Setari Cookie-uri

sex oral ....la ciclu

Ai dreptate!!!
Cum sa ii faca sex oral cand ea este pe ciclu???
Este super scarbos si.... Doamne asa este nu stii dupa cine bei apa
healthy012871
Postat pe 18 Februarie 2010 08:46
Sexu oral la ciclu este scarbos!!!!
Cum sa faci asa ceva/??
Adica mi l si imaginez cu botu acolo !!!!!!
healthy012871
Postat pe 18 Februarie 2010 08:48
De la: giia, la data 2009-12-06 20:05:07voi sunteti sariti/sarite de pe fix!!! mai ales domnu' cu unditza..pescaru' sau marinaru' cum il cheama!!! mai shmechere de unde stii tu ca i perversiune? ai vreo diploma in 'menstruatie'? ia vezi ti de treaba ta si fa pasi spre blogurile despre fotbal,bere si alte semintze asa mai barbatesti, ce naiba cauti tu aici? tu te poti numi pervers ca ti bagi nasu in toaleta femeilor!
ia nu mai judeca atata si vezi-ti de antrenamentul tau cu o mana.
si acum sa spun si eu ceva legat de subiect: orice practica sexuala nu e considerata perversiune atata timp cat partenerilor le face placere !!!
poate omu e vampir!!! numai asta mai trebuie, sa mai apara vreo unul/una sa zica...




FOARTE BINE SPUS
raluk8_healthy
Postat pe 20 Februarie 2010 22:01
De la: healthy012871, la data 2010-02-18 08:46:14Ai dreptate!!!
Cum sa ii faca sex oral cand ea este pe ciclu???
Este super scarbos si.... Doamne asa este nu stii dupa cine bei apa

Vezi? de asta exista apa imbuteliata! ...s`apoi ce, il scoti cu capul de la savarina si-l arunci la gunoi! Tre`neaparat sa bei apa dupa el? bea ciorba.
100101
Postat pe 20 Februarie 2010 22:05
darksukkubus69
Postat pe 21 Februarie 2010 17:10
Am nimerit intamplator pe aici si sunt socata de pot unii sa spuna.Nu am mai auzit o asa "grozavie"..ca sa fiu un pic scarboasa sa ni-l inchipuim pe tip dupa acel moment....cred ca sa socat biata fata.Individul este clar "out of order".Un barbat care te iubeste in primul rand te respecta, sa nu amestecam iubirea cu "masacrul sangeros", sigur tipul are o problema .Sunt curioasa daca mai sunt impreuna , daca mai formeaza un cuplu.Cred ca este o deviatie de comportament in cuplu, nu vreau sa exagerez, dar si ea are partea ei de vina indiferent de cat de mare era valul care a luat-o.Si in caz de tzunami trebuie sa-ti pastrezi cumpatul...vezi Basic instinct.Aceste momente intr-un cuplu sunt sublime, intaresc legaturile nevazute, te fac sa-ti iubesti partenerul mai mult, sa-i doresti mai mult prezenta , nicidecum sa te inspaimante. Sanatate!
Donamishi
Postat pe 25 Februarie 2010 09:33
Dupa cate stiu eu, sexul oral nu se face numai intre picioare, adica atinge apogeul un pic mai sus, la clitoris.Si.. esti la ciclu si in prima zi, cand menstruatia nu este abundenta.Deci, dupa cum banuiesc, omul, nu cred ca a iesit cu fata plina de sange dintre picioarele ei!!!!Putea foarte, bine sa evite zona aceea si sa o faca pe ea sa se simta bine in timp ce si el se simtea la fel de bine .That's all!
simd
Postat pe 25 Februarie 2010 13:41
ORI SANTETI PROASTE ORI VA FACETI.SEXUL ORAL E IN GURA SI CICLU MENSTRUAL E LA PASARE.CINE NU TE LASA SA FACI SEX ORAL CA NU AM AUZIT SA-TI VINA CICLU MENSTRUAL PRIN GURA.FACETI AICI PE INOCENTELE?AR FI ROMANIA PLINA DE VIRGINE CUM FACETI PE NESTIUTOARELE.
belami
Postat pe 25 Februarie 2010 14:46


bel, prietenul ei, al fetei ii face ei, fetei.




