Setari Cookie-uri

Nu vreau sa deranjez....va invit sa va spuneti parerea

... apropo ... articolul era CLAR ... media per femeie este de 2.1 copii ... OK ... deci nu separa tu ce vrei ... din 11 milioane ai facut 8 si ti-a iesit 2.1 ? ... sau vorbim de o ''medie'' MULT MAI MARE ? ... blondino ...
marco918
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:25
... nu cumva ajungi la ce ti-am scris mai demult, blondino ? ... ... incepi sa ma plictisesti ... esti prea inceata la cap si ''gindesti'' in clisee ...
... pudreaza-ti neuronul ... revin mai tirziu ... astept ''comentariile'' tale cu ''nerabdare'' ... sint distractive ... offff, ce de zombi pe lumea asta ... boieri, domnle ce sa spun ...
marco918
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:28
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:25:38... apropo ... articolul era CLAR ... media per femeie este de 2.1 copii ... OK ... deci nu separa tu ce vrei ... din 11 milioane ai facut 8 si ti-a iesit 2.1 ? ... sau vorbim de o ''medie'' MULT MAI MARE ? ... blondino ...


... Intra acolo, studiaza, si revino. Asa, ca pentru clasa a 3a, Romania are 22.5mil de locuitori. raportul femei/barbati e cam 49/51. Deci, pentru a simplifica putin calculele, zicem ca sunt 11 mil de femei si 11.5 milioane de barbati. Femeile purtatoare de sarcina, deci subiect al cercetarii statistice, sunt doar cele intre 15 si 49 de ani. Daca te uiti putin pe studiile alea, cam 75%. Din nou, pentru simplitatea calculelelor, ca sa nu-ti arda creierasul, am facut o rotunjire. Asa au iesit 8 milioane. Daca vrei sa determini cat anume e pentru fiecare tara procentul ala, iarasi nu e greu. Deduci durata medie de viata a populatiei, rata mortii infantile, si gradul de distributie al populatiei pe categorii de varsta (ca sa afli cati mor in medie in fiecare an), si emigratia-imigratia. Le introduci in calcul, si iti da un rezultat. Daca esti asa de pasionat, fa tu calculul pentru Romania. In orice caz, avand in vedere ca suntem tara in curs de dezvoltare, pentru Romania ar fi undeva intre 2.5 si 3.3. Avand in vedere ca suntem aproape de limita de sus conform indicelui nivelului de trai in categoria 2 (a tarilor in curs de dezvoltare), logic ar fi undeva in jurul valorii de 2.5. Luand in considerare ca suntem in UE si ne impun aia anumite lucruri (gen controlul productiei alimentare, sistem de asigurari sociale, etc), probabil ca asteptarea de viata e ceva mai mare, asa ca procentul scade chiar sub 2.5.
anushkha
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:33
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:28:31... nu cumva ajungi la ce ti-am scris mai demult, blondino ? ... ... incepi sa ma plictisesti ... esti prea inceata la cap si ''gindesti'' in clisee ...
... pudreaza-ti neuronul ... revin mai tirziu ... astept ''comentariile'' tale cu ''nerabdare'' ... sint distractive ... offff, ce de zombi pe lumea asta ... boieri, domnle ce sa spun ...


In nici un caz. Tu ai afirmat (nu ma face sa te citez iar) ca o societate sanatoasa necesita 3 copii de femeie, ca o familie normala are 6-7 copii, etc. Numai prostii. Sau ma rog, poate o familie normala din Sierra Leone sau Liberia.
anushkha
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:35
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:22:59.. si totusi blondino ... ce inseamna pentru tine ''media'' asta de 2.1 ? ... si retine ca vorbim de 2.1 copii ''absolut necesari'' din punct de vedere social ... sau nu ?


Nu. 2.1 copii / femeie sunt necesari pentru a asigura crestere demografica. Asta nu inseamna ca este necesara cresterea demografica. Si in nici un caz din punct de vedere social.
anushkha
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:37
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:37:04
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:22:59.. si totusi blondino ... ce inseamna pentru tine ''media'' asta de 2.1 ? ... si retine ca vorbim de 2.1 copii ''absolut necesari'' din punct de vedere social ... sau nu ?


