Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat casatorit

Am uitat:)
Acum te topesti de mila lui......Peste ceva timp, o sa te topesti de mila ta.
O sa fii o femeie de peste 30 de ani, care nu o sa mai aiba niciun anturaj unde sa-si caute un barbat liber..si probabil o sa te complaci intr-o alta relatia de genul in care esti acum.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:18
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:15:49
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:10:36
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-27 17:44:13dar tot nu ai raspuns cum ai reactionat cand ai aflat ca e insurat ... cand "iubitele" mele aflau ca sunt insurat , greu le puteam tine langa mine , deabia dupa ce le-am demonstrat ca de fapt insuratoarea mea e doar pe hartie se calmau ... in cazul tau cum ti-a demonstrat ca casnicia lui e un dezastru si ca doar ptr copil mai sta cu ea ?


Si era adevarat ca, casatoria ta era doar pe hartie? Sau era o mica minciunica sa le mai tii langa tine o vreme? Acum stiu sigur ca e un dezastru ca-l vad, nu vb cu ea la tel aproape deloc, iar cand o face...o face strict sa intrebe ce face copilul (cand a mai fost bolnav) sau discutii genul ''scurt si la obiect''...sunt foarte reci amandoi din ce am observat eu...


Aici chiar nu era treaba mea sa comentez, insa o fac
Ea facea un compromis pt. copilul ei.......chiar daca a avut hartia aia de forma cum ii zici tu..
Ea AVEA si EA a " rupt" acea hartie...tu nu o sa o ai niciodata, doar speri la ea, speri sa se destrame o familie ca sa poti tu sa iei boul, ca e bou:).....tu de exemplu nu esti in stare sa rupi o legatura de care esti constienta ca final fericit nu o sa aiba:)
Candva o sa-ti aduci aminte de ceea ce ai citit pe aici:)


Nu sper sa destram o familie, ea era deja destramata inainte sa apar eu...iar din punctul meu de vedere ''actu'' nu e gard de fier
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:23
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 14:58:00Credeti ca eu am vrut sa fie asa, sa-mi fie amant si nu iubit? Am scris CLAR ca eu nu am stiut, pentru ca el mi-a ascuns asta, daca as fi stiut ca e casatorit nici nu mi-ar fi vazut ochisorii. Si mai credeti voi casunteti mai interesante daca ma ironizati?...Niciodata sa nu spui niciodata...
Amantele de obicei sunt prostute ca se multumesc cu putin, dar poti sa ai si iubit si sa fii singur in 2...tin sa mentionez ca EL nu este nici marlan si nici porc si nici nu stau cu el doar ca sa mananc carnati, ca ''relatia'' noastra a evoluat, nu este una bazata pe sex


Nu-i marlan, nu-i porc?:)))
Aiurea, astfel de oameni is de cea mai joasa speta.....mincinosi, tupeisti, otrepe.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:24
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:23:18
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:15:49
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:10:36
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-27 17:44:13dar tot nu ai raspuns cum ai reactionat cand ai aflat ca e insurat ... cand "iubitele" mele aflau ca sunt insurat , greu le puteam tine langa mine , deabia dupa ce le-am demonstrat ca de fapt insuratoarea mea e doar pe hartie se calmau ... in cazul tau cum ti-a demonstrat ca casnicia lui e un dezastru si ca doar ptr copil mai sta cu ea ?


Si era adevarat ca, casatoria ta era doar pe hartie? Sau era o mica minciunica sa le mai tii langa tine o vreme? Acum stiu sigur ca e un dezastru ca-l vad, nu vb cu ea la tel aproape deloc, iar cand o face...o face strict sa intrebe ce face copilul (cand a mai fost bolnav) sau discutii genul ''scurt si la obiect''...sunt foarte reci amandoi din ce am observat eu...