eleain
Postat pe 25 Februarie 2010 15:24
"Cine zice ala este " Acum poate-si da seama si Bel despre ce era vorba. Vezi totdeuna trebuie sa fii rezervat in exprimare mai ales daca ai probleme cu ....intelesul .Sanatate!
Donamishi
Postat pe 25 Februarie 2010 15:43
De la: monica_th_fur_immer, la data 2009-09-26 21:33:13
De la: nicu62, la data 2009-09-24 11:33:37Dragi si drage colege de topic.As dori sa-mi expun si eu pct de vedere in legatura cu aceasta problema,dar foarte clar si pe intelesul tuturor(cei care vor sa inteleaga).Sunt de acord cu sexul oral,atat pt femei cat si pt barbati,dar exista,cred eu in aceasta situatie cel putin o limita a bunului simt.In conditiile in care ajungi chiar sa nu mai stii ce faci,inseamna ca,ori esti beat manga,ori esti drogat.In primul rand voi femeile stiti cum arata menstra,stiti ca are un miros specific,uneori greu de suportat chiar de catre femeie(cele curate).Cum poti sa faci sex oral unei femei la ciclu,cand ai o oarecare retinere sa faci sex normal?Tu ca femeie,cum mai saruti acel barbat cand isi scoate fata dintre picioarele tale pline de sange?Ori acel barbat este bolnav psihic,ori amandoi.Dovezi de iubire se pot face oricand.Poti saruta iubita unde vrei si cum vrei,dar mie m-i se pare inacceptabil sa-i faci sex oral cand e la ciclu.Nu poti astepta cateva zile?De regula o relatie cat de cat serioasa stiu ca dureaza,nu trebuie neaparat sa-i demonstrezi iubitei ca o iubesti neaparat atunci si neaparat asa.Totusi m-i se pare ca putin si de cultura sau de lipsa de informare.Au auzit ei ca intre doi oameni care se iubesc nu exista limite in a face sex,totul este permis.Adevarat dar cred ca ar trebui sa tinem totusi cont si de momentul respectiv.Daca nu-mi dati dreptate treaba voastra,si atunci tineti-o tot asa.





CUM DRACU PUTETI SA II CRITICATI IN HALI ASTA SA II FACETI BOLNAVI PSIHIC BETI SAU ETC.... CE MARE LUCRU K A FACUT SEX ORAL P CICLU DACA BARBATULUI NU II ESTE SCARBA.
PROBABIL NU AR FI AVUT SANGE DIN ABUNDENTA. ATAT DE PUDICI SUNTETI UNII SI MARI CRITICI.... MIE SCARBA DE VOI .... FIECARE K PAREREA LUI DAR TOTUSI NU TREBUIE SA CRITICI
healthy013727
Postat pe 10 Martie 2010 01:07
Tu nu citesti cu atentie ?IUBITUL i-a facut ,NU EA IUBITULUI.CITESTE INAINTE DE A COMENTA
healthy013776
Postat pe 25 Martie 2010 09:19
Tu nu citesti cu atentie ?IUBITUL i-a facut ,NU EA IUBITULUI.CITESTE INAINTE DE A COMENTA
healthy013776
Postat pe 25 Martie 2010 09:19
De la: KAMI200314, la data 2009-06-17 02:39:36vi s-a intamplat sa vi se faca sex oral ,cand sunteti la ciclu?este asta o dovada de curaj ? de incredere si iubire? sau pur si simplu numai perversiune?

eu am trait asa ceva si sunt foarte bulversata...


Draga Kami,
te admir ca ai avut curajul sa aduci pe forum frustrarile tale vizavi de ceea ce s-a intimplat intre tine si partenerul tau.
Nu vreau sa agit spiritele, care sunt deja in flacari pro si contra, iti trimit mai jos un articol care sper sa fie folositor. Daca ai probleme cu engleza incarca google chrome care are in virful paginii un buton pentru tradus(Translate).Iti doresc tot binele din lume.

