Setari Cookie-uri

Sa traim bine! Cu barbati?!

Buna Incearca sa-ti faci o cariera sa fii cat mai independenta dar in acelasi timp sa nu-l neglijezi.Mai inceteaza cu facutul curatului veziti de viata ta daca are nevoie sa apeleze el la tine nu trebuie sa devina o obisnuinta sa faci curat sa faci mancare unde ai mai auzit treaba asta daca are nevoie sa-si angajeze o femeie de serviciu tu esti iubita lui trebuie sa te porti ca o iubita nu lasa monotonia sa intervina fiii inventiva chiar si in viata intima vino cu ceva nou vezi ce-i place cu adevarat succes
don_vitto
Postat pe 6 Decembrie 2009 15:00
Kudika079717, bine zici ! Dupa toata lumea sa te iei dar din minti sa nu-ti iesi! Tu cunosti situatia cel mai bine , numai tu poti inlatura atat cauza cat si efectu, asculta-ti inima si foloseste-ti mintea!
lavinia77
Postat pe 6 Decembrie 2009 16:36
Va salut si va multumesc foarte foarte mult pentru toate mesajele voastre si interesul vostru de a'mi da un sfat.

In primul rand, vreau sa va spun ca astazi este ziua mea, implinesc 23 de ani si sunt singura in casa .... am petrecut de la 12 noaptea cu el pana azi dimineata cand, dupa ce am facut mikul dejun sa mancam + cafeaua de dimineata, dintr'o data se supara ca nu i-am strans hainele pe care el le aruncase cu o seara inainte pe scaunul din sufragerie si colac peste pupaza, vrea sa il astept cumintika in casa cat timp el se duce sa isi bea cafeaua cu baietii lui ...astea toate dupa ce eu am renuntat si la parinti astazi ca sa stau doar cu el, sa fim romantici si sa sarbatorim impreuna....m-am suparat...si am plekat de la el...in fine...poate sunt eu nebuna...dar nici macar un la multi ani nu mi-a spus ...

Multumesc mult pentru sfaturi...si am si eu niste replici sa va dau:
In primul rand, mi s-a dat ceata de pe oki, este adevarat, inainte era frumos, poate ca eu nu vroiam sa vad adevarul sau poate ca el cu adevarat era altfel...are multe defecte, am si eu unele, dar i le'am inghitit pe multe cum de altfel si el mie, dar sa devin sclava lui si sa nu ma mai aprecieze ca iubita a lui ci doar ca pe o menajera...asta nu am sa i'o suport...si i'am spus-o...si iar s-a suparat...

Pe alta nu are, pentru ca nu ar mai avea timp si de ea...de dim pana seara pe la 8 el este la servici si pana pe la vre-o 12 stam impreuna...eu spun ca o relatie are nevoie si de timp de a sta in 2...asa ca asta ar fi motivul pt care cred ca nu are pe alta...dar nah...poate e prea smecher...

Am fost acuzata de un baiat aici pe forum, ca depind de el. Kudikule, nu am depins niciodata de el si de banii lui. De la inceputul relatiei am facut frateste totul, 50-50...am lucrat, lucrez in continuare si eu cu un program normal de lucru dar foarte stresant si obositor...nu m-am imprumutat niciodata cu bani de la el pt ca eu castig bine si el castiga de 2 ori mai bine ca mine, avand un salar mai mult peste medie...am cu ce ma intretine, nu imi tine el "curul gras" (sunt slabutza dar asta a fost expresia ta).

Nu sunt dependenta de el, chiar as fi vrut in 2 ani de zile sa nu ne vedem chiar zilnik, dar o faceam pt el, pt ca el a vrut asta, ca ma iubeste si ca ii este dor de mine (si eu vroiam sa ma vad cu el pt ca il iubesc dar cateodata mai aveam nevoie si de un respiro pt ca la un mom dat mi-am neglijat si prietenele din cauza asta si stiu cat de rau am facut)

De cate ori face un lucru frumos, un mik detaliu, un cuvant, o fapta, ii spu cat de mult conteaza pentru mine acel lucru, stie ca sunt multumita de el pt ceea ce face si stie cand nu sunt, pentru ca eu intotdeauna am spus lucrurilor pe nume si de cate ori am avut ceva de reprosat, m'am dus frumos la el, cu un ton calm, cu lugu lugu si i'am spus...niciodata nu am ridicat tonul, niciodata nu l'am luat de sus cand a gresit cu ceva...

Sunt constienta si promit sa ma schimb, asta daca ii mai dau o sansa de impacare, dupa ce mi-a facut astazi, chiar de ziua mea, stiu ca el este foarte sigur pe iubirea pe care i-o port, ca stie ca fac una, alta si ca indiferent cine greseste tot eu vin si ne impacam...am sa schimb foaia precum mi-ati spus dragele mele, si pt asta va multumesc din nou pt sfaturi...am sa vad dupa aceste schimbari dak se va schimba si el...ca daca nu, inseamna ca e gata si pot spune adio

Am mai fost acuzata tot de Kudikul ca sunt o pustoaika aiurita ca 99% din fetele de pe Terra si ca imi doresc un barbat mai mare k mine care sa semene cu tata...:))) N'are o treaba gandirea mea cu ce ai spus tu acolo...am avut parte si de prieteni de seama mea...cu el pur si simplu m'am impacat mai bine de la inceput...fiind pe aceeasi lungime de unda....

