Setari Cookie-uri

relatie cu cineva ai tanar cu 7 ani

suntem de 8 ani impreuna, e mai mic cu 7 ani si ma iubeste ! (suntem casatoriti)
kudika060122
Postat pe 14 Iunie 2010 20:16
Eu cred ca sunt un om onest, care se gandeste si la ceilalti. Dar acum noi doi, noi trei chiar, suntem bine. Relatia este acum intr-o noua etapa. Copilul meu e in vacanta la bunici, iar partenerul meu lucreaza si el in alt oras. Asa ca vorbim la telefon si ne vedem in weekend.E bine si zambesc spontan cand ne auzim.

Ma intreba cineva aici pe forum daca am rezolvat resentimentele pentru fostul meu sot: nu. Nici n-am avut ocazia, ca e in alta tara, nici n-am vut curaj, nici n-am vrut sa fac circ, iar individul se teme de mine. As putea sa-l dau in judecata pentru neplata pensiei alimentare, as putea sa insist pana se trezeste, dar cred ca va fi bantuit de vinovatie cat timp va trai, daca mai are vreun dram de decenta si omenie in el. Dar tot mi-e dor de el.

Marea diferenta dintre a fi singur sau in cuplu este ca cei doi construiesc ceva impreuna. De la banale lucruri ce tin de viata zilnica (ce mancam azi, cum punem patul sau cand platim gazul si cu ce), pana la unde ne petrecem vacanta, hai nu mai fi suparat ca sunt cu tine si trecem noi si peste asta sau la ce club il inscriem pe cel mic.

Astea sunt importante pentru mine, mai ales ca eu sunt o fire relativ spontana. Si cred ca am gasit si raspunsul. Cred ca am cu cine sa construiesc. Avem aceasi structura mentala, lucram amandoi foarte mult, investim in cariera, dar eu am nevoie de impulsuri si de cineva care sa creada in mine, altfel ma risipesc in indoileli si lucruri pe jumatate facute. Si avem amandoi umor. Si sunt pe zi ce trece mai calda, mai increzatoare, dar tot sunt retinuta.

Dau sanse omului de langa mine, dar va trebui sa fie intelegator si rabdator: asa sunt eu. Daca merge, e bine, daca nu, imi vad de viata mai departe. Ideea e ca nu vreau sa-mi feresc privirea cand ma uit in oglinda.

Copilul meu vrea sa fiu fericita, iar eu vreau ca intr-o zi sa fie mandru de mine. Oricum, nu plec niciodata de langa el ( cu excpetia faptului ca ma furisez afar din cand in cand si trag din tigara de parca ar avea elixirul tineretii )

kudika085418
Postat pe 16 Iunie 2010 08:03
Nu va descurajati :)
Si eu sunt cu cineva mult mai mare ca mine..Eu am 20 de ani si ea 37..
si totul merge foarte bine,o iubesc si ma iubeste
Iannis
Postat pe 17 Iunie 2010 02:05
TOT CE TREBUIE SA FACI PAREREA MEA E SA VEZI CUM TE SIMTI TU, DACA E CEEA CE ITI PLACE, CE TE FACE FERICITA, NUMAI FERICIREA SI IUBIREA CONTEAZA...........PAREREA LUMII.......E UN NMK
DACA TU ESTI FERICITA SI COPILUL TAU LA FEL, DE CE TE INGRIJOREZI? TRAIESTE CE AI CA NU STII CE ITI VA OFERI ZIUA DE MAINE
analisse
Postat pe 20 Iunie 2010 18:46
Eu sunt casatorita de 11 ani, sotul meu este mai mic cu 7 ani decat mine, dar ne iubim mai mult decat la inceput.
In timp relatia noastra s-a maturizat si s-a aprofundat. Avem incredere deplina unul in celalalt, iar sexul s-a imbunatatit.
Avem un copil de 9 ani, ne implicam impreuna in cresterea si educarea lui, ne facem deseori mici surprize unul celuilalt, inca ne tinem de mana cand mergem pe strada sau ne sarutam pentru ca asa simtim.
Si inca ceva, el are 35, iar eu 42. Nu mai suntem foarte tineri. Dar, ce frumosi suntem cand ne iubim!
kudika084478
Postat pe 7 Iulie 2010 07:56
Si eu am trai o experienta similara cu cineva mai tinar cu 9 ani. S-a lipit de mine ca un catelus disperat! A facut tot ce a fost posibil pt a ma cuceri....si recunosc ca primii doi ani au fost foarte frumosi..dupa ce m-a "apris" din toate punctele de vedere..a descoperit ca nu aveam suficiente fonduri pentru a-i acoperile necesitatile din ce in ce mai costisitoare.....dar tot s-a ales cu un Jeep, casa mobilata aparatura in casa , un espero o dacie si-un motor Suzuki...in sase ani de "relatie"...Parerea mea..foloseste-l pt satisfactia ta...dar ai grija....si fa doar sport. Mai devreme sau mai tirziu..v-a descoperi generatia PRO ..si vei suferi...
kudika188081
Postat pe 27 Iulie 2010 10:02
De la: kudika188081, la data 2010-07-27 10:02:44..dar tot s-a ales cu un Jeep, casa mobilata aparatura in casa , un espero o dacie si-un motor Suzuki...in sase ani de "relatie"..
Nu se vede prea clar poza ta de la avatar, si nici nu stiu cum arata el, asa ca stau in dubii, care din voi a iesit in pierdere si care in castig din toata afacerea asta. No offence, asta e.
Deep
Postat pe 27 Iulie 2010 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
i neea some help! 18 De la: Aphrodite 22 Decembrie 2009 19:31
AJUTOR!!!!! 10 De la: kudikaroxi 28 Mai 2009 14:48
De ce sunt mai atractivi bãrbaþii cu bani? 149 De la: bruneagra25 10 August 2009 08:27
Nu ma intelege deloc...Am ajuns la capatul puterilor..Ce e de facut? 36 De la: stem_29 30 Septembrie 2010 19:17
Eu taur...el Rac!! 7 De la: oana434 28 Iulie 2009 09:44