Setari Cookie-uri

Concurs NEOTOUR

Cu multa nostalgie ne aducem si acum aminte de acel revelion....si vor fi exact 10 ani...Ne cunosteam dintotdeauna, dar in urma cu cateva luni totul se schimbase. Ne-am apropiat si ne-am redescoperit asa cum eu uneori, sincer marturisind, visasem sa mi se intample candva.Cu cateva zile inaintea Revelionului, de ziua mea mai exact primisem cu multe emotii din partea amandurora si inelul cu pricina. Doar nu era sa ma marit, aveam doar 20 de ani. Si chiar de eram indragostita pana peste urechi in zilele noastre era alta situatie, nu trebuia musai sa te legi. Asa ca de Revelion, macar dragul nostru trebuia sa fim singuri. Si nu aveam nimic planificat pentru ca in micul nostru orasel ori mergeai la restaurantul ce organiza evenimentul ori te adunai cu prietenii sau familia, acasa sau la munte. Asa ca mi-a promis un revelion doar noi doi...Eram extraordinar de curioasa si totusi nu am putut afla nimic. In seara de Revelion, trebuia doar sa ma imbrac gros. El a sosit la usa mea tragand o sanie. Era o zapada ca in povesti. Asa ca am avut parte de o minunata plimbare pe sanie cum nu mai avusesem din copilarie.Eram numai noi printre munti si zapada. Sub un pod de piatra secular era injghebat un foc mic, gata sa fie aprins doar. Turturi uriasi de poveste raspandeau o lumina feerica. Vreascurile inghetate s-au aprins cu greu si firava lor scanteiere nu tulbura cu nimic decorul de poveste din jur. O vulpe roscata s-a apropiat mirata probabil de indraznetii care au patruns in acest decor mirific; ne-a privit curioasa asa cum stateam pe sanie impartind cateva sandvichuri si o sticla de vin si la fel de calma cum iesise din padure a sarit mica vale inghetata indepartandu-se agale. Timpul nu mai conta pentru noi si am salutat noul an odata cu zgomotul care ajungea din micul orasel. Printesa din poveste s-a intors apoi pe sanie in sanul unei familii mari, reunite pentru prima data in jurul mesei de revelion. Cateva luni mai tarziu am acceptat voalul alb si inelele de aur precum si o petrecere cu familia si toti prietenii. Au trecut aproape zece ani de atunci si tot atatea minunate inceputuri de an impreuna. Dar magia acelui moment va ramane pentru totdeauna in amintirile noastre...si ale celor care cunosc aceasta minunata poveste a doi oameni binecuvantati si fericiti........
Va doresc tuturor Sarbatori Fericite, pline de Lumina si Iubire
dianeet
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:27
cel mai frumos revelion a fost cel de anul trecut alaturi de sotul meu si niste prieteni foarte apropiati.am fost la o cabana la munte si ne-am gandit ca sa fie ceva mai amuzant sa facem schimb de roluri.eu eram acum "sotul" iar el "sotia".ce sa va spun... a fost extrem de amuzant avand in vedere ca a trebuit sa imprumutam fiecare costumatia partenerului dar si sa il imitam cat mai bine pe celalalt. ce a iesit nu va puteti imagina
si nici eu nu am crezut ca un banal joc inventat pe moment poate sa scoata la suprafata niste lucruri care poate ne deranjeaza la celalalt sau care din contra ne plac. pot spune ca a fost pe langa distractie si un joc constructiv.
trebuie sa va multumesc pentru ca mi-ati dat ocazia sa povestesc o seara de neuitat din viata mea.
sarbatori fericite alaturi de cei dragi voua.
cry25
Postat pe 4 Decembrie 2008 12:42
cel mai frumos revelion a fost acum 11 ani cand am fost cu prietenii la Asau (BC).Am plecat de acasa , pe 30 , pe un viscol de abia puteai inainta , dar noi nebunii am zis de-o fi sa facem revelionul in tren asta e , mergem.Si am plecat cu personalul , ca studentul , de.Pe masura ce urcam spre Moldova(plecasem din Constanta) , ningea din ce in ce mai linistit.Am ajuns la Asau pe o zapada de mai bine de juma de metru k a trebuit intai sa facem poteci si apoi sa ne pregatim de revelion.La mezul noptii am plecat cu colinda , "cu mascatii" , si pentru a ne pregati am folosit toata funinginea din soba si toate hainile care aveau cat de cat blanita.Pe drum la unul din prietenii pretenului la care stateam am gasit si o blana de urs pe care bineinteles k am folosit-o .Eram "mascatii cu ursu" dar ne distram mai ales k pe acolo obiceiul este dupa ce urezi sa fii servit cu o tuica .cand ne-am intors acasa "ursu" nu a mai apucat sa se dezbrace a cazut lat in zapada din fata casei.nici azi nu stiu daca era "mort" de oboseala (blana cantarea cateva kg bune) sau de beat.
Oricum pentru noi toti a fost un revelion de pomina.Si azi ne reamintim cu placere de acele vremuri cand singura noastra grija era sa ne distram cat mai bine.
gabriellamatei
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:33
si pt mine cel mai frumos revelion inseamna acela petrecut alaturi de cei pe care-i iubesti. An de an pentru unii istoria se repeta, revelionul insemnanad iesiri pe strada , la miezul noptii pentru a sparge pahare in asteptarea unui an mai bun;sau mese intinse ,frumos aranjate cu fete vesele imprejur.Printre acestia ma numar si eu Si sunt fericita ca e asa, visand la petrecerile frumoase pe care si le permit altii mai prosperi si intristandu-ma la gandul ca unii nu-si pot permite nici un ceai cald in nopatea dintre ani.
SA DEA BUNUL DUMNEZEU CA 2009 SA FIE UN AN BINECUVANTAT PENTRU NOI TOTI!!!
sarrai
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:40
De la: lili76, la data 2008-11-14 09:18:21CEL MAI FRUMOS REVELION A FOST ANUL TRECUT CAND IMPREUNA CU SOTUL SI FETITA MEA DE 6ANI AM IESIT IN STRADA LA MIEZUL NOPTII SI AM SARBATORIT ALATURI DE APROAPE TOT ORASUL ,E UN ORASEL TARE MIC TOATA LUMEA STIE PE TOATA LUMEA,ASA CA A FOST MINUNAT DAR TOT IMI DORESC CA MACAR ODATA IN VIATA SA FAC SARBATORILE SI ALTUNDEVA

