Setari Cookie-uri

care sunt adevaratele motivele pt care barbatii inseala?

tot o femeie il face sa insele...
carla11
Postat pe 22 August 2010 00:26
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care
barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...
...din aceleasi motive ca si femeile!
clodnavy
Postat pe 22 August 2010 04:55
Kata_lina84
Postat pe 22 August 2010 08:56
eu am fost inselata de doua ori.....de doi fodti iubiti si cred eu cauza este posesivitatea...ii sufocam fara sa imi dau seama...ei munceau mult si eu ii certam ca nu au destul timp pt mine pt noi.....
ioneladivina
Postat pe 22 August 2010 09:57
De la: ioneladivina, la data 2010-08-22 09:57:50eu am fost inselata de doua ori.....de doi fodti iubiti si cred eu cauza este posesivitatea...ii sufocam fara sa imi dau seama...ei munceau mult si eu ii certam ca nu au destul timp pt mine pt noi.....
daca ai fost inselata inseamna ca nu ai fost nici iubita vreodata..daca te-ar fi iubit nu ar ajuns sa te insele..
kudika029282
Postat pe 22 August 2010 10:52
orice le oferi barbatilor tot te inseala o spun din proprie experienta
kudika_33
Postat pe 22 August 2010 11:30
tu oare ca femeie nu te asemeni cu alea de pe centura,ca de fapt toate sunteti femei[curve],daca ati ajuns sa va faceti curve una pe alta
kudika099339
Postat pe 22 August 2010 13:24
De la: kudika099339, la data 2010-08-22 13:24:47tu oare ca femeie nu te asemeni cu alea de pe centura,ca de fapt toate sunteti femei[curve],daca ati ajuns sa va faceti curve una pe alta


Tu vorbesti din experienta?
Barbie30
Postat pe 22 August 2010 15:13
De la: clodnavy, la data 2010-08-22 04:55:27
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care
barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...
...din aceleasi motive ca si femeile!

clod ?....
carla11
Postat pe 22 August 2010 15:16
De la: cristinarudi, la data 2010-08-07 08:04:43
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-05 21:46:11
De la: Barbie30, la data 2010-08-05 21:44:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-05 21:42:28da' crezi ca recunoaste vreunu'?


Daca esti doar amica cu el ,spune tot! Je stie!


cunosc unu' care nu si-a inselatr nevasta.
unu' din vreo 30. da' nu suntem prieteni


Si eu cunosc unul care nu vrea sa insele, cu toate ca m-am dat sistematic si puternic la el
Poti sa ne spui ceva despre asta Geo?
healthy017286
Postat pe 22 August 2010 15:46
nu au ce isi doresc acasa!
tavi85
Postat pe 22 August 2010 16:45
De la: tavi85, la data 2010-08-22 16:45:32 nu au ce isi doresc acasa!

Da exact asta ziceam si eu...si daca au si tot inseala?
b_camelia
Postat pe 22 August 2010 18:41
De la: b_camelia, la data 2010-08-22 18:41:02
De la: tavi85, la data 2010-08-22 16:45:32 nu au ce isi doresc acasa!

Da exact asta ziceam si eu...si daca au si tot inseala?





... pai acasa au o ... femeie ... cam ''gioarsa'' dar necesara sa dea bine in societate ... si in afara casei au alta ... femeie ... sau mai multe ... depinde cite ... ACCEPTA ... unele o fac prin boscheti cu mare arta daca ai ceva vrajeala, spusa cu patos si ''seriozitate'' ... nu se dau in loc de la nimic cind e vorba de ... love ...

