Setari Cookie-uri

Sa traim bine! Cu barbati?!

ok draga mea...

In timp ce toate... "femeile" de-aici incearca sa-ti dea sfaturi despre cum sa te comporti tu, si cum sa se comporte el, blah blah blah... Eu o sa-ti zic sincer ca omu NU te mai iubeste, si cel mai probabil s-a saturat de tine ca fiind cea mai cuminte si mai docila persoana de pa fatza pamantului... Si-a gasi probabil o tipa care-i da de mancare si-l satisface sexual mult mai bine dacat poate ai putea tu vreodata s-o faci.

Asa ca... un sfat sincer si prietenesc... Invatza a fii tu insazi si incearca sa nu mai depinzi de "el" (oricine-o fi el) in relatiile tale. OK ?

Din mesajul tau... nici nu-mi dau seama ce te deranjeaza mai mul: faptul ca nu-ti mai da cadouri (care de altfel nici nu trebuia sa ti le dea in primul rand), sau faptul ca se cearta cu tine non-stop pe orice topicuri.

Esti o pushtoaica aiurita ca restul de 99% de pe Terra, care spera sa vada imaginea tatalui lor intr-un iubit MULT mai in varsta decat ele.

Nu-i asa ? Tatal tau e un arheip pentru tine. E un simbol a protetiei, iubirii, etc. In plus, toate astfel de pushtoaice, nu vretzi decat sa vedeti aceeasi persoana in iubitul vostru, si ce v-ati gandit voi? "Hai sa-mi iau unu mai mare cu cel putin 5 ani decat mine, ca deh. O sa mearga foarte bine. O sa-mi dea tot ce-mi trebuie." Si ai uitat ca de fapt barbatii, sunt si ei oameni ca si voi si nu vor sa va ia de crescut si, asa cum voi aveti nevoie de afectiune si alte [beep] de genul asa, si barbatii au nevoie de aceleasi lucruri. Poate si barbatii au nevoie de surprize, de flori, de o vorba buna, pentru ca si barbatii au suflet.

In plus, barbatii au nevoie de SEX pasional si fara bariere.

Nu te cunosc si nush de ce esti in stare dar din nou sfatul meu, e sa cresti mai mare si apoi sa te gandesti sa-ti iei de iubit unu de 28 de ani.

Pana atunci insa... cauta-ti un pushtan de varsta ta si o sa vezi ca o sa va intelegeti de minune !

Nu mai intru in alte detalii pentru ca sigur nu sa intelegi nimic.

Ciprian.
kudiku1975
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:50
Buna.Eu sunt casatorita de 4 ani si la fel a fost si la mine primii doi ani a fost totul bine, iar acum e mai rece desi stiu ca ma iubeste,dar la noi stiu si motivul parintii lui care nu ma mai agreeaza si asta pt ca au vazut ca inainte le spunea tot si era numai cu ei iar de cand s-a casatorit a fost numai cu mine,ba chiar ne-am mutat cu chirie pt ca stateam cu ei in casa si erau din ce in ce mai multe neintelegeri.Apoi cand ne-am mutat cu chirie nici atunci nu ne lasau si in special pe el .Il sicanau cu tot felul de chestii ca el are casa si sta cu chirie ca rade lumea de noi ca acasa ar avea un trai mai bun decat sa se chinuie asa,cate si mai cate numai sa ne desparta -gelozia- si uite asa viata numai este la fel ca la inceput de cand au intervenit parintii lui in viata noastra.si singurul care ar putea rezolva situatia este el dar de multe ori este atat de derutat incat numai stie ce sa mai faca,nu i-ar pierde nici pe ai lui dar nici pe mine.Desi am zis ca daca ar tine cu adevarat la mine ar renunta la ai lui la fel cum am renuntat eu la ai mei.Dar nu stiu ce sa mai zic nu cred ca este barbat perfect pe lumea asta.Si eu il iubesc enorm dar de cele mai multe ori ma gandeam ca daca nu ar fi cazul sa il las si sa imi vad in continuare de viata mea daca el nu va renunta la ai lui.Niciodata nu i-am interzis sa vb cu ei dar cand am vazut ca a mai si inceput sa se ia dupa ei.Si singura cale de iesire va fi aceea in care daca el va pleca din nou la ai sai cum a mai plecat odata nu ma v-oi mai duce dupa el .Intr-adevar este vb totusi de o casnicie si sunt 4 ani aproape 5 de cand suntem impreuna,nu avem copii dar daca nici pana la varsta de 30 ani a lui nu stie ce are de facut in viata eu nu mai pot face nimic.Totul depinde de el de data aceasta eu zic ca mi-am facut datoria de femeie,sotie si prietenii nostrii au recunoscut asta.de multe ori noi femeile desi noi suntem poate cele care trebuie sa lase mai mult intr-o relatie dar totusi...il iubesc enorm dar ce fac daca o viata intreaga va face asa.Eu zic ca i-am demonstrat destul ca-l iubesc mai mult de atat nu stiu ce as fi putut face.Am incercat chiar sa stau cu ai sai in casa desi sunt niste pers.tare dificile,alta in locul meu nu ar fi rezistat nici macar o luna,dar un an...Asta este viata aceasta in care trebuie sa facem multe sacrificii demulte ori constatand ca le-am facut degeaba.
dacyana
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:54
Ba, voua chiar nu vi se pare ca toate suferiti la fel de mult si ca-i la fel la toate ?