Postat pe 4 Decembrie 2008 21:57
Cel mai frumos revelion pe care l-am avut a fost anul trecut intr-o localitate pe nume Darmanesti. A fost un revelion pentru altii obisnuit, insa ce a facut diferenta a fost faptul ca am reusit sa ma desprind de lumea nebuna a orasului si sa patrund in cea a satului alaturi de prietena mea. Am descoperit dansul ursilor si am avut ocazia sa joc si sa bat toba si eu. E fantastic!!! E pacat ca peste aceste lucruri se trece cu vederea (ma refer la obiceiurile noastre). Ce e cel mai grav e ca adoptam alte obiceiuri care nu sunt ale noastre, si le ingropam pur si simplu pe cele ale strabunilor nostri. Concluzionand pot spune ca cel mai frumos revelion a fost cel facut la tara, la aer curat, unde dimineata se aude cocosul, vaca si toate orataniile, iar totul pare de poveste.

Postat pe 5 Decembrie 2008 00:35
craciunul revelionul pt mine nu au fost momente neaparat fericite...pe scurt:
-avand un tata prea autoritar ,cu idei fixe :sml-mad0225,eu cu sora mea nu am avut voie niciodata sa mergem undeva de revelion : ,am fost obligate sa stam acasa ,sa ne uitam la garcea..divertis, ,desi noi mai degraba vroiam sa ne uitam la vreun concert ceva daca tot staeam acasa..asa ca eu personal de suparare ma cufundam in bautura ..si de multe ori miezul noptii ma prindea ametita rau de tot..
-am 21 de ani si de 2 ani stau cu prietenu la ai mei ,si desi acuma as putea sa petrec revelionul altundeva decat acasa ba ma mustra constiinta ca sa nui lasam pe ai mei singuri ,ba nu avem bani de plecat la munte ,etc,etc...
-deci nu pot spune ca am trait emotia revelionului in adevaratul sens al cuvantului. .ba din contra..parca atunci se aduna toata energia negativa in familia mea..
-povestea e lunga....... ..daca nu castig...stiu sigur cum va fi si anul asta de revelion

Postat pe 5 Decembrie 2008 03:05
ma bucur pentru voi.mias dori sa am parte si eu macar de 1 noapte de revelion in care sa fiu doar cu iubitul meu.........

