur ca toate acele femei care accepta asa ceva se simt implinite in casniciile lor......plus de asta....cum este posibil ca intr-o carte religioasa in loc sa se scrie despre dragostea in Dumnezeu....sau Allah....despre cainta, etc...sa se insire drepturile lumesti ale barbatului....neveste si multe altele...Dumnezeu a creat O femeie care sa ii tina companie barbatului nu PATRU femei...dar probabil asta e o chestiune care poate doar eu nu o inteleg si nu sunt de acord
iar cu inselatul o repet....cand simti nevoia sa fii cu altcineva automat ceva nu te multumeste la persoana cu care esti in acel moment....despartiti-va, nu inselati....este vorba de valori morale care unora probabil le lipsesc.........
little_white_dove
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:18
nu judec pe nimeni....sunt multe nelamuriri care le am si legat de crestinism....dar...Dumnezeu sa ma ierte, poate gresesc....eu nu sunt de acord cu legile coranului...cu atat mai putin cu cat ei nu cred in Fiul lui Dumnezeu si in Fecioara Maria.....dar totusi....de aici si pana la "dreptul" barbatului de a preacurvi!!!! care e porunca de la Dumnezeu!!!! cele 10 porunci sunt pentru orice pamantean...nu sunt diferite pentru femei si pentru barbati
little_white_dove
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi va rog.. 34 De la: scorpyoW 29 Ianuarie 2011 08:43
VITILIGO 14 De la: kitty_krieger 29 Iulie 2013 17:16
Inca o poveste 10 De la: kudika015582 22 Iunie 2009 22:58
"Un prieten cu beneficii" 23 De la: Maria_santal 12 August 2009 16:30
buna tuturor. 50 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 18:34