Aici chiar nu era treaba mea sa comentez, insa o fac
Ea facea un compromis pt. copilul ei.......chiar daca a avut hartia aia de forma cum ii zici tu..
Ea AVEA si EA a " rupt" acea hartie...tu nu o sa o ai niciodata, doar speri la ea, speri sa se destrame o familie ca sa poti tu sa iei boul, ca e bou:).....tu de exemplu nu esti in stare sa rupi o legatura de care esti constienta ca final fericit nu o sa aiba:)
Candva o sa-ti aduci aminte de ceea ce ai citit pe aici:)


Nu sper sa destram o familie, ea era deja destramata inainte sa apar eu...iar din punctul meu de vedere ''actu'' nu e gard de fier


Asa stii tu:) insa raul cel mai mare tu l-ai facut......ai fost cireasa de pe tort, crede-ma.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:25
Nu e?:) atunci de ce speri sa-i fii sotie?:)........sotie inseamna statut, crede-ma.
Casa, prieteni, realatii ....concedii, facut casa, masa...copii.
Amanta?
Nu pot sa cred ca exista pe lume femei care-si doresc sa ste in umbra, si nu-si doresc statutul de mama, sotie..revelioane, amici......chiar nu pot.
Insa pentru astfel de relatii si sa dobandesti astfel de statut, iti trebuie tarie, si in primul rand sa-ti fie mila de tine....ca fata, cand esti mama, si maritata.....(criteriile de " valori" se schimba) de copil el si tine:)
Alegerile in viata ne apartin...cum ne saram, asa mancam.:)
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:29
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:18:54Am uitat:)
Acum te topesti de mila lui......Peste ceva timp, o sa te topesti de mila ta.
O sa fii o femeie de peste 30 de ani, care nu o sa mai aiba niciun anturaj unde sa-si caute un barbat liber..si probabil o sa te complaci intr-o alta relatia de genul in care esti acum.


Nu am de gand sa ajung la 30 de ani in postura de amanta...cu toate ca noi avem planuri mari....eu imi doresc sa nu se intinda pe ani grei...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:30
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:24:11
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 14:58:00Credeti ca eu am vrut sa fie asa, sa-mi fie amant si nu iubit? Am scris CLAR ca eu nu am stiut, pentru ca el mi-a ascuns asta, daca as fi stiut ca e casatorit nici nu mi-ar fi vazut ochisorii. Si mai credeti voi casunteti mai interesante daca ma ironizati?...Niciodata sa nu spui niciodata...
Amantele de obicei sunt prostute ca se multumesc cu putin, dar poti sa ai si iubit si sa fii singur in 2...tin sa mentionez ca EL nu este nici marlan si nici porc si nici nu stau cu el doar ca sa mananc carnati, ca ''relatia'' noastra a evoluat, nu este una bazata pe sex


Nu-i marlan, nu-i porc?:)))
Aiurea, astfel de oameni is de cea mai joasa speta.....mincinosi, tupeisti, otrepe.



cu cine te lupti tu stem ?

cu slabiciunea umana
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:38
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:30:39
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:18:54Am uitat:)
Acum te topesti de mila lui......Peste ceva timp, o sa te topesti de mila ta.
O sa fii o femeie de peste 30 de ani, care nu o sa mai aiba niciun anturaj unde sa-si caute un barbat liber..si probabil o sa te complaci intr-o alta relatia de genul in care esti acum.


Nu am de gand sa ajung la 30 de ani in postura de amanta...cu toate ca noi avem planuri mari....eu imi doresc sa nu se intinda pe ani grei...



dar de ce nu te duci intr-un parc ceva sa vorbesti cu un barbat fara verigheta.. ? sau chiar cu o prietena intr-un bar sa cauti un baiat mai timidut .. sint atatia barbati care ti-ar putea oferi momente de bucurie mult mai frumoase .. si cu sanse de viitor mai frumoase.. decat sa pierzi timpul aici.. poate ca in timpul asta un baiat care "te asteapta" sta si pierde timpul pentru ca tu nu esti acolo..
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:41
De la: hystria1, la data 2011-01-27 18:38:10
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:24:11
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 14:58:00Credeti ca eu am vrut sa fie asa, sa-mi fie amant si nu iubit? Am scris CLAR ca eu nu am stiut, pentru ca el mi-a ascuns asta, daca as fi stiut ca e casatorit nici nu mi-ar fi vazut ochisorii. Si mai credeti voi casunteti mai interesante daca ma ironizati?...Niciodata sa nu spui niciodata...
Amantele de obicei sunt prostute ca se multumesc cu putin, dar poti sa ai si iubit si sa fii singur in 2...tin sa mentionez ca EL nu este nici marlan si nici porc si nici nu stau cu el doar ca sa mananc carnati, ca ''relatia'' noastra a evoluat, nu este una bazata pe sex


