Setari Cookie-uri

Dieta 14 zile

Voi urma o dieta de 14 zile numai cu orez!
Nu stiu daca ma voi tine de ea si tocmai de aceea am nevoie de multa incurajare si sutinere.
Astazi e a 2 zi. Va voi tine la curent in fiecare zi.
ZIUA 1
M-am trezit de dimineta cu o foame imensa. Surprinzator, pofta disparuse dupa ce m-am apucat de gatit. Am facut cartofi fierti si orez asortat cu legume. Beau ceai verde intr-una si am hotarat sa nu mai beau niciun ml de apa. Sunt foarte curioasa daca am sa ma tin de aceasta cura cu orez. Sunt convinsa ca va da rezultate, conteaza doar sa ma tin de ea. Asta este esentialul!
Azi m-am cantarit: am 65 kg cu tot cu haine si cu ce am mancat la micul dejun. De fapt, avand in vedere ca m-am trezit la ora 11, am luat pranzul la ora 13. Urmatoare masa va fi la ora 18(cina). In rest daca mi se face foame sau simt nevoia de rontait am sa iau un mar sau o portocala.
Ma voi cantari din nou Sambata(2-mai).

Ziua 2
Azi m-am trezit fara pofta de mancare, lucru destul de neobisnuit dar foarte imbucurator. Am mancat pe la ora 11, deci urmatoarea masa va fi la ora 15.
Nu stiu daca am sa rezist pana atunci, avand in vedere ca ma cam rodea stomacul ieri. Azi am baut 1/2 ceasca de cafea(nu stiu cat va afecta dieta dar simteam nevoia ei).
Setea e mai mare mai ales cand vad sticla de suc prin casa, dar ma indop cu ceai.
Apropo de asta, beau ceai diuretic deoarece orezul creeaza constipatie si chiar nu intentionez sa fac un chin din dieta asta.
In rest astept sa treaca zilele.
Mai sunt 2 zile pana ma cantaresc si mai sunt 12 zile pana la sfarsitul curei!Yuhuu!
pitique_blondine
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:10
cum mai mere?
OanaTrifu
Postat pe 8 Mai 2009 13:55
mai traiesti?
enemgabriel
Postat pe 8 Mai 2009 14:45
mai rezisti...ai grija..parerea mea sper s anu mi-o iei in nume de rau dar dupa ce inchei aceasta cura trebuie sa incepi sa manaci treptat,cu masura ptr ca te poti ingrasa mai mult..cunosc multe cazuri...bafat multa in continuare
alexutzadan
Postat pe 10 Mai 2009 21:40
De la: pitique_blondine, la data 2009-04-30 12:10:07Voi urma o dieta de 14 zile numai cu orez!
Nu stiu daca ma voi tine de ea si tocmai de aceea am nevoie de multa incurajare si sutinere.
Astazi e a 2 zi. Va voi tine la curent in fiecare zi.
ZIUA 1
M-am trezit de dimineta cu o foame imensa. Surprinzator, pofta disparuse dupa ce m-am apucat de gatit. Am facut cartofi fierti si orez asortat cu legume. Beau ceai verde intr-una si am hotarat sa nu mai beau niciun ml de apa. Sunt foarte curioasa daca am sa ma tin de aceasta cura cu orez. Sunt convinsa ca va da rezultate, conteaza doar sa ma tin de ea. Asta este esentialul!
Azi m-am cantarit: am 65 kg cu tot cu haine si cu ce am mancat la micul dejun. De fapt, avand in vedere ca m-am trezit la ora 11, am luat pranzul la ora 13. Urmatoare masa va fi la ora 18(cina). In rest daca mi se face foame sau simt nevoia de rontait am sa iau un mar sau o portocala.
Ma voi cantari din nou Sambata(2-mai).

Ziua 2
Azi m-am trezit fara pofta de mancare, lucru destul de neobisnuit dar foarte imbucurator. Am mancat pe la ora 11, deci urmatoarea masa va fi la ora 15.
Nu stiu daca am sa rezist pana atunci, avand in vedere ca ma cam rodea stomacul ieri. Azi am baut 1/2 ceasca de cafea(nu stiu cat va afecta dieta dar simteam nevoia ei).
Setea e mai mare mai ales cand vad sticla de suc prin casa, dar ma indop cu ceai.
Apropo de asta, beau ceai diuretic deoarece orezul creeaza constipatie si chiar nu intentionez sa fac un chin din dieta asta.
In rest astept sa treaca zilele.
Mai sunt 2 zile pana ma cantaresc si mai sunt 12 zile pana la sfarsitul curei!Yuhuu!

