Setari Cookie-uri

avort

si oare este mai bine sa-l nasti si sa-l arunci la ghena? sau sa ingrosi randurile in orfelinate? sau sa-l ineci sau sufoci? si daca acel fat este in pericol sa se nasca cu o boala grea si incurabila? cine esti tu sa hotarasti chinul lui o viata intreaga? cine-ti da tie dreptul sa-l supui la o viata de chin si sa traiasca saracul ca o leguma? mai gandeste-te inainte sa faci criminale anumite femei.gandeste-te la copii care se nasc cu tetrapareza spastica si care niciodata nu vor putea sa fie altceva decat un simplu corp. si daca tu ca mama, intr-o zi patesti ceva cine se va ocupa de el? cine-l va ingriji pe bietul copil care niciodata nu va constientiza nimic din ce se intampla pe lumea asta.
kukla
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:36
De la: kukla, la data 2009-01-25 16:36:19si oare este mai bine sa-l nasti si sa-l arunci la ghena? sau sa ingrosi randurile in orfelinate? sau sa-l ineci sau sufoci? si daca acel fat este in pericol sa se nasca cu o boala grea si incurabila? cine esti tu sa hotarasti chinul lui o viata intreaga? cine-ti da tie dreptul sa-l supui la o viata de chin si sa traiasca saracul ca o leguma? mai gandeste-te inainte sa faci criminale anumite femei.gandeste-te la copii care se nasc cu tetrapareza spastica si care niciodata nu vor putea sa fie altceva decat un simplu corp. si daca tu ca mama, intr-o zi patesti ceva cine se va ocupa de el? cine-l va ingriji pe bietul copil care niciodata nu va constientiza nimic din ce se intampla pe lumea asta.


eu nu as putea sa-l omor nici dak mi s-ar spune k se va naste handicapat...mai bine un copil handicapat decat unul orb...am vazut cazul acelui tanar fara maini si fara picioare....m-a impresionat...am observat la el o pofta de viata incredibila....kr nu mai exista nici la oamenii normali...e handicapat si totusi isi doreste mult sa traiasca....m-a pus pe ganduri...
cat despre femeile kr isi sufoca copiii sau ii ineaca....ce sa mai zic....???
glumeataa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:41
ce sotii extraordinare veti fii?...pot sa prevad de.pe acum....veti face cu chiu cu vai(dupa multe tratamente de fertilitate) un amarat de copil...apoi o sa avortati toti fratii lui...k sa-i ramana lui toata averea...
pe la 40 de ani o sa ajungeti niste babe cu celulita ,riduri si o *pofta de viata* molipsitoare....o sa va plangeti toata ziua de *ce viata grea duceti*...nu va veti mai gasi nici makr scopul in viata...veti avea doar un copil(pe kr il creste bona) si un serviciu banal ..in care fiecare zi e identica cu cealalta....


Ai grija ce spui ca s-ar putea sa se intoarca impotriva ta.
Sunt printre noi femei care fac tratamente pentru a avea un copil, femei care nu au facut niciodata avort, (ma numar printre aceste femei!) sti cat costa si nu ma refer numai la bani un astfel de tratament? sti cata suferinta implica? ai habar ce inseamna dupa fiecare tratament sa astepti cu sufletul la gura sa vezi ce se intampla, ca mai apoi sa plangi pana cand simti ca nu mai aer? ai facut vreodata vreo HISTEROSALPINOGRAFIE sa vezi ce inseamna asta? mai bine masoara-ti cuvintele si gandeste-te la nenorocitele alea de femei care fac un copil si mai apoi in frig, ploaie, ninsoare sau la o temperatura de 40 de grade stau cu el la vreun semafor smulgandu-ti 1 leu. In fiecare dimineata vad asa ceva cand stau la semafor si-mi vine sa le omor eu.
iar referitor la faptul ca un copil este crescut de o bona, mai bine decat de o mama iresponsabila si total indiferenta la copilul de langa ea.asa ca nu mai face tu pe preacurata si preanevinovata si nu mai judeca pe nimeni.
kukla
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:53
De la: ralucaelen, la data 2009-01-25 02:00:56Ioana a incercat sa traga doar un semnal de alarma si era mare nevoie de asta, mai exista un alt topic cu acelasi subiect, in care foarte multi vorbesc despre avort cu atata degajare, ca si cum ar fi o extractie dentara. Poate ca acest "strigat" al Ioanei le va face pe unele fete insarcinate care se gandesc la posibilitatea de a face un avort si intra pe acest forum, sa nu ia aceasta decizie si sa salveze viata propriului copil.