Nu-i marlan, nu-i porc?:)))
Aiurea, astfel de oameni is de cea mai joasa speta.....mincinosi, tupeisti, otrepe.



cu cine te lupti tu stem ?

cu slabiciunea umana


afurisitule!
Mai, io-s un om care atata explic, pana-i ca mine:)
NU pot sa inteleg cu fete tinere, frumoase, sed pe planul 2, imi vine sa ma duc s-o " tzutur un pic de par, s-o trezesc.
( doamne, glumesc, dar chiar mi-e ciuda pe ea cum sta cu porcul, pe ala chiar l-as bate cu poseta peste cap! ......si sa stii ca nu mi-e mica, poseta, zic doar io-s miniona )
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:42
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:30:39
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:18:54Am uitat:)
Acum te topesti de mila lui......Peste ceva timp, o sa te topesti de mila ta.
O sa fii o femeie de peste 30 de ani, care nu o sa mai aiba niciun anturaj unde sa-si caute un barbat liber..si probabil o sa te complaci intr-o alta relatia de genul in care esti acum.


Nu am de gand sa ajung la 30 de ani in postura de amanta...cu toate ca noi avem planuri mari....eu imi doresc sa nu se intinda pe ani grei...


MAMA, te bat!:)) TU nu vezi cum trece timpul?.......o sa ajungi la 33 singura, nici pe porc nu o sa-l mai ai langa tine.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:44
Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:49
De la: hystria1, la data 2011-01-27 18:41:48
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:30:39
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:18:54Am uitat:)
Acum te topesti de mila lui......Peste ceva timp, o sa te topesti de mila ta.
O sa fii o femeie de peste 30 de ani, care nu o sa mai aiba niciun anturaj unde sa-si caute un barbat liber..si probabil o sa te complaci intr-o alta relatia de genul in care esti acum.


Nu am de gand sa ajung la 30 de ani in postura de amanta...cu toate ca noi avem planuri mari....eu imi doresc sa nu se intinda pe ani grei...



dar de ce nu te duci intr-un parc ceva sa vorbesti cu un barbat fara verigheta.. ? sau chiar cu o prietena intr-un bar sa cauti un baiat mai timidut .. sint atatia barbati care ti-ar putea oferi momente de bucurie mult mai frumoase .. si cu sanse de viitor mai frumoase.. decat sa pierzi timpul aici.. poate ca in timpul asta un baiat care "te asteapta" sta si pierde timpul pentru ca tu nu esti acolo..


Ce frumos a sunat...crezi ca nu am incercat? Am cunoscut multi tipi singuri, am iesit cu cativa inainte sa ma mut aici, pentru ca-mi doream sa-l uit...dar nu am putut la toti le gaseam cate ceva ce nu-mi placea sau ma deranja...cu majoritatea am ramas prietena buna, pe altii insa i-am ranit pt ca ei vroiau mai mult si eu nu puteam si-si faceau sperante degeaba...si am hotarat sa o las balta cu asta...tot el a ramas Fat Frumos...offf
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:53
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"
mimi_ca29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:56
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:53:28
De la: hystria1, la data 2011-01-27 18:41:48
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:30:39
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:18:54Am uitat:)
Acum te topesti de mila lui......Peste ceva timp, o sa te topesti de mila ta.
O sa fii o femeie de peste 30 de ani, care nu o sa mai aiba niciun anturaj unde sa-si caute un barbat liber..si probabil o sa te complaci intr-o alta relatia de genul in care esti acum.


Nu am de gand sa ajung la 30 de ani in postura de amanta...cu toate ca noi avem planuri mari....eu imi doresc sa nu se intinda pe ani grei...



dar de ce nu te duci intr-un parc ceva sa vorbesti cu un barbat fara verigheta.. ? sau chiar cu o prietena intr-un bar sa cauti un baiat mai timidut .. sint atatia barbati care ti-ar putea oferi momente de bucurie mult mai frumoase .. si cu sanse de viitor mai frumoase.. decat sa pierzi timpul aici.. poate ca in timpul asta un baiat care "te asteapta" sta si pierde timpul pentru ca tu nu esti acolo..