Deci!iti doresc succes in zilele ramase dar neaparat bea apa,zilnic,deoarece ceaiul diuretic deshidrateaza,din cauza rinichilor am fost obligata 2 ani sa consum ff mult ceai si la inceput faceam aceeasi greseala ca si tine,beam doar ceai fara apa si ar mai fi o problema,nu stiu cit te v-a ajuta in procesul de slabire cura cu orez,tinind cont ca orezul contine ff multi carbohidrati care sint contra indicati in curele de slabire,ai f multe sanse sa-ti scada masa musculara nemincind proteina si sa te trezesti fff pufoasa plus ca ma intreb ce vei minca din a 15 a zi asta nu e cura de slabire
justforme
Postat pe 11 Mai 2009 06:25
nu trebuie sa te gandesti asa mult la mancare,si gandestete daca nu ai avea bani si numai asta ti-ai putea permite .am auzit ieri seara ca cineva care face karate tine post negru 7 zile,eu am facut acum catva ani acopunctura si aveam pe saptamana 3-4 zile de lichide, se pot face si clisme sunt foarte bune,inportant sa incerci sa nu mai mananici carne mai ales de porc sa nu mananci sarat si zahar.oamenii de la tara nu aveau suc .salam si tot felul de prostii.sa faci ciorbe usoare cu leustean care este f bun la slabit.cand slabesti ti se schimba tottal fizionomia mai ales cand slabesti 10-20 kg,dar totul face bine la sanatate.eu nu consum carne de porc dar de 1 mai am fost intr-o gradina si am mancat 3 mici.si acum ma trezesc cu gust amar in gura.de astazi am sa tin un post numai cu lichide si clisma macar cateva zile.rezultatele le cunosc ca am mai facut.rezulta o energizare puternica si limpezire a mintii.succes.poti sa pui prin oreul acela si putina salata taiata marunt eu puneam frunze si tije de la flori de papadie.mie imi plac burenile.mult succes.consuma o lingurita de miere pe stomacul gol.
belami
Postat pe 11 Mai 2009 08:07
nu-i bine sa nu mananci dimineata. se recomanda ca prima masa sa se ia intre orele 6-9 dimineata, altfel iti va fi foame toata ziu. sfaturile astea le-am primit de la Carmen Bruma- la o emisiune de dimineata despre mancatul sanatos. sincera sa fiu eu mananc de dimineata dintotdeauna , iar pranzul il iau in jur de ora15, cand vin de la serviciu, iar seara pe la ora 6-7 mai mananc un mar sau o portocala. totul este a nu mananci mult seara si sa nu te infometezi. succes!
andreeastancila
Postat pe 11 Mai 2009 08:10
Eu te sfatuiesc sa fi fff.bine informata cu aceasta dieda, am colegi de lucru SUD AMERICANI si maninca fff.mult OREZ ,nu au forta , curaj si parca tot timpul ar dormi, cum se asaza pe scaun in metrou, autobuz sau oriunde gasesc putin timp adorm si eu am zis ca acesti oameni nu au singe in vene cum avem noi romani.La TV.international am urmarit la tema zilei pe Dr. STROIESCU ce ne invata cum sa mincam sanatos, sa fim vijilemti si cu o minte fff,clara, pentru a face fata broblemelor si a lucra eficient ,avind in vedere ca un post de lucru azi se obtine din ce in ce mai greu.EU te sfatuiesc sa asculti si chear sa scri pe adresa tv, si cu siguranta te va sfatui cum sa aplici o dieta cit mai buna, fara sa nu bei apa si sa faci multa FOAME, EL TINE FFF,MULT LA LEGUME ,fructe si ceriale. Eu am incercat cu sotia si merge destul de bine fara sa infometam prea mult corpul, si putem si lucra bine,caci intro zi sar putea sa cazi pe brinci si nu doreste nimeni asa ceva.MULT CURAJ SI FFF, INPLINIRI.
gligorvichi
Postat pe 11 Mai 2009 09:25


Nu ti-as indica sa tii aceste cure de slabire , privezi organismul de vitamine , minerale , proteine ce trebuie luate in fiecare zi ....si ce te faci dupa ce dai jos aceste kg ? cum va functiona metabolismul tau ....ca sa nu iei in greutate doar ca maninci o bucatica de piine ?....curele de slabire nu sint deloc sanatoase ....