Si o ultima replica...intotdeauna am avut grija de mine, sunt dragutza, lumea si chiar prietenii lui spun lucrul acesta...el este constient de chestia asta...numai ca este mult prea sigur pe iubirea mea...si deja cred ca s'a saturat...mi-e greu sa ma despart, sufar enorm pt ca este vb de 2 ani din viata unui om si prima mea iubire adevarata...dar nici sa am un viitor ca prezentul pe care il traiesc acum nu pot avea...
AmaliaSissi
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:26
Pentu ca asa sunt ei alfel nu s-ar numii barbatii ...
kudika084081
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:08
Asa fie vorba eu sunt sigura ca acea ''iubire ''pe care zice ca t-o poarta sau t-o arata nu e cu adevarat existenta .Asa ca fi sigura ce te inseala , numai zicand ca iti gaseste mereu nod in paura sa va certaiti , e logica ca are pe altcineva .Dar tot la decizia ta ramane dak va despartiti sau tu suporti toate astea , succes in continoare si sa ai o minte limpede cand iei decizi.
crysy_
Postat pe 7 Decembrie 2009 00:05
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
Ca in oricare relatie, au existat si certuri, mici, pe care le rezolvam repede, insa, cam de o luna de zile, cand ne vedem ne certam, se supara din orice motiv, oricat de mic ar fi acela...il iubesc, ma iubeste si chiar nu inteleg de ce imi face toate lucrurile astea ...In casa fac de toate. nu il insel, nu il supar cu nimic dar el gaseste un motiv cat de mic sa se ia de mine.
Eu intotdeauna pun la suflet toate aceste certuri....si ma consum...nu stiu cat mai suport chestia aceasta....am si eu un suflet...ma doare atat de tare cand plec acasa si stiu ca suntem certati...
Fetelor, asa sunt barbatii? Trebuie sa le suportam de fiecare data aceste lucruri? Trebuie sa venim tot noi, negresind cu nimic, la impacare? De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!
kudika056836
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:14
Draga mea trebuie sa ai curajul sa vezi adevarul
Nu este normal ceeace scrii tu ca se intampla.
Nu esti casatorita si te trateaza dupa cum ii pica lui bine ca sa nu spun un al cuvant ,dar daca ai fi casatorita ce ai fi un obiect din gospodaria lui care face curat mancare si sex ?
Eu iti doresc numai fericire ,dar oare barbatul care spui ca este cu tine ti-o v a oferi vreodata ?
Sincer eu nu cred ,dar nu conteaza ce cred eu sau ceilalti fiecare are o parere doar parerea ta ceeace simti tu conteaza.
Ce simti tu ?
kudika056836
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:21
De la: kudika086461, la data 2009-12-06 01:29:46De ce pui problema numai din punctul de vedere al femeilor. Incearca sa te pui si inipostaza lui.
te inteleg pe tine dar intelegel si pe el. Vezi ca si el are poate aceleasi trairi ca si tine mai ales ca spui ca il cunosti foarte bine si asa iti dai seama mult mai usor de problema. Incearca si cauta numai cauza ci si efectu care a dus la asemenea situatie. In concluzie daca DRAGOSTE NU E NIMIC NU E asa ca trage singura concluziile. CE LA VIAE TU JOR PARISVE, E LA FAME TUJOR NAIVE. Casac ochii si urechile si spoi trage concluziile.

poligloata mica ce esti! zai ceva si in englis!
miss_darine
Postat pe 7 Decembrie 2009 14:18
MULTI INAINTE! 23 ani nu era pacat sa te irosesti langa un om care nu stie sa trateze femeile?
lavinia77
Postat pe 7 Decembrie 2009 19:00
daca nici macar la multi ani nu ti-a spus e CLAR ca nu mai ai ce cauta alaturi de el...indiferent de certuri asa ceva e inadmisibil...nu se poate asa ceva...e un nesimtit...te pup...sper sa ai parte de fericire pe viitor..alaturi de cineva care sa te merite...te pup
Avrilutzaa
Postat pe 7 Decembrie 2009 21:17
Sa traim bine?! Cu cine?! Ati vazut barbati adevarati din toate punctele de vedere?! Va spun eu ca nu exista, toti sunt o apa si un pamant, stiu doar sa ne vada ca si niste paiate, ca niste unelte bune de folosit si nimic altceva. Barbatii sunt unici misogini, infatuati si cei mai mari lasiu. Stiu doar sa ceara si sa nu daruiasca decat suferinta, amaraciune, durere, jigniri, ignoranta. La ce altceva va asteptati daca cum o au problema in cuplu alearga cat pot de repede in bratele unei alte viitoare victime ale lor?! Uitati-va in jurul vostru dragi femei care stiti sa daruiti si sa va multumiti cu mai nimic.........cate din voi cele care stiti sa iubiti cu toata sinceritatea, va simtiti iubite, repspectate, iubite, mangaiate, adorate?! Cate din voi?! Iubesc ca o nebuna, sufar ca o disperata, am daruuit totul unui barbat, m-am daruit cu nu am facut-o niciodata in fata nimanui, am cateva luni in care nu dorm decat 3, 4 ore pe noapte.......si pentru ce?! Pentru un barbat care nu a stiut sa-mi simta dragostea, caruia nu ia pasta de sentimentele mele, care nu mai vrea sa stie de mine dar nici nu are atata sange in el incat sa mi-o spuna frac. Unde-i oare barbatul pe care l-am cunoscut anul trecut, unde-i unicul barbat din lumea asta care m-a facut cea mai fericita femeie din cate pot exista in univers..............unde-i?! Unde-i unicul barbat in care am avut o incredere oarba?!
UNDE-I CEL CARUIA I-AM DEDICAT TPOATA IUBIREA MEA SINCERA SI CARUIA NU I-AM CERUT DECAT IUBIRE SI SINCERITATE?!
unyk_v
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:50
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
Ca in oricare relatie, au existat si certuri, mici, pe care le rezolvam repede, insa, cam de o luna de zile, cand ne vedem ne certam, se supara din orice motiv, oricat de mic ar fi acela...il iubesc, ma iubeste si chiar nu inteleg de ce imi face toate lucrurile astea ...In casa fac de toate. nu il insel, nu il supar cu nimic dar el gaseste un motiv cat de mic sa se ia de mine.
Eu intotdeauna pun la suflet toate aceste certuri....si ma consum...nu stiu cat mai suport chestia aceasta....am si eu un suflet...ma doare atat de tare cand plec acasa si stiu ca suntem certati...
Fetelor, asa sunt barbatii? Trebuie sa le suportam de fiecare data aceste lucruri? Trebuie sa venim tot noi, negresind cu nimic, la impacare? De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!



