Setari Cookie-uri

avort

mai bine ti-ar fi mila de maica-ta ... a crescut o femeie care nu stie sa isi traisca viata ... daaaaarrr ... de unde sa stiu de unde ai placerea asta de a te SCHILODI si a ''recomanda'' acelasi lucru tinerelor ... nu-i asa ca hormonii sint mai importanti decit sanatatea ? ... HAHAHAHAHAHAHA ...

CU CE M-AM SCHILODIT INFANTILULE ? CU O FERTILIZARE IN VITRO NEREUSITA? CU O HISTEROSALPINOGRAFIE ? CU O PERMEABILIZARE A TROMPELOR?
NU, CU ASTEA NU M-AM SCHILODIT. INSA M-AM SCHILODIT CU CE MI-AI INTUNECAT MIE SI MULTORA CA MINE RETINA, CU INEPTIILE TALE, ADICA.
kukla
Postat pe 17 Martie 2009 23:59
fetelor,nu mai bagati in seama aceste "specimene" de barbati...nici macar nu pot fi numiti barbati!nu se merita sa va enervati din cauza unor oameni care habar nu au ce inseamna viata si greutatile ei!
Dyana_24
Postat pe 18 Martie 2009 13:21
Buna Ioana!Eu cred ca nu trebui sa fi asa drasnica si inversunata impotriva celor care au facut avort.Dumnezeu zice:Nu judeca ca sa nu fii judecat"una e sa dai un sfat,cu dragoste si blandete si alta e sa iti impui parerea.Eu am 48 de ani,2 fii si nici un avort,sant mandra de asta,dar nici nu judec pe nimeni.Cred ca fiecare are un motiv intemeiat sa faca avort,oricum pe fiecare le judeca constiinta lor,iar pe noi toti Dumnezeu.Ma bucur ca vrei sa fii mamica ideala dar,un vechi proverb spune asa"Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada,vorbestei de planurile tale"Sanatate.
51160
Postat pe 18 Martie 2009 15:30
De la: edorina05, la data 2009-03-18 15:30:18Buna Ioana!Eu cred ca nu trebui sa fi asa drasnica si inversunata impotriva celor care au facut avort.Dumnezeu zice:Nu judeca ca sa nu fii judecat"una e sa dai un sfat,cu dragoste si blandete si alta e sa iti impui parerea.Eu am 48 de ani,2 fii si nici un avort,sant mandra de asta,dar nici nu judec pe nimeni.Cred ca fiecare are un motiv intemeiat sa faca avort,oricum pe fiecare le judeca constiinta lor,iar pe noi toti Dumnezeu.Ma bucur ca vrei sa fii mamica ideala dar,un vechi proverb spune asa"Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada,vorbestei de planurile tale"Sanatate.


Super replica ...imi place ...in viata niciodata sa nu spui niciodata...
izab33lla
Postat pe 18 Martie 2009 18:09
"Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada,vorbestei de planurile tale"
eleain
Postat pe 18 Martie 2009 19:28
De la: edorina05, la data 2009-03-18 15:30:18Buna Ioana!Eu cred ca nu trebui sa fi asa drasnica si inversunata impotriva celor care au facut avort.Dumnezeu zice:Nu judeca ca sa nu fii judecat"una e sa dai un sfat,cu dragoste si blandete si alta e sa iti impui parerea.Eu am 48 de ani,2 fii si nici un avort,sant mandra de asta,dar nici nu judec pe nimeni.Cred ca fiecare are un motiv intemeiat sa faca avort,oricum pe fiecare le judeca constiinta lor,iar pe noi toti Dumnezeu.Ma bucur ca vrei sa fii mamica ideala dar,un vechi proverb spune asa"Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada,vorbestei de planurile tale"Sanatate.



am inteles k trebuie sa vorbesc mai frumos...si am revenit pe acest site adoptand o noua atitudine....
la inceput(cand vorbeam urat) aproape toata lumea era pro-avort...si m-am infuriat....
acum,insa.. am vazut k au aparut mai multe persoane kr nu sunt de acord cu avortul...fapt ce ma bucura...mi-e mila de bietii bebelusi...am propus sa vedem impreuna kr sunt metodele prin kr sa evitam un avort....ce sa facem k sa nu mai ajungem acolo....
despre contraceptive....hm....spunea cineva k dauneaza grav sanatatii(poate efectele nu se vad imediat...dar...dak sunt luate ani intregi la rand... ....e aiurea)
eu folosesc metoda calendarului(si cate odata prezervativul )....
nu am ramas insarcinata pana acum...am mare grija....dar....dak as ramane as face copilul....si asta pentru k il pun pe el mai presus de mine....inainte de a face dragoste ma gandesc serios la un posibil copilas...si sunt ferm hotarata k dak va aparea il voi lasa sa traiasca(elimin din start ideea k i-as face un mare bine dak as accepta sa fie taiat in bucati)....
m-a uimit o *doamna de pe aces topic kr si-a ucis unul dintre copii pentru k celalat sa aiba mai multe foloase materiale(nu sa gandit k pentru un copil un fratior e mult mai important decat orice altceva!!!)...ce fel de mama e asta???...pentru unii muma ,pentru altii ciuma!!!
nu mi se pare corecta aceasta gandire...
in orice caz....aveti gria ce faceti pe viitor...avortul nu e o solutie pentru nimik...nu va scapa nici de saracie,nici de nimik altceva...din contra...va aduce multa durere in suflet!!!
am postat pe acest topic un documentar intittulat *iarna demografik*...o sa va rog sa-l vedeti...e foarte interesant!!!
si nu mai spuneti k barbatii nu au dreptul sa vorbeasca despre avort...si ei sufera cand se ajunge la asa ceva...le pare rau de copil....e si copilul lor!!!
numai bine!!!
kudika036116
Postat pe 18 Martie 2009 23:33
De la: edorina05, la data 2009-03-18 15:30:18Buna Ioana!Eu cred ca nu trebui sa fi asa drasnica si inversunata impotriva celor care au facut avort.Dumnezeu zice:Nu judeca ca sa nu fii judecat"una e sa dai un sfat,cu dragoste si blandete si alta e sa iti impui parerea.Eu am 48 de ani,2 fii si nici un avort,sant mandra de asta,dar nici nu judec pe nimeni.Cred ca fiecare are un motiv intemeiat sa faca avort,oricum pe fiecare le judeca constiinta lor,iar pe noi toti Dumnezeu.Ma bucur ca vrei sa fii mamica ideala dar,un vechi proverb spune asa"Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada,vorbestei de planurile tale"Sanatate.



