Setari Cookie-uri

divortul

De la: _oktober_, la data 2009-09-26 20:46:22eu planuiesc sa fiu o soacra echilibrata....ca doar am si fetita si baietel....mai sunt si balanta....deeeeci nu voi face diferenta intre cuscrele mele.....am sa le toturez la fel
:)
eu nu stiu ce o sa am dar o sa fiu o soacra
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:48
Da, dar mai intai iti faci antrenament cu soacra fetei...
Lucia38
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:50
sper din tot sufletul sa ma impuste cineva inainte de a-i face zile fripte copilului meu si familiei lui
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:09
_oktober_
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:11
Da' de ce nu apare si o soacra sa se planga de nora ei?
Lucia38
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:13
.
iulia069834
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:14
pt ca a mea nu stie de kudika
_oktober_
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:21
am citit atent ce ai scris si imi pare rau ca treci prin asa ceva vrei sa-ti salvezi casnicia dar in situatia data este foarte greu can sotul este instabil emotional si depinde de mama dupa cate am inteles nu prea se omoara cu munca nu stie sa se descurce singur(asa la crescut scumpa lui mama)este greu cum a dat de mici probleme a fugit in bratele mamei asta nu este un barbat adevarat inca nu sa maturizat la el functioneaza UNDE-I BINE IE DE MINE-singura ta grija este acum ce doresti tu defapt? vrei sa lupti pentru a fii cu el sa-l aduci acasa de langa mama lui(dar este greu ca toata viata poti avea surprize din partea lui cum va da de greu va fugii iar)ATUNCI LUPTA CAUTA UN SERVICI LA TINE IN ORAS SAU PUNETI DE-O AFACERE IMPREUNA SI RUPE TOATE LEGATURILE CU AI LUI DAR DIPLOMATIC.Vrei sa fii singura sa cresti un copil singura gandestete ca un copil nu vine pentru un an /doi ci pentru toata viata si sant si multe renuntari si multe obligati POTI SA LE FACI FATA?Draga mea este usor sa dai sfaturi pe net dar sincer tu singura trebuie sa analizezi toata situatia ta si sa iei decizia buna pentru tine eu am o voba asa le-am spus copiilor mei IN VIATA ASTA DURA DAR SI FRUMOASA SA VA IUBITI PE VOI MAI MULT SA VA DORITI VOUA SA VA FIE BINE SI DUPA PE ALTII..( stiu ca poate suna a egoism dar asa am considerat noi santem oameni nu sfinti iar daca tie iti este bine imi va fii si mie ca stiu ca copii mei sant bine rezumat: GANDESTE FOARTE BINE CE VREI DE LA TINE DE LA VIATA SI NU TE DESCURAJA ESTI TANARA SI FERICIREA NU SA TERMINAT LA baiatul lui mama ( SANT MAMA DE BAIAT 34 ANI SI FATA DE 30 ANI )
doina1955
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:23
cu maica-sa nu se poate purta o discutie serioasa, nici intr-un caz sa fiu diplomata. am incercat, dar daca nu barfesc pe nimeni nu sunt interesanta. Sa va traiasca copiii si sa va bucurati de ei.
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:29
ca mama de baiat, nu ar trebui sa te bucuri cand vezi ca nora ta face tot ce e omeneste posibil pt baiatul tau, cand il iubeste si e in stare sa-si calce mandria in picioare pt el. cand vreme de 4 ani l-a ridicat cand a cazut si cand pe tine te-a durut in fund de el. cand nu te-a interesat de cununie, de nunta, cand ai venit ca musafir? Oare D-zeu nu te vede? Oare va plati vreodata pt nefericirea mea?
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:34
De la: dia36, la data 2009-09-25 15:40:53ce te faci cand ajungi printr-un divort pe care nici tu ,nici el nu si-l doreste? dar exista o mama ( a lui ) care vrea asta si asta obtine?


E slab! Chiar iti doresti un barbat manipulat?
Personal nu ma inteleg cu fratele iubitului meu, dar nu a schimbat asta in nici un fel relatia noastra. M-am gandit ca o sa incerce mama lui sa se bage, dar m-a anuntat anticipat ca nu conteaza ce vor ceilalti!
Un barbat nu ia de bune sfaturile celor apropiati decat daca considera ca asa e mai bine. De aici, rezulta ca lui ii e mai bine cu mama decat cu tine (ceea ce nu e comod pt tine si nici nu va fi!).
Divorteaza linistita ca nu pierzi un om deosebit...
NumaiTu
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:44
OMG! Si el stie? Dar maica-sa?
NumaiTu
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:45
De la: dia36, la data 2009-09-26 21:09:22sper din tot sufletul sa ma impuste cineva inainte de a-i face zile fripte copilului meu si familiei lui


Mai, un COPIL e o responsabilitate imensa! Lupta pt el daca te simti in stare! Sotul tau s-a comportat in relatia voastra ca un copil intretinut din cate citesc printre randuri....
NumaiTu
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:55
printre randuri, daca vrei, e mai mult decat atat. Dar pt mine a fost prima data cand am fost mireasa iar juramintele facute au insemnat ceva. "la bine si la rau" pentru mine inseamna mai mult decat orice conteaza in viata asta. Oare mai exista viata dupa un divort ca asta? Va exista cineva care sa-mi iubeasca copilul ca si cum ar fi al lui? Va exista vreodata cineva care sa-mi aduca o floare mai mult decat o data pe an? va mai exista vreodata cineva in viata mea?
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 22:07
sorry, dupa ora 10 am program: dorm doua ore, ma trezesc, ma duc la baie (cam 5 minute), mai pap ceva, asta cam pana la 8-9 dimineata si dupa aceea incep sa ma simt chiar bine. Va fi un razgaiat mic care imi va manca noptile si toata energia. somn dulce tuturor.
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 22:44
De la: yumalai, la data 2009-09-26 20:37:21intr-o zi o sa ajungem si noi soacre oare o sa fim la fel?


