Setari Cookie-uri

Dieta Balerina

va spun eu ce rezultat da aceasta dieta! kilograme in plus acumulate
500 grame pe sapatamana se slabeste , mai ales daca vrei sa nu pui inapoi.
ioanaiuliana21
Postat pe 27 Februarie 2010 12:52
De la: catalina09, la data 2010-02-21 16:09:56Dieta ” Balerina”:

* Ora 8:00 - 1 cafea
* Ora 10:00 - 2 oua fierte
* Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
* Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
* Ora 16:00 - 1 mar
* Ora 18:00 - 100 g branza slaba

Confrom acestui meniu poti slabi 1 kg/zi.


As vrea sa stiu daca a incercat cineva aceasta dieta......rezultate? problemele aparute? Eu m-am hotarat sa o tin de luni (maine). sunt foarte curioasa de rezultate. Va pup si spor la slabit


Eu am incercat asta ieri dar sa stii ca aseara imi chioraiau matele de mama focului.
Cum sa rezisti cateva zile?
Cafeaua mi-a produs niste arsuri la stomac, am crezut ca nu se face ora 10.
Ii cea mai proasta reteta posibila.
Am incercat-o de curiozitate (nu ca as avea nevoie am 1,70 m si 52 de kg), dar credeti-ma o zi mi-a fost suficient.
Ganditi-va bine.
anastas
Postat pe 27 Februarie 2010 13:00
Salut. Eu tin de aproximativ o saptamana dieta Dukan. Cautati-o pe net pentru ca dureaza mult sa o explic aici. Nu m-am cantarit pana acum de cand am inceput-o dar deja pantalonii imi vin mult mai largi si abdomenul meu arata mult mai bine. Ideea este ca trebuie sa mancati 5 zile proteine( peste, piept de pui, carne de vita si branza sau iaurt cu 0 la suta grasimi-si nimic in afara de acestea), apoi urmatoarele 5 zie proteine plus legume( in afara de cartof, fasole, mazare, orez) si in urmatoarele 5 zile din nou proteine. Nu este o cura greu de tinut iar eu dupa aceste trei saptamani, mi am propus sa dau jos 10 kg. Numarul de zile pt fiecare faza variaza in functie de cate kg vrei sa dai jos. In cazul meu, 5 zile sunt recomandate pt a ajunge la greutatea propusa. Ce mai trebuie stiut e faptul ca dupa terminarea propriu-zisa a curei urmeaza o faza in care se reintroduc treptat toate alimentele interzise. Astfel, greutatea se va stabiliza si nu se va mai depune nimic. Inca o data fac precizarea ca trebuie cautata pe net aceasta cura pentru ca este destul de complexa. Bafta tuturor!
loricica_dragutza
Postat pe 27 Februarie 2010 13:00
dieta balerina e menita sa slabesti doar atat timp cat o tii.in schimba atunci cand renunti la ea o sa pui kilogramele la loc mai repede decat le-ai dat jos...crede-ma am incercat-o....la mine a dat rezultate dieta de 90 de zile(o cauti pe google) :am slabit 15 kg in cele 90 de zile si inca 2 kg in urmatoarele 2 luni...deja am 4 luni de cand am terminat-o si nu m-am ingrasat deloc este o dieta in care mananci cam orice dar in zile diferite...ai voie chiar si o prajitura la ziua d carbohidrati si ciocolata amaruie daca o sa o gasesti ai sa vezi despre ce este vorba...in caz de nu mai e postata pe nici un site trimite-mi un e-mail la ony_blueeyes@yahoo.com si ti-o trimit eu.
numai bine!
ony_blueeyes
Postat pe 27 Februarie 2010 13:25
da..Loricica are dreptate..eu aveam 104 kg si in 2 lini jumatate am slabit de am ajuns la 83kg.... intradevar dieta este forte dura......dar asemanatoare cu a loricicai.....CE TRBUIE SA FACI: ZILNIC MANANCI UN SINGUR FEL DE MANCARE...DAR NU AMESTECATA...DE EXEMPLU/; PRIMA ZI: carne de pui la gratar.....DAR TOATA ZIUA NUMAI ASTA...NIMIC ALTCEVA....SI MANACI CAT VREI..... poti si carne de vita...piept de pui..orice numai porc nu...
A DOUA ZI: ce vrei...fructe,legume.salata..dar mentionez(cand zic fructe ,lactate sau legime...nu amesteci inre ele...DACA MANANCI MERE..TOATA ZIUA NUMAI ASTA AMNANCI.... IAURT SLAB..NUMAI ASTA..SI LA SALATA....POTI SALATA VERDE ..NU AMESTECI.......CE ITI PLACE POTI MANCA...NUMAI SA NU AMESTECI..GARANTAT UN KG PE ZI....EU ASTA TIN..DE CEVA TIMP SI MERGE
metallgirl
Postat pe 27 Februarie 2010 13:32
offf
buna ziua eu m-am apucat de super slim ca nu am rabdare cu curele lungi si am slabit inc ateva zile 2kg jumatate dar ma simt foarte rau de la ele
pandussa
Postat pe 27 Februarie 2010 13:32
buna fetelor...sincer nu prea sunt de acord cu 13tinerea unui regim atat de strict...eu mananc tot ce imi place, dar nu fac abuz de ceva anume si putin spot
ana_maria_je
Postat pe 27 Februarie 2010 13:36
in legatura cu aceasta dieta e potrivita ptr balerine si manEchine ,dar cei care au anumite afectiuni MAI GREU,TOTUSI MULTUMESC EU PERSONAL NU AS PUTEA S-O TIN
kudika094371
Postat pe 27 Februarie 2010 14:12
ce pastile ai folosit?
arecla
Postat pe 27 Februarie 2010 15:14
ce pastile ai folosit dani pisi
arecla
Postat pe 27 Februarie 2010 15:21
Hm, cure de slabire...eu daca vreau sa ma ingras ma apuc de cura, pt ca numai la mancare imi sta gandul.Intotdeauna am considerat ca astfel de cure drastice nu pot decat sa-ti faca rau in timp. Cand vom ajunge de varsta mamelor noastre vom culege roadele acestor cure, osteoporoza, dereglari hormonale, obezitate...
Eu stiu ca sunt un caz fericit, nu-mi place painea,nu-mi plac dulciurile si carnea, mananc, dar niciodata nu am fost impresionata de ele.Apa beau 2 litri pe zi, fara sa imi impun asta, vara chiar si 4.In schimb sunt moarta fara ciorba sau supa.Mi-am convins o colega sa manince ciorba zilnic si in 2 luni a slabit f mult, apoi a renuntat spunand ca-i face rau. Ma rog, trebuie facuta diferenta intre ce ne place, ce nu si ce ne face rau.
Mananc si la 11 seara daca imi este foame si apoi ma culc la 2.(am un program mai straniu, stiu), daca nu as manca nimic dupa ora 17:00....m-as urca pe pereti pana adorm.:)Niciodata nu ,,cigulesc" intre mese si mananc doar cat imi trebuie nu sa simt ca plesnesc.Am si o viata activa, nu stiu daca intr-o zi stau o ora intreaga pe scaun, asa sunt eu nu prea pot sta, am impresia ca zboara timpul fara rost. Dar, din pacate, nu suport sa fac sport. Ma enerveaza cumplit sa repet de...n ori acelesi miscari, in schimb sunt inebunita dupa dans.
Dupa 30 de ani am observat ca ce este in plus se da mai greu jos.
Eu, acum la 34 de ani am 1,73 si 59 de kg. Nu sunt top model dar ma simt bine in pielea mea.
Parerea mea,nu exista cura universal valabila, la una da rezultate la alta nu, ba mai mult ii poate face numai rau.
Pupici si sa aveti o zi superba!


