Setari Cookie-uri

care sunt adevaratele motivele pt care barbatii inseala?

De la: kudika195644, la data 2010-08-07 08:46:05prima oara e din curiozitate.apoi ca ti-a placut altcineva.apoi pentru ca de ce nu...alta data pentru ca ea a tras de mine.au fost motive multe,dar in primul rand PENTRU CA E ALTCEVA DECAT ACASA.cate din femeile de acasa fac sex oral?cate din femeile casatorite accepta sexul anal?spune-mi daca dupa doi ani de cand sunteti impreuna mai faceti sex altfeldecat in pozitia in care v-ati obisnuit.de cele mai multe ori deci clasica pozitie a misionarului.si sa vezi cat de adevarata e expresia "ca inainte dar mai rar".nu pot azi am o migrena.,sunt obosita,m-au frecat aia la servici...si multe altele.si atunci,cealalta zambeste,mai da si ochii peste cap si iti mai da de inteles ca sexul oral e visul ei,ca sexul anal este fantezia ei de mica,iti spune ca stie si un sex shop cu muilte jucarii pe care cea de lg tine nici nu vrea sa il vada si gata cu fidelitatea din cuplu.voi de ce ne inselati?eu nu am gasit niciodata adevaratul raspuns.eu stiu doar ca am prins momentul ala in care ceva era putred acasa si am reusit sa patrund in castelul de altfel foarte bine inchis.
au fost dati cand veneam din alta parte si abia asteptam sa imi iubesc sotia.nu stiu de ce dar dupa ma simteam mai bine cu ea.





scuzama.. eu iam oferit tot ce ai scris tu acolo.. si tot m`a inselat.. :| poti sa`mi spui dc? ca eu una nu vad dc a facuto... si nici nu pot sa zic ca am un aspect fizic neplacut..pt ca nu e asa. Culmea e ca cea cu care ma inselat nu are nmk deosebit ..ast raspuns
Pissy17
Postat pe 17 August 2010 03:05
De la: healthy010635, la data 2010-08-16 23:47:23Femeile daca nu ar accepta avansuri straine ,Barbatii nu ar insela .Si atunci cine este de vina?


natura. ea face tot razboiul asta nevazut. din punctul ei de vedere a insela e normal.
leo_
Postat pe 17 August 2010 10:18
De la: Pissy17, la data 2010-08-17 03:03:46scuzama.. eu iam oferit tot ce ai scris tu acolo.. si tot m`a inselat.. :| poti sa`mi spui dc? ca eu una nu vad dc a facuto... si nici nu pot sa zic ca am un aspect fizic neplacut..pt ca nu e asa. Culmea e ca cea cu care ma inselat nu are nmk deosebit ..ast raspuns


poate sa te insele si dintr-o "rana" interioara. faptul ca nu se simte destul de barbat si trebuie sa isi aduca in pat alte femei ca sa se simta la nivelul la care vrea el sa fie.
poate si din curiozitate, poate ca vrea mai multa experienta in pat. etc.
leo_
Postat pe 17 August 2010 10:21
etee,barbatu inseala k se gandeste las`k nu afla proasta si dk afla ma iarta ea k vb aia:avem o casa impreuna,copiii sunt la mijloc sau k doar el aduce bani in casa etc...sau poate chiar n-o mai iubeste si incearca sa-si gaseasca pe altcineva
ori e BOU comunal:))))
kudika313344
Postat pe 17 August 2010 21:49
...ASA E...IMI CER MII DE SCUZE FATA DE ACESTE ANIMALE CARE NU MERITA SA FIE COMPARATE NICI CU FEMEILE NICI CU BARBATII...... DAR NU MA POT APTINE SA NU-I COMPAR PE BARBATII CU CEVA.....CU CEVA CARE II CARACTERIZEAZA ...SII DOARE CRED CA MAI BINE EAS COMPARA CU NESIMTIREA LOR...... DA......E PERFECT PENTRU EII
kudika151469
Postat pe 18 August 2010 09:26
De la: mihaelabuzdugan2010, la data 2010-08-16 16:55:39apropo!!! daca te inseala ...ce!!! sunt lucruri mai de pret si mult mai importante in aceasta lume decat sa stai cu gandul la...vai de mine ...ce ma fac. Sa fim seriosi si realisti.
Sunt vorbe din ,,batrani,,...este al tau/ta cat timp sunteti de mana , sau in casa...in rest !!! (ce faci cand nu este langa tine ?..te duci sa il spionezi ,sau mai bine il legi de tine...sau stai cu gandul ca te va insela si a doua oara)
oameni buni ... cine este sa insele ...inseala,dar exceptii sunt si au existat de cand ,,lumea,,
Nu incercati sa ,, stati doar cu gandul la asa ceva,, bucurati-va de viata si de tot ceea ce va inconjoara.
Daca nu!!!...exista si alte probleme mai grave in a ceasta lume ...