"La inceput iubire, apoi [BEEP]"

Culmea e ca niciodata nu va puneti intrebarea: "Poate sunt eu foarte proasta si nu-mi dau seama inca... Poate am facut EU ceva gresit !"

MEREU dati vina pe EL: "Mda... El e un idiot, imbecil si PORC."

Nu pot sa cred cata prostie exista INCA in randul femeilor !!!! Din TOATA lumea.

Daca nu te mai iubeste cauta-ti pe altu si intreaba-te ce lectie ai invatzat ? Nu te mai plange mereu ca nu-i pasa nimanui !

In plus, desi va plangeti ca nu aveti afectiune, si mai stiu io ce alte cacaturi de genu' asta, barbatu vostru munceste in santier toata noaptea, noapte in care VOI, intalniti un "tinerel" cu care faceti sex nebun pana vine barbatu de la munca . Munca la care el saracu SPERA sa castige destui bani sa va intretina curu ala gras cu tot felu de cacaturi de care nici MAYASII nu stiau ca ar putea fi utile.

Justificarea, apoi e una simpla: "Barbatu-miu sta la munca toata noaptea si nu ma satisface destul. Barbatul meu e un porc, sta la munca toata ziua si apoi la baut cu baietii vineri seara."

Sunteti toate niste egoiste, egocentriste, si [BEEP]-iste care nu va ganditi decat la propria persoana, cat de fragile si cretine sunteti si din cauza asta barbatii tre sa se conformeze si sa va faca mereu poftele. De orice natura ar fi ele.

Sunt dezgustat de site-ul asta si miile de alte site-uri de acest gen care promoveaza stupiditatea feminina in toate formele ei.

kudiku1975
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:58
De la: cathyman69, la data 2009-12-05 10:55:14
De la: amnaraluca, la data 2009-12-05 10:43:20
si meriti sa fii putin fericita si sa vezi ca sunt barbati,alti barbati care te pot face sa zambesti.te pup