Draga mea!!!!
N-am afirmat ca embrionul n-ar fi viu,ma indoiesc ca ar putea afirma cineva asa ceva,pt a stii asta nu-ti trebuie sa ai facultate:)))))trebuia sa intelegi doar ca nu poate percepe durerea ,e doar un embrion nu un copil,e adevarat un viitor copil,iar de la a trage un semnal de alarma pina la a aduce acuze e o cale destul de lunga nu crezi????nici tu,ioana sau altcineva nu e in masura sa judece o alta femeie pt faptul ca a facut avort,n-am afirmat avortul ar fi o fapta de care sa fii mindra,dar decit sa-l abandoneze sau sa-l nasca si sa-l omoare mai bine face un avort,din punctul meu de vedere atunci este cu adevarat o crima chiar daca copilul acela traieste
justforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:03
De la: ioana19, la data 2009-01-24 19:08:07
De la: diana_princessa, la data 2009-01-24 18:58:44"copilul ala amarat...fara niciun frate...va fii in viata tinta tuturor relelor...isi va face fel de fel de prieteni dela care va invata sa consume droguri,sa fumeze etc....copiii singuri la parinti si carora li s-a oferit intotdeauna totul sunt cinici,egoisti,rai...." asta zice Ioana.

Cate dintre noi suntem singure la parinti si nu suntem asa cum ne descrii tu.

Si cu faza asta jignesti si fetele care nu au facut avort si pe mamele lor care poate n-au putut sa mai faca inca un copil chiar daca si-ar fi dorit (mama mea de exemplu)) si pot sa pun pariu ca nu toti copii singuri la parinti se drogheaza si beau si fumeaza cum zici tu.

Apropo ... si eu sunt singura la parinti si nu bea si nu fumez si nu ma droghez si sunt studenta ca si tine, singura deosebire intre noi este faptul ca eu stiu cum se fac banii prin munca nu de la mama si tata si mai stiu ca un barbat plin de bani aduce numai rautate cu el, asa ca nu ne cataloga pe noi fetele singure la parinti ca pe niste BESTII, cand de fapt TU ESTI SINGURA BESTIE AICI.

Si tot n-ai zis cine iti plateste facultatea si pe banii cui te imbraci si mananci.

Daca esti asa de inversunata cu subiectul asta atunci macar fa bine curiozitatii noastre si zi-ne ce te-am rugat, ca sa nu imi fac o impresie mai proasta despre tine decat cea pe care o am deja. Lumineaza-ne !!!



ok,draga...cat mai multe avorturi iti doresc!!!
dar cand o sa te trezesti cu cancer de col uterin cine o sa-ti mai dea bani de tratamente?...copiii pe care i-ai avortat?
sau amaratul ala pe care o sa-l nasti?



Draga Ioana, aici era o discutie nu e cazul sa doresti cuiva " cat mai multe avorturi". De aici se vede rautatea din tine.

Apropo de cancer de col sau rana pe col, sper nu ai niciodata asa ceva pt ca se face si din alte cauze decat avortul si pot sa-ti zic faptul ca s-ar putea sa si ai avort spontan din cauza asta asa ca stai linistita ca tu esti in plop si plupul in aer la categoria cunostinte si vii si faci aici atata scandal.

Dunmezeule mare e gradina Ta si multi PROSTI/PROASTE au sarit gardul.

Vezi sa nu patesti tu ceva rau avand in vedere ca numai rau ai dorit la toata lumea de cand ai intrat pe topicul asta.

Si spre informarea ta nu am facut avort si nu il aprob dar nici nu dau cu piatra asa cum faci tu aici.

Du-te trateaza-te la un psiholog sau psihiatru ca sa nu o iei pe aratura cumva din cauza fanatismul tau.