... va spune ceva cuvintul IPOCRIZIE ... eu cred ca ati facut AVORTURI ... din mai multe motive ... si as putea sa vi le enumar ...
... observ in romania O BOALA, indusa cu deosebita subtilitate ... nu judeca, nu gindi, exista D-zeu are el grija ... HAHAHHAHAA ... ma distreaza cum reusiti sa va auto-flagelati singuri ... si culmea ''crestineste'' ... mentalitate SCLAVAGISTA ... nu inteleg cum aceleasi persoane care accepta ca un OM sa fie AVORTAT, urla descreierate pentru un ciine de pe strada (unii se pot regasi in aceasta categorie) ... dupa ce vad eu multi romanii nu sint crestini ... sau mai bine zis - nu mai sint ... fac greseli grave, tac smeriti cind altii le fac, si accepta inconstient ideea CA VOR MAI FACE ... si totul sub inaltul ''patronaj'' al lui d-zeu ... adica complet defazat si imoral ... eheeee, NU MERGE ... sa fim bine intelesi - aici NIMENI NU JUDECA PE NIMENI ... nu se dau pedepse, nu se cer nume ... se CRITICA fapte GROAZNICE, INCONSTIENTE, PRIMITIVE si INTENTIONATE (asa inteleg eu cind cineva spune - fiecare are un motiv sa faca avort - ca aceste primitivisme sint deja acceptate si intentionate) ... motivele NU EXISTA IN REALITATE ... sint doar efectele mai dificile ALE UNEI VIETI DEZORDONATE, IMATURE, IRESPONSABILE, orice ar vrea cineva sa spuna ... si chiar asa DE CE TREBUIE CA UN COPIL SA PLATEASCA CU VIATA NESABUITA MAMEI/TATALUI LUI ... DE CE ? ... as vrea sa vad o singura femeie OBLIGATA SA FACA AVORT ... dar singure se duc ... nu isi imbunatatesc viata, doar si-o distrug ... nimic nu garanteaza ca avortul si schilodirea la care se supune acea femei ii va aduce fidelitatea si suportul sotului (ca restul traieste intr-o dulce curvasarie) ... ca ''cariera'' (ce groaznic sa pui in balanta viata copilului tau in functie de certurile sau avansarile de la munca) sau studiile (in sexologie) vor evolua mai bine ... ca ''copilaria'' se va continua ... e INCREDIBIL ce valoare au ajuns sa dea ''doamnele educate'' vietii unui OM, vietii proprilor lor copii ...
... avertizez tinerele ca orice avort nu inseamna un atentat la viata lor si a copilului lor, dar si o ruptura sufleteasca ingrozitoare ... ''doamnele'' cu experienta in avorturi sint deja USCATE INTERIOR, sint FRICOASE (in ciuda ''realismului'' pe care vor sa il afiseze), sint PESIMISTE (altfel nu se explica frica ca ele impreuna cu familia lor NU SINT CAPABILE sa isi intretina copii) si IRESPONSABILE ... ma intreb cite dintre aceste ''promotoare'' sau cele care accepta ''crestineste'' (inchizind ochii cu frica ''crestineasca'') avorturile o duc chiar atit de greu ... cite pot spune ca ar fi fost moarte de foame acum daca ar fi avut toti copii pe care iau avortat ... ma ingrojeste modul pervers cu care ''le lamuresc'' pe celelalte de infaibilitatea gindirii lor PERVERSE ... vai, draga, da-l afara, vrei sa ajungi o sarantoaca, sa nu iti termini studiile, sa iti pierzi copilaria ? ... adica, lasa exterminal si nu gindi ... e tot ce iti trebuie ca sa fii ''fericita'' ... HAHAHAHAHAHAHA ...
... si incet incet, se va forma (deja o parte este formata) o masa de OBIECTE SEXUALE ... de femei ''respectate'' doar pentru gemetele artistice pe care pot sa le produca, si a caror calitate principala - fertilitatea este calcata in picioare ... nu stiu daca barbatii (acei papa-lapte care prefera sa se vaicareasca) vor mai fi capabili sa deosebeasca si sa respecte o FEMEIE de gramezile de obiecte sexuale din jurul lui care il imbie ... dragelor va ruinati viata ... viata nu inseamna doar studii, carieira, barbat prezentabil si ''intelegator'', masina, vila si excursii ...
Iskander_
Postat pe 19 Martie 2009 00:14
De la: edorina05, la data 2009-03-18 15:30:18Buna Ioana!Eu cred ca nu trebui sa fi asa drasnica si inversunata impotriva celor care au facut avort.Dumnezeu zice:Nu judeca ca sa nu fii judecat"una e sa dai un sfat,cu dragoste si blandete si alta e sa iti impui parerea.Eu am 48 de ani,2 fii si nici un avort,sant mandra de asta,dar nici nu judec pe nimeni.Cred ca fiecare are un motiv intemeiat sa faca avort,oricum pe fiecare le judeca constiinta lor,iar pe noi toti Dumnezeu.Ma bucur ca vrei sa fii mamica ideala dar,un vechi proverb spune asa"Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada,vorbestei de planurile tale"Sanatate.



... va spune ceva cuvintul IPOCRIZIE ... eu cred ca ati facut AVORTURI ... din mai multe motive ... si as putea sa vi le enumar ...
... observ in romania O BOALA, indusa cu deosebita subtilitate ... nu judeca, nu gindi, exista D-zeu are el grija ... HAHAHHAHAA ... ma distreaza cum reusiti sa va auto-flagelati singuri ... si culmea ''crestineste'' ... mentalitate SCLAVAGISTA ... nu inteleg cum aceleasi persoane care accepta ca un OM sa fie AVORTAT, urla descreierate pentru un ciine de pe strada (unii se pot regasi in aceasta categorie) ... dupa ce vad eu multi romanii nu sint crestini ... sau mai bine zis - nu mai sint ... fac greseli grave, tac smeriti cind altii le fac, si accepta inconstient ideea CA VOR MAI FACE ... si totul sub inaltul ''patronaj'' al lui d-zeu ... adica complet defazat si imoral ... eheeee, NU MERGE ... sa fim bine intelesi - aici NIMENI NU JUDECA PE NIMENI ... nu se dau pedepse, nu se cer nume ... se CRITICA fapte GROAZNICE, INCONSTIENTE, PRIMITIVE si INTENTIONATE (asa inteleg eu cind cineva spune - fiecare are un motiv sa faca avort - ca aceste primitivisme sint deja acceptate si intentionate) ... motivele NU EXISTA IN REALITATE ... sint doar efectele mai dificile ALE UNEI VIETI DEZORDONATE, IMATURE, IRESPONSABILE, orice ar vrea cineva sa spuna ... si chiar asa DE CE TREBUIE CA UN COPIL SA PLATEASCA CU VIATA NESABUITA MAMEI/TATALUI LUI ... DE CE ? ... as vrea sa vad o singura femeie OBLIGATA SA FACA AVORT ... dar singure se duc ... nu isi imbunatatesc viata, doar si-o distrug ... nimic nu garanteaza ca avortul si schilodirea la care se supune acea femei ii va aduce fidelitatea si suportul sotului (ca restul traieste intr-o dulce curvasarie) ... ca ''cariera'' (ce groaznic sa pui in balanta viata copilului tau in functie de certurile sau avansarile de la munca) sau studiile (in sexologie) vor evolua mai bine ... ca ''copilaria'' se va continua ... e INCREDIBIL ce valoare au ajuns sa dea ''doamnele educate'' vietii unui OM, vietii proprilor lor copii ...
... avertizez tinerele ca orice avort nu inseamna un atentat la viata lor si a copilului lor, dar si o ruptura sufleteasca ingrozitoare ... ''doamnele'' cu experienta in avorturi sint deja USCATE INTERIOR, sint FRICOASE (in ciuda ''realismului'' pe care vor sa il afiseze), sint PESIMISTE (altfel nu se explica frica ca ele impreuna cu familia lor NU SINT CAPABILE sa isi intretina copii) si IRESPONSABILE ... ma intreb cite dintre aceste ''promotoare'' sau cele care accepta ''crestineste'' (inchizind ochii cu frica ''crestineasca'') avorturile o duc chiar atit de greu ... cite pot spune ca ar fi fost moarte de foame acum daca ar fi avut toti copii pe care iau avortat ... ma ingrojeste modul pervers cu care ''le lamuresc'' pe celelalte de infaibilitatea gindirii lor PERVERSE ... vai, draga, da-l afara, vrei sa ajungi o sarantoaca, sa nu iti termini studiile, sa iti pierzi copilaria ? ... adica, lasa exterminal si nu gindi ... e tot ce iti trebuie ca sa fii ''fericita'' ... HAHAHAHAHAHAHA ...
... si incet incet, se va forma (deja o parte este formata) o masa de OBIECTE SEXUALE ... de femei ''respectate'' doar pentru gemetele artistice pe care pot sa le produca, si a caror calitate principala - fertilitatea este calcata in picioare ... nu stiu daca barbatii (acei papa-lapte care prefera sa se vaicareasca) vor mai fi capabili sa deosebeasca si sa respecte o FEMEIE de gramezile de obiecte sexuale din jurul lui care il imbie ... dragelor va ruinati viata ... viata nu inseamna doar studii, carieira, barbat prezentabil si ''intelegator'', masina, vila si excursii ...
Iskander_
Postat pe 19 Martie 2009 00:14
De la: ioana20, la data 2009-03-18 23:33:13
De la: edorina05, la data 2009-03-18 15:30:18Buna Ioana!Eu cred ca nu trebui sa fi asa drasnica si inversunata impotriva celor care au facut avort.Dumnezeu zice:Nu judeca ca sa nu fii judecat"una e sa dai un sfat,cu dragoste si blandete si alta e sa iti impui parerea.Eu am 48 de ani,2 fii si nici un avort,sant mandra de asta,dar nici nu judec pe nimeni.Cred ca fiecare are un motiv intemeiat sa faca avort,oricum pe fiecare le judeca constiinta lor,iar pe noi toti Dumnezeu.Ma bucur ca vrei sa fii mamica ideala dar,un vechi proverb spune asa"Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada,vorbestei de planurile tale"Sanatate.



