Setari Cookie-uri

cosuri pe frunte

Daca nu ti-au disparut pana acum, consoleaza-te, n-o sa-ti mai dispara....
lou_lou
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:41
Si eu probleme de ani de zile cu cosurile...am pe fata si spate...mi au ramas si semne,poate cosurile trec ,dar semnele raman si nu am gasit nici o solutie pt vindecarea lor :-
crisstinam
Postat pe 25 Decembrie 2010 09:52
Cosurile apar de obicei la virste fragede in adolescenta si nu prea trec de la sine fara sa lase urme.Daca ai breton renunta la el macar o perioada, mentine o igiena riguroasa a zonei, nu rupe cosurile pentru ca iti faci singura urme si cosurile se pot suprainfecta, folseste lotiuni astringente care inchid porii si pudre sicative care usuca colectiile purulente dar mai ales mentine tenul foarte curat , demachiaza-te cu un demachiant fara grasime atit dimineata cit si seara.Nu folosi pudre si fond de ten ca-ti imbicsesti pielea si poti face rost si de niscai pete .....
carmen_natural
Postat pe 26 Decembrie 2010 21:20
zinerit e bun pe moment dupa apar mai multe si apoi zinerit face riduri,mie medicul nu mi la mai recomandat a zis ca la 25 de ani o sa am multe riduri
sweety_theodora_yahoo_com
Postat pe 28 Decembrie 2010 21:49
medicul a exagerat,sau nu stie, la 25 de ani nu poti avea riduri multe de la o solutie pe baza de zinc care nu face altceva decit sa usuce putin excesul de sebuum si sa dezinfecteze
Zineritul este f.bun pe tenul curatat de comedoane daca il veti folosi pe o piele imbicsita si plina de comedoane cu puroi nu va servi la nimic ba mai mult va inchista colectiile purulente formindu-se niste noduli rosii durerosi pe fata,in special pe frunte si barbie.
Va recomand curatarea fetei in profunzime urmata de 10 sedinte de ionizari si dezincrustari cu antibiotic si descuamarea a 2-3 straturi de piele .Acest procedeu duce la curatarea pielii in profunzime ,atenuarea semnelor proeminenete si disparitia semnelor superficiale.
Pielea ramine curata si luminoasa iar cosurile noi vor aparea tot mai rar.
carmen_natural
Postat pe 30 Decembrie 2010 00:38
De la: sonya87, la data 2010-12-18 11:25:36draga mea un remediu sigur nu iti poate recomanda nimeni.trebuies il incerci si s obs rezultatele.am citit p aici tot felul de ''remedii''. nu condamn p nimeni poate au avut intentii bune dar oameni buni nu mai recomandati dupa ureche pt k ea poate s le ia de bune si s ii faca rau.eu am avut probl mari cu tenul si am umblat peste tot l doctori si abia dupa un an mi-au gasit un tratam.cel mai indicat e s consulti un dermatolog care s iti recomande ceva in functie de tenul tau sau poate niste analize...trebuie sa gasesti cauza si s o tratezi nu efectul intai.eu am incercat si mibazon si nidoflor si brevoxyl zynerit si mai stiu eu ce am citi pe aici.insa nu se fol asa oricum ci combinate cu alte unguente sau lotiuni si dupa o anumita schema.eu pot s iti spun ce a functinat la mn ce m-a ajutat insa retine k tb s consulti un dermatolog el te poate ajuta cel mai bn.pt cosurile de pe frunte effeclar K de la firma LA ROCHE POSAY.e f imp igiena asa k poti incerca apa termala de la aceeasi firma curata tenul dimineata si seara.nu pune fond de ten pe fata pt k iti face mai mult rau.dk totusi nu poti fara doctorul mi-a recomnadat fondul de ten TOLERIANE de la firma mentionat mai sus.e special creat pt ten sensibil.nu uita consulta un dermatolog

da...ai punctat bine...trebuie sa cauti intai cauza, nu stiu oamenii ce probleme speciale au, dar dermatitele sunt din cauze foarte diverse, poti sa inlaturi efectul(provizoriu)...dar cel mai important e cauza.
kudika195501
Postat pe 30 Decembrie 2010 00:47
nivea q10sau ulei pt copii
roberta2010
Postat pe 30 Decembrie 2010 19:53
Foarte devarat. remediul este bun, totul tine de regimul alimentar si de stilul de viata. Cu cat tenul este mai sensibil, cu atat trebuie sa fie mai atent la ce activitati desfasoara pentru a contracara aparitia lor.