Nu. 2.1 copii / femeie sunt necesari pentru a asigura crestere demografica. Asta nu inseamna ca este necesara cresterea demografica. Si in nici un caz din punct de vedere social.




... ... deci tot 2.1 copii ... iar cresterea demografica (???) nu are nimic de-a face cu socialul ... ... hai mai fa un efort ... mai deranjeaza neuronul ala ... raspunde la intrebari ... ai inteles sau nu ca in articolul tau era vorba de o medie pe femeie fara restrictii ? ... macar atit ai inteles ? ... hai ca mai stau 5 minute ... pedaleaza ...
marco918
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:40
... hai macar atita lucru sa te fac sa intelegi astazi ... cu toate ca in ritmul asta o sa imi ia vreo citiva ani sa te fac sa vezi si padurea ... acum esti la nivelul de copac ... ...
marco918
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:42
... mai retine ca demografia e strins legata de partea sociala ... imbunatarirea sau degredarea ei ... asta ca un plus pentru astazi ...
marco918
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:44
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:22:59si retine ca vorbim de 2.1 copii ''absolut necesari'' din punct de vedere social ... sau nu ?


The question.

De la: marco918, la data 2009-09-17 17:40:58iar cresterea demografica (???) nu are nimic de-a face cu socialul ...


The answer.

De la: marco918, la data 2009-09-17 17:44:35... mai retine ca demografia e strins legata de partea sociala


Or... not.

anushkha
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:47
... de acum iti voi pune intrebari la care sa raspunzi singura ... atit cit te duce capul ... incet vei ajunge sa intelegi macar subiectul asta in care te-ai bagat din plictiseala, banuiesc ... ce vei face in continuare e treaba ta ... te scobesti sau iei pastile ca gaina ... macar ai idee ce faci in realitate ... fara sa mai amestecam pe altii si sa ajungem la nivele ''sociale'' atit de inalte ... chestii de baza ...
marco918
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:50
Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca
anushkha
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:52
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:47:16
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:22:59si retine ca vorbim de 2.1 copii ''absolut necesari'' din punct de vedere social ... sau nu ?


The question.

De la: marco918, la data 2009-09-17 17:40:58iar cresterea demografica (???) nu are nimic de-a face cu socialul ...


The answer.

De la: marco918, la data 2009-09-17 17:44:35... mai retine ca demografia e strins legata de partea sociala


Or... not.





... or ...not ... ... ce faci mai blondino singurica dupa ce ai muncit 40 de ani (sau ai trait pe spinarea vreunuia) si astepti pensia de la o generatie INEXISTENTA ... cu te vei comporta tu personal ? ... tu si cei 2.1 copii ai tai ... macar aspectul asta l-ai priceput ? ... nu crezi ca vei iesi pe strada si vei fi papusa politicienilor(de ce natie ramine de vazut) care iti vor da cit un peanuts la pensie si iti vor mai baga cite un rahat in gura ? ... nu crezi ca incepe sa se contureze o mica parte din partea sociala ? ... o foarte mica parte ? ... blondino ...
marco918
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:54
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:52:23Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca



... timpul sa terminat ... revin mai alta data ... altii au inteles, fii sigura ... fa un rezumat si intelegi si tu ... te-am pupat ... pe dinti cu ranga ... ... ma duc sa ''concep'' vreun 0,1 bebelashi ... ... oficial ...
marco918
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:57
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:54:00
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:47:16
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:22:59si retine ca vorbim de 2.1 copii ''absolut necesari'' din punct de vedere social ... sau nu ?


The question.

De la: marco918, la data 2009-09-17 17:40:58iar cresterea demografica (???) nu are nimic de-a face cu socialul ...


The answer.

De la: marco918, la data 2009-09-17 17:44:35... mai retine ca demografia e strins legata de partea sociala


Or... not.





... or ...not ... ... ce faci mai blondino singurica dupa ce ai muncit 40 de ani (sau ai trait pe spinarea vreunuia) si astepti pensia de la o generatie INEXISTENTA ... cu te vei comporta tu personal ? ... tu si cei 2.1 copii ai tai ... macar aspectul asta l-ai priceput ? ... nu crezi ca vei iesi pe strada si vei fi papusa politicienilor(de ce natie ramine de vazut) care iti vor da cit un peanuts la pensie si iti vor mai baga cite un rahat in gura ? ... nu crezi ca incepe sa se contureze o mica parte din partea sociala ? ... o foarte mica parte ? ... blondino ...