It's all very well and good to say that oral sex is not safe sex, but how much of a risk are you actually taking if you choose to practice unprotected oral sex? What sexually transmitted diseases can be transferred from genitals to mouth, and vice versa?
HIV

Although oral sex is a relatively low-risk activity, particularly when compared to vaginal or anal sex, it is possible to transmit HIV through oral sex. Using latex or polyurethane condoms, female condoms, or dental dams is an effective way to reduce your chances of contracting the virus when engaging in oral sex. If you don't choose to use protection for oral sex, you should know that the risk of HIV transmission increases if the person performing the act has cuts or sores in his/her mouth, if ejaculation takes place in the mouth, and if the individual receiving oral sex has any other sexually transmitted diseases. The risk is primarily for the person performing the oral sex. Unless a partner has significant amounts of blood in his/her mouth, such as from dental surgery, oral sex is unlikely to expose the receptive partner to HIV.
Herpes

Although genital herpes and oral herpes are usually caused by different strains of the herpes virus, HSV-2 and HSV-1 respectively, it is possible for either virus to infect either site. Therefore, it is possible to transmit herpes during oral sex, and the virus can spread from either partner. Herpes is contagious even when symptoms are not present. Even though prophylactic medications, such as Zovirax (acyclovir), can reduce the likelihood of both outbreaks and transmitting the herpes virus to your partner, they can not eliminate the risk entirely. Although they should greatly reduce the risk of herpes transmission, condoms are also not completely effective in preventing transmission of herpes during oral sex, since the virus can spread from skin to skin.
HPV

It is possible to spread HPV through oral sex, and it is in fact thought that HPV acquired while performing oral sex is a major risk factor for throat cancer. HPV can also appear in the oral cavity through vertical transmission (transmission from mother to child during birth). As with herpes, it seems likely that the use of condoms or dental dams during oral sex should reduce the risk of infection, but they will not necessarily eliminate it entirely since HPV spreads via skin-to-skin contact.
Gonorrhea

In recent years, teenagers with throat infections caused by gonorrhea have often been in the news. Gonorrhea can be transmitted in both directions when oral sex is performed on a man, and throat infections with gonorrhea are notoriously difficult to treat. There is limited research to suggest that it may be possible for someone to acquire a gonorrheal throat infection while performing oral sex on a woman, but transmission in the other direction is relatively unlikely since the site of infection is the cervix -- a part of the female anatomy not reached during cunnilingus. Condoms and dental dams should be extremely effective in preventing transmission of gonorrhea during oral sex.
Chlamydia

It is possible to transmit chlamydia during fellatio, and both the recipient and the person performing the act are at risk. There has been little research on whether it is possible to transmit chlamydia during cunnilingus, but infection risk is probably similar to that for gonorrhea.
Syphilis

Syphilis is extremely easy to transmit via oral sex. In fact, in some areas of the United States, oral sex has been shown to be responsible for as many as 15% of syphilis cases. Although syphilis can only be transmitted in the presence of symptoms, during the primary and secondary stages of the disease, the painless sores it causes are easy to miss.
Hepatitis B

The research is inconclusive as to whether or not hepatitis B can be transmitted via oral sex. Oral-anal contact, however, is definitely a risk factor for hepatitis A infection, and it may also be a risk factor for hepatitis B. Fortunately both hepatitis A and B can be prevented by vaccines. If you practice rimming, you should talk with your doctor about getting vaccinated. Vaccination is a good idea in any case, and the hepatitis B vaccine is currently recommended for all children and many groups of adults.
The Bottom Line

In summary, unprotected oral sex puts you at risk for numerous sexually transmitted diseases. If you perform unprotected oral sex on your sexual partners, you should mention it to your physician. She may want to check your throat when she is screening you for other STDs.
Sursa: http://cancer.about.com
Alte detalii: http://cancer.about.com/od/hp1/a/hpvthroatcancer.htm

PS. Este dezamagitor ca societatea medicala romaneasca "doarme" vizavi de educarea populatiei in privinta unor astfel de practici si urmarile lor. Sincer, in romana nu am gasit NIMIC profesional referitor la aceasta tema.
Naturista
Postat pe 25 Martie 2010 18:01
grav grav
mirela_ghindescu
Postat pe 25 Martie 2010 21:47
Naturista ai cam deviat pe linga.
Si mai am o intrebare, cum se face sexul oral protejat atunci cind el face ei?????
Exista condom pentru limbutza???

