Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat casatorit

Buna, cu riscul de a fi judecata vreau sa va povestesc putin despre marea mea problema...am avut o relatie de 5 ani cu un baiat pe care l-am iubit, urma sa ne casatorim, dar s-a sfarsit totul inaintea acelui eveniment si pentru ca sufeream enorm am hotarat sa ies sa cunosc tipi poate totusi iese ceva, insa nu reuseam sa trec peste...trecuse mai bine de jumatate de an si eu tot singura eram inconjurata de multi prieteni si....l-am cunoscut pe EL pe net, un baiat neinteresant la prima vedere, insa...acum urmeaza povestea mea: el din capitala, eu dintr-un oras mai mic, s-a rugat de mine mult timp sa ne vedem si eu nu aveam chef, insa...intr-o seara i-am spus sa vina la mine sa ne cunoastem...era o nebunie, insa ne-am cunoscut si initial nu l-am placut, dar am tinut legatura, am vorbit mult la telefon si pe mess, ne-am mai vazut si uite asa m-am indragostit nebuneste....m-am dus la el dupa inca o luna unde am facut si dragoste, asta mi-a pus capac, insa aveam in suflet o tristete pe care nu o puteam descrie sau intelege, la putin timp am aflat ca ESTE CASATORIT si are si un copil...am suferit enorm, am vrut sa pun punct insa el a insistat foarte mult (cum fac toti barbatii casatoriti...ca nu o iubeste, ca ei nu fac sex, etc) si fara sa-mi dau seama m-am trezit ca fiind AMANTA..relatia noastra a inceput sa evolueze in sensul ca am inceput sa-i cunosc prietenii, o parte din rude si am ajuns sa renunt la tot: familie, prieteni, un job foarte bun si m-am mut in Bucuresti, sa locuim impreuna (sotia lui stie ca el lucreaza de noapte)...acum sora lui imi este prietena, este singurul meu sprijin si refugiu in afara de el...acum au inceput adevaratele probleme, ne descurcam foarte prost cu banii, m-am lovit cu capul de 1000 de defecte ale lui, dar il accept asa pentru ca il iubesc foarte mult...ideea este urmatoarea: el este alt om fata de cum il stiam eu si ciudat totusi il iubesc enorm...se cearta mereu cu sotia, insa nu vrea sa divorteze, dar nici eu nu-i voi cere asta vreodata, oscileaza cu mine...azi imi spune ca tine la mine, iar maine vine suparat si deprimat ...simt ca cedez psihic, insa nu pot sa pun punct sau poate nu vreau......am nevoie de niste sfaturi si nu de reprosuri sau critici pentru ca si eu am criticat-o pe o prietena de-a mea care era amanta si i-am spus ca eu niciodata nu voi fi cu un barbat insurat, insa se pare ca nu ai de unde sa stii ce-ti rezerva viata...tin sa precizez ca am trecut prin foarte multe piedici, eu le consideram incercari sau poate semne sa punem punct, dar....tot impreuna suntem...ce sa fac?? mi-e mila de sotia lui, dar ma gandesc si la mine, nu vreau sa destram o familie, dar nu se mai poate numi asa...sunt foarte confuza :( de aceea am nevoie de niste sfaturi va rog...va multumesc
matzu_2005
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:39
bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...
4Life
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:45
Pai, draga mea, sfaturi in legatura cu ce?
De renuntat nu vrei, de maritat nu vrei...
Care-i baiul totusi ca, in afara cliseelor (ceea ce ti se intampla tie se intampla tuturor celor implicati intr-o asemenea poveste), n-am vazut nimic care sa aiba nevoie de rezolvare urgenta.
Ia, mai zi inca o data.
rashela
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:47
De la: 4Life, la data 2011-01-25 09:45:52bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...