am inteles k trebuie sa vorbesc mai frumos...si am revenit pe acest site adoptand o noua atitudine....
la inceput(cand vorbeam urat) aproape toata lumea era pro-avort...si m-am infuriat....
acum,insa.. am vazut k au aparut mai multe persoane kr nu sunt de acord cu avortul...fapt ce ma bucura...mi-e mila de bietii bebelusi...am propus sa vedem impreuna kr sunt metodele prin kr sa evitam un avort....ce sa facem k sa nu mai ajungem acolo....
despre contraceptive....hm....spunea cineva k dauneaza grav sanatatii(poate efectele nu se vad imediat...dar...dak sunt luate ani intregi la rand... ....e aiurea)
eu folosesc metoda calendarului(si cate odata prezervativul )....
nu am ramas insarcinata pana acum...am mare grija....dar....dak as ramane as face copilul....si asta pentru k il pun pe el mai presus de mine....inainte de a face dragoste ma gandesc serios la un posibil copilas...si sunt ferm hotarata k dak va aparea il voi lasa sa traiasca(elimin din start ideea k i-as face un mare bine dak as accepta sa fie taiat in bucati)....
m-a uimit o *doamna de pe aces topic kr si-a ucis unul dintre copii pentru k celalat sa aiba mai multe foloase materiale(nu sa gandit k pentru un copil un fratior e mult mai important decat orice altceva!!!)...ce fel de mama e asta???...pentru unii muma ,pentru altii ciuma!!!
nu mi se pare corecta aceasta gandire...
in orice caz....aveti gria ce faceti pe viitor...avortul nu e o solutie pentru nimik...nu va scapa nici de saracie,nici de nimik altceva...din contra...va aduce multa durere in suflet!!!
am postat pe acest topic un documentar intittulat *iarna demografik*...o sa va rog sa-l vedeti...e foarte interesant!!!
si nu mai spuneti k barbatii nu au dreptul sa vorbeasca despre avort...si ei sufera cand se ajunge la asa ceva...le pare rau de copil....e si copilul lor!!!
numai bine!!!




... ...
Iskander_
Postat pe 19 Martie 2009 00:23
ioana draga a devenit o placere sa-ti urmaresc commenturile.- ai inteles ca atitudinea nazista (in numele iubirii pentru bebelusi) de ura impotriva mamelor care recurg la avort nu schimba nimic si ca agresivitatea inraieste, in loc sa vindece. numai cu blandete se pot schimba lucrurile. si eu sunt de acord ca sarcina nu e un proces reversibil.
eleain
Postat pe 19 Martie 2009 14:53
De la: homemarcel, la data 2009-03-19 00:23:33
De la: ioana20, la data 2009-03-18 23:33:13
De la: edorina05, la data 2009-03-18 15:30:18Buna Ioana!Eu cred ca nu trebui sa fi asa drasnica si inversunata impotriva celor care au facut avort.Dumnezeu zice:Nu judeca ca sa nu fii judecat"una e sa dai un sfat,cu dragoste si blandete si alta e sa iti impui parerea.Eu am 48 de ani,2 fii si nici un avort,sant mandra de asta,dar nici nu judec pe nimeni.Cred ca fiecare are un motiv intemeiat sa faca avort,oricum pe fiecare le judeca constiinta lor,iar pe noi toti Dumnezeu.Ma bucur ca vrei sa fii mamica ideala dar,un vechi proverb spune asa"Daca vrei sa il faci pe Dumnezeu sa rada,vorbestei de planurile tale"Sanatate.



am inteles k trebuie sa vorbesc mai frumos...si am revenit pe acest site adoptand o noua atitudine....
la inceput(cand vorbeam urat) aproape toata lumea era pro-avort...si m-am infuriat....
acum,insa.. am vazut k au aparut mai multe persoane kr nu sunt de acord cu avortul...fapt ce ma bucura...mi-e mila de bietii bebelusi...am propus sa vedem impreuna kr sunt metodele prin kr sa evitam un avort....ce sa facem k sa nu mai ajungem acolo....
despre contraceptive....hm....spunea cineva k dauneaza grav sanatatii(poate efectele nu se vad imediat...dar...dak sunt luate ani intregi la rand... ....e aiurea)
eu folosesc metoda calendarului(si cate odata prezervativul )....
nu am ramas insarcinata pana acum...am mare grija....dar....dak as ramane as face copilul....si asta pentru k il pun pe el mai presus de mine....inainte de a face dragoste ma gandesc serios la un posibil copilas...si sunt ferm hotarata k dak va aparea il voi lasa sa traiasca(elimin din start ideea k i-as face un mare bine dak as accepta sa fie taiat in bucati)....
m-a uimit o *doamna de pe aces topic kr si-a ucis unul dintre copii pentru k celalat sa aiba mai multe foloase materiale(nu sa gandit k pentru un copil un fratior e mult mai important decat orice altceva!!!)...ce fel de mama e asta???...pentru unii muma ,pentru altii ciuma!!!
nu mi se pare corecta aceasta gandire...
in orice caz....aveti gria ce faceti pe viitor...avortul nu e o solutie pentru nimik...nu va scapa nici de saracie,nici de nimik altceva...din contra...va aduce multa durere in suflet!!!
am postat pe acest topic un documentar intittulat *iarna demografik*...o sa va rog sa-l vedeti...e foarte interesant!!!
si nu mai spuneti k barbatii nu au dreptul sa vorbeasca despre avort...si ei sufera cand se ajunge la asa ceva...le pare rau de copil....e si copilul lor!!!
numai bine!!!