Ce frumos a sunat...crezi ca nu am incercat? Am cunoscut multi tipi singuri, am iesit cu cativa inainte sa ma mut aici, pentru ca-mi doream sa-l uit...dar nu am putut la toti le gaseam cate ceva ce nu-mi placea sau ma deranja...cu majoritatea am ramas prietena buna, pe altii insa i-am ranit pt ca ei vroiau mai mult si eu nu puteam si-si faceau sperante degeaba...si am hotarat sa o las balta cu asta...tot el a ramas Fat Frumos...offf


offf
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:00
Tu sa intelegi un lucru...barbatii ( sunt si exceptii) cauta adrenalina....si gasesc sa-si faca damblalele cu femeile care le permit asta.
O femeie niciodata nu sta cu un barbat, si nici nu se culca cu el ( decat cele care-s cu " profesia" asta) decat daca simt cava pt. acel om......barbatii nu:)
Asa ca bagajelul si la mama ta......ii zici ca nu-ti place orasul, gasesti tu ce sa-i zici, mergi si vezi ce mai poti face cu vechiul servici.....poate te ia inapoi.
Deci.......io-s teapana, sokata cum ti-ai lasat tu tot pt. un barbat insurat!
Trebuia sa-i " dai" acel an.......insa stand la tine acasa!
Oricum eu sa fiu fata nu m-as marita cu unul cu un copil...VECI!
decat daca as avea si eu copilul meu dintr-o alta relatie.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:00
pentru Matzu_2005 , a doua mea casatorie era doar pe hartie , dar prima era reala si stiu ce inseamna sa ai o familie , poate vorbeste cu ea rece si putin la telefon ptr ca ajung acasa si vorbesc acasa mai mult . Nu stiu de ce am impresia ca avandute pe tine el a inceput sa se poarte mai frumos cu nevasta simtinduse vinovat ca o insala , daca nu simtea nici o vina si era asa de groaznic cred ca se gandea la divort . dar oricum dureaza doar de vre-o 2 - 3 luni situatia voastra ... relatiile serioase apar dupa 6 luni , si esti disperata ptr el ca deocamdata i-ai vazut doar tqacticile de sedus , prea putin din fata lui reala . Dar ai spus ca -ai cunoscut prietenii si familia ... de ce nu vorbesti cu ei sa afli adevarul despre situatia lor de acas ?
Alex_Bodea
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:00
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-27 18:56:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"


Atata timp cat el nu e fericit in casnicia lui, daca nu sunt eu...va veni alta...ca sa poata sa iasa din stresul acela permanent...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:02
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...

cred ca toata amantele din lume se autolinistesc ca tine...nu sunt eu factorul declansator, deci nu sunt vinovata de nimic...dar uitati un lucru f important si anume cinstea...nicio casnicie n-are cum sa mearga, atat timp cat se bazeaza pe minciuna...iar noi femeile posedam al 7-lea simt care ne avertizeaza...si inca ceva...sa nu crezi vreodata ca un om care disimuleaza atat de bine, nu va face si cu tine la fel...lupul isi schimba parul da' naravul ba
miss_darine
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:02:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-27 18:56:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"


Atata timp cat el nu e fericit in casnicia lui, daca nu sunt eu...va veni alta...ca sa poata sa iasa din stresul acela permanent...


Rahat..( scuze de expresie). Exista posibilitatea sa fie doar o problema de moment; poate daca tu te dai deoparte, el va realiza cat a gresit fata de sotie si va repara sau va incerca sa repare.
mimi_ca29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:16
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:02:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-27 18:56:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"


Atata timp cat el nu e fericit in casnicia lui, daca nu sunt eu...va veni alta...ca sa poata sa iasa din stresul acela permanent...


fericit.. poti fi mai mult sau mai putin.. tentatia apare oricand dar de ce nu il intrebi pe el cum merge casatoria lui ? atunci o sa vezi ce barbat ai in fata
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:16
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:02:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-27 18:56:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"


Atata timp cat el nu e fericit in casnicia lui, daca nu sunt eu...va veni alta...ca sa poata sa iasa din stresul acela permanent...