..... ...dar in pat faci de toate....ia hai la testare.....
gratuit89
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:01
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
Ca in oricare relatie, au existat si certuri, mici, pe care le rezolvam repede, insa, cam de o luna de zile, cand ne vedem ne certam, se supara din orice motiv, oricat de mic ar fi acela...il iubesc, ma iubeste si chiar nu inteleg de ce imi face toate lucrurile astea ...In casa fac de toate. nu il insel, nu il supar cu nimic dar el gaseste un motiv cat de mic sa se ia de mine.
Eu intotdeauna pun la suflet toate aceste certuri....si ma consum...nu stiu cat mai suport chestia aceasta....am si eu un suflet...ma doare atat de tare cand plec acasa si stiu ca suntem certati...
Fetelor, asa sunt barbatii? Trebuie sa le suportam de fiecare data aceste lucruri? Trebuie sa venim tot noi, negresind cu nimic, la impacare? De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!


Cate cretine de povesti mai inventezi? GET A LIFE! iaca si pe alea mai vechi dar nu toate ca nu mai stiu pe unde le-am pus.


Asta este a 6 a poveste fantasmagorica a acestui personaj care asa, la o sapatamana -doua mai deschide un subiect idiot.Nu e nimic adevarat din ce bate campii.E platit(a) sa faca rating pe Kudika sau vrea sa arate ca are o prolifica imaginatie de mahala .Pentru ca toate subiectele sunt banale si mediocre.

Iata inca 2 cretinisme deschise de acelasi "hemoroid".Care e povestea de fapt sau exista vreo poveste?

De la: , la data 2009-10-26 05:43:11am si eu o mica problema...tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 7 luni impreuna.aceste 7 luni au fost superbe dar acum parca s-a transfomat intr-un nenorocit este de nerecunoscut,el mi-a is ca nu am nici o vina doar ca el toata viata asta a fost si ca a incercat sa se schimbe cu mine
dar vede ca nu poate,eu il iubesc f mult si vreau sa isi revina sa fie ca inainte dar la cat m-a ranit in ultimul timp am inceput sa il si urasc... el mi-a zis acum dupa ce ne-am certat ultima oara ca imi promite ca ma va suna intr-o sapt 2 tsi spera sa ii treaca http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gif dar nu st ce sa mai cred...nu vreau sa mai sper sa sufar degeaba dar in sinea mea mi-as dori sa se schimbe si sa ma sune sa imi spuna ca gresit si ca nu va mai face asta niciodata ...mi-e f greu fara el si tot nu pot sa inteleg transformarea asta el ar fi facut orice pt mine si se purta cel mai frumos cu mine...iar acum ma indeparteaza ca altfel voi avea de suferit asa spune el...



Alta poveste:


"AMANTUL MEU NU MA MAI DORESTE !?
AMANDOI SUNTEM CASATORITI SI A FOST TOTUL OK TIMP DE 2 ANI, PANA ACU' CATEVA ZILE CAND MI'A SPUS CA TREBUI SA I'A O PAUZA, SA SE LINISTEASCA!
NU VREAU SA RENUNT LA EL, NU VREAU SA'L PIERD DEOCAMDATA. VESTEA A VENIT CA UN TRAZNET, NU POT SA ACCEPT.
EL GEAMAN, EU TAUR. STIU CA ESTE CAT SE POATE DE LETALA COMBINATIA, DAR A MERS SI INCA MAI AVEM 'REACTII VIZIBILE' CAND NE INTALNIM.
VREAU SFATURI DE LA AMANTE CARE DAU RANDAMENT CU AMANTII LOR.
A MAI SPUS CA NE PUTEM VEDEA DOAR PENTRU SEX, DIN CAND IN CAND"


Postat pe 8 Decembrie 2009 17:12
Iata si ultima gogoritza scrisa si inventata de hemoroidul asta:


"About my story. About my hope and my love!

Si o sa fiu sincera cu tine pentru ca nu este in niciun caz o poveste cu zane sau printi, dar nici bestii si balauri. Este doar povestea mea si a lui! Este doar el, Emilian si ea, Ainna.

Era vara cand ne-am intalnit pentru prima data. Una din zilele caniculare ale lunii iulie. Ma grabeam cu o lene desavarsita sa ajung acasa sa-mi caut cheile atv-ului pe care le pierdusem in graba de dimineata. Si in graba mea, in drumul meu...apare el... Era prima data cand ne vedeam si era cu un vecin de-al meu care intre timp mi-a devenit cel mai bun prieten, Vavi. Ei cu atv-ul, eu pe jos. Trece incet, la fel de incet mergeam si eu..se uita fix in ochii mei si eu in locul lui. Nici macar un zambet. Dispare. Apare din nou la doar cateva minute si aceleasi priviri ne sunt fixate de ochii stralucitori...Dispare..dar de data asta nu mai apare. Incerc sa aflu cine e. Seara se lasa cu repeziciune, numai bine pentru un tennis unde-l intalnesc pe Vavi. "Ia zi-mi cine era tipul cu atv-ul!?" "Emilian, vecinul meu si...al tau! are casa aici de muti ani, abia s-a intors in Ro. Noooo, nici sa nu-ti treaca ceva prin cap! are 29 de ani si copil! " "Aaa, nu. ce-ai?! sti ca nu ma intereseaza, am prieten, doar nu sunt nebuna!"

