Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat casatorit

Bine, gata cu asta!

In rest, sunt de acord cu voi fetelor. :))
rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:46
De la: rashela, la data 2011-01-27 11:24:03Cris, nu stiu exact ce inseamna sa fi trecut "prin asa ceva". Ce reprezinta asa ceva? Sa fiu inselata? Sa am un trantor in casa si sa rog o femeie sa mi-l lase ca tine locul cald iarna in pat?
Eu inteleg ce vreti voi sa scoateti in evidenta, cu copilasii. Dar hai sa vedem cum ajunge un copil dependent doar de un parinte? Nu cumva pentru ca celalalt nu se implica deloc sau se implica prea putin? Cu alte cuvinte il cam paseaza celuilalt parinte.

In cazul prezentat de Stem (saracuta tot la ea revin) ceva nu-mi da pace. Cum a ajuns fetita aia cu probleme la psiholog? Mama ei intre timp, in afara de umblat cu blesteme, ce facea? Nu-si cunoastea copilul?
Si cum, Doamne iarta-ma, sa spui unei femei straine ca tu ai o intelegere cu sotul tau pe care el nu o respecta si tu esti vinovata pentru asta? WTF??? Nu era o casnicie, era o intelegere? Si ce vina am eu ca sotul tau nu-si respecta intelegerea? Intelegeti de ce sunt eu contrariata?
Nu gasesc ca aceatsa femeie este o eroina. Nu rezulta din nimic ca a facut ceva pentru copilul ei ci pentru comoditatea ei.



vorbeam de faptul de a avea un copil mic si a trece printr-un divort si implicatiile unui divort asupra copilului in special. eu am trecut prin asta.
si din pacate multi parinti in ziua de azi, datorita serviciului si timpului pe care nu-l au neglijeaza copii.
eu ma refer fix la faptul ca nu cred ca ese usor sa mergi la cealalta femeie sa te rogi practic de ea sa iti acorde timp pentru ca ,copilul sa fie ok si sa treaca ok peste asta. eu una cred ca m-as simti groaznic sa fac asa ceva dupa.
si problemele in cazul unui divort la copii apar...indiferent cat timp petreci cu copilul. mai ales in cazul fetitelor, daca nu esti atent pot fi marcati pe viata, indiferent cat de amiabil se desfasoara divortul si viata de dupa divort intre parinti.
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:12
gata si eu.

ma duc sa bag
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:18
De la: matzu_2005, la data 2011-01-25 09:39:22Buna, cu riscul de a fi judecata vreau sa va povestesc putin despre marea mea problema...am avut o relatie de 5 ani cu un baiat pe care l-am iubit, urma sa ne casatorim, dar s-a sfarsit totul inaintea acelui eveniment si pentru ca sufeream enorm am hotarat sa ies sa cunosc tipi poate totusi iese ceva, insa nu reuseam sa trec peste...trecuse mai bine de jumatate de an si eu tot singura eram inconjurata de multi prieteni si....l-am cunoscut pe EL pe net, un baiat neinteresant la prima vedere, insa...acum urmeaza povestea mea: el din capitala, eu dintr-un oras mai mic, s-a rugat de mine mult timp sa ne vedem si eu nu aveam chef, insa...intr-o seara i-am spus sa vina la mine sa ne cunoastem...era o nebunie, insa ne-am cunoscut si initial nu l-am placut, dar am tinut legatura, am vorbit mult la telefon si pe mess, ne-am mai vazut si uite asa m-am indragostit nebuneste....m-am dus la el dupa inca o luna unde am facut si dragoste, asta mi-a pus capac, insa aveam in suflet o tristete pe care nu o puteam descrie sau intelege, la putin timp am aflat ca ESTE CASATORIT si are si un copil...am suferit enorm, am vrut sa pun punct insa el a insistat foarte mult (cum fac toti barbatii casatoriti...ca nu o iubeste, ca ei nu fac sex, etc) si fara sa-mi dau seama m-am trezit ca fiind AMANTA..relatia noastra a inceput sa evolueze in sensul ca am inceput sa-i cunosc prietenii, o parte din rude si am ajuns sa renunt la tot: familie, prieteni, un job foarte bun si m-am mut in Bucuresti, sa locuim impreuna (sotia lui stie ca el lucreaza de noapte)...acum sora lui imi este prietena, este singurul meu sprijin si refugiu in afara de el...acum au inceput adevaratele probleme, ne descurcam foarte prost cu banii, m-am lovit cu capul de 1000 de defecte ale lui, dar il accept asa pentru ca il iubesc foarte mult...ideea este urmatoarea: el este alt om fata de cum il stiam eu si ciudat totusi il iubesc enorm...se cearta mereu cu sotia, insa nu vrea sa divorteze, dar nici eu nu-i voi cere asta vreodata, oscileaza cu mine...azi imi spune ca tine la mine, iar maine vine suparat si deprimat ...simt ca cedez psihic, insa nu pot sa pun punct sau poate nu vreau......am nevoie de niste sfaturi si nu de reprosuri sau critici pentru ca si eu am criticat-o pe o prietena de-a mea care era amanta si i-am spus ca eu niciodata nu voi fi cu un barbat insurat, insa se pare ca nu ai de unde sa stii ce-ti rezerva viata...tin sa precizez ca am trecut prin foarte multe piedici, eu le consideram incercari sau poate semne sa punem punct, dar....tot impreuna suntem...ce sa fac?? mi-e mila de sotia lui, dar ma gandesc si la mine, nu vreau sa destram o familie, dar nu se mai poate numi asa...sunt foarte confuza :( de aceea am nevoie de niste sfaturi va rog...va multumesc



dar.. este o poveste veche de mii de ani.. si care se repeta de o mie de ori intr-o zi.. cum nu l-ai placut de la inceput si te-ai indragostit dupa aceea ? inca un caz in care un tip insistent reuseste sa-si faca o amanta.. chiar asa slabe sinteti ? voi v-ati indragosti si de un copac
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:35
De la: hystria1, la data 2011-01-27 12:35:21 voi v-ati indragosti si de un copac