si daca te inseala ce????????? imi dau seama ce personalitate ai daca ai gandit si spus asa ceva
angelradios
Postat pe 18 August 2010 09:29
De la: angelradios, la data 2010-08-18 09:29:55
De la: mihaelabuzdugan2010, la data 2010-08-16 16:55:39apropo!!! daca te inseala ...ce!!! sunt lucruri mai de pret si mult mai importante in aceasta lume decat sa stai cu gandul la...vai de mine ...ce ma fac. Sa fim seriosi si realisti.
Sunt vorbe din ,,batrani,,...este al tau/ta cat timp sunteti de mana , sau in casa...in rest !!! (ce faci cand nu este langa tine ?..te duci sa il spionezi ,sau mai bine il legi de tine...sau stai cu gandul ca te va insela si a doua oara)
oameni buni ... cine este sa insele ...inseala,dar exceptii sunt si au existat de cand ,,lumea,,
Nu incercati sa ,, stati doar cu gandul la asa ceva,, bucurati-va de viata si de tot ceea ce va inconjoara.
Daca nu!!!...exista si alte probleme mai grave in a ceasta lume ...


si daca te inseala ce????????? imi dau seama ce personalitate ai daca ai gandit si spus asa ceva

personalitatea mea!!!...tu crezi ca eu nu am altceva de facut in aceasta viata ? tu crezi ca viata se termina daca ai fost inselata? lasa-l sa plece, deoarece tu vei avea parte de altul care la randul sau a lasat pe alta pt tine , sau a fost lasat de alta. tu ce faci daca te inseala? plangi si nu mai mananci ,te sinucizi? sa fim realisti.
totul depinde de caracterul tau ,daca vei permite sa te insele incontinuare sau sa iti continui viata.
Bafta in viata.
mihaelabuzdugan2010
Postat pe 18 August 2010 14:46
ce sunt toate ..denumirile si comparatiile .. scrise aici pe forum,...maturizati-va oameni buni...sau doriti sa va descarcati,,nervi si supararile ,, aici...
mihaelabuzdugan2010
Postat pe 18 August 2010 14:50
De la: mihaelabuzdugan2010, la data 2010-08-18 14:50:47ce sunt toate ..denumirile si comparatiile .. scrise aici pe forum,...maturizati-va oameni buni...sau doriti sa va descarcati,,nervi si supararile ,, aici...


tantiii tantii, da' de ce n-avem voie sa ne descarcam aci?
ca mie mi-a zis mama ca am voie!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 August 2010 14:55
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-18 14:55:18
De la: mihaelabuzdugan2010, la data 2010-08-18 14:50:47ce sunt toate ..denumirile si comparatiile .. scrise aici pe forum,...maturizati-va oameni buni...sau doriti sa va descarcati,,nervi si supararile ,, aici...


tantiii tantii, da' de ce n-avem voie sa ne descarcam aci?
ca mie mi-a zis mama ca am voie!

baietul lui tanti aici sunt scrise ,,lucruri,, care ,,dauneaza grav sanatatii,,.Aici gasesti multi ,,plangaciosi,, de la care inveti ca viata se opreste dupa primul obstacol. Practica un sport sau:,,altceva,,.Spune-i mamei tale sa nu te lase prea mult sa te uiti la filme cu ,,bulina rosie,, deoarece sar putea sa devi mai ,,performant ,, in unele ,,lucruri,, si atunci: duce la ,,invidie si dusmanie,,
Daca mamica pleaca la plimbare cu un alt nene,inseamna ca este postasul ,,pun impreuna o scrisoare la posta,,....sau invers...
mihaelabuzdugan2010
Postat pe 18 August 2010 15:50
tanti mihaela, ceea ce scrii tu acolo, sunt atacuri aiurea-n tramvai, adica presupuneri.
esti libera sa scrii ce vrei, daca asa simti ca te descarci.
textu' mieu fu unu' cu tenta de descarcerare a atmosferei.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 August 2010 16:00
stai linistit ...am luat acest text ca atare...bafta la a scrie...fiecare este ,, liber,, sa isi spuna propria parere.Eu doar ti-am raspuns la ceea ce ai scris tu.Daca te-a deranjat..scuze_le de riguare.
mihaelabuzdugan2010
Postat pe 18 August 2010 16:05
De la: mihaelabuzdugan2010, la data 2010-08-18 16:05:54stai linistit ...am luat acest text ca atare...bafta la a scrie...fiecare este ,, liber,, sa isi spuna propria parere.Eu doar ti-am raspuns la ceea ce ai scris tu.Daca te-a deranjat..scuze_le de riguare.