andromedada
Postat pe 27 Februarie 2010 15:34
da prin metoda asta te inbolnavesti .Incearca mai bn sportul acum ca mai este un pic si vine caldura poti sa scapi mai usor de kg cu un s port
SolangeRoxana
Postat pe 27 Februarie 2010 15:59
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2010 16:01
De la: anastas, la data 2010-02-27 13:00:16
De la: catalina09, la data 2010-02-21 16:09:56Dieta ” Balerina”:

* Ora 8:00 - 1 cafea
* Ora 10:00 - 2 oua fierte
* Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
* Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
* Ora 16:00 - 1 mar
* Ora 18:00 - 100 g branza slaba

Confrom acestui meniu poti slabi 1 kg/zi.


As vrea sa stiu daca a incercat cineva aceasta dieta......rezultate? problemele aparute? Eu m-am hotarat sa o tin de luni (maine). sunt foarte curioasa de rezultate. Va pup si spor la slabit


Eu am incercat asta ieri dar sa stii ca aseara imi chioraiau matele de mama focului.
Cum sa rezisti cateva zile?
Cafeaua mi-a produs niste arsuri la stomac, am crezut ca nu se face ora 10.
Ii cea mai proasta reteta posibila.
Am incercat-o de curiozitate (nu ca as avea nevoie am 1,70 m si 52 de kg), dar credeti-ma o zi mi-a fost suficient.
Ganditi-va bine.

ce face curiozitatea din om...
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2010 16:02
Buna.. eu va sugerez sa nu incercati diete din astea drastice. eu mi-am petrecut toata viata numai facand diete si pregatindu-ma pentru nu stiu ce sarbatori sau evenimente, pana cand am inteles ca am nevoie de un stil de viata.