E foarte adevarat....sunt foarte multi care te pot face fericita....dar mai devreme sau mai tarziu vei constata ca ajungi exact in acelasi punct.....un platou in relatie.
E momentul in care partenerii trebuie sa spuna ce doresc unul de la altul.....pe sleau, fara ocolisuri.
E momentul in care decid de fapt....continua...sau renunta.
Adevarul e ca poti sa traversezi mii de relatii pe care le parcurgi doar pana apare momentul dificil, si asa sa iti petreci viata, schimband partenerii.
Insa mai e o varianta....comunicarea pentru a va cunoste cu adevarat si a trece de cel mai dificil moment de pana acum........constientizarea faptului ca relatia daca nu evolueaza .....se pierde!
ok ai drepate
iuibire
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:58
cum ti-l educi asa il ai!!!daca ai fost buna de la inceput acum suporta consecintele!!
1dana2
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:15
in caz ca nu ai observat noi aici incercam sa dam niste sfaturi pozitive ca niste persoane care kiar au trecut prin anumite relatii care sunt capabile de sentimente si care au primit candva in schimb afectiune. tu in schimb trag concluzia ca esti un barbat foarte urat, incredibil de frustrat, foarte adesea refuzat de femei si care acum are o anumita antipatie pentru femei. iti recomand sa faci SEX cu o femeie in urmatorii 20 de ani macar ca sa te vindeci de virginitate.. si eventual o serie de operatii estetice ca sa scapi de complexe si frustrari(la creier emai dificil pt ca inca nu s-au descoperit operatii care sa adauge ceva neuroni)
diana100ritm
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:32
mesajul era pt kudicul 1975
diana100ritm
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:34
Draga mea, citesc randurile scrise de tine, si regasesc trecutul meu in ele .probabil astepti incurajari sau cineva sa-ti spuna mai ai rabdare putin si totul v-a fii ca la inceput.Oricat de greu sau imposibil i-ti este sa crezi lucrurile nu se vor indrepta.Se comporta asa de oare ce nu te mai apreciaza nu mai reprezinti nici o valoare pt el. Da, e OK esti iubita lui ,dar in casa acolo unde tu gatesti,speli,faci curatenie.El nu vrea sa schimbe nimic din toate astea,dar nu mai esti acea iubita cu careii placea sa iasa peste tot, cu care sa se mandreasca in fata prietenilor.acum il cunosti cu adevarat si cel mai trist lucru este ca nu se va schimba niciodata.
Sfaul meu ,spunei pe sleau toate nemultumirile tale chiar si cele mai marunte, daca nu face nici un efort sa schimbe ceva RUPE RELATIA pacat sa pierzi timpul.
kudika069043
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:40
Mie mi se pare ca a inceput sa te vada ca pe mama lui (faci de toate, il astepti cumintica acasa, i te supui....), asa ca , esti o persoana importanta pt el in alte privinte.S-a invatat cu tine, si din acest motiv iti spune ca te iubeste.In relatia voastra si-a facut loc monotonia, este totul prea la locul lui ( din partea ta), nu are temeri pt ca e sigur pe dragostea ta.Fa-l sa se trezeasca, sa nu mai viseze la altele, arata-i ca totul in viata lui se poate schimba in rau daca incepi sa te comporti ca el.Concluzie: schimba foaia.
kudika041854
Postat pe 5 Decembrie 2009 16:49
eu cred ca daca zici ca te iubeste ,problema lui e alta ,
poate nu mai castiga la fel de mult ca inainte si nu mai poate
sa-ti faca cadourile pe care ti le facea ianinte , de aceea e
suparat ... cred eu
kudika079135
Postat pe 5 Decembrie 2009 16:58
Sfatul meu-nu te raporta la altcineva decat la persoana ta.Poate este adevarat ca esti prea tanara si toate lucrurile,bune sau rele,vor face din tine omul care vei fii maine.ASA CA HOTARASTE SA FII DESTEAPTA.Ce vrei de la el...respect,fa-l sa te respecte...sa nu fii singura...accepta-l asa cum este,confort financiar...seduce-l.Totul se reduce la vointa ta.Si cel mai important nu lasa timpul sa treaca,caci timpul nu vindeca nimic.
kudika076827
Postat pe 5 Decembrie 2009 17:04
exactttttttttttttttttttttt
DanutzaBlonda
Postat pe 5 Decembrie 2009 18:22
salut....sunt anka,am 24 de ani...pot sa-ti dau un sfat?pana la urma tot noi suntem proaste...ii invatam cu obiceiuri proaste si dupa aia tot noi plangem.daca il invatai de la inceput cu ce trebuia sa faca...era alta treeaba....UN SALUT DE SPANIA
kudika075459
Postat pe 5 Decembrie 2009 18:52
Wow...adica tu ii faci de toate si tot tu te intrebi care e problema?? Wow....pai tocmai asta e problema!!!! Interesant...ca acuma mi se pare asa de simplu...dar am fost si eu in situatia asta si nu doar o data....Eu nu mai zic nimic, ca nu vreau sa par nesi...dar am si uitat cum e sa fii ...tolomaca...putin spus.. FETELOR< VA RECOMAND MEDICAMENTUL MEU: CE FEL DE FEMEI PLAC BARBATIILOR - SHERRY ARGOV ...Pe mine m.a trezit la realitate ...si sunt sigura ca asa o sa se intample si cu fiecare dintre voi in situatia asta...obisnuita, as putea spune. Toate prietenele mele carora le.am recomandat cartea au fost recunoascatoare...si eu si ele suntem de acord ca ne.a schimbat viata...
o_zana
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:34
Si inca ceva...scuzati.ma fetelor...dar sunt total de acord cu Kudiku....In putine cuvinte: Nu ma mai place....e vina mea? daca da...corecteaza.te,,,daca nu..da.l dreaq :)):)) e atat de simplu> INDEPENDENTA!!!