PS. Ai grija in viata reala s-ar putea sa iti si primesti portia pt jignirile si acuzele pe care le scrii aici; poate ca in viata reala nu ai curaj sa te exprimi si de aici vine asa incapatanare la tine.

pa
diana_princessa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:28
" Sunt foarte multumit ca parintii mei nu au stiut NIMIC, inainte de a ma naste,
pentru ca imaginati-va daca parintii mei ar fi stiut, ar fi facut...AVORT.



Iubesc faptul ca EU POT SA OFER LUMII, ceva ce altii nu pot."

Nick Vujicic
http://www.youtube. com/watch? v=yo_24_qTNac& feature=related
http://www.youtube. com/watch? v=6bL3GR4iAW0& feature=related
http://www.youtube. com/watch? v=3O6OluBxGtM& feature=related

Cele traduse, incep in al doilea video de la
minutul 2.


credeti k acest tanar nu merita sa traiasca?
glumeataa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:59
Este emotionant. Este o lectie despre ce inseamana viata. Acest baiat are acelasi drept la viata pe care il avem fiecare dintre noi si numai Dumnezeu poate decide asupra acestui drept. Numai El este cel ce poate alege.
ralucaelen
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:52
Marturiile unei tinere care a supravietuit unui avort esuat. Oare ce ea simte pentru mama ei care a incercat sa o ucida? A reusit sa o ierte?


http://www.youtube.com/watch?v=kPF1FhCMPuQ
http://www.youtube.com/watch?v=k8B1nKGIAeg&feature=related
ralucaelen
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:00
emotionant ,
groaznic,
Deeabolique
Postat pe 26 Ianuarie 2009 14:37
nu stiu de ce nu se mai deschid filmele postate de mine...dak si voua va apare o eroare aiurea incercati
http://www.youtube.com/watch?v=3O6OluBxGtM&feature=related

meriti sa vedeti cum traieste acest tanar....credeti k ar merita sa moara?

vedeti si filmele postate de raluca...despre acea fata ce credeti?...merita sa fii fost avortata de mama ei sau are dreptul la viata la fel k noi toti?
glumeataa
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:25
De la: hunny honey, la data 2009-01-25 17:03:42
De la: ralucaelen, la data 2009-01-25 02:00:56Ioana a incercat sa traga doar un semnal de alarma si era mare nevoie de asta, mai exista un alt topic cu acelasi subiect, in care foarte multi vorbesc despre avort cu atata degajare, ca si cum ar fi o extractie dentara. Poate ca acest "strigat" al Ioanei le va face pe unele fete insarcinate care se gandesc la posibilitatea de a face un avort si intra pe acest forum, sa nu ia aceasta decizie si sa salveze viata propriului copil.

Draga mea!!!!
N-am afirmat ca embrionul n-ar fi viu,ma indoiesc ca ar putea afirma cineva asa ceva,pt a stii asta nu-ti trebuie sa ai facultate:)))))trebuia sa intelegi doar ca nu poate percepe durerea ,e doar un embrion nu un copil,e adevarat un viitor copil,iar de la a trage un semnal de alarma pina la a aduce acuze e o cale destul de lunga nu crezi????nici tu,ioana sau altcineva nu e in masura sa judece o alta femeie pt faptul ca a facut avort,n-am afirmat avortul ar fi o fapta de care sa fii mindra,dar decit sa-l abandoneze sau sa-l nasca si sa-l omoare mai bine face un avort,din punctul meu de vedere atunci este cu adevarat o crima chiar daca copilul acela traieste



