Setari Cookie-uri

sex oral ....la ciclu

vi s-a intamplat sa vi se faca sex oral ,cand sunteti la ciclu?este asta o dovada de curaj ? de incredere si iubire? sau pur si simplu numai perversiune?

eu am trait asa ceva si sunt foarte bulversata...
KAMI200314
Postat pe 17 Iunie 2009 02:39
Kami cum adica ;sa vi se faca sex oral la ciclu;adica ai fost de acord sau ai fost fortata?fi mai explicita?
healthyoo3274
Postat pe 25 Iunie 2009 12:25
a fost initial vorba doar de petting, cel mult sex cu prezervativ
dar s-a ajuns la sex oral in toata regula
nu am fost fortata,am fost luata de val
dupa,m-am intrebat ce l-a determinat sa o faca.

am fost casatorita 17 ani si niciodata ex nu si-a exprimat dorinta de a se atinge de mine in perioada 'delicata'

prietenul meu nu mi-a spus vreodata ca ma iubeste,este mai degraba distant la captitolul asta.
KAMI200314
Postat pe 25 Iunie 2009 20:16
CLAR! ESTE PERVERSIUNE CURATA.AI MARE GRIJA
pescarul_healthy
Postat pe 13 August 2009 10:50
De la: KAMI200314, la data 2009-06-17 02:39:36vi s-a intamplat sa vi se faca sex oral ,cand sunteti la ciclu?este asta o dovada de curaj ? de incredere si iubire? sau pur si simplu numai perversiune?

eu am trait asa ceva si sunt foarte bulversata...


draga mea daca ai fost casatorita 17 ani cred ca ai peste 30 de ani?sfatul meu este ca un astfel de forum nu te ajuta la problema ta si este o problema atit de personala ,incit eu cred ca daca intradevar ai ajuns aici trebuia sa te adresezi unui medic nu unui forum, unde daca ai urmari mai multe subiecte ti-ai putea da seama ca sunt foarte multe rautati si critici nu vei fi decit criticata nu te va ajutata cu nimic ai sa vezi.si sunt foarte multi barbati care iubesc o persoana dar nu stiu sa o exprime in cuvinte,eu zic ca daca iti iubesti partenerul de viata discuta cu el,daca esti abia la inceput?si tu esti o persoana mai sensibila si simnti nevoia sa ti se acorde mai multa atentie,si cuvinte de dragoste,daca nu a facuto nu o va face niciodata .
kudika078676
Postat pe 13 August 2009 10:50
De la: nicu62, la data 2009-08-13 10:50:24CLAR! ESTE PERVERSIUNE CURATA.AI MARE GRIJA


CURATA????
eleain
Postat pe 13 August 2009 15:13
Nu inteleg de ce faci atita caz din faptul ca ai avut sex oral.
La ciclu sau nu e bine ca ai avut sex, cel putin omul a lasat vaginul
sa se curete, mi se pare normal ce ai facut, poate ai probleme psihice.
DanWood70
Postat pe 15 August 2009 23:28
sexualitatea e o chestie personala si tine de fiecare individ in parte. in sexualitate nu exista nimic bun si nimic rau. important este ca cei 2 parteneri sa consimta la orice are loc intre ei. nu vad de ce te-ai simtii "vinovata" sau ti-ai pune astfel de intrebari. singura ai afirmat ca ai fost "luata de val". si crede-ma nu ai nevoie de nimeni sa-ti zica daca este/nu este perversiune. considera ceea ce s-a intamplat ca fiind o simpla experienta. daca ti-a placut, o poti repeta. daca nu, sa impui anumite limite in relatia cu partenerul tau. orice ai face, nu uita: tu esti cea mai importanta. si nu trebuie sa accepti nimic doar de dragul relatiei. mult succes! si poata data viitoare vii cu teme mai siropoase... gen "sunt iubita, e oare real ce traiesc acum?!" sa fii iubita!
windkid
Postat pe 20 August 2009 12:12
De la: KAMI200314, la data 2009-06-17 02:39:36vi s-a intamplat sa vi se faca sex oral ,cand sunteti la ciclu?este asta o dovada de curaj ? de incredere si iubire? sau pur si simplu numai perversiune?