m-a deranjat, ca ai facut referiri la mama mea.
asta imi da anvergura felului tau de a fi! necioplit!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 August 2010 16:07
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-18 16:07:53
De la: mihaelabuzdugan2010, la data 2010-08-18 16:05:54stai linistit ...am luat acest text ca atare...bafta la a scrie...fiecare este ,, liber,, sa isi spuna propria parere.Eu doar ti-am raspuns la ceea ce ai scris tu.Daca te-a deranjat..scuze_le de riguare.


m-a deranjat, ca ai facut referiri la mama mea.
asta imi da anvergura felului tau de a fi! necioplit!
.

Deci cu ce te deosebesti tu de mine?...prin limbajul tau? este parerea ta ... nu ma deranjeaza deloc.
mihaelabuzdugan2010
Postat pe 18 August 2010 16:13
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-18 16:07:53
De la: mihaelabuzdugan2010, la data 2010-08-18 16:05:54stai linistit ...am luat acest text ca atare...bafta la a scrie...fiecare este ,, liber,, sa isi spuna propria parere.Eu doar ti-am raspuns la ceea ce ai scris tu.Daca te-a deranjat..scuze_le de riguare.


m-a deranjat, ca ai facut referiri la mama mea.
asta imi da anvergura felului tau de a fi! necioplit!
.

Deci!!! cu ce te deosebesti tu de mine?...prin limbajul tau? este parerea ta ... nu ma deranjeaza deloc.
Incearca sa ,,intelegi textul ca atare,, ...nu intelege ceea ce vrei tu ,intelege ceea ce trebuie din text.
Iti multumesc pt...,,necioplit,,
mihaelabuzdugan2010
Postat pe 18 August 2010 16:13
esti balbaita!!? sau ti-au tremurat dejtele?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 August 2010 16:16
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-18 16:16:12esti balbaita!!? sau ti-au tremurat dejtele?

Esti ,,super,, ...tine-o tot asa ,deoarece asa se fac ,,forumurile,,Nu lua in nume de rau dar ai ajuns la vorbele mele,, descarca-ti ofurile mai departe,, daca pana si parerea mea iti ,,creaza nervi,,
mihaelabuzdugan2010
Postat pe 18 August 2010 16:20
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...



Inainte de toate, te felicit pt interesul tau, de a descoperii ADEVARUL

Insa, ...a insela, a mintzii, a trada, ... nu este nicidecum un atribut al sexului masculin si nici invers...

Adevarul,... este o stare spirituala superioara, de multzumire si intzelegere.... adevarul nu se poate exprima prin limba pamantenilor, pt ca insa-si diversele limbi si literaturi pamantene , sint o forma de inselatorie la adresa sufletelor....

Da, vorbirea limbilor pamantene , este vorbirea in limbi sataniste, Luciferice...
Limbile satanice, ne permit sa ne mintzim intre noi, sa ne inselam , sa judecam gresit, sa condamnam entitatzile superioare de lumina....

Vorbirea in limba Adevarului insa, este vorbirea prin telepatie... Prin telepatie, nu se transmit cuvinte gramaticale, ci se transmit vibratzii energetice, ganduri vizuale, imagini senzuale ... Prin telepatie, nu se poate mintzii sau insela . Telepatia, este lumea ingerilor, in care dracul, nu se mai poate ascunde...

In acea lume, totul este evident ...

Deci ? Cum e ? Ai intzeles ceva din tot ce am spus ?

Ai reusit sa deduci ca nimeni in afara de noi insine nu ne poate insela ???

Nu barbatzii si nu femeile ne inseala, ci propriul nostru creier limitat, care se interpune in fatza sufletului...

Lumea aceasta toata , este o inselatorie ... insasi conceptul despre viatza si moarte , stiintza , cultura , religie ... toate sint aberatzii Satanice/Luciferice ...

Isus Hristos, s-a coborat la noi in iad, pt ca sa-i ridice pe cei ce-i aud glasul ... Si glasul lui, este Adevarul, Iubirea, Viatza vesnica...

Cultele religioase de toate felurile, promoveaza dumnezei mortzi,istorici, pictatzi in cartzi, pe panze sau cioplitzi in lemn, fier , etc... Asta este inselatorie !!!
Scolile, promoveaza concurentza si asuprirea aproapelui... Asta este satanismul !!!
Justitzia, Este ingerul orb, cazut in intuneric, care s-a pus pe tronul lui dumnezeu, judecand lumea !!!

Astea sint inselatoriile adevarate , despre care ar trebuii sa-ti faci griji...

Si cand vei intzelege adevarul si viatza vesnica, vei privi aceasta lume, aceasta imparatzie a iadului, ca pe o scurta excursie la bunici... ca pe o excursie la crescatoria viermilor de matase , ce sint pe calea de a devenii fluturasi

Iesi afara din lumea viermilor, deschide-ti aripile si intzelege, ...ca dumnezeu nu are si nu a avut niciodata dusmani

Iadul, in imparatzia lui dumnezeu, nu este nimic altceva, decat un parc al copiilor... si cei ce-i asculta glasul , se inaripeaza si parasesc parcul viermilor de matase

In caz ca nu ai intzeles nimic nu-i nici o problema, ia-tzi o galetutza si o lopatzica si mergi la groapa de nisip ... si cand dumnezeu va lua de la tine galetutza si lopatzica si o va da altui copilas, sa nu plangi dupa ele ci sa intzelegi ca dumnezeu vrea sa te invetze sa-i iubesti si pe cei mai micutzi decat tine
denis_3d25
Postat pe 18 August 2010 19:15
De la: denis_3d25, la data 2010-08-18 19:15:27
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...



Inainte de toate, te felicit pt interesul tau, de a descoperii ADEVARUL

Insa, ...a insela, a mintzii, a trada, ... nu este nicidecum un atribut al sexului masculin si nici invers...

Adevarul,... este o stare spirituala superioara, de multzumire si intzelegere.... adevarul nu se poate exprima prin limba pamantenilor, pt ca insa-si diversele limbi si literaturi pamantene , sint o forma de inselatorie la adresa sufletelor....

Da, vorbirea limbilor pamantene , este vorbirea in limbi sataniste, Luciferice...
Limbile satanice, ne permit sa ne mintzim intre noi, sa ne inselam , sa judecam gresit, sa condamnam entitatzile superioare de lumina....

Vorbirea in limba Adevarului insa, este vorbirea prin telepatie... Prin telepatie, nu se transmit cuvinte gramaticale, ci se transmit vibratzii energetice, ganduri vizuale, imagini senzuale ... Prin telepatie, nu se poate mintzii sau insela . Telepatia, este lumea ingerilor, in care dracul, nu se mai poate ascunde...

In acea lume, totul este evident ...

Deci ? Cum e ? Ai intzeles ceva din tot ce am spus ?

Ai reusit sa deduci ca nimeni in afara de noi insine nu ne poate insela ???

Nu barbatzii si nu femeile ne inseala, ci propriul nostru creier limitat, care se interpune in fatza sufletului...

Lumea aceasta toata , este o inselatorie ... insasi conceptul despre viatza si moarte , stiintza , cultura , religie ... toate sint aberatzii Satanice/Luciferice ...

Isus Hristos, s-a coborat la noi in iad, pt ca sa-i ridice pe cei ce-i aud glasul ... Si glasul lui, este Adevarul, Iubirea, Viatza vesnica...

Cultele religioase de toate felurile, promoveaza dumnezei mortzi,istorici, pictatzi in cartzi, pe panze sau cioplitzi in lemn, fier , etc... Asta este inselatorie !!!
Scolile, promoveaza concurentza si asuprirea aproapelui... Asta este satanismul !!!
Justitzia, Este ingerul orb, cazut in intuneric, care s-a pus pe tronul lui dumnezeu, judecand lumea !!!