PS: un fost prieten spunea ca daca iubita lui il inseala, e vina lui...asa e si la noi...e vina noastra! Cauza-->Efect.
o_zana
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:41
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
Ca in oricare relatie, au existat si certuri, mici, pe care le rezolvam repede, insa, cam de o luna de zile, cand ne vedem ne certam, se supara din orice motiv, oricat de mic ar fi acela...il iubesc, ma iubeste si chiar nu inteleg de ce imi face toate lucrurile astea ...In casa fac de toate. nu il insel, nu il supar cu nimic dar el gaseste un motiv cat de mic sa se ia de mine.
Eu intotdeauna pun la suflet toate aceste certuri....si ma consum...nu stiu cat mai suport chestia aceasta....am si eu un suflet...ma doare atat de tare cand plec acasa si stiu ca suntem certati...
Fetelor, asa sunt barbatii? Trebuie sa le suportam de fiecare data aceste lucruri? Trebuie sa venim tot noi, negresind cu nimic, la impacare? De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!
Katty03
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:05
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
Ca in oricare relatie, au existat si certuri, mici, pe care le rezolvam repede, insa, cam de o luna de zile, cand ne vedem ne certam, se supara din orice motiv, oricat de mic ar fi acela...il iubesc, ma iubeste si chiar nu inteleg de ce imi face toate lucrurile astea ...In casa fac de toate. nu il insel, nu il supar cu nimic dar el gaseste un motiv cat de mic sa se ia de mine.
Eu intotdeauna pun la suflet toate aceste certuri....si ma consum...nu stiu cat mai suport chestia aceasta....am si eu un suflet...ma doare atat de tare cand plec acasa si stiu ca suntem certati...
Fetelor, asa sunt barbatii? Trebuie sa le suportam de fiecare data aceste lucruri? Trebuie sa venim tot noi, negresind cu nimic, la impacare? De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!