Asa mama......si cu deviza asta tin-o asa pana la 35 de ani:)
Lui ii creste copilul, tu o sa imbatranesti.....te schiba cu alta de 20, la fel de naiva ca tine...si uite asa omul si-a trait viata, distrugand altele 10 in jurul lui:)
Bravo, judeci perfect......judecata de femeie
Ce-ti pasa tie cine urmeaza?!.......repet.....si cu asta chiar inchei.
Tie sa-ti pese de tine si doar de tine taras sa-l vezi venind dupa tine......nici sa nu te uiti inapoi. Asa gandeste o femeie si un om caruia-i pasa de viata lui.
Eu am scris mai sus multe si marunte:).........iti mai repet o data....IN CASA LOR TU NU ESTI, TU NU STII CAT E DE DESTRAMATA ACEA FAMILIE!
Atata timp cat el e acolo, nu-i destramat nimic......dimpotriva, bine a scris tipul de mai sus, EL acum se comporta mai frumos cu nevasta-sa, pt. ca ea i-a aflat " pacatele"........si ii e frica ca EA sa nu-l lase, nicidecum el pe ea:)
Cu asta ...........basta....nu vreau sa te jugnesc, insa tu esti in lumea ta, cand ti trezi, iti vei aminti si de noi, cei din " neant".
Succes.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:17
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-27 19:00:39pentru Matzu_2005 , a doua mea casatorie era doar pe hartie , dar prima era reala si stiu ce inseamna sa ai o familie , poate vorbeste cu ea rece si putin la telefon ptr ca ajung acasa si vorbesc acasa mai mult . Nu stiu de ce am impresia ca avandute pe tine el a inceput sa se poarte mai frumos cu nevasta simtinduse vinovat ca o insala , daca nu simtea nici o vina si era asa de groaznic cred ca se gandea la divort . dar oricum dureaza doar de vre-o 2 - 3 luni situatia voastra ... relatiile serioase apar dupa 6 luni , si esti disperata ptr el ca deocamdata i-ai vazut doar tqacticile de sedus , prea putin din fata lui reala . Dar ai spus ca -ai cunoscut prietenii si familia ... de ce nu vorbesti cu ei sa afli adevarul despre situatia lor de acas ?


Acum 2 sau 3 saptamani i-a cerut divortul, am scris mai sus, dar banuiesc ca nu ai citit tot, chestia cu divortul o stiam de la sora lui care imi este prietena buna, a venit cu hainele la mn...dar apoi ea a insista sa-si mai dea o sansa (ei stau cu parintii ei si el nu se impaca deloc bine cu soacra)...acum urmeaza sa se mute singuri in ap lui care este inchiriat si in care a insistat f mult sa ma mut eu acolo, nu am putut sa fac asta pt ca am zis ca as fi fost nesimtita si nu as fi putut sa fiu fericita in casa in care candva a locuit cu ea....cat despre casnicia lor, e una groaznica, ei nu comunica, nu vb deloc, tipa unul la altul, nici unul nu stie sa lase de la el, e un calvar din ce mi-a spus sora lui...si noi ne mai certam, dar cand tace unul, cand celalalt...si azi am avut o cearta destul de aprinsa, azi a lasat el de la el pt ca eu sunt putin deprimata, nervoasa, nu stiu de unde starile astea...m-a rugat sa incerc sa ma controlez si sa nu mai tip si sa am grija ce vb...ideea e ca eu la nervi spun cuvinte grele de care imi pare rau apoi...si de-a lungul timpului i-am facut multe...de ziua mea l-am dat afara pe usa ca m-am suparat, si inca e langa mine...ciudat, nu?
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:20
De la: stem_29, la data 2011-01-27 19:17:13
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:02:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-27 18:56:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"


Atata timp cat el nu e fericit in casnicia lui, daca nu sunt eu...va veni alta...ca sa poata sa iasa din stresul acela permanent...