... ...




nu....nu sunt de acord cu avortul....nu e nicio indoiala....pur si simplu NU SUNT!!!
consider k odata ce acel copil a aparut pe lume nimik nu ne mai da dreptul sa-i luam viata...mi se pare aiurea k o mama sa opreasca viata copilului ei...poi...ce mama mai e aia???

asta e cu mine...si nici cu contraceptivele...am inteles k si alea au efect avortiv(pe langa multe alte efecte)...dak conceptia a avut loc deja impiedik nidatia.....deci...e k si cum ai avorta in fiecare luna....nici nu vreau sa ma gandesc!!!

si ....ink ceva....bebelusii sunt asa de frumosi...!!!..


ps:mai folosesc si prezervativul fiindk mai am un pana sa termin facultatea...de...goana asta dupa diplome....dar....scap eu si de facultate...si apoi....copilasi!!!!!

insa dak as ramane acum insarcinata nici nu m-as gandi la avort!!!
kudika036116
Postat pe 19 Martie 2009 17:47
Buna! Sa stii ca sant femei obligate sa faca avort.Cele bolnave psihic,cele care au boli incurabile.....eu am o prietena a carei fata(are 17 ani)este schizofrenica,ce zici poate sa nasca un copil?cand o fetita de 12 ani a fost violata,a ramas gravida,poate sa nasca? eu nu ma refeream la acele femei care fac avort din egoism,ma refeream la motive intemeiate.Spui IPOCRIZIE,hm "chelul isi pune mana in cap"mai gandestete inainte de a "lovi"in stanga si dreapta.Mai vb si cu femeile din neamul tau,intreabale si pe ele despre avort.Sanatate
51160
Postat pe 19 Martie 2009 19:57
De la: edorina05, la data 2009-03-19 19:57:45Buna! Sa stii ca sant femei obligate sa faca avort.Cele bolnave psihic,cele care au boli incurabile.....eu am o prietena a carei fata(are 17 ani)este schizofrenica,ce zici poate sa nasca un copil?cand o fetita de 12 ani a fost violata,a ramas gravida,poate sa nasca? eu nu ma refeream la acele femei care fac avort din egoism,ma refeream la motive intemeiate.Spui IPOCRIZIE,hm "chelul isi pune mana in cap"mai gandestete inainte de a "lovi"in stanga si dreapta.Mai vb si cu femeile din neamul tau,intreabale si pe ele despre avort.Sanatate
Dyana_24
Postat pe 20 Martie 2009 08:58
De la: Dyana-24, la data 2009-03-20 08:58:02
De la: edorina05, la data 2009-03-19 19:57:45Buna! Sa stii ca sant femei obligate sa faca avort.Cele bolnave psihic,cele care au boli incurabile.....eu am o prietena a carei fata(are 17 ani)este schizofrenica,ce zici poate sa nasca un copil?cand o fetita de 12 ani a fost violata,a ramas gravida,poate sa nasca? eu nu ma refeream la acele femei care fac avort din egoism,ma refeream la motive intemeiate.Spui IPOCRIZIE,hm "chelul isi pune mana in cap"mai gandestete inainte de a "lovi"in stanga si dreapta.Mai vb si cu femeile din neamul tau,intreabale si pe ele despre avort.Sanatate

Sunt de acord cu tine, multe persoane nu stiu decat sa loveasca....si nu stiu sa asculte!
mi-a placut ce ai punctat!
Dyana_24
Postat pe 20 Martie 2009 08:59
Ioana, sa stii ca nu toate anticonceptionalele au efect avortiv. Exista si care impiedica ovulatia si se opresc aici. Si sunt intr-adevar daunatoare corpului, dar permite-mi sa ma dau drept exemplu: am suferit toata viata de dereglari hormonale care mi-au dat tot felul de complicatii. Cativa ani am refuzat sa iau (la sfatul medicului) anticonceptionale, insa dupa cel de-al treilea chist aparut plus alta complicatie grava datorata unui medic care mi-a confundat diagnosticul cu altceva, m-am vazut nevoita intr-un final sa le iau, desi fusesem impotriva. De atunci totul se mentine pe o linie de plutire, nu a mai aparut nici o problema, dar le-am si luat cu cap, in sensul ca am facut pauzele necesare la timp, dupa cum e scris pe prospect si dupa cum m-a sfatuit doctorita mea.

Fara tratamentul asta, riscam printre altele sa ajung la infertilitate. Iar eu imi doresc sa devin mamica mai devreme sau mai tarziu!
michelle_healthy
Postat pe 20 Martie 2009 09:13
De la: edorina05, la data 2009-03-19 19:57:45Buna! Sa stii ca sant femei obligate sa faca avort.Cele bolnave psihic,cele care au boli incurabile.....eu am o prietena a carei fata(are 17 ani)este schizofrenica,ce zici poate sa nasca un copil?cand o fetita de 12 ani a fost violata,a ramas gravida,poate sa nasca? eu nu ma refeream la acele femei care fac avort din egoism,ma refeream la motive intemeiate.Spui IPOCRIZIE,hm "chelul isi pune mana in cap"mai gandestete inainte de a "lovi"in stanga si dreapta.Mai vb si cu femeile din neamul tau,intreabale si pe ele despre avort.Sanatate



... culmea mamaie, FEMEILE din ''neamul'' meu nu au facut avorturi, de aceea ''neamul'' e numeros si raspindit prin toate clasele sociale ... nu gindi prin prisma experientei tale si a anturajului tau ... voi sinteti penibile, ati MOSTENIT o atitudine de la parintii vostri si o PREDATI copiilor vostri ...
... in alta ordine de ideii ... fata cu schizofrenie in mod NORMAL, nici prin gind nu ii trece sa faca SEX (ca de dragoste banuiesc ca nu ai auzit) ... parintii DACA AU CEVA IN CAP o vor urmari si ajuta sa aiba activitati care sa nu ii permita sa fie violata sau abuzata sexual ... si chiar si asa ROMANIA e o tara doar de handicapati ? ... poate nu stiati, dar pe linga citeva cazuri de schizofrenice care au nascut, femeile ''normale'' si sanatoase (dar nu la cap) din romania au avortat cel putin 6 copii, cel putin ... in total aprox. 16 milioane ... CU TOT RESPECTUL dar asta inseamna PRIMITIVISM, INAPOIERE, IMORALITATE, IGNORANTA, INDOCTRINARE ... si continua, prin vocea unora ca si d-voastra, sa gindeasca si ''recomande'' acesta ''crestineasca'' metoda de ''confort'' si ''bunastare'' ... SCIRBOS si JALNIC ...
... in viata, doamna NIMIC NU ESTE INTIMPLATOR ... curvasaria inconstienta (nu imi mai place asta, ala m-a enerveaza, ala ma cicaleste, ala ..., aia ...) duce la aparitia unei gramezi de copii care platesc greselile copiilor cu propria lor sanatate si viata ... un virus de la ala, o boala de la altul, un avort, niste anticonceptionale, toate astea distrug si dezechilibreaza organismul femeilor si duc la reducerea sanselor ca copii sa apara intregi si sanatosi ...
... ma mira de cita IGNORANTA dau dovada femei ''educate'' si ''civilizate'' referitor la moralitatea, sanatatea si viitorul lor ... cit de slab poti sa fii in logica si profunzime incit sa iti permiti sa iti extermini copii si sa te expui cu fiecare copil avortat unor BOLI GROAZNICE , cum poti considera ca dereglarea hormonala provocata de anticonceptionale poate fi considerata o ''varianta'' acceptabila la ''greutatile'' provocate de existenta copiilor ... e aproape incredibil cum o multime de femei ''educate'' din orase prefera sa isi amaneteze sanatatea doar pentru a isi putea ''permite'' sa ''ALEAGA'' ce a ce vor sa faca cu corpul lor ... daca ar fi fost fortate sa se schilodeaza si sa se imbolnaveasca, daca erau in lagarele de concentrare as fi putut intelege, dar DE BUNA VOIE SI CU PLACEREA pe care o manifesta, pur si simplu e INCREDIBIL ... prefera sa fie simple obiecte de studiu in masa, simple obiecte sexuale, simple fiinte cautate pentru formele lor ... dupa diverse ''experiente'' in care au pierdut (era si normal) incep sa adune frica, ura, egoism, cinism ... beaaaaahhhh
Iskander_
Postat pe 20 Martie 2009 09:33
De la: michelle, la data 2009-03-20 09:13:45Ioana, sa stii ca nu toate anticonceptionalele au efect avortiv. Exista si care impiedica ovulatia si se opresc aici. Si sunt intr-adevar daunatoare corpului, dar permite-mi sa ma dau drept exemplu: am suferit toata viata de dereglari hormonale care mi-au dat tot felul de complicatii. Cativa ani am refuzat sa iau (la sfatul medicului) anticonceptionale, insa dupa cel de-al treilea chist aparut plus alta complicatie grava datorata unui medic care mi-a confundat diagnosticul cu altceva, m-am vazut nevoita intr-un final sa le iau, desi fusesem impotriva. De atunci totul se mentine pe o linie de plutire, nu a mai aparut nici o problema, dar le-am si luat cu cap, in sensul ca am facut pauzele necesare la timp, dupa cum e scris pe prospect si dupa cum m-a sfatuit doctorita mea.