Pentru ca asa l-ai invatat - crezi ca o sa-l legi de tine? NU
Este totul foarte clar si simplu - nu are rost sa mai despici firul in patru si nici sa mai faci sapaturi in sufletul lui, NU LE PLAC INTREBARILE INDISCRETE. Este clar are nevoie de spatiu si intimitate pentru alta relatie, il incurci cu prezenta ta. Nu te mai mintii singura. nu asa sunt barbatii, sunt nesiguri si oscilanti si mai ales lasi in tot ce tine de intimitate. Cand le scade interesul pt actuala pt ca a aparut ceva nou deja sunt nemultumiti de orice faci. asa lasa-i spatiu si daca a ajuns la concluzia ca a gresit o sa incerce o reconciliere. Si atunci daca-l mai iubesti tu esti ceea care pune conditii. Totul depinde de tine cat esti dispusa sa mai stai cu el, cat esti dispusa sa accepti din mofturile lui, cat esti dispusa sa te lasi terorizata social si spiritual. si nu uita chiar daca va casatoriti tot asa va proceda dar atunci pe alt teren, nu cu tine in casa.
Succes si nu uita esti tanara si totul depinde de tine, nu este singurul care sa merite iubirea ta
Katty03
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:18
hmm eu nu am o experienta prea mare dar imi e ca a inceput sa te vada ca o femeie in casa pe care o are knd vrea el , la orice ora..si nu e bine sa ajungi sa te vada asa.. acum o sa caute una kre nu ii face pe plac mereu , pe care el se chinuie sa o cucereasca si tot asa...parerea mea , dp cum am sp nu prea am experienta dar de obicei asa se intampla
kristyne1990
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:19
Am si eu o relatie de aproape 2 ani de zile,si in vara urmeaza sa ne casatorim. El are 31 de ani eu 21,si locuim impreuna. La inceput a fost un vis... totul perfect credeam ca suntem suflete pereche,dar de cateva luni incoace ne certam din aproape orice. Se enerveaza f repede,nimic nu-i convine din ce fac. Spune mereu ca ma iubeste,cred ca ma iubeste dar nu inteleg de ce se poarta asa! Lucreaza noaptea ca badyguard,si nu-mi convine acest lucru....nu imi place ca lipseste noptiile de acasa. Am discutat pe tema asta dar degeaba. De cand lucreaza acolo ii mult mai atent cu el...se aranjeaza mai mult,se uita mai mult in oglinda... are numa sala in cap ,i-a pastile ptr musculatura si nu sunt deloc deacord cu astea. L-am intrebat de ce face chestia asta asta ...mi-a raspuns ca sa arat bine...I-am spus de multe ori ca eu il iubesc asa cum este si ca arata destul de bine. dar degeaba. L-am intrebat daca e curios de alta ...spune ca sunt bolnava cu gelozia ca el pe mn ma iubeste. Dar ne certam f des. Dati-mi un sfat va rog...
kudika081662
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:27
Pt nenea kudiku 1975:
Heloooooooooo! Suparaaaaaaaaaaat, suparaaaaaaaaaaaaaaat sunt doamneeeeeeeeee eu! In prima postare chiar mi-ai placut, dar din astalalta reiese ca esti un mare frustrat! Daca nu-ti plac site-urile de genul asta, de ce iti mai faci cont pe ele? Ca sa-ti faci mai multi nervi, sau ce? Generalizezi prea mult si zic eu ca nu e frumos! Toti, ca suntem femei sau barbati, suntem entitati diferite, so chill !
miss_darine
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:43
andre 203 cel mai bun rasp ai dat .....te sustin in totalitale
monik21
Postat pe 5 Decembrie 2009 21:01
te inseala
kudika042503
Postat pe 5 Decembrie 2009 21:30
De la: o_zana, la data 2009-12-05 19:34:00Wow...adica tu ii faci de toate si tot tu te intrebi care e problema?? Wow....pai tocmai asta e problema!!!! Interesant...ca acuma mi se pare asa de simplu...dar am fost si eu in situatia asta si nu doar o data....Eu nu mai zic nimic, ca nu vreau sa par nesi...dar am si uitat cum e sa fii ...tolomaca...putin spus.. FETELOR< VA RECOMAND MEDICAMENTUL MEU: CE FEL DE FEMEI PLAC BARBATIILOR - SHERRY ARGOV ...Pe mine m.a trezit la realitate ...si sunt sigura ca asa o sa se intample si cu fiecare dintre voi in situatia asta...obisnuita, as putea spune. Toate prietenele mele carora le.am recomandat cartea au fost recunoascatoare...si eu si ele suntem de acord ca ne.a schimbat viata...