Hai ca esti tare la lol factor.
Si sunt satena totusi..
anushkha
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:57
De la: marco918, la data 2009-09-17 16:45:01... pentru ca continuii ... imi spui si mie ce inseamna 2.1 births per woman ? ... ce ai inteles din fraza aceea pe care o consideri atit de importanta pentru tine ? ... ... papagaliceste ai fost dresata sa fii dar acum astept o mica analiza a ceea ce ai postat ... de om NORMAL ... spune-mi ce conditii si ce ambient trebuie sa existe ca sa fie suficienti cei 2.1 births in tarile industrializate ? ... macar atit ... bengoaso ... ... cit te duce bibilica ...


Ohh... Citand-o pe Anushka, doamna Marco (sau domnul) incepe sa ne arate educatia de Groapa lu' Ouatu si simtul umorului de bere si seminte la scara.... Ah, nu, ma insel, bere si seminte la scara inseamna capacitate de socializare... care capacitate ii lipseste cu desavarsire.

Dar, ma rog, eu zic ca-mi castig un locshor in rai, daca sunt dragutza cu batranii singuri si vai steaua lor (cica ar fi simptomatic... odata trecuti de andropauza, pierd si cea mai mica urma de curtoazie cand vine vorba de femei... un fel de a se razbuna pe femei pentru neputinta lor... Mai ales cei care nu prea s-au bucurat de atentie in tinerete, acum sunt si mai acriti)

Deci, ia mai scuipati niste venin, domnu' Marco... Ia povestiti-ne ce inutile suntem noi
(ceea ce, dragelor inseamna: "Sunt un patetic pe care nimeni nu-l asculta, nu din cauza ca as spune adevaruri pe care lumea nu vrea sa le auda, ci pur si simplu pentru ca niciodata, nimeni nu m-a placut - cred ca nici maica-sa nu se dadea in vant dupa el, la cat de otravit e - acum vin pe un site sa imi razbun inadaptarea si faptul ca nimanui nu s-a intrebat vreodata daca-s mort sau mai traiesc. Si nimeni n-o s-o faca vreodata")
Haideti, nu va sfiiti. Oricum, e prea tarziu sa ne faceti sa credem ca ati face parte din elita, deci nu va faceti scrupule.
Ah, si... "Continuii"? ( ) Tztztz! Penibil... Clar ca nici profa de romana nu va placea... La felul in care ii schimonoseati materia, cum s-o fara si amarata aia?
Sau romana se facea cu portarul cramei, la dumenavoastra, acolo?
Dor_a
Postat pe 21 Septembrie 2009 11:09
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:57:21
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:52:23Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca



... timpul sa terminat ... revin mai alta data ... altii au inteles, fii sigura ... fa un rezumat si intelegi si tu ... te-am pupat ... pe dinti cu ranga ... ... ma duc sa ''concep'' vreun 0,1 bebelashi ... ... oficial ...




That's what I call a joke...

Auzi, "sa conceapa"! Dream on, paps!

Dor_a
Postat pe 21 Septembrie 2009 11:12
De la: Dor_a, la data 2009-09-21 11:12:56
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:57:21
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:52:23Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca



... timpul sa terminat ... revin mai alta data ... altii au inteles, fii sigura ... fa un rezumat si intelegi si tu ... te-am pupat ... pe dinti cu ranga ... ... ma duc sa ''concep'' vreun 0,1 bebelashi ... ... oficial ...




That's what I call a joke...

Auzi, "sa conceapa"! Dream on, paps!