... nu simte durerea !!! ... atunci sa refuzam tratamentul celor in coma de durata, sa eutanasiem pe cei paralizati, pe ... ??? ... ce usor e sa dai o definitie educata ... nu simte !!! ... curioasa parere ... esti sigura ? ...
... oare nu este DOAR o etapa a evolutiei noastre ca oameni ? ... o simpla etapa ... care nu trebuie eliminata pentru ca noi sintem deja nascuti ca am scapat si, din fericire, nu ne cintarea nimeni, nu ne evalua, nu ne trata cu indiferenta ... oare de ce din acel ''ceva'' nu iese altceva ... un crocodil, nu cal, sau un pui de gaina ? ... iese intotdeauna un om ...
... cum poti judeca o femeie ? ... a judeca inseamna a primi si o pedeapsa ... cea ce nu se intimpla ... poate ar fi mai bine spus ... A SFATUI ... ceea ce este altceva ... nu cred ca foarte multe fete/femei stiu sincer ce a ce fac ... de obicei explicatiile se invirt in jurul aceloiasi explicatii penibile si sau a altora care dau o tenta putin ''frivola'' ...
... a abandona un copil NU ESTE O RUSINE ... al omori ESTE O RUSINE ... cel putin ... o fata/femeie care isi tine copilul in burtica 9 luni ca apoi sa fie nevoita sa il paraseasca nu este o mama denaturata ... acea mama IL IUBESTE, fara indoiala ... asa cum altele nu au putut face ... pacat ca societatea romaneasca se ascunde dupa o FALSA credinta si morala cind este vorba de copii ei mai putin norocosi in a avea un tata responsabil si matur ... dar in nici un caz acesti copii nu si-ar dori niciodata sa fi fost omoriti ... CARE DINTRE D-VOASTRA ATI FI ACCEPTAT ASTA, ACUM ? ... asa ca sa fim seriosi ... cred ca daca se renunta la falsele si putin ipocritele metode de a ne demonstra ''maturitatea'', daca am deveni mai intelegatori si mai pozitivi nu ar mai fi nevoie sa gasim explicatii penibile ...

iskanderya
Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:26
De la: kukla, la data 2009-01-25 16:36:19si oare este mai bine sa-l nasti si sa-l arunci la ghena? sau sa ingrosi randurile in orfelinate? sau sa-l ineci sau sufoci? si daca acel fat este in pericol sa se nasca cu o boala grea si incurabila? cine esti tu sa hotarasti chinul lui o viata intreaga? cine-ti da tie dreptul sa-l supui la o viata de chin si sa traiasca saracul ca o leguma? mai gandeste-te inainte sa faci criminale anumite femei.gandeste-te la copii care se nasc cu tetrapareza spastica si care niciodata nu vor putea sa fie altceva decat un simplu corp. si daca tu ca mama, intr-o zi patesti ceva cine se va ocupa de el? cine-l va ingriji pe bietul copil care niciodata nu va constientiza nimic din ce se intampla pe lumea asta.



... ohhhhohoo ... usurel ... ce spui tu acolo ? ... dar de ce l-ai facut ? ... de ce trebuie sa plateasca el, inconstienta mamei si tatalui sau ... nici macar handicapatii nu isi doresc sa fi fost avortati ... cine sinteti voi sa va permiteti sa spuneti asa ceva ... cine ? ... cine esti tu sau alt cineva care sa stie ce isi va dori acel copil ... chiar atit de abstract par copii(adica ce au fost si ele) unora dintre femei ? ... si culmea, apoi bat spitalele sa faca macar unul ... cind puteau face atunci cind era timpul ... cind nu aveau cariera de aparat si de urmarit ... cind erau sanatoase si isi reveneau perfect dupa o sarcina(nu cind le urmareste celulita si isi maninca timpul si banii pe exerciti fizice) ... cind aveau viata inainte ... phuuuuu ...
iskanderya
Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:37
De la: ioana19, la data 2009-01-26 17:25:59nu stiu de ce nu se mai deschid filmele postate de mine...dak si voua va apare o eroare aiurea incercati
http://www.youtube.com/watch?v=3O6OluBxGtM&feature=related

meriti sa vedeti cum traieste acest tanar....credeti k ar merita sa moara?

vedeti si filmele postate de raluca...despre acea fata ce credeti?...merita sa fii fost avortata de mama ei sau are dreptul la viata la fel k noi toti?


Existe niste un spatiu inainte de "com" si altul dupa semnul intrebarii. Daca sunt sterse aceste spatii, filmuletele se incarca.
ralucaelen
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:07
si eu cred ca nu este bine sa faci avort,,dar uneori este necesar..ce ati face daca ati fii studenta?eu o sa fac un avort..sunt insarcinta in 4 sapatamani..ganditi-va ca un copil nu se creste cu aer..si in plus nu am decat 20 de ani si nu sunt destul de matura pt a creste un copil..
petra_andreea
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:25
daca esti sanatoasa si totul este bine ,lasa-l sa creasca in tine ,e singura satisfactie in viata asta ca e din tine .mai bine lupta ptr el ,cere ajutorul ,sfatuieste te si apoi ia decizii de genul asta , o fi un embrion dar dupa ce l elimini va ramane golul acela ! gandeste te ....la un moment dat cu totii platim ptr deciziile luate...eu am platit.
gianna_is
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:47
De la: diavolitza_kytty, la data 2009-01-27 19:25:55si eu cred ca nu este bine sa faci avort,,dar uneori este necesar..ce ati face daca ati fii studenta?eu o sa fac un avort..sunt insarcinta in 4 sapatamani..ganditi-va ca un copil nu se creste cu aer..si in plus nu am decat 20 de ani si nu sunt destul de matura pt a creste un copil..