Asa mama......si cu deviza asta tin-o asa pana la 35 de ani:)
Lui ii creste copilul, tu o sa imbatranesti.....te schiba cu alta de 20, la fel de naiva ca tine...si uite asa omul si-a trait viata, distrugand altele 10 in jurul lui:)
Bravo, judeci perfect......judecata de femeie
Ce-ti pasa tie cine urmeaza?!.......repet.....si cu asta chiar inchei.
Tie sa-ti pese de tine si doar de tine taras sa-l vezi venind dupa tine......nici sa nu te uiti inapoi. Asa gandeste o femeie si un om caruia-i pasa de viata lui.
Eu am scris mai sus multe si marunte:).........iti mai repet o data....IN CASA LOR TU NU ESTI, TU NU STII CAT E DE DESTRAMATA ACEA FAMILIE!
Atata timp cat el e acolo, nu-i destramat nimic......dimpotriva, bine a scris tipul de mai sus, EL acum se comporta mai frumos cu nevasta-sa, pt. ca ea i-a aflat " pacatele"........si ii e frica ca EA sa nu-l lase, nicidecum el pe ea:)
Cu asta ...........basta....nu vreau sa te jugnesc, insa tu esti in lumea ta, cand ti trezi, iti vei aminti si de noi, cei din " neant".
Succes.


Multumesc mult de sfaturi..ce sa zic? mare dreptate ai ca trebuie sa ma gandesc la mine, sau cel putin SI la mine, pentru ca am renuntat la multe pt el si inca fac sacrificii enorme sa-i fie lui bine...simt ca cedez psihic, cateodata nu-l suport imi vine sa-i sparg capul, mereu ii spun ca o sa-l urasc...o sa-mi fie f greu sa renunt la toata ''chestia'' asta in care am intrat...sper sa reusesc intr-o zi
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:25
De la: hystria1, la data 2011-01-27 19:16:58
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:02:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-27 18:56:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"


Atata timp cat el nu e fericit in casnicia lui, daca nu sunt eu...va veni alta...ca sa poata sa iasa din stresul acela permanent...


fericit.. poti fi mai mult sau mai putin.. tentatia apare oricand dar de ce nu il intrebi pe el cum merge casatoria lui ? atunci o sa vezi ce barbat ai in fata


Hm....el imi povesteste singur de casnicia lui formidabila, dar l-am rugat sa nu o mai faca pt ca ma deranjeaza rau, eu nu sunt consilierul lui la urma urmei, l-am rugat ca probleme care le are acolo sa le lase acolo cand vine la mine si sa si le rezolve singur...cu toate ca eu ma lovesc de ele fara sa-mi dau seama...de exemplu: ''Nu am luat salariul sa-i luam lapte si pampersi copilului'' si eu fata buna cum sunt...il ajut, pentru ca, copilul ala nu are nici o vina de tot ce se intampla...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:28
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:20:01...de ziua mea l-am dat afara pe usa ca m-am suparat, si inca e langa mine...ciudat, nu?

nu, nu e ciudat...tu ai acumulat multe frustrari...iar el nu vrea sa renunte, pt ca isi da seama ca inca una ca tine, nu v-a mai gasi
miss_darine
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:30
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:28:27de exemplu: ''Nu am luat salariul sa-i luam lapte si pampersi copilului'' si eu fata buna cum sunt...il ajut, pentru ca, copilul ala nu are nici o vina de tot ce se intampla...

scuza-ma dar esti chiar fraiera...maine poimaine te va chema si pe post de menajera in casa lui
miss_darine
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:32
De la: miss_darine, la data 2011-01-27 19:30:29
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:20:01...de ziua mea l-am dat afara pe usa ca m-am suparat, si inca e langa mine...ciudat, nu?

nu, nu e ciudat...tu ai acumulat multe frustrari...iar el nu vrea sa renunte, pt ca isi da seama ca inca una ca tine, nu v-a mai gasi


Normal, lui ii este super bine asa...cateodata stau si ma gandesc ca de fapt el se joaca si se simte bine asa...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:32
Iaca........pana-ti termina banii si dupa o sa se " rupa" el de tine:)))......fara niciun regret, ai sa vezi.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:39
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:28:27
De la: hystria1, la data 2011-01-27 19:16:58
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:02:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-27 18:56:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"


Atata timp cat el nu e fericit in casnicia lui, daca nu sunt eu...va veni alta...ca sa poata sa iasa din stresul acela permanent...


fericit.. poti fi mai mult sau mai putin.. tentatia apare oricand dar de ce nu il intrebi pe el cum merge casatoria lui ? atunci o sa vezi ce barbat ai in fata