Am o prietena care toata viata ei a tinut cure de slabire in special cind se apropia vara , iar toamna le punea inapoi , apoi dupa citiva ani a intimpinat o problema de sanatate care includea si vizita saptamanala la psiholog , iar aceasta a intrebat-o daca a tinut in perioada ei cure de slabire , pentru ca metabolismul e dat peste cap si lipsa mare de vitamine ....iar acum nu se mai poate " regla " sa zic asa cu toata dorinta si ambitia ei

Eu am tinut acum citiva ani o cura scrisa de un endocinolog , dar nu o recomand pentru ca nu include tot necesarul de vitamine, proteine , minerale ce are nevoie organismul , si nu m-am simtit bine dupa aceea

Iti recomand sa citesti o carte , manind,dar slabesc , scrisa de Montignac , care te ajuta sa intelegi cum functioneaza metabolismul si de ce ai nevoie pentru a te mentine in forma , dar in primul rand trebuie sa iti cunosti sau sa incepi sa inveti sa cunosti organismul ,spre exemplu , eu am tendinta de ingrasare rapida si trebuie sa am mare grija cum mananc , altfel ma ingras , toata viata mea trebuie sa urmez cure .......citind aceasta carte si studiindu-ma bine , am realizat ca se adapteaza foarte bine organismului meu , ideea este ca poti sa mananci orice , dar nu in aceeasi combinatie , adica proteine ( carne...) doar cu legume , legume doar cu carbohidrati ( cum ar fi morcov,cartofi,mazare,fasole) ,inclusiv dulciuri , care le maninc in fiecare zi si ma mentin de 7 ani asa , pot spune ca in parte mananc disociat 80 % din viata mea , mai am unele " scapari " dar nu exagerez , dar ma mentin fara sa oscilez in greutate , care nu e bine nici pt.corp sa oscilezi cu 4-5 kg , acum slabesti , acum te ingrasi.....si binenteles trebuie sa practici si un sport ,acesta da un tonus corpului , iar daca nu practici , cara sa mergi pe jos intr-un ritm rapid 30 minute in fiecare zi

DAR ACEASTA SE REZOLVA IN TIMP , ITI IA 1-2 LUNI , DAR MACAR TE HRANESTI SANATOS

O colega de servici era si ea hotarita sa slabeasca inainte de a veni vara si citeva colege din grup nu am lasat-o , are aprox. 40 ani si 2 copii si nu e recomandat sa faca asa ceva , exista posibilitatea ca metabolismul sa il dereglezi de tot si i-am recomandat sa citeasca cartea si sa urmezeze dieta lui Montignac , dieta care a urmat-o si intr-o luna a slabit pina la 10 kg , arata asa de bine ca nu mai imi luam ochii de la ea , si s-a bucurat foarte mult ca ne-a ascultat

Ce pot sa iti spun , e alegerea ta cum doresti sa iti organizezi acest proces , dar alege calea sanatoasa pentru tine si organism si gandeste-te si la rezultatele de pe urma , acestea conteaa in fond cel mai mult .....Iti doresc mult succes in alegerea care o faci , Te rog sa imi scrii , indiferet ce alegi...
maryloo_coke@yahoo.com
Postat pe 11 Mai 2009 11:09
buna,ai terminat cura cu orez?
ai slabit?daca bei si ceai verde ai grija ca poti pierde foarte multe vitamine.ar trebui sa iei si niste vitamine ca dupa ce termini cura sa nu cazi in extrema cealalta.
chirita_magdalena@yahoo.com
Postat pe 11 Mai 2009 12:10
Pai asta nu e cura de slabit decat pentru organism mai mult NU.Nu stiu de ce trebuie sa tineti asa cure drastice cand ar trebui sa luati masuri intai.In primul rand cuvantul PRAJIT sa dispara din casa ta,carnea de porc,salamurile,carnatii,untul,margarina,sucurile din comert,bauturi carbogazoase,pielea de la pui,zaharul cat mai putin sa folosesti daca se poate deloc MIEREA e foarte buna la ceai,maioneza,alcoolul cele mai periculoase care imi vin acum in minte.Consuma diversificat carne de pui,peste,legume,fructe,branza daca se poate degresata daca nu o felie dar de vaci,un ou pe saptamana fiert maxim unul,e nevoie si de putin colesterol bun,ulei de masline la salate ,acum este timpul salatelor, cat mai multe salate,carnea la gratar,cuptor sau fiarta.Cartof fier sau copt cate unulpe zi potrivit dar fara paine.Paine graham sau neagra niciodata parjita daca o vrei mai crocanta o poti baga felii la cuptor putin.Paste fainoase NU, orez cu paine NU ,conteaza si ce combini cand mananci ca daca mananci orez cu paine degeaba.Nu trebuie sa privezi organismul de minerale,vitamine,calciu,fier(ficat de pasare la cuptor sau pe gratar dar sa nu pui sare pe el decat dupa ce se face si putin).Sare foarte putina daca poti ia sare marina.Fa miscare zilnic mers pe jos sau cu bicicleta sau prin parc o ora(lasa internetul pt. seara).Carnea sa nu o combini cu painea ci cu legume. Dimineata cel putin 4 zile pe saptamana sa consumi cereale cu fructe in ele si cu lapte degresat,oricum il spala ei de numai grasime nu mai are in el.Ceaiul verde nu depasi mai mult de 3 plicuri pe zi maxim consuma apa plata si eventual seara un ceai somn linistit indulcit cu miere e foarte bun e probat de mine.Incearca sa mananci nu prea mult si pestele sa nu lipseasca 4 zile din saptamana are omega 3 care e necesar sa fi sanatoasa.Daca vei respecta cat de cat astea iti garantez ca vei slabi dar nu in 12 zile si apoi sa pui dublu si cu ameteli rau si alte probleme de sanatate.Eu am probato si a mers plus ca am niste analize la colesterol de invidiat si la trigliceride care erau parametrii dubli ci ceva.In salamuri ,carnati si mai ales prajite sunt numai toxine.Fara parizeluri nimic doar carne legume si fructe mai poti face suc in casa de lamaie fara zahar e reconfortant si arde grasimile.E sunt multe dar macar strictul necesar ,incearca si apoi mai discutam dar nu te astepta la minuni de 12 zile dupa o luna se vede cel mai bine la o saptamana abia incepe detoxifierea organismului o sa te simti mai bine mai usoara si cu pofta de viata.Spanacul,salata brocoli sunt renumite pt. efectele lor benefice,conopida. Succes.
fiorelo
Postat pe 11 Mai 2009 19:40
am trecut si eu prin cura asta vestita cu orez...e buna...slabesti, dar daca te scapi la mancare pe motiv ca ai slabit si nu se vede, nu te mai poti abtine...cel putin eu...
in sfarsit vreau sa va destainui o cura de slabire in care iti este permis orice...dar, exista o restrictie, pe care cu siguranta o poti respecta , nu se mananca intre mese deloc, se bea doar apa sau ceaiuri cat de mult
cura consta in doua mese pe zi
una nelipsita dimineata, de preferat intre orele 7 si 8
a doua intre orele 16 si 17, sau dupa cum preferati , nu mai tarziu de orele 18
puteti manca orice....incet si chiar un mic desert,,,timp de 30 de minute, alocati-va acest timp ptr voi, sa savurati mancare,,,,
intre orele 9 si 16 numai mancati nimic solid....
si nici intre 17 si 8 ,,,,


