Setari Cookie-uri

cosuri pe frunte

De la: kudika064800, la data 2011-02-10 09:40:25unde pot gasi drojdie de bere?cumva este aceea care este folosita si la cozonac...?:D

da este acea drojdie care se foloseste si la patiserie...pentru cosuri tamponeaza fata cu aspirina pisata in zeama de lamaie...si apoidupa 5 ...10 minute spala bine.
BEL_AMY1
Postat pe 10 Februarie 2011 09:50
eu va sugerez retin-a, functioneaza destul de ciudat, la inceput inflameaza cosurile,apoi le usuca..e destul de bun, dar trebuie folosit cu regularitatea, adica in fiecare seara timp de 3 saptamani...Il gasiti la farmacii, e in jur de 18 lei succes:*
ninaehimov
Postat pe 10 Februarie 2011 13:40
De la: BEL_AMY1, la data 2011-02-10 09:50:54
De la: kudika064800, la data 2011-02-10 09:40:25unde pot gasi drojdie de bere?cumva este aceea care este folosita si la cozonac...?:D

da este acea drojdie care se foloseste si la patiserie...pentru cosuri tamponeaza fata cu aspirina pisata in zeama de lamaie...si apoidupa 5 ...10 minute spala bine.

zeama de lamaie trebuie diluata, altfel, mai ales daca-i folosita pe timp de vara cand ultraviolete-s in floare, face ravagii ptr ca usuca tenul. Cel mai indicata este diluare jumatate cu jumatate (adica apa cu lamaie). Bafta!
puiut_77
Postat pe 11 Februarie 2011 11:12
De la: kudika064800, la data 2011-02-10 09:40:25unde pot gasi drojdie de bere?cumva este aceea care este folosita si la cozonac...?:D

sigur ca-i drojdia care se foloseste ptr paine/cozonac si alte produse de panificatie, insa are si un dezavantaj: nu doar ca duce la cresterea poftei de mancare, dar favorizeaza depunerile nedorite mai mult decat in mod normal, asa ca: atentie! In rest, drojdia e f buna ptr multe lucruri, e o adevarata bomba vitaminica avand 17 din care tot complexul B, 16 aminoacizi si 14 minerale.
puiut_77
Postat pe 11 Februarie 2011 11:16
De la: TIGRA, la data 2010-09-03 13:31:24fratele meu a avut problema asta si a folosit Zinerit, dar a schimbat si obiceiurile alimentare, adica fara fast food, fara cola, si a scapat de ele; din cate stiu mai sunt bune si produsele dermatocosmetice Bioderma si Avene, dar sunt cam scumpe
si eu am avut cosulete fe fata si am folosit de la Mario Badescu "DRYING LOTION" si am o farmacista care numai de la ea cumpar de toate ca tot timpul imi da foarte bune siropuri,creme etc,mi-a recomandat crema de la Ovelle Aqueous cream,e ieftina si buna,dar in Romania foloseam de la Vichy....
eu acuma nu stiu cum sa scap de cicatricele lasate de cosulete.....
madutzza88
Postat pe 18 Februarie 2011 15:19
spalate pe fata cu sapun si dati cu fond de ten dar nu te dai cu alifie k le coace fondul le usuca
kudika361175
Postat pe 19 Februarie 2011 00:20
du te la medic, iti ia ceva bani da ti zice exact pt felul tenului tau, caci da , depinde de asta, ce sa folosesti

daca folosesti rahaturi recomandata de altii, poate va fi mult mai rau in viitor, chiar dac ape moment ti se va parea ca i mai bine.