Nu poti sa faci o dieta, sa pleci pe ideea "slabesc 10 kg, sa vezi ce bine o sa arat" si dupaia "abia astept sa mananc 2 ciocolati". Nu merge.. va mintiti singure si faceti glume proaste cu al vostru corp.

Cea mai buna idee in perioada asta este sa te apuci de sala. Sunt preturi si abonamente foarte ieftine iar rezultatele nu intarzie sa apara. Daca nu va permiteti o sala.. poate din cauza ca e costisitor si drumul sau alte motive puteti sa faceti dupa clipurile de pe youtube.. sunt o groaza. Poti sa faci tae-bo, pilates... ce vrei si cand vrei. Lucrezi singura. Daca te ami si masezi cu o crema pe zonele cu celulita e perfect.

Eu am 20 de ani.. am fost un copil gras... in clasa a 8 a aveam 75 kg. Acum am 57 de kg la cei 1,64 cm inaltime si ma simt foarte bine cu mine. Nu mananc multa paine.... poate 2 -3 felii pe sapamana .. atunci cand mancarea o cere ( in alte tari painea nu prea se serveste ;) ), nu prea mananc dulciuri, doar atunci cand imi este pofta si in cantitate mica, mica, dupa ora 18 nu mananc deloc si beau numai apa.

Daca va stabiliti niste principii ale voastre, de viata, totul incepe sa aibe un sens. Un sfat bun in inceperea unui stil de viata sanatos ar fi "nu fiti impulsive!". Cand vine vorba de mancare nu actionati pe baza unui impuls, stai, te gandesti, ce am mai mancat azi? e timp... gandeste-te cat de greu ar fi sa dai cele 500 de caloriipe care atunci le ingurgitezi. Eu dau in 30 de min de banda 200 de calorii.. deci....

Eu va urez succes si Fiti smechere fetelor.. pacaliti caloriile... nu e atat de greu ! Va pup.
B3b3llusha
Postat pe 27 Februarie 2010 17:18
De la: catalina09, la data 2010-02-21 16:09:56Dieta ” Balerina”:

* Ora 8:00 - 1 cafea
* Ora 10:00 - 2 oua fierte
* Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
* Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
* Ora 16:00 - 1 mar
* Ora 18:00 - 100 g branza slaba

Confrom acestui meniu poti slabi 1 kg/zi.


As vrea sa stiu daca a incercat cineva aceasta dieta......rezultate? problemele aparute? Eu m-am hotarat sa o tin de luni (maine). sunt foarte curioasa de rezultate. Va pup si spor la slabit

Iar eu sunt curioasa, daca te tii de ea, in cat timp te pricopsesti cu un ulcer! Te rog frumos sa ma anunti si pe mine!
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 17:22
Dani te rog sa imi spui si ,mie ce pastile ai luat ,please ,ca tare am nevoie.M-am lasat de sport si am luat 25 de kg fara sa ma indop cu mancare pentru ca nu sant mancacioasa.
rolanda_gloria@yahoo.com
Multumesc mult
kudika112838
Postat pe 27 Februarie 2010 17:56


http://www.joci.in/membrii.php?id=11276
adydiana
Postat pe 27 Februarie 2010 17:58
salutare, fete!
acum 6 ani aveam 68 kg. acum am 45 kg (1.62 inaltime, 28 ani).
si nu zic ca incercasem tot felul de diete si pastile si sport pana la epuizare. singurul mod in care am reusit sa slabesc a fost sa mananc foarte incet.
acum mananc absolut orice si oricand, dar mestec foarte bine mancarea si foarte incet. deci, ma satur cu putin. reguli de aur: cat mai multa apa (si o lingurita, doua cu miere) imediat ce ma trezesc, un pahar cu apa inainte de fiecare masa. si credeti-ma ca la 45 de kg, cu o asemenea "dieta" eu nu am nici o problema de sanatate (gen anemie, hipotensiune, constipatie, gastrita, etc...) si ce-i mai frumos: astfel nu depasesc niciodata 47 kg (nici macar de craciun cand mananc tot ce poftesc) si nici nu cobor sub 45.