setati-va subconstientul , organizati-va organismul ...si veti avea rezultate uimitoare,,,este de durata slabiti incet si sigur, fara sa va infometati....

va doresc din tot sufletul succes


eu tin de o luna de zile aceasta cura...nici nu mai simt ca e o cura, e o stare de fapt...am slabit frumos si fara efort 3 kilograme...merg mai departe....desi organismul intra in perioada de acomodare...o sa diminuez din cantitatea de mancare...
hedisa
Postat pe 11 Mai 2009 20:51
pt hedisa,
vreau detalii legate de cura ta.
Multumesc!
bichon
Postat pe 12 Mai 2009 11:47
Buna ziua! Sunt consultant nutritionistbsi va propun un program de slabire naturist ce va va ajuta sa slabiti 4-5 kg/luna...Iata pe scurt detalii despre program: produsele noastre sunt impartite in 2 categorii... prima: un shake obtinut dintr-o pudra si lapte dulce...cu acesta inlocuiti 2 din mesele principale ale zilei...a treia masa a zilei o puteti avea cu alimente normale...totusi va trebui sa reduceti, pana la a renunta chiar, painea, pastele fainoase, grasimile, dulciurile si bauturile carbogasoase… a doua categorie: sunt pastilute sau ceai instant... totul este obtinut 100% din plante si fara efecte secundare... pe toata durata programului va trebui sa consumati min 2 litri de lichide pe zi…Destul de simplu, nu? O MASA CU ALIMENTE NORMALE, DE DOUA ORI PE ZI SHAKE-URI, DE TREI ORI PE ZI PASTILUTE
Am folosit si eu un astfel de program si am slabit 20 de kg in 4 luni...puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu
cureslabire_healthy
Postat pe 12 Mai 2009 11:50
De la: cureslabire, la data 2009-05-12 11:50:00Buna ziua! Sunt consultant nutritionistbsi va propun un program de slabire naturist ce va va ajuta sa slabiti 4-5 kg/luna...Iata pe scurt detalii despre program: produsele noastre sunt impartite in 2 categorii... prima: un shake obtinut dintr-o pudra si lapte dulce...cu acesta inlocuiti 2 din mesele principale ale zilei...a treia masa a zilei o puteti avea cu alimente normale...totusi va trebui sa reduceti, pana la a renunta chiar, painea, pastele fainoase, grasimile, dulciurile si bauturile carbogasoase… a doua categorie: sunt pastilute sau ceai instant... totul este obtinut 100% din plante si fara efecte secundare... pe toata durata programului va trebui sa consumati min 2 litri de lichide pe zi…Destul de simplu, nu? O MASA CU ALIMENTE NORMALE, DE DOUA ORI PE ZI SHAKE-URI, DE TREI ORI PE ZI PASTILUTE
Am folosit si eu un astfel de program si am slabit 20 de kg in 4 luni...puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu

As vrea sa stiu elementele nutritive din pudra si procentul pentru fiecare element nutritiv.Pozele nu m-au convins,nu prea se cunoaste diferenta de 20 de kg.Pozele nu sunt edificative.
enemgabriel
Postat pe 12 Mai 2009 12:02
Buna ziua! Sunt consultant nutritionistbsi va propun un program de slabire naturist ce va va ajuta sa slabiti 4-5 kg/luna...Iata pe scurt detalii despre program: produsele noastre sunt impartite in 2 categorii... prima: un shake obtinut dintr-o pudra si lapte dulce...cu acesta inlocuiti 2 din mesele principale ale zilei...a treia masa a zilei o puteti avea cu alimente normale...totusi va trebui sa reduceti, pana la a renunta chiar, painea, pastele fainoase, grasimile, dulciurile si bauturile carbogasoase… a doua categorie: sunt pastilute sau ceai instant... totul este obtinut 100% din plante si fara efecte secundare... pe toata durata programului va trebui sa consumati min 2 litri de lichide pe zi…Destul de simplu, nu? O MASA CU ALIMENTE NORMALE, DE DOUA ORI PE ZI SHAKE-URI, DE TREI ORI PE ZI PASTILUTE
Am folosit si eu un astfel de program si am slabit 20 de kg in 4 luni...puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu

Cura propusa de tine este aceeasi sau identica cu Herbalife. Da rezultate atata timp cat te tii de ea. Cunosc pe cineva care in 3 luni a dat 10 kg si dupa ce a lasat shake-ul s-a ingrasat 6 kg in 2 saptamani. Nu cred ca e o solutie.
Eu cred ca doar o alimentatie rationala, si reducand zilnic cantitatea de mancare, in cantitati mici, poti slabi fara sa-ti afecteze functinalitatea normala a organismului dar reusind sa dai jos putin cate putin din excesul in greutate. Va doresc multa sanatate.
getaiuliana
Postat pe 12 Mai 2009 12:19
pareera mea este ca aceasta dieta nu te va ajuta si cine stie e posibil sa-ti faca chiar rau; eu am tinut o dieta de 13 zile (am respectat-o cu strictete) in care am slabit cam 9 kg daca vrei ti-o transmit
healthy002030
Postat pe 12 Mai 2009 12:58



buna am vazut dieta ta si mi se pare super k ptr ca are de toate si nu iti distrugi metabolismuleu as avea de dat cam vre-o 7 kg sau macar 5 dar nu prea pot sa ma tin strict de o anumita cura dar a ta m-a convins.Am si eu o intrebare unde pot gasi sarea marina in farmacii sau unde ce este drept e ca eu mananc cam saratel adica,pe o bucatica de carne pe un ou nu si in mancare iar daca sarea marina aete mai buna as incerca si eu.Multumesc!
ptr FIORELO
kudika190255
Postat pe 13 Mai 2009 11:04
De la: pitique_blondine, la data 2009-04-30 12:10:07Voi urma o dieta de 14 zile numai cu orez!
Nu stiu daca ma voi tine de ea si tocmai de aceea am nevoie de multa incurajare si sutinere.
Astazi e a 2 zi. Va voi tine la curent in fiecare zi.
ZIUA 1
M-am trezit de dimineta cu o foame imensa. Surprinzator, pofta disparuse dupa ce m-am apucat de gatit. Am facut cartofi fierti si orez asortat cu legume. Beau ceai verde intr-una si am hotarat sa nu mai beau niciun ml de apa. Sunt foarte curioasa daca am sa ma tin de aceasta cura cu orez. Sunt convinsa ca va da rezultate, conteaza doar sa ma tin de ea. Asta este esentialul!
Azi m-am cantarit: am 65 kg cu tot cu haine si cu ce am mancat la micul dejun. De fapt, avand in vedere ca m-am trezit la ora 11, am luat pranzul la ora 13. Urmatoare masa va fi la ora 18(cina). In rest daca mi se face foame sau simt nevoia de rontait am sa iau un mar sau o portocala.
Ma voi cantari din nou Sambata(2-mai).

