Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat casatorit

Mda...poate ca prietena noastra are mai mult noroc.Sau minte.Sau....altceva.
nicossia
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:15
De la: nicossia, la data 2011-01-26 10:15:26Mda...poate ca prietena noastra are mai mult noroc.Sau minte.Sau....altceva.


Eu nu consider ca are noroc, nici eu nu cred ca e fericita. Asta pentru ca eu vad viata altfel, tu vezi viata in modul tau, ea in in al ei. Poate chiar e fericita sau poate se minte singura ca este adevarat. Oricum..eu cred ca odata intrat intr-un cerc din asta vicios iti este destul de greu sa spui "punct si de la capat".
_Cryssa_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:21
"noroc" poate fi si-o intamplare/lovitura a sortii care sa-i deschida ochii.Asta era ideea.Poate...
Oricum,o paruiala de la nevasta se poate inscrie la "noroc"!
nicossia
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:26
De la: nicossia, la data 2011-01-26 10:26:38"noroc" poate fi si-o intamplare/lovitura a sortii care sa-i deschida ochii.Asta era ideea.Poate...
Oricum,o paruiala de la nevasta se poate inscrie la "noroc"!


Si daca mai are par doar de-o baie si o vijelie atunci e cu atat mai "norocoasa"
Barbie30_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:27
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-26 10:21:38...i eu nu cred ca e fericita...


fericit este doar egoul ei, pentru ca nu e singur si probabil o data sau de doua ori pe saptamana este "alintat"
insa ea cu siguranta nu e fericita ... acum e in perioada de victimizare, o sa planga, o sa se vaite, o sa se smiorcaie, si cam atat nimic spectaculos in viitorul apropiat

partea nasoala e ca va pierde ceva timp in "drama" asta
battleofwits
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:28
De la: Barbie30_, la data 2011-01-26 10:27:48
De la: nicossia, la data 2011-01-26 10:26:38"noroc" poate fi si-o intamplare/lovitura a sortii care sa-i deschida ochii.Asta era ideea.Poate...
Oricum,o paruiala de la nevasta se poate inscrie la "noroc"!


Si daca mai are par doar de-o baie si o vijelie atunci e cu atat mai "norocoasa"

exact!
nicossia
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:29
De la: Barbie30_, la data 2011-01-26 10:27:48
De la: nicossia, la data 2011-01-26 10:26:38"noroc" poate fi si-o intamplare/lovitura a sortii care sa-i deschida ochii.Asta era ideea.Poate...
Oricum,o paruiala de la nevasta se poate inscrie la "noroc"!


Si daca mai are par doar de-o baie si o vijelie atunci e cu atat mai "norocoasa"


img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] nu cred ca ar mai scrie pe forum
_Cryssa_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:32
O sa treaca iubirea si atunci vezi ce-ti doresti cu adevarat, cu ce ramai, numai sa nu fie prea tarziu.
Kamitzu_15
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:31
O sa treaca iubirea si atunci vezi ce-ti doresti cu adevarat, cu ce ramai, numai sa nu fie prea tarziu.
Kamitzu_15
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:34
De la: vitamina_c, la data 2011-01-26 09:20:08
De la: cl2010, la data 2011-01-26 09:16:00ca de obicei nimeni nu incearca sa i raspunda la obiect..
credeti ca de critici avea nevoie??
..e viata ei .fericirea ei
...ca e greu .stie si singura ,ca e rau ..simte si singura ..poate doar avea nevoie sa vorbeasca cu cineva .
nu cu cineva care sa o certe ci cu cineva care sa sti sa o asculte .Acum ,vinovatul principal este el ..domnul ,,care ..ca de obicei nu are curaj sa si asume raspunderea pentru ceea ce face ,sa fie suficient de puternic sa ia masuri radicale ,sa aleaga .daca relatia e asa complicata inseaman ca in familia lui lucrurile merg anapoda iar el din fel si fel de motive strict masculine nu are curaj sa
Eu insa am o mare dilema ,,..nu mi permit sa judec pe nimeni dar nu inteleg cum acae sotie ramane in aceasta relatie ,si in general cum nu simt aceste sotii ca sunt inselate in aceasta maniera ...o fi oare pentru ca nu prea le mai pasa de ei dar ii au pe inventar si ??????


interesant!.................raspunzi la dilema fetei cu o alta dilema! nu vreti voi doua sa va intalniti? presimt ca veti avea foarte mult de discutat!


subscriu!
stem_29
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:45
De la: matzu_2005, la data 2011-01-25 19:49:21multumesc de sfat, insa...stii ce e ciudat? eu sunt fericita asa, nu stiu exact cum as putea exprima aceasta fericire, dar langa el totul [pare altfel...mi-e teama ca eu nu mai sunt cu picoarele pe pamant si traiesc cu un vis, care culmea...nu vreau sa se sfarseasca