Care-i rolul psihologului? Sau asta era primul sfat hazliu...
rashela
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:48
De la: 4Life, la data 2011-01-25 09:45:52bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...


te-a muscat pe tine vreun rechin
pickard
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:56
De la: rashela, la data 2011-01-25 09:48:57
De la: 4Life, la data 2011-01-25 09:45:52bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...


Care-i rolul psihologului? Sau asta era primul sfat hazliu...

asta e raspunsul clasic ... cand habar nu ai ce sa spui insa vrei sa iti faci reclama

cat despre amanta ce sa spun, daca tu esti fericita de relatia asta, foarte bine, insa nu stiu de ce am impresia ca esti in genul ala de relatie doar ca sa nu fi singura ... poti sa-ti pui niste silicoane mai mari, cine stie poate vei intalni pe cineva special (si necasatorit)
battleofwits
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:05
De la: pickard, la data 2011-01-25 09:56:01
De la: 4Life, la data 2011-01-25 09:45:52bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...


te-a muscat pe tine vreun rechin

doar un pirania mic, mic
battleofwits
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:06
De la: rashela, la data 2011-01-25 09:48:57
De la: 4Life, la data 2011-01-25 09:45:52bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...


Care-i rolul psihologului? Sau asta era primul sfat hazliu...
rolul psihologului este acela de a o goli de banuti....si apoi de a-i arata ca exista si o alta cale pe care sa o urmeze in viata daca ea considera ca este buna pentru ea....
4Life
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:09
De la: 4Life, la data 2011-01-25 10:09:52
De la: rashela, la data 2011-01-25 09:48:57
De la: 4Life, la data 2011-01-25 09:45:52bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...


Care-i rolul psihologului? Sau asta era primul sfat hazliu...
rolul psihologului este acela de a o goli de banuti....si apoi de a-i arata ca exista si o alta cale pe care sa o urmeze in viata daca ea considera ca este buna pentru ea....

iar tie ti-e ciuda c-o goleste psihologul de bani in loc sa-i iei tu cu produsele tale "minune"?
battleofwits
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:12
De la: 4Life, la data 2011-01-25 10:09:52
De la: rashela, la data 2011-01-25 09:48:57
De la: 4Life, la data 2011-01-25 09:45:52bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...


Care-i rolul psihologului? Sau asta era primul sfat hazliu...
rolul psihologului este acela de a o goli de banuti....si apoi de a-i arata ca exista si o alta cale pe care sa o urmeze in viata daca ea considera ca este buna pentru ea....

pe bune?????bai fugi de aici asa e si in Barcelona??sau ai foat in Romania la pshiholog? ceva s a intamplat ca esti prea bine informat....
ad__83
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:17
De la: battleofwits, la data 2011-01-25 10:12:49
De la: 4Life, la data 2011-01-25 10:09:52
De la: rashela, la data 2011-01-25 09:48:57
De la: 4Life, la data 2011-01-25 09:45:52bla,bla,bla....la psiholog cu tine, nu pe forum...aici iti vor da rechinii sfaturi care mai de care mai hazlii...


Care-i rolul psihologului? Sau asta era primul sfat hazliu...
rolul psihologului este acela de a o goli de banuti....si apoi de a-i arata ca exista si o alta cale pe care sa o urmeze in viata daca ea considera ca este buna pentru ea....

iar tie ti-e ciuda c-o goleste psihologul de bani in loc sa-i iei tu cu produsele tale "minune"?
amice, produsele MINUNE ajuta zi de zi mii de oameni din intreaga lume sa-si rezolve grave probleme de sanatate, iar alte mii de oameni ii ajuta sa-si indeplineasca visurile, ii ajuta sa aiba o viata mai buna, sa poata oferi ceea ce este mai bun lor si familiilor lor, le asigura oamenilor libertatea de a-si trai viata asa cum o doresc, ca si oameni LIBERI....!!! ( nu ca si sclavi angajati ai unor angajatori , unde ei fac munca si patronii fac banii, iar lor le arunca firimituri.....)