_Cryssa_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:40
Tare asta cu copacul, da recunosc sunt o femeie slaba, nu m-am indragostit de fizicul lui (cu toate ca acum mi se pare ca e cel mai frumos om de pe lume, si nu e asa va dati seama)...m-am indragostit de caracterul lui, inteligenta, sprijinul pe care mi-l oferea in chestii marunte, ca pe atunci nu eram impreuna...el este un om minunat, dar cu 1000 de defecte, dar e frumos ca stiu sa-i accept defectele si unele din ele chiar imi sunt dragi...
Despre povestea prietenei tale cu copilul, sincer eu nu pot sa inteleg oamenii care blesteama, sa fim seriosi, daca credem in Dumnezeu, blestemul este pacat de moarte, preotul nu-ti da impartasanie mult timp pentru asta...eu sunt o pacatoasa si mai mare, dar m-am gandit si e posibil sa platesc si eu la fel...in sensul ca sa am un sot care ma inseala si un copil...eu l-as lasa, pentru ca, copilul sufera mai mult cand creste decat atunci cand e mic, si decat sa traiasca intr-un cerc nociv mai bine numai cu unul din parinti, pentru ca cei mici au tendinta sa fure din caracterul si obiceiurile parintilor foarte mult si cand va fi adolescent datorita certurilor, lipsei de afectiune din casa, etc se va comporta la fel cu un eventual iubit,iubita, va deveni un frustrat sau antisocial, etc...si tot trebuie sa ajunga la psiholog...eu una nu sunt de acord cu asa ceva...fiecare om are dreptul la viata, iar ''DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE''
Personajul principal din viata mea nu e atat de puternic sa puna punct casniciei din cauza copilului, il idolizeaza, iar ea il ameninta ca daca o lasa va face ea in asa fel sa nu-l mai vada sau sa-l vada f rar (asta e ce-mi spune el...poate minte)...la fel ca in povestea de mai sus, sotia lui are un job foarte ok si foarte banos de altfel, dar pe el se pare ca nu-l incanta asta, atata timp cat sta langa mine care nu-i pot oferi atat de mult pe plan material si nu ca nu as fi capabila, dar...deocamdata imi caut un job
Am ajuns in situatia in care ma contrazic singura: acum spun ca il las si cand il vad ma topesc toata si gata....nu stiu ce sa fac, cu toate ca stiu ca ok ar fi sa-mi vad de viata mea, dar...daca imi va parea rau mai tarziu? Si mai e si chestia ca nu ma pot intoarce la ai mei, care stiu ca am plecat cu jobul aici...ce sa le zic? ca am plecat sa locuiesc cu un barbat insurat si m-am trezit la realitate? plus ca as avea un soc sa fac asta, de ex, cand ma duc acasa in vizita 2-3 zile simt ca ma sufoc si abia astept sa ajung inapoi la el, o fi obsesie oare?
Stiti la ce ma mai gandeam? Lui ii convine de minune situatia asta in care se afla pentru ca are 2 proaste care fac aproape orice pentru el, acasa nu e ok cu ea, dar sta cu bebe si e fericit, mancare, spalat si toate alea, la mine are parte de relaxare totala si poate si putin distractie, la fel, mancare... eu cred ca EL ar merita o lectie de viata, pacat ca eu nu i-o pot da, sau poate nu inca...in cazul in care o vom termina eu vreau ca EL sa constientizeze ca daca nu e capabil sa mearga mai departe...sa divorteze si sa-si vada de viata lui, atunci sa ramana langa ea toata viata asa, fara sa se mai planga si foarte important fara sa o insele...cand voi reusi sa fac asta voi fi cu adevarat o femeie puternica
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:28
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 13:28:42Tare asta cu copacul, da recunosc sunt o femeie slaba, nu m-am indragostit de fizicul lui (cu toate ca acum mi se pare ca e cel mai frumos om de pe lume, si nu e asa va dati seama)...m-am indragostit de caracterul lui, inteligenta, sprijinul pe care mi-l oferea in chestii marunte, ca pe atunci nu eram impreuna...el este un om minunat, dar cu 1000 de defecte, dar e frumos ca stiu sa-i accept defectele si unele din ele chiar imi sunt dragi...
Despre povestea prietenei tale cu copilul, sincer eu nu pot sa inteleg oamenii care blesteama, sa fim seriosi, daca credem in Dumnezeu, blestemul este pacat de moarte, preotul nu-ti da impartasanie mult timp pentru asta...eu sunt o pacatoasa si mai mare, dar m-am gandit si e posibil sa platesc si eu la fel...in sensul ca sa am un sot care ma inseala si un copil...eu l-as lasa, pentru ca, copilul sufera mai mult cand creste decat atunci cand e mic, si decat sa traiasca intr-un cerc nociv mai bine numai cu unul din parinti, pentru ca cei mici au tendinta sa fure din caracterul si obiceiurile parintilor foarte mult si cand va fi adolescent datorita certurilor, lipsei de afectiune din casa, etc se va comporta la fel cu un eventual iubit,iubita, va deveni un frustrat sau antisocial, etc...si tot trebuie sa ajunga la psiholog...eu una nu sunt de acord cu asa ceva...fiecare om are dreptul la viata, iar ''DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE''
Personajul principal din viata mea nu e atat de puternic sa puna punct casniciei din cauza copilului, il idolizeaza, iar ea il ameninta ca daca o lasa va face ea in asa fel sa nu-l mai vada sau sa-l vada f rar (asta e ce-mi spune el...poate minte)...la fel ca in povestea de mai sus, sotia lui are un job foarte ok si foarte banos de altfel, dar pe el se pare ca nu-l incanta asta, atata timp cat sta langa mine care nu-i pot oferi atat de mult pe plan material si nu ca nu as fi capabila, dar...deocamdata imi caut un job
Am ajuns in situatia in care ma contrazic singura: acum spun ca il las si cand il vad ma topesc toata si gata....nu stiu ce sa fac, cu toate ca stiu ca ok ar fi sa-mi vad de viata mea, dar...daca imi va parea rau mai tarziu? Si mai e si chestia ca nu ma pot intoarce la ai mei, care stiu ca am plecat cu jobul aici...ce sa le zic? ca am plecat sa locuiesc cu un barbat insurat si m-am trezit la realitate? plus ca as avea un soc sa fac asta, de ex, cand ma duc acasa in vizita 2-3 zile simt ca ma sufoc si abia astept sa ajung inapoi la el, o fi obsesie oare?
Stiti la ce ma mai gandeam? Lui ii convine de minune situatia asta in care se afla pentru ca are 2 proaste care fac aproape orice pentru el, acasa nu e ok cu ea, dar sta cu bebe si e fericit, mancare, spalat si toate alea, la mine are parte de relaxare totala si poate si putin distractie, la fel, mancare... eu cred ca EL ar merita o lectie de viata, pacat ca eu nu i-o pot da, sau poate nu inca...in cazul in care o vom termina eu vreau ca EL sa constientizeze ca daca nu e capabil sa mearga mai departe...sa divorteze si sa-si vada de viata lui, atunci sa ramana langa ea toata viata asa, fara sa se mai planga si foarte important fara sa o insele...cand voi reusi sa fac asta voi fi cu adevarat o femeie puternica