Ei da! Sa mori tu?!.......tu-ti dai seama ce scrii?
Tu realizezi ca sufletul ti-e varza si degetele cu care scrii fudule?.......tipic romanesc!." sarac" dar fudul
Dupa cum am citit......tu esti " fericita", implinita, intr-o chirie in Bucuresti, asteptanad un barbat insurat, care " lucreaza" in ture de noapte............
calic, nervos........e TOT ce-si poate dori o femeie.
Realizezi ca anii tineretii sunt putini si ca -ti trec degeaba?.....asteptand dupa unul care are familie, copilul ii creste....nevasta are, asa cum zici tu ca ti-e mila de nevasta-sa, are un mai bun statut si rost in viata, chiar daca sta langa un mincinos....isi creste copilasul.
Restul te las pe tine sa " compilezi"........
stem_29
Postat pe 26 Ianuarie 2011 22:03
Multumesc stam 29 de sfaturi, si chiar daca nu ma cunosti...DA ai super mare dreptate casnicia lui nu merge deloc ok si asta nu ca o spune el, sora lui mi-a povestit ca ei se cearta mereu si ca e un calvar acolo in casa, de cand m-am mutat aici a plecat deja de acasa cu haine cu tot si a vrut sa divorteze, dar apoi s-au impacat...ma simteam vinovata in momentele alea, sotia lui nu cred ca-l iubeste odata ce nu se pot intelege ca oamenii sau nu pot discuta calm ca 2 oameni maturi, eu consider ca, comunicarea este foarte importanta intr-o relatie...sincer acum eu nu ma astept la un viitor din asta, dar mi-as dori sa fie doar al meu, ma simt jalnic ca am intrat in cercul asta vicios si nu ma plang pentru ca a fost alegerea mea, pur si simplu am nevoie de pareri, poate totusi o sa am puterea sa pun punct, dar in momentul asta chiar nu vreau si nu pot. Cat despre sotia lui...ea stie de existenta mea, am vorbit cu ea pe mess prin vara, era pe id-ul lui, de 3 ori mi-am dat seama ca ea, dar cum ulciorul nu merge de multe ori la apa....m-a amentintat sa-i las barbatul in pace si m-a jignit, are tot dreptul, ea in momentul de fata nu stie decat ca am fost o aventura de cateva nopti...nu stie ca ''relatia'' noastra a evoluat...eu nu o judec ca nu il lasa pentru ca poate s-a obisnuit cu el si obisnuinta e mai rea ca dragostea sau poate se gandeste la copil sau...sora lui mi-a spus ca EL se comporta foarte urat cu ea si ca ea nu are nici o explicatie vis-a-vis de acest lucru doar ca ''nu poate'' sa divorteze, iar cu mine e diferit, ma ajuta la chestii in casa, gatim impreuna, imi vorbeste foarte frumos...poate ca inainte sa incepem treaba asta am fost foarte buni prieteni, sau poate ca eu stiu sa-l ascult si nu tip si apreciaza asta (ma mai enervez cateodata si ne mai certam cateodata, dar e ceva normal)...ca sa intelegi mai bine...ea e mai mare decat el cu 3 ani si s-a agatat probabil de primul venit de teama sa nu ramane nemaritata (asta e parerea mea si a inca catorva persoane), iar cand el a vrut sa divorteze hodoronc tronc a aparut cel mic...ce sa zic? viata e asa de scurta si nimic nu e intamplator in ea, poate asa a fost sa fie sa-l cunosc ca are un scop in viata mea, chiar daca nu vom ramane impreuna...
Si pentru restul...nu vine 2 nopti pe saptamana, vine zilnic, poate 5-6 zile din 7...in momentul de fata el e unul din persoanele cele mai importante din viata mea, eu m-am schimbat ca femeie in primul rand si stiu cand sa-l apreciez si cand nu, cand sa-l alint si cand sa-l cert...etc, lucruri pe care nu le stiam pana acum, eram egoista in relatia trecuta in sensul ca asteptam doar sa mi se ofere, fara ca eu sa dau ceva in schimb...poate asta e pedeapsa mea...
matzu_2005
Postat pe 27 Ianuarie 2011 00:12
Stii ce as face eu?:) As fugi mancand pamantul!....e o familie( a lui, cu sor-sa cu tot) de rahat!
daca a aparut acel micut, acea femeie nu l-a facut singura.....daca EL nu vroia copil, stia cum sa faca, corect?
Iar daca ei se cearta, si el e bulversat, e pt. ca e intre 2 luntrii........
Draga mea, eu nu-s pocaita, insa cred in Dumnezeu.
Daca tu vei fii impreuna cu el, la fel vei pati......acea femeie daca nu-l lasa, si tine cu dintii de acea casnicie, o sa te blasteme de nu o sa ai parte de nimic in viata.
Am o cunostinta...o ea.......pe care a parasit-o barbatul pt. amanta.
Da-ti seama ca ea, adica sotia aducea banii in casa, ea tinea contabilitati la N firme....el se ocupa de casa si de fetita lor.
Fetita s-a obisnuit cu el...dusa si adusa de la scoala.
Da, e adevarat ca ea cu sotul nu prea mai aveau o viata chiar OK, insa luptau impreuna pt. o casa, sedeau la blok.....
Ei doi s-au inteles ca ea sa faca banii si el cu casa.......tot iesind cu copila, si-a gasit amanta.
A parasit-o pentru amanta..
Sotia si-a dat intalnire cu amanta si i-a povestit asa: eu cu el nu am nimic, traiti asa cat vreti......insa fetita mea, e la psiholog datorita faptului ca tata ei a parasit-o si nu intelege de ce........
Copila nu stia absolut nimic, era clasa 2.........
ea a inteles ca tatal ei e suparat pe ea si pe mama ei.
Aceasta doamna i-a zis asa....lasa-mi sotul acasa, atat doresc...inca 4-5 ani pana fetita pricepe ce e cu noi......
Doamna amanta a zis...eu il iubesc si de familia ta nu ma intereseaza.
Sotia i-a zis...in numele copilului meu o sa te blestem sa nu-ai parte de nimic.
Deznodamantul?
Amanta moarta in 5 ani de cancer......el cu infarct, acum e la nevasta.
Bine, el a parasit-o pe amanta de cum a aflat ca-i bolnava....el facuse infarct inainte de a afla ea ca are cancer...amanta chiar il ingrijise.....el pe ea.....pass.
Nasol, nu?
Dumnezeu nu doarme, sa stii......si blestemele mamelor se aud sus:)
Tu trebuia sa-l accepti dupa ce-si rezolva problemele cu familia.
daca sotia lui ti-ar fi zis ca nu-i pasa......era cu totul altceva.
Eu zic sa te mai gandesti......viata nu-i doar roz pt. unii si neagra pt. altii.......se mai schimba.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 00:29
De la: miss_darine, la data 2011-01-26 09:20:03
De la: blaa, la data 2011-01-26 04:21:32
De la: matzu_2005, la data 2011-01-25 19:49:21multumesc de sfat, insa...stii ce e ciudat? eu sunt fericita asa, nu stiu exact cum as putea exprima aceasta fericire, dar langa el totul [pare altfel...mi-e teama ca eu nu mai sunt cu picoarele pe pamant si traiesc cu un vis, care culmea...nu vreau sa se sfarseasca