Fara tratamentul asta, riscam printre altele sa ajung la infertilitate. Iar eu imi doresc sa devin mamica mai devreme sau mai tarziu!




... dragelor ... CORPUL OMENESC SE NASTE PERFECT ... este incredibil cu ce uzina perfecta(si aproape necunoscuta stiintelor noastre) va deplasati zilnic ... foarte rar(mult mai des in ultima perioada) bagajul genetic este PERTURBAT sau PARAZITAT de forme ne-adaptate de viata ...
... dereglarile hormonale VI LE PROVOCATI SINGURE (sau v-au fost predate de parinti care si-au batut joc de corpul lor) ... ginditi-va bine, NIMIC NU ESTE INTIMPLATOR ... alimentatia, stresul prostesc, griji inutile, rautatea pot duce la dezechilibre importante ... pe care doctorii vi le ''regleaza'' cu alti hormoni ... anticonceptionalele ... care la rindul lor VOR AFECTA COPII VOSTRI ... le vor creea alte probleme pe care nici nu le imaginati acum ...
... ginditi-va putin ... cum reuseau femeile de pina la voi sa nasca si sa creasca 10-15 copii din care PROVENITI SI VOI ... cum reuseau asta fara hormoni, medicamente, doctori, analize ? ... acum sinteti FORTATE sa va nenorociti, urmati toate ''sfaturile'', voi insiva refuzati sa GINDITI, in final veti produce copii care vor fi INCAPABILI SA SUPRAVIETUIASCA in lumea reala .. prea bolnavi si prea dependenti de medicamente ca sa poata fi supravietui in alt mediu ... acum voi le semnati condamnarea la moarte ... totul din perversa dorinta de a trai ca in telenovele ... nu mai vedeti din viata decit ''succesele'' materiale imediate ... traiti pentru ele si pentru ''suprema'' ''calitate'' umana (???!!!) ... SEX ...SEX ...SEX ... ati denaturat ideea de cuplu, de familie, de viitor, de urmasi ... traiti singuri, egoisti si cinici ... iar copii vostri nu au alte sanse decit sa traiasca si mai rau decit voi ...
... ce simplist se poate gindi ... simpla mentinere a ciclului in limitele de timp este considerat un succes ... :-)))) ... ce darima el in spate, si cum se va manifesta asupra copilului nu mai vrea nimeni sa stie ... se descurca el ... :-)))))
Iskander_
Postat pe 20 Martie 2009 09:44
De la: homemarcel, la data 2009-03-20 09:33:46
De la: edorina05, la data 2009-03-19 19:57:45Buna! Sa stii ca sant femei obligate sa faca avort.Cele bolnave psihic,cele care au boli incurabile.....eu am o prietena a carei fata(are 17 ani)este schizofrenica,ce zici poate sa nasca un copil?cand o fetita de 12 ani a fost violata,a ramas gravida,poate sa nasca? eu nu ma refeream la acele femei care fac avort din egoism,ma refeream la motive intemeiate.Spui IPOCRIZIE,hm "chelul isi pune mana in cap"mai gandestete inainte de a "lovi"in stanga si dreapta.Mai vb si cu femeile din neamul tau,intreabale si pe ele despre avort.Sanatate



... culmea mamaie, FEMEILE din ''neamul'' meu nu au facut avorturi, de aceea ''neamul'' e numeros si raspindit prin toate clasele sociale ... nu gindi prin prisma experientei tale si a anturajului tau ... voi sinteti penibile, ati MOSTENIT o atitudine de la parintii vostri si o PREDATI copiilor vostri ...
... in alta ordine de ideii ... fata cu schizofrenie in mod NORMAL, nici prin gind nu ii trece sa faca SEX (ca de dragoste banuiesc ca nu ai auzit) ... parintii DACA AU CEVA IN CAP o vor urmari si ajuta sa aiba activitati care sa nu ii permita sa fie violata sau abuzata sexual ... si chiar si asa ROMANIA e o tara doar de handicapati ? ... poate nu stiati, dar pe linga citeva cazuri de schizofrenice care au nascut, femeile ''normale'' si sanatoase (dar nu la cap) din romania au avortat cel putin 6 copii, cel putin ... in total aprox. 16 milioane ... CU TOT RESPECTUL dar asta inseamna PRIMITIVISM, INAPOIERE, IMORALITATE, IGNORANTA, INDOCTRINARE ... si continua, prin vocea unora ca si d-voastra, sa gindeasca si ''recomande'' acesta ''crestineasca'' metoda de ''confort'' si ''bunastare'' ... SCIRBOS si JALNIC ...
... in viata, doamna NIMIC NU ESTE INTIMPLATOR ... curvasaria inconstienta (nu imi mai place asta, ala m-a enerveaza, ala ma cicaleste, ala ..., aia ...) duce la aparitia unei gramezi de copii care platesc greselile copiilor cu propria lor sanatate si viata ... un virus de la ala, o boala de la altul, un avort, niste anticonceptionale, toate astea distrug si dezechilibreaza organismul femeilor si duc la reducerea sanselor ca copii sa apara intregi si sanatosi ...
... ma mira de cita IGNORANTA dau dovada femei ''educate'' si ''civilizate'' referitor la moralitatea, sanatatea si viitorul lor ... cit de slab poti sa fii in logica si profunzime incit sa iti permiti sa iti extermini copii si sa te expui cu fiecare copil avortat unor BOLI GROAZNICE , cum poti considera ca dereglarea hormonala provocata de anticonceptionale poate fi considerata o ''varianta'' acceptabila la ''greutatile'' provocate de existenta copiilor ... e aproape incredibil cum o multime de femei ''educate'' din orase prefera sa isi amaneteze sanatatea doar pentru a isi putea ''permite'' sa ''ALEAGA'' ce a ce vor sa faca cu corpul lor ... daca ar fi fost fortate sa se schilodeaza si sa se imbolnaveasca, daca erau in lagarele de concentrare as fi putut intelege, dar DE BUNA VOIE SI CU PLACEREA pe care o manifesta, pur si simplu e INCREDIBIL ... prefera sa fie simple obiecte de studiu in masa, simple obiecte sexuale, simple fiinte cautate pentru formele lor ... dupa diverse ''experiente'' in care au pierdut (era si normal) incep sa adune frica, ura, egoism, cinism ... beaaaaahhhh