vezi daca ai amant si nu barbat/iubit! stai si scrii pomelnice p-aci!
vitamina_c
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:38
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 13:28:42... acum mi se pare ca e cel mai frumos om de pe lume...


dupa ce m-oi insura si eu cu copil si catel,
sper sa am norocul, sa gasesc si eu cel putin o amanta ca tine

you are za best woman
battleofwits
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:39
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 13:38:18
vezi daca ai amant si nu barbat/iubit! stai si scrii pomelnice p-aci!


sesizez un iz de invidie!
fata tocmai si-a gasit inspiratia...ce-i rau in asta?
ironia
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:42
De la: ironia, la data 2011-01-27 13:42:10
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 13:38:18
vezi daca ai amant si nu barbat/iubit! stai si scrii pomelnice p-aci!


sesizez un iz de invidie!
fata tocmai si-a gasit inspiratia...ce-i rau in asta?


daca ar sta cu el non stop iti spun eu ca nu l-ar mai vedea asa extraordinar! nu-i decat un alt marlan
vitamina_c
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:47
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 13:47:27
De la: ironia, la data 2011-01-27 13:42:10
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 13:38:18
vezi daca ai amant si nu barbat/iubit! stai si scrii pomelnice p-aci!


sesizez un iz de invidie!
fata tocmai si-a gasit inspiratia...ce-i rau in asta?


daca ar sta cu el non stop iti spun eu ca nu l-ar mai vedea asa extraordinar! nu-i decat un alt marlan


d'aia fetele destepte isi iau amanti?adica nu iau tot porcu acasa pt un carnat?
ironia
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:48
De la: ironia, la data 2011-01-27 13:48:59
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 13:47:27
De la: ironia, la data 2011-01-27 13:42:10
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 13:38:18
vezi daca ai amant si nu barbat/iubit! stai si scrii pomelnice p-aci!


sesizez un iz de invidie!
fata tocmai si-a gasit inspiratia...ce-i rau in asta?


daca ar sta cu el non stop iti spun eu ca nu l-ar mai vedea asa extraordinar! nu-i decat un alt marlan


d'aia fetele destepte isi iau amanti?adica nu iau tot porcu acasa pt un carnat?


da de unde! astea mor de dor de ......!
vitamina_c
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:51
Credeti ca eu am vrut sa fie asa, sa-mi fie amant si nu iubit? Am scris CLAR ca eu nu am stiut, pentru ca el mi-a ascuns asta, daca as fi stiut ca e casatorit nici nu mi-ar fi vazut ochisorii. Si mai credeti voi casunteti mai interesante daca ma ironizati?...Niciodata sa nu spui niciodata...
Amantele de obicei sunt prostute ca se multumesc cu putin, dar poti sa ai si iubit si sa fii singur in 2...tin sa mentionez ca EL nu este nici marlan si nici porc si nici nu stau cu el doar ca sa mananc carnati, ca ''relatia'' noastra a evoluat, nu este una bazata pe sex
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 14:58
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 13:28:42Tare asta cu copacul, da recunosc sunt o femeie slaba, nu m-am indragostit de fizicul lui (cu toate ca acum mi se pare ca e cel mai frumos om de pe lume, si nu e asa va dati seama)...m-am indragostit de caracterul lui, inteligenta, sprijinul pe care mi-l oferea in chestii marunte, ca pe atunci nu eram impreuna...el este un om minunat, dar cu 1000 de defecte, dar e frumos ca stiu sa-i accept defectele si unele din ele chiar imi sunt dragi...