la ce mai deschizi tombicuri ?la ce te mai plangi atunci?

pt ca poate se gaseste vreun amator care s-o traga de picioare si sa i le aseze pe pamant



aiurea... miss ... LA MULTI ANI !
Fetelor,traiti-va viata si nu va mai complicati sau complaceti in situatii de genu..nu are sens ....timpul trece ...si o sa realizati ca nu ati facut ce trebuia cand trebuia ...

pentru initiatoarea topicului ...baga-ti mintile in cap fetita !!!
blaa
Postat pe 27 Ianuarie 2011 05:03
De la: matzu_2005, la data 2011-01-27 00:12:46Multumesc stam 29 de sfaturi, si chiar daca nu ma cunosti...DA ai super mare dreptate casnicia lui nu merge deloc ok si asta nu ca o spune el, sora lui mi-a povestit ca ei se cearta mereu si ca e un calvar acolo in casa, de cand m-am mutat aici a plecat deja de acasa cu haine cu tot si a vrut sa divorteze, dar apoi s-au impacat...ma simteam vinovata in momentele alea, sotia lui nu cred ca-l iubeste odata ce nu se pot intelege ca oamenii sau nu pot discuta calm ca 2 oameni maturi, eu consider ca, comunicarea este foarte importanta intr-o relatie...sincer acum eu nu ma astept la un viitor din asta, dar mi-as dori sa fie doar al meu, ma simt jalnic ca am intrat in cercul asta vicios si nu ma plang pentru ca a fost alegerea mea, pur si simplu am nevoie de pareri, poate totusi o sa am puterea sa pun punct, dar in momentul asta chiar nu vreau si nu pot. Cat despre sotia lui...ea stie de existenta mea, am vorbit cu ea pe mess prin vara, era pe id-ul lui, de 3 ori mi-am dat seama ca ea, dar cum ulciorul nu merge de multe ori la apa....m-a amentintat sa-i las barbatul in pace si m-a jignit, are tot dreptul, ea in momentul de fata nu stie decat ca am fost o aventura de cateva nopti...nu stie ca ''relatia'' noastra a evoluat...eu nu o judec ca nu il lasa pentru ca poate s-a obisnuit cu el si obisnuinta e mai rea ca dragostea sau poate se gandeste la copil sau...sora lui mi-a spus ca EL se comporta foarte urat cu ea si ca ea nu are nici o explicatie vis-a-vis de acest lucru doar ca ''nu poate'' sa divorteze, iar cu mine e diferit, ma ajuta la chestii in casa, gatim impreuna, imi vorbeste foarte frumos...poate ca inainte sa incepem treaba asta am fost foarte buni prieteni, sau poate ca eu stiu sa-l ascult si nu tip si apreciaza asta (ma mai enervez cateodata si ne mai certam cateodata, dar e ceva normal)...ca sa intelegi mai bine...ea e mai mare decat el cu 3 ani si s-a agatat probabil de primul venit de teama sa nu ramane nemaritata (asta e parerea mea si a inca catorva persoane), iar cand el a vrut sa divorteze hodoronc tronc a aparut cel mic...ce sa zic? viata e asa de scurta si nimic nu e intamplator in ea, poate asa a fost sa fie sa-l cunosc ca are un scop in viata mea, chiar daca nu vom ramane impreuna...
Si pentru restul...nu vine 2 nopti pe saptamana, vine zilnic, poate 5-6 zile din 7...in momentul de fata el e unul din persoanele cele mai importante din viata mea, eu m-am schimbat ca femeie in primul rand si stiu cand sa-l apreciez si cand nu, cand sa-l alint si cand sa-l cert...etc, lucruri pe care nu le stiam pana acum, eram egoista in relatia trecuta in sensul ca asteptam doar sa mi se ofere, fara ca eu sa dau ceva in schimb...poate asta e pedeapsa mea...


