Setari Cookie-uri

sufar prea mult :( ce sfat imi dati?

De la: kudika190949, la data 2010-05-31 21:20:28lasa fato k gasesti tu pe altu mai bun nu trb sa suferi degeaba mai ales k asta nu e un motiv sa se desparta de tine mult succes si nu suferii degeaba! sunt 100% sigura ca o sa gasesti pe altu care o sa te pretuiasca mult mai mult


sper sa fie asa....momentan nu prea se leaga nimeni de mine, parca imi merge prost in toate privintele... cine a zis ca ,,un necaz nu vine niciodata singur", mare dreptate a avut!
love_is_precious
Postat pe 2 Iunie 2010 16:11
De la: speranta1, la data 2010-06-01 11:11:43Stii ce se spune ca ESENTELE TARI SE GASESC IN FLACOANE MICI - gaseste puterea sa treci peste despartire pentru ca se va gasi cineva sa te merite ai fi avut o viata de cosmar sa faci i tot timpul numai ce vor parintii lui


FI TARE SI MERGI MAI DEPARTE CAND DUMNEZEU INCHIDE O USA DESCHIDE O FEREASTRA


Succes si nu te mai deprecia singura ca nu te merita si muuut mai sigur nici nu te iubea


de data asta Dumnezeu a inchis usa si a uitat de fereastra de care spui... e o perioada tare grea, mai sunt si in sesiune...
love_is_precious
Postat pe 2 Iunie 2010 16:13
Un lucru sa stii sigur, sigur: nu s-a despartit de tine pentru ca esti prea scunda. Nu glumesc. Nu-ti spun mai mult, pleaca de la chestia asta in ipoteza si concluzia ai s-o gasesti tu singura. De fapt ar fi mai bine sa o gasesti singura, pentru ca ti se va schimba si starea sufleteasca. Asa ca, repet: nu s-a despartit de tine pentru ca esti prea scunda!!!
kudika120283
Postat pe 2 Iunie 2010 16:17
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-06-02 14:34:40Foarte superficial baiatul...acum fara suparare..o persoana plinuta slabeste alta slaba se ingrasa dar cu inaltimea cum stam....???poate putin sport si te mai inalti...dar totusi nu stiu daca asta ar fi rezolvarea problemelor..el te-a acceptat asa si a-ti fost impreuna dar acum vine cu dorinte de schimbare..draga mea lasa-l naibii spune-i sa nu te mai caute ca n-are rost...sa vezi cum reactioneaza..am trecut printr-o situatie similara...si eram criticata zi de zi cum ma imbrac...domnisorul vroia o pitzi de dorobanti si incerca sa ma transforme pe mine in una..scz nu sunt atat de limitata...nu te calca in picioare sa-i faci pe plac..fa schimbarile pe care le crezi tu necesare dar nu-ti pierde increderea in tine,o sa gasesti o persoana pe gustul tau care sa te aprecieze


Si cat ai stat cu el? ce oameni Doamne de ce o fi lumea asa de rea?
love_is_precious
Postat pe 2 Iunie 2010 16:18
De la: love_is_precious, la data 2010-05-22 19:48:57Ne`am despartit... motivul invocat?! cica sunt prea scunda pentru el!! Si asta a vazut tocmai acum, dupa 1 an si 7 luni... A trecut o luna de la despartire (ce a fost propusa de el bineinteles), insa continua sa ma sune zi de zi... Spune ca ma iubeste dar ca are niste standarde legate de inaltime si cu cat am sta mai mult timp impreuna, cu atat ne`ar fi mai greu sa ne despartim... De curand am auzit de la cumnata lui ca au fost niste discutii cu parintii si ca acestia i`au sugerat sa stea cu alta fata, una pe care o cunosc ei... Desi are 22 de ani, asculta foarte mult de parinti... Ce sa mai cred? Ma iubeste si i s`a impus sa renunte la mine? Sau a fost pur si simplu decizia lui? Tin sa mentionez faptul ca ne`am inteles foarte bine in timpul relatiei, nu ne`am certat niciodata. Mai este vreo sansa pentru noi? Nu ma criticati, vreau doar o parere... Multumesc!

dar ce inaltime exacta ai si mai ales ce inaltime are omu?pentru ca e ciudat eu am 1.90 si imi plac piticele la nebunie
pickard
Postat pe 2 Iunie 2010 16:23
De la: nymoy, la data 2010-06-02 16:23:19
De la: love_is_precious, la data 2010-05-22 19:48:57Ne`am despartit... motivul invocat?! cica sunt prea scunda pentru el!! Si asta a vazut tocmai acum, dupa 1 an si 7 luni... A trecut o luna de la despartire (ce a fost propusa de el bineinteles), insa continua sa ma sune zi de zi... Spune ca ma iubeste dar ca are niste standarde legate de inaltime si cu cat am sta mai mult timp impreuna, cu atat ne`ar fi mai greu sa ne despartim... De curand am auzit de la cumnata lui ca au fost niste discutii cu parintii si ca acestia i`au sugerat sa stea cu alta fata, una pe care o cunosc ei... Desi are 22 de ani, asculta foarte mult de parinti... Ce sa mai cred? Ma iubeste si i s`a impus sa renunte la mine? Sau a fost pur si simplu decizia lui? Tin sa mentionez faptul ca ne`am inteles foarte bine in timpul relatiei, nu ne`am certat niciodata. Mai este vreo sansa pentru noi? Nu ma criticati, vreau doar o parere... Multumesc!