eu am trait asa ceva si sunt foarte bulversata...
si cine era cel care facea sex,tu sugeai sau el lingea?timpit mesaj,timpita mentalitate.
enemgabriel
Postat pe 20 August 2009 20:10
draga mea eu zic ca te-a facut sa te simti bine, in sex nu exista limite. tine-o asa si restul lasa sa zica ce vor,ok. cand iubesti vrei sa acorzi placere partenerului fara limite,crede-ma,tu ce crezi parerea mea e ca ai o viata si trebuie traita,asa ca succes
francy440
Postat pe 21 August 2009 11:10
Daca vor mai exista cazuri in care el iti va face in mod special sex oral in acea perioada, atunci e o problema....daca iti face in mod normal si atunci asa s-a nimerit....inseamna ca tine la tine si are un grad mai ridicat de toleranta la chestii mai scarboase pt majoritatea oamenilor.
annya_852004
Postat pe 21 August 2009 14:31
PREFERAI SA MEARGA IN CLUB SA-I FACA UN ORAL ALTA?PENTRU A-TI STERGE UIMIREA TREBUIA SA COMUNICI CU EL DUPA ACTUL SEXUAL.SI DUPA CUM AFIRMI CA AI FOST LUATA DE VAL,INSEAMNA CA TI-A PLACUT...ATUNCI DE CE IL ACUZI PE SOTUL TAU DE PERVESIUNE?SI NU ARE NICIO LEGATURA MENSTRUATIA CU SEXUL ORAL,DOAR NU-TI IESE PE GURA(IARTATI-MA DACA SPUN O SCARBOSENIE),DAR RAMAN UIMITA ACUM EU DE DECLARATIE....ASTA TINE DE INTIMITATEA VOASTRA...SI DE CE TE MINUNEZI...CUNOSTI KAMASUTRA?...OF.OF,
healthy005562
Postat pe 22 August 2009 22:22
De la: windkid, la data 2009-08-20 12:12:54 sexualitatea e o chestie personala si tine de fiecare individ in parte. in sexualitate nu exista nimic bun si nimic rau. important este ca cei 2 parteneri sa consimta la orice are loc intre ei. nu vad de ce te-ai simtii "vinovata" sau ti-ai pune astfel de intrebari. singura ai afirmat ca ai fost "luata de val". si crede-ma nu ai nevoie de nimeni sa-ti zica daca este/nu este perversiune. considera ceea ce s-a intamplat ca fiind o simpla experienta. daca ti-a placut, o poti repeta. daca nu, sa impui anumite limite in relatia cu partenerul tau. orice ai face, nu uita: tu esti cea mai importanta. si nu trebuie sa accepti nimic doar de dragul relatiei. mult succes! si poata data viitoare vii cu teme mai siropoase... gen "sunt iubita, e oare real ce traiesc acum?!" sa fii iubita!