nu merge pentru ca existi tu....si punct..si serios te incanta faptul ca pe tine te ajuta si pe sotzie nu? daca asta te face sa te simti mandra???
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:21
De la: stem_29, la data 2011-01-27 00:29:11Stii ce as face eu?:) As fugi mancand pamantul!....e o familie( a lui, cu sor-sa cu tot) de rahat!
daca a aparut acel micut, acea femeie nu l-a facut singura.....daca EL nu vroia copil, stia cum sa faca, corect?
Iar daca ei se cearta, si el e bulversat, e pt. ca e intre 2 luntrii........
Draga mea, eu nu-s pocaita, insa cred in Dumnezeu.
Daca tu vei fii impreuna cu el, la fel vei pati......acea femeie daca nu-l lasa, si tine cu dintii de acea casnicie, o sa te blasteme de nu o sa ai parte de nimic in viata.
Am o cunostinta...o ea.......pe care a parasit-o barbatul pt. amanta.
Da-ti seama ca ea, adica sotia aducea banii in casa, ea tinea contabilitati la N firme....el se ocupa de casa si de fetita lor.
Fetita s-a obisnuit cu el...dusa si adusa de la scoala.
Da, e adevarat ca ea cu sotul nu prea mai aveau o viata chiar OK, insa luptau impreuna pt. o casa, sedeau la blok.....
Ei doi s-au inteles ca ea sa faca banii si el cu casa.......tot iesind cu copila, si-a gasit amanta.
A parasit-o pentru amanta..
Sotia si-a dat intalnire cu amanta si i-a povestit asa: eu cu el nu am nimic, traiti asa cat vreti......insa fetita mea, e la psiholog datorita faptului ca tata ei a parasit-o si nu intelege de ce........
Copila nu stia absolut nimic, era clasa 2.........
ea a inteles ca tatal ei e suparat pe ea si pe mama ei.
Aceasta doamna i-a zis asa....lasa-mi sotul acasa, atat doresc...inca 4-5 ani pana fetita pricepe ce e cu noi......
Doamna amanta a zis...eu il iubesc si de familia ta nu ma intereseaza.
Sotia i-a zis...in numele copilului meu o sa te blestem sa nu-ai parte de nimic.
Deznodamantul?
Amanta moarta in 5 ani de cancer......el cu infarct, acum e la nevasta.
Bine, el a parasit-o pe amanta de cum a aflat ca-i bolnava....el facuse infarct inainte de a afla ea ca are cancer...amanta chiar il ingrijise.....el pe ea.....pass.
Nasol, nu?
Dumnezeu nu doarme, sa stii......si blestemele mamelor se aud sus:)
Tu trebuia sa-l accepti dupa ce-si rezolva problemele cu familia.
daca sotia lui ti-ar fi zis ca nu-i pasa......era cu totul altceva.
Eu zic sa te mai gandesti......viata nu-i doar roz pt. unii si neagra pt. altii.......se mai schimba.


viata bate filmul!
ironia
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:31
In ambele cazuri, in cel al fetei de a deschis topicul si in cel povestit de Stem (tot imi vine sa zic "stima noastra si mandria", ca-l citesc Stim si nu Stem.. ) casnicia era terminata inainte de a aparea o alta femeie. Eu cred ca exista foare putine situatii cand o casnicie poate fi cu adevarat facut apraf de o terta persoana. O amanta sau un amant are rolul lui de a termina ceea ce e deja inceput: declinul.

Singurul lucru pe care nu-l pricep este de ce se continua o relatie deja moarta. Ce va face o sotie care isi prinde sotul cu amanta? Se va duce si va blestema femeia aia ca nu-i lasa dobitocul in pace? Ok, il lasa. El se duce la alta. O va blestema si pe asta?

Cat despre povestea topicului, e ok fata draga, toti sunt buni si fac mancare la inceput. Iti vine randul si la alea rele. Ca asta-i soiul.
rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:32
De la: rashela, la data 2011-01-27 10:32:21In ambele cazuri, in cel al fetei de a deschis topicul si in cel povestit de Stem (tot imi vine sa zic "stima noastra si mandria", ca-l citesc Stim si nu Stem.. ) casnicia era terminata inainte de a aparea o alta femeie. Eu cred ca exista foare putine situatii cand o casnicie poate fi cu adevarat facut apraf de o terta persoana. O amanta sau un amant are rolul lui de a termina ceea ce e deja inceput: declinul.

Singurul lucru pe care nu-l pricep este de ce se continua o relatie deja moarta. Ce va face o sotie care isi prinde sotul cu amanta? Se va duce si va blestema femeia aia ca nu-i lasa dobitocul in pace? Ok, il lasa. El se duce la alta. O va blestema si pe asta?