Hm....el imi povesteste singur de casnicia lui formidabila, dar l-am rugat sa nu o mai faca pt ca ma deranjeaza rau, eu nu sunt consilierul lui la urma urmei, l-am rugat ca probleme care le are acolo sa le lase acolo cand vine la mine si sa si le rezolve singur...cu toate ca eu ma lovesc de ele fara sa-mi dau seama...de exemplu: ''Nu am luat salariul sa-i luam lapte si pampersi copilului'' si eu fata buna cum sunt...il ajut, pentru ca, copilul ala nu are nici o vina de tot ce se intampla...



sint sigur ca realizezi in ce esti... si cand spui ca nu mai rezisti pshihic e alt semn... o separare nu-i un lucru placut si nu el al tau sa oferi un umar de sprijin nimanui in situatia asta.. cel mai intelept e sa te retragi pentru o vreme si sa-l lasi sa-si clarifice situatia .. pentru ca o separare (am trait-o cu parintii + un amant) e oribila si oamenii nu sint aceiasi.. cand se limpezesc apele e mai simplu sa-ti vezi drumul..
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:47
De la: hystria1, la data 2011-01-27 19:47:15
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:28:27
De la: hystria1, la data 2011-01-27 19:16:58
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 19:02:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-27 18:56:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:49:20Offffffff....daca o casnicie ar fi ok, el sau ea ar mai cauta altceva in alta parte, a 3 a persoana intradevar ''ajuta'' la distrugerea definitiva, dar nu ea declanseaza problema...


Daca tu ai disparea "in ceata", poate el va incerca sa-si refaca casnicia. "Mie imi place mamaliga, dar de ce sa-mi mai fac mamaliga cand am si paine???"


Atata timp cat el nu e fericit in casnicia lui, daca nu sunt eu...va veni alta...ca sa poata sa iasa din stresul acela permanent...


fericit.. poti fi mai mult sau mai putin.. tentatia apare oricand dar de ce nu il intrebi pe el cum merge casatoria lui ? atunci o sa vezi ce barbat ai in fata


Hm....el imi povesteste singur de casnicia lui formidabila, dar l-am rugat sa nu o mai faca pt ca ma deranjeaza rau, eu nu sunt consilierul lui la urma urmei, l-am rugat ca probleme care le are acolo sa le lase acolo cand vine la mine si sa si le rezolve singur...cu toate ca eu ma lovesc de ele fara sa-mi dau seama...de exemplu: ''Nu am luat salariul sa-i luam lapte si pampersi copilului'' si eu fata buna cum sunt...il ajut, pentru ca, copilul ala nu are nici o vina de tot ce se intampla...



sint sigur ca realizezi in ce esti... si cand spui ca nu mai rezisti pshihic e alt semn... o separare nu-i un lucru placut si nu el al tau sa oferi un umar de sprijin nimanui in situatia asta.. cel mai intelept e sa te retragi pentru o vreme si sa-l lasi sa-si clarifice situatia .. pentru ca o separare (am trait-o cu parintii + un amant) e oribila si oamenii nu sint aceiasi.. cand se limpezesc apele e mai simplu sa-ti vezi drumul..


Imi e greu pt ca el ma sprijina psihic si moral, imi da putere sa merg mai departe...ma sustine in tot ceea ce fac si ma consoleaza cand lucrurile imi merg rau...gandeste-te ca acasa nu vreau sa ma mai intorc din diverse motive, iar aici sunt singura, nu am pe nimeni...deci care ar fi solutia??
Crede-ma ca pana si sora lui imi spune ca e un om de nimic si sa-l las chiar daca s-a atasat de mn macar sa realizeze...dar numai la gandul ca as face asta simt o durere imensa...plus ca noi avem planuri de viitor in sensul ca vrem sa investim ceva banuti pentru o afacere
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prinsa intre doua iubiri... fara scapare 46 De la: maimai_no1 15 Septembrie 2011 23:40
o parere...un sfat...orice...va rog? 60 De la: Corina1205 1 Aprilie 2010 16:20
Puritate sau experienta?! 6 De la: luyyzz 22 Iulie 2009 22:17
si totusi se poate 3 De la: adryyy 17 Septembrie 2012 00:44
iubire intre veri 95 De la: 14 Decembrie 2012 09:57