pe mai departe de asta, inca odata iti repet ( la unii, repetitia este mama invataturii ) EU NU AM DE VANZARE ABSOLUT NIMIC !!!!
4Life
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:20
Adica 4life e vecin cu mine?
rashela
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:21
De la: 4Life, la data 2011-01-25 10:20:06...produsele MINUNE ajuta zi de zi mii de oameni din intreaga lume sa-si rezolve grave probleme de sanatate, iar alte mii de oameni ii ajuta sa-si indeplineasca visurile, ii ajuta sa aiba o viata mai buna, sa poata oferi ceea ce este mai bun lor si familiilor lor, le asigura oamenilor libertatea de a-si trai viata asa cum o doresc, ca si oameni LIBERI....!!! ...


asta e cumva copy/paste?
nu de alta, dar dupa miros parca ai mai postat odata textul asta


miii si miiiii si miiiiiii si miiiiiiiiiiiii de oameni ce tare suna
battleofwits
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:24
@ Matzu..Daca nu esti multumita de relatie si de situatia in care te afli, incearca sa mai repari ceva inainte de a se agrava problema. Intoarce-te acasa la familie , daca ai, reia-ti jobul daca e posibil, daca nu, cauta altul. Refa-ti viata fara a-i cere voie amantului. Daca e sa fie pentru tine, atunci te va cauta si te va urma asa cum ai facut-o si tu renuntand la tot. Nu condamn si nici nu accept acest gen de relatii dar...din cate ai scris tu, acest barbat nu prea merita atatea sacrificii! Stiu ca il iubesti dar, crede-ma ca NU e suficient!
mimi_ca29
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:36
Trebuia sa o termini de cand ai aflat ca e casatorit. Relatiile de acest gen sfarsesc intotdeauna foarte prost, pt toti cei implicati... Vezi sa nu te trezesti si cu burta la gura, ca asta-ti mai lipseste.
Micael
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:44
Oare ce te-a determinat sa continui dupa ce ai aflat ca e insurat?Daca reusesti sa gandesti la rece o sa descoperi ce te retine cu adevarat langa el,lasa partea cu iubirea ...
Barbie30_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:55
Eu nu inteleg cum poti ajunge intr-o situatie din asta din care efectiv nu stii cum sa iesi.

Eu nu stiu ce sfat sa-ti dau pentru ca nu te cunosc si probabil ca nu te voi cunoaste niciodata insa...iti voi spune cum as fi procedat eu inainte sa ajungi in situatia asta si cum as proceda sa fiu in locul tau.

1. Ok..l-ai cunoscut pe net...nu e o mare drama, se poate intampla oricui.
2. Te-ai cuplat cu el...ok..inteleg si asta...ar fi fost o poveste frumoasa daca ar fi avut si un final fericit.
3. Dupa ce ai aflat ca e insurat...cine te-a pus sa continui relatia? Eu cred ca, cu cat permiti unui om mai multe, cu atata profita mai mult. Eu i-as fi dat verde in secunda 2 (unii oameni de pe forum stiu ca eu am povestit la un moment dat cum am cunoscut eu un super tip care era insurat, nefericit, bla bla ...si a umblat 2 saptamani cu flori prin fata blocului ca sa ies cu el dupa ce am aflat ca e casatorit. Si n-am acceptat...dupa 2 ani l-am reintalnit si divortase...ghinionul meu )
Niciodata nu umblii cu barbati insurati...de ce? Pentru ca tot timpul vei avea de suferit (intr-un fel sau altul, n-are rost sa-ti dau exemple cum).
4. Doamne fereste-ma!! Dar cum sa te iei sa pleci tu din orasul tau, sa-ti lasi job, familie, prieteni pentru un total NECUNOSCUT sa te iei si sa pleci in alt oras? Asta deja se numeste naivitate si prostie (ambele cumulate). Nu stateai tu bine la casa ta?
5. Ok..te-ai mutat, ai vazut cum este..nu esti fericita..CE TE RETINE sa pleci? Asta chiar nu o pot intelege.