Cat despre povestea topicului, e ok fata draga, toti sunt buni si fac mancare la inceput. Iti vine randul si la alea rele. Ca asta-i soiul.

Nu rashela, ei aveau o intelegere.......casa vroiau pt. parintii ei si ea, el sa ramana in apartamant.
Plus ca fiica lor era dependenta de tata.
Ea nu a avut nimic impotriva relatiei lui cu amanta, vroia doar sa-l lase acasa pt. fetita.......
Povestea e complicata, amanta avea fiica in aceeasi scoala cu fiica lui, fiica lui vedea ca o aduce pe " noua" fiica la scoala......copii sunt copii, cand sunt mici nu inteleg nimic.
Iar daca e sa ma gandesc bine, eu pt. fiica mea as face orice:).......si cred ca fiecare mama e la fel.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:37
Stem, eu stiu una si buna. Esti tata nu pentru ca vreau eu ci pentru ca asa simti. Pentru ca e carne din carnea ta, sange din sangele tau. Nimic altceva.
Asta una.
A doua e ca as face absolut orice pentru fiul meu daca ar fi in pericol. Nu si in alte conditii (sper ca se intelege la ce ma refer).
Si totusi, in acelasi timp cu existenta fiului meu, exist si eu. Sa tin un idiot alaturi de mine cu forta, sub pretextul ca fiul lui are nevoie de el, mi se pare aberant. Sau o mare minciuna. A sta un asemeena individ langa mine ani buni, inseamna sa imparta cu mine acelasi pat, sa ii gatesc, sa il spal, sa cheltuiesc bani inutil cu un neica nimeni. In timp ce el are o viata linistita, rade, zambeste, se distreaza cu o alta femeie.
Iar fiului ce crezi ca-i ofera in afara de o simpla prezenta si un prost exemplu? Tot eu imi hranesc copilul, tot eu il educ, il ingrijesc, tot eu fac temele cu el si asa mai departe. El vine de la alta, il mangaie pe cap si se culca in asternuturile mele, spate in spate.

Ei bine, NU! Raman la parerea ca o sotie ce accepta asa ceva este o femeie foarte "mica"si fara coloana vertebrala.
rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:48
De la: rashela, la data 2011-01-27 10:48:46Stem, eu stiu una si buna. Esti tata nu pentru ca vreau eu ci pentru ca asa simti. Pentru ca e carne din carnea ta, sange din sangele tau. Nimic altceva.
Asta una.
A doua e ca as face absolut orice pentru fiul meu daca ar fi in pericol. Nu si in alte conditii (sper ca se intelege la ce ma refer).
Si totusi, in acelasi timp cu existenta fiului meu, exist si eu. Sa tin un idiot alaturi de mine cu forta, sub pretextul ca fiul lui are nevoie de el, mi se pare aberant. Sau o mare minciuna. A sta un asemeena individ langa mine ani buni, inseamna sa imparta cu mine acelasi pat, sa ii gatesc, sa il spal, sa cheltuiesc bani inutil cu un neica nimeni. In timp ce el are o viata linistita, rade, zambeste, se distreaza cu o alta femeie.
Iar fiului ce crezi ca-i ofera in afara de o simpla prezenta si un prost exemplu? Tot eu imi hranesc copilul, tot eu il educ, il ingrijesc, tot eu fac temele cu el si asa mai departe. El vine de la alta, il mangaie pe cap si se culca in asternuturile mele, spate in spate.

Ei bine, NU! Raman la parerea ca o sotie ce accepta asa ceva este o femeie foarte "mica"si fara coloana vertebrala.


Am scris ca povestea e alta:)
El se ocupa de tot in casa.......chiar si de spalat. Ea facea banii, era o intelegere intre ei, care aman2 au consimtit -o....si au facut asta pentru ca fiica lor era dependenta de el, el o crescuse de bebe....evident ca si ea, insa cum ziceam, ea acum 8 ani, era o femeie care castiga 50 mil/ luna. El un amarat de bugetar.
Am scris mai sus, fiica lor ajunsese la psiholog.......mie-mi pare un pericol:)
Eu probabil ca nu faceam astfel de intelegeri niciodata, insa eu am pretentii de la femei.......barbatii sunt cum sunt:) dar cand o mama te roaga ceva, eu la randul meu fiind mama, chiar daca nu o inteleg.......incerc sa-i respect alegerea.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:55
De la: rashela, la data 2011-01-27 10:48:46Stem, eu stiu una si buna. Esti tata nu pentru ca vreau eu ci pentru ca asa simti. Pentru ca e carne din carnea ta, sange din sangele tau. Nimic altceva.
Asta una.
A doua e ca as face absolut orice pentru fiul meu daca ar fi in pericol. Nu si in alte conditii (sper ca se intelege la ce ma refer).
Si totusi, in acelasi timp cu existenta fiului meu, exist si eu. Sa tin un idiot alaturi de mine cu forta, sub pretextul ca fiul lui are nevoie de el, mi se pare aberant. Sau o mare minciuna. A sta un asemeena individ langa mine ani buni, inseamna sa imparta cu mine acelasi pat, sa ii gatesc, sa il spal, sa cheltuiesc bani inutil cu un neica nimeni. In timp ce el are o viata linistita, rade, zambeste, se distreaza cu o alta femeie.
Iar fiului ce crezi ca-i ofera in afara de o simpla prezenta si un prost exemplu? Tot eu imi hranesc copilul, tot eu il educ, il ingrijesc, tot eu fac temele cu el si asa mai departe. El vine de la alta, il mangaie pe cap si se culca in asternuturile mele, spate in spate.