te rog eu...uita-te la un film despre cum se face un avort...e ingrozitor ce ai de gand sa-i faci copilului...
mai bine il pastrezi...s-ar putea k apoi sa nu mai poti avea niciodata copii...
exista multe fete studente kr au nascut....e de o mie de ori mai bine sa nasti decat sa avortezi.....
vei regreta amarnic...
cat mai ai tu pana termini facultatea?...un an?...doi?....nu poti sa-l lasi o vreme la o fundatie?....nu te costa nimik si poti sa-l vizitezi cand vrei tu...si au conditii foarte bune....
gandeste-te si la el....cat de mult si-ar dori si el sa traiasca.....
glumeataa
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:48
asta as face eu dak as fii in locul tau si nu as avea unde sa-l las....l-as duce la o fundatie si m-as duc zilnic sa-l vad....
nu i-as lua viata....nu as putea avea un suflet asa rau...mi-ar fii mila de el....
dupa ce as termina facultatea si as reusi sa ma angajez l-as aduce acasa....alaturi de mine....
nu m-as putea ierta niciodata dak mi-as omora copilul....
crede-ma...nu spun prostii...si eu sunt studenta...si eu as putea sa raman insarcinata oricand....dar nu l-as putea ucide....mi-ar fii mila de el....i-as oferi si lui DREPTUL LA VIATA!!
nu te gandesti k ii bate si lui inima la fel k si tie?
glumeataa
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:53
De la: diavolitza_kytty, la data 2009-01-27 19:25:55si eu cred ca nu este bine sa faci avort,,dar uneori este necesar..ce ati face daca ati fii studenta?eu o sa fac un avort..sunt insarcinta in 4 sapatamani..ganditi-va ca un copil nu se creste cu aer..si in plus nu am decat 20 de ani si nu sunt destul de matura pt a creste un copil..




... femeie ... NU RENUNTA NICIODATA LA COPII TAI ... RENUMTI LA TINE INSUTI ... DE CE SI PENTRU CE SA TE SCHILODESTI ... DE CE SA AI REMUSCARI ... GINDESTE POZITIV ... studentia si virsta nu au nici o legatura cu capacitatea ta de a creste copilul tau ... POTI ORICE VREI ... mai ales cind ai un scop frumos ... GINDESTE-TE CIND VEI AVEA 40 DE ANI O SA MERGI LA PLAJA CU UN/O TINARA SUPERBA ... FII POZITIVA ... NU TE AMESTECA IN MIZERIA CELOR DIN JUR ... VIATA E GREA ... NU TE FERI ... FII OM ... FII FEMEIE ...
... te-ai gindit concret ce posibilitati ai si ce trebuie sa faci ?
- vorbeste cu prietenul tau, spune-i ca pastrezi copilul si ca vrei sa fii mireasa ... o sa vezi ce reactie are ... un DA e superb, un NU(si gramezi de explicatii nu sint acceptabile) nu trebuie sa te descurajeze ... deloc ...
- vorbeste cu parintii tai, ai lui ... spunei ce vrei si ce vei face ...
- cresteti copilul ... e cel mai frumos lucru din viata ta ... o sa iti dea atitea clipe frumoase ... asa cum ai dat si tu altora ...
... NU TE SPERIA ... parintii nu te parasesc ... bunicii nu te parasesc ... colegii nu te parasesc ... societatea, noi nu te (vom) parasi ... sint agentii si fundatii cu gramada ... DE ORIUNDE VEI GASI UN SPRIJIN chiar daca acum ti se pare ca rusinea te darima ... NU TREBUIE SA ITI FIE RUSINE ... CA ESTI INSARCINATA ... NICIODATA ... LASA NAIBII CLISEELE ... NU TREBUIE SA TRAIESTI CU ELE ... ELE NU TE VOR AJUTA NICIODATA ...
... 20.000 de tinere au nascut anul trecut ... ELE AU PUTUT ... SI SINT FERICITE CA AU PUTUT ... ESTI TINARA ... NU INCEPE VIATA CU UN ESEC ...
... sper sa auzim lucruri bune ...