Astea sint inselatoriile adevarate , despre care ar trebuii sa-ti faci griji...

Si cand vei intzelege adevarul si viatza vesnica, vei privi aceasta lume, aceasta imparatzie a iadului, ca pe o scurta excursie la bunici... ca pe o excursie la crescatoria viermilor de matase , ce sint pe calea de a devenii fluturasi

Iesi afara din lumea viermilor, deschide-ti aripile si intzelege, ...ca dumnezeu nu are si nu a avut niciodata dusmani

Iadul, in imparatzia lui dumnezeu, nu este nimic altceva, decat un parc al copiilor... si cei ce-i asculta glasul , se inaripeaza si parasesc parcul viermilor de matase

In caz ca nu ai intzeles nimic nu-i nici o problema, ia-tzi o galetutza si o lopatzica si mergi la groapa de nisip ... si cand dumnezeu va lua de la tine galetutza si lopatzica si o va da altui copilas, sa nu plangi dupa ele ci sa intzelegi ca dumnezeu vrea sa te invetze sa-i iubesti si pe cei mai micutzi decat tine

cata romanul
mihai_frv_1986
Postat pe 18 August 2010 19:18
Ce "pana" mea sunt romanele astea?
Buna Mihai!
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 19:25
De la: Barbie30, la data 2010-08-18 19:25:56Ce "pana" mea sunt romanele astea?
Buna Mihai!



Pentru tine, sint pana ta...
denis_3d25
Postat pe 18 August 2010 19:39
De la: denis_3d25, la data 2010-08-18 19:39:01
De la: Barbie30, la data 2010-08-18 19:25:56Ce "pana" mea sunt romanele astea?
Buna Mihai!



Pentru tine, sint pana ta...


Frate am ochii in divort daca citesc un roman de-al tau. Foloseste pana aia mai putin cand scrii
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 19:41
Ma bucur ca ai descoperit ce-i cu romanele astea
denis_3d25
Postat pe 18 August 2010 19:47
De la: Barbie30, la data 2010-08-18 19:41:21
De la: denis_3d25, la data 2010-08-18 19:39:01
De la: Barbie30, la data 2010-08-18 19:25:56Ce "pana" mea sunt romanele astea?
Buna Mihai!



Pentru tine, sint pana ta...


Frate am ochii in divort daca citesc un roman de-al tau. Foloseste pana aia mai putin cand scrii



hmmm nu stiam ca te-au ales pe tine noul dictator
Ca-ti dai seama ? Daca stiam ca te deranjeaza pe tine te cautam sa te intreb cit sa scriu si ce sa scriu
denis_3d25
Postat pe 18 August 2010 19:58
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...


pentru ca primesc 2 la pret de 1.
Tazmanian
Postat pe 18 August 2010 19:59
Denis TIME OUT! Daca ai chef de ciondaneala poti sa mergi la sex oral ca se toarna un "film" acum
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 20:03
poti sa il trimiti si la coltul de rusine pe coji de nuci.
Tazmanian
Postat pe 18 August 2010 20:06
De la: Tazmanian, la data 2010-08-18 19:59:21
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...


pentru ca primesc 2 la pret de 1.
cute
Postat pe 18 August 2010 20:07
De inselat toti inselam.intrebarea nu este DE CE ??? ci dupa parerea mea este CUM DE S-A AJUNS acolo sa se insele .eu asa as gandi.....
cute
Postat pe 18 August 2010 20:11
De la: cute, la data 2010-08-18 20:11:11De inselat toti inselam.intrebarea nu este DE CE ??? ci dupa parerea mea este CUM DE S-A AJUNS acolo sa se insele .eu asa as gandi.....


asa ai gandi. dar uite ca nu prea gandesti
Tazmanian
Postat pe 18 August 2010 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tine la mine sau ma minte? 34 De la: anastasia_m 13 August 2010 17:27
despartire=o viata noua si frumoasa 22 De la: kristinaristea 2 Decembrie 2009 17:56
le coeure tocat 32 De la: doinitza_healthy 21 Iunie 2013 11:13
O iubire frumoasa....un final? 34 De la: Irene_Hreniuc 24 Noiembrie 2010 02:35
am nevoie de un sfat, de ceva......... 17 De la: ploidevise 19 Noiembrie 2010 17:59