Ei bine, NU! Raman la parerea ca o sotie ce accepta asa ceva este o femeie foarte "mica"si fara coloana vertebrala.


inseamna ca nu ai copii si nu ai trecut prin asa ceva rashela.
sau daca ai copil si ai trece prin asa ceva te-ai pune pe tine mai presus decat copilul...oricum e foarte complicat. ba eu o admir pe aceea femeie care a procedat asa pentru copilul ei! si nici nu iti poti inchipuii ce se intampla intr-o situatie de acest fel cu copilu tau, atunci cand este mic si nu poate pricepe asa ceva.
eu zic ca femeia a avut COLOANA VERTEBRALA.. sa faci asa ceva..mai gandeste-te.
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:58
Dacã pina acum nu a divortat nu o va face...se va plictisi si de tine curind...sau poate e doar un teatru ieftin ce face el acum...pãcat de copil
kudika330764
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:59
Nah, acu' ce sa zic!? :((
Daca tu zici ca ii cunosti si ai certitudinea ca cea mica era in pericol, o fi si asta un motiv sa blestem o femeie nevinovata.

Sa zicem ca m-am referit la modul general si nu la cazul prezentat de tine.
rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:59
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 10:58:59
De la: rashela, la data 2011-01-27 10:48:46Stem, eu stiu una si buna. Esti tata nu pentru ca vreau eu ci pentru ca asa simti. Pentru ca e carne din carnea ta, sange din sangele tau. Nimic altceva.
Asta una.
A doua e ca as face absolut orice pentru fiul meu daca ar fi in pericol. Nu si in alte conditii (sper ca se intelege la ce ma refer).
Si totusi, in acelasi timp cu existenta fiului meu, exist si eu. Sa tin un idiot alaturi de mine cu forta, sub pretextul ca fiul lui are nevoie de el, mi se pare aberant. Sau o mare minciuna. A sta un asemeena individ langa mine ani buni, inseamna sa imparta cu mine acelasi pat, sa ii gatesc, sa il spal, sa cheltuiesc bani inutil cu un neica nimeni. In timp ce el are o viata linistita, rade, zambeste, se distreaza cu o alta femeie.
Iar fiului ce crezi ca-i ofera in afara de o simpla prezenta si un prost exemplu? Tot eu imi hranesc copilul, tot eu il educ, il ingrijesc, tot eu fac temele cu el si asa mai departe. El vine de la alta, il mangaie pe cap si se culca in asternuturile mele, spate in spate.

Ei bine, NU! Raman la parerea ca o sotie ce accepta asa ceva este o femeie foarte "mica"si fara coloana vertebrala.


inseamna ca nu ai copii si nu ai trecut prin asa ceva rashela.
sau daca ai copil si ai trece prin asa ceva te-ai pune pe tine mai presus decat copilul...oricum e foarte complicat. ba eu o admir pe aceea femeie care a procedat asa pentru copilul ei! si nici nu iti poti inchipuii ce se intampla intr-o situatie de acest fel cu copilu tau, atunci cand este mic si nu poate pricepe asa ceva.
eu zic ca femeia a avut COLOANA VERTEBRALA.. sa faci asa ceva..mai gandeste-te.


cristi, cred ca am deviat de la subiectul topicului
Apropo, fiica acestei femei era cea mai buna din clasa......copil ingrijit, alintat de bucinii din ambele parti.
Dupa aceste probleme de acasa....era pierduta, nu comunica, nu vedea ce-i in jurul ei....efectiv invatatoarea s-a speriat si au crezut toti ca-i vorba de altele.......doamne fereste!
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:02
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 10:58:59
De la: rashela, la data 2011-01-27 10:48:46Stem, eu stiu una si buna. Esti tata nu pentru ca vreau eu ci pentru ca asa simti. Pentru ca e carne din carnea ta, sange din sangele tau. Nimic altceva.
Asta una.
A doua e ca as face absolut orice pentru fiul meu daca ar fi in pericol. Nu si in alte conditii (sper ca se intelege la ce ma refer).
Si totusi, in acelasi timp cu existenta fiului meu, exist si eu. Sa tin un idiot alaturi de mine cu forta, sub pretextul ca fiul lui are nevoie de el, mi se pare aberant. Sau o mare minciuna. A sta un asemeena individ langa mine ani buni, inseamna sa imparta cu mine acelasi pat, sa ii gatesc, sa il spal, sa cheltuiesc bani inutil cu un neica nimeni. In timp ce el are o viata linistita, rade, zambeste, se distreaza cu o alta femeie.
Iar fiului ce crezi ca-i ofera in afara de o simpla prezenta si un prost exemplu? Tot eu imi hranesc copilul, tot eu il educ, il ingrijesc, tot eu fac temele cu el si asa mai departe. El vine de la alta, il mangaie pe cap si se culca in asternuturile mele, spate in spate.