ma intreb daca mai poti.....sa jignesti!cate avorturi a facut nevasta-ta de esti asa inversunat, sau faci parte dintr-o secta care face copii pe banda rulanta, ca de...restul care nu fac copii sunt INNAPOIATE!
folosesti un limbaj de om needucat, sincer!
iti dau o idee: fa o pancarda IMPOTRIVA AVORTULUI si iesi pe strada cu ea!
si eu sunt impotriva, dar nu ma manifest prin jigniri!
Dyana_24
Postat pe 20 Martie 2009 11:23
Cred ca alte chestii nu poate sa faca individul asta, Dyana, ca de jignit asta poate orice fraier! Probabil ca nu a avut in viata lui o femeie adevarata, una din asta care sa traiasca pt placere, ca daca ar fi avut, nu ar mai fi debitat atatea aberatii!
darksukkubus69
Postat pe 20 Martie 2009 12:19
De la: darksukkubus69, la data 2009-03-20 12:19:07Cred ca alte chestii nu poate sa faca individul asta, Dyana, ca de jignit asta poate orice fraier! Probabil ca nu a avut in viata lui o femeie adevarata, una din asta care sa traiasca pt placere, ca daca ar fi avut, nu ar mai fi debitat atatea aberatii!


ma bucur ca esti de acord cu mine!
ideea e ca deja ma enerveaza toti "masculii" care vin cu asemenea pareri!
Dyana_24
Postat pe 20 Martie 2009 13:48
De la: homemarcel, la data 2009-03-20 09:44:00
De la: michelle, la data 2009-03-20 09:13:45Ioana, sa stii ca nu toate anticonceptionalele au efect avortiv. Exista si care impiedica ovulatia si se opresc aici. Si sunt intr-adevar daunatoare corpului, dar permite-mi sa ma dau drept exemplu: am suferit toata viata de dereglari hormonale care mi-au dat tot felul de complicatii. Cativa ani am refuzat sa iau (la sfatul medicului) anticonceptionale, insa dupa cel de-al treilea chist aparut plus alta complicatie grava datorata unui medic care mi-a confundat diagnosticul cu altceva, m-am vazut nevoita intr-un final sa le iau, desi fusesem impotriva. De atunci totul se mentine pe o linie de plutire, nu a mai aparut nici o problema, dar le-am si luat cu cap, in sensul ca am facut pauzele necesare la timp, dupa cum e scris pe prospect si dupa cum m-a sfatuit doctorita mea.

Fara tratamentul asta, riscam printre altele sa ajung la infertilitate. Iar eu imi doresc sa devin mamica mai devreme sau mai tarziu!




... dragelor ... CORPUL OMENESC SE NASTE PERFECT ... este incredibil cu ce uzina perfecta(si aproape necunoscuta stiintelor noastre) va deplasati zilnic ... foarte rar(mult mai des in ultima perioada) bagajul genetic este PERTURBAT sau PARAZITAT de forme ne-adaptate de viata ...
... dereglarile hormonale VI LE PROVOCATI SINGURE (sau v-au fost predate de parinti care si-au batut joc de corpul lor) ... ginditi-va bine, NIMIC NU ESTE INTIMPLATOR ... alimentatia, stresul prostesc, griji inutile, rautatea pot duce la dezechilibre importante ... pe care doctorii vi le ''regleaza'' cu alti hormoni ... anticonceptionalele ... care la rindul lor VOR AFECTA COPII VOSTRI ... le vor creea alte probleme pe care nici nu le imaginati acum ...
... ginditi-va putin ... cum reuseau femeile de pina la voi sa nasca si sa creasca 10-15 copii din care PROVENITI SI VOI ... cum reuseau asta fara hormoni, medicamente, doctori, analize ? ... acum sinteti FORTATE sa va nenorociti, urmati toate ''sfaturile'', voi insiva refuzati sa GINDITI, in final veti produce copii care vor fi INCAPABILI SA SUPRAVIETUIASCA in lumea reala .. prea bolnavi si prea dependenti de medicamente ca sa poata fi supravietui in alt mediu ... acum voi le semnati condamnarea la moarte ... totul din perversa dorinta de a trai ca in telenovele ... nu mai vedeti din viata decit ''succesele'' materiale imediate ... traiti pentru ele si pentru ''suprema'' ''calitate'' umana (???!!!) ... SEX ...SEX ...SEX ... ati denaturat ideea de cuplu, de familie, de viitor, de urmasi ... traiti singuri, egoisti si cinici ... iar copii vostri nu au alte sanse decit sa traiasca si mai rau decit voi ...
... ce simplist se poate gindi ... simpla mentinere a ciclului in limitele de timp este considerat un succes ... :-)))) ... ce darima el in spate, si cum se va manifesta asupra copilului nu mai vrea nimeni sa stie ... se descurca el ... :-)))))


Homemarcel, ai dreptate, este ca un cerc vicios si nu numai noi vom avea de suferit, ci si copiii nostri.
ralucaelen
Postat pe 20 Martie 2009 15:03
"Mamaie"!?! ma fac ca nu vad,nu se poate purta o discutie cu dumneata,daca tot jignesti si ironizezi pe toata lumea,ai mari probleme de educatie,pacat.Eu nu ma pot cobora la nivelul dumitale asa ca nu ma mai obosesc sa iti raspund.
51160
Postat pe 20 Martie 2009 21:13
De la: Dyana-24, la data 2009-03-20 11:23:22
De la: homemarcel, la data 2009-03-20 09:33:46
De la: edorina05, la data 2009-03-19 19:57:45
ma intreb daca mai poti.....sa jignesti!cate avorturi a facut nevasta-ta de esti asa inversunat, sau faci parte dintr-o secta care face copii pe banda rulanta, ca de...restul care nu fac copii sunt INNAPOIATE!
folosesti un limbaj de om needucat, sincer!
iti dau o idee: fa o pancarda IMPOTRIVA AVORTULUI si iesi pe strada cu ea!
si eu sunt impotriva, dar nu ma manifest prin jigniri!