eu.. nu spun decat un lucru ca barbat. e frumos ca te indragostesti... DAAR trebuie sa alegi de cine. adica sa judeci persoana inainte sa-ti dai drumul la inima. de exemplu, in pozitia lui, toti masculii care l-au precedat au stiut sa fie fatarnici si sa minta o mica zana astfel incat aceasta sa cada indragostita lulea. orice barbat stie sa faca asta cand are interesul. in plus, femeile sint intotdeauna atrase de barbatii care sint deja la locul lor (adica fie ca au o iubita pe termen lung fie sint casatoriti). e o regula generala ca o femeie sa fie atrasa de un barbat care "nu are nevoie". una peste alta, cand o sa se desprinda de sotia lui daca-o fi, o sa vezi tu ce balaur tii in mana.
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:07
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 14:58:00Credeti ca eu am vrut sa fie asa, sa-mi fie amant si nu iubit? Am scris CLAR ca eu nu am stiut, pentru ca el mi-a ascuns asta, daca as fi stiut ca e casatorit nici nu mi-ar fi vazut ochisorii. Si mai credeti voi casunteti mai interesante daca ma ironizati?...Niciodata sa nu spui niciodata...
Amantele de obicei sunt prostute ca se multumesc cu putin, dar poti sa ai si iubit si sa fii singur in 2...tin sa mentionez ca EL nu este nici marlan si nici porc si nici nu stau cu el doar ca sa mananc carnati, ca ''relatia'' noastra a evoluat, nu este una bazata pe sex


Sincer...ma ingrozaesc cand realizez ca exista femei ca tine Nu vreau sa te jignesc, scuze...dar esti ingramadita rau!!!! Daca ai fi prietena mea ti-as da si vreo doua sa te trezesti la realitate!
_Cryssa_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:09
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 14:58:00Credeti ca eu am vrut sa fie asa, sa-mi fie amant si nu iubit? Am scris CLAR ca eu nu am stiut, pentru ca el mi-a ascuns asta, daca as fi stiut ca e casatorit nici nu mi-ar fi vazut ochisorii. Si mai credeti voi casunteti mai interesante daca ma ironizati?...Niciodata sa nu spui niciodata...
Amantele de obicei sunt prostute ca se multumesc cu putin, dar poti sa ai si iubit si sa fii singur in 2...tin sa mentionez ca EL nu este nici marlan si nici porc si nici nu stau cu el doar ca sa mananc carnati, ca ''relatia'' noastra a evoluat, nu este una bazata pe sex

Cred ca tu, voit sau nu, intelegi tot ce-ti spun fetele pe dos.
Ti s-a spus ca esti doar un refugiu pentru el. Poti spune ca nu-i asa, de vreme ce nu locuieste cu tine 24 din 24 si se intoarce in patul altei femei?
Ti s-a spus ca de te-ar fi iubit, ti-ar fi oferit mai mult. Povestea cu iubirea eu o cred, o inteleg si o accept. Te poate iubi. Asa cum si-a iubit si sotia prima data. Asa cum va iubi si pe urmatoarea femeie, dupa tine. Daca asta e iubirea adevarata, atunci no comment.

In rest, e un om slab, fara discutie. Care invoca amenintarile sotiei si nu stiu ce relatie speciala cu ea, pentru a nu face pasul de final, respectiv a-si lua calabalacul de acolo in vazul lumii si a se muta cu tine. Exista jdemii de barbati divortati care au copii pe care ii idolatrizeaza, de care se ocupa, pe care ii vad cand au dreptul sau cand doresc ei si care traiesc bine mersi cu o alta femeie. Numai cu ea.

In fine, nu zice nimeni sa-l lasi acum. Te va lasa el cand se va plictisi. SAU il vei lasa tu cand vei constata cat de mic e, de fapt.
rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:11
Pai si care ar fi interesul??? Nu vreau sa fur barbatul nimanui, asa a fost sa fie, si eu am avut o relatie de 5 ani si ceva inainte de asta si cred ca as fi innebunit sa ma lase pentru alta...de asta nu sunt de acord cu femeile care stiu si se incaptaneaza sa-l desparta...iar faza cu balaurul sa stii tu ca ai dreptate ca mai scoate foc pe gura cateodata...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:12
De la: rashela, la data 2011-01-27 15:11:12
Cred ca tu, voit sau nu, intelegi tot ce-ti spun fetele pe dos.
Ti s-a spus ca esti doar un refugiu pentru el. Poti spune ca nu-i asa, de vreme ce nu locuieste cu tine 24 din 24 si se intoarce in patul altei femei?
Ti s-a spus ca de te-ar fi iubit, ti-ar fi oferit mai mult. Povestea cu iubirea eu o cred, o inteleg si o accept. Te poate iubi. Asa cum si-a iubit si sotia prima data. Asa cum va iubi si pe urmatoarea femeie, dupa tine. Daca asta e iubirea adevarata, atunci no comment.

In rest, e un om slab, fara discutie. Care invoca amenintarile sotiei si nu stiu ce relatie speciala cu ea, pentru a nu face pasul de final, respectiv a-si lua calabalacul de acolo in vazul lumii si a se muta cu tine. Exista jdemii de barbati divortati care au copii pe care ii idolatrizeaza, de care se ocupa, pe care ii vad cand au dreptul sau cand doresc ei si care traiesc bine mersi cu o alta femeie. Numai cu ea.