Postat pe 5 Decembrie 2008 03:07
Salutare la toata lumea!Revelionul este ceva special, multi pleaca prin diverse locuri si se distreaza la maxim. Eu, nu am de povestit nimic special in modul cum mi-am petrecut relelioanele.Singurul revelionul (2007-2008) l-am petrecut la prientenul meu acasã, ne-am uitat la 2 filme si am mai discutat de ale noastre, în rest aceasta ocazie speciala din anii anteriori i-am petrecut la mine acasa alaturi de cei dragi, familia mea.Poate vi se par plictisitoare randurile mele, dar fiecare isi alege modul cum vrea sa-si petreaca Revelionul, dupa posibilitati.Bay!

Postat pe 5 Decembrie 2008 10:10
Cel mai frumos revelion al meu a fost cel de anul trecut. Cu toate ca dupa 11 ani de casnicie, a urmat o despartire ma rog nu tocmai placuta, la sfarsitul anului inainte de revelion am fost invitata de catre fostul partener de viata sa ne petrecem sfarsitul respectiv inceputul anului 2008 impreuna. A fost un sfarsit-inceput chiar minunat. Am dansat, am cantat, ne-am simtit fff... bine. Din acel moment parca relatia s-a inchegat si s-a refacut oarecum si bineinteles suntem si acum impreuna.
Este singurul revelion pe care nu l-am uitat si mi-a ramas intaparit in memorie.
Cu mult respect.
gab_lazy
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:50
Cel mai frumos revelion al meu a fost cel de anul trecut. L-am petrecut cu cel mai bun prieten al meu, Puck, un pechinez - bichon alb - negru, cu care alergam pe strazile pustii dintre titan si dristor. Veneam de la o prietena si ma grabeam sa ajung pana la 12 acasa. N-a fost sa se intample insa. "Gongul" de new year m-a prins pe drum. Pe moment nu am fost deloc fericita, eram singura. Acum insa imi dau seama ca a fost cel mai special revelion din viata mea. ;) I love my dog... probabil ca tot cu el as pleca si in bulgaria..
mirelaurs
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:12
Anul trecut a fost pentru mine cel mai frumos revelion. Am fost acasa la o prietena, unde s-a desfasurat totul alaturi de alti 11 cei mai buni prieteni ai nostri.
Am hotarat noi sa ajungem acolo pe la ora 21 sa terminam pregatirile si..in cele din urma am uitat complet de pregatiri si ne-am pus pe dansat, pe glumit, insa pe la 1 noaptea, logic, ni s-a facut foame, dar noi nu pregatisem nimic asa ca am hotarat sa alungam pofta de mancare cu niste jocuri. Astfel ne-am jucat monopoly, remi, poker,mima etc pana dimineata cand au venit parintii ei acasa si, din mila, au facut ei de mancare pentru 12 insi.
andreea_ghita
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:28
Revelionul!Acel sentiment nociv,sa stai cu fundul pe parchet intr-o semi-obscuritate aproape palpabila si sa sorbi fiecare strop din licoare nepervertita a lui Bachus, devine stare perfecta pentru un revelion reusit. Ce-i mai frumos decat sa te retragi in propria-ti constiinta si sa meditezi, atunci cand restul milioanelor de indivizi se destrabaleaza fara sa-ti simta lipsa? In pragul dintre ani, realizez ca nu sunt decat un fir de praf pe obrazul timpului...
Oblomov87
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:33
Nu voi face referire nici la Revelionul de anul trecut din Viena, desi am fost la spectacolul de Anul Nou de la Filarmonica, ... nu imi va ramane in suflet nici revelionul petrecut in Predeal, cand pe ultima suta de metri am inchiriat o cameruta asezonata cu pipi de pisica.. ci va voi impartasi revelionul petrecut alaturi de mama mea, in apartamentul nostru din Ploiesti.
Ne avem doar una pe cealalta, aceasta fiind familia noastra. Desi gusturile noastre sunt similare, trairile ne sunt diferite. Ea, profesor de pian, o artista desavarsita, un suflet cald si o frumusete tarzie. Eu, avocat, obisnuita inca de mica sa imi infrunt temerile, rareori vibrand sufleteste in fata frumosului, mai mult rece si calculata.