Ziua 2
Azi m-am trezit fara pofta de mancare, lucru destul de neobisnuit dar foarte imbucurator. Am mancat pe la ora 11, deci urmatoarea masa va fi la ora 15.
Nu stiu daca am sa rezist pana atunci, avand in vedere ca ma cam rodea stomacul ieri. Azi am baut 1/2 ceasca de cafea(nu stiu cat va afecta dieta dar simteam nevoia ei).
Setea e mai mare mai ales cand vad sticla de suc prin casa, dar ma indop cu ceai.
Apropo de asta, beau ceai diuretic deoarece orezul creeaza constipatie si chiar nu intentionez sa fac un chin din dieta asta.
In rest astept sa treaca zilele.
Mai sunt 2 zile pana ma cantaresc si mai sunt 12 zile pana la sfarsitul curei!Yuhuu!
oare o mai fi printre noi??? sau sa dus cu ingerii....
4Life
Postat pe 13 Mai 2009 11:35
draga mariana....nu-i nici un secret, si cu toata placerea iti ofer detalii.
am spus ca manac orice...chiar orice iti place tie poti sa mananci si tu
nu e greu..singura conditie este sa nu mananci intre cele doua mese, eu recunosc am tradat un pic ...cu un mar , in primele zile...treptat senzatia de foame intre mese va disparea si ai sa vezi rezultatele in timp, cu multa rabdare
secretul este sa pastrezi orele in care te hranesti, organismul te va alerta se va pregati ptr acea masa, deci nu-l restrictiona....
un alt aspect este ca inconstientul tau va sti ca nu trebuie sa mai manance intre mese, vb cu el si explica-i ceea ce-ti doresti in legatura cu aceasta cura...va reactiona cu siguranta...si acum sa-ti dau exemplu o zi din cura mea
dimineata 6,30 7,30 sandvis cu preparate sau o omleta, sau cereale cu iaurt...tu poti manca ce=ti place, ce mananci cu placere.... dupa ora 7.30 cafeaua cu zahar f putin, ceai, apa si daca tu crezi ca nu rezisti...tradeaza si tu cu un mar, n-o fi foc
dupa amiaza 16, 30 17. 30 sarmalute sau pilaf sau fripturica evident cat pot...in curand n-o sa mai poti prea mult, un corn croissant sau o felie de cozonac...dupa 17,30 apa...
stii ce este interesant in cura asta ca astepti orele de masa si mananci ce vrei, nu mai mananci cat vrei , ptr ca stomacul incepe sa se micsoreze in volum...
o poti tine cu foarte mare usurinta, doar sa-ti doresti cu adevarat...nu este o cura grea, totodata te si disciplineaza ca si program de masa..
iti doresc mult succes




hedisa
Postat pe 13 Mai 2009 18:14
sotul meu e asiatic, filipinez. la ei se consuma orez inloc de paine, majoritatea lor sunt plinuti. si mi-a zis ca el din contra nu are energie daca nu mananca orez. dar sa consumi orez, e ca si cum ai consuma oricare alt carbohidrat. carbohidratii dau energie, iar surplusul se depune sub forma de grasimi.trebuie sa faci un echilibru intre grasimi, carbohidrati si proteine.
eu am slabit acum aproape 3 ani. am reusit sa imi schimb metabolismul. am alt stil de viata, si mesele sunt diferite, acum nu cred ca as mai putea manca la fel. am cate 5-6 mese pe zi, 3 mese principale si 2 gustari. cantitatae ingerata e mica la toate mesele. mananc absolut orice vreau, ciocolata, dulciuri, carne,pizza, paste etc, dar toate cu masura. oridecate ori mi-e foame mananc ceva, nu neaparat fruct. asta e acum, dar am slabit intr-o vara, de la 64 kg la 53 kg(inaltimea de 1,70 m). nu mi-am pus in plan, dar coincis cu licenta, eram stresata ca imi pierise foamea. normal ca trebuia sa mananc, asa ca am facut asa, am mancat pepene galben, iaurt, legume si am baut multa apa, doua-trei guri de apa la intervale de 10-20 de minute. mi-am luat si niste suplimente de Calciu cu vitamina D, si Magneziu cu B6, supliment de Iod, sa nu fiu slabita. si m-am fortat sa mananc des si putin. treptat mi-a revenit pofta de mancare si am inceput sa mananc de toate, dar preparate in mod sanatos, nu prea prajit, nu multe grasimi, lactate degresate, ulei de masline, paine integrala, multe produse cu fibre in general si proteine, adica oua, carne, lactate, etc. si multa apa. la ora 11 dimineata luam neaparat ceva dulce, ca era ciocolata, ca era unu-doua fursecuri, orice imi placea. acum chiar mananc orice, doar ca in cantitati moderate. acum am 57 kg. am nascut in octombrie, la sarcina am luat pana in 64 kg, dupa nastere am avut 55 kg. pe timpul sarcinii chiar am slabit de la 56 kg la 52 kg, in primele 2 luni pt ca aveam greturi. am mancat la fel, putin si des. am o fetita, care s-a nascut cu 3,850 kg. nu am avut probleme cu tensiunea ori glicemia pe timpul sarcinii, ba chiar medicul a zis ca sunt o mamica model. unica problema la sarcina a fo un pic de anemie, am luat Fer si acid folic. mult succes in cura ta, dar o cura nu iti va rezolva problema pe termen lung.
alexandra25
Postat pe 13 Mai 2009 19:25
De la: cureslabire, la data 2009-05-12 11:50:00Buna ziua! Sunt consultant nutritionistbsi va propun un program de slabire naturist ce va va ajuta sa slabiti 4-5 kg/luna...Iata pe scurt detalii despre program: produsele noastre sunt impartite in 2 categorii... prima: un shake obtinut dintr-o pudra si lapte dulce...cu acesta inlocuiti 2 din mesele principale ale zilei...a treia masa a zilei o puteti avea cu alimente normale...totusi va trebui sa reduceti, pana la a renunta chiar, painea, pastele fainoase, grasimile, dulciurile si bauturile carbogasoase… a doua categorie: sunt pastilute sau ceai instant... totul este obtinut 100% din plante si fara efecte secundare... pe toata durata programului va trebui sa consumati min 2 litri de lichide pe zi…Destul de simplu, nu? O MASA CU ALIMENTE NORMALE, DE DOUA ORI PE ZI SHAKE-URI, DE TREI ORI PE ZI PASTILUTE
Am folosit si eu un astfel de program si am slabit 20 de kg in 4 luni...puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu

Ai uitat sa precizezi ca e vb despre produsele herbalife despre care toata lumea stie sau ar trebui sa stie ca devii dependent pe linga faptul ca sint si destul de costisitoare,in momentul in care ai renuntat la ele te faci cit china
justforme
Postat pe 15 Mai 2009 00:12
Pt Hedisa,
e f tare!

Iti multumesc! O sa ma apuc de ea si te tin la curent.
bichon
Postat pe 15 Mai 2009 17:12
De la: mariana_sebeni, la data 2009-05-15 17:12:29Pt Hedisa,
e f tare!

Iti multumesc! O sa ma apuc de ea si te tin la curent.
sa ne tii la curent daca slabesti si cat anume mancand doar 2 mese pe zi...tare sunt curios ce efec va avea...nutritionistii recomanda 3 mese principale si 2 gustari intre ele...de preferat la ore fixe si la distanta de maxim 3 ore intre mese...
4Life
Postat pe 15 Mai 2009 17:29
Va urez mult succes! Sper ca ati rezolvat ce era mai greu! Va propun in continuare un regim de viata echilibrat CONSTANT indiferent de perioada anului (sarbatori etc.): mers grabit zilnic 1 ora (se poate fractiona) in afara drumurilor de pana acum (daca vreti si puteti inot - , bicicleta medicala la domiciliu si ciclism numai pe aleile marcate); adaugati sistemul WELLNESS recent lansat de ORIFLAME (bautura proteica intre 1-3 pahare de 150 grame pe zi inaintea meselor cu 1/2 ora inainte de ora mesei; 1 doza de vitamine ORIFLAME: 1 TABLETA MULTIVITAMINA: 2 CAPSULE OMEGA 3; 1 ANTIOXIDANT BREVET ORIFLAME). Se recomanda aceste regim de viata pe o lunga durata de timp; renuntati la sarea adaugata in alimente, la margarina si dulciuri. Dormiti cel putin 8 ore/zi, cel mai tarziu de la ora 23. Daca doriti detalii, va rog sa ma contactati pe email: ruxandrav8yahoo.fr
cristina_r_cta
Postat pe 6 Iunie 2009 16:19
De la: enemgabriel, la data 2009-05-12 12:02:37
De la: cureslabire, la data 2009-05-12 11:50:00Buna ziua! Sunt consultant nutritionistbsi va propun un program de slabire naturist ce va va ajuta sa slabiti 4-5 kg/luna...Iata pe scurt detalii despre program: produsele noastre sunt impartite in 2 categorii... prima: un shake obtinut dintr-o pudra si lapte dulce...cu acesta inlocuiti 2 din mesele principale ale zilei...a treia masa a zilei o puteti avea cu alimente normale...totusi va trebui sa reduceti, pana la a renunta chiar, painea, pastele fainoase, grasimile, dulciurile si bauturile carbogasoase… a doua categorie: sunt pastilute sau ceai instant... totul este obtinut 100% din plante si fara efecte secundare... pe toata durata programului va trebui sa consumati min 2 litri de lichide pe zi…Destul de simplu, nu? O MASA CU ALIMENTE NORMALE, DE DOUA ORI PE ZI SHAKE-URI, DE TREI ORI PE ZI PASTILUTE
Am folosit si eu un astfel de program si am slabit 20 de kg in 4 luni...puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu

As vrea sa stiu elementele nutritive din pudra si procentul pentru fiecare element nutritiv.Pozele nu m-au convins,nu prea se cunoaste diferenta de 20 de kg.Pozele nu sunt edificative.
Dorele ai murit?Te-au otravit astia de la herbalife sau ti-au taiat mana ca spui minciuni si tu le postezi aici?
enemgabriel
Postat pe 6 Iunie 2009 18:20
De la: Ruxandrav8, la data 2009-06-06 16:19:46Va urez mult succes! Sper ca ati rezolvat ce era mai greu! Va propun in continuare un regim de viata echilibrat CONSTANT indiferent de perioada anului (sarbatori etc.): mers grabit zilnic 1 ora (se poate fractiona) in afara drumurilor de pana acum (daca vreti si puteti inot - , bicicleta medicala la domiciliu si ciclism numai pe aleile marcate); adaugati sistemul WELLNESS recent lansat de ORIFLAME (bautura proteica intre 1-3 pahare de 150 grame pe zi inaintea meselor cu 1/2 ora inainte de ora mesei; 1 doza de vitamine ORIFLAME: 1 TABLETA MULTIVITAMINA: 2 CAPSULE OMEGA 3; 1 ANTIOXIDANT BREVET ORIFLAME). Se recomanda aceste regim de viata pe o lunga durata de timp; renuntati la sarea adaugata in alimente, la margarina si dulciuri. Dormiti cel putin 8 ore/zi, cel mai tarziu de la ora 23. Daca doriti detalii, va rog sa ma contactati pe email: ruxandrav8yahoo.fr

M-au spart astia de oriflame,au scos suplimente nutritive si ei.Dupa ce ca au scos celel mai proaste cosmetice pe piata acum dupa ce au scazut vanzarile au scos si suplimente nutritive.Mi-e scarba.
enemgabriel
Postat pe 6 Iunie 2009 18:22
cauta pe net numele Stroiescu si vei gasi toate inregistrarile de la emisiuni. Mencinicopschi si Stroiescu sunt modele ptr mine. Bafta, ai dreptate !!!!
lisselot
Postat pe 14 Iunie 2009 10:14
de la orez te ingrasiiii!! o prietena de-a mea a urmat o cura de genul acesteia si apus pe ea nu a dat jos kilogramele:(
sweet_baby
Postat pe 14 Iunie 2009 10:17
De la: enemgabriel, la data 2009-06-06 18:22:21
De la: Ruxandrav8, la data 2009-06-06 16:19:46Va urez mult succes! Sper ca ati rezolvat ce era mai greu! Va propun in continuare un regim de viata echilibrat CONSTANT indiferent de perioada anului (sarbatori etc.): mers grabit zilnic 1 ora (se poate fractiona) in afara drumurilor de pana acum (daca vreti si puteti inot - , bicicleta medicala la domiciliu si ciclism numai pe aleile marcate); adaugati sistemul WELLNESS recent lansat de ORIFLAME (bautura proteica intre 1-3 pahare de 150 grame pe zi inaintea meselor cu 1/2 ora inainte de ora mesei; 1 doza de vitamine ORIFLAME: 1 TABLETA MULTIVITAMINA: 2 CAPSULE OMEGA 3; 1 ANTIOXIDANT BREVET ORIFLAME). Se recomanda aceste regim de viata pe o lunga durata de timp; renuntati la sarea adaugata in alimente, la margarina si dulciuri. Dormiti cel putin 8 ore/zi, cel mai tarziu de la ora 23. Daca doriti detalii, va rog sa ma contactati pe email: ruxandrav8yahoo.fr

M-au spart astia de oriflame,au scos suplimente nutritive si ei.Dupa ce ca au scos celel mai proaste cosmetice pe piata acum dupa ce au scazut vanzarile au scos si suplimente nutritive.Mi-e scarba.


Produsele Oriflame sunt mult mai bune decat produsele Forever, mi e scarba de Forever, scumpe si proaste.
lover_woman
Postat pe 14 Iunie 2009 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
jurnalul de slabire 74 De la: kudika_1012859 3 August 2016 08:29
pro sau contra dietelor disociate???? 49 De la: kudika22 15 Martie 2010 11:05
buna 12 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:13
Batoane proteice 3 De la: Artemis25 21 August 2013 12:48
Vreau sa slabesc . 27 De la: hystria1 26 Noiembrie 2010 23:01