In fine, nu zice nimeni sa-l lasi acum. Te va lasa el cand se va plictisi. SAU il vei lasa tu cand vei constata cat de mic e, de fapt.


ce rele sunteti ...daca femeia se simte fericita in rolul asta, ce aveti voi cu ea?
battleofwits
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:13
semana mai mult cu o poveste decat cu ceva real,,,,e si vina ta k nu te-ai interesat deajuns:),,,,
kudika021702
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:15
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-27 15:09:06
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 14:58:00Credeti ca eu am vrut sa fie asa, sa-mi fie amant si nu iubit? Am scris CLAR ca eu nu am stiut, pentru ca el mi-a ascuns asta, daca as fi stiut ca e casatorit nici nu mi-ar fi vazut ochisorii. Si mai credeti voi casunteti mai interesante daca ma ironizati?...Niciodata sa nu spui niciodata...
Amantele de obicei sunt prostute ca se multumesc cu putin, dar poti sa ai si iubit si sa fii singur in 2...tin sa mentionez ca EL nu este nici marlan si nici porc si nici nu stau cu el doar ca sa mananc carnati, ca ''relatia'' noastra a evoluat, nu este una bazata pe sex


Sincer...ma ingrozaesc cand realizez ca exista femei ca tine Nu vreau sa te jignesc, scuze...dar esti ingramadita rau!!!! Daca ai fi prietena mea ti-as da si vreo doua sa te trezesti la realitate!


Stiu ca sunt babaloaica
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:16
De la: kudika021702, la data 2011-01-27 15:15:55semana mai mult cu o poveste decat cu ceva real,,,,e si vina ta k nu te-ai interesat deajuns:),,,,


Daaa, viata bate filmul...tot singura am aflat ca e casatorit, dar nu-mi trecea prin cap asta avand in vedere ca vb fff des, nu mi-a dat de banuit nimic nimic nimic, pana intr-un wk cand a avut tel inchis si de curiozitate l-am verificat si am descoperit adevarul
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:20
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 15:16:53
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-27 15:09:06
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 14:58:00Credeti ca eu am vrut sa fie asa, sa-mi fie amant si nu iubit? Am scris CLAR ca eu nu am stiut, pentru ca el mi-a ascuns asta, daca as fi stiut ca e casatorit nici nu mi-ar fi vazut ochisorii. Si mai credeti voi casunteti mai interesante daca ma ironizati?...Niciodata sa nu spui niciodata...
Amantele de obicei sunt prostute ca se multumesc cu putin, dar poti sa ai si iubit si sa fii singur in 2...tin sa mentionez ca EL nu este nici marlan si nici porc si nici nu stau cu el doar ca sa mananc carnati, ca ''relatia'' noastra a evoluat, nu este una bazata pe sex


Sincer...ma ingrozaesc cand realizez ca exista femei ca tine Nu vreau sa te jignesc, scuze...dar esti ingramadita rau!!!! Daca ai fi prietena mea ti-as da si vreo doua sa te trezesti la realitate!


Stiu ca sunt babaloaica


Habar n-am ce-neamna asta
_Cryssa_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:34
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 15:20:34
De la: kudika021702, la data 2011-01-27 15:15:55semana mai mult cu o poveste decat cu ceva real,,,,e si vina ta k nu te-ai interesat deajuns:),,,,


Daaa, viata bate filmul...tot singura am aflat ca e casatorit, dar nu-mi trecea prin cap asta avand in vedere ca vb fff des, nu mi-a dat de banuit nimic nimic nimic, pana intr-un wk cand a avut tel inchis si de curiozitate l-am verificat si am descoperit adevarul


Am o intrebare totusi cum aii reactionat cand ai aflat ca e insurat ? Si ai spus ca esti in cautare de job , asta insemnand ca acum traiesti cu ajutorul sau ? sau ? ... nu e prea clar , asta poate ar explica si dependenta fata de el .
Alex_Bodea
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:53
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-27 15:53:00
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 15:20:34
De la: kudika021702, la data 2011-01-27 15:15:55semana mai mult cu o poveste decat cu ceva real,,,,e si vina ta k nu te-ai interesat deajuns:),,,,


Daaa, viata bate filmul...tot singura am aflat ca e casatorit, dar nu-mi trecea prin cap asta avand in vedere ca vb fff des, nu mi-a dat de banuit nimic nimic nimic, pana intr-un wk cand a avut tel inchis si de curiozitate l-am verificat si am descoperit adevarul


Am o intrebare totusi cum aii reactionat cand ai aflat ca e insurat ? Si ai spus ca esti in cautare de job , asta insemnand ca acum traiesti cu ajutorul sau ? sau ? ... nu e prea clar , asta poate ar explica si dependenta fata de el .

Nu nu, macar atat m-a dus capul sa fac...sa am banuti la mine, inainte sa ma mut aici am avut un job suuuper ok din care am reusit sa mai pun cate ceva deoparte, plus ca demisia mi-am dat-o pe 15 luna asta si sunt aici de la mijlocul lui noiembrie...recunosc, m-a mai ajutat si el financiar cand aveam nevoie, dar si eu pe el...nu sunt genul de om care sa stea langa cineva pt bani...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:39
dar tot nu ai raspuns cum ai reactionat cand ai aflat ca e insurat ... cand "iubitele" mele aflau ca sunt insurat , greu le puteam tine langa mine , deabia dupa ce le-am demonstrat ca de fapt insuratoarea mea e doar pe hartie se calmau ... in cazul tau cum ti-a demonstrat ca casnicia lui e un dezastru si ca doar ptr copil mai sta cu ea ?
Alex_Bodea
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:44
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 17:39:25
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-27 15:53:00
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 15:20:34
De la: kudika021702, la data 2011-01-27 15:15:55semana mai mult cu o poveste decat cu ceva real,,,,e si vina ta k nu te-ai interesat deajuns:),,,,


Daaa, viata bate filmul...tot singura am aflat ca e casatorit, dar nu-mi trecea prin cap asta avand in vedere ca vb fff des, nu mi-a dat de banuit nimic nimic nimic, pana intr-un wk cand a avut tel inchis si de curiozitate l-am verificat si am descoperit adevarul


Am o intrebare totusi cum aii reactionat cand ai aflat ca e insurat ? Si ai spus ca esti in cautare de job , asta insemnand ca acum traiesti cu ajutorul sau ? sau ? ... nu e prea clar , asta poate ar explica si dependenta fata de el .