Ce-as face eu? Eu mi-as face bagajele, m-as duce acasa la mama si la tata ca tot acolo e mai bine, mi-as gasi un loc de munca si as incepe de la capat.

Sper ca raspunsul meu te ajuta in vre-un fel. Insa tu vei face tot cum crezi tu ca e mai bine pt tine (sau poate nu, asta numai tu poti stii)


_Cryssa_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 12:05
Nu am mai intrat de ceva vreme pe pudika...dar vad ca tot aceelaesi subiecte avetzi ....
Cum va asterneti ,asa dormiti fetelor !!! la ce va mai plangeti ...nush ...
blaa
Postat pe 25 Ianuarie 2011 12:50
De la: blaa, la data 2011-01-25 12:50:50 Nu am mai intrat de ceva vreme pe pudika...dar vad ca tot aceelaesi subiecte avetzi ....
Cum va asterneti ,asa dormiti fetelor !!! la ce va mai plangeti ...nush ...
daaa niste derbedeiii,,cand sa vin sa te yau
thadoogback
Postat pe 25 Ianuarie 2011 12:55
multumesc de sfat, insa...stii ce e ciudat? eu sunt fericita asa, nu stiu exact cum as putea exprima aceasta fericire, dar langa el totul [pare altfel...mi-e teama ca eu nu mai sunt cu picoarele pe pamant si traiesc cu un vis, care culmea...nu vreau sa se sfarseasca
matzu_2005
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:49
Si nu vreau sa-mi fac reclama, nu am mai intrat de foarte mult timp pe acest site si am spus ca sunt foarte multi oameni care poate, in afara situatiei gandesc altfel...nu-mi trebuiesc silicoane si intadevar cum mi-am asternut asa dorm...m-am gandit la varianta cu psihologul, insa deocamdata nu pot sa ma duc sa consult unul, de asta am apelat la voi...cat despre burta la gura...nu se va intampla asta, pentru ca nu vreau sa am un copil cu un om care nu este al meu...va multumesc mult
matzu_2005
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:59
De la: matzu_2005, la data 2011-01-25 19:49:21multumesc de sfat, insa...stii ce e ciudat? eu sunt fericita asa, nu stiu exact cum as putea exprima aceasta fericire, dar langa el totul [pare altfel...mi-e teama ca eu nu mai sunt cu picoarele pe pamant si traiesc cu un vis, care culmea...nu vreau sa se sfarseasca



la ce mai deschizi tombicuri ?la ce te mai plangi atunci?
blaa
Postat pe 26 Ianuarie 2011 04:21
ca de obicei nimeni nu incearca sa i raspunda la obiect..
credeti ca de critici avea nevoie??
..e viata ei .fericirea ei
...ca e greu .stie si singura ,ca e rau ..simte si singura ..poate doar avea nevoie sa vorbeasca cu cineva .
nu cu cineva care sa o certe ci cu cineva care sa sti sa o asculte .Acum ,vinovatul principal este el ..domnul ,,care ..ca de obicei nu are curaj sa si asume raspunderea pentru ceea ce face ,sa fie suficient de puternic sa ia masuri radicale ,sa aleaga .daca relatia e asa complicata inseaman ca in familia lui lucrurile merg anapoda iar el din fel si fel de motive strict masculine nu are curaj sa
Eu insa am o mare dilema ,,..nu mi permit sa judec pe nimeni dar nu inteleg cum acae sotie ramane in aceasta relatie ,si in general cum nu simt aceste sotii ca sunt inselate in aceasta maniera ...o fi oare pentru ca nu prea le mai pasa de ei dar ii au pe inventar si ??????
cl2010
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:16
De la: blaa, la data 2011-01-26 04:21:32
De la: matzu_2005, la data 2011-01-25 19:49:21multumesc de sfat, insa...stii ce e ciudat? eu sunt fericita asa, nu stiu exact cum as putea exprima aceasta fericire, dar langa el totul [pare altfel...mi-e teama ca eu nu mai sunt cu picoarele pe pamant si traiesc cu un vis, care culmea...nu vreau sa se sfarseasca



la ce mai deschizi tombicuri ?la ce te mai plangi atunci?