Poate ii deseneaza... sau incearca literatura ieftina. E un fel de a conepe
anushkha
Postat pe 21 Septembrie 2009 13:32
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:57:21
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:52:23Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca



... timpul sa terminat ... revin mai alta data ... altii au inteles, fii sigura ... fa un rezumat si intelegi si tu ... te-am pupat ... pe dinti cu ranga ... ... ma duc sa ''concep'' vreun 0,1 bebelashi ... ... oficial ...
eu vreau sa concep 0.2 oare se poate =))=))=))?
yumy
Postat pe 21 Septembrie 2009 13:36



sper sa mearga filmuletul si sa va dea de gandit.o zi buna tuturor.
bee_bee
Postat pe 21 Septembrie 2009 13:47
da. nu a mers . am copiat linkul si am dat paste dar n-a mers. sorry. mai incerc odata:http://www.razboiulnevazut.com/islamul-va-deveni-religia-dominanta-a-lumii.html vizionati primul filmulet.
bee_bee
Postat pe 21 Septembrie 2009 13:49
De la: bee_bee, la data 2009-09-21 13:49:48da. nu a mers . am copiat linkul si am dat paste dar n-a mers. sorry. mai incerc odata:http://www.razboiulnevazut.com/islamul-va-deveni-religia-dominanta-a-lumii.html vizionati primul filmulet.


Posteaza-l si tu in sectiunea cu topicuri cu islam.

In plus, uite aici o analiza a cheltuielilor militare ale lumii in 2008:
1. US - 41.5%
2. China - 5.8%
3. France - 4.5%
4. UK - 4.5%
5. Russia - 4.0%
6. Next 10 countries combined - 21.1%
7. Rest of the World - 18.6%

Nu cred ca e un issue ca islamul ajunge sa aiba multi adepti...
anushkha
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:24
... au ramas cele doua selectionate, aparatoarele si promovatoarele AUTO-SCHILODIRII si EXTERMINARII PROPRIILOR COPII in numele ''responsabilitatii'' si a ''dreptului'' de a alege ? ... ... una chiar se intreba - dar cu placerea mea cum ramine ? ... ... ce mai, pe fete le scarpina rau de tot ... ... din dorinta de a polemiza (de fapt un standard al noii PLEBE cu pretentii intelectuale prin care isi doresc sa impuna ideiile pe care le-au imprumutat de la altii) sar de la subiect, il disimuleaza prin energice luari de pozitie fata de ''schilodirea'' gramaticala a limbii romane ... ... adevarata zicala - tara arde si baba se piaptana ... ''schilodirea'' limbii este muuuuult mai importanta pentru niste ZOMBI ca ele decit ceea ce promoveaza ele ... e greu sa intelegi niste duduite, care NU AU COPII (si nici nu vor avea probabil nicodata), ce usor vorbesc de PROPRII LOR COPII dar mai ales de COPII ALTORA ... cit de PRIMITV, INAPOIAT si IGNORANT gindesc si reactioneaza ... pentru ele totul este o gluma, totul se gaseste pe internet, totul se reduce la 2-3 statistici (pe care nu au bunul simt si nici capacitatea, de altfel, de a le analiza practic si realistic) ...
... fetelor, nu-i asa ca voi credeti in reclama pe care o face un anumit producator de lapte praf care spune ca numai laptele lor ''concentrat'' contine ''doza zilnica'' de calciu pentru un copil ... care ar fi echivalent cu ... 20 kg lapte proaspat ... ... la cit de penibile si slabutze la minte au ajuns unele romance e si normal ca smecherii de afara nici macar nu se mai sinchisesc sa mimeze normalul (sau realul) ...
... fetitzelor, o sa treceti prin lumea asta ca magarul prin ceata ... DEGEABA ... sinteti niste rusini pentru cei care au crezut in voi ... ... aici se ajunge in urma SELECTIONARII ...
marco918
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:58
De la: anushkha, la data 2009-09-21 15:24:47
De la: bee_bee, la data 2009-09-21 13:49:48da. nu a mers . am copiat linkul si am dat paste dar n-a mers. sorry. mai incerc odata:http://www.razboiulnevazut.com/islamul-va-deveni-religia-dominanta-a-lumii.html vizionati primul filmulet.


Posteaza-l si tu in sectiunea cu topicuri cu islam.

In plus, uite aici o analiza a cheltuielilor militare ale lumii in 2008:
1. US - 41.5%
2. China - 5.8%
3. France - 4.5%
4. UK - 4.5%
5. Russia - 4.0%
6. Next 10 countries combined - 21.1%
7. Rest of the World - 18.6%

Nu cred ca e un issue ca islamul ajunge sa aiba multi adepti...