Subscriu, subscriu, subscriu
Cartea asta m-a trezit si pe mine la realitate, si functioneaza tot ce scrie acolo, garantat!
O chestie favorita de acolo: "Barbatii aud ceea ce vad!" Asa ca faza cu discutiile interminabile nu are efect, iti spun sigur, deci mai bine mergi pe varinta cu tu pe primul loc, fii mai egoista, mai increzatoare in tine, mai indiferenta fata de el, incearca sa-l dezobisnuiesti putin de a mai avea totul pe tava. La mine cand al meu sare cu pretentii ca le vrea pe toate, il trimit la ma-sa
Si avea dreptate cine spunea mai inainte ca tu te-ai transformat in mama lui, El nu are nevoie de o mama, are nevoie de o iubita, deci comporta-te ca atare!!!!
pisicuta_trista
Postat pe 5 Decembrie 2009 21:44
De la: kudika042503, la data 2009-12-05 21:30:20te inseala


Se poate sa fie adevarat ce zice kudika042503.
Eu am avut un fost cu care am patit ce patesti tu si s-a dovedit in final ca in spatele comportamentului lui se ascundea o alta... si daca la urmatoarele certuri iti va spune ceva de genul: uite ca nu ne mai intelegem, numa ne certam, mai bine s-o lasam balta... e clar!
In mom in care un barbat e sigur pe femeila lui... se plictiseste si incepe sa prospecteze piata ... de alte femei... asa ca fii cu mare bagare de seama.
Cum ziceam si mai inainte, fii mai indiferenta, nu mai fi tot timpul la dispozitia lui, arat-i un timp ca poti si fara el, ocupa-te de tine, si daca te iubeste, va veni el dupa tine.
bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 5 Decembrie 2009 21:49
Draga mea

Acum esti tanara si te poti rupe, daca s-a schimbat si-ti cauta nod in papura rupe-te acum oricat l-ai iubi,.si mergo mai departe. Imvata sa te pretuiesti si sa te respecti singura. fa-ti prietene gaseste p alta iubire la varsta ta vei reusi.... bucure+te ca nu aveti copiui atunci ar fi mai complicat dar nu te pedepsi singura.