Zis si facut...ca doar na', cica, nu sunt nebuna. Nu l-am mai vazut decat peste un an cand ne reintalnim intamplator. Eu ieseam din curte, el era cu prietena lui... Am ramas cu privirile una spre cealalta timp de cateva secunde. Realizez si las repede capul in jos. Plec! si nu-l mai vad...Si trece-o luna, doua, trei...si trece...Eram pe atunci implicata intr-o relatie care, credeam eu, era serioasa, chipurile. Primavara acum...mireasma florilor de ciresi pe strada...apare din nou in fata mea. De mana cu...prietena lui.. Ma uit, se uita, trece pe langa mine si eu pe langa el..nu-mi placea ca-l vad cu ea si nu intelegeam de ce..Aveam pe atunci 17 ani, abia impliniti.. Ma duc la Vavi acasa pentru ca el imi tine loc de frate, de prieten si tot.. Ma duc de data asta sa-mi iau ramas bun pentru ca urma sa plec pentru cateva luni in Constanta sa fac niste cursuri de marketing. Si...plec.Il las pe prietenul meu, imi las gasca, parintii, petrecerile si tot departe. Nu am vrut sa mai stie mai nimeni de mine asa ca nu au mai stiut decat ai mei si Vavi de mine. Trece mai, iunie, iulie....august... home sweet home. Apar intr-o zi insorita din nou in curte unde ma astepta catelul, pisica, maman, papa.. Nu ma mai recunosteau. Eram schimbata total, in bine.Mai slaba, mai blonda, mai bronzata, mai eleganta..si...mai mare. Las bagajele la usa si plec. "ma duc sa fumez o tigare" directia: Vavi's home! Si intru in curte, seara, lumini multe, masini multe, muzica la maxim. Ca doar na' era casa unde petrecerile erau la ordinea zilei...gasca mare... Intru. Toti au ramas masca..imbratisari, pupaturi..nimeni nu se astepta sa ma mai vada prea curand, mai ales ca nu am tinut legatura cu nimeni ca nu am vrut. Ne asezam la masa rotunda din mijlocul camerei..cand, il vad pe el..Emilian. Raman masca. Aceiasi ochi albasti ma faceau sa ma innec in privirea sa. Atat de frumos, atat de elegant, atat de...barbat. Ma grabeam, trebuia sa plec sa ma intalnesc cu prietenul meu..Nu-si lua privirea, parca ma dezbraca numai cand se uita la mine. Plec. A doua zi revin cu speranta de a-l revedea. Wrong. Nu mai era. Dar mi se spune: "A intrebat Emi de tine."si atat. "AAA?care emi?a, ala de aseara. pai si ce?n-are decat sa ramana cu intrebatul!"doar na' eram orgolioasa. La cateva zile din nou "a intrebat de tine..".Eu, nimic. Doar...aveam prieten, "nu-mi pasa".Si timpul trece, el nu mai aparea cu zambetul sau coplesitor la masa noastra rotunda. Asta ma enerva la maxim. De data asta, imi iau inima in dnti: "Vavi, spune-i lui Emi ca am intrebat de el!" "bine!" ....trece o zi, doua, trei..."-I-ai transmis?" - Da!" Ce a zis?" "-Nimic..." ma supara asta...dar m-am gandit. e mai bine asa. La vreo doua saptamani ma pregateam sa ies ca in fiecare sambata cu fetele in club, profitand de faptul ca prietenul meu nu avea cum sa vina cu mine sambata. Seara, inainte sa plec, ca de obicei ma duceam la Vavi la o cafea. Toata gasca prezenta. Stateam pe canapea cu unul dintre baieti, in bratele lui, la o tigare. Se deschide usor usa. ...Si atunci apare din nou. :X:X wow...mi-a piact si tigarea din mana.. Se aseaza pe fotoliu langa noi. Ca de obicei, privirile noastre erau numai pentru noi. Realizez ca nu e bine, ma ridic si plec spre club. A doua seara, intru pe mess, lucru pe care nu-l prea fac de obicei. "BUZZ!!! da-mi rpd nr tau ca mi-am pierdut telul"Era Vavi. Il dau. "hai ca vb putin mai tarziu" ~offline~ La nici 5 minute..tzarr-tzarr..nu ma uit la telefon sa vad cine apeleaza "aaa, zi mha ce vrei?" si aud o voce care nu era a lui Vavi, asa cum ma asteptam. "Buna! Sti cu cine vorbesti?" (da normal ca stiam cu cine)"nu..cine esti?" "pai..Emi, vecinul si prietenul tau" (mi-a picat telefonul din mana) "Alo, mai esti?" -DA!!!!!" PAI CUM SA NU FIU PENTRU TINE? si se face zece, si se face 11, si se face 12 noaptea, noi inca vorbeam...planuri de vacanta impreuna...cum sa-i cunoasca pe ai mei...

o zi, doua, trei, o saptamana, doua, trei...noi inca eram impreuna, de nedespartit. Bineinteles ca a doua zi dupa ce am vorbit prima data cu el la telefon am renuntat la relatia mea de 3 ani desi chiar atunci era ziua lui.Am zis punct si de la capat!

Anyway, timul a trecut cu repeziciune pe langa noi fara a ne da sema, numai ca timp pentru noi nu prea exista. El om de afaceri in Bucuresti, eu cu liceul, cursuri, antrenamente, sedinte...mesajele de "buna dimineata" si noapte buna" niciodata nu lipseau. Pana intr-o zi cand...nu primesc niciun semn. dau mesaj, nu primesc nimic, sun, nu raspunde..sun si-a doua zi si-a treia...si tot asa, timp de vreo saptamana si ceva in care mesajul de "buna dimineata" nu am ezitat sa i-l dau. Si sun...sun...sun...deja imi pierdusem orice speranta..imi zic"e pentru ultima data cand sun" asa si fac, sun. RASPUNDE O VOCE....de femeie!!!!! inchid, ma enervez si zic "stop!"

La sfarsit de saptamana, ca de obicei imi incarc bateriile cu multe energizante si cafele pe la Vavi acasa. Peste trei zile apare si el acolo, unde stia ca ma gaseste mereu. Nu il bag in seama, il resping, si multe gesturi care-i dadea de inteles ca sunt foarte suparata pe el. Isi cere scuze si imi explica ca a fost bolnav si era secretara ca nu a raspuns numanui. Toate bune si frumoase. A urmat un weekend de vis la munte doar eu si el..si nu a lipsit nicidecum acel "buna dimineata printeso" care atat de mult imi lipsise. Ii pasa si asta se vedea. Era fericit si eu la fel. Eram de nedespartit. Ajunsi in orasul meu, ma lasa acasa sa-mi las bagajele si iesim sa ne plimbam.. nu au lipsit nici de data asta mesajele, telefoanele, intalnirile. DAR...acum a trecut o saptamana de cand nu am vorbit decat cu robotica lui la telefon...nu mai stiu nimic de el...si mi-e greu, ma doare. Imi lipseste enorm si nu stiu de unde l-as putea lua...Nu il mai inteleg. ce se intampla cu el???de ce nu mai da niciun semn?poate chiar vrea sa o terminam, desi nu mi-a dat de inteles asta cand ne-am intalnit fiind foarte fericit. OARE MERITA TOATE COMPROMISURILE PE CARE LE-AM FACUT pentru...ce???te rog, da-mi un sfat!"