... ??? ... iarasi o ''profunda'' cugetare (la % din ce blondino ? - din PIB, din populatie, din totalul caprelor, din ... ? ) ... vine vaccinarea fetelor ... ... lasati islamul ca deocamdata un issue aveti voi ... nu ei ...
... in fond de ce nu ar veni ... nu cred ca copii sau nepotii mamashelor (timpul trece blondinelor si veti avea si ''neplaceri'' de acest gen pentru a va mentine intr-o aparenta ''normalitate'') de mai sus nu vor avea o alta altenativa ... singurei, selectionati si indopati cu ''filozofiile'' mamashelor va fi greu sa inteleaga de ce ... ... nu stiti sa profitati de ''bunastarea'' actuala ... care ca orice lucru artificial se va termina odata ...
... rar mi-a fost sa vad o atitudine mai auto-distrugatoare decit ce se intimpla in romanica ''smechera'' de astazi ... confuzie, negarea tuturor valorilor si a moralei, atitudine ''nemuritoare'', zeflemea fara sens si fara logica, pretentii (multe il asteapta pe ''Prince Charming'' in timp ce ele insele nu fac doi bani) ireale, prostitutie generalizata (sub sloganul - traiti-va viata) ... un OTV imens si penibil ...
marco918
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:15
De la: yumalai, la data 2009-09-21 13:36:25
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:57:21
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:52:23Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca



... timpul sa terminat ... revin mai alta data ... altii au inteles, fii sigura ... fa un rezumat si intelegi si tu ... te-am pupat ... pe dinti cu ranga ... ... ma duc sa ''concep'' vreun 0,1 bebelashi ... ... oficial ...
eu vreau sa concep 0.2 oare se poate =))=))=))?

Yummy, daca vrei, hai ca am pile la serviciile de specialitate si ti-o punem de un 0,25... Asa, ca pentru prieteni...
Lucia38
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:17
De la: yumalai, la data 2009-09-21 13:36:25
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:57:21
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:52:23Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca



... timpul sa terminat ... revin mai alta data ... altii au inteles, fii sigura ... fa un rezumat si intelegi si tu ... te-am pupat ... pe dinti cu ranga ... ... ma duc sa ''concep'' vreun 0,1 bebelashi ... ... oficial ...
eu vreau sa concep 0.2 oare se poate =))=))=))?




... yumii ... e greu, mamaie, e greu ... te-as sfatui sa nu incerci ... l-ai obliga pe abortionist sa iti dea miinile si. poate, un picior de la ultima ta ''greseala'' ...
marco918
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:27
De la: marco918, la data 2009-09-22 00:27:19
De la: yumalai, la data 2009-09-21 13:36:25
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:57:21
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:52:23Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca



... timpul sa terminat ... revin mai alta data ... altii au inteles, fii sigura ... fa un rezumat si intelegi si tu ... te-am pupat ... pe dinti cu ranga ... ... ma duc sa ''concep'' vreun 0,1 bebelashi ... ... oficial ...
eu vreau sa concep 0.2 oare se poate =))=))=))?




... yumii ... e greu, mamaie, e greu ... te-as sfatui sa nu incerci ... l-ai obliga pe abortionist sa iti dea miinile si. poate, un picior de la ultima ta ''greseala'' ...

la 0,1 ce se da?
Lucia38
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:30
De la: Dor_a, la data 2009-09-21 11:09:18
De la: marco918, la data 2009-09-17 16:45:01... pentru ca continuii ... imi spui si mie ce inseamna 2.1 births per woman ? ... ce ai inteles din fraza aceea pe care o consideri atit de importanta pentru tine ? ... ... papagaliceste ai fost dresata sa fii dar acum astept o mica analiza a ceea ce ai postat ... de om NORMAL ... spune-mi ce conditii si ce ambient trebuie sa existe ca sa fie suficienti cei 2.1 births in tarile industrializate ? ... macar atit ... bengoaso ... ... cit te duce bibilica ...


Ohh... Citand-o pe Anushka, doamna Marco (sau domnul) incepe sa ne arate educatia de Groapa lu' Ouatu si simtul umorului de bere si seminte la scara.... Ah, nu, ma insel, bere si seminte la scara inseamna capacitate de socializare... care capacitate ii lipseste cu desavarsire.