Noaptea de Anul Nou a debutat trist cu doua femei singure pregatind un mic tort ce urma a fi impartit cu catelusii nostri. La acel moment eu aveam un soricar, Gesisor, ea o avea si inca o are pe Rastocel - un exemplar nereusit de husky. Dupa multi ani, urma sa fie primul revelion petrecut impreuna. Ideea parea sumbra si ma asteptam ca noaptea sa fie un adevarat fiasco. Cu toate acestea, cele doua extreme au gasit liana magica spre comunicare si intelegere. In penumbra lumanarilor, sub bradul impodobit, langa pianul negru, fiind intinse pe covor, ne-am depanat amintirile anilor trecuti peste noi. Ne-am evocat gandurile imbracandu-le frumos in mantia dulce a muzicii lui Chopin. Degetele noatre curgeau pe clape, lacrimile se intrezareau tandru in ochii mamei si ai fetitei sale ce acum crescuse. Poezia sufletelor a nascut un compediu al artei, miscandu-ma profund, facandu-ma sa inteleg ca nimic in aceasta lume nu va inlocui dragostea de mama si fiica.
deedeexp
Postat pe 5 Decembrie 2008 13:15
Cel mai frumos revelion al meu a fost in urma cu 24 de ani, cand aveam doar 3 luni... di l-am petrecut impreuna cu parintii mei... si mi s-a spus ca am fost foarte cuminte dar nu am vrut deloc sa dorm... cred ca vroiam sa petrec...
sinziananastase
Postat pe 5 Decembrie 2008 15:27
Cel mai frumos Revelion l-am petrecut in 1984, la cabana Padina, impreuna cu grupul vocal "SONG"(cam 20 de persoane).Cabana avea doua sali.Intr-una eram noi,iar in cealalta petreceau 30-40 de localnici cu o formatie de muzicanti.Cred ca stiti cite ceva despre SONG si repertoriul lor!Asa de frumos a cintat Song(toata noaptea si tot repertoriul)incit localnicii impreuna cu muzicantii lor s-au mutat la noi in sala.Nici la tv. nu ati vazut un asemenea SHOW (care a durat aproape 9 ore.Super.Zapada multa,luna plina si recital SONG(+ altii)
Leo50
Postat pe 5 Decembrie 2008 19:20
in urma cu 31 de ani pe 26 decembrie am dat nastere unei fetite .Mai erau cateva zile pina la revelion dar ea s-a grabit sa apara facindu-ne aceasta minunata surpriza.In seara de 31 am luat pentru prima data in brate fiinta cea mai dragaAcela a fost cel mai frumos REVELION petrecut vreodata tinind la pieptul meu BOBOCELUL de trandafir rosu
floricadumitru57
Postat pe 6 Decembrie 2008 23:41
De la: babygaby, la data 2008-12-04 13:33:16cel mai frumos revelion a fost acum 11 ani cand am fost cu prietenii la Asau (BC).Am plecat de acasa , pe 30 , pe un viscol de abia puteai inainta , dar noi nebunii am zis de-o fi sa facem revelionul in tren asta e , mergem.Si am plecat cu personalul , ca studentul , de.Pe masura ce urcam spre Moldova(plecasem din Constanta) , ningea din ce in ce mai linistit.Am ajuns la Asau pe o zapada de mai bine de juma de metru k a trebuit intai sa facem poteci si apoi sa ne pregatim de revelion.La mezul noptii am plecat cu colinda , "cu mascatii" , si pentru a ne pregati am folosit toata funinginea din soba si toate hainile care aveau cat de cat blanita.Pe drum la unul din prietenii pretenului la care stateam am gasit si o blana de urs pe care bineinteles k am folosit-o .Eram "mascatii cu ursu" dar ne distram mai ales k pe acolo obiceiul este dupa ce urezi sa fii servit cu o tuica .cand ne-am intors acasa "ursu" nu a mai apucat sa se dezbrace a cazut lat in zapada din fata casei.nici azi nu stiu daca era "mort" de oboseala (blana cantarea cateva kg bune) sau de beat.
Oricum pentru noi toti a fost un revelion de pomina.Si azi ne reamintim cu placere de acele vremuri cand singura noastra grija era sa ne distram cat mai bine.
gabriellamatei
Postat pe 7 Decembrie 2008 00:10
NEOTOUR
De la: busoilucian, la data 2008-11-14 22:35:33