iskanderya
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:11
De la: iskanderya, la data 2009-01-27 21:11:24
De la: diavolitza_kytty, la data 2009-01-27 19:25:55si eu cred ca nu este bine sa faci avort,,dar uneori este necesar..ce ati face daca ati fii studenta?eu o sa fac un avort..sunt insarcinta in 4 sapatamani..ganditi-va ca un copil nu se creste cu aer..si in plus nu am decat 20 de ani si nu sunt destul de matura pt a creste un copil..




... femeie ... NU RENUNTA NICIODATA LA COPII TAI ... RENUMTI LA TINE INSUTI ... DE CE SI PENTRU CE SA TE SCHILODESTI ... DE CE SA AI REMUSCARI ... GINDESTE POZITIV ... studentia si virsta nu au nici o legatura cu capacitatea ta de a creste copilul tau ... POTI ORICE VREI ... mai ales cind ai un scop frumos ... GINDESTE-TE CIND VEI AVEA 40 DE ANI O SA MERGI LA PLAJA CU UN/O TINARA SUPERBA ... FII POZITIVA ... NU TE AMESTECA IN MIZERIA CELOR DIN JUR ... VIATA E GREA ... NU TE FERI ... FII OM ... FII FEMEIE ...
... te-ai gindit concret ce posibilitati ai si ce trebuie sa faci ?
- vorbeste cu prietenul tau, spune-i ca pastrezi copilul si ca vrei sa fii mireasa ... o sa vezi ce reactie are ... un DA e superb, un NU(si gramezi de explicatii nu sint acceptabile) nu trebuie sa te descurajeze ... deloc ...
- vorbeste cu parintii tai, ai lui ... spunei ce vrei si ce vei face ...
- cresteti copilul ... e cel mai frumos lucru din viata ta ... o sa iti dea atitea clipe frumoase ... asa cum ai dat si tu altora ...
... NU TE SPERIA ... parintii nu te parasesc ... bunicii nu te parasesc ... colegii nu te parasesc ... societatea, noi nu te (vom) parasi ... sint agentii si fundatii cu gramada ... DE ORIUNDE VEI GASI UN SPRIJIN chiar daca acum ti se pare ca rusinea te darima ... NU TREBUIE SA ITI FIE RUSINE ... CA ESTI INSARCINATA ... NICIODATA ... LASA NAIBII CLISEELE ... NU TREBUIE SA TRAIESTI CU ELE ... ELE NU TE VOR AJUTA NICIODATA ...
... 20.000 de tinere au nascut anul trecut ... ELE AU PUTUT ... SI SINT FERICITE CA AU PUTUT ... ESTI TINARA ... NU INCEPE VIATA CU UN ESEC ...
... sper sa auzim lucruri bune ...




hah !!!

ce usor iti e sa vorbesti fiind barbat....

sunt parinti care si-ar da copilul afara din casa daca s-ar intampla sa ramana insarcinata....

si apoi ... de ce sa isi lege viata de un om care poate nu o merita si care poate din nepasare a adus-o in situatia asta? ..


scumpo ... fa asa cum iti dicteaza constiinta ...

e greu si e grav sa faci un avort dar e alegerea fiecareia dintre noi.

eu te sfatuiesc totusi sa vorbesti cu parintii tai mai intai si apoi sa iei o decizie impreuna cu ei.

si cum zicea cineva pe un alt forum: barbati se mai gasesc dar parintii sunt unici.

vorbeste cu ei despre problema ta nu hotari singura.