Cate mai are frate?

Postat pe 8 Decembrie 2009 17:14


Si eu m-am mirat ca a aparut primul mesaj scris de mine, cel cu povestea mea, cu avatarul altuia si barbat fiind, eu fiind fata...pentru ca dupa aceea, sa imi schimb numele, care era kudika + un numar in FloareDeNuMaUita, iar cand am postat al doilea mesaj mi-a aparut cu numele meu...nu stiu ce s-a intamplat...si drept dovada urmareste un pic raspunsul meu de pe prima pagina, sa vezi k nu e aceasi avatar si nici aceasi nume...a fost probil eroare de la site

Confunzi rau de tot persoana si ma enerveaza chestia asta. Eu am intrat aici sa imi spun povestea pentru a citi niste sfaturi de la niste fete care poate au mai trecut prin situatia mea si vor sa ma ajute, mai ales ca acum nu stiu ce decizie sa iau, sunt subiectiva rau pt ca inca il iubesc...iar fetele poate imi deschid mai bine ochii si mai devreme sau mai tarziu imi voi lua inima in dinti si ma voi desparti de el.

Asa ca te rog, nu-mi face reclama proasta pentru ca nu avem nimic de impartit.
O seara faina!
AmaliaSissi
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:28
De la: FloareDeNuMaUita, la data 2009-12-08 21:28:47

Si eu m-am mirat ca a aparut primul mesaj scris de mine, cel cu povestea mea, cu avatarul altuia si barbat fiind, eu fiind fata...pentru ca dupa aceea, sa imi schimb numele, care era kudika + un numar in FloareDeNuMaUita, iar cand am postat al doilea mesaj mi-a aparut cu numele meu...nu stiu ce s-a intamplat...si drept dovada urmareste un pic raspunsul meu de pe prima pagina, sa vezi k nu e aceasi avatar si nici aceasi nume...a fost probil eroare de la site

Confunzi rau de tot persoana si ma enerveaza chestia asta. Eu am intrat aici sa imi spun povestea pentru a citi niste sfaturi de la niste fete care poate au mai trecut prin situatia mea si vor sa ma ajute, mai ales ca acum nu stiu ce decizie sa iau, sunt subiectiva rau pt ca inca il iubesc...iar fetele poate imi deschid mai bine ochii si mai devreme sau mai tarziu imi voi lua inima in dinti si ma voi desparti de el.

Asa ca te rog, nu-mi face reclama proasta pentru ca nu avem nimic de impartit.
O seara faina!


Stai linsitita ca povestile de ma sus se vede de la o posta ca nu sunt scrise de aceeasi persoana... numai daca te uti la stil, la exprimare, la puctuatie, ortografie, etc... si oare de ce face site0ul asta atatea probleme? Pe un topic deschis de mine mi-a raspuns un personaj ciudat, parca era un virus....
Eu nu mai inteleg....
Oricum, stai linistita, eu cred povestea ta
pisicuta_trista
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:51
De la: FloareDeNuMaUita, la data 2009-12-08 21:28:47

Si eu m-am mirat ca a aparut primul mesaj scris de mine, cel cu povestea mea, cu avatarul altuia si barbat fiind, eu fiind fata...pentru ca dupa aceea, sa imi schimb numele, care era kudika + un numar in FloareDeNuMaUita, iar cand am postat al doilea mesaj mi-a aparut cu numele meu...nu stiu ce s-a intamplat...si drept dovada urmareste un pic raspunsul meu de pe prima pagina, sa vezi k nu e aceasi avatar si nici aceasi nume...a fost probil eroare de la site

Confunzi rau de tot persoana si ma enerveaza chestia asta. Eu am intrat aici sa imi spun povestea pentru a citi niste sfaturi de la niste fete care poate au mai trecut prin situatia mea si vor sa ma ajute, mai ales ca acum nu stiu ce decizie sa iau, sunt subiectiva rau pt ca inca il iubesc...iar fetele poate imi deschid mai bine ochii si mai devreme sau mai tarziu imi voi lua inima in dinti si ma voi desparti de el.

Asa ca te rog, nu-mi face reclama proasta pentru ca nu avem nimic de impartit.
O seara faina!


asa face scorpio mereu, mai intai taie si apoi masoara; pentru unii e tare greu sa-si dai seama ca acestea sunt erori ale kudicii

scorpio, cred ca-i datorezi niste scuze fetei
kitty_krieger
Postat pe 9 Decembrie 2009 01:30
De la: FloareDeNuMaUita, la data 2009-12-06 17:26:33
In primul rand, mi s-a dat ceata de pe oki, este adevarat, inainte era frumos, poate ca eu nu vroiam sa vad adevarul sau poate ca el cu adevarat era altfel...are multe defecte, am si eu unele, dar i le'am inghitit pe multe cum de altfel si el mie, dar sa devin sclava lui si sa nu ma mai aprecieze ca iubita a lui ci doar ca pe o menajera...asta nu am sa i'o suport...si i'am spus-o...si iar s-a suparat...


si pentru ce mai stai cu el, te intreb?
kitty_krieger
Postat pe 9 Decembrie 2009 01:32
De la: FloareDeNuMaUita, la data 2009-12-08 21:28:47

Si eu m-am mirat ca a aparut primul mesaj scris de mine, cel cu povestea mea, cu avatarul altuia si barbat fiind, eu fiind fata...pentru ca dupa aceea, sa imi schimb numele, care era kudika + un numar in FloareDeNuMaUita, iar cand am postat al doilea mesaj mi-a aparut cu numele meu...nu stiu ce s-a intamplat...si drept dovada urmareste un pic raspunsul meu de pe prima pagina, sa vezi k nu e aceasi avatar si nici aceasi nume...a fost probil eroare de la site

Confunzi rau de tot persoana si ma enerveaza chestia asta. Eu am intrat aici sa imi spun povestea pentru a citi niste sfaturi de la niste fete care poate au mai trecut prin situatia mea si vor sa ma ajute, mai ales ca acum nu stiu ce decizie sa iau, sunt subiectiva rau pt ca inca il iubesc...iar fetele poate imi deschid mai bine ochii si mai devreme sau mai tarziu imi voi lua inima in dinti si ma voi desparti de el.