Ei bine, NU! Raman la parerea ca o sotie ce accepta asa ceva este o femeie foarte "mica"si fara coloana
vertebrala.


inseamna ca nu ai copii si nu ai trecut prin asa ceva rashela.
sau daca ai copil si ai trece prin asa ceva te-ai pune pe tine mai presus decat copilul...oricum e foarte complicat. ba eu o admir pe aceea femeie care a procedat asa pentru copilul ei! si nici nu iti poti inchipuii ce se intampla intr-o situatie de acest fel cu copilu tau, atunci cand este mic si nu poate pricepe asa ceva.
eu zic ca femeia a avut COLOANA VERTEBRALA.. sa faci asa ceva..mai gandeste-te.


Stii care-i diferenta dintre mesajul meu si mesajul tau? Al meu se referea la ceea ce cred EU, ce gandesc EU, ce as face EU. Al tau da verdicte si impune cuiva sa gandeasca cum gandesti tu.

Imi pastrez opinia. Punct.
rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:02
De la: rashela, la data 2011-01-27 10:59:44Nah, acu' ce sa zic!? :((
Daca tu zici ca ii cunosti si ai certitudinea ca cea mica era in pericol, o fi si asta un motiv sa blestem o femeie nevinovata.

Sa zicem ca m-am referit la modul general si nu la cazul prezentat de tine.


De cunoscut ii cunosc:) eu judecand la rece, nefiind implicata in niciun fel in acea problema, as zice si face cum zici tu.....
Insa habar nu am cum as fi reactionat sa fi fost pusa in acea situatie. Chiar e o femeie desteapta, cu pretentii, la fel si amanta, nici aceea nu era o femeie neimportanta la serviciul ei, ca sa zic asa......
Iar amanta, nevinovata 100% nu era, pentru ca i s-a explicat intelegerea lor.
Mamei fetitei ii era super simplu sa-si ia un alt apartamant, insa ea la acea vreme a zis ca tot pt. fetita nu se muta separat.........Ce sa zic, " cate bordee, atatea obiceie":)
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:13
De la: rashela, la data 2011-01-27 11:02:52
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 10:58:59
De la: rashela, la data 2011-01-27 10:48:46Stem, eu stiu una si buna. Esti tata nu pentru ca vreau eu ci pentru ca asa simti. Pentru ca e carne din carnea ta, sange din sangele tau. Nimic altceva.
Asta una.
A doua e ca as face absolut orice pentru fiul meu daca ar fi in pericol. Nu si in alte conditii (sper ca se intelege la ce ma refer).
Si totusi, in acelasi timp cu existenta fiului meu, exist si eu. Sa tin un idiot alaturi de mine cu forta, sub pretextul ca fiul lui are nevoie de el, mi se pare aberant. Sau o mare minciuna. A sta un asemeena individ langa mine ani buni, inseamna sa imparta cu mine acelasi pat, sa ii gatesc, sa il spal, sa cheltuiesc bani inutil cu un neica nimeni. In timp ce el are o viata linistita, rade, zambeste, se distreaza cu o alta femeie.
Iar fiului ce crezi ca-i ofera in afara de o simpla prezenta si un prost exemplu? Tot eu imi hranesc copilul, tot eu il educ, il ingrijesc, tot eu fac temele cu el si asa mai departe. El vine de la alta, il mangaie pe cap si se culca in asternuturile mele, spate in spate.

Ei bine, NU! Raman la parerea ca o sotie ce accepta asa ceva este o femeie foarte "mica"si fara coloana
vertebrala.


inseamna ca nu ai copii si nu ai trecut prin asa ceva rashela.
sau daca ai copil si ai trece prin asa ceva te-ai pune pe tine mai presus decat copilul...oricum e foarte complicat. ba eu o admir pe aceea femeie care a procedat asa pentru copilul ei! si nici nu iti poti inchipuii ce se intampla intr-o situatie de acest fel cu copilu tau, atunci cand este mic si nu poate pricepe asa ceva.
eu zic ca femeia a avut COLOANA VERTEBRALA.. sa faci asa ceva..mai gandeste-te.


Stii care-i diferenta dintre mesajul meu si mesajul tau? Al meu se referea la ceea ce cred EU, ce gandesc EU, ce as face EU. Al tau da verdicte si impune cuiva sa gandeasca cum gandesti tu.