Niciun remediu (medicamentos sau natural) nu va rezolva problema caci de cele mai multe ori problema este de ordin intern
EcoTad
Postat pe 30 Decembrie 2010 23:50
Si Zinedin merge !!!
lou_lou
Postat pe 31 Decembrie 2010 14:18
are dreptate deea. Si la mine a avut efect
iuliahd
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:57
De la: kudika129962, la data 2010-10-07 12:02:27Eu am descoperit o crema extrem de eficienta,pe care i am recomandat o unei prietene care avea si ea probleme cu acneea,probleme mari as putea spune,si a fost extrem de incantata.Nu va costa de 10-11 ron sa o incercati .Eu am gasit o la un plafar,este produsa de Farmec, si se nnumeste "CREMA ULTRA-ACTIVA-STOP ACNEE",si vine in tub de 15ml. Succes!




are dreptate deea.Si la mine a avut efect
iuliahd
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:58
Eu am incercat toate cremele din farmacii cat si alte produse pe baza de antibiotic gen Zineryt si nu am obtinut nici un rezultat.Intra pe http://crisnatur.ro/ si aici gasesti produse pe baza de plante naturale.Are si un motor simplu de cautare care te va ajuta.
kudika348665
Postat pe 5 Ianuarie 2011 14:29
nu trebuie sa te dai cu nici`o crema ...stiu eu un salon foarte bun, o cosmeticiana care face tratamente ...foarte bune o sa ai pielea ca a unui bebelus salonul e in sibiu ,vin foarte multe femei din alte judete pentru a veni la tratament .
kudika198172
Postat pe 5 Ianuarie 2011 15:37
Eu cred ca nu tine de nici o crema sau tratament. Cosuri toata lumea are indiferent de ten sau mai stiu eu ce! Cunosc o persoana care nu scapa de cosuri, ii ies pe fata, pe brate pe tot spatele si stiti de ce? Pt ca are infectie in sange si incearca sa scape de ele si nu poate . Si credeti ma ca a incercat tot ce ia dat medicul. Deci nu mai credeti ca tine de alimentatie ,de alte lucruri. Sunt insuportabile ,dar toata treaba e sa nu umblati la ele pt ca mai ramaneti si cu semne.
crisk
Postat pe 6 Ianuarie 2011 11:01
in imcercat in nenumarate randuri ZINERIT si chiar nu mi-a folosit la nimic...acum depinde si de tipul de ten pe care il ai...
kudika200920
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:51
Depinde de ten intr-adevar. De ex eu am folosit zinerit si mie nu mi-a fost bun;degeaba ma dadeam.Dute la un dermatolog ,vezi ce iti sp;fa niste analize si sa-ti dea o reteta medicul...sau mai poti face si niste operatii cu laser....asa am facut si eu si pot sp k au disparut si fata e mult mai curata si mai fina. Dar pe langa operatiile astea care costa cv ce-i drept am folosit si o crema preparata in farmacie nu o gasesti oriunde sa o cumperi...la asta vroiam sa ajung k dak iti sp k eu fol nush ce crema nu te ajuta...mai ales k nu are un nume...e facuta special....dute la un control si urmeaza tratamentul dat de medicul respectiv...
yaya98
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:34
Cosurile apar in special pe tenul gras.Urmeaza aceste indicatii :
-igiena locala
-alimentatie cit mai dietetica(fara grasimi,ciocolata,tigati,alcool tara-maninca cit mai multe fibre,legume si fructe,compoturi,supe,carne fara grasime.
-analiza de laborator din secretia purulenta ptr eventuala decelare a unei stafilococii cutanate frecventa in astfel de situatii.
-curatarea tenului in cabinet dermato-cosmetic
-fara breton pe perioada tratamentului, descuamarea a 2-3 straturi de piele dupa tratamentul cosmetic pentru indepartarea eventualelor semne
-tratarea adecvata a unei eventuale constipatii cronice
-fara farduri pe zonele afectate pe perioada tratamentului
-contacteaza-ma pe e-mail daca esti din Bucuresti
carmen_natural
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:10
Eu am scapat cu creme YON-KA, le recomand cu cladura, Creme 15, Emulsion Pure si Juvenil.Nu uita de o vizita la endocrinolog si dermatolog!! Succes!! Daca problema e maiu grava poti incerca Retin A, care este o crema mai puternica, exfoliaza foarte bine si destupa porii.
kudika055879
Postat pe 10 Ianuarie 2011 12:01