... nevasta-mea NU A FACUT AVORTURI ... nu sintem SECTANTI ... ... by the way - RESTUL SINT INAPOIATI, PRIMITIVI si IGNORANTI ... clar ? ... pot sa iti spun si de ce ... duduita, nu stiam eu sau cuvintele astea nu exista in DEX-ul romanesc ? ... sau ''discutiile''' educate inseamna doar sa folosesti CLISEE si sa te PREFACI ca ADEVARUL e prea de la sine inteles ca sa mai il si ANALIZEZI ... trebuie sa fie foarte rau sa bati din palme fara sa stii de ce .... fara sa te intrebi niciodata DAR DACA ? ...
... si tu esti importriva ? ... zi zau !!! ... nu pari din moment ce incerci sa ascunzi MIXERIA dupa cuvinte ''placute'' dar care NU SPUN NIMIC CONCRET ... adica faimosul LIMBAJ DE LEMN ... de ce iti este(va este) frica sa priviti problemele pe toate fetele asa cum merita o astfel de atitudine ... astept sa vad DACA puteti da o LOGICA la ceea ce spuneti ... lasa-ti CLISEELE cu care ati fost dresate ... din pacate ...
Iskander_
Postat pe 20 Martie 2009 23:33
De la: darksukkubus69, la data 2009-03-20 12:19:07Cred ca alte chestii nu poate sa faca individul asta, Dyana, ca de jignit asta poate orice fraier! Probabil ca nu a avut in viata lui o femeie adevarata, una din asta care sa traiasca pt placere, ca daca ar fi avut, nu ar mai fi debitat atatea aberatii!



... ... si cum arata O FEMEIE ADEVARATA care sa traiasca pentru PLACERE ? ... ... ai SPUS TU, si eu iti dau dreptate ... ce mai conteaza ceea ce faci cu tine, cu viitorul tau, al familiei si al copiilor tau ... cea mai importanta este PLACEREA ta ... ... nu e cam egoist si cinic modul asta de gindire ? ...
... dupa cum inteleg ''placerea'' ta in viata o reprezinta SEX-ul ... atit ... ... NOAPTE BUNA ...
Iskander_
Postat pe 20 Martie 2009 23:39
De la: Dyana-24, la data 2009-03-20 13:48:41
De la: darksukkubus69, la data 2009-03-20 12:19:07Cred ca alte chestii nu poate sa faca individul asta, Dyana, ca de jignit asta poate orice fraier! Probabil ca nu a avut in viata lui o femeie adevarata, una din asta care sa traiasca pt placere, ca daca ar fi avut, nu ar mai fi debitat atatea aberatii!


ma bucur ca esti de acord cu mine!
ideea e ca deja ma enerveaza toti "masculii" care vin cu asemenea pareri!




... OFFF ... masculii astia care trag de voi sa aveti MILA de voi, de copii vostri ... probabil ''masculul'' tau isi imparte cu tine banii de bere ... jumate mie (pt. bere), jumate tie (pt scobeala) ... nu-i asa ca e grea viata numai inchipuindu-ti ca ai copii ... ce urit ? ... nici ''statul'' nu va ajuta ... ... nici voi insiva NU VA PUTETI AJUTA ...
... dar ma intreb daca ''primitivii'' aia de dinaintea voastra se gindeau NUMAI la placerile lor voi ati mai fi existat ? ... ce ati inteles de la ei ? ... doar ca erau prosti si v-au dat posibilitatea sa existati ? ... oare nu vi se pare putin, ciudat (macar) ca inainte nu aveau atitea AVANTAJE dar GINDEAU ce fac ... si mai ales aveau INCREDERE IN EI ... pare usor sa iti inchipui ca numai TU contezi ... e usor sa iti selectionezi copii si apoi SA II INDOBITOCESTI pe cei scapati cu datoriile lor pentru voi , cu ''recomadarile'' in care trebuie sa se UMILEASCA si sa isi IGNORE CALITATILE UMANE pentru a va urma ''profunda experienta'' ... roata se invirte, deja e plina romania de CERSETORI, de o mare de pensinari cu mi de calitati dar UN SINGUR DEFECT (dar cel mai important) - NU AU COPII ... de ce ? ... nu e cazul sa va intrebati ... voi veti deveni urmatorii ...
Iskander_
Postat pe 20 Martie 2009 23:52
De la: edorina05, la data 2009-03-20 21:13:46"Mamaie"!?! ma fac ca nu vad,nu se poate purta o discutie cu dumneata,daca tot jignesti si ironizezi pe toata lumea,ai mari probleme de educatie,pacat.Eu nu ma pot cobora la nivelul dumitale asa ca nu ma mai obosesc sa iti raspund.




... OK ... poate nu esti dar VEI DEVENI ...

... poate totusi vei renunta sa mai consideri nimicuri tot ce nu intra in cliseele societatii putregaite de astazi si vei putea sa fii putin mai profunda ... in fond este vorba de un subiect FOARTE IMPORTANT ... si din pacate tratat cu perversitate ''crestineasca'' ... un subiect cu o incredibila lipsa de cunostinta si de EDUCATIE morala si pozitiva ... majoritatii femeilor li se pare doar un ''simplu'' mod de a se razbuna, de a scapa de stres, de a isi mentine ''placerile'' ... si e atit de FALS ...

... ma distreaza ''discursurile'' romanasilor (femei sau barbati) care incep prin a ignora ceea ce se intimpla (si chiar contribuind cu ceva scobeli) si ce inseamna acest ''fenomen'' romanesc de un primitivism incredibil ... romanii au devenit DEPENDENTI de cuvinte frumoase indiferent daca traiesc ca in comuna primitiva (de fapt ii jignesc pe OAMENII aia) ... de ce ar interesa pe cineva ''confortul'' psihic pe care o femeie il cere cind actiunile ei sint CONSTIENTE (sau asa lasa doamnele de aici de inteles) si, dupa parerea lor, corecte si profund morale (???!!!) ... beeeeaaaahhh ... VA MINTITI SINGURE ... e foarte rar sa aduci o masa atit de mare in halul asta ... o mare majoritate din romania ''invata'', se ''educa'' dar dovedeste o IGNORANTA CRUNTA fata de actiunile lor, de corpul si sanatatea lor ... totul amestecat cu o dezarmanta lipsa de logica ... rar poti sa auzi afara, doar la ''anumite'' categorii de persoane, ca traiesti pentru PLACERE ... uitindu-ma prin media de aici nici nu ma mira, dar parca e incredibil cit de rupti de realitate pot fi ... lumea evolueaza, munceste, gindeste, infrunta viata cu bune si rele, doar aici se traieste intr-un BORCAN de STICLA pe linga care lumea reala trece ... fraze negindite, preluate din diverse reviste aduse sa ii ''culturalizeze'', lipsa de logica, de viziune, de incredere, de optimism ... GROTESC ...
Iskander_
Postat pe 20 Martie 2009 23:57
... indiferent ce facultati ai facut, cite mastere ai, ce haine, ce pantofi, ce masina sau ce vila ai ... DISPRETUL FATA VIATA, si mai ales fata de corpul tau, de viata urmasilor tai, este o dovada CLARA de INAPOIERE CRUNTA ... degeaba faceti, sau visati, case IN CARE, DUPA VOI, NU VA MAI STA NIMENI ... va nenororciti unicii copii, si aia selectionati, dindu-le NUMAI lor ceea ce trebuia sa fie pentru toti ... degeaba ii INDOBITOCITI cu clisee, prin care vreti sa demonstrati ''cit'' faceti pentru ei ... romania e plina de copii cu milionul in buzunar, cu ''conditii'' care sint ''antrenati'' de mici sa devina cinici, egoisti si perversi ... romania e plina de ''parinti'' care recomanda - cunoasteti-va mai bine, traiti-va viata ... parinti care creeaza acum urmatoarea generatie de feministe si misogini ahtiati dupa ''placeri'' ... e incredibil ce ''sucess'' au cartile despre SEX in romania ... parca romanii ar fi niste primitivi (!!!) sadea ... acum se descopera ca barbat si femeie ... ... vedetele sint tot din categoria celor ''sexy'' si ... ATIT ... si vreti sa vorbim de EDUCATIE ? ... cred ca nu aud bine!!!!
Iskander_
Postat pe 21 Martie 2009 00:25
Dragule, ai dreptate conteaza numai placerea mea, asa este, si putin imi pasa de cei care gandesc ca tine! O femeie care traieste pt placere arata asa ca mine, mare pacat ca nu ma poti vedea!
darksukkubus69
Postat pe 21 Martie 2009 11:14
Dragule, ai dreptate conteaza numai placerea mea, asa este, si putin imi pasa de cei care gandesc ca tine! O femeie care traieste pt placere arata asa ca mine, mare pacat ca nu ma poti vedea!