Nu nu, macar atat m-a dus capul sa fac...sa am banuti la mine, inainte sa ma mut aici am avut un job suuuper ok din care am reusit sa mai pun cate ceva deoparte, plus ca demisia mi-am dat-o pe 15 luna asta si sunt aici de la mijlocul lui noiembrie...recunosc, m-a mai ajutat si el financiar cand aveam nevoie, dar si eu pe el...nu sunt genul de om care sa stea langa cineva pt bani...


Si ca sa-ti raspund si la prima intrebare....am plans, am fost terminata si am asteptat sa dea un semn...l-am intrebat daca e adevarat si mi-a recunoscut...l-am rugat sa nu ma mai caute sa-si vada de ale lui, dar m-a sunat imediat si mi-a spus sa-i raspund macar odata...mi-a spus sa-i dau 1 an, ca el nu este fericit, ca-i pare rau ca m-a mintit si m-a ranit, etc, etc...si nu am vrut sa aud nimic...mi-am scos cartela de cosmote (pe care mi-o luasem pt el) si nu i-am mai raspuns la telefon...a inceput sa ma sune pe nr meu cu nr ascuns, apoi a vazut ca nu mai raspundeam la ascuns ma suna dupa diferite numere de la prieteni...nu am avut puterea sa-i dau ignor pe mess si-mi scria incontinuu acolo, i-am spus ca m-am vazut cu fostul si ca s-au intamplat lucruri, in speranta ca ma va lasa in pace....si m-a rugat sa ne mai vedem odata sa-mi explice tot si apoi va inceta si am acceptat (aaici am gresit eu si de aici a pornit tot)...au fost niste clipe magice, atunci mi-am dat seama cat de mult tineam la el, dar nu aveam de gand sa continui, ma luptam eu cu mine, cu toate ca ma durea in interior am zis ca asta a fost tot, apoi au continuat discutiile pe mess care erau interminabile, i-am zis ca cel mai ok ar fi sa ramanem amici, dar...uite asa au continuat si alte intalniri si alte telefoane si alte discutii si nu am mai putut sa pun punct...acum stau si ma gandesc ca mi-ai pus o buna intrebare...la care sincera sa fiu nu stiu sa raspund...''De ce am continuat sa vorbesc cu el?''...''De ce nu l-am eliminat definitiv?''....poate ca am fost prea slaba, iar el m-a facut varza cu vorbe frumoasa, poate ca simteam nevoia sa fiu iubita, iar el imi spunea ce vreau sa aud, el practic s-a jucat cu mintea mea pana m-a adus aici...aici a fost frumos o perioada buna la inceput, insa acum e mai ciudata treaba, cand e ok, cand nu e...in sensul ca sunt zile cand vine acasa si nici nu vb cu mn...imi raspunde cu DA sau NU, mancam...mai vb una alta si gata, cateodata am impresia ca pt el s-a stins flacara aia, ma gandesc ca am fost o chestie pe care nu putea sa o aiba si acum ca a reusit sa ma aibe in ochii lui tot timpul (ca-l omora chestia cand ii spuneam ca ma duc in club sau ca ies in oras, mereu imi spunea ca ma aduce el la Bucuresti..), am incercat sa discut cu el si l-am intrebat daca s-a plictisit sau daca vrea sa punem punct si-mi spune ca nu...ca el tine foarte mult la mine, dar are probleme si dincolo si la noi si ca duce o viata dubla care il oboseste, dar isi doreste sa fie cu mine, sa-l inteleg ca e deprimat, ca ii este rau, etc....
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:05
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-27 17:44:13dar tot nu ai raspuns cum ai reactionat cand ai aflat ca e insurat ... cand "iubitele" mele aflau ca sunt insurat , greu le puteam tine langa mine , deabia dupa ce le-am demonstrat ca de fapt insuratoarea mea e doar pe hartie se calmau ... in cazul tau cum ti-a demonstrat ca casnicia lui e un dezastru si ca doar ptr copil mai sta cu ea ?


