Setari Cookie-uri

divortul

De la: dia36, la data 2009-10-02 12:11:13sper sa nu fie gemeni - ca am incurcat-o!!!!!!!! ai dreptate. sa stii ca incerc din rasputeri sa nu fiu trista. cateodata reusesc, alteori nu. dar merg inainte iar bebeul e singurul motiv pentru care ma trezesc dimineata. pana la urma e asa cum vrea D-zeu. va face el cum e mai bine pt noi. Si ca sa fiu sincera, daca sotul meu s-ar intoarce pentru bebelus, nu m-ar incanta cu nimic.


pai vezi asta este ideea! nu ai nevoie de mila lui..si sa stea cu tine pt bebe!
apropo si eu sunt gemeni..desi le-am dat de furca parintilor mei mult..dar mult.. nu toti gemenii sunt la fel!eu am pierdut acum cateva sapt o sarcina si tare mi-ar fi placut sa fie ca mine
Soransky
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:15
nu ai inteles bine. gemeni - adica 2. tatal meu e din gemeni. eu voi naste pe 15 mai. deci va fi un tauras - ca mine.
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:20
De la: dia36, la data 2009-10-02 12:20:49nu ai inteles bine. gemeni - adica 2. tatal meu e din gemeni. eu voi naste pe 15 mai. deci va fi un tauras - ca mine.

da ma gandeam la zodia gemeni ..ca si actualul inca sot al tau este gemeni!
pai citisem ca ai 6 saptamani! asta de la ultima menstruatie?
Soransky
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:26
ASTAZI AM 7 SAPTAMANI, DOCTORUL MI-A SPUS CA VOI NASTE PE 13, 14 SAU 15 MAI. EU SUNT PE 13. N-AR FI FRUMOS SA VINA PE LUME TOT PE 13?IAR LA 10 SAPTAMANI FACEM POZA LA MINUT.
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:31
De la: dia36, la data 2009-10-02 12:31:54ASTAZI AM 7 SAPTAMANI, DOCTORUL MI-A SPUS CA VOI NASTE PE 13, 14 SAU 15 MAI. EU SUNT PE 13. N-AR FI FRUMOS SA VINA PE LUME TOT PE 13?IAR LA 10 SAPTAMANI FACEM POZA LA MINUT.

uofff pai doctorii calculeaza de la prima zi a ultimei menstruatii! asa ca mare minune sa nu iasa pe la 1 iunie
Soransky
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:41
Dia, ma bucur ca ai hotarat sa aduci pe lume acest copil, chiar daca situatia e asa cum e...Nu te mai supara, nu te mai stresa pentru ca sa fie si bebe linistit...Cumva se vor termina toate aceste probleme..."Viata este un dar pe care il meritam doar atunci cand il daruim" (R.Tagore)
adi_68
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:47
am calculat si eu. ar trebui pe 21 mai. dar nu stiu cum calculeaza ei. poate a gresit doctorul, poate nu!?!
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:57
eu stiu data procrearii, ca s-a intamplat destul de rar - asa ca o tin minte a fost intre 13 si 16 august. A fost penultima data cand a binevoit sotul meu sa ma viziteze si sa ne impacam.
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:02
De la: Soransky, la data 2009-10-02 12:41:07
De la: dia36, la data 2009-10-02 12:31:54ASTAZI AM 7 SAPTAMANI, DOCTORUL MI-A SPUS CA VOI NASTE PE 13, 14 SAU 15 MAI. EU SUNT PE 13. N-AR FI FRUMOS SA VINA PE LUME TOT PE 13?IAR LA 10 SAPTAMANI FACEM POZA LA MINUT.