pt ca poate se gaseste vreun amator care s-o traga de picioare si sa i le aseze pe pamant
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:20
De la: cl2010, la data 2011-01-26 09:16:00ca de obicei nimeni nu incearca sa i raspunda la obiect..
credeti ca de critici avea nevoie??
..e viata ei .fericirea ei
...ca e greu .stie si singura ,ca e rau ..simte si singura ..poate doar avea nevoie sa vorbeasca cu cineva .
nu cu cineva care sa o certe ci cu cineva care sa sti sa o asculte .Acum ,vinovatul principal este el ..domnul ,,care ..ca de obicei nu are curaj sa si asume raspunderea pentru ceea ce face ,sa fie suficient de puternic sa ia masuri radicale ,sa aleaga .daca relatia e asa complicata inseaman ca in familia lui lucrurile merg anapoda iar el din fel si fel de motive strict masculine nu are curaj sa
Eu insa am o mare dilema ,,..nu mi permit sa judec pe nimeni dar nu inteleg cum acae sotie ramane in aceasta relatie ,si in general cum nu simt aceste sotii ca sunt inselate in aceasta maniera ...o fi oare pentru ca nu prea le mai pasa de ei dar ii au pe inventar si ??????


interesant!.................raspunzi la dilema fetei cu o alta dilema! nu vreti voi doua sa va intalniti? presimt ca veti avea foarte mult de discutat!
vitamina_c
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:20
De la: miss_darine, la data 2011-01-26 09:20:03... poate se gaseste vreun amator care s-o traga de picioare ...


ma ofeream eu voluntar, insa nu la picioare
battleofwits
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:27
De la: cl2010, la data 2011-01-26 09:16:00ca de obicei nimeni nu incearca sa i raspunda la obiect..
credeti ca de critici avea nevoie??
..e viata ei .fericirea ei
...ca e greu .stie si singura ,ca e rau ..simte si singura ..poate doar avea nevoie sa vorbeasca cu cineva .
nu cu cineva care sa o certe ci cu cineva care sa sti sa o asculte .Acum ,vinovatul principal este el ..domnul ,,care ..ca de obicei nu are curaj sa si asume raspunderea pentru ceea ce face ,sa fie suficient de puternic sa ia masuri radicale ,sa aleaga .daca relatia e asa complicata inseaman ca in familia lui lucrurile merg anapoda iar el din fel si fel de motive strict masculine nu are curaj sa
Eu insa am o mare dilema ,,..nu mi permit sa judec pe nimeni dar nu inteleg cum acae sotie ramane in aceasta relatie ,si in general cum nu simt aceste sotii ca sunt inselate in aceasta maniera ...o fi oare pentru ca nu prea le mai pasa de ei dar ii au pe inventar si ??????

scurt si la subiect?! Si uite cat ai ajutat-o!!!!!!
nicossia
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:27
De la: matzu_2005, la data 2011-01-25 19:49:21multumesc de sfat, insa...stii ce e ciudat? eu sunt fericita asa, nu stiu exact cum as putea exprima aceasta fericire, dar langa el totul [pare altfel...mi-e teama ca eu nu mai sunt cu picoarele pe pamant si traiesc cu un vis, care culmea...nu vreau sa se sfarseasca