pupici!
bumpp
Postat pe 27 Februarie 2010 18:19
Vai!!! Ce dieta e asta?! Moarte curata. Eu mananc la o singura masa mai mult decat spun ei sa mananci toata ziua
Lasand gluma la o parte, maaare grija cu dietele de genul asta. Am cunoscut multe persoane care vroiau sa slabeasca si si-au dat metabolismul peste cap. Cel mai bine slabesti in timp. Mananca cat mai natural, da naibii dulciurile, painea si prajelile si apuca-te de aerobica. In plus, daca slabesti printr-o dieta drastica si fara sport, corpul n-o sa arate bine, crede-ma...
Sportul e sfant!
Alexandra_Horecica
Postat pe 27 Februarie 2010 19:00
cu ce pastile ai slabit? zi si mie pls..........
amikabuna
Postat pe 27 Februarie 2010 19:55
cu ce pastile ai slabit? zi si mie pls..........
amikabuna
Postat pe 27 Februarie 2010 19:55
POATE E BUNA RETETA ASTA INSA EU VA ZIK UN SI MAI BUNA TESTATA PE MINE IN 9 ZILE 7 KG...SA NU VA IMAGINATI INSA CA DIN PRIMA SAPTAMANA ....3 ZILE OREZ DOAR FIERT CAT VREI SI APA DIN BELSUG ....3 ZILE LEGUME FIERTE ....3 ZILE FRUCTE BANANE INSA NU,APA CAT MAI MULTA SI CAFEA NEINDULCITA
EU AM AVUT DUPA NASTERE 87 DE KG AM AJUNS IN 3 LUNI LA GREUTATEA DE DINAINTEA NASTERII ADIK 53 KG....ASTA E TESTATA DE MINE SI DE SOTUL MEU...SI SUNT ACU DUPA 10 ANI DE ATUNCI LA 62 SI VARSTA E DEVINA DAR SI MANANC ORICE
BANATEANCA
Postat pe 27 Februarie 2010 20:15
Ora 8:00 - 1 cafea sau ceai daca nu-ti place cafeaua

* Ora 10:00 - 1 sau 2 oua fierte ( daca 1 iti e suficient nu tre sa-l mai mananci si pe al doilea ca asa scrie la dieta )

* Ora 12:00 - ,,1 pahar suc de rosii'' defapt e vorba de O ROSIE de dimensiuni normale fara sare sau alte condimente

* Ora 14:00 - ,,100 g sunca sau 1 felie paine prajita'' - 150 gr de sunca de PUI , piept de pui sau orice alt mezel de pui ai prin casa !

* Ora 16:00 - 1 mar sau orice alt fruct vrea muschiul tau atata timp cat nu e vb de banane sau struguri

* Ora 18:00 - 150 g branza slaba sau iaurt


Dieta nu se tine mai mult de o saptamana de zile si nu mai mult de doua ori pe an.Prietena mea o tine de cativa ani de zile si pana in prezent nu a dat semne de ulcer sau alte probleme de sanatate.

Am tinut-o si eu cateva zile dar m-am lasat de ea doarece nu-mi plac fructele si branza iar marul de la ora 16.00 sau cele cateva linguri de branza de la 18.00 sunt destul de importante .

In primele 2 zile s-ar putea sa ai senzatia ca mori de foame si ca nu e suficienta mancare pana se obisnuieste organismul.

Nu ai voie sa mananci nimic altceva intre mese ( gen 2-3 seminte de floarea soarelui sau cateva floricele ) cel putin 2 l de apa pe zi ,sportul este recomandat ( juma de ora de mers pe jos daca nu poti face altceva ).

Daca nu dai iama in frigider dupa ce termini dieta ( 5 sau 7 zile , nu-s sigura ) nu pui la loc niciun kg.
Daca tii dieta si apoi te duci sa sarbatoresti la restaurant cu 3 feluri de mancare in onoarea kg pierdute atunci e si normal sa pui la loc

iris_4_ever
Postat pe 27 Februarie 2010 20:26
ori pylori ,ori gastrita ori dieta balerina cam tot aia....Nu incercati! Va nenorociti organismul ! Mai bine incercati dieta cu grapefruit . Nu va infometati si desi rezultatele se vad abia dupa o saptamana, macar aveti grija si de sanatate !