cel mai frumos revelion si craciun,l-am petrecut intr-o zona superba la poalele transfagarasanului,la 12 km de Curtea de Arges,comuna Cicanesti,o localitate asezata la fel ca Brasovul,intr-o depresiune inconjurata de dealuri si munti,un mic paradis al frumoasei noastre tari.Acolo Dumnezeu ocroteste zona si localnicii duc o viata linistita si sanatoasa fara vacarmul si nebunia marilor orase. Acolo impreuna cu copii si vecinii ne-am bucurat de traditii si de bucatele traditionale gatite ca pe vremuri de bunica. Acum 4 ani am avut norocul sa cumpar o casuta in aceasta zona de vis si incercam sa ne bucuram de cate ori ajungem acolo de tot ce ne inconjoara,natura pura si oamenii primitori. Acolo iarna este ca in basme,fara viscole,ninge linistit in straturi,copii vin cu colinde si primesc covrigi,nuci,mere,bucurand pe toata lumea.


busoilucian
Postat pe 7 Decembrie 2008 01:44
Anul trecut in luna decembrie am implinit 25 de ani de la casatorie.Am hotarat sa ne sarbatorim "Nunta de argint" in noaptea de Revelion numai noi doi dupa ani buni in care am petrecut alaturi de prieteni.Copiii ne-au pregatit o surpriza si ne-au oferit cadrul romantic in care sa ne simtim bine .Au fost cele mai frumoase clipe din viata mea si imi doresc sa fim sanatosi ,sa putem petrece si la Nunta de aur.Poate o sa va para o poveste demodata dar pentru mine ,clipele petrecute alaturi de sotul meu la cumpana dintre ani vor ramane in inima mea pentru totdeauna.
magdus
Postat pe 7 Decembrie 2008 12:26
Buna.
Cel mai frumos revelion a fost petrecut la o cabana superba in munte, (undeva la iesire din Campu lui Neag spre Herculane).
Totul a fost un vis: brazii plini de zapada, muntii albi, totul in jur era mirific. Parca eram intr-o poveste. A fost minunat si nu am sa-l uit niciodata.
steji_tiana
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:33
hmm, cel mai frumos inceput de an nou a fost in urma cu cativa ani, nu chiar putini la numar. Si pentru ca revelionul e un "eveniment" cat de cat romantic si ne duce cu gandul la iubire, si povestea mea este legata de un EL, primul EL din viata mea. Era o relatie tumultoasa cu despartiri si impacari si exact asa ne-a prins si sfarsitul de an. Si pentru ca nu a fost timp de planuri de revelion facute impreuna ne-am trezit singurei la mine in apartament, seara nu promitea mare lucru inafara de TV si bineinteles faptul ca ne aveam unul pe celalalt ceea ce parea cel mai important lucru cel putin pe moment. Numai ca iubitul meu pregatise in foarte scurt timp o surpriza, m-a urcat pe acoperisul blocului unde locuiam atunci(la ultimul nivel intr-un bloc turn in centrul Timisorii) unde avea deja pregatita o sticla de sampanie pe o masa improvizata si cateva paturi pe care ne-am asezat. Momentul a fost foarte romantic, poate cel mai romantic din viata mea pana acum, in scurt timp ne-au inconjurat focuri de artificii si ce a urmat va puteti imagina...