Asa ca te rog, nu-mi face reclama proasta pentru ca nu avem nimic de impartit.
O seara faina!


Pe toate topicurile " deschise" de individa(ul) asta apar vreo 6 povesti diferite.Tu ce ai crede? Le-ai mai lua in seama , sau ai crede ca sunt doar subiecte ca sa umplem pagini cu comentarii.De aia nu m-am obosit sa postez altceva.Reclama proasta nu vad in ce sens, am aratat doar ca cineva deschide topic dupa topic cu alte si alte "probleme".Tu n-ai fi tentata sa crezi ca isi bate joc doar ca sa starneasca niste comentarii?De ce nu faceti nimic ca sa nu se mai creeze situatia asta si sa fiti perceputi drept autorii subiectului respectiv.Eu deja cand vad ca topicul incepe cu poza aluia(aleia) nici nu mai citesc.Asa ca otaraste-te la Kudika nu la mine, oricum nu ma impresionezi in nici un fel.

Postat pe 9 Decembrie 2009 07:07
De la: bursuka, la data 2009-12-05 08:17:11te-ai gandit vreodata k s-a plictisit de tine?incearca si tu sa faci anumite schimbari...am trecut si eu prin aceeasi situatie.....aiurea dar ne-am impacat si acum ne intelegem bine



Zise o experta de 15-16 ani.Ti-ai revenit Bursy nu mai arunci cu noroi in cei care te sfatuiau de bine si asta te-a deranjat?

Postat pe 9 Decembrie 2009 07:10
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
Ca in oricare relatie, au existat si certuri, mici, pe care le rezolvam repede, insa, cam de o luna de zile, cand ne vedem ne certam, se supara din orice motiv, oricat de mic ar fi acela...il iubesc, ma iubeste si chiar nu inteleg de ce imi face toate lucrurile astea ...In casa fac de toate. nu il insel, nu il supar cu nimic dar el gaseste un motiv cat de mic sa se ia de mine.
Eu intotdeauna pun la suflet toate aceste certuri....si ma consum...nu stiu cat mai suport chestia aceasta....am si eu un suflet...ma doare atat de tare cand plec acasa si stiu ca suntem certati...
Fetelor, asa sunt barbatii? Trebuie sa le suportam de fiecare data aceste lucruri? Trebuie sa venim tot noi, negresind cu nimic, la impacare? De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!


Toate astea se intampla pentru ca tu te zbati prea mult( din dragoste) sa-i faci pe plac.E greseala multor femei.Barbatii ca si copiii trebuie sarutati numai in somn.E o expresie , n-o lua ad literam.Daca ai cere mai mult pentru tine de la el , macar jumate din cat dai cred ca ar fi mai bine.Tu faci greseala tipica de a oferi prea mult, dumnealui s-a obisnuit cu ideea ca merita tot numai pentru ca exista pe planeta fara sa se mai obosesca sa se poarte frumos cum probabil ca meriti.E timpul sa-i amintesti cate faci tu pentru el si sa devii mai pretentioasa.Nu-i mai oferi chiar totul pe tava.Lasa-l sa mai si lupte pentru favorurile tale.

Postat pe 9 Decembrie 2009 07:21
De la: scorpio67, la data 2009-12-09 07:21:50
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
Ca in oricare relatie, au existat si certuri, mici, pe care le rezolvam repede, insa, cam de o luna de zile, cand ne vedem ne certam, se supara din orice motiv, oricat de mic ar fi acela...il iubesc, ma iubeste si chiar nu inteleg de ce imi face toate lucrurile astea ...In casa fac de toate. nu il insel, nu il supar cu nimic dar el gaseste un motiv cat de mic sa se ia de mine.
Eu intotdeauna pun la suflet toate aceste certuri....si ma consum...nu stiu cat mai suport chestia aceasta....am si eu un suflet...ma doare atat de tare cand plec acasa si stiu ca suntem certati...
Fetelor, asa sunt barbatii? Trebuie sa le suportam de fiecare data aceste lucruri? Trebuie sa venim tot noi, negresind cu nimic, la impacare? De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!


Toate astea se intampla pentru ca tu te zbati prea mult( din dragoste) sa-i faci pe plac.E greseala multor femei.Barbatii ca si copiii trebuie sarutati numai in somn.E o expresie , n-o lua ad literam.Daca ai cere mai mult pentru tine de la el , macar jumate din cat dai cred ca ar fi mai bine.Tu faci greseala tipica de a oferi prea mult, dumnealui s-a obisnuit cu ideea ca merita tot numai pentru ca exista pe planeta fara sa se mai obosesca sa se poarte frumos cum probabil ca meriti.E timpul sa-i amintesti cate faci tu pentru el si sa devii mai pretentioasa.Nu-i mai oferi chiar totul pe tava.Lasa-l sa mai si lupte pentru favorurile tale.
Avrilutzaa
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:38
ffff adevarat scorpio......te felicit ptr mesajul asta..... am trecut prin multe povesti de dragoste pana sa realizez asta.....barbatii si copiii chiar trebuie "sarutati numai in somn"....si treaba merge de minune..
Avrilutzaa
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:41
De la: Avrilutzaa, la data 2009-12-09 21:41:25ffff adevarat scorpio......te felicit ptr mesajul asta..... am trecut prin multe povesti de dragoste pana sa realizez asta.....barbatii si copiii chiar trebuie "sarutati numai in somn"....si treaba merge de minune..


Ne adaptam ca sa nu fim ranite.

Postat pe 10 Decembrie 2009 12:36
De la: cathyman69, la data 2009-12-05 10:42:08
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!