uofff pai doctorii calculeaza de la prima zi a ultimei menstruatii! asa ca mare minune sa nu iasa pe la 1 iunie [/quote Asa e, se calculeaza de la prima zi a ultimei menstruatii
adi_68
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:02
De la: dia36, la data 2009-09-26 10:24:47stii , de fapt, ce nu inteleg? initial a plecat cu mine cand m-a dat maica-sa afara din casa ei. ce ar fi putut sa-i spuna a doua zi sa-l faca sa ramana????? Si apoi el vrea sa ramanem prieteni si eventual sa mai vina la mine, dar fara sa stie maica-sa. Eu ce ar trebui sa inteleg din asta? A am uitat sa spun ca am depus actele pt divort si mai sunt si insarcinata in 6 saptamani


felicitari pt. bebel! sa fie sanatos, fericit si destept. ce mult imi doresc si eu unul!!! bine, recunosc....trei!
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:06
De la: dia36, la data 2009-10-02 12:57:38am calculat si eu. ar trebui pe 21 mai. dar nu stiu cum calculeaza ei. poate a gresit doctorul, poate nu!?!

pai ti-am zis mie imi calculase de la prima zi a ultimei menstruatii ..dar gandindu-ma logic..in perioada menstruatiei nu sex...si pana la ovulatie 14 zile...adica trebuie sa mai adaugi 2 saptamani..
asa ia zis si surorii mele ca o naste pe cea mare la sf lui august si a nascut-o pe 12 septembrie si pe cea mica pe la inceputul lui februarie si a nascut-o pe 23 februarie!
oricum conteaza cel mai mult sa mananci sanatos..sa gandesti pozitiv..si parerea mea personala sa nu i spui de bebe daca a luat o decizie..caci toata viata sau perioada in care o sa mai fiti impreuna o sa te gandesti ca doar de dragul copilului sunteti impreuna!
capul sus eu am pierdut sarcina dar ma bucur pt celelalte femei care au mai mult noroc ca mine!
Soransky
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:11
esti tanara, ai timp sa faci cati iti doresti. bafta
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:12
stie deja, dar banuesc ca nu-l intereseaza. nu a dat nici un semn deocamdata. si oricum se va vedea cand ma voi duce la primul termen, la divort
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:14
pe 25 nov. 2005 am facut cununia civila si pe 4 oct. 2006 cununia religioasa
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:17
cochetez cu ideea de a-i spune La multi ani pe 4 oct.
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 18:13
Parerea mea e ca o sa mai uiti de toate astea dupa ce o sa nasti. Si o sa uiti complet cand o sa ai pe altcineva. Eu stiam ca moldovencele sunt renumite ca fiind o alegere buna pentru casatorie asa ca nu cred ca o sa fie o problema

Ai mai fost casatorita?Ai mai trecut prin asa ceva? (raspunzi numai daca vrei)
ilovethisgame
Postat pe 2 Octombrie 2009 18:51
am avut o relatie de 10 ani cu un barbat care avea un copil de 1 an din casatoria anterioara iar copilul ramasese la el. Ne-am despartit cand l-am gasit in patul nostru cu prietena mea cea mai buna. Am fost singura 5 ani, timp in care am facut si facultatea pe care o abandonase-m la 20 ani. dupa care m-am maritat cu actualul meu sot care si el a mai fost casatorit o data, dar numai pentru trei luni. (nici de fata respectiva nu i-a placut soacrei mele)
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:26
Imi pare rau pt ce ai patit..dar vrei sa mai stai cu trantorul ala si zdreanta de om caruia nici de copii nu-i pasa,pt care nu a contat ca l-ai susutinut atat timp..si si-a batut joc de tine in modul asta?Da divort si asa ii amintesti ca are copii sa plateasca pensie alimentara.Si fii f puternica pt ca are sa fie f greu..dar nici cu el nu-ti era usor.
mari_ela
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:28
a vb maica-sa cu mama mea si i-a zis ca mi-am batut joc de copilul ei 4 ani. si ca de acum va avea ea grija de copilul ei!
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:41
De la: dia36, la data 2009-10-02 19:41:05a vb maica-sa cu mama mea si i-a zis ca mi-am batut joc de copilul ei 4 ani. si ca de acum va avea ea grija de copilul ei!