pupici si sa auzim de bine
diana_princessa
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:59
... mmmmdaaa ... diana iti trimite un ''pupic'' gen Lucretia Borgia ... adica otravit nevoie mare ... fara indoiala ca are ''experienta'' !!?? ...
... ma mira insa ce usor arunca niste cuvinte ... NEPASARE ? ... pai aici nu vorbim de PROSTITUTIE infantila ... nu sint casatoriti ... e alta treaba ... dar e vina ambilor ... NU E O SCUZA ... si poate fi indreptata daca exista DRAGOSTE ... ceea ce nu ma indoiesc ...
... diana, draga ... NIMENI NU ITI GARANTEAZA CA NU VEI DIVORTA LA 40, 50 sau 60 de ani ... sau se te vei certa la cutite cu ''scumpul'' tau sot ... sau nu te va insela de 10 ori pina atunci ... si atunci ce rost are sa il cauti dupa criterii materiale(care oricum se rezolva in timp) sau dupa cit e de plictisit de cautat ... cel mai bine sa il iei cind il gasesti ... si cu asta basta ... loteria vietii e la fel ... daca te paraseste e si din vina avorturilor inconstiente ... ca nu l-ai lasat sa isi ASUME RESPONSABILITATILE ... ca ti le-ai asumat cu ignoranta ... acum dai ''sfaturi'' ??? ... nici tu nu stii ce va fi miine cu viata ta, asa ca nu o otravi pe a altora ... OK ? ...
... si iarasi vechea semi-filozofie romaneasca defazata ... crestin-democrata ... '''e grav e foarte grav sa faci avort, dar este alegerea voastra''' ... adica spune ceva concret ca apoi sa lase usa larg deschisa ... am mai auzit pe una la fel ... d-zeu (adica iarasi ceva foarte inaltator) l-ea lasat femeilor aceasta usita ... avortul ... DOAMNE FERESTE ... pina unde merge inapoierea ... fuga dupa cariera si bani (si culmea niciodata nu reusesc, indiferent de cite case si masini ajung sa isi cumpere) le face sa uite ...
iskanderya
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:22
... kitty ... RUSINEA NU ESTE O PROBLEMA ...

- vorbeste cu el ... clar, fara dubii ...

- vorbeste cu parintii tai ...

- vorbeste cu parintii lui ...

... NU SARI NICI UN PAS ... FA-I RESPONSABILI PE TOTI ASA CUM TREBUIE ... FII O FEMEIE ADEVARATA ... NU DA CU PICIORUL LA CE AI DEJA ... NU LASA NIMIC DIN MINA ... CHIAR DACA ACUM TI SE PARE MAI GREU ... TU POTI CEEA CE AU PUTUT SI ALTE FEMEI ... restul cauta sfaturi pe internet la sterilitate si alte probleme ... EVITA-LE CU DEMNITATE ... nu te infunda in sloganuri ''binevoitoare'' ... nu ai observat ca orice lucru bun se obtine cu greutate iar orice lucru care se obtine usor e de fapt un NIMIC ? ... alege lucrul bun ...
... ai ceva probleme ... nu le accentua, mai fata ... nu da cu piciorul vietii ... nu te alatura grupului de semi-uman care isi vinde constiinta si isi inhiba sentimentele ... uita ''pupicii'' lor ... alege pupicii copilului tau ...