dar ce inaltime exacta ai si mai ales ce inaltime are omu?pentru ca e ciudat eu am 1.90 si imi plac piticele la nebunie


eu 1,53 si el 1,78
love_is_precious
Postat pe 2 Iunie 2010 17:54
se spune ca femeile iubesc cu sufletul iar barbatii cu trupul inchideti sufletul,considera ca a fost o amintire frumoasa,bucurate ca sa intimplat,e usor sa spui uita,mintea iti spune ca nu e bine dar inima nu te asculta,doare al naibii si te va durea atit cit vei dori tu sa doara,tu esti stapina mintii,inimii si sufletului tau,curaj,succes in lupta cu tine
mari58
Postat pe 2 Iunie 2010 19:42
De la: mari58, la data 2010-06-02 19:42:42se spune ca femeile iubesc cu sufletul iar barbatii cu trupul inchideti sufletul,considera ca a fost o amintire frumoasa,bucurate ca sa intimplat,e usor sa spui uita,mintea iti spune ca nu e bine dar inima nu te asculta,doare al naibii si te va durea atit cit vei dori tu sa doara,tu esti stapina mintii,inimii si sufletului tau,curaj,succes in lupta cu tine


Mi`e greu sa vorbesc de el la trecut... nimic nu mai are sens si culoare pentru mine... daca ar stii ce mult inseamna pentru mine...
love_is_precious
Postat pe 3 Iunie 2010 08:29
Ieri l`am intrebat daca si`a facut prietena...si a zis ca aproape (e vorba de o tipa pe care au placut`o parintii)...auzind asta, i`am reprosat ca nu m`a iubit, ca daca ma iubea nu ar fi putut sa ma inlocuiasca asa de repede... A inceput sa planga si sa spuna ca nu se astepta sa fie acuzat pe nedrept ca nu a iubit tocmai de persoana pe care a iubit`o cel mai mult in viata si cu care a avut cea mai lunga relatie...ca el a incercat sa ne despartim in relatii bune, ca amici foarte buni si chiar se temea de o despartire urata, de o discutie ca cea de ieri...iar in legatura cu motivul despartirii...ba zicea ca nu are motiv, ba zicea ca are dar nu poate sa il zica... oricum a zis pentru a mia oara ca intre noi nu va mai fii nimic niciodata...
love_is_precious
Postat pe 3 Iunie 2010 08:57
am fost doar 5 luni dar asta cu schimbarile la apucat prin ultimele 2 3 saptamani si deja era enervant...nici acum nu-mi dau seama ce a vrut de la mine...ma mai suna si pe mine,vorba aia sa vada daca il ma iubesc,vrand nevrand cumva tot m-am schimbat,nu cum si-ar dori el dar nu-mi pasa..nu vreau sa devin ce vrea el pentru ca ar fi mare pacat..stiu sa ma apreciez la adevarata mea valoare..oricum de atunci e cu alta. sa o schimbe pe ea
Lady_Gaga9
Postat pe 3 Iunie 2010 11:48
De la: love_is_precious, la data 2010-05-23 15:04:52
De la: motzko, la data 2010-05-23 14:41:24Daca se va uita altul la tine? Ai innebunit cu totul. Asta e problema ta?
Fatooooooo majoritatea barbatilor cauta femei mai micute pe considerentul ca le protejeaza.
Asa ca lasa prostiile la o parte si vezi-ti de drumul tau.Nu ai alte probleme?

Daca insisti in problema cu inaltimea , tot peste idioti ai sa dai ...Ai mare grija!!

Nu stiu cati ani, dar daca iti formezi un caracter mai bataios-adica mica dar al dracului probabil ca vei castiga mai mult decat - e micuta si gingasa pe care ca nici cu o floare nu o atingi.

Sa fii iubita!!


Toata lumea imi zice ca sunt frumoasa, sunt papusa, dar ca sunt prea mica... Mereu m`a afectat chestia asta si acum ma afecteaza si mai mult...Am vazut ca toti baietii cauta fete inalte.... De ce a mai stat cu mine 1 an si 7 luni daca sunt prea mica? Chiar nu m`a placut niciodata?


stii ce? eu tot timpul am cautat fete scunde. si tot timpul am avut parte de cele inalte, unele mai inalte decat mine.

barbatilor le plac fetele scunde. ai sa vezi deseori pe strada cate un vlajgan de 1,90 m cu o fata de 1, 60. femeile inailte sunt preferate din considerente sexuale mai mult. daca nu te intereseaza doar sex sau nu vrei sa lucrezi in armata nu iti foloseste la nimic.
ce a facut prietenul tau a fost doar un pretext. si eu am primit de la femei diverse respingeri de-a lungul timpului (ca sunt prea scund, ca sunt detul de inalt, ca sunt genul de barbat care nu prea sta pe acasa - si era prima data in 2 ani cand intram intr-un club, ca nu am ochii albastri etc.). de obicei sunt pretexte pentru ca nu ti se gaseste un defect. iar pe el trebuie sa il intelegi. exista familii care exagereaza cu controlul. sa nu bravam sa spunem lucrul ala "la varsta de x il mai controleaza parintii". multi din cei care spun asta acasa sunt "yes sir". eu am avut puterea sa ma rup de controlul parintilor si sa devin independent iar independenta costa pe masura, iar familia daca vrea sa te controleze o face prin a-ti da cheltuielile care iti revin in seama. eu il inteleg insa nu aprob lasitatea lui.
leo_
Postat pe 3 Iunie 2010 12:09
De la: love_is_precious, la data 2010-05-30 22:21:27
De la: silverzlight, la data 2010-05-30 14:05:21Am citit toata povestea ta... si imi pare foarte rau pentru tine pentru ca se pare ca treci prin acelasi lucru ca si mine acum ceva timp, aceleasi stari sufletesti, aceeasi durere care vine din dorinta de a avea ceva ce iubesti si stii in adancul sufletului ca nu mai poti avea...