Draga mea, sper ca ti-a iesit din cap.. dorinta de a-l avea inapoi! Habar nu ai cat de fericita este ca te poti rupe.... de el si familia lui. Ai putea fi o femeie libera, capabila sa se descurce singura..... sa-si creasca copilasul.... frumos, in liniste, sau.. ai putea fi o femeie care iubeste "enorm" desi nu e iubita sau dorita.. si care, pentru a putea spala picioarele iubitului sot.. indura orice.

Btw, nu trebuie sa-i spui de copil.. Dar, dupa nastere, cand ai timp... si sunteti amandoi sanatosi ....asezati in casa voastra.. ii poti intenta domnului un proces pentru pensia alimentara. Nu cumva sa omiti acest lucru. Nu e vorba de razbunare! E vorba de copilul tau si de drepturile lui. Si ar putea fi vorba si de a pune din cand in cand la locul lor asemenea indivizi. Nu e obligat sa te iubeasca, nu e obligat nimeni sa fie tinut cu forta intr-o relatie, dar e al drakului de obligat sa ajute la cresterea propriului copil.... cu tot neamul lui daca e cazul.
rashela
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:07
stie de copil, dar nu cred ca i-a spus lui maica-sa. acum nu prea se vede burtica, dar la primul termen de divort se va vedea.
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:30
De la: dia36, la data 2009-10-02 20:30:48stie de copil, dar nu cred ca i-a spus lui maica-sa. acum nu prea se vede burtica, dar la primul termen de divort se va vedea.


Vroiam sa spun ca nu e cazul sa scoti copilul in fata pentru a-l indupleca sa iti acorde atentie. Nu e nevoie sa ii spui tu de copil... ca s-a nascut, ca i-a iesit primul dintisor, ca a spus mama. sau ca face primul pas. DACA il va interesa. te va intreba. Daca nu.. orice informatie i-ai da.. il va lasa rece. Nu supune si copilasul la umilintele prin care ai trecut tu. Dar, fa-i un bine si trezeste-l la realitate.. cheama-l prin tribunal sa inteleaga si el.. ca nu-i suficient sa ai pe´nis in pantaloni pentru a te numi barbat.
rashela
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:41
asa mi-am zis si eu. multumesc de sfat. oricum ideea e ca nu sunt singura si poate de aceea voi trece mai usor si peste sutul asta in fund. il iau ca pe doi pasi inainte
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:49
De la: dia36, la data 2009-10-02 20:49:52asa mi-am zis si eu. multumesc de sfat. oricum ideea e ca nu sunt singura si poate de aceea voi trece mai usor si peste sutul asta in fund. il iau ca pe doi pasi inainte

sau ca pe o lovitura zdravana in fata
dia36
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:33
m-am luptat aztazi cu sentimentul ca imi urasc bebeul. urasc tot ce-mi aduce aminte de viitorul fost sot al meu , de maica-sa, de tot. oare e normal sa simt asta?
dia36
Postat pe 4 Octombrie 2009 00:32
De la: dia36, la data 2009-10-04 00:32:25m-am luptat aztazi cu sentimentul ca imi urasc bebeul. urasc tot ce-mi aduce aminte de viitorul fost sot al meu , de maica-sa, de tot. oare e normal sa simt asta?

imi doresc doar sa ma tina si pe mine cineva in brate si sa-mi spuna ca maine va fi bine
dia36
Postat pe 4 Octombrie 2009 00:34
De la: dia36, la data 2009-10-04 00:34:19
De la: dia36, la data 2009-10-04 00:32:25m-am luptat aztazi cu sentimentul ca imi urasc bebeul. urasc tot ce-mi aduce aminte de viitorul fost sot al meu , de maica-sa, de tot. oare e normal sa simt asta?