Cu articolul tau ai cam "speriat" saracii/saracele practicante si acum toate/toti o vor face numai clasic si neprotejat si tot se vor imbolnavii.

Mai bine, lipsa!!!!!


Aaaastai ca spune in articol ceva de female condoms.Eu sunt mai batrina si de la tzara, ce sunt acelea?
Dar dental dams ce sunt? Ca tare suna nashpa.

Un singur lucru am inteles din articolul tau: sexul e de rau si gata!
micabis
Postat pe 25 Martie 2010 23:17
dezvolta ...un act de prostie cred eu sincer.
andrei_10
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:57
De la: raluk8, la data 2010-02-20 22:01:46
De la: giia, la data 2009-12-06 20:05:07voi sunteti sariti/sarite de pe fix!!! mai ales domnu' cu unditza..pescaru' sau marinaru' cum il cheama!!! mai shmechere de unde stii tu ca i perversiune? ai vreo diploma in 'menstruatie'? ia vezi ti de treaba ta si fa pasi spre blogurile despre fotbal,bere si alte semintze asa mai barbatesti, ce naiba cauti tu aici? tu te poti numi pervers ca ti bagi nasu in toaleta femeilor!
ia nu mai judeca atata si vezi-ti de antrenamentul tau cu o mana.
si acum sa spun si eu ceva legat de subiect: orice practica sexuala nu e considerata perversiune atata timp cat partenerilor le face placere !!!
poate omu e vampir!!! numai asta mai trebuie, sa mai apara vreo unul/una sa zica...




FOARTE BINE SPUS
esty tare.i-ai.ziso
rubya_healthy
Postat pe 11 Aprilie 2010 06:23
Am facut SEX k prietena mea cand era pe ciclu nush in a cata zi era dar ia curs destul de mult sange... am facuto fara prezervativ credeti car putea ramane insarcinata ???
healthy015409
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:54
In principiu, nu.... dar pot exista si exceptii, deci atentie...
darksukkubus69
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:24
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:24
bun raspun,,,,,,
dauta
Postat pe 14 Februarie 2011 20:31
Mda, s-ar zice ca pe-aici nicio fata n-a avut menstruatie pana acum sau nu stie exact cum se petrec lucrurile.