E foarte greu, te inteleg perfect, eu mi-am revenit abia dupa aproape 2 ani complet, dar si relatia a durat aproape 5 ani (app, citisem undeva ca suferinta de dupa despartire tine jumatate din durata relatiei...speram sa nu fie asa...).

Vad ca ti se tot spune ca nu te-a iubit, ca nu e iubire...nu sunt de acord, el te-a iubit, mai ales dupa cum ai descris tu relatia si cum se comporta cu tine...dar probabil acum nu te mai iubeste si intr-adevar e greu de inteles de ce se intampla lucrul asta dupa o relatia frumoasa si lunga...ceea ce ti-a spus el e doar un motiv, pt ca trebuia sa-ti zica ceva, insa ceea ce conteaza si duce la despartire e ceea ce simte...deci e foarte clar ca nu mai simte acelasi lucru pentru tine...si in acelasi timp foarte probabil sa fi aparut cineva care sa-i trezeasca interesul, sa fie acea atractie,asa cum a mai sugerat cineva (f posibil, dar nu neaparat valabil si in cazul tau)...

Si iti inteleg suferinta si greutatea de a trece peste, mai ales cand vine dupa o relatie in care totul a fost frumos, v-ati inteles bine, te-a respectat si te-a iubit si ti-a si aratat lucrul asta...insa tu trebuie sa iei lucrurile ca atare, sa incerci sa treci peste si sa lasi timpul sa-si faca datoria...pt ca numai timpul te poate vindeca... Timpul poate distruge relatii, dar tot el vindeca sufletul ranit... Eu am reusit sa trec peste incet incet, din momentul in care am reusit sa inteleg cum sta situatia si ca nu se mai poate face nimic, apoi sa ma obisnuiesc cu ideea si sa accept si sa realizez ca ce a fost a fost, sa o iau ca pe o perioada foarte frumoasa din viata mea si mai ales, sa fiu constienta ca si pentru el a insemnat acelasi lucru ca si pentru mine, ca m-a iubit foarte mult, ca am fost prima lui iubire, ca sunt persoana care va ramane pentru totdeauna in memoria lui ca o persoana speciala...dar ca s-a terminat, pentru ca asa e viata, trebuie sa le primim toate cu simplitate si sa le luam ca atare...dar asta necesita timp, dupa cum am mai spus...

Te intrebi de ce te cauta inca... pentru ca indiferenta bineinteles ca nu ai cum sa ii fii, inca ii pasa de tine, mai ales ca v-ati obisnuit unul cu altul, v-ati obisnuit sa discutati orice, sa fiti un sprijin unul pentru altul...de asta te cauta, pana isi gaseste pe altcineva, tu ii esti sprijin sufletesc...nu e prea corecta treaba asta fata de tine pentru ca lui ii face bine sa discute cu tine, dar tie nu, stiind ca nu mai e al tau, dar inca te cauta si ar trebui intr-adevar sa nu ii mai stai la dispozitie oricand...desi stiu cat de greu ti-ar fi sa nu-i mai raspunzi la telefon ...dar sa stii ca nu te mai iubeste, de vreme ce a luat decizia asta... e egoism faptul ca te cauta, isi satisface el nevoia de a vorbi cu cineva care il intelege foarte bine, dar pana cand? pana gaseste pe altcineva cu care sa te inlocuiasca... si apoi uita de tine si tu stai si suferi si iar nu e corect!

Cauti si ceri sfaturi, o solutie...nu exista, din pacate, o solutie general valabila care sa iti ia cu mana durerea...as fi dat orice pentru ea... tu incearca sa redescoperi fericirea din lucrurile mici, sa reinvii prietenii uitate poate, sa cunosti oameni noi si poate sa castigi prieteni noi, sa te apropii de familie, sa faci lucruri care iti fac placere si nu le mai faceai, uitasei de ele, fiind intr-o relatie, sa descoperi noi pasiuni, hobbyuri...viata e frumoasa si ai atatea de descoperit, canalizeaza-ti atentia in alta parte si o sa fie bine!


De iubit stiu ca m`a iubit...am simtit asta....si sunt constienta de faptul ca nu ma va mai cauta in clipa in care va gasi pe altcineva caci va avea timpul ocupat cu persoana respectiva... dar inca sper, inca il vreau, as da ani din viata mea pentru inca o perioada alaturi de el... daca se intampla vreo minune si se intoarce? Daca Dumnezeu face dreptate? Nu pot sa cred ca nu mai sunt cu el, nu imi vine sa cred...nuu

hmm...draga mea..uite eu am fost cu un tip....pana sa facem pasul asta de fii impreua eram cei mai buni amici....insa cand am decis sa fim impreuna primele 3 luni au fost de vis...din pacate relatia noastra sa sfarsit forte repede..nu a durat decat jumatate de an...si tocmai pe 14 februarie a decis sa imi zica ca sa terminat...care a fost motivul..?? nici unul..insa pana sa imi zica ca sa terminat, pe 14 dimineatza imi primesc mesajul de good morning si un te iubesc , dupa amiaza vb la tel si imi jura ca nu vrea sa ne despartim..seara cand neam gasit a fost totul ok...insa cand am ajuns acasa seara tarziu ii trimit sms de nb..la care el imi zice ca nu mai are rost sa fim impreuna..ca e mai bn sa ne despartim...sincer mi`a picat totul cerul in cap...au urmat zilele de cosmar...nu mai mancam nimic,plangeam intruna..voiam sa il aud ..sa il vad....nu intelegeam dc neam desprtim( nici acum nu stiu motivul..pt ca in jumatate de an o dat a nu neam certat...)..toti ziceau ca nu mai sunt eu ca am slabit mult..ca ma distrug singura..ca nu are rost sa plang pt unu care nici macar nu stie ce inseamna ce sunt alea sentimente...mi`au trebuit 2 luni de zile sa imi dau seama ca totul s`a terminat...insa tot mai speram ca poate poate ne vom impaca...pana acum o luna...cand am zis ca nu mai are rost sa mai sper..ca fiecare farama de speranta s` a risipit...pt ultima oara iam zis ca imi e dor de el si ca sentimentele mele se vor schimba....a crezut ca glumesc ....ca e pacaleala( asta iam zis pe 1 aprilie...)..de atunci am incetat sa il caut..am incetat sa ma gandesc la el....am incetat sa mai iubesc ceva ce nu mai era al meu de multa vreme....