marco918
Postat pe 22 August 2010 18:49
unii inseala pentru ca nu au fost prezenti cand s-a impartit fidelitatea!
iar altii pentru ca pur si simplu s-au saturat de nevasta care nu mai are timp de ea..asta poate din cauza ca unele asa cred ele ca daca se marita gata barbatul o place oricum ar fi!..iar altele pur si simplu au prea multe probleme de rezolvat in casa..cu gatitul..cu educatia copiilor...si nu mai au timp sa se gateasca!
size_back
Postat pe 22 August 2010 19:31
Pai in primul rand depinde de persoana respectiva ,eu consider ca barbatii inseala pentru ca e in gena lor si ca nu stiu sa aprecieze pe cine are langa el,sau sa numai zic ca din frica sa zica SToP vreau pe alta prefera sa tina 2 femei langa el si sa se gandeasca ca tot m ai buna e ospatarita de la barul X din cele 2>
Si eu am o relatie de 2 ani serioasa si culmea ,imi lasa foarte multe motive ca ma inseala desi el imi zice ca nu, si pana la urma dupa atatea riduri si telefoane si certuri de gelozie am ajuns la concluzia sa mi traiesc viata alaturi de el in bine si sa ma gandesc ca pe ele le taraste in noroi si atat dar eu sunt cea care sta alaturi de el mereu,Le consider femei usoare pe cele care accepta asa ceva. Sry girls.............dar cateodata e mai bine sa nu te strofoci prea mult intr-o relatie
AmUnGandCeNuECuminte
Postat pe 22 August 2010 22:32
esti geloasa rau de tot!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 22 August 2010 23:33
De la: kudika029282, la data 2010-08-21 18:24:41
De la: kudika275800, la data 2010-08-21 17:19:06 Un barbat te poate insela iar un altul poate sa te ADORE si sa nu te insele NICIODATA!
Ai perfecta , perfecta DREPTATE ! Stii care-i treaba naspa , pe primul il gasesti pe toate drumurile , pe cel de-al doilea s-ar putea sa nu-l gasesti niciodata ... . Si el sa fie langa tine ... .
s-ar putea dar nu prea imi vine sa cred...cand ai langa tine unul care nu te insala de ce sa mai cauti pe altul..?

ca sa traiesti viata la maxim :))
leo_
Postat pe 23 August 2010 04:07
De la: kudika171801, la data 2010-08-21 20:41:03
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...
Sunt nenumarate motve. Dar sa fiu mai pe scurt sa nu plctisesc, ati vazut desigur pe centurile marilor orase fete care ofera servici xxx participantilor la trafic,pe acestea le numesc ( rapandule ) ele ofac pentru as cumpara ceva de mincare caci marea parte din bani leo salta escroci de pesti acele borituri zis oameni.Dar ce vedeti pe centura nu este decit o mica parte ce este in interiorul ei este marea afacere secsuala de aicea se sting milioane de euro. Daca sar legaliza prostitutia sar putea pune otaxa pe venit si ar mai esi ceva bani la venitul bugetar dar sa acesti bani ajung in miinile unor oameni de afaceri adica ( mafioti ) Am spus toate acestea in idea ca atunci nu ar mai fi atitea divorturi. Acuma in final sunt sigur ca sunt mai multe femei care isi inseala parteneru.


Haha, stimate domn cum puteti afirma ca femeile isi inseala partenerii mai mult decat invers. Dumneavoastra daca o luati logic...cu cine isi inseala femeile partenerii? Cu extraterestrii? Fals. Cu barbati. Si barbatii cu femei. Doh. Atunci oarecum nu exista un echilibru in tot acest "inselat"? Afirmatia dumneavoastra este nula. Pe de alta parte, prin legalizarea prostitutiei, nu se va micsora numarul divorturilor. Sa fim seriosi.:) Adica dumneavoastra ca barbat, daca a-ti divorta de sotia dvs. pentru ca va inseala cu un coleg de birou, nu a-ti divorta de ea daca v-ar insela cu un gigolo? si ar mai si plati pentru asta?
AnotherWay
Postat pe 23 August 2010 14:02
-plictiseala
-relatie monotona
-femeie cu inhibitii in pat
-femeie cu as[ect fizic ok dar intelect redus
-femeie ce se ingrasa fara limite
-femeie prea dependenta de parinti
-femeie ce petrece exagerat de mult timp cu fetele