Dar, ma rog, eu zic ca-mi castig un locshor in rai, daca sunt dragutza cu batranii singuri si vai steaua lor (cica ar fi simptomatic... odata trecuti de andropauza, pierd si cea mai mica urma de curtoazie cand vine vorba de femei... un fel de a se razbuna pe femei pentru neputinta lor... Mai ales cei care nu prea s-au bucurat de atentie in tinerete, acum sunt si mai acriti)

Deci, ia mai scuipati niste venin, domnu' Marco... Ia povestiti-ne ce inutile suntem noi
(ceea ce, dragelor inseamna: "Sunt un patetic pe care nimeni nu-l asculta, nu din cauza ca as spune adevaruri pe care lumea nu vrea sa le auda, ci pur si simplu pentru ca niciodata, nimeni nu m-a placut - cred ca nici maica-sa nu se dadea in vant dupa el, la cat de otravit e - acum vin pe un site sa imi razbun inadaptarea si faptul ca nimanui nu s-a intrebat vreodata daca-s mort sau mai traiesc. Si nimeni n-o s-o faca vreodata")
Haideti, nu va sfiiti. Oricum, e prea tarziu sa ne faceti sa credem ca ati face parte din elita, deci nu va faceti scrupule.
Ah, si... "Continuii"? ( ) Tztztz! Penibil... Clar ca nici profa de romana nu va placea... La felul in care ii schimonoseati materia, cum s-o fara si amarata aia?
Sau romana se facea cu portarul cramei, la dumenavoastra, acolo?





... super ... ... pe blonda o intereseaza numai ROMANAAAAAAAA ... ... ce glumaaaaaaa ... dupa citeva statistici scapate, s-ar parea ca poti sa iti bagi romana in c_r peste 100 de ani ... ... o sa devina A DOUA limba dupa cea materna pentru majoritatea locuitorilor ... ... ... ce sa spun, din cauza asta englezii se injura continuu intre ei ... pentru ca nu scriu toti ca la oxford ...
... apropo ... ai facut o afirmatie pe care nu pot sa o neg ... pari intradevar INUTILA ...
marco918
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:36
De la: marco918, la data 2009-09-21 23:58:11e greu sa intelegi niste duduite, care NU AU COPII (si nici nu vor avea probabil nicodata), ce usor vorbesc de PROPRII LOR COPII


anushkha
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:37
De la: Lucia38, la data 2009-09-22 00:30:00
De la: marco918, la data 2009-09-22 00:27:19
De la: yumalai, la data 2009-09-21 13:36:25
De la: marco918, la data 2009-09-17 17:57:21
De la: anushkha, la data 2009-09-17 17:52:23Da rewind nitel si explica si tu dilema aia... ca poate mai vor si altii sa citeasca



... timpul sa terminat ... revin mai alta data ... altii au inteles, fii sigura ... fa un rezumat si intelegi si tu ... te-am pupat ... pe dinti cu ranga ... ... ma duc sa ''concep'' vreun 0,1 bebelashi ... ... oficial ...
eu vreau sa concep 0.2 oare se poate =))=))=))?




... yumii ... e greu, mamaie, e greu ... te-as sfatui sa nu incerci ... l-ai obliga pe abortionist sa iti dea miinile si. poate, un picior de la ultima ta ''greseala'' ...

la 0,1 ce se da?




... incearca ...
marco918
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:38
De la: anushkha, la data 2009-09-22 00:37:05
De la: marco918, la data 2009-09-21 23:58:11e greu sa intelegi niste duduite, care NU AU COPII (si nici nu vor avea probabil nicodata), ce usor vorbesc de PROPRII LOR COPII






.... rizi tu harap alb ... dar cei pe care iai avortat SINT (sau au fost) COPII TAI ...
marco918
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
saluatre 9 De la: mihai_sufletist 31 Martie 2012 12:45
avortul - crima? 463 De la: Josie 18 Iulie 2013 09:48
avort 32 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:41
revenirea ciclului menstrual dupa sarcina 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:52
cum pot infrunta o asemenea tagedie??? 12 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:24