Si era adevarat ca, casatoria ta era doar pe hartie? Sau era o mica minciunica sa le mai tii langa tine o vreme? Acum stiu sigur ca e un dezastru ca-l vad, nu vb cu ea la tel aproape deloc, iar cand o face...o face strict sa intrebe ce face copilul (cand a mai fost bolnav) sau discutii genul ''scurt si la obiect''...sunt foarte reci amandoi din ce am observat eu...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:10
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 13:28:42Tare asta cu copacul, da recunosc sunt o femeie slaba, nu m-am indragostit de fizicul lui (cu toate ca acum mi se pare ca e cel mai frumos om de pe lume, si nu e asa va dati seama)...m-am indragostit de caracterul lui, inteligenta, sprijinul pe care mi-l oferea in chestii marunte, ca pe atunci nu eram impreuna...el este un om minunat, dar cu 1000 de defecte, dar e frumos ca stiu sa-i accept defectele si unele din ele chiar imi sunt dragi...
Despre povestea prietenei tale cu copilul, sincer eu nu pot sa inteleg oamenii care blesteama, sa fim seriosi, daca credem in Dumnezeu, blestemul este pacat de moarte, preotul nu-ti da impartasanie mult timp pentru asta...eu sunt o pacatoasa si mai mare, dar m-am gandit si e posibil sa platesc si eu la fel...in sensul ca sa am un sot care ma inseala si un copil...eu l-as lasa, pentru ca, copilul sufera mai mult cand creste decat atunci cand e mic, si decat sa traiasca intr-un cerc nociv mai bine numai cu unul din parinti, pentru ca cei mici au tendinta sa fure din caracterul si obiceiurile parintilor foarte mult si cand va fi adolescent datorita certurilor, lipsei de afectiune din casa, etc se va comporta la fel cu un eventual iubit,iubita, va deveni un frustrat sau antisocial, etc...si tot trebuie sa ajunga la psiholog...eu una nu sunt de acord cu asa ceva...fiecare om are dreptul la viata, iar ''DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE''
Personajul principal din viata mea nu e atat de puternic sa puna punct casniciei din cauza copilului, il idolizeaza, iar ea il ameninta ca daca o lasa va face ea in asa fel sa nu-l mai vada sau sa-l vada f rar (asta e ce-mi spune el...poate minte)...la fel ca in povestea de mai sus, sotia lui are un job foarte ok si foarte banos de altfel, dar pe el se pare ca nu-l incanta asta, atata timp cat sta langa mine care nu-i pot oferi atat de mult pe plan material si nu ca nu as fi capabila, dar...deocamdata imi caut un job
Am ajuns in situatia in care ma contrazic singura: acum spun ca il las si cand il vad ma topesc toata si gata....nu stiu ce sa fac, cu toate ca stiu ca ok ar fi sa-mi vad de viata mea, dar...daca imi va parea rau mai tarziu? Si mai e si chestia ca nu ma pot intoarce la ai mei, care stiu ca am plecat cu jobul aici...ce sa le zic? ca am plecat sa locuiesc cu un barbat insurat si m-am trezit la realitate? plus ca as avea un soc sa fac asta, de ex, cand ma duc acasa in vizita 2-3 zile simt ca ma sufoc si abia astept sa ajung inapoi la el, o fi obsesie oare?
Stiti la ce ma mai gandeam? Lui ii convine de minune situatia asta in care se afla pentru ca are 2 proaste care fac aproape orice pentru el, acasa nu e ok cu ea, dar sta cu bebe si e fericit, mancare, spalat si toate alea, la mine are parte de relaxare totala si poate si putin distractie, la fel, mancare... eu cred ca EL ar merita o lectie de viata, pacat ca eu nu i-o pot da, sau poate nu inca...in cazul in care o vom termina eu vreau ca EL sa constientizeze ca daca nu e capabil sa mearga mai departe...sa divorteze si sa-si vada de viata lui, atunci sa ramana langa ea toata viata asa, fara sa se mai planga si foarte important fara sa o insele...cand voi reusi sa fac asta voi fi cu adevarat o femeie puternica


Nu draga mea, nu ai de unde sa stii povestea de dincolo de usa a acestei familii.......doar pleci urechea povestilor lui, ale surorii lui, si-ti faci tu singura scenarii si impresii....
Crede-ma ca habar nu ai ce-i in acea casa......problema cu bllestemele, cu cine ce face, cum se impartaseste....e relativa.
Daca TU, maine mergi la un preot si ii spui ce fac, cu siguranta nu te va lauda.
Cu siguranta ii va da dreptate acelei femei....care-si tine cu dintii de familia ei.
Ca face bine, ca face rau....nu-s in situatie, nu stiu cum as reactiona intr-o astfel de situatie......insa nici nu condamn. Dumnezeu de da, dar nu ne baga in traista, ne lasa pe noi sa discernem si sa cernem ceea ce facem cu vietile noastre aici.........plata, rasplata....probabil ca o vom da fiecare cand vom trece dincolo:).....sau poate nu:))
Faci cum crezi tu de cuviinta, oricum parerea mea este ca-ti pierzi tineretea degeaba.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:10
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 18:10:36
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-27 17:44:13dar tot nu ai raspuns cum ai reactionat cand ai aflat ca e insurat ... cand "iubitele" mele aflau ca sunt insurat , greu le puteam tine langa mine , deabia dupa ce le-am demonstrat ca de fapt insuratoarea mea e doar pe hartie se calmau ... in cazul tau cum ti-a demonstrat ca casnicia lui e un dezastru si ca doar ptr copil mai sta cu ea ?


Si era adevarat ca, casatoria ta era doar pe hartie? Sau era o mica minciunica sa le mai tii langa tine o vreme? Acum stiu sigur ca e un dezastru ca-l vad, nu vb cu ea la tel aproape deloc, iar cand o face...o face strict sa intrebe ce face copilul (cand a mai fost bolnav) sau discutii genul ''scurt si la obiect''...sunt foarte reci amandoi din ce am observat eu...