du te azi ca sa nu regreti maine, desi medicii privati sunt niste hoti iti iau cam 1 mil pt 10 mins de cosultare.
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 00:25
o cosmeticiana buna rezolva rapid toata problema, dar ai grija pe cine alegi....
carmen_natural
Postat pe 21 Februarie 2011 11:39
o cosmeticiana buna rezolva rapid toata problema, dar ai grija pe cine alegi....
carmen_natural
Postat pe 21 Februarie 2011 11:39
Buna!cosurile pot fi cauza a mai multor cauze....dereglare hormonala,alimentatie necorespunzatoare,dar si folosirea unor produse cosmetice neadecvate tipului de ten!daca te intereseaza sa iti recomand produse speciale(ce nu se gasesc in magazine) pt ten iti las id-ul meu :bumbum_energy
kudika071156
Postat pe 22 Februarie 2011 21:45
nici un produs cosmetic oricit de performant ar fi nu face minuni pe un ten necuratat si plin de pustule
carmen_natural
Postat pe 23 Februarie 2011 17:25
foloseste BREVOXYL ...este foarte bun,il gasesti la farmacie
sw33tblond1e
Postat pe 24 Februarie 2011 21:28
Pe cuvint de farmacista ca e foarte buuuun-contine peroxid de benzoil care arde pielea,ustura cu simtul raspunderii si mai este si alergen.In afara de asta se recomanda doar pentru cazurile usoare de acnee...
Va rog cititi prospectele produselor atit pentru sanatatea voastra cit si pentru a celor carora le faceti recomandari.
carmen_natural
Postat pe 25 Februarie 2011 17:53
zinerit am folosit si eu dar cum intrerupeam tratamentul apareau mai multe, am luat skinoren si a fost bun dar si pastile si acum arata bine tenul meu. ar fi indicat sa folosesti si o lotiune tonica foarte buna, eu am de la bioderma iar medicul dermatolog mi-a zis sa nu dau pe fata cu nimic cand ma spal, doar apaa sapunul sau gelul de curatare usuca tenul.pup
kudika026764
Postat pe 25 Februarie 2011 18:02
Pentru spalatul fete se recomanda doar sapunul de glicerina sau sapunul lichid.
carmen_natural
Postat pe 26 Februarie 2011 20:13
buna tuturor...
Si eu am avut problema cu cosurile ...imi apareau in zona unde iti apare spuzatura tot la fel imi apareau imi dispareau le "omoram" mi se facea cojita o luam,acuma am semne acolo ca 3 punctulete de ac...
Eu de cosuri am scapat cu o solutie de la Mario Badescu Drying lotion si ma spal pe fata cu Perfect Clean de la L'oreal Paris bidonasul alb deoarece are aspirina si aspirina usuca eu asa am scapat de cosuri...
Eu mai auzisem ca si aspirina este buna pentru cosuri.
Acuma ma chinui sa scap de acele punctulete si folosesc un ulei Bio-oil ca este bun...
O zii buna tuturor...
madutzza88
Postat pe 27 Februarie 2011 17:29
buna!
da, si eu am avut aceeasi problema... si am scapat
poti merge la clinica la care am fost si eu, pe dorobanti, la dr iancu morad... peelingul chimic face minuni! o sa iti placa! succes
dianavandici
Postat pe 1 Martie 2011 20:18
hey,
daca sunt cicatrici retractile )adica, daca pielea este trasa in interir... nu ai cum sa scapi decat cu injectari cu silicon, pentru ca au rolul de a da volum acelor "gropite".
succes!
poti merge la dr iancu morad.
dianavandici
Postat pe 1 Martie 2011 20:26
De la: carmen_natural, la data 2011-02-21 11:39:44o cosmeticiana buna rezolva rapid toata problema, dar ai grija pe cine alegi....


asa este! altfel, poate face ravagii :)
dianavandici
Postat pe 1 Martie 2011 20:28
Peelingul chimic este de durata,dureros si te tine ascuns de ochii lumii o vreme pentru ca nu arati prea bine pe perioada efectuarii lui.Pe deasupra mai poate da si reactii alergice.
Acum exista peelingul natural ,fara durere ,fara costuri suplimentare,ti-l poti aplica singur acasa timp de 14 zile din 2 in 2 zile cite 7-8 minute.Pielea fetei sau a decolteului se curata in citeva straturi ,semnele profunde se diminueaza si cele superficiale dispar complet.Dupa peeling fata va arata curata si luminoasa si se poate efectua de 2 ori pe an ,recomandabil toamna si primavara.
carmen_natural
Postat pe 3 Martie 2011 01:32
De la: kudika338786, la data 2010-12-11 07:44:56fii vegetativa



Of, Doamne, unele sunteti asa de dragute prin asemenea perle!