Într-adevãr trebuie sa respecti câteva reguli de igiena dar încearcã si un gel hidratant pt coduri cu gentiana.il gasesti pe site-ul www.crisnatur.ro si e si foarte ieftin
kudika348665
Postat pe 10 Ianuarie 2011 16:53
consuma tahitian noni!
1.castiga sanatate.
2.castiga bani din recomandare.
www.tahitiannoni.ro/2595179
kudika353961
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:08
De la: kudika353961, la data 2011-01-16 20:08:26consuma tahitian noni!
1.castiga sanatate.
2.castiga bani din recomandare.
www.tahitiannoni.ro/2595179
tu cat castigi din asta de ne recomanzi si noua sa facem la fel ca tine ???
4Life
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:11
cauta in farmacie crema brevoxyl. A folosit o multa lume si e extraordinara. scapi de ele cu siguranta
kudika063158
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:51
buna , eu am aceeasi problema si am gasit o crema foarte buna - effclar duo de la roche posay o gasisti in farmaciile sensiblu
monadandes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:21
ai dreptate cu lamaia, eu asa mi-am rezolvat problemele cu tenul, suc de lamaie seara, dupa demachiere. dupa ce intra in piele bine, te clatesti cu apa calduta. daca pielea se usuca prea tare te dai cu putin unguent de galbenele (si ala este antiseptic, dar si hidratant). renunta la fast food (pt mine a fost o schimbare superbinevenita) si sa nu uiti sa te demachiezi corect si complet! bafta :*
demoniahedone
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:25
incerkti cu zinerith sau cu o crema de la farmec pentru tenul acneic,chiar dak e mai ieftina sa stiti k e f.buna la mine a dat rez.ast.
iulia_mocanu
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:31
postarile de inceput erau din ce in ce mai interesante, parea ca lumea a inceput sa-si inventarieze denivelarile! Am observat apoi ca s-a trecut la prescriptii medicale adevarate, asa ca hai sa ma pronunt si eu. Cred ca cel mai bine e sa consulti un dermatolog ptr ca, denivelarile pot avea cauze diverse. Mie mi-au trecut cu Acneol-Prop, e un produs pe baza de propolis si chiar daca e recomandat, in special ptr acneea juvenila (eram trecuta mult de varsta aia), rezolva o gama mare de probleme ale tenului. Bafta!
puiut_77
Postat pe 2 Februarie 2011 09:27
te rog am si eu nevoie de un raspuns mai concret la solutia ta..daca esti amabila sa adaugi id meu: alexa_samy96 sau sa imi lasi un mesaj in forum..iti multumesc mult...
BarNy
Postat pe 4 Februarie 2011 19:22
IMPOTRIVA COSURILOR EU AM FOLOSIT SI ZINERIT SI AKNESOL DAR CEL MAI BUN ESTE ERYFLUID CARE ARE SI ANTIBIOTIC SE GASESTE LA FAMACIE IN GRAMAJ DE 30ML(MAX10LEI)SI 100ML ITI TREC FOARTE REPEDE IMPORTANT DE FOLOSIT DUPA DEMACHIERE SEARA LASAT PANA DIMINEATA
kudika360232
Postat pe 4 Februarie 2011 19:53
Mancati timp de 3 zile doua bucatele de drojdie de bere ,una dimineaza una seara. Un cub de drojdie sa fie impartit in 6 bucatele , iar dupa trei zile doar cate una de intretinere . Este foarte eficienta ptr cosuri , in 3 zile incep sa-ti dispara si sa se curete tenul de tot, ptr ca aceasta are rol de detoxifiere a sangelui si iti curata pielea intr-un timp destul de scurt. Am primit sfatul de la un medic acum ceva timp, eu avand de asemenea probleme serioase cu acneea de la niste dereglari hormaonale si in 5 zile s-a curatat tot...Bafta va doresc !
kudika079646
Postat pe 8 Februarie 2011 09:48
unde pot gasi drojdie de bere?cumva este aceea care este folosita si la cozonac...?:D
kudika064800
Postat pe 10 Februarie 2011 09:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu romanca-el turc.Sunt eu prea exagerata? 13 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 20:44
exista fericire? 147 De la: ingerul_singuratatii 12 August 2010 18:50
L-am tradat si il vreau inapoi 37 De la: bebe_lush_ul 27 Aprilie 2009 16:01
E greu... 52 De la: Sibel_16 23 Ianuarie 2011 15:47
prieteni...dar ce se va intampla mai departe.... 31 De la: Ina19 24 Februarie 2009 17:16