Nu puteai sa zici mai bine de atat! Ai mare dreptate!
BLNDANIELA
Postat pe 25 August 2009 16:28
daca ai lasat sa se ajunga pana acolo inseamna ca ti-a placut.nu inteleg ce te socheaza acum.sunteti un cuplu.aveti o viata sexuala activa,care ar fi problema..??in intimitate puteti sa faceti orice,atata timp cat va place amandurora...iar pt cei carora li se pare totul o catastrofa: dragii mei,nu mai fiti asa socati k nu e nimic iesit din comun.unde e perversiunea???si pt ce ,ma rog sa mearga la un psiholog??k sa aiba ala de ce se amuza??/nu vi se pare o prostie prea mare si o mentalitate mai inapoiata decat in 1900 toamna???sincer nu stiu cum sa cotez asta...:snobism sau ipocrizie??am pretentii la voi..traim in sec 21...si sincer asta e un site de sanatate...asa ca nu inteleg ce cauta astfel de mesaje aici???.... iar tu ai o varsta si se asteapta maturitate de la tn nu copilarii de genu'...
healthy006555
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:40
Dragi si drage colege de topic.As dori sa-mi expun si eu pct de vedere in legatura cu aceasta problema,dar foarte clar si pe intelesul tuturor(cei care vor sa inteleaga).Sunt de acord cu sexul oral,atat pt femei cat si pt barbati,dar exista,cred eu in aceasta situatie cel putin o limita a bunului simt.In conditiile in care ajungi chiar sa nu mai stii ce faci,inseamna ca,ori esti beat manga,ori esti drogat.In primul rand voi femeile stiti cum arata menstra,stiti ca are un miros specific,uneori greu de suportat chiar de catre femeie(cele curate).Cum poti sa faci sex oral unei femei la ciclu,cand ai o oarecare retinere sa faci sex normal?Tu ca femeie,cum mai saruti acel barbat cand isi scoate fata dintre picioarele tale pline de sange?Ori acel barbat este bolnav psihic,ori amandoi.Dovezi de iubire se pot face oricand.Poti saruta iubita unde vrei si cum vrei,dar mie m-i se pare inacceptabil sa-i faci sex oral cand e la ciclu.Nu poti astepta cateva zile?De regula o relatie cat de cat serioasa stiu ca dureaza,nu trebuie neaparat sa-i demonstrezi iubitei ca o iubesti neaparat atunci si neaparat asa.Totusi m-i se pare ca putin si de cultura sau de lipsa de informare.Au auzit ei ca intre doi oameni care se iubesc nu exista limite in a face sex,totul este permis.Adevarat dar cred ca ar trebui sa tinem totusi cont si de momentul respectiv.Daca nu-mi dati dreptate treaba voastra,si atunci tineti-o tot asa.
pescarul_healthy
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:33
nu mai asculta criticile...omul ala poate chiar te a dorit, asa ceva nu se face cu oricine...asta e chiar o dovada ca te vrea si cu bune si rele..
cosminamimisor
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:04
fiecare om, inclusiv orice barbat, are limitele sale privind sila; aceste limite tin atat de aversiuni innascute, cat si de diversi factori psiho-sociali (educatie, cultura, imitatie sociala, media, etc)sau/si de autoeducatie si deschidere la experienta;
un exemplu mult simplificat comparativ,dar degrevat de o conotatie sexuala, ar fi de pilda consumul diverselor moluste sau chiar viermi din alimentatia unor popoare; statisic vorbind, nu stiu cati romani peste varsta de 30 de ani ar fi dispusi sa manance asa ceva;
in concluzie:
1.se spune ca gusturile nu se discuta, iar libertatea fiecaruia se opreste acolo unde incepe a celuilalt
2.atata timp cat chestia asta a fost consensual-tacita intre tine si partenerul tau si fara sa deranjati pe nimeni,moral este OK
3.nu cred neaparat ca este o dovada de iubire un cunilingus la ciclu, poate fi o curiozitate sau o forma de manipulare (cunosc barbati care au adoptat cunilingusul ca metoda de persuasiune pt virgine,de pilda)
4.cred ca unul dintre forumisti ti-a dat cel mai bun sfat, nu e cazul sa faci din tantar armasar sau sa faci publice intimitatile tale, daca faci asta inseamna ca mai degraba esti tu eschibitionista decat el pervers
suditu_traian
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:22
In primul rand se pare ca o mare parte nu sunt obisnuiti cu asa ceva.Dar faptul ca sotul tau a facut asta inseamna ca a ajuns la punctul cand este dispus sa treaca peste foarte multe chestii ,chiar si neplacute.Si te iubeste foarte mult.Incearca sa te gandesti ca la ceva nou si nu uita ca este sotul si tu esti sotia lui.Incearca sa te obisnuiesti cu aceasta idee.Salutari de la Timisoara
Nu mai da atentie la cei care sunt ingusti la minte,asa cum barbatilor le plac felatiile de ce nu ar face si ei ceva.
Maria75_34
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:59
...mda....si totusi....menstruatia tot menstruatie ramane....
Daca se repeta situatia...eu tind sa cred ca ESTE o problema, daca nu...o intamplare...
...parerea mea...
eu_lya
Postat pe 26 Septembrie 2009 14:21
DA CE ARE GURA CU PASARICA?PASARICA PLANGE SI GURA CANTA.SA NU NE AUDA CEI DE 17 ANI CA O SA RADA DE NOI.ASTEA SANT CHESTII VECHI DE CAND LUMEA SI PAMANTUL ,AR CAM TREBUI SA STII CA ODATA SI ODATA O SA FIE SURPRIZE DIN ASTEA.KAMASUTRA CAM PE UNDE E?GREU.TOTI TAC SI O FAC.
belami
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:35
De la: nicu62, la data 2009-09-24 11:33:37Dragi si drage colege de topic.As dori sa-mi expun si eu pct de vedere in legatura cu aceasta problema,dar foarte clar si pe intelesul tuturor(cei care vor sa inteleaga).Sunt de acord cu sexul oral,atat pt femei cat si pt barbati,dar exista,cred eu in aceasta situatie cel putin o limita a bunului simt.In conditiile in care ajungi chiar sa nu mai stii ce faci,inseamna ca,ori esti beat manga,ori esti drogat.In primul rand voi femeile stiti cum arata menstra,stiti ca are un miros specific,uneori greu de suportat chiar de catre femeie(cele curate).Cum poti sa faci sex oral unei femei la ciclu,cand ai o oarecare retinere sa faci sex normal?Tu ca femeie,cum mai saruti acel barbat cand isi scoate fata dintre picioarele tale pline de sange?Ori acel barbat este bolnav psihic,ori amandoi.Dovezi de iubire se pot face oricand.Poti saruta iubita unde vrei si cum vrei,dar mie m-i se pare inacceptabil sa-i faci sex oral cand e la ciclu.Nu poti astepta cateva zile?De regula o relatie cat de cat serioasa stiu ca dureaza,nu trebuie neaparat sa-i demonstrezi iubitei ca o iubesti neaparat atunci si neaparat asa.Totusi m-i se pare ca putin si de cultura sau de lipsa de informare.Au auzit ei ca intre doi oameni care se iubesc nu exista limite in a face sex,totul este permis.Adevarat dar cred ca ar trebui sa tinem totusi cont si de momentul respectiv.Daca nu-mi dati dreptate treaba voastra,si atunci tineti-o tot asa.