Aici chiar nu era treaba mea sa comentez, insa o fac
Ea facea un compromis pt. copilul ei.......chiar daca a avut hartia aia de forma cum ii zici tu..
Ea AVEA si EA a " rupt" acea hartie...tu nu o sa o ai niciodata, doar speri la ea, speri sa se destrame o familie ca sa poti tu sa iei boul, ca e bou:).....tu de exemplu nu esti in stare sa rupi o legatura de care esti constienta ca final fericit nu o sa aiba:)
Candva o sa-ti aduci aminte de ceea ce ai citit pe aici:)
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:15
De la: stem_29, la data 2011-01-27 18:10:51
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 13:28:42Tare asta cu copacul, da recunosc sunt o femeie slaba, nu m-am indragostit de fizicul lui (cu toate ca acum mi se pare ca e cel mai frumos om de pe lume, si nu e asa va dati seama)...m-am indragostit de caracterul lui, inteligenta, sprijinul pe care mi-l oferea in chestii marunte, ca pe atunci nu eram impreuna...el este un om minunat, dar cu 1000 de defecte, dar e frumos ca stiu sa-i accept defectele si unele din ele chiar imi sunt dragi...
Despre povestea prietenei tale cu copilul, sincer eu nu pot sa inteleg oamenii care blesteama, sa fim seriosi, daca credem in Dumnezeu, blestemul este pacat de moarte, preotul nu-ti da impartasanie mult timp pentru asta...eu sunt o pacatoasa si mai mare, dar m-am gandit si e posibil sa platesc si eu la fel...in sensul ca sa am un sot care ma inseala si un copil...eu l-as lasa, pentru ca, copilul sufera mai mult cand creste decat atunci cand e mic, si decat sa traiasca intr-un cerc nociv mai bine numai cu unul din parinti, pentru ca cei mici au tendinta sa fure din caracterul si obiceiurile parintilor foarte mult si cand va fi adolescent datorita certurilor, lipsei de afectiune din casa, etc se va comporta la fel cu un eventual iubit,iubita, va deveni un frustrat sau antisocial, etc...si tot trebuie sa ajunga la psiholog...eu una nu sunt de acord cu asa ceva...fiecare om are dreptul la viata, iar ''DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE''
Personajul principal din viata mea nu e atat de puternic sa puna punct casniciei din cauza copilului, il idolizeaza, iar ea il ameninta ca daca o lasa va face ea in asa fel sa nu-l mai vada sau sa-l vada f rar (asta e ce-mi spune el...poate minte)...la fel ca in povestea de mai sus, sotia lui are un job foarte ok si foarte banos de altfel, dar pe el se pare ca nu-l incanta asta, atata timp cat sta langa mine care nu-i pot oferi atat de mult pe plan material si nu ca nu as fi capabila, dar...deocamdata imi caut un job
Am ajuns in situatia in care ma contrazic singura: acum spun ca il las si cand il vad ma topesc toata si gata....nu stiu ce sa fac, cu toate ca stiu ca ok ar fi sa-mi vad de viata mea, dar...daca imi va parea rau mai tarziu? Si mai e si chestia ca nu ma pot intoarce la ai mei, care stiu ca am plecat cu jobul aici...ce sa le zic? ca am plecat sa locuiesc cu un barbat insurat si m-am trezit la realitate? plus ca as avea un soc sa fac asta, de ex, cand ma duc acasa in vizita 2-3 zile simt ca ma sufoc si abia astept sa ajung inapoi la el, o fi obsesie oare?
Stiti la ce ma mai gandeam? Lui ii convine de minune situatia asta in care se afla pentru ca are 2 proaste care fac aproape orice pentru el, acasa nu e ok cu ea, dar sta cu bebe si e fericit, mancare, spalat si toate alea, la mine are parte de relaxare totala si poate si putin distractie, la fel, mancare... eu cred ca EL ar merita o lectie de viata, pacat ca eu nu i-o pot da, sau poate nu inca...in cazul in care o vom termina eu vreau ca EL sa constientizeze ca daca nu e capabil sa mearga mai departe...sa divorteze si sa-si vada de viata lui, atunci sa ramana langa ea toata viata asa, fara sa se mai planga si foarte important fara sa o insele...cand voi reusi sa fac asta voi fi cu adevarat o femeie puternica


Nu draga mea, nu ai de unde sa stii povestea de dincolo de usa a acestei familii.......doar pleci urechea povestilor lui, ale surorii lui, si-ti faci tu singura scenarii si impresii....
Crede-ma ca habar nu ai ce-i in acea casa......problema cu bllestemele, cu cine ce face, cum se impartaseste....e relativa.
Daca TU, maine mergi la un preot si ii spui ce fac, cu siguranta nu te va lauda.
Cu siguranta ii va da dreptate acelei femei....care-si tine cu dintii de familia ei.
Ca face bine, ca face rau....nu-s in situatie, nu stiu cum as reactiona intr-o astfel de situatie......insa nici nu condamn. Dumnezeu de da, dar nu ne baga in traista, ne lasa pe noi sa discernem si sa cernem ceea ce facem cu vietile noastre aici.........plata, rasplata....probabil ca o vom da fiecare cand vom trece dincolo:).....sau poate nu:))
Faci cum crezi tu de cuviinta, oricum parerea mea este ca-ti pierzi tineretea degeaba.


E logic sa-i dea dreptate ei pentru ca sunt cununati in fata lui Dumnezeu si ceea ce face eu e pacat de moarte (el spune ca mai mult pacatuieste el decat eu ca mai vb cateodata despre asta, cand ne merge prost de obicei si avem tot felul de piedici mereu ii spun ca ne pedepseste sau ne da semne Dumnezeu sa ne oprim...), dar raman la aceeasi parere: ''DRAGOSTE CU FORTA NU SE POATE!!!!''
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM NEVOIE DE UN SFAT 54 De la: Alexandra_bma 27 Aprilie 2010 21:08
Se va intampla intr-un final..[ovestea se va asterne intr-un jurnal...? 4 De la: meekk 29 Decembrie 2008 00:19
Ce faci cand EL se afla intre doua? 68 De la: kudika069526 18 Septembrie 2009 22:48
sunt derutata 2 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 16:39
eu romanca ,el tigan 20 De la: ra198708 31 August 2011 19:12