Imi pastrez opinia. Punct.


eu nu am zis sa nu-ti pastrezi opinia..asa gandesti tu...dar ideea este ca noi avem principii si ne ghidam in viata dupa ele si problema este ca eu mi le am schimbat dupa ce a venit pe lume alex-baiatul meu...eu una am trecut prin asa ceva si crede-ma ca nimic in lumea asta nu exista ceva ce sa nu fac pentru copilul meu...
si daca pentru a-i fi bine ar trebuii sa fac asta(pentru o perioada) as face-o.
eu nu impun nimanui nimic..dar mai exista si cealalta parte prin care tu nu ai trecut...asta vroiam sa spun
si in rest imi cer scuze daca te-am ofensat..
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:15
De la: stem_29, la data 2011-01-27 11:02:49
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 10:58:59
De la: rashela, la data 2011-01-27 10:48:46Stem, eu stiu una si buna. Esti tata nu pentru ca vreau eu ci pentru ca asa simti. Pentru ca e carne din carnea ta, sange din sangele tau. Nimic altceva.
Asta una.
A doua e ca as face absolut orice pentru fiul meu daca ar fi in pericol. Nu si in alte conditii (sper ca se intelege la ce ma refer).
Si totusi, in acelasi timp cu existenta fiului meu, exist si eu. Sa tin un idiot alaturi de mine cu forta, sub pretextul ca fiul lui are nevoie de el, mi se pare aberant. Sau o mare minciuna. A sta un asemeena individ langa mine ani buni, inseamna sa imparta cu mine acelasi pat, sa ii gatesc, sa il spal, sa cheltuiesc bani inutil cu un neica nimeni. In timp ce el are o viata linistita, rade, zambeste, se distreaza cu o alta femeie.
Iar fiului ce crezi ca-i ofera in afara de o simpla prezenta si un prost exemplu? Tot eu imi hranesc copilul, tot eu il educ, il ingrijesc, tot eu fac temele cu el si asa mai departe. El vine de la alta, il mangaie pe cap si se culca in asternuturile mele, spate in spate.

Ei bine, NU! Raman la parerea ca o sotie ce accepta asa ceva este o femeie foarte "mica"si fara coloana vertebrala.


inseamna ca nu ai copii si nu ai trecut prin asa ceva rashela.
sau daca ai copil si ai trece prin asa ceva te-ai pune pe tine mai presus decat copilul...oricum e foarte complicat. ba eu o admir pe aceea femeie care a procedat asa pentru copilul ei! si nici nu iti poti inchipuii ce se intampla intr-o situatie de acest fel cu copilu tau, atunci cand este mic si nu poate pricepe asa ceva.
eu zic ca femeia a avut COLOANA VERTEBRALA.. sa faci asa ceva..mai gandeste-te.


cristi, cred ca am deviat de la subiectul topicului
Apropo, fiica acestei femei era cea mai buna din clasa......copil ingrijit, alintat de bucinii din ambele parti.
Dupa aceste probleme de acasa....era pierduta, nu comunica, nu vedea ce-i in jurul ei....efectiv invatatoarea s-a speriat si au crezut toti ca-i vorba de altele.......doamne fereste!


pe copii ii afecteaza foarte mult asa ceva, pentru ca intreg universul lor se prabuseste si atunci apare acest comportament sau altul ca sa le atraga atentia ...pacat ca se intampla asa ceva atunci cand 2 oameni maturi aduc pe lume un copil..na
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:21
Cris, nu stiu exact ce inseamna sa fi trecut "prin asa ceva". Ce reprezinta asa ceva? Sa fiu inselata? Sa am un trantor in casa si sa rog o femeie sa mi-l lase ca tine locul cald iarna in pat?
Eu inteleg ce vreti voi sa scoateti in evidenta, cu copilasii. Dar hai sa vedem cum ajunge un copil dependent doar de un parinte? Nu cumva pentru ca celalalt nu se implica deloc sau se implica prea putin? Cu alte cuvinte il cam paseaza celuilalt parinte.

In cazul prezentat de Stem (saracuta tot la ea revin) ceva nu-mi da pace. Cum a ajuns fetita aia cu probleme la psiholog? Mama ei intre timp, in afara de umblat cu blesteme, ce facea? Nu-si cunoastea copilul?
Si cum, Doamne iarta-ma, sa spui unei femei straine ca tu ai o intelegere cu sotul tau pe care el nu o respecta si tu esti vinovata pentru asta? WTF??? Nu era o casnicie, era o intelegere? Si ce vina am eu ca sotul tau nu-si respecta intelegerea? Intelegeti de ce sunt eu contrariata?
Nu gasesc ca aceatsa femeie este o eroina. Nu rezulta din nimic ca a facut ceva pentru copilul ei ci pentru comoditatea ei.

rashela
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:24
:)) El ( sotul) nu era la prima amanta....ca doar vreme avea:))))))))))
Pai nu si-a respectat intelegerea, si risca boul sa ajunga in strada, dar nu i-a pasat.
Sigur, ea a recunoscut ca el neavand posibilitatea ei de a face atatia bani, sa se implice el mai mult in cresterea fetei. Ea muncea pt. 30 de SRL-uri, contabilitati....expert contabil, plus ca avea un job full time la o institutie de stat.
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare chiar nu putem fi impreuna 54 De la: always_same 1 Iulie 2011 16:26
O iubire imposibila 118 De la: Gabriela_Culea 14 Septembrie 2009 21:44
credetzi in farmece sau vraji 8 De la: kudika_933562 23 Septembrie 2013 10:43
Amanta lu` tata 61 De la: kudika427839 7 Septembrie 2011 21:09
Pãrinții sunt contra lui .. 7 De la: kudika_1018496 7 Decembrie 2016 12:03