Subscriu. Eu cred ca tipul este un ciudat.
E nefiresc, scarbos etc
In niciun caz dovada de iubire. Putea sa iti dovedeasca dragostea cu mangaieri, saruturi, chiar si masturbare in final .... dar sa "guste" din plin menstruatiea, nu pot sa zic decat FOARTE SCARBOS.
monica_th_fur_immer
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:33
De la: Maria75&34, la data 2009-09-26 13:59:19
Nu mai da atentie la cei care sunt ingusti la minte,asa cum barbatilor le plac felatiile de ce nu ar face si ei ceva.


Ingusti la minte?!?

Domnisoara/doamna draga, este foarte ok sa faca si ei asa ceva, dar nu cand femeia este la menstruatie.
Poate ca la unii apare ca o curiozitate perversa. Dar noi femeile stim mai bine ce inseamna menstruatia si e normal sa ni se para scarbos cand aflam o asemenea aberatie.
monica_th_fur_immer
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:41
draga mea sunt multe dintre noi care li sau facut sex oral la ciclul si atata timp cat sau simtit bine si placerea in general este mai mare la cilul decat atunci cand numai esti la cilul. Ideea este ca nu e pervers, mie mi se pare un lucru normal. Si daca tot te simti bine de ce stai sa judeci dupa, mergi inainte.
mikydutza_healthy
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:03
poate cine locuieste cu un vampir ))))
DANA_DGG
Postat pe 29 Septembrie 2009 21:27
un om normal nu face asa ceva acum sincer sexul oral e ceva nice dar nu in perioada aya hai sa fim serioase ce barbat isi baga botiku acolo in perioada aya bleah tre sa fie mai mult decat bolnav mintal dar cine stie nu te mai mira nimik in lumea asta .
DANA_DGG
Postat pe 29 Septembrie 2009 21:30
de ce sa fie perversiune atata timp cat sunt deacord amandou nu e nici o probleme
troiaiuliana
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:10
corect DANA
pescarul_healthy
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:10
PT TROIU IULIANA.Daca nu esti atenta la despre ce se discuta,imi pare rau.In ziua de azi sexul oral,practicat de femei barbatilor,si de catre barbati femeilor,nu mai constituie o perversiune,decat pt cine vrea sa o considere asa ceva.Aici se pune problema de perioada cand vrei sa o faci.Deci,ciclul la o femeie dureaza de la 3-5 zile,apoi pana la urmatorul este o perioada destul de lunga,in care poti sa primesti dovezi de dragoste(limbute)cate vrei si cand vrei.Totusi sa lingi pasarica plina de sange a unei femei aflata la ciclu,este intradevar un lucru care m-a lasat masca.Am si eu o oarecare varsta,si implicit o experienta sexuala.Fac sex de 30 ani,in toate stilurile,pozitiile,felurile,dar de asa ceva nu am vazut si nici nu am auzit pana la acest site.Consider ca pareri au fost destule,si ca atare eu unul nu mai fac nici un comentariu pe aceasta tema.Cine vrea sa faca asta sa o faca,e treaba lor dar........
pescarul_healthy
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:24
Mi se pare cel mai scarbos lucru,sa practici sexul oral....Actul sexual este pt. procreere si este admis doar intre barbatul si femeia casatorita legitim si religios dar in limita bunului simt.Orcine este opsedat sexual, se cunoaste dupa cum abordeaza problema sexuala....exp:cu persoana care sa plins ca i sa facut sex oral in perioada ciclului.Cel mai scirbos lucru !!!Am impresia ca amindoi sau transformat in VAMPIRI.....sau cel putin sau inspirat din acele filme detestabile unde-si demonstreaza toata monstruazitatea si viata IMORALA......si isi atrag tot dispretul si repulsia...Sunt bolnavi.....toti cei opsedati sexual.....cu fantezii scirboase...SA VA FIE RUSINEEEE!!!!
healthy006377
Postat pe 1 Octombrie 2009 12:18
mai intai am sa rad din toata inima, chiar daca unii se vor supara
apoi am sa va intreb pe cele care spuneti ca menstruatia este o chestie scarboasa: va e scarba de propriul corp?
si inca ceva: ce atata miros, sange si scarba? n-ati auzit de dus (spalat) si o.b.?

@ nicu62: poate n-am fost destul de atenta sau poate autorarea subiectului n-a precizat, dar cine a zis ceva despre a linge sange? repet: de spalat si o.b. n-ati auzit?

@ healthy006377: "opsedatii sexual" fac un act mecanic, adica si-o trag pe unde si cu cine apuca. un act izvorat din dragostea dintre un barbat si o femeie care se iubesc (fie ca sint casatoriti, fie ca nu) nu are nimic imoral.
vdaiana
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scurgeri maroni 7 De la: GeorgianaBB 28 Ianuarie 2012 14:33
sexul anal 168 De la: alias25 25 Martie 2016 17:17
neoplasm bronhopulmonar 15 De la: kudika510498 21 Februarie 2012 15:46
imbarbatare 19 De la: izabela_92 13 Mai 2011 22:04
cum sa folosesc o cupa menstrula 2 De la: kudika_2008 1 Iunie 2012 16:33