si totusi..aceeasi intrebare ma macina...dc ne`am despartit...care a fost motivul?,..nici acum nu stiu...
mirela_roxana
Postat pe 3 Iunie 2010 15:24
in 99% din cazuri e o alta femeie, in 1% e vorba de tine
kudika120283
Postat pe 3 Iunie 2010 17:12
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-06-03 11:48:31am fost doar 5 luni dar asta cu schimbarile la apucat prin ultimele 2 3 saptamani si deja era enervant...nici acum nu-mi dau seama ce a vrut de la mine...ma mai suna si pe mine,vorba aia sa vada daca il ma iubesc,vrand nevrand cumva tot m-am schimbat,nu cum si-ar dori el dar nu-mi pasa..nu vreau sa devin ce vrea el pentru ca ar fi mare pacat..stiu sa ma apreciez la adevarata mea valoare..oricum de atunci e cu alta. sa o schimbe pe ea


Bravo, te apreciez pentru curaj!
love_is_precious
Postat pe 3 Iunie 2010 17:54
De la: leo_, la data 2010-06-03 12:09:12
De la: love_is_precious, la data 2010-05-23 15:04:52
De la: motzko, la data 2010-05-23 14:41:24Daca se va uita altul la tine? Ai innebunit cu totul. Asta e problema ta?
Fatooooooo majoritatea barbatilor cauta femei mai micute pe considerentul ca le protejeaza.
Asa ca lasa prostiile la o parte si vezi-ti de drumul tau.Nu ai alte probleme?

Daca insisti in problema cu inaltimea , tot peste idioti ai sa dai ...Ai mare grija!!

Nu stiu cati ani, dar daca iti formezi un caracter mai bataios-adica mica dar al dracului probabil ca vei castiga mai mult decat - e micuta si gingasa pe care ca nici cu o floare nu o atingi.

Sa fii iubita!!


Toata lumea imi zice ca sunt frumoasa, sunt papusa, dar ca sunt prea mica... Mereu m`a afectat chestia asta si acum ma afecteaza si mai mult...Am vazut ca toti baietii cauta fete inalte.... De ce a mai stat cu mine 1 an si 7 luni daca sunt prea mica? Chiar nu m`a placut niciodata?


stii ce? eu tot timpul am cautat fete scunde. si tot timpul am avut parte de cele inalte, unele mai inalte decat mine.

barbatilor le plac fetele scunde. ai sa vezi deseori pe strada cate un vlajgan de 1,90 m cu o fata de 1, 60. femeile inailte sunt preferate din considerente sexuale mai mult. daca nu te intereseaza doar sex sau nu vrei sa lucrezi in armata nu iti foloseste la nimic.
ce a facut prietenul tau a fost doar un pretext. si eu am primit de la femei diverse respingeri de-a lungul timpului (ca sunt prea scund, ca sunt detul de inalt, ca sunt genul de barbat care nu prea sta pe acasa - si era prima data in 2 ani cand intram intr-un club, ca nu am ochii albastri etc.). de obicei sunt pretexte pentru ca nu ti se gaseste un defect. iar pe el trebuie sa il intelegi. exista familii care exagereaza cu controlul. sa nu bravam sa spunem lucrul ala "la varsta de x il mai controleaza parintii". multi din cei care spun asta acasa sunt "yes sir". eu am avut puterea sa ma rup de controlul parintilor si sa devin independent iar independenta costa pe masura, iar familia daca vrea sa te controleze o face prin a-ti da cheltuielile care iti revin in seama. eu il inteleg insa nu aprob lasitatea lui.


Eu am intalnit numai barbati care preferau femei scunde... oricum probabil chestia cu inaltimea a fost doar un pretext pentru ca era constient ca nu i`am gresit cu absolut nimic si...trebuia sa zica ceva! insa tinand cont de sentimentele ce erau, ar fi trebuit sa imi zica motivul adevarat (cu ai lui daca asta o fi) intr`un mod cat se poate de elegant...l`as fi inteles cu siguranta! si inca ceva ce m`a uimit profund...bun, i`au interzis ai lui sa mai stea cu mine...insa trebuia sa stea singur, nu sa se duca la fata dorita de ai lui! putea sa le zica...nici cu cea pe care o iubesc, dar nici cu cea pe care o vreti voi...cel putin eu asa gandesc..
love_is_precious
Postat pe 3 Iunie 2010 17:58
De la: mirela_roxana, la data 2010-06-03 15:24:36
De la: love_is_precious, la data 2010-05-30 22:21:27
De la: silverzlight, la data 2010-05-30 14:05:21Am citit toata povestea ta... si imi pare foarte rau pentru tine pentru ca se pare ca treci prin acelasi lucru ca si mine acum ceva timp, aceleasi stari sufletesti, aceeasi durere care vine din dorinta de a avea ceva ce iubesti si stii in adancul sufletului ca nu mai poti avea...

E foarte greu, te inteleg perfect, eu mi-am revenit abia dupa aproape 2 ani complet, dar si relatia a durat aproape 5 ani (app, citisem undeva ca suferinta de dupa despartire tine jumatate din durata relatiei...speram sa nu fie asa...).