Sunt sigura ca sangele a sarit pe toti peretii, la fel ca la dezvirginarea. A, da, si himenul e la trei metri in interiorul vaginului.

~~~

Draga mea, daca tie ti-a placut, lui i-a placut, toate bune si frumoase. Daca te-ai simtit aiurea, mai bine vorbeste cu el si clarifica lucrurile.
Spanish_Dancer
Postat pe 14 Februarie 2011 23:59
De la: darksukkubus69, la data 2010-02-09 18:52:02Cum adica "mizerie"? Care este mizeria?
,,mizeria" din capu' ei
Valy90
Postat pe 15 Februarie 2011 01:02
De la: healthy006377, la data 2009-10-01 12:18:25Mi se pare cel mai scarbos lucru,sa practici sexul oral....Actul sexual este pt. procreere si este admis doar intre barbatul si femeia casatorita legitim si religios dar in limita bunului simt.Orcine este opsedat sexual, se cunoaste dupa cum abordeaza problema sexuala....exp:cu persoana care sa plins ca i sa facut sex oral in perioada ciclului.Cel mai scirbos lucru !!!Am impresia ca amindoi sau transformat in VAMPIRI.....sau cel putin sau inspirat din acele filme detestabile unde-si demonstreaza toata monstruazitatea si viata IMORALA......si isi atrag tot dispretul si repulsia...Sunt bolnavi.....toti cei opsedati sexual.....cu fantezii scirboase...SA VA FIE RUSINEEEE!!!!



Maaaiiii! Impusca-te, esti cu vaca. Auzi "Actul sexual este pt. procreere si este admis doar intre barbatul si femeia casatorita legitim si religios dar in limita bunului simt". Du-te la o manastire. Da' si aia iti dau lectii! =)))))))))))))). Si daca i s-a facut la menstruatie sex oral ce? E cam idioata ce-i drept ca intreaba asa ceva pe un forum. E o chestie prea intima. Iar tipul nu e un ciudat. Pur si simplu probabil l-a luat valul
kudika367041
Postat pe 28 Noiembrie 2011 12:43
KAMI...IN PRIMUL RAND DRAGOSTEA NU ARE LIMITE SI MULTI O STIU. EU FAC ACEST LUCRU CU NEVASTA MEA PE CARE IL NUMESC UNII "SCARBOS" (INSEAMNA CA NU STIU SA IUBEASCA SI CU TRUPUL SI CU SUFLETUL). EU CARE FAC ACEASTA TREABA SPUN CA O IUBESC NESPUS SI AS FACE MULT MAI MULT PT. EA PT. CA DACA INTRADEVAR IUBESTI FEMEIA DE LANGA TINE (EXTERIOR) TREBUIE SA O IUBESTI SI "INTERIOR" LA FEL CUM IUBIM INTERIORUL EI ATUNCI CAND POARTA UN COPIL IN EA...PENTRU TOT CE AM ZIS NU INSEAMNA CA SUNT REDUS MINTAL SAU PSIHOPAT EU CA BARBAT SPUN CA IMI IUBESC NEVASTA PRIN CEEA CE FAC SI ASA AR TREBUI SA CREZI SI TU DESPRE EL (SOTUL TAU). TINE-O TOT ASA!
kudika495248
Postat pe 8 Ianuarie 2012 18:03
De la: kudika495248, la data 2012-01-08 18:03:47KAMI...IN PRIMUL RAND DRAGOSTEA NU ARE LIMITE SI MULTI O STIU. EU FAC ACEST LUCRU CU NEVASTA MEA PE CARE IL NUMESC UNII "SCARBOS" (INSEAMNA CA NU STIU SA IUBEASCA SI CU TRUPUL SI CU SUFLETUL). EU CARE FAC ACEASTA TREABA SPUN CA O IUBESC NESPUS SI AS FACE MULT MAI MULT PT. EA PT. CA DACA INTRADEVAR IUBESTI FEMEIA DE LANGA TINE (EXTERIOR) TREBUIE SA O IUBESTI SI "INTERIOR" LA FEL CUM IUBIM INTERIORUL EI ATUNCI CAND POARTA UN COPIL IN EA...PENTRU TOT CE AM ZIS NU INSEAMNA CA SUNT REDUS MINTAL SAU PSIHOPAT EU CA BARBAT SPUN CA IMI IUBESC NEVASTA PRIN CEEA CE FAC SI ASA AR TREBUI SA CREZI SI TU DESPRE EL (SOTUL TAU). TINE-O TOT ASA!


sa ma sinucida cineva ca vine apocalipsa!
PICCKARD
Postat pe 8 Ianuarie 2012 18:32
IN PRIMUL RAND "SINUCIS" INSEAMNA ATI LUA VIATA CU MANA TA NU ALTCINEVA SI IN AL 2-LEA RAND DE CE SA TE "SINUCIDA" ALTUL SA ISI FACA PACATE CAND O POTI FACE CU MANA TA ADICA SA TE SINUCIZI IN ADEVARATUL CUVANT!
kudika495248
Postat pe 8 Ianuarie 2012 20:26
De la: pescarul_healthy, la data 2009-08-13 10:50:24CLAR! ESTE PERVERSIUNE CURATA.AI MARE GRIJA


Mie mi se pare o perversiune murdara.
franziska_eu
Postat pe 8 Ianuarie 2012 23:36
De la: franziska_eu, la data 2012-01-08 23:36:26
De la: pescarul_healthy, la data 2009-08-13 10:50:24CLAR! ESTE PERVERSIUNE CURATA.AI MARE GRIJA


Mie mi se pare o perversiune murdara.



Nu,nicidecum,sexul oral este DOAR SEX!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Ianuarie 2012 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vanzare 1 De la: ZumyDumy 6 Decembrie 2010 10:51
hepatita 7 De la: tasa 19 August 2009 18:28
cum sa castigi 30 de milioane 2 De la: ene_m_gabriel 26 Mai 2010 23:06
ajutor!!! implant contraceptiv 1 De la: iina 29 Noiembrie 2011 10:13
scurgeri maroni 7 De la: GeorgianaBB 28 Ianuarie 2012 14:33