Andreea_L
Postat pe 27 Februarie 2010 22:31
asta e reteta pentru ulcer?sau care e faza??si mai zici si pe forum, citesc toate fatucile de 13-14 ani se apuca sa tina minunata dieta si porma regreta toata viata ca dau in cine stie ce boli de stomac sau mai stiu eu ce....cand mai aveti idei d'astea marete tineti-le draq pt voi
Firewind
Postat pe 27 Februarie 2010 23:30
Buna,
iti sugerez dieta pe care mi-a dat-o nutritionista mea:
mic dejun-45 grame paine integrala+2 felii de sunca slaba+salata.
Pranz-45 grame cartofi fierti sau 45 grame paine integrala+100g carne slaba(in nici un caz prajita)+200 g legume.
Cina :100g carne slaba+45 grame paine integrala+200g legume.
Mai ai voie 2x 100g fructe pe zi (fara fructe uscate,banane sau alte fructe f.dulci)
Se beau 20ml de apa/kg corp.Nu mai putin de 2 litri.
Fara grasimi si fara zahar.
Dupa o saptamana ti se micsoreaza stomacul si portiile devin satioase.
Se slabestge 1kg /sapt.
Un mic secret dulce:poti manca un mar dat pe razatore,cu 2 linguri de branza dulce.Putin indulcitor si scortisoara.E un deliciu!!!
Putina miscare(o ora cel putin),mic dejun obligatoriu-daca sari peste micul dejun iti va fi foame toata ziua)
Fara fructe dupa cina.
Fara paine alba,paste sau tot ce e facut din faina alba.
Guma de mestecat are indulcitor dar contine zaharuri in alta forma.Asa ca fara guma.
Eu locuiesc in Germania.Cele 2 nutritioniste pe care le-am avut m-au costat in total 750 euro.O nutritionista conduce un program de slabit si cealalta a facut o facultate in domeniul asta.(Oekotrophologin-nu stiu cum se traduce )Asa ca ia sfaturile mele ca pe un cadou.
Spor la slabit!
Maricela35
Postat pe 28 Februarie 2010 00:08
observ ca in aceasta dieta nu se zice nimic de apa...din cate stiu eu este foarte importanta pentru un corp sanatos...
kudika027619
Postat pe 28 Februarie 2010 00:15
De la: Maricela35, la data 2010-02-28 00:08:39Buna,
iti sugerez dieta pe care mi-a dat-o nutritionista mea:
mic dejun-45 grame paine integrala+2 felii de sunca slaba+salata.
Pranz-45 grame cartofi fierti sau 45 grame paine integrala+100g carne slaba(in nici un caz prajita)+200 g legume.
Cina :100g carne slaba+45 grame paine integrala+200g legume.
Mai ai voie 2x 100g fructe pe zi (fara fructe uscate,banane sau alte fructe f.dulci)
Se beau 20ml de apa/kg corp.Nu mai putin de 2 litri.
Fara grasimi si fara zahar.
Dupa o saptamana ti se micsoreaza stomacul si portiile devin satioase.
Se slabestge 1kg /sapt.
Un mic secret dulce:poti manca un mar dat pe razatore,cu 2 linguri de branza dulce.Putin indulcitor si scortisoara.E un deliciu!!!
Putina miscare(o ora cel putin),mic dejun obligatoriu-daca sari peste micul dejun iti va fi foame toata ziua)
Fara fructe dupa cina.
Fara paine alba,paste sau tot ce e facut din faina alba.
Guma de mestecat are indulcitor dar contine zaharuri in alta forma.Asa ca fara guma.
Eu locuiesc in Germania.Cele 2 nutritioniste pe care le-am avut m-au costat in total 750 euro.O nutritionista conduce un program de slabit si cealalta a facut o facultate in domeniul asta.(Oekotrophologin-nu stiu cum se traduce )Asa ca ia sfaturile mele ca pe un cadou.
Spor la slabit!


presupun ca e o dieta personalizata, asa ca nu o mai recomanda. cel putin la banii aia, asa ar trebui sa fie. zic si eu...
chibritzel
Postat pe 28 Februarie 2010 00:24
Buna
eu am putin altfel reteta... am incercat-o si am slabit pina acum 11 kg in 5 saptamani
Ora 7.00 - un ou fiert fff tare
ore 9.00 - 2 linguri brinza de vaci dietetica
ora 11.00 - 1 rosie
ora 13.00 - 2 felii sunca
ora 15.00 - 10 masline
ora 17.00 - 2 buc de file de peste fiert sau pe gratar
ora 19.00 - un castravete (eu mananc un fruct sau un iaurt dietetic)
La celelalte ore (8,10, 12, 14, 16, 18, 20) beau un pahar mare de apa plata
cammy35
Postat pe 28 Februarie 2010 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bine de stiut, daca veti merge la mare ! 5 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:20
dieta disociata pe mese 2 De la: Katte02 14 Iunie 2010 02:02
cura de slabire 54 De la: Ely80 28 Septembrie 2009 16:23
Diete personalizata de nutritionist 4 De la: DariaMih 1 Iulie 2013 20:26
Vand Reductil 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:25