Vad ca ti se tot spune ca nu te-a iubit, ca nu e iubire...nu sunt de acord, el te-a iubit, mai ales dupa cum ai descris tu relatia si cum se comporta cu tine...dar probabil acum nu te mai iubeste si intr-adevar e greu de inteles de ce se intampla lucrul asta dupa o relatia frumoasa si lunga...ceea ce ti-a spus el e doar un motiv, pt ca trebuia sa-ti zica ceva, insa ceea ce conteaza si duce la despartire e ceea ce simte...deci e foarte clar ca nu mai simte acelasi lucru pentru tine...si in acelasi timp foarte probabil sa fi aparut cineva care sa-i trezeasca interesul, sa fie acea atractie,asa cum a mai sugerat cineva (f posibil, dar nu neaparat valabil si in cazul tau)...

Si iti inteleg suferinta si greutatea de a trece peste, mai ales cand vine dupa o relatie in care totul a fost frumos, v-ati inteles bine, te-a respectat si te-a iubit si ti-a si aratat lucrul asta...insa tu trebuie sa iei lucrurile ca atare, sa incerci sa treci peste si sa lasi timpul sa-si faca datoria...pt ca numai timpul te poate vindeca... Timpul poate distruge relatii, dar tot el vindeca sufletul ranit... Eu am reusit sa trec peste incet incet, din momentul in care am reusit sa inteleg cum sta situatia si ca nu se mai poate face nimic, apoi sa ma obisnuiesc cu ideea si sa accept si sa realizez ca ce a fost a fost, sa o iau ca pe o perioada foarte frumoasa din viata mea si mai ales, sa fiu constienta ca si pentru el a insemnat acelasi lucru ca si pentru mine, ca m-a iubit foarte mult, ca am fost prima lui iubire, ca sunt persoana care va ramane pentru totdeauna in memoria lui ca o persoana speciala...dar ca s-a terminat, pentru ca asa e viata, trebuie sa le primim toate cu simplitate si sa le luam ca atare...dar asta necesita timp, dupa cum am mai spus...

Te intrebi de ce te cauta inca... pentru ca indiferenta bineinteles ca nu ai cum sa ii fii, inca ii pasa de tine, mai ales ca v-ati obisnuit unul cu altul, v-ati obisnuit sa discutati orice, sa fiti un sprijin unul pentru altul...de asta te cauta, pana isi gaseste pe altcineva, tu ii esti sprijin sufletesc...nu e prea corecta treaba asta fata de tine pentru ca lui ii face bine sa discute cu tine, dar tie nu, stiind ca nu mai e al tau, dar inca te cauta si ar trebui intr-adevar sa nu ii mai stai la dispozitie oricand...desi stiu cat de greu ti-ar fi sa nu-i mai raspunzi la telefon ...dar sa stii ca nu te mai iubeste, de vreme ce a luat decizia asta... e egoism faptul ca te cauta, isi satisface el nevoia de a vorbi cu cineva care il intelege foarte bine, dar pana cand? pana gaseste pe altcineva cu care sa te inlocuiasca... si apoi uita de tine si tu stai si suferi si iar nu e corect!

Cauti si ceri sfaturi, o solutie...nu exista, din pacate, o solutie general valabila care sa iti ia cu mana durerea...as fi dat orice pentru ea... tu incearca sa redescoperi fericirea din lucrurile mici, sa reinvii prietenii uitate poate, sa cunosti oameni noi si poate sa castigi prieteni noi, sa te apropii de familie, sa faci lucruri care iti fac placere si nu le mai faceai, uitasei de ele, fiind intr-o relatie, sa descoperi noi pasiuni, hobbyuri...viata e frumoasa si ai atatea de descoperit, canalizeaza-ti atentia in alta parte si o sa fie bine!


De iubit stiu ca m`a iubit...am simtit asta....si sunt constienta de faptul ca nu ma va mai cauta in clipa in care va gasi pe altcineva caci va avea timpul ocupat cu persoana respectiva... dar inca sper, inca il vreau, as da ani din viata mea pentru inca o perioada alaturi de el... daca se intampla vreo minune si se intoarce? Daca Dumnezeu face dreptate? Nu pot sa cred ca nu mai sunt cu el, nu imi vine sa cred...nuu

hmm...draga mea..uite eu am fost cu un tip....pana sa facem pasul asta de fii impreua eram cei mai buni amici....insa cand am decis sa fim impreuna primele 3 luni au fost de vis...din pacate relatia noastra sa sfarsit forte repede..nu a durat decat jumatate de an...si tocmai pe 14 februarie a decis sa imi zica ca sa terminat...care a fost motivul..?? nici unul..insa pana sa imi zica ca sa terminat, pe 14 dimineatza imi primesc mesajul de good morning si un te iubesc , dupa amiaza vb la tel si imi jura ca nu vrea sa ne despartim..seara cand neam gasit a fost totul ok...insa cand am ajuns acasa seara tarziu ii trimit sms de nb..la care el imi zice ca nu mai are rost sa fim impreuna..ca e mai bn sa ne despartim...sincer mi`a picat totul cerul in cap...au urmat zilele de cosmar...nu mai mancam nimic,plangeam intruna..voiam sa il aud ..sa il vad....nu intelegeam dc neam desprtim( nici acum nu stiu motivul..pt ca in jumatate de an o dat a nu neam certat...)..toti ziceau ca nu mai sunt eu ca am slabit mult..ca ma distrug singura..ca nu are rost sa plang pt unu care nici macar nu stie ce inseamna ce sunt alea sentimente...mi`au trebuit 2 luni de zile sa imi dau seama ca totul s`a terminat...insa tot mai speram ca poate poate ne vom impaca...pana acum o luna...cand am zis ca nu mai are rost sa mai sper..ca fiecare farama de speranta s` a risipit...pt ultima oara iam zis ca imi e dor de el si ca sentimentele mele se vor schimba....a crezut ca glumesc ....ca e pacaleala( asta iam zis pe 1 aprilie...)..de atunci am incetat sa il caut..am incetat sa ma gandesc la el....am incetat sa mai iubesc ceva ce nu mai era al meu de multa vreme....