rozmario, ca sa te denumesti soacra, mai intai trebuie sa-ti gasesti un baiat. apoi sa faci sex cu el . apoi sa-l iei de barbat. mai treci niste etape , prima cearta, prima inselare, primul copil.............si d-abia dupa ce creste copilu' si te trezesrti ca esti bunica, te poti numii si soacra.
pentru soacra acra sunt alte etape!
geo_x
Postat pe 27 Septembrie 2009 00:17
'neata. doar din curiozitate, care sunt etapele pentru o soacra acra?
dia36
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:13
De la: dia36, la data 2009-09-27 11:13:30'neata. doar din curiozitate, care sunt etapele pentru o soacra acra?

aia e acra din prima etapa
anonim12345
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:16
E o scorpie, iar tu nu stiu cum ai putut accepta ca domnul tau sot sa ii cante ei in struna? Eu in locul tau, cu prima ocazie in care i-a luat apararea scorpiei ma caram ins ecunda doi. Pai ce inseamna asta???????/ e insurat cu ma-sa? a?
alexia30
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:21
iti vine sa crezi ca nici macar acum nu o urasc?
dia36
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:39
l-am iubit din prima clipa si nu m-a interesat nimic altceva
dia36
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:43
De la: dia36, la data 2009-09-26 10:51:25Acum 4 ani cand ne-am casatorit si ne-am mutat la mine, ii ura pe parintii lui. Iar eu ,proasta de mine, l-am convins sa se inteleaga cu ei ca parintii nu ti-i alegi. si dupa aceea cand pleca la ei singur, aveam cearta in casa vreo 2 zile. am gresit eu?

de ce mai faceti si copil cand sunteti la un pas de divort?
ca sa ramana doar cu mama?
Unui copil ii trebuie o familie....un tata si o mama
Divorteaza, lasa-l cu maica-sa !!!
Genul asta de barbat , nu trebuie bagat in seama nici macar pentru o secunda !!!
E un nemernic
anonim12345
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:44
De la: dia36, la data 2009-09-27 11:39:22iti vine sa crezi ca nici macar acum nu o urasc?

Nu ura e cea mai mare pedeapsa...
Indiferenta doare mai rau....
Tratreaz-o cu indiferenta !!! E o scorpie
Eu in locul tau, i-as zice cateva
anonim12345
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:46
asta e foarte usor de facut. locuim in orase diferite
dia36
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:07
De la: dia36, la data 2009-09-27 11:13:30'neata. doar din curiozitate, care sunt etapele pentru o soacra acra?


etapa I
iti trebuie asa, o moaca infioratoare, una care sa creeze de la prima infatisare, nu numai respect, da' si teroare. inima viitoarei nurori sa ramana impietrita la vederea ei!
geo_x
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:28
De la: geo_x, la data 2009-09-27 13:28:30
De la: dia36, la data 2009-09-27 11:13:30'neata. doar din curiozitate, care sunt etapele pentru o soacra acra?


etapa I
iti trebuie asa, o moaca infioratoare, una care sa creeze de la prima infatisare, nu numai respect, da' si teroare. inima viitoarei nurori sa ramana impietrita la vederea ei!
doamne ,ai ramas cu sechele
danutzza_stefi
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:30
20. Cînd un bãrbat deschide portiera maºinii soþiei sale, de un lucru poþi fi sigur: ori maºina e nouã, ori femeia!
trimite unui prieten | (Ioan Hambasan) | (35 voturi)
danutzza_stefi
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:35
am depus oricum actele de divort (impreuna). Cand il voi uita? Cand ma voi simti mai bine?
dia36
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:53
Am experienta unei casatorii de zece ani si a unei soacre(mama de baiati, ATENTIE mamele de baieti sunt rele si extrem de posesive).

Am stat cu ea nici un an timp in care am crezut ca o bat. Bai nene o lenesa de ... nu mai zic nu facea nimic barbatiso muncea ca un rob sa ii aduca vacii bani acasa si ea nu facea nimic astepta sa fac eu ete na s-a inselat amarnic eu imi faceam pt mine pe ale ei le lasam balta. Ulterior ne-am mutat, dar casatoria nu a durat si din cauza parintilor dar si din cu totul alte cauze: fiso era un betivan notoriu si evident un lenes fara pereche fara serviciu nici la ora actuala etc etc.
alexia30
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:00
ai trecut peste asta? cum ai reusit? soacra mea la inceput era painea lui D-zeu. dupa aceea tot ce-i spune-am intorcea impotriva mea. cel putin de cand are sotul meu servici bun, a tot incercat sa ma indeparteze pana cand i-a reusit.
dia36
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita sa stau langa un asemenea om??? 46 De la: libra66 1 Aprilie 2009 12:39
SI-A BATUT JOC DE TOATE!!! 17 De la: Mary_angel 2 Ianuarie 2009 11:13
compatibilitate 1 De la: ligiuta21 18 Aprilie 2009 16:53
Vreau o pauza 39 De la: rvnlv 13 Martie 2012 14:13
gelozie si raceala fata de persoana de langa tine 12 De la: kudika_19103 19 Noiembrie 2012 11:04