Ca in orice relatie ai ajuns in faza in care constati preponderent ceea ce te nemultumeste, banuiesc faptul ca afirmi asta, ca te comporti diferit si comunici diferit.
In procesul relationarii cele doua persoane evolueaza.
Comunicarea care era facuta pe principii total fizice....comunicare verbala, transfer de obiecte, gesturi, posturi.
Ei bine cand atentia se orienteaza spre ceea ce a fost in pimele zile de relationare....se constata ca ceva lipseste.....emotia. Insa emotiile apar ca efect al actiunilor zilnice.
Emotia daruirii unui cadou, a unei atentii difera acum pentru el astfel ca e posibil sa doreasca sa daruiasca mai mult......insa nu stie cum.
Mergand pe varianta ca a daruit cam tot ce stia sa daruiasca pentru a marca o emotie placuta......ajunge in situtia cand nu mai stie ce sa faca. Daca nu mai face nimic...pare ca nu il mai intereseaza. Insa poate ca daruieste sub alta forma......interes sporit pentru imbunatatirea situatiei financiare a familiei. Asta dpdv al femeii se traduce ca lipsa de interes pentru ea.
Daca ea constata asta si o manifesta ca o nemultumire continua....el vede ca ...orice face.....rezultatul e acelasi...ea e nemultumita. Astfel devine frustrat, nervos , neglijent.
Practic nu stie ce vrea cea de langa el. E rau....e bine? E normal. E un pas in evolutia relatiei.
Femeia e mai emotionala....barbatul mai rational. Frustrarile emotionale ale femeii n-au baza rationala din punctul lui de vedere......el face rational tot ce poate...insa emotional nu produce efecte decat nemultumire. Ajunge in situatia ingrata in care actioneaza pe multe cai rationale, noi....fara efecte emotionale imbunatatite la partenera. Concluzia ca ea e mereu nemultumita permanent reiese automat dpdv rational. Dupa mai multe incercari...pare ca indiferent ce face esti nemultumita....fie ca spui asta fie ca se percepe din comportament. In general barbatii cauta cauza. Daca interior fac tot ce pot....concluzia e una singura......ea refuza sa vada ce face el. Frustrarea masculina se transforma astfel in ideea ca femeia iubita s-a schimbat. E alta.....
De aceea te intreb.......el e constient, dar constient zic.....ca esti in linii mari multumita de el ?
Ii transmiti fara reprosuri......exact ce iti place. A transmite permanent ce nu iti place dezorienteaza.
Daca din un milion de opttiuni prin care iti poate arata ca te iubeste.........alege douazeci pe care constata apoi ca nu inseamna iubire pentru tine......mai alege apoi alte duazeci....la fel fara efect.....renunta. E greu sa explorezi in necunoscut, daca nu ai cat de cat un reper.
Din un milion de optiuni, exclude pe cele pe care le-a manifestat in relatia cu tine (vreo 100), exclude incercarile facute (inca vreo 50), si constata ca mai are inca vreo 999850 de posibilitati. Asta inseamna ca mai are de facut doar atatea incercari ca sa iti dovedeasca iubirea. 999850....o nimica toata. Porneste insa in acest drum cu constatarea ca orice face.....esti nemultumita. Astfel ca intrebarea rationala e ....merita? Cam mult efort care poate fi degeaba.
Dar daca femeia de langa el spune exact ce ii place, ce doreste de la omul iubit, oferind de fapt indicii prin care el sa aleaga din restul optiunilor.
Un exemplu e sa subliniezi ce iti place la el.....ce apreciezi la el, ce emotii placute iti provoaca, ce emotii ai dori sa mai experimentezi. Apoi lasa pe el sa caute solutii si optiuni. Si cand gaseste cat de cat ceva...apreciaza efortul, da indicii. Nu s-a nascut ca sa anticipeze ce iti place toata viata, abia anticipeaza ce ii place lui. Insa daca are indicii despre cum ti-ar placea sa fie relatia si beneficiaza de rabdare si intelegere din partea ta.......acel ceva il va manifesta in relatie.....stie ce vrei.
Insa pentru asta e nevoie sa aflii ce vrei......nu ce nu vrei. Ce nu vrei sunt cam 999000 de optiuni.
Ce vrei exact sunt cam 850. Aratandu-i pe rand....aia imi place la tine....si aia imi place la tine, si aia imi place la un barbat, si aia imi place la un barbat.......stie ce cauta.....
Ai si tu un semn....daca in timp de un an....situatia devine frumoasa inseamna ca e atent la ce doresti, si cauta sa manifeste in relatia voastra ce iti place.
Insa daca vrei sa obtii de la un barabat totul.....apreciaza-l pentru ceea ce face. Un barbat rupe diguri pentru persoana care il sustine moral si il apreciaza! In schimb fuge din calea problemelor care nu au solutie din start. Ofera-i posibile solutii, apreciaza fiecare miscare in directia buna, chiar nereusita, e o incercare........si sigur te vei simti regina sa!



wowww
freakbabe
Postat pe 10 Decembrie 2009 22:30
De la: scorpio67, la data 2009-12-09 07:21:50
De la: , la data 2009-12-03 00:34:57Buna fetelor! Vreau sa discut cu voi despre relatia mea asteptand bineinteles niste sfaturi ...Sunt de 2 ani cu un baiat de 28 de ani, eu am 22...totul a fost ok la inceputul relatiei...primul an...iubire, iesiri multe, flori, cadouri...ce sa mai zik...de un an incoace s'a schimbat...flori primesc doar la sarbatori, de ziua mea, cadouri nici nu mai spun...ma iubeste mult, stiu asta, simt din comportamentul lui, nu ma intereseaza sa imi faca cadouri materiale atat timp cat el imi demonstreaza ca ma iubeste sincer.
Ca in oricare relatie, au existat si certuri, mici, pe care le rezolvam repede, insa, cam de o luna de zile, cand ne vedem ne certam, se supara din orice motiv, oricat de mic ar fi acela...il iubesc, ma iubeste si chiar nu inteleg de ce imi face toate lucrurile astea ...In casa fac de toate. nu il insel, nu il supar cu nimic dar el gaseste un motiv cat de mic sa se ia de mine.
Eu intotdeauna pun la suflet toate aceste certuri....si ma consum...nu stiu cat mai suport chestia aceasta....am si eu un suflet...ma doare atat de tare cand plec acasa si stiu ca suntem certati...
Fetelor, asa sunt barbatii? Trebuie sa le suportam de fiecare data aceste lucruri? Trebuie sa venim tot noi, negresind cu nimic, la impacare? De ce trebuie sa strangem dupa ei hainele aruncate, mancarea pusa peste tot, sa le facem menajul iar ei sa fie tot nemultumiti?
Pupici!