si totusi..aceeasi intrebare ma macina...dc ne`am despartit...care a fost motivul?,..nici acum nu stiu...


ce ciudat... o fi aparut alta in viata lui... chiar nu stiu, e aproape aceeasi situatie ca la mine...e groaznic sa fii obligata dintr`o data sa iti impui sa nu il mai iubesti, fara sa stii macar de ce...
Cand l`ai intrebat care este motivul ce a zis?
love_is_precious
Postat pe 3 Iunie 2010 18:04
http://haineatmosphere.blogspot.com/ haine dragute pt toate buzunarelele....va astept fetelor,,fac si reducere la achizitionarea a mai multe produse.....
luiza_maria
Postat pe 3 Iunie 2010 18:10
http://haineatmosphere.blogspot.com/ haine dragute pt toate buzunarelele....va astept fetelor,,fac si reducere la achizitionarea a mai multe produse.....
luiza_maria
Postat pe 3 Iunie 2010 18:12
Am noutati pt cei ce mai au rabdare sa citeasca acest topic... Aseara a fost ultima oara cand ne`am vorbit, ultima oara cand i`am auzit vocea, ultima oara cand mi s`a adresat...
Mi`a spus ca noua lui prietena s`a suparat ca pastreaza legatura cu mine si i`a impus sa o termine..
Discutia a fost urmatoarea:
Ady : (6/4/2010 1:08:51 AM): sincer acum te-ai suparat?
.:eu:. (6/4/2010 1:09:03 AM): da..
Ady : (6/4/2010 1:09:18 AM): pai da ce pot zice stiu asta
Ady : (6/4/2010 1:09:22 AM): ca i-am explicat si ei
Ady : (6/4/2010 1:09:25 AM): si s-a suparat
Ady : (6/4/2010 1:09:30 AM): a zis ca dupa aia face ea urat ...
Ady : (6/4/2010 1:09:31 AM):
.:eu:. (6/4/2010 1:09:37 AM): nu trebuie sa zici nimic..
.:eu:. (6/4/2010 1:09:38 AM): lasa...
.:eu:. (6/4/2010 1:10:14 AM): imi pare rau ca nu mai am mesajele de la tine
.:eu:. (6/4/2010 1:10:21 AM): erau pe telu pe care l`am pierdut
Ady : (6/4/2010 1:11:39 AM): pai da stiu ce vrei sa zici stiu
Ady : (6/4/2010 1:11:40 AM): asta
Ady : (6/4/2010 1:11:44 AM): dar asta mi-a impuus ea
Ady : (6/4/2010 1:11:46 AM): eu ce pot face
Ady : (6/4/2010 1:12:08 AM): eu i-am explicat totul pana acuma
Ady : (6/4/2010 1:12:21 AM): si ca noi ne-am inteles asa de bine incat sa ramanem amici buni
Ady : (6/4/2010 1:12:37 AM): dar nu crede ca putem fi amici
Ady : (6/4/2010 1:12:42 AM): ea crede ca inca mai suntem impreuna
Ady : (6/4/2010 1:13:38 AM): ea crede ca stau cu 2
.:eu:. (6/4/2010 1:14:14 AM): o sa se convinga ea
.:eu:. (6/4/2010 1:14:20 AM): nu stiu..
Ady : (6/4/2010 1:15:45 AM): pai stiu asta
Ady : (6/4/2010 1:16:01 AM): dar de asta am zis sa nu ma suni saa sa-mi dai sms tu
Ady : (6/4/2010 1:16:04 AM): te sun eu daca e
Ady : (6/4/2010 1:16:06 AM): si pe mess
Ady : (6/4/2010 1:16:10 AM): intru tot eu pe tine pls
.:eu:. (6/4/2010 1:16:38 AM): nu intru nu
.:eu:. (6/4/2010 1:16:45 AM): poti sa stai lin.
Ady : (6/4/2010 1:17:01 AM): te rog
Ady : (6/4/2010 1:17:05 AM): nu o zic din ura
Ady : (6/4/2010 1:17:07 AM): sau din ceva
Ady : (6/4/2010 1:17:14 AM): nu te supara pe me
Ady : (6/4/2010 1:17:18 AM): pls
.:eu:. (6/4/2010 1:19:14 AM): ,,Ii zic ca ne stim de mult, ca am copilarit impreuna. Gasesc eu ce sa`i zic, nu`ti face tu probleme "
.:eu:. (6/4/2010 1:19:54 AM): nu au fost cuvintele mele, ci ale tale
.:eu:. (6/4/2010 1:20:09 AM): nu`mi cere sa nu ma supar
Ady : (6/4/2010 1:20:18 AM): ale mele dar a zis ca daca nu o termin eu poate se baga ea
.:eu:. (6/4/2010 1:20:22 AM): si nici eu nu o zic din rautate
Ady : (6/4/2010 1:20:25 AM): si va fi si mai rau
Ady : (6/4/2010 1:20:37 AM): ca ea nu concepe ca cineva care a fost impreuna
Ady : (6/4/2010 1:20:42 AM): sa poate fi si amiiki
Ady : (6/4/2010 1:21:04 AM): toti imi cer cate ceva
Ady : (6/4/2010 1:21:07 AM): nu's ce sa mai fac
Ady : (6/4/2010 1:21:20 AM): imi multumesc din suflet pt proiect
Ady : (6/4/2010 1:21:25 AM): si te-am ruugat ceva
Ady : (6/4/2010 1:21:32 AM): te rog frumos tine seama de ce am zis
.:eu:. (6/4/2010 1:21:35 AM): ce m`ai rugat?
Ady : (6/4/2010 1:21:36 AM): ma duc la mama la serviciu
Ady : (6/4/2010 1:21:40 AM): pop pt ultima oara
Ady : (6/4/2010 1:21:48 AM): sa nu am mai suni
Ady : (6/4/2010 1:21:53 AM): sau sa nu intri tu pe me
Ady : (6/4/2010 1:21:54 AM): intru eu daca e
.:eu:. (6/4/2010 1:21:57 AM): aaa
.:eu:. (6/4/2010 1:22:03 AM): nu intru, nu ti`am zis
Ady : (6/4/2010 1:22:09 AM): niki cu telurile
Ady : (6/4/2010 1:22:16 AM): te rog poate sunt cu ea
.:eu:. (6/4/2010 1:22:27 AM): ok
Ady : (6/4/2010 1:22:37 AM): ms mult
Ady : (6/4/2010 1:22:40 AM): inka odata
Ady : (6/4/2010 1:22:42 AM): noapte buna
a fost ultima oara cand ne`am auzit...
love_is_precious
Postat pe 4 Iunie 2010 12:52
Bine-ar fi sa fie ultima data! Cu timpul imi vei da dreptate. Dar tare mi-e teama ca te va mai cauta el, cand nu este cu noua achizitie. N-o sa te lase in pace asa usor, si rau faci daca nu-i dai tu ignore cu totul.
Cammie80
Postat pe 4 Iunie 2010 13:14
Este cel mai bine sa nu mai vorbiti asa nu vei mai suferi asa de tare. Cu timpul nu o sa il mai iubesti asa ca si acuma , iti vei aminti de el ca de o parte din trecutul tau si atat. Acuma stiu k doare , dar va trece. Din discutia cu el mi-am dat seama k e un copil care nu stie ce vrea , si te tine si de rezerva in caz ca nu ii merge cu altele. Nu merita.
O sa intalnesti pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca asa cum esti. Si o sa razi cand itti vei aminti de acest forum si de cat ai suferit si o sa te intrebi si tu pt ce?.
A si apropoo eu am 1.56 si viitorul meu sot 1.78 ., iar fostul are 1.85 Verisoara mea are 1.52 si sotul ei are 1.80.
Asa k nu are rost sa fi complexata de inaltime. E el un bou daca a invocat motivul asta
cryss08
Postat pe 4 Iunie 2010 13:18
De la: Cammie80, la data 2010-06-04 13:14:41Bine-ar fi sa fie ultima data! Cu timpul imi vei da dreptate. Dar tare mi-e teama ca te va mai cauta el, cand nu este cu noua achizitie. N-o sa te lase in pace asa usor, si rau faci daca nu-i dai tu ignore cu totul.