Postat pe 7 Decembrie 2008 15:29

Postat pe 7 Decembrie 2008 20:07
Uimitor...insa cel mai frumos revelion a fost alaturi de un necunoscut... de ce spun asta..?pentru ca povestea incepe asa:eram cu familia intr o cabana din muntii Parang:eu,mama si tata,si nelipsitul nostru caine,Oto.In cabana unde eram cazati mai erau alte 2 familii.Familia mea s a imprietenit cu aceste 2 familii,iar pe data de 31 decembrie,pe la ora 18 au decis sa mergem sa ne plimbam impreuna,insa eu nu aveam dispozitia necesara,si imi doream sa ma aranjez pentru noaptea dintre ani.Ei au plecat,iar eu dupa ce m am aranjat,m am dus in sufrageria enorma,frumos aranjata a cabanei,stiind ca sunt singura.Am inchis usa si am dat drumul la muzica destul de tare,ascultand melodiile lui Celine Dion...surpriza amre a fost ca Mike,fiul uneia dintre familii,era pe canapea butonand mobilul...si uimit uitandu se la mine.Eu ma unduiam in miscari provocatoare,avand o rochie midi rosie,parul lung si negru...privindu ma intr o vitrina langa care se aflau niste bomboane delicioase...am gustan una,dupa care parca ceva m a facut sa ma intorc,atunci am ramas masca vazand un tip inalt,blond cu niste ochi mari si verzi.Am inceput sa radem amandoi caci eu ma simteam penibil,iar el se inrosise...Povestea nu se termina aici...am vrut sa mergem afara,sa deschid usa masiva de lemn,dar degeaba..se blocase...Mike il sunase pe tatal sau sa vina mai repede,desi nu ne grabeam deloc. Am petrecut pot spune 2 ore minunate,am vorbit,am ras,am facut poze,am ascultat muzica,si implicit ne am imprietenit.Visul meu s a indeplinit atunci cand la miezul noptii eram alaturi de el..iar noul an ne a prins imbratisati,cu toate ca era o imbratisarea amicala,caci parintii erau cu ochii pe noi.
Pe la 2 ne am retras pe veranda cabanei..si ne am sarutat...iata ca acum se implinesc 2 ani..iar noi ne iubim la fel ca in acea noapte friguroasa,dar atat de magnifica,in care amandoi am descoperit ce inseamana dragostea adevarata.
kudika055100
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:57
cel mai frumos revelion a fost anul trecut 2007-2008 ca eram insarcinata si asteptam din clipa in clipa sa vina pe lume baietelul meu si sa intamplat pe 3 ianuarie . ptr mine afost cel mai frumos sa astepti venirea pe lume a unui sufletel chiar si la cumpana dintre ani.
cdr
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:17
revelionul trecut a fost foarte frumos deoarece l-am petrecut in Austria.am o verisoara care de 2 ani locuieste acolo si eu neavand bani mi-a platit ea drumul si asa am reusit sa fac un revelion intr-o tara straina.am petrecut in mijlocul Vienei langa Caterdrala Sf Stefan cu artificii sampanie pocnitori a fost foarte frumos.am avut o ocazie superba pot spune.
dayanna77
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:32
INTOTDEAUNA EVENIMENTELE IMPORTANTE LE PETREC ALATURI DE FAMILIE SI DE PRIETENI. IN FIECARE AN DE REVELION AM AVUT PARTE DE BUNA DISPOZITIE, DAR SI DE LINISTE SUFLETEASCA. IMI ADUC CU DRAG AMINTE DE REVELIONUL TRECUT, PE CARE L-AM PETRECUT IMPREUNA CU PRIETENII LA O CABANA. AM STAT 5 ZILE CARE AU TRECUT REPEDE, INSA A FOST MAI SPECIAL PENTRU CA AM FOST PARTASI SI LA O CERERE IN CASATORIE MINUNATA. DESI NU AM FOST EU IN ROLUL PRINCIPAL, AM PLANS DE FERICIRE PENTRU CA SE CASATOREAU CEI MAI BUNI PRIETENI AI MEI.
VA DORESC SARBATORI FERICITE!
anaco
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:53
Cel mai frumos revelion...a fos acela de anul trecut in care am plecat o gasca de prieteni la munte....am fost pe putin 20 de persoane si distractia a fost pe cinste...binenteles cel mai important a fost faptul ca prietenul meu era alaturi de mine...probabil daca nu era el nu mai era deloc distractiv....cazaturile si frigul, statul ca coada la skiuri si sanii nu-si mai au rostul deoarece ne-am distrat copios si daca ar fi sa refac experienta tot asa asa lasa lucrurile sa decurga.
Concertul de la ora 11 50 si ceva a mai " dezamortit atmosfera" deoarece iti ingheta tot, mana pe pahare si sampanie iar distractia de la cabana pana dimineata a fost de asemenea de neuitat.A fost foarte frumos...probabil in grup de multi oameni te distrezi cel mai frumos...aa si sa nu uit de muntele care l-am coborat pe o bucatita de punga in fund... Foarte tare!!!

Postat pe 8 Decembrie 2008 14:16
Ce as putea spune eu de cel mai frumos revelion al meu? a fost acum 8 ani, mai precis in 2000 cand mi-am petrecut revelionul cu sotul meu si cu baietelul meu, pe atunci avea 5 luni si 20 de zile, a fost un revelion de vis, mai multe nu sunt cuvinte suficiente pentru a descrie ....
geta_sitaru
Postat pe 8 Decembrie 2008 14:30
cel mai frumos revelion a fost cel din 2007 cand eu si sotul meu am stat acasa,in pat,ne-am iubit ,am mancat,ne-am uitat la tv si la 4 dimineata am adormit
ivascu_silviana
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou vacanta 8 martie 7 De la: kudika_981739 24 Februarie 2015 12:47
Ghid de emigrare 1 De la: Aurelian 7 Ianuarie 2010 16:57
TREBUIE SI PASAPORT SAU E DE AJUNS BULETINUL? 4 De la: Gabriela_Maria25 21 Martie 2012 13:32
ceva interesant 6 De la: battleofwits 19 Aprilie 2011 11:21
despre prietenie 10 De la: dark_eye 24 Februarie 2011 00:39