CARPE DIEM
speranta1
Postat pe 5 Decembrie 2009 22:20
barbatii???!!! niste porci...iar noi niste printese....katty nuh cred ca sunt in masura ca sa iti dau eu sfat cu privire la rel ta...dar ti-as spune ce as face eu:1. m-as purta indiferent cu el si cand ar cauta nod in papura l-as lasa sa vb singur...2. nuh mai pune la suflet tot chiar daca il iubesti asta nuh inseamna ca trb sa fii sclava unei iubiri....e frumos acest sentiment adevarat,dar daca nuh mai merge degeaba il iubesti si te iubeste....te poooop si muuult succes!:*:*:*:*
alle020892
Postat pe 5 Decembrie 2009 23:28
Mai nu ii mai tot spuneti nu stiu cate pagini la fata asta. Saraca are nevoie de un umar unde sa se descarce...pt ca ea e o persoana care tine in ea durerile pe care i le da iubitul ei.
Uite sa va spun sincer si eu sunt cu un tip de 1 an jumate, ne-am despartit de 3 ori eu am renuntzat(cat ca nu e o chestie de lauda care se desp de care) pur si simlu nu am mai putut!!!! Nu ii placea ca de ce pun paharul cu 2 mm mai incolo....(adk nu ii placea nimica)
am vb si cu soacra mea...wrong!!!! nu faceti aceeiasi prostie ca si mine...din potriva a iesit ca eu ii doresc raul fiului. Despartirea noastra a fost de 2 saptamani aproape 3! Dar totul conteaza de pozitia ta!!!! nu ii spune ca GATA ca si cum deja stii ca regreti in acel moment ca te desparti de el!!!! fi sigura pe tine!!!! u ai facut toate la el acasa, sa vezi ce te va pretui in momentul cand nu vei mai fi langa el, o sa te roage in genunchi ca sa te intorci inapoi la el (pe mine nu m-a rugat in genunchi dar a dormit o noapte in fata blocului in masina, cat ca eu plangeam in apartament ca vedeam ca regreta dar nu am cedat) vroiam sa vad totusi cat de mult ma pretuieste. acum ca ne-am inpacat imi aduce mancarea la pat dimineatza si imi pune el mancare la munca si spala el vasele...asta nu inseamna ca el face totul in acasa.....nu sunt ata de nesimtzita!!!
incerca si u sa iti iei o pijama mai decoltata ceva din datela, provoaca-l sa isi face niste fantezii cu tine...fa-l sa te viseze noaptea sa simta nevoia sa te aibe aproape in fiecare napte....dupa un tip spune-i ca treb sa pleci neaparat la buni/strainatate/sau sa ai grija de ai tai ca mama nu se simte bine...si dk nu te va cauta sau nu se intereseaza de tine ... ATUNCI STRANGETI INIMA SI I-ATI U PAPUCI INAINTE SA TE FOLOSEASCA SI SA ARUNCE AMBALAJUL TAU LA GUNOI!!!!
daca vrei te pot ajuta cu mare placere ca sa treci peste!!!anuntza-ma cumva si poate facem schimb de adrese!
PS: nu trebuie sa faci ce iti zice toata lumea, gandeste logic,simplu, calm si intreaba-te si ce iti zice inima!
puppppiiiiiiccccciiii sa sa ne auzim cu bie
cocolino_pufos
Postat pe 5 Decembrie 2009 23:34
Luati o pauza si apoi vedeti la ce concluzie ajungeti, e adevarat ca o sa-ti fie greu dar numai asa o sa reusesti sa afli adevarul! Daca n-o sa fie bine mai bine sa suferi acum decat mai tarziu cand poate sa mai apara si un sufletel nevinovat, nu-i pacat ca te tarasti in aceasta mocirla toata viata?
lavinia77
Postat pe 6 Decembrie 2009 01:03
De ce pui problema numai din punctul de vedere al femeilor. Incearca sa te pui si inipostaza lui.
te inteleg pe tine dar intelegel si pe el. Vezi ca si el are poate aceleasi trairi ca si tine mai ales ca spui ca il cunosti foarte bine si asa iti dai seama mult mai usor de problema. Incearca si cauta numai cauza ci si efectu care a dus la asemenea situatie. In concluzie daca DRAGOSTE NU E NIMIC NU E asa ca trage singura concluziile. CE LA VIAE TU JOR PARISVE, E LA FAME TUJOR NAIVE. Casac ochii si urechile si spoi trage concluziile.
kudika086461
Postat pe 6 Decembrie 2009 01:29
pffff....eu am trait o experienta asemanatoare...spun asemanatoare si nu identica pt ca numai tu poti stii exact ce se intampla intre voi...insa iti spun un lucru..eu am ajuns sa ma casatoresc din cauza ca a venit si un bebe mik...si dupa un an de casatorie mi-am dat seama ca nu vom ajunge nicaieri si ca e mai bine sa imi vad de viatza mea..cu toate ca avem un copil impreuna si 4 ani de convietuire sunt tanara ..am 21 de ani..el are 29..deci obervi o oarecare asemanare..toate bune la inceput..iti spun si de ce..ptr ca la inceput refuzi sa vezi detaliile de dedesubt ptr ca esti prea idragostita si orbita de emotia iubirii..insa cand ceatza dispare din ochi..incepi sa vezi ca nu-ti convin anumite lucruri si ca nu prea mai aveti ce cauta unul langa celalalt...eu zic sa cauti inlauntrul tau ceea ce iti doresti cu adevarat..sunt convinsa ca stii cum ar trebui sa functioneze relatia in interiorul unui adevarat cuplu...respect..intelegere...pasiune si comunicare..asta trebuie sa cauti..daca nu e..nici nu va mai fi niciodata...asa ca mai bine cauta in alta parte....
Avrilutzaa
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce e de facut? 6 De la: kudika_27270 23 Ianuarie 2013 13:25
Cat de mult inseamna prea mult? 30 De la: sarutama 20 Septembrie 2009 13:28
Caracteristicile bãrbatului ideal - studiu de caz 228 De la: scorpio67 21 Aprilie 2010 17:52
cat tine dragostea? 140 De la: coffeeta 15 Iunie 2009 13:25
Un articol extrem de bun 1 De la: kudika147642 18 Martie 2010 19:11