Deja m`a cautat azi sa ma intrebe daca m`am suparat... si zicea ca am dreptate insa nu are ce sa faca, i`a impus aia..
love_is_precious
Postat pe 4 Iunie 2010 21:28
De la: cryss08, la data 2010-06-04 13:18:07Este cel mai bine sa nu mai vorbiti asa nu vei mai suferi asa de tare. Cu timpul nu o sa il mai iubesti asa ca si acuma , iti vei aminti de el ca de o parte din trecutul tau si atat. Acuma stiu k doare , dar va trece. Din discutia cu el mi-am dat seama k e un copil care nu stie ce vrea , si te tine si de rezerva in caz ca nu ii merge cu altele. Nu merita.
O sa intalnesti pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca asa cum esti. Si o sa razi cand itti vei aminti de acest forum si de cat ai suferit si o sa te intrebi si tu pt ce?.
A si apropoo eu am 1.56 si viitorul meu sot 1.78 ., iar fostul are 1.85 Verisoara mea are 1.52 si sotul ei are 1.80.
Asa k nu are rost sa fi complexata de inaltime. E el un bou daca a invocat motivul asta


Inaltimea probabil a fost pretext ca nu avea de ce sa se lege....practic nu i`am gresit cu nimic...asta este..
love_is_precious
Postat pe 4 Iunie 2010 21:30
De sambata seara nu a mai sunat...nici pe mess, nici nimic... ultima oara cand am vorbit, adica sambata, ne`am certat rau si spunea ca il fac sa nu ma mai sune... oare o sa mai sune? voi ce spuneti?
love_is_precious
Postat pe 7 Iunie 2010 11:29
De la: love_is_precious, la data 2010-06-07 11:29:03De sambata seara nu a mai sunat...nici pe mess, nici nimic... ultima oara cand am vorbit, adica sambata, ne`am certat rau si spunea ca il fac sa nu ma mai sune... oare o sa mai sune? voi ce spuneti?

dak omul zice asta..u de ce vrei sa incerci si contrariul?
da,o sa se tina de cuvant-u poti?
ai grija sa nu-l faci sa te injure pe strada ca-l hartuiesti:)
dragon_fly88
Postat pe 7 Iunie 2010 11:32
De la: luluby, la data 2010-06-07 11:32:19
De la: love_is_precious, la data 2010-06-07 11:29:03De sambata seara nu a mai sunat...nici pe mess, nici nimic... ultima oara cand am vorbit, adica sambata, ne`am certat rau si spunea ca il fac sa nu ma mai sune... oare o sa mai sune? voi ce spuneti?

dak omul zice asta..u de ce vrei sa incerci si contrariul?
da,o sa se tina de cuvant-u poti?
ai grija sa nu-l faci sa te injure pe strada ca-l hartuiesti:)