"Fii vegetativa" - asta-i de pus in rama.
rashela
Postat pe 3 Martie 2011 02:36
hmm, am folosit Mibazon si e destul de bun..si multi mi-au spus de Zineryt, inca nu l-am incercat..dar am auzit si eu de pipi...suna foarte scarbos, dar cica e bun, dar pipi de copil, bebelus.. de exemplu daca deja ti-a venit ciclul nu e bine sa-l folosesti :D .
Theo_Tiron_1
Postat pe 9 Martie 2011 20:40
pentru ca produce dependenta...eu nu l-am mai folosit dupa ce am citit prospectul...am intrebat dermatologul si intradevar...asa e!..eu fac aacum o cura de detoxifiere cu BioColon,pe langa faptul ca ajuta la digestie si buna functionare a organismului,trateaza si acneea,eu de exemplu am si pe spate..iar de cand folosesc,au trecut..si nu reapar..v-as sfatui sa nu mai beti sucuri si tot felul de porcarii fast-food-uri..etc...
CJari
Postat pe 17 Martie 2011 19:01
orice produs cu continut de corticosteroizi da dependenta,deci nu este recomandabil in tratamentele de durata
carmen_natural
Postat pe 18 Martie 2011 20:55
Timp de citiva ani m-am lupat cu cosurile,am incercat mai toate cremurile si-n farmacii si ceia ce era recomandat prin reviste dar nu ma ajuta nimik..........cosurile de multe ori sunt de la virsta...........de aceia am incercat sa uit de ele si sa folsesc doar cremuri pentru fata,m-am mai debarasat de ele........asa ca care are norokul sa-i iasa mai repede ,skapa mai repede ........rabdare
Suracika
Postat pe 19 Martie 2011 12:16
sau incearca FACE pudra de argila pt tratamente cosmetice de la gerovital e ieftin si are si rezultate
nilo
Postat pe 23 Martie 2011 17:25
Masti sicative si absorbante de grasime,masti antiacneeice,lotiuni antiacneeice pe baza de sulf si oxizi
carmen_natural
Postat pe 24 Martie 2011 16:41
da chiar scapi de ele...pt o perioada bunicica de timp.am incercat si eu nu imi este rusine sa o spun . da rezultate
suckerpunch
Postat pe 29 Martie 2011 19:49
De la: kudika190567, la data 2010-08-13 22:06:11heilaaa! ma chinui cu niste cosuri pe frunte. mi-au aparut de aproximativ un an, imi dispar pentru 2 luni, imi apar iar pentru 3 luni, iar acum mi-au aparut din nou...stie cineva un remediu sigur?


depinde cat de mari si zemoase sunt ......unele au si "cireasa de pe tort" perfect coapta ......
Celia_I
Postat pe 1 Aprilie 2011 10:01
cel mai mult ajuta sexul cu un partener
absolutrelativ
Postat pe 9 Aprilie 2011 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou pentru iubitul meu 3 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 22:11
Cum reusesc sa o fac sa-l uite... 34 De la: Indianu11 6 Noiembrie 2010 18:01
eu sunt rac el e gemeni 33 De la: verdeatza 12 Iunie 2009 12:19
Impas 3 De la: jenesaispas 27 Septembrie 2009 09:58
Eu peste, ea capricorn dar... 5 De la: Sasha_maya 23 August 2009 17:01