iskanderya
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:38
kitty...de ce nu mai intri sa mai vorbesti cu noi?
te asteptam sa ne spui ce ai ales in final pentru bebelus...MOARTE sau VIATA!!!!
ne gandim la copilul tau....si ne gandim si la tine....ce ai mai facut?
kitty...alege cu incredere viata pentru el...nu ai nimik de pierdut....din contra....vei vedea cat pot fii de frumosi bebelusii....minunati!!!
dak faci avortul o sa regreti toata viata ta...ideea ca ti-ai ucis copilul te va urmari mereu....nu-ti manji mainile cu sangele propriului copil....lasa-l sa traiasca!!!
nu te gandi la faptul k nu e un copil....e un omla fel k tine pentru k la fel k si tie ii bate inima....e insa foarte mic...dar asa mic cum e are dreptul la viata!!!...traieste!!!...nu-i lua tu viata....fie-ti mila de el!!!
glumeataa
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:32
Dle draga:)))))
Sint ferm convinsa,nu doar sigura:))) este foarte adevarat ca este prima etapa a vietii dar nu compara un embrion cu un comatos:))))pt simplul fapt ca primul nu este decit un organism fara organe si fara o viata proprie si din acel ceva(embrion) nu iese altceva,dupa cum spui tu: un crocodil,cal sau alta vietate dintr-un singur motiv,a fost conceput cu un mascul din aceeasi specie cu tine iar despre a judeca pe cineva,daca tu citesti din doi in cinci e problema ta,dar nu e obligatoriu sa-l pedepsesti pe cel judecat e deajuns sa dai o sentita,plus ca nu mi-am permis "luxul"de a da sfaturi nimanui.Si totusi am o mare curiozitate poate ai bunatatea sa ma dumiresti si pe mine acele mame care isi ucid copii dupa ce le-au dat nastere sau toarna copii cu nemiluita si-i abandoneaza cum le numesti???Ai o parere buna pt ca l-a purtat in pintece noua luni,sint de acord cu tine pina aici dar dupa ce l-a nascut nu are oare obligatia de al creste????ca de aceea l-a facut ,nu sa ingroase rindurile copiilor din orfelinate,in astfel de situatii nu pui problema ca acel copil nu asta doreste pt viitorul lui???Si inca ceva,las-o te rog frumos asa cu celulita si mersul la sala,nu au absolut nici o legatura cu nasterea sau cu avortul,ci doar cu alimentatia si stilul de viata:)))))
justforme
Postat pe 30 Ianuarie 2009 06:47
Ia o carte de medicina si citeste-o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dyana_24
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:19
mesajul era ptr cei care habar nu au ce e un embrion!!!
Dyana_24
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:28
De la: Dyana-24, la data 2009-01-30 09:28:56mesajul era ptr cei care habar nu au ce e un embrion!!!


ia uite ce frumos zambeste un *embrion* .... http://www.9am.ro/comunitate/marinescuirina/poze/show/1/8895/copilas-3-luni.html
ai putea sa-l ucizi?


are si raluca unul la avatar...nici ala nu e frumos?
glumeataa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:26
cititi si documentati-va!
embrioni care zambesc.......
Dyana_24
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:49
ioana, nu te mai revolta degeaba! de curiozitate, am intrat pe mai multe site-uri si unde era o discutie despre avorturi ai comentat si tu!
nu poti schimba lumea, ti-au mai zis-o si altii!
ai jignit mult si ai fost jignita!
in unele mesaje ale tale vad frustrare si rautate! de ce?mai bine spune de unde atata inversunare? lamureste-ma ca nu te inteleg!
nu poti schimba ce au facut deja! asta e, nu dam la nimeni in cap, mai bine incercam sa le ridicam moralul si sa le ajutam sa treaca peste acest hop!
incearca sa-ti faci prieteni, nu dusmani!
Daca tot mai aduci aminte si de religie: "D-zeu te va intreba ptr cati ai fost prieten si nu cati prieteni ai avut!"
Dyana_24
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:56
De la: Dyana-24, la data 2009-01-30 14:49:42cititi si documentati-va!
embrioni care zambesc.......


vedeti cu ochii vostri...nu e nevoie sa ma credeti pe cuvant....uitati-va la imaginea pe care v-am dat-o....
asa e....poate am fost prea agresiva....insa am incercat sa va arat k nu e bine...k e pakt de bietii bebelusi...sunt omorati in chinuri foarte mari....mi-e mila de ei...
cred k o femeie dak nu avorteaza va fii foarte fericita...in schimb...dak il ucide pe bebelus va suferi toata viata dupa el...ii va parea rau....
glumeataa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:19
s-au adunat nebunii pe topic ioana cred ca ar fi mai bine sa intri pe alte topicuri cum ar fi cel cu profil psihologic cred ca ai nevoie draga mea tu te uiti prea mult la filmele acelea cu copii avortati si cred ca te-au marcat pe viata dute si te trateaza ca esti grav si e pacat de tine ca esti tanara
kudika056552
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
interpretare analize pentru sarcina 7 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:39
Postinor 2 54 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:13
Galma pe labia mica!!! Ce inseamna??? Help! 14 De la: kudika_984754 25 Aprilie 2015 00:52
Dar de botez? 20 De la: healthy013618 6 Aprilie 2010 13:38
chisturi de entamoeba hystolitic si entamoeba dispar 5 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 10:29