La finalul conversatiei a zis ,,hai ca m`am intalnit cu niste prieteni, ne mai auzim, te pup"... dar ieri cand a intrat pe mess, nu a intrat pe mine (cand de fiecare data ar fi intrat)... oare mai suna vreodata?
love_is_precious
Postat pe 7 Iunie 2010 12:00
De la: love_is_precious, la data 2010-06-07 12:00:58
De la: luluby, la data 2010-06-07 11:32:19
De la: love_is_precious, la data 2010-06-07 11:29:03De sambata seara nu a mai sunat...nici pe mess, nici nimic... ultima oara cand am vorbit, adica sambata, ne`am certat rau si spunea ca il fac sa nu ma mai sune... oare o sa mai sune? voi ce spuneti?

dak omul zice asta..u de ce vrei sa incerci si contrariul?
da,o sa se tina de cuvant-u poti?
ai grija sa nu-l faci sa te injure pe strada ca-l hartuiesti:)


La finalul conversatiei a zis ,,hai ca m`am intalnit cu niste prieteni, ne mai auzim, te pup"... dar ieri cand a intrat pe mess, nu a intrat pe mine (cand de fiecare data ar fi intrat)... oare mai suna vreodata?

sa inteleg ca stai cu telefonul langa tine?
nu cred
si chiar ar fi bine sa-ti vezi de treaba-are prietena...pune-te u in locul ei..ti-ar conveni sa vb cu fosta?
am vazut k i-a interzis sa vb cu tine...era un pretext sa nu vb cu tine..o fi rasp din greseala..
lasa-l sa traiasca...si traieste si u si lasa indoielile:)
te pup.vezi ce faci:)
dragon_fly88
Postat pe 7 Iunie 2010 12:06
De la: luluby, la data 2010-06-07 12:06:38
De la: love_is_precious, la data 2010-06-07 12:00:58
De la: luluby, la data 2010-06-07 11:32:19
De la: love_is_precious, la data 2010-06-07 11:29:03De sambata seara nu a mai sunat...nici pe mess, nici nimic... ultima oara cand am vorbit, adica sambata, ne`am certat rau si spunea ca il fac sa nu ma mai sune... oare o sa mai sune? voi ce spuneti?

dak omul zice asta..u de ce vrei sa incerci si contrariul?
da,o sa se tina de cuvant-u poti?
ai grija sa nu-l faci sa te injure pe strada ca-l hartuiesti:)


La finalul conversatiei a zis ,,hai ca m`am intalnit cu niste prieteni, ne mai auzim, te pup"... dar ieri cand a intrat pe mess, nu a intrat pe mine (cand de fiecare data ar fi intrat)... oare mai suna vreodata?

sa inteleg ca stai cu telefonul langa tine?
nu cred
si chiar ar fi bine sa-ti vezi de treaba-are prietena...pune-te u in locul ei..ti-ar conveni sa vb cu fosta?
am vazut k i-a interzis sa vb cu tine...era un pretext sa nu vb cu tine..o fi rasp din greseala..
lasa-l sa traiasca...si traieste si u si lasa indoielile:)
te pup.vezi ce faci:)


Da, stau cu tel langa mine...astept
Dupa ce mi`a spus ca i`a interzis respectiva sa mai vorbeasca cu mine, a continuat sa ma sune fara sa stie ea... insa de sambata de cand ne`am certat, nu a mai sunat... a si zis ca il pun pe ganduri daca sa mai sune sau nu, ca decat sa sune sa ne certam...pana sa inchidem tel, am schimbat subiectul si la sfarsit a zis ,,ne mai auzim, te pup"... acum stau si ma intreb...va mai suna vreodata?
love_is_precious
Postat pe 7 Iunie 2010 12:32
daca e al tau se va intoarce (sa nu te prind ca-l primesti usor! daca il primesti..lasa-l sa munceasca sa te recastige), daca nu se va intoarce,nu a fost niciodata al tau...vei gasi cand va fi vremea un altul..pana atunci ocupa-te de alte lucruri frumoase pe care ti le ofera viata...risti sa pari disperata...daca ti-a cerut sa nu-l mai cauti...ai picat foarte prost...
sakura_7777777
Postat pe 7 Iunie 2010 12:43
De la: sakura_7777777, la data 2010-06-07 12:43:41daca e al tau se va intoarce (sa nu te prind ca-l primesti usor! daca il primesti..lasa-l sa munceasca sa te recastige), daca nu se va intoarce,nu a fost niciodata al tau...vei gasi cand va fi vremea un altul..pana atunci ocupa-te de alte lucruri frumoase pe care ti le ofera viata...risti sa pari disperata...daca ti-a cerut sa nu-l mai cauti...ai picat foarte prost...


par disperata, poate sunt...dar imi doresc atat de mult sa`i aud vocea...sa glumesc cu el la tel, sa ii arat ca il inteleg in orice problema si ca ne putem intelege bine ca si pana acum (chiar si in calitate de amici)...poate daca nu ne`am fi certat sambata, ar fi continuat sa ma sune.. niciodata nu am stat 2 zile fara sa vorbim...
love_is_precious
Postat pe 7 Iunie 2010 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a plecat geo :(...din nou! 65 De la: Lucia38 9 Decembrie 2009 10:19
il vreau inapoi 22 De la: bella08 1 August 2010 10:57
buna 2 De la: Tharr 9 Mai 2011 09:18
CENTURA DE CASTITATE-UN RAU NECESAR SAU UN MOFT PERMANENT ? 344 De la: kudika_1034479 24 Iunie 2020 08:52
nu pot sa-l uit 19 De la: aizana 8 Iulie 2010 21:07