Orice om incerca sa-si gaseasca fericirea in lumea asta. Daca tu ti-ai gasit-o pe a ta...se pare ca nu ai nevoie de sfaturile nimanui. Tu stii ce-i mai bine pentru tine
_Cryssa_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:46
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-26 09:46:38
De la: matzu_2005, la data 2011-01-25 19:49:21multumesc de sfat, insa...stii ce e ciudat? eu sunt fericita asa, nu stiu exact cum as putea exprima aceasta fericire, dar langa el totul [pare altfel...mi-e teama ca eu nu mai sunt cu picoarele pe pamant si traiesc cu un vis, care culmea...nu vreau sa se sfarseasca


Orice om incerca sa-si gaseasca fericirea in lumea asta. Daca tu ti-ai gasit-o pe a ta...se pare ca nu ai nevoie de sfaturile nimanui. Tu stii ce-i mai bine pentru tine

Asa o fi,hai sa nu va contrazic.Totusi,daca ne scrii/ceri ajutor noua,inseamna ca-ncepi sa te trezesti.Copacel!
Singura chestie cu care nu ma-mpac deloc e ca pierzi si iar pierzi si pierzi intruna.O sa vezi asta mai tarziu.
nicossia
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:04
De la: nicossia, la data 2011-01-26 10:04:40
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-26 09:46:38
De la: matzu_2005, la data 2011-01-25 19:49:21multumesc de sfat, insa...stii ce e ciudat? eu sunt fericita asa, nu stiu exact cum as putea exprima aceasta fericire, dar langa el totul [pare altfel...mi-e teama ca eu nu mai sunt cu picoarele pe pamant si traiesc cu un vis, care culmea...nu vreau sa se sfarseasca


Orice om incerca sa-si gaseasca fericirea in lumea asta. Daca tu ti-ai gasit-o pe a ta...se pare ca nu ai nevoie de sfaturile nimanui. Tu stii ce-i mai bine pentru tine

Asa o fi,hai sa nu va contrazic.Totusi,daca ne scrii/ceri ajutor noua,inseamna ca-ncepi sa te trezesti.Copacel!
Singura chestie cu care nu ma-mpac deloc e ca pierzi si iar pierzi si pierzi intruna.O sa vezi asta mai tarziu.


Hai sa-ti zic o chestie nicossia
Am o prietena care iubeste (zice ea dar eu cred ca-i deja obsesie) un tip. Tipul respectiv se vede clar ca n-are nici o treaba cu ea. O cauta cand are chef, nu-i raspunde la telefon cand nu e "disponibil", chestii din astea, n-are rost sa le insir ca sunt convinsa ca ai prins ideea. Tipa...e super fericita cand ala o cauta si deprimata de-a dreptul cand nu-i mai raspunde vreo saptamana la telefon. Eu..o prietena buna asa cum ma consider eu...ii tot zic "mai fato, da-l dracu de idiot, altu...asta nu-i bun, n-are rost"..bla bla bla..imi racesc gura de pomana de fiecare data cand e trista. Bineinteles, zice ca mine si face ca ea. Dupa ce ii fac eu morala, si ii explic si incerc s-o conving..zice ca mine si cand pleaca...tot ca ea face.
Asa si fata asta...putem noi sa-i spunem vrute si nevrute ca ea tot cum crede ea va face.

PS. Prietena mea totusi nu deschide topice pe forum sa se "laude" ce "viata minunata" duce ea.
_Cryssa_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:(help!!urgent.. 7 De la: sofia_maria 22 Iunie 2010 18:38
uni oameni sunt mult prea tacuti... 34 De la: rubya_healthy 15 Septembrie 2011 04:50
De 7 ani il doresc!!!!! pls help !!! 43 De la: Karbon 24 Noiembrie 2009 22:37
casnicie esuata-o iubire imposibila 15 De la: quantex 7 Iulie 2009 20:32
DE CE DUPA 2 ANI SIMT CA NU-L MAI IUBESC? 11 De la: cristina_con 20 Octombrie 2009 10:31