Lasa-l, l-ai speria, poate ca nu a vazut o femeie adevarata decat in poze, si asa este peste poate de badaran.....
kukla
Postat pe 22 Martie 2009 00:37
va spune ceva cuvintul IPOCRIZIE ... eu cred ca ati facut AVORTURI ... din mai multe motive ... si as putea sa vi le enumar ...
... observ in romania O BOALA, indusa cu deosebita subtilitate ... nu judeca, nu gindi, exista D-zeu are el grija ... HAHAHHAHAA ... ma distreaza cum reusiti sa va auto-flagelati singuri ... si culmea ''crestineste'' ... mentalitate SCLAVAGISTA ... nu inteleg cum aceleasi persoane care accepta ca un OM sa fie AVORTAT, urla descreierate pentru un ciine de pe strada (unii se pot regasi in aceasta categorie) ... dupa ce vad eu multi romanii nu sint crestini ... sau mai bine zis - nu mai sint ... fac greseli grave, tac smeriti cind altii le fac, si accepta inconstient ideea CA VOR MAI FACE ... si totul sub inaltul ''patronaj'' al lui d-zeu ... adica complet defazat si imoral ... eheeee, NU MERGE ... sa fim bine intelesi - aici NIMENI NU JUDECA PE NIMENI ... nu se dau pedepse, nu se cer nume ... se CRITICA fapte GROAZNICE, INCONSTIENTE, PRIMITIVE si INTENTIONATE (asa inteleg eu cind cineva spune - fiecare are un motiv sa faca avort - ca aceste primitivisme sint deja acceptate si intentionate) ... motivele NU EXISTA IN REALITATE ... sint doar efectele mai dificile ALE UNEI VIETI DEZORDONATE, IMATURE, IRESPONSABILE, orice ar vrea cineva sa spuna ... si chiar asa DE CE TREBUIE CA UN COPIL SA PLATEASCA CU VIATA NESABUITA MAMEI/TATALUI LUI ... DE CE ? ... as vrea sa vad o singura femeie OBLIGATA SA FACA AVORT ... dar singure se duc ... nu isi imbunatatesc viata, doar si-o distrug ... nimic nu garanteaza ca avortul si schilodirea la care se supune acea femei ii va aduce fidelitatea si suportul sotului (ca restul traieste intr-o dulce curvasarie) ... ca ''cariera'' (ce groaznic sa pui in balanta viata copilului tau in functie de certurile sau avansarile de la munca) sau studiile (in sexologie) vor evolua mai bine ... ca ''copilaria'' se va continua ... e INCREDIBIL ce valoare au ajuns sa dea ''doamnele educate'' vietii unui OM, vietii proprilor lor copii ...
... avertizez tinerele ca orice avort nu inseamna un atentat la viata lor si a copilului lor, dar si o ruptura sufleteasca ingrozitoare ... ''doamnele'' cu experienta in avorturi sint deja USCATE INTERIOR, sint FRICOASE (in ciuda ''realismului'' pe care vor sa il afiseze), sint PESIMISTE (altfel nu se explica frica ca ele impreuna cu familia lor NU SINT CAPABILE sa isi intretina copii) si IRESPONSABILE ... ma intreb cite dintre aceste ''promotoare'' sau cele care accepta ''crestineste'' (inchizind ochii cu frica ''crestineasca'') avorturile o duc chiar atit de greu ... cite pot spune ca ar fi fost moarte de foame acum daca ar fi avut toti copii pe care iau avortat ... ma ingrojeste modul pervers cu care ''le lamuresc'' pe celelalte de infaibilitatea gindirii lor PERVERSE ... vai, draga, da-l afara, vrei sa ajungi o sarantoaca, sa nu iti termini studiile, sa iti pierzi copilaria ? ... adica, lasa exterminal si nu gindi ... e tot ce iti trebuie ca sa fii ''fericita'' ... HAHAHAHAHAHAHA ...
... si incet incet, se va forma (deja o parte este formata) o masa de OBIECTE SEXUALE ... de femei ''respectate'' doar pentru gemetele artistice pe care pot sa le produca, si a caror calitate principala - fertilitatea este calcata in picioare ... nu stiu daca barbatii (acei papa-lapte care prefera sa se vaicareasca) vor mai fi capabili sa deosebeasca si sa respecte o FEMEIE de gramezile de obiecte sexuale din jurul lui care il imbie ... dragelor va ruinati viata ... viata nu inseamna doar studii, carieira, barbat prezentabil si ''intelegator'', masina, vila si excursii ...


Ai dreptate, uneori barbatul prezentabil este inlocuit cu succes de un mitocan si un parazit, viata mai inseamna si ca trebuie sa-i suporti pe cei care debiteaza numai idiotenii.
Am scris cu ceva timp in urma ca NU AM FACUT NICIODATA AVORT, NU AM LUAT CONTRACEPTIVE SI NICI NU AM FOLOSIT CONTRACEPTIVE, MAI MULT, AM FACUT O PERMEABILIZARE DE TROMPE, VREO 3 HISTEROSALPHINOGRAFII, SI FOARTE MULTE TRATAMENTE, SI, NIMIC DIN CE TU AI ENUMERAT MAI SUS (BARBAT PREZENTABIL, VILA , MASINA, STUDII, ETC) NU M-A OPRIT SA FAC TOT POSIBILUL SA-MI DORESC UN COPIL. DAR AM CONSTATAT CA UNII NU PREA STIU SA CITEASCA SAU NU VOR SA INTELEAGA SI ATUNCI ARUNCA CU VORBE.
NU JUDEC PE NIMENI PENTRU CA NU SUNT IN MASURA SA JUDEC PE NIMENI, DAR NU MA POT OPRI SA MA GANDESC LA ACELE FETE SAU FEMEI CARE, POATE DIN PUNCTUL LOR DE VEDERE, AU FACUT CE AU CREZUT ELE CA ESTE MAI BINE, NU SUFERA SI NICI NU AU VREUN REGRET. CU CERTITUDINE CA AU, SI DACA TOT AU CINE SUNTEM NOI SA LE INVENINAM SUFLETUL SI MAI TARE? CINE NE DA NOUA DREPTUL ASTA? NIMENI. EXISTA CINEVA CARE LE VA JUDECA, DAR ACEL "CINEVA" NU SUNTEM NOI.
OPRITI-VA SI NU LE MAI CHINUITI MAI MULT DECAT SUNT CHINUITE.
kukla
Postat pe 22 Martie 2009 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trompe impermeabile 5 De la: healthy007978 17 Ianuarie 2010 19:55
buna 4 De la: healthy008223 3 Noiembrie 2009 19:35
Parfumuri 1 De la: epopescu58 30 Ianuarie 2009 10:14
chist pilonidial 2 De la: trandafir_x 15 Septembrie 2009 12:02
buna 12 De la: ilumax_76 13 Noiembrie 2011 06:58