Toate astea se intampla pentru ca tu te zbati prea mult( din dragoste) sa-i faci pe plac.E greseala multor femei.Barbatii ca si copiii trebuie sarutati numai in somn.E o expresie , n-o lua ad literam.Daca ai cere mai mult pentru tine de la el , macar jumate din cat dai cred ca ar fi mai bine.Tu faci greseala tipica de a oferi prea mult, dumnealui s-a obisnuit cu ideea ca merita tot numai pentru ca exista pe planeta fara sa se mai obosesca sa se poarte frumos cum probabil ca meriti.E timpul sa-i amintesti cate faci tu pentru el si sa devii mai pretentioasa.Nu-i mai oferi chiar totul pe tava.Lasa-l sa mai si lupte pentru favorurile tale.

cata dreptate ai scorpio
Valitza88
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:46
Va multumesc tuturor pentru "pansamentele" sufletesti...am luat decizia finala aseara...mi-am dat seama ca "lupul isi schimba parul dar naravul ba"....imi pare rau dupa relatia asta...dupa barbatul pe care il stiam...dar el nu se va mai schimba niciodata...si ieri am luat decizia ca mai bine ma despart acum, dupa 2 ani...decat mai tarziu...pentru ca am si eu un suflet si sincer nu stiu cat mai puteam rezista cu lucrurile pe care mi le facea...eu sufeream...el...offf....Am avut ce invata din relatia asta..., de la el...., m'am maturizat, mergem inainte! Din pacate mi-e greu si cand va povestesc, ma apuca plansul doar cand ma gandesc la el...dar am luat o decizie buna...si trebuie sa invat sa traiesc cu ea...
Pupici 2 all!
AmaliaSissi
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:57
De la: kudiku1975, la data 2009-12-05 13:50:21ok draga mea...

In timp ce toate... "femeile" de-aici incearca sa-ti dea sfaturi despre cum sa te comporti tu, si cum sa se comporte el, blah blah blah... Eu o sa-ti zic sincer ca omu NU te mai iubeste, si cel mai probabil s-a saturat de tine ca fiind cea mai cuminte si mai docila persoana de pa fatza pamantului... Si-a gasi probabil o tipa care-i da de mancare si-l satisface sexual mult mai bine dacat poate ai putea tu vreodata s-o faci.

Asa ca... un sfat sincer si prietenesc... Invatza a fii tu insazi si incearca sa nu mai depinzi de "el" (oricine-o fi el) in relatiile tale. OK ?

Din mesajul tau... nici nu-mi dau seama ce te deranjeaza mai mul: faptul ca nu-ti mai da cadouri (care de altfel nici nu trebuia sa ti le dea in primul rand), sau faptul ca se cearta cu tine non-stop pe orice topicuri.

Esti o pushtoaica aiurita ca restul de 99% de pe Terra, care spera sa vada imaginea tatalui lor intr-un iubit MULT mai in varsta decat ele.

Nu-i asa ? Tatal tau e un arheip pentru tine. E un simbol a protetiei, iubirii, etc. In plus, toate astfel de pushtoaice, nu vretzi decat sa vedeti aceeasi persoana in iubitul vostru, si ce v-ati gandit voi? "Hai sa-mi iau unu mai mare cu cel putin 5 ani decat mine, ca deh. O sa mearga foarte bine. O sa-mi dea tot ce-mi trebuie." Si ai uitat ca de fapt barbatii, sunt si ei oameni ca si voi si nu vor sa va ia de crescut si, asa cum voi aveti nevoie de afectiune si alte [beep] de genul asa, si barbatii au nevoie de aceleasi lucruri. Poate si barbatii au nevoie de surprize, de flori, de o vorba buna, pentru ca si barbatii au suflet.

In plus, barbatii au nevoie de SEX pasional si fara bariere.

Nu te cunosc si nush de ce esti in stare dar din nou sfatul meu, e sa cresti mai mare si apoi sa te gandesti sa-ti iei de iubit unu de 28 de ani.

Pana atunci insa... cauta-ti un pushtan de varsta ta si o sa vezi ca o sa va intelegeti de minune !

Nu mai intru in alte detalii pentru ca sigur nu sa intelegi nimic.

Ciprian.

ar mai fi o intrebare:de ce isi iau barbatii maturi copii de crescut?pai, stia de la inceput ce varsta are ea....putea sa nu se bage si gata...nu?
mkdisk
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:24
presupun ca...deh...astia...maturii...ar trebui sa aiba mai multa minte decat copiii...... ar fi trebuit sa stie ce vrea atunci cand a cautat pe cineva nu stiu cine e copil aici...
mkdisk
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:27
De la: mkdisk, la data 2009-12-16 10:27:34presupun ca...deh...astia...maturii...ar trebui sa aiba mai multa minte decat copiii...... ar fi trebuit sa stie ce vrea atunci cand a cautat pe cineva nu stiu cine e copil aici...


Am avut o relatie frumoasa si matura timp de 2 ani...nu ai nici un argument si nici un drept sa ma acuzi de infantilism pentru ca nu stii ce a fost intre noi 2..are o functie importanta si are zilnic de-a face cu oameni importanti...nu ar sta cu o fata cu care sa nu aibe ce discuta mai ales ca ar si face zilnic comparatie... Disputele noastre au fost altele...Imi pare rau sa te dezamagesc, dar sunt si fete de 23 de ani care sunt mature si au ce vorbi si cu oamenii care se cred maturi
AmaliaSissi
Postat pe 16 Decembrie 2009 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
idila cu un necunoscut 31 De la: daniela_maryuty 14 Septembrie 2010 18:18
niste pareri va rog... 13 De la: lief 14 Februarie 2008 17:20
am nevoie sa ma ajutati sa inteleg ceva :) 6 De la: Lucia38 8 Martie 2011 10:24
Cum il cuceresc, cum fac sa ii atrag atentia din nou asupra mea? 25 De la: florilory 25 Iulie 2010 23:18
cum iti dai seama ca un barbat te vrea pt viitor? 13 De la: arielle 12 Iunie 2010 15:33