imi doresc doar sa ma tina si pe mine cineva in brate si sa-mi spuna ca maine va fi bine

nu mai pot dormi, nu pot manca nimic. oare il resping eu?
dia36
Postat pe 4 Octombrie 2009 00:36
De la: dia36, la data 2009-10-04 00:32:25m-am luptat aztazi cu sentimentul ca imi urasc bebeul. urasc tot ce-mi aduce aminte de viitorul fost sot al meu , de maica-sa, de tot. oare e normal sa simt asta?
sincer Dia............nu conteaza cine este tatal copilului! putea fi facut prin orice alte modalitati de conceptie cu tata necunoscut! daca sentimentele tale persista mergi si discuta cu un psiholog! eu personal cunosc o femeie care nu si-a iubit,acceptat (macar)niciodata copilul deoarece ea nu a reusit sa treaca peste faptul ca acel copil a fost conceput dintr-un viol! este diferit dar sentimentul probabil e acelasi! nu vreau sa-ti imaginezi cum a crescut acel copil...........mai bine il avorta(si tine cont ca eu nu sint de acord cu avorturile)................sincer tu esti debusolata din ceea ce scri si te agati inca de trecut! nu esti impacata cu tine insuti ! ce ar insemna ca dupa divort sa ne urim toate copiii????? ce vina au ei?..........daca sentimentele tale persista te sfatuiesc sa nu chinui copilul DAR exista un mare dar............la virsta ta este foarte greu sa ramai insarcinata din nou........s-au poate nu mai poti ramane niciodata!
FRANNNCE
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:39
De la: dia36, la data 2009-10-04 00:34:19
De la: dia36, la data 2009-10-04 00:32:25m-am luptat aztazi cu sentimentul ca imi urasc bebeul. urasc tot ce-mi aduce aminte de viitorul fost sot al meu , de maica-sa, de tot. oare e normal sa simt asta?

imi doresc doar sa ma tina si pe mine cineva in brate si sa-mi spuna ca maine va fi bine
maine va fi mai bine cind vei inceta sa-ti plingi de mila! ai o viata inainte asa ca dai bice si traieste! PS(te tin eu in brate.).........dar fugi si cauta real pe cineva! daca stai si plingi nimeni nu iti bate la usa!
FRANNNCE
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:43
sunt o gramada de topicuri cu acest subiect. cunosc personal un caz. este o situatie din cele mai dramatice. trebuie sa fii convinsa ca ai pentru ce lupta.daca ai indoieli, mai bine renunta. unii barbati nu sunt in stare sa se desparta de mami, pana la moarte. daca si ar fi dorit cu adevarat sa fie langa tine si copil, ar fi fost acum langa tine
nimic nu se va schimba, decat pentru o perioada scurta, apoi lucrurile vor fi si mai complicate. cum adica sa mai vina cateodata pe la tine? adica nu mai vrea ceva serios, dar nici nu te lasa sa ti refaci linistea, echilibrul si viata. asta nu exista. te vei chinui o viata intreaga si niciodata nu vei fi fericita. copilul va putea creste linistit langa alt tata, daca tu l doresti, si oricum , nimic si nimeni nu i poate lua legatura cu copilul lui, daca si o doreste cu adevarat. tu refa ti viata, si fii fericita. una ai.
mult succes
anda_a
Postat pe 4 Octombrie 2009 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum treci peste 12 ani de relatie? 3 De la: kudika_21791 22 Noiembrie 2012 11:52
Sa iubim RATIONAL! 6 De la: vitamina_c 21 Martie 2011 16:10
Simt k nu mai pot...ma doare enorm fara el 38 De la: alinutzabebe 22 Iulie 2009 16:50
mai merita un astfel de baiat sa ii spui "te iubesc "? 6 De la: maramalos 5 August 2009 22:50
despartire... 4 De la: kudika168390 6 Septembrie 2010 20:57