si mai sunt
Fahnell
Postat pe 23 August 2010 14:44
Imi pace topic-ul, asa ca nu m-am putut abtine sa stau deoparte. Adevaratele motive pentru care inseala barbatii nu le vom sti niciodata, nici daca am reusi sa intram in mintea lor. Nici ei nu le cunosc indeajuns de bine, din moment ce se ghideaza mai mult dupa instincte. Unele motive au fost deja mentionate, dar adevarul e ca fiecare om (indiferent de sex) are motivele lui...care poate ca sunt mai banale decat credem noi. Intotdeauna va fi imposibil sa multumesti pe cineva intru totul. Indiferent de statutul de prietena, iubita, sotie, amanta etc., n-ai sa reusesti niciodata sa multumesti 100% un barbat. Cum nici el nu te va implini pe tine 100%. Nimeni nu e perfect, cu totii facem greseli...fie ca suntem femei sau barbati. Chiar daca ii oferi sotului tau toate tipurile de sex in pat, la un moment dat va fi curios sa incerce si altceva...cum ar fi sexul in trei, sexul in grup...ce mai conteaza? Intotdeauna va gasi motive sa se simta neimplinit. Motive sunt destule, eu am fost inselata pentru ca idiotul pe care-l iubeam nu avea curajul sa-mi spuna ca vrea sa ne despartim. Nu am inteles niciodata de ce, pentru ca intotdeauna am vorbit foarte deschis cu el. A preferat sa-si schimbe comportamentul fata de mine, devenind un "magar" (cu ghilimelele de rigoare, pentru ca n-am gasit un cuvant mai potrivit pentru moment)...si a asteptat in cele din urma sa-i dau eu papucii, ceea ce am si facut. Dupa 3 zile am aflat ca e cu altcineva si se pare ca erau impreuna de ceva timp. Nu i-a lipsit absolut nimic langa mine si nu i-am interzis niciodata sa faca ceva ce si-ar fi dorit. Din contra, cred ca i-am oferit mai mult decat trebuia si mult mai mult decat merita, dar asta e o alta poveste. Poate ca s-a plictisit tocmai pentru ca avea totul...poate ca experienta acumulata in relatia cu mine a vrut s-o testeze si cu altcineva...cine stie? Adevarul e mereu undeva la mijloc. Poate ca am avut si eu partea mea de vina, dar nu-mi dau seama care ar putea fi. Important este sa tii capul sus intr-un moment ca acesta si sa mergi mai departe, barbati mai exista si intotdeauna poti avea parte de ceva mai bun.
Blackruby_grace
Postat pe 23 August 2010 16:23
ai d reptate
ALEXA70
Postat pe 23 August 2010 16:55
as putea sa te contrazic cu barbati mai exsista
dupa o anumita varsta o sa vezi ca optiunile devin din ce in ce mai limitate si o sa contstati ca nu mai sunt deloc asa multi barbati cum poate ti se pare acum
parerea mea
Fahnell
Postat pe 23 August 2010 17:35
ADEVARATUL MOTIV PENTRU CARE BARBATII INSEALA ESTE ACEEA CA SUNT INSELATI!SI NU NUMAI BARBATII INSEALA,IN EGALA MASURA INSEALA SI FEMEILE.
kudika183533
Postat pe 23 August 2010 17:41
Nu este asa complicat ..daca ai citii niste proza de specialitate poate ai intelege ..iti recomand "Dragostea dureaza 3 ani" ..
Dar imi place cum repartizezi vina ..poate chiar fara sa realizezi , pe fata. Ce ai putea face tu sau faptul ca prietenele tale s-au purtat frumos / urat cu iubitii lor nu are nici o legatura cu infidelitatea lor. De ce e fata vinovata? Ea inseala ..e o crva, el inseala..ea e proasta,n-a stiut sa-l tina.. Zau..
Anyway ..te poti considera norocoasa..iubitul tau nu te-a inselat, sau cel putin tine destul de mult la tine incat sa te insele fara ca tu sa afli .. asa ca relaxeaza-te si bucura-te de relatia voastra, in loc sa o strici cu banuieli inutile.
ralu_23
Postat pe 23 August 2010 19:51
De la: kudika183533, la data 2010-08-23 17:41:34ADEVARATUL MOTIV PENTRU CARE BARBATII INSEALA ESTE ACEEA CA SUNT INSELATI!SI NU NUMAI BARBATII INSEALA,IN EGALA MASURA INSEALA SI FEMEILE.


Cum le spui tu ca un om mare...
Barbie30
Postat pe 23 August 2010 19:53
De la: Barbie30, la data 2010-08-23 19:53:49
De la: kudika183533, la data 2010-08-23 17:41:34ADEVARATUL MOTIV PENTRU CARE BARBATII INSEALA ESTE ACEEA CA SUNT INSELATI!SI NU NUMAI BARBATII INSEALA,IN EGALA MASURA INSEALA SI FEMEILE.


Cum le spui tu ca un om mare...

ie un barbat adevarat
miss_darine
Postat pe 23 August 2010 20:22
De la: miss_darine, la data 2010-08-23 20:22:28
De la: Barbie30, la data 2010-08-23 19:53:49
De la: kudika183533, la data 2010-08-23 17:41:34ADEVARATUL MOTIV PENTRU CARE BARBATII INSEALA ESTE ACEEA CA SUNT INSELATI!SI NU NUMAI BARBATII INSEALA,IN EGALA MASURA INSEALA SI FEMEILE.


Cum le spui tu ca un om mare...

ie un barbat adevarat


Aha...el vorbeste din experienta si daca ma gandesc ca mai si tipa inseamna ca-l doare...
Barbie30
Postat pe 23 August 2010 20:27
De la: Barbie30, la data 2010-08-23 20:27:46

Aha...el vorbeste din experienta si daca ma gandesc ca mai si tipa inseamna ca-l doare...

normal ca-l doare...cred ca si-a dat seama ca razbunarea e arma prostului...si inselatu' asta reciproc dauneaza grav sanatatii
miss_darine
Postat pe 23 August 2010 20:30
De la: LOPY_71, la data 2010-08-22 00:11:17exect aceleasi motive pt care o fac si femeile
mai mult s-au mai putin in ambele cazuri.
ce pot sa spun este ca o femeie desteapta poate tine un barbat linga ea.


de ce tine totul numai de femeie? la fel de bine un barbat destept stie sa tina o femeie langa el. pt k o relatie sa mearga, tre sa se implice amandoi, sa fie amandoi destepti ca sa-l tina pe celalalt langa el/ea...nu tine doar de femeie sau de barbat...
FRN
Postat pe 24 August 2010 11:58
De la: kudika171801, la data 2010-08-21 20:41:03
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...
Sunt nenumarate motve. Dar sa fiu mai pe scurt sa nu plctisesc, ati vazut desigur pe centurile marilor orase fete care ofera servici xxx participantilor la trafic,pe acestea le numesc ( rapandule ) ele ofac pentru as cumpara ceva de mincare caci marea parte din bani leo salta escroci de pesti acele borituri zis oameni.Dar ce vedeti pe centura nu este decit o mica parte ce este in interiorul ei este marea afacere secsuala de aicea se sting milioane de euro. Daca sar legaliza prostitutia sar putea pune otaxa pe venit si ar mai esi ceva bani la venitul bugetar dar sa acesti bani ajung in miinile unor oameni de afaceri adica ( mafioti ) Am spus toate acestea in idea ca atunci nu ar mai fi atitea divorturi. Acuma in final sunt sigur ca sunt mai multe femei care isi inseala parteneru.


prietene, legalizand prostitutia maresti mai mult fenomenul asta. in conditiile actuale daca nu o legalizezi ca monopol de stat (ceea ce e cam greu sa faci) s-ar putea ca sa iti rapeasca nea x fata de pe strada si sa ti-o duca in bordel ca sa se prostitueze. sigur ca te vei judeca in instanta cu el cativa ani ca sa ti se dea dreptate, la ce instante avem. timp in care ea va presta. daca voi romanii ati gandi cu capul si nu doar cu ochii pe bani ati fi fost imperiu. in alta ordine de idei cu cat vei mari veniturile bugetare? cu o suma infima desigur, poate ca nici nu vei iesi cu profit daca vei face balanta venituri/ch bugetare strict pe domeniul asta. va sta inspectorul fiscal la usa sa numere clientii? nu. cine te asigura ca daca bordelul x are 100 de clienti pe zi nu iti declara doar 10?
leo_
Postat pe 24 August 2010 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa intretii o relatie? 28 De la: ramona_elisa 28 Octombrie 2010 20:52
am nevoie d un sfat urgent 15 De la: scorpio67 12 August 2009 11:37
tankini...? 7 De la: Barbie30 1 Iulie 2010 18:09
cresterea rapida a parului 2 De la: luchianramona 2 Septembrie 2010 15:12
cum sa il fac sa inteleaga? 4 De